Elmex, Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej z aminofluorkiem

Elmex, Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej z aminofluorkiem

Płyn zawiera aminofluorek i jest preparatem, chroniącym odsłonięte szyjki zębów przed nadwrażliwością oraz próchnicą. Przy regularnym stosowaniu, składniki płynu tworzą na odsłoniętych szyjkach zębowych ochronną warstwę. Zamyka ona kanaliki zębiny i zapobiega przewodzeniu nieprzyjemnych bodźców bólowych. Warstwa ta także chroni odsłonięte szyjki zębów przed próchnicą.
Płyn nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników. Zawartość fluorku: 250ppm F-

ochronne, odświeżające
płyny do płukania jamy ustnej
z fluorem

Bardzo dobry produkt

Płyn do płukania marki Elmex z serii Sensitive z aminifluorkiem to świetny produkt wspierający codzienną higienę jamy ustnej.
Płyn ma lekki miętowy smak i zapewnia odświeżenie oddechu. Najważniejszym atutem produktu jest ochrona przed ubytkami, wzmocnienie szkliwa oraz remineralizuje zęby. Ponadto płyn zapobiega próchnicy szyjek zębowych oraz nadwrażliwości zębów. Produkt przynosi bardzo dobre efekty działania wraz z pastą do zębów Elmex z serii Sensitive.
Płyn nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwinków.
Produkt jest drogi, ale bardzo skuteczny w działaniu. Cena jest adekwatna do jakości.
Opakowanie jest estetyczne i poręczne. Grafika opakowania odpowiada wyglądem całej serii produktów Sensitive.

Zmniejsza nadwrażliwość

Płyn kupiłam razem z pastą z tej samej serii, gdy zauważyłam u siebie nieprzyjemne uczucie ssania, aż do bólu dziąseł, po wypiciu gorącej herbaty, czy wypiciu czegoś zimnego prosto z lodówki. Płyn regularnie stosowałam przez kilka miesięcy po każdym myciu zębów, min. 2-3 x dziennie. Płyn dobrze wypłukiwał resztki pokarmu z buzi, zwłaszcza po nitkowaniu zębów. Po zużyciu 3 opakowań problem nadwrażliwości ustąpił. Komplet pasta+ płyn wychodzi dość drogo, trzeba polować na promocję, ale pomaga. Warto więc postawić na kompletną pielęgnację i higienę jamy ustnej, żeby sobie pomóc i ulżyć.

Zupełnie inny niż pomarańczowy

Do produktów Elmex mam zaufanie. Dzięki regularnemu stosowaniu pozbyłam się problemów z próchnicą. Nie są to produkty najtańsze, ale biorąc pod uwagę koszty leczenia dentystycznego, warto zainwestować.
Nie wiem czy dobrze skojarzyłam smak, ale kojarzył mi się z anyżkiem. W każdym bądź razie zupełnie inny niż pomarańczowy, bardziej intensywny, ale i równie trudny do opisania. Nie polubiłam smaku za bardzo, kwestia gustu, więc wybieram go tylko wtedy, kiedy nie ma innego wyboru.

skuteczny

Po przetestowaniu stwierdzam ,że płyn jest skuteczny i pomaga walczyć z nadwrażliwością moich zębów. Płyn jest bardzo wydajny, wystarczy już niewielka jego ilość, skutecznie odświeża jamę ustną na długo. Płyn nie jest ostry w smaku, nie ma uczucia pieczenia w ustach po zastosowaniu, z czego bardzo się cieszę. Zamknięty jest w dużej, solidnej butelce z nakrętką. Super produkt. Warto przetestować choć jest zbyt drogi. Polecam, ja kupię ponownie.

Kolejny świetny płyn od Elmex, który mam okazję testować. Wersja pomarańczowa również bardzo przypadła mi do gustu.

Zalety:
-świeży, ale nie drażniący smak
-odświeżenie oddechu na kilka godzin
-brak alkoholu
- nie podrażnia wrażliwych dziąseł

