Gaba, Elmex Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

Powiększ Gaba, Elmex Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

Zgłaszająca osoba: MagJa

Płyn zawiera wysoce skuteczny aminofluorek i jest gotowym do stosowania preparatem, chroniącym odsłonięte szyjki zębów przed nadwrażliwością oraz próchnicą. Przy regularnym stosowaniu, aktywne składniki płynu tworzą na odsłoniętych szyjkach zębowych ochronną warstwę. Zamyka ona kanaliki zębiny w naturalny sposób i zapobiega przewodzeniu nieprzyjemnych bodźców bólowych. Warstwa ta także chroni skutecznie odsłonięte szyjki zębów przed próchnicą. Efekt ochronny jest szczególnie korzystny przy równoczesnym stosowaniu płynu do płukania ust Elmex Sensitive Plus w połączeniu z pastą do zębów Elmex Sensitive Plus.
Płyn nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników. Zawartość fluorku: 250ppm F-

Skład: aqua,propylene glycol, PEG-40 hydrogenated castor oil, olafluor, aroma, PVP/dimethylaminorthylmethacrylate polycarbamyl polygycol ester, sacharin, hydroxethylcellulose, potassium hydroxide, menthol, polyaminopropyl biguanide

Cena: ok.20zł/ 400ml

• Całkiem fajny
  • Kupiłam wraz z tą pastą miniaturkę płynu (był to zestaw) Miniaturka starczyła na około 10 "płukanek" po tym jak pasta uwrażliwiła mi zęby i dziąsła bałam się trochę używac tegoż płynu lecz lubię ryzykowac w związku z tym używałam tego płynu wraz z pastą "pomarańczową" z Elmexu i wcale nie było tak źle. Płyn bardzo dobrze "myje" jak i odświeża jamę ustną, nawilża jak i nie wysusza, pozostawia przyjemny smak jak i zapach w buzi jak i jest bardzo delikatny.

Plusy:

+ Wydajny
    + Długie uczucie świeżości w jamie ustnej
    + Przyjemny eukaliptusowy smak
    + Oczyszcza
    + Nawilża
    + Delikatny

Minusy:

Raczej nie ma

Używam tego produktu od: Używałam przez 10 dni
    Ilość zużytych opakowań: Jedna cała miniaturka 100ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Lioness5147 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Jest to skuteczny płyn w połączeniu z pastą. Na opakoaniu pisze,zeby uzywac 1 raz dziennie-ja stosowalam na noc,poniewaz w ciagu dnia slabo odswieza oddech.Minusem jak dla mnie z cala pewnoscia bedzie cena...ale ogolnie w uzupelnieniu pielegnacji wrazliwych zebow spisuje sie ok.

Ilość zużytych opakowań: 1pełnowymiarowe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić niezapominajka62 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny !
  • Dla mnie płyn do plukania ust powinien przede wszystkin odświeżac oddech ! Ten nie robi tego nawet w najmniejszym stopniu. Zwykła woda z kranu robi to lepiej ! Owszem jest delikatny itp.ale chyba można połączyć delikatnosc z efektem odswiezenia ? Tu to producentowi niestety nie wyszło. Pozatym jest on dość drogi jak na tak mierne efekty dzialania. Nie polecam !!!!!!!!!!
    Z resztą mam dosc tego drogeryjnego badziewia i teraz uzywam tylko past o naturalnym ziolowym składzie - najlepiej BEZ fluoru i te sprawdzaja sie u mnie znakomicie. Szkoda tylko ze ciężko jest znalezc takie plyny do plukania ust. Elmex - never !Używam tego produktu od: od dwóch miesięcyIlość zużytych opakowań: jedno całe aczkolwiek uzywane raz dziennie.

Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo przyjemny
  • przyjemny płyn do płukania buzi,
    delikatny, przyjemny zapach i smak
    łatwo dostępny
    cena przystępna
    wygodne i ładne opakowanie
    odświeża oddech
    jest wydajny

