Powiększ Garnier Fructis, Oleo Repair, Szampon wzmacniający do włosów suchych, przesuszonych, zniszczonych (stara wersja)

Zgłoszony przez Radioactive

Garnier Fructis opracował formułę zawierającą ultradelikatne i ultralekkie olejki z owoców. Wnikają one do wnętrza włosa, aby naprawić wewnętrzne mikroubytki. Rezultat: włosy są dogłębnie odbudowane i zregenerowane, promienieją zdrowiem, zapewniają nieskończoną miękkość i naturalność.

Cena: ok. 9zł / 250ml

• Nie dla przetłuszczaających się włosów
  • +dobrze zmywa oleje
    +nabłyszcza włosy

-po dłuższym używaniu przesusza długość (mam włosy wysokoporowate)
    -przyśpiesza przetłuszczanie (u nasady normalne)

Używam tego produktu od: parę miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić KatsumiNiedobra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem porządny.
  • Od szamponu oczekuję głównie tego, że będzie dobrze mył włosy ale nie przesuszał ich dodatkowo.
    I tutaj Fructis Oleo Repair spisał się bardzo dobrze.

+ delikatnie myje, dobrze się pieni (uwielbiam jak szampon dobrze się pieni)
    + jest lekki, nie obciążał moich włosów
    + po użyciu tego szamponu moje włosy były bardzo gładkie i nawilżone

W sumie to szkoda że już się skończył bo moja skóra i włosy bardzo go polubiły
    Polecam posiadaczkom cienkich i suchych włosów

Ilość zużytych opakowań: zużyłam 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić LaCandy za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety
  • Ładnie pachniał, olejki w składzie i wcześniejsze dobre wrażenie nutri gładki skusiły mnie. W sumie wymagałam, by po prostu mył moje włosy, bez obciążania i wysuszania, jednak dostałam strasznego łupieżu po 3 umyciu. Zapowiadało się dobrze..

Używam tego produktu od: 2 tygodnii
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

Chcesz pochwalić Ania201196 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nieporozumienie
  • Po wycofaniu Fructisa Nutri-gładki szukałam szamponu, który godnie go zastąpi. Przez kilka miesięcy, kiedy żaden Fructis nie był dostepny w Rosmannie, eksperymentowałam z Timotei i Pantene, ale nie byłam zadowolona ze stanu moich włosów.
    Aż w koncu wybór padł na Fructis Oleo Repair. Na poczatku spisywał się świetnie. Wlosy były lekkie, rozjaśnione, dobrze nawilżone i ładnie sie układały. Przy dłuższym stosowaniu zaczęłam zauważać, że stosowanie tego szamponu bez jakiejkolwiek odżywki jest nieporozumieniem, ponieważ włosy zaczęły nagle się puszyć i przesuszać. Aż nagle, po zużyciu około jednej butelki zaczęły wypadać na potęgę - podczas mycia, czesania, suszenia, przeczesywania palcami. Miałam wrażenie, że brakuje mi jakichś witamin, dlatego zaczęłam brać tabletki ze skrzypem, które niestety nie pomogły. Nie zorientowałabym się, że to jego zasługa, gdybym nie postanowiła go zmienić na szampon, po którym wypadanie ograniczyło się do minimum. Nie wiem, czy któraś z Was się z tym spotkała, ale ten szampon jest pierwszym, który tak źle działa na kondycję moich włosów. Dlatego nie polecam.

Szampon oceniam na 3 gwiazdki, bo mimo wszystko na początku byłam z niego zadowolona, a znam kilka innych szamponów, które działają gorzej, chociaż nie powodują takiego wypadania włosów.

Mimo wszystko nadal szukam swojego ideału.

Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić amidala1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • odradzam
  • Używałam w wakacje. Pierwsze dwa-trzy użycia sprawował się jak to szampon, nieźle, ładnie pachniał. Potem zaczął okropnie sklejać mi włosy, były tłuste kilka godzin po umyciu, mimo że dokładnie wypłukiwałam szampon. Nie kupię więcej, bo okropnie obciążał i oblepiał włosy. ;/
    Dodam jeszcze, że chyba tylko moje włosy tak na niego reagują - moja mama go bardzo lubi.

Używam tego produktu od: w wakacje
    Ilość zużytych opakowań: trochę jednego

Chcesz pochwalić Juliax3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny
  • Pierwszym co zwróciło moją uwagę, to był bardzo soczysty, owocowy zapach. A ja ładne zapachy bardzo cenię w kosmetykach do codziennego mycia włosów. Zapach zostaje też na włosach po myciu.