Minusy:
-cena bez promocji

problem z dziąsłami od hormonów

problem mam już od kilku miesiący gdzie mi tarczyca zaczęła świrować oczywiście biorę teki by te hormony temperowac, ale jednocześnie wszystko się odbija na zdrowiu i innych rzeczach. u mnie poszło to w krwawienie dziąseł. niesamowicie zaczęły mi one krwawić. szyjki nagle poszły do góry i przy nitkowaniu czy zwykłym myciu zębów było dużo krwi. dłuższego czasu używam elemx. prędzej używam eluril classic, ale powiedziano mi, że przy dłuższym stosowaniu lubi on zabarwiać zęby, a jako, że jest on czerwony to polałam tego uniknąć. elemx jest bezbarwny co sprawia, że można używać go bez strachu. używam zarówno rano jak i wieczorem. na początku nie widziałam aż takich zmian, ale z kolejnymi dniami widziałam mniejsze krwawienie. teraz krwawienia niemalże nie ma. działa bardzo dobrze, nie pali języka jak eludril, oczyszcza i odświeża i co najważniejsze uspokaja dziąsła. 400 ml kupiłam w doz za ok. 27 złotych, ale wiem że można znaleźć go nawet taniej. warty swojej ceny.

Lubię do niego wracać

Płyn do płukania Elmex pierwszy raz zakupiłam w Hebe w okazyjnej cenie aby go wypróbować i od tamtej pory próbuję go łowić na przecenach - jest rewelacyjny, ale cena regularna jest porażająca.

Co lubię w tym płynie? Smak - jest łagodny i delikatny, a zarazem odświeżający. Nie "wypala" jamy ustnej ani nie podrażnia jej, co zawdzięcza braku alkoholu w składzie. Stanowi idealne uzupełnienie oraz pomoc w dbaniu o czystą jamę ustną. Nie używam go codziennie, raczej traktuję to jako dopełnienie w pielęgnacji jamy ustnej, gdy czuję potrzebę to używam. Jednak poza mną używa go również mój partner i nie narzekamy na to, aby płyn szybko się kończył - jest wydajny. Jako, że nie mam problemu z próchnicą to ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć, ale jestem osobą cierpiącą na nadwrażliwość zębów - tu się sprawdza wyśmienicie!

Bardzo go lubię, jeden z ulubionych

Bardzo lubię ten płyn do płukania ust i sięgam po niego, gdy tylko zobaczę, że jest w promocji. Bez promocji jest to dość drogi produkt, ale mimo wszystko myślę, że wart jest swojej ceny.
Zamknięty jest w dużej, solidnej butelce z nakrętką, do której można dozować produkt. Płyn nie jest ostry w smaku, nie ma uczucia pieczenia w ustach, nie ma uczucia alkoholu w składzie. Płukanie nim ust to sama przyjemność. Do tego posiada właściwości pomagające walczyć z nadwrażliwością zębów. Jest to dużym plusem, ponieważ, wiem jak nadwrażliwość może uprzykrzać życie.
Płyn jest bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość, aby skutecznie odświeżyć jamę ustną i dopełnić jej higieny. Bardzo dobry produkt, Polecam

Przypuszczalnie skuteczny, ale za smak dyskwalifikacja

Nadwrażliwość zębów nie jest u mnie permanentną dolegliwością, ot czasem się odzywa w mniej lub bardziej uciążliwej formie - od dyskomfortu podczas picia zimnych napojów po ból, który czuję nawet przy stosowaniu miękkiej szczoteczki. Od czasu do czasu funduję sobie kurację preparatami do zębów z nadwrażliwością, przy czym większe nadzieję pokładam w pastach - płyn używany przez raptem kilkadziesiąt sekund ma chyba mniejsze możliwości.

O marce Elmex w temacie pielęgnacji wrażliwego uzębienia słyszałam już dawno. Lata temu skusiłam się na zakup pasty, którego jednak nie powtórzyłam, ponieważ wyjątkowo nie odpowiadał mi smak. Najwyraźniej niedawno o tym zapomniałam, ponieważ podczas ostatnich fochów ze strony zębów sięgnęłam po recenzowany płyn Sensitive. Stosowana już wcześniej pasta (ExpertON Enamel Repair) zrobiła co nieco, aby zniwelować ból, mam jednak wrażenie, że płyn skutecznie ją wspomagał. W pojedynkę raczej nie zdziałałby cudów. Przezroczysty płyn jest delikatny dla jamy ustnej, nie "pali" mocno, nie szczypie dokuczliwie.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie okropny moim zdaniem smak. Jeśli kierować się opisem, powinien być miętowy, ale ja go tak nie odbieram. Zostawia gorzki posmak, który jak na złość utrzymuje się dość długo. Zapach również nie należy do przyjemnych - zamiast mięty czuję jakąś apteczną woń, jak w gabinecie zabiegowym. Wiem, że to kwestia indywidualnego odbioru, mnie akurat zarówno zapach, jak i (zwłaszcza) smak zniechęca do tego produktu.
Podsumowując: Elmex Sensitive raczej działa i można go polecić osobom borykającym się z wrażliwymi zębami, ale opisany wątek poboczny sprawił, że ja nie mam ochoty na powtórkę.