Używam tego produktu od: miesiac

Chcesz pochwalić barbarka95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatny i skuteczny
  • Bardzo lubię ten płyn do płukania jamy ustnej. Jest bardzo delikatny, a przede wszystkim nie zawiera alkoholu, co jest dla mnie bardzo ważne. Niestety mam paradontozę agresywną, a ten płyn pomaga mi utrzymać dobry poziom higieny. Nie podrażnia moich dziąseł, odświeża oddech na długo.
    Początkowo nie byłam przekonana do jego "smaku", jednak teraz się przyzwyczaiłam i każdy inny płyn "smakuje" dla mnie dziwnie
    Myślę, że płyn pomaga zapobiegać próchnicy. Miałam do obserwacji jednego zęba, a gdy zaczęłam stosować płyn, okazało się, że próchnica się nie rozwinęła. Oczywiście to także zasługa szczotkowania, nitkowania, etc., jednak jestem pewna, że Elmex miał w tym swój udział.
    Wydajność typowa dla tego typu płynów - ok. 3 tygodni przy stosowaniu głównie wieczorem, niekiedy też rano.
    Jedyną jego wadą jest cena ok. 24 zł. Niestety za komfort się płaci...

Ilość zużytych opakowań: dwa

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Vinnga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • Doskonały bardzo delikatny płyn do płukania jamy ustnej, najdelikatniejszy jaki dane mi było używać.
    Jest bardzo podobny do pasty Sensitive w smaku i zastosowaniu, na delikatne dziąsła, ja aż takich nie mam,ale wraz z mężem z ogromną przyjemnością do niego wrócimy.
    Skuteczny i delikatny, fantastyczny(apteczno-wysokopółkowy smak i zapach).
    Jeden z najlepszych płynów do płukania jamy ustnej-oświerza, uśmierza, czegóż chciec więcej.

Używam tego produktu od: skończone
    Ilość zużytych opakowań: 1 lub 2 (nie pamiętam)

Chcesz pochwalić annaboo za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK
  • Zazwyczaj gdy używam różnych past efekt świeżości
    nie utrzymuje się długo. Można powiedzieć, że on poprawia pastę i bardzo długo czuje świeżość. Ogólnie jest fajny lecz jego cena w porównaniu z ilością jest duża. Akurat kupiłam go w promocji z pastą więc się opłacało.

No, ujdzie :P

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Cristalica za czytelną i pomocną recenzję?
  • najdelikatniejszy, jaki znam
  • Jest bardzo łagodny w smaku, w ogóle nie szczypie i nie podrażnia. Za to odświeżenie na 5 z plusem, więc jego łagodność nie koliduje ze skutecznością. Odświeżenie jest długotrwałe w moim przypadku - oczywiście po wyszczotkowaniu i wynitkowaniu zębów.

Słowem: jeden z moich faworytów.

Używam tego produktu od: ok. dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka zamiennie z innymi

Chcesz pochwalić konfitura za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja lecz cena wygurowana jak na tak małą buteleczkę..
  • Miałam przyjemność wypróbować płyn ponieważ był gratisem do pasty do zębów również Elmex Sensitive Plus. Jak pamiętam kupuję tę pastę od zawsze, ona jedna wyleczyła moje zęby z nadwrażliwości ale do rzeczy! Płyn jest fantastyczny, nie jest ostry w smaku także spokojnie można go stosować szczególnie osoby z nadwrażliwymi zębami. Razem z pastą dają świetne efekty tak jak już mówiłam nie mam już śladu po nadwrażliwych zębach i dziąsłach. Płyn świetnie odświeża, nie ma chemicznego zapachu, efekt swieżośći pozostaje na długo. Jest to najlepszy produkt jaki do tej pory stosowałam i zdążyłam wypróbować lecz nie wiem czy go kupię ponieważ cena na tak małą buteleczkę jest kosmiczna, także czaję się na promocję i dlatego odbieram pół gwiazdki za cenę. Podsumowując bardzo dobry płyn dla nadwrażliwych ząbków i dziąseł, nie zawiera alkoholu, jest delikatny i ma przyjemny zapach. Nie wiem czy kupię go ponownie ze względu na cenę Jest bardzo drogi jak na tak małą buteleczkę.