Szampon po pierwsze bardzo dobrze oczyszcza włosy - to jest najważniejsze. Włosy po umyciu są lekie i odświeżone. Dają się rozczesać bez odżywki. Nie wysusza włosów, nie podrażnia.
    Wydajny, cena przystępna. Aż jestem zaskoczoa, bo z Fructisem nie miałam dobrych skojarzeń.
    Ja go bardzo polubiłam i jestem zaskoczona negatywnymi opiniami.

Ilość zużytych opakowań: jedno duże

Chcesz pochwalić mikia20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętniak
  • Szampon dość przyjemny, ale nie kupiłabym go ponownie. Dobrze się pieni, nieźle oczyszcza, włosy nie przypominają stogu siana, ale bardzo szybko się przetłuszczają. Normalnie myję je co drugi dzień, ale przy używaniu tego szamponu musiałam je myć dzień w dzień. Dobrze sprawdza się raz na jakiś czas, ale nie do regularnego mycia.

Plusy:
    +zapach
    +cena
    +wydajność
    +dobrze się pieni
    +nie wysusza

Minusy:
    -przetłuszcza włosy

Chcesz pochwalić Mrs_Merve za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Przetłuszcza!
  • Mam suche kręcone włosy więc nawilżający szampon z olejkami o super zapachu wydawał mi się strzałem w dziesiątkę. Niestety, tylko na kilka pierwszych myć ;( Zawsze myłam włosy codziennie chociaż na drugi dzień nie wyglądały źle. Teraz już po kilku godzinach są tłuste, przyklapnięte i wyglądają na niemyte. Dramat!

Ilość zużytych opakowań: jedno duże

Chcesz pochwalić Ragoo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Szampon bardzo fajny, i polecam go wszystkim którzy mają problem z suchymi włosami ;d

Plusy:
    -zapach
    -włosy utrzymują długi zapach
    -cena
    -końcówki nie są takie suche jak miałam przed używaniem tego szamponu

Minusy:
    -rzadko pojawia się w drogeriach, częściej w supermarketach
    -włosy na drugi dzień są troche tłuste, jeśli ktoś myje rzadziej głowe niż raz na dzień to lepiej nie kupować.

Polecam też kupić do tego odżywke bez spłukiwania do spryskiwania końcówek, cena tej odżywki jest o kilka złotych droższa niż szampon.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 3/4

Chcesz pochwalić happytime145 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemniaczek!
  • Zakupiłam ten szampon ze względu licznych problemów z moimi suchymi włosami. Wiele farb do włosów przesuszają moje blond włosy dlatego wybrałam szampon ole repair wraz z odżywką. Cud co się stało po 1 użyciu !

Plusy:
    -zapach
    -włosy są pełne blasku, nawet na 2 dzień
    -bardzo dobre oczyszczenie
    -nie wysusza
    -wraz z odżywką czyni coś niesamowitego
    -dobrze sie pieni
    -dość wydajny
    -w dobrej cenie

Minusy:
    -bez odżywki trudno go rozczesać

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić idonthinksoo za czytelną i pomocną recenzję?
  • nieudany zakup
  • Szampon bardzo mnie zachęcił zapachem, kolorowym,soczystym opakowaniem, choć wczesniejszy doświadczenia z Fructisami nie były najlepsze. Niestety, nic się nie zmieniło:

Minusy:
    - włosy obciążone u góry,a na dole wysuszone(mimo olejków!)- wyglada,jakby nie były umyte
    - swędzenie głowy

Plusy:
    +dobra cena (7,99zł za 400ml)
    +wydajny
    + ładnie pachnie

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić wlosomaniak za czytelną i pomocną recenzję?
  • udany
  • + bardzo dobrze oczyszcza
    + skład w miarę, wiadomo że to jest szampon ze SLES
    + kwas salicylowy
    + nie wysusza
    + lekko natłuszcza włosy
    + PRZEPIĘKNY zapach, który się utrzymuje na włosach

- czasami trudno się rozczesują i skóra głowy jest sucha. ale to wina silnych detergentów. do najdelikatniejszych to on napewno nie należy

jako szampon do \'normalnych\' (niewrażliwych) skalpów - jak najbardziej na TAK.Używam tego produktu od: 1,5 miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno całe dużę

Chcesz pochwalić green_cherry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie najgorszy.
  • W duecie z siostrą-odżywką sprawdza się całkiem dobrze-moje niesforne włosy wydają się bardziej nawilżone, jak te sprzed lat kiedy były jeszcze piękne i długie Muszę przyznać, że ten kosmetyk ma przecudowny zapach nie do opisania, który (na szczęście ) utrzymuje się na moich włosach przez co nie mogę się od nich oderwać . Z tego co wiem to w Rossmannach nie ma ich (jeszcze?). Mam lekkie trudności z otwarciem mokrymi dłońmi szamponu jednak uchyt od prysznica pomaga . Podsumowując, jak za tę cenę (ok.10zł) jest ok.