Skutecznie doczyszcza, świetnie odświeża, kontroluje problem nadwrażliwości

Zawsze lubiłam używać płynów do płukania jamy ustnej, ale od kiedy noszę aparat ortodontyczny, jest to mój mus i używam go nawet 3-4 razy dziennie. Od kiedy pamiętam mam zęby wrażliwe na zimne i chociaż ostatnio udało mi trochę nad tym zapanować to problem powraca jak bumerang. Znałam wcześniej pastę Elmex Sensitive i szczerze choć odświeżała słabo, to ulga w nadwrażliwości była niesamowita. Zdecydowałam się teraz na płyn choć kupiłam go głównie z ciekawości to również liczyłam na wsparcie w nadwrażliwości i pomoc w doczyszczaniu zębów.

Za płyn w Rossie w wtedy aktualnej "mega" promocji zapłaciłam 10.99/400ml. Teraz z perspektywy czasu żałuję, że nie wzięłam kilku butelek, bo cena tego płynu w regularnej cenie to nawet 23zł. Płyn zapakowany był w kartonik na którym znajdziemy wszelkie kluczowe informacje dotyczące działania. A sama butelka wykonana jest z twardego plastiku z wygodną zakrętką, która służy również do dozowania płynu. Choć 'smak' pasty z tej linii szału nie robił i brakowało mi w nim odświeżenia, tak jeśli chodzi o płyn to już sam zapach zapowiadał się dobrze. Płyn pachnie mocną miętą, a jeśli chodzi o "smak" to miła odmiana bo płyn ma wyraźny miętowy, mocniejszy smak, ale na szczęście nie pali.

Jeśli chodzi o działanie to poprzez swój wyraźnie miętowy i zdecydowany smak, świetnie odświeża, totalnie wzmacnia uczucie czystości zębów i aparatu. Świetnie doczyszcza wręcz wymiata przestrzenie między zębami a aparatem. Co więcej efekt świeżego oddechu i czystości utrzymuje się nawet do godziny po użyciu co zasługuje na duży plus. Jeśli chodzi o ochronę wrażliwych zębów to również spisuję się super, mimo że obecnie nie używam żadnej pasty dedykowanej temu problemowi to moje zęby z użyciem wyłącznie tego płynu nie są wrażliwe, nie odczuwam żadnego dyskomfortu czy bólu na zimne. Jeśli chodzi o wydajność to w zależności od potrzeb ja używam go na okrągło kilka razy w ciągu dnia, więc nawet mimo braku promocji skuszę się na kolejne opakowania.

U mnie ten płyn sprawdził się świetnie, aż żal że to już koniec. Oprócz tego, że gwarantuje super świeżość i odświeżenie to dobrze doczyszcza zęby po użyciu szczoteczki a dodatkowo pozostawia świeży oddech na dłużej. Jestem tym płynem bardzo mile zaskoczona, bo o ile pasta z tej linii świetnie radziła sobie z nadwrażliwością to odświeżała tak sobie, a w tym płynie mamy wszystko - świetne odświeżenie, czystość o wyraźnym smaku świeżej mięty i wsparcie w nadwrażliwości. Cieszę się, że go odkryłam.

Produkty Elmex polecił mi mój dentysta i w zasadzie od tego momentu w mojej łazience zawsze jest pod ręką jeśli nie pasta, to płyn tej firmy. Ostatnio padło na płyn Sensitive Plus.

Moim zdaniem płyn jest bardzo dobry. Ma całkiem przyjemny, delikatny smak. Świetnie odświeża. Uczucie świeżości utrzymuje się przed dłuższy czas. Dzięki zawartości aminofluroku zapobiega próchnicy, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Ja też nie zauważyłam u siebie nowych ubytków. :)

Spełnia również swoje zadanie w zakresie łagodzenia nadwrażliwości. Przy jego regularnym stosowaniu faktycznie zauważyłam, że problem nadwrażliwości zniknął.

Podsumowując ten płyn to bardzo dobre uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Lubię ten płyn

Płyn jest w wygodnej butelce, produkt jest wydajny. Świetnie oczyszcza i odświeża oddech... Jest miętowy w smaku raczej średnio miętowy. Płyn można kupić w wielu sklepach bez problemu. Duży plus bo płyn bez alkohol.