Używam tego produktu od: 2lat
    Ilość zużytych opakowań: Jedna mała buteleczka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kosmetyczka93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • delikatny
  • - przyjemny, miętowy smak
    - odświeża i idealnie uzupełnia się z pastą
    - jest delikatny (w porównaniu do Listerine)
    - po jakimś czasie w ustach czuć mało przyjemny posmak, co chyba nie powinno mieć miejsca...
    - jest dość drogi

Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić adastrzyza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie tak

• Plusy:
    +delikatny
    +przyjemny zapach
    +idealny dla wrażliwych zębów, dziąseł
    +wydajny
    +dość długi efekt odświeżenia
    +przyjemna buteleczka
    +nie zawiera alkoholu

Minusy:
    -cena

Używam tego produktu od: Pół Roku
    Ilość zużytych opakowań: 1buteleczka

Chcesz pochwalić Kingaa93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do pary z pastą
  • Mam ambiwalentny stosunek do płynów do płukania - naprawdę nie lubię smaku mięty. Jednak jest to produkt, który zostanie ze mną na dłużej.
    Stosowany razem z zielonym elmexem (pastą) wzmacnia jej działanie - moje standardowo wrażliwe zęby lepiej radzą sobie z zimnem i gorącem Do tego przedłuża "trwałość" świeżego oddechu.
    Smak, jak smak - dla widocznych efektów jestem w stanie przeżyć.
    Cena - do przeżycia, chociaż nie zachwyca.

Stosowałam codziennie rano, zgodnie z zaleceniami producenta.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno (400ml)

Chcesz pochwalić angelois za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry płyn
  • Używam tego płynu od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Ma przyjemny smak, dobry sposób dozowania i rzeczywiście nadwrażliwość moich zębów zmalała zdecydowanie. Jestem bardzo zadowolona z tego płynu, ale nie wiem czy do niego wrócę, gdyż teraz chcę kupić klasyczną wersję pomarańczową i zobaczę, który z tych płynów będzie dla mnie lepszy.
    Podoba mi się, że płyn nie ma drażniącego zapachu i nie daje uczucia "wypalania" buzi.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Freydhis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziwny posmak
  • Taki dziwny posmak pozostaje po Elmexie. Nie przepadam za produktami tej firmy. Próbowałam się nawet do nich przekonać bo podobno są dobre, ale jakoś nie mogę. Lekarz mi zaproponował, żebym spróbowała DentoFresh podobno skuteczny. Kupiłam jest niezły w smaku więc fajna alternatywa dla Elmexu.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić gabisad za czytelną i pomocną recenzję?
  • jeden z lepszych
  • Używałam tego produktu przez dłuższy czas. Nie mogę powiedzieć złego słowa. Ostatnio przerzuciłam się na DentoFresh (za radą znajomej dentystki). Trzeba czasem zmieniać specyfiki, które się stosuje I o nim też nie mogę powiedzieć złego słowa.

Ilość zużytych opakowań: 5 małych

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić NataliaPomyslny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa!
  • Płyn polecił mi mój dentysta, kiedy skarżyłam się na nadwrażliwość zębów. Wystarczyło kilka tygodni płukania ust, aby całkowicie zniwelować ten problem. Dziś już go nie używam, bo nadwrażliwość zębów mnie nie dotyczy, ale jeśli jeszcze kiedykolwiek ten problem się pojawi, na pewno po niego sięgnę.
    Jedyny minus płynu to dość wysoka cena, ale na pewno jest jej warty.

Ilość zużytych opakowań: 2-3

Chcesz pochwalić NancyLu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pozytywny
  • Bardzo jestem zadowolona z jego skuteczności,zapach i smak ma bardzo przyjemny,jedyną wadą jaką ma to CENA. Kupuje wtedy kiedy jest w promocji,bo tak kosztuje ok.22zł. Poręczna buteleczka. Polecam jak najbardziej

Używam tego produktu od: od dawna
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić paula1109 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Ten płyn jest rewelacyjny. Sama pasta nie działa tak jak z płynem. Szybko pomaga pozbyć się krwawienia, ma przyjemny smak (dla mnie jest przyjemny ) i w porównaniu z płynem Meridol smak i zapach są wręcz wspaniałe Polecam!

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Gdyby nie cena płynu, byłby idealny. Po zastosowaniu długotrwałe uczucie świeżości, po dłuższym stosowaniu wielka poprawa kondycji dziąseł. Poręczna buteleczka, ogólnie super.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić gargul1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • W połączeniu z pastą ideał
  • jeżeli chodzi o płyny do płukania ust preferuję produkty Listerine, ale jeśli chodzi o działanie przeciw nadwrażliwości to w połączeniu z pastą nie mają sobie równych. Osobno też są niezłe, ale w połączeniu moja naprawdę duża nadwrażliwość zniknęła zupełnie

Minusem jest cena

Ilość zużytych opakowań: 4 -5

Chcesz pochwalić Ashira za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bliski ideału.
  • Zalety ;
    - Opakowanie. Trwałe, nie odkręca się, łatwo odmierzyć odpowiednią ilość płynu, nic nie ścieka z nakrętki na buteleczkę.
    - Nie ma problemu z pukaniem ust - nie wypala ich jak płyny innych marek.
    - Jest delikatny.
    - Chroni przed nadwrażliwością i próchnicą.
    - Z czasem wzmacnia szkliwo.
    - Zapewnia uczucie czystości.
    - Nie zawiera alkoholu.
    - Wraz z pastą Elmex potrafi zdziałać cuda.
    - Odświeża oddech.