Używam tego produktu od: 3 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić madi1996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spotkamy się już nigdy więcej.
  • Zacznę od tego, że moje włosy są długie, gęste, wysokoporowate, falujące, dość suche i puszące się. Używałam już naprawdę przeróżnych szamponów- z SLS i bez niego, z silikonami i bezsilikonowe, ziołowe i wiele innych, ale żaden jeszcze tak źle nie wpłynął na moje włosy.

* Konsystencja, Zapach- szampon ma postać rzadkiego przezroczystego żelu, który na szczęście nie spływa z dłoni ani włosów. Zapach jest charakterystyczny dla chyba całej garnierowskiej serii Fructis, czyli owocowy, świeży, ale całkowicie nienaturalny, nie utrzymuje się na włosach po umyciu.
    * Działanie- bardzo mocno się pieni i niestety ciężko się go spłukuje, płukałam włosy długo i porządnie, a i tak miałam wrażenie, że nie pozbyłam się całej piany.
    Szampon słabo myje, za każdym razem po jego użyciu miałam wrażenie zupełnego braku odświeżenia, wręcz niedomycia włosów. Bardzo źle wpływał na wygląd moich włosów, już podczas mycia stawały się "tępe", szorstkie i trochę splątane. Nawet mimo użycia odżyki po wyschnięciu wyglądały na przesuszone, zaniedbane, czułam, jakby były czymś oblepione. Moje włosy mają tendencję do puszenia się, a ten szampon jeszcze bardziej to puszenie nasilał, włosy wyglądały jak smętne, napuszone strąki, ciężko było je ułożyć, fryzura zawsze wyglądała bezkształtnie. Na domiar złego w dotyku moje włosy były szortkie, sztywne i bardzo suche, ich skręt był osłabiony.
    Na szczęście nie wywołał u mnie łupieżu ani swędzenia skóry głowy, chociaż zawsze czułam, że nie oczyszcza jej tak jak powinien. Nie przyspieszał przetłuszczania włosów, myłam je co dwa dni, chociaż tak naprawdę miałam ochotę je umyć innym szamponem natychmiast po użyciu tego fatalnego Garniera.

* Wydajność, Opakowanie- wystarczy odrobina tego szamponu, aby pienił się jak szalony, należy raczej do wydajnych, przez miesiąc zużyłam pół butelki myjąc głowę co dwa dni.
    Opakowanie jest wygodne w użyciu,łatwo się otwiera, widać ile kosmetyku się w nim znajduje.
    * Cena, Dostępność- ten szampon można kupić dosłownie wszędzie, ale moim zdaniem jest zdecydowanie za drogi! Za buteleczkę 250 mililitrową trzeba zapłacić około 9 złotych, co jest dla mnie skandalem, zwłaszcza, że szampon jest okropnej jakości! Znam wiele dużo tańszych szamponów, które są sto razy lepsze od tego garnierowskiego wynalazku.

Szampon w ogóle nie spełnia swojej podstawowej roli, czyli nie myje dobrze włosów, ma fatalny wpływ na ich kondycję i wygląd, do tego wszystkiego jest drogi. Dziękuję bardzo za taki szampon, nie kupię nigdy więcej i nie polecam nikomu tego chemiczngo szamponowego koszmaru.Używam tego produktu od: misiącaIlość zużytych opakowań: pół butelki 250 ml, reszta wylądowała w koszu

Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gorąco polecam
  • Najlepszy z oferty bardzo dobrych szamponów Fructis.
    Włosy są po nim odżywione, miękkie i niesamowicie lśniące. Nie obciąża ich i ładnie pachnie cytrusami.
    Do spółki z odżywką tworzy genialnie działający duet, ale sam też daje radę. Nie plącze włosów, co jest ważne, jeśli ma się długie pukle.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić arasoing90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie, dziękuję.
  • to chyba jakieś nieporozumienie. przecież ja uwielbiam Fructis! a ten? chyba trafił mi się egzemplarz z bardzo duzą ilością olejku bo są cięzkie, przyklapinięte, wcale się nie błyszczą, matowe, i za chwilę na nowo tłuste. jedyny plus to zapach. ale zaczełam stosować jako żel pod prysznic i daje radę.

Używam tego produktu od: 2 msc
    Ilość zużytych opakowań: 1 duzę ledwo ledwo.

Chcesz pochwalić MonikaKofi za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem, całkiem
  • Skusiłam się na te olejki, które w sobie zawiera. Fryzjerka zasugerowała mi, że mam suche włosy, więc po częstym farbowaniu skusiłam się na Oleo.