Wady ;
    - Cena (w regularnej sprzedaży).
    - Trochę mało wydajny.
    - Smak. Posmak jaki zostaje po tej płukance początkowo zmienia smak jedzenia.

Używam tego produktu od: kilku tygodni.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Chcesz pochwalić rumiankaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piątka z minusem
  • Używam go kiedy moje zęby stają sie nadwrażliwe .
    +pomaga,do tego pasta elmex zielona i wszystko wraca do normy
    +często dodawany do past
    +zapach
    +smak
    +łatwo dostepny
    -cena ! chociaż ja często łapie go w promocjach

Kupuje go tylko jak mam nadwrażliwe zęby ale tak to go polecam )

Używam tego produktu od: oj dawno
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Miki31 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Testuję różne płyny do ust, ale zawsze wracam do tego. Jest dość drogi niestety, ale zdecydowanie najlepszy!

+ świetny zapach i smak, nie piecze!
    + wydajność
    + nie powoduje bólu dziąseł i przyzębia ani krwawienia (jako jeden z nielicznych)
    + stosowany regularnie zmniejsza skłonność do próchnicy, zwłaszcza jeśli używa się jeszcze żelu Elmex i pasty
    + nie ma po nim neuralgii nerwu trójdzielnego (po innych ataki są zawsze)

- jedyny minus to cena

Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić vrediana za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudo dla nadwrażliwców nr. 2
  • Mam przewlekły problem z nadwrażliwymi przednimi zębami. Jak całe życie to był problem z serii "nie mogę gryźć lodów, zgrzytać zębami i wsysać powietrza przez zęby", to teraz bolą mnie...cały czas. Bez przerwy. Choćbym nic nie gryzła, nie oddychała ustami, nic nie piła. Boli cały czas. A zimowymi wieczorami prawie mówić nie mogę, więc piszę TŻ-towi kartki lub bawimy się w kalambury (fajne i śmieszne są, nie będę kłamać, ale wolałabym je robić z innego powodu) -.- W zeszłą zimę w ogóle nie mogłam mówić w ciągu dnia, więc na uczelni wszyscy wykładowcy byli powiadomieni, że jestem czasową niemową Generalnie bardzo ciężko z nimi mam. Dentyści nie zauważyli ani startego szkliwa, ani paradontozy, niczego, co mogłoby takie coś spowodować. Więc chodzę na regularne fluoryzowanie zebów, używam pasty i tego płynu dla wzmocnienia efektu. Ale do rzeczy.
    Bez tego płynu nie wyobrażam sobie rytuału mycia zębów. Po szczotkowaniu mam wrażenie, że pozostał jakiś osad po paście lub nie mam dostatecznie ochronionych zębów, są gołe. Po 30-sekundowym płukaniu zęby są pokryte gładką, ochronną warstwą. Cudo po prostu Płyn ma przyjemny smak, nie wypala ust jak większość. Jest delikatny. Odświeża i potęguje działanie pasty. Jest również wydajny, bo tylko ja go używam, jedna butelka starcza mi na dwie pasty mniej więcej, tak w przeliczeniu
    Polecam wszystkim wrażliwcom

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe i jedno w połowie

Chcesz pochwalić Kretka666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię
  • Używam pasty do zębów Elmex od lat i bardzo mi służy. Płyny do płukania zaczęłam stosować dopiero w tym roku. Też je lubię. Nie pieką, 30-sekundowe płukanie buzi nie jest problemem. W ustach pozostaje przyjemny posmak.
    Z dwóch wersji płynów Elmeksu ten jest zdecydowanie lepszy. Używam go codziennie z przyjemnością, nie jest to dla mnie uciążliwy obowiązek.

Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3

Chcesz pochwalić cynamonowe za czytelną i pomocną recenzję?