Pierwsze wrażenie- super- cudowny zapach, włosy po umyciu super miękkie, błyszczące i widać, że zadbane.

Po czasie zmieniłam kolor włosów i niestety efekt gdzieś prysł. Po użyciu włosy szybko się przetłuściły, obciążyły (nie mam problemów z przetłuszczaniem), stały się sianowate. Nie wiem w czym tkwi przyczyna, ale dam Garnierowi jeszcze jedną szansę

A no i co jest minusem- nie pachnie na włosach (

Ilość zużytych opakowań: przy końcu pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić touchmeiamfamous za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • po dluzszym stosowaniu obciaza
  • Zakupilam z ciekawosci jak tylko sie pojawil w sklepach. Pieknie pachnie, przystepna cena, latwo dostepny. Na pocztaku bylam nim oszolomiona. Takie mialam nawilzone, blyszczace wlosy, Myje wlosy co dwa dni i przy stosowaniu drugiej butelki zaczely mi sie szybciej przeluszczac wlosy. Odstawilam i wrocilam do Dove. Bardzo fajny i porzadny szmapon, ale nie do czestego stosowania.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Enzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z czystym sumieniem polecam.
  • W swojej kateogrii cenowej naprawde pozytywnie się wyróżnia. Szału nie ma,ale jest lekka poprawa,a moje włosy są naprawde umęczone. Do tego cienkie,codziennie myte, ale szczęśliwie szampon ich nie obciążył. W okresach pustego portfela na pewno będzie to mój faworyt.

Używam tego produktu od: około 3 tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 0,5

Chcesz pochwalić bettykaroten za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny!wart swojej ceny
  • Szampon pięknie pachnie,nawilża,wygładza włosy.
    Po użyciu mam wrażenie gęstych włosów ,które się nie puszą.
    Jest wydajny,dobrze się pieni i dobrze spłukuje.
    Mam włosy bardzo zniszczone wieloletnim farbowaniem dlatego też dodatkowo używam odzywki Fructis Oleo Repair.
    Jak dla mnie duet idealny,na pewno będe go długo używać.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 400ml

Chcesz pochwalić madzialenzzz za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • mało dostępny, a szkoda . . .

lekki, nie obciąża włosów, wystarczy odrobina a starcza na dośc długie włosy, ładnie się pieni, jest wydajny, przyjemnie pachnie.
    Włosy są świeże i błyszczące.
    Nie plącze włosów.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić nina1611 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny razem z odżywką z tej serii
  • Szampon jest bardzo gęsty, dobrze się pieni. Nie znam się za bardzo na silikonach, ale pewnie je zawiera, bo na moje włosy one akurat dobrze wpływają, rzynajmniej w odżywkach do słukiwania.
    ...ale do rzeczy!
    +dobrze myje
    +dobrze się pienie
    +wygładza!
    +nawilża
    +nabłyszcza
    +jest wydajny, bo bardzo gęsty
    +bardzo ładnie pachnie, nawet parę godzin po wyschnięciu włosów (ja czekam aż mi naturlnie wyschną, więc parę godzin ;-))
    +UŁATWIA ROZCZESYWANIE - zazwyczaj bez użycia odżywki w przypadku moich gęstych, grubych włosów za łopatki to lada wyczyn, a tutaj idzie jak po maśle, a co za tym idzie:
    +mniej połamanych i wyrwanych włosów

Ogólnie jakoś mi ich ostatnio mniej wypada, ale nie wiem czego to zasługa, bo równocześnie zmieniłam troszkę dietę i odżywkę.

Ogólnie bardzo fajny szamponik, choć ja osobiście przywiązuje większą uwagę do odżywek, bo to one działają cuda (a ta odżywka oleo też jest bardzo fajna, używam jej co drugie mycie razem z tym szamponem i być może to w niej tkwi sekret).

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego (400ml)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić katarina26h za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szampon - krem
  • Po pierwszym zastosowaniu nie polubiłam go - włosy stały na wszystkie strony, nie chciały się ukladać i były mocno obciążone, jakby nieświeże. Jednak opinię zawsze wystawiam po zużyciu całego lub choćby połowy kosmetyku - wtedy recenzja jest najbardzie rzetelna. Z każdym następnym myciem było coraz lepiej i stwierdzam, że szampon jest naprawdę niezły.

- ma bardzo treściwą, gęsta konsystencję, to taki szampon - krem, nie ma mowy o przeciekaniu przez palce
    - ma perłowy, żółty kolor
    - dobrze się pieni
    - jest wydajny
    - ładnie pachnie
    - w moim przypadku nie uczula
    - dokładnie się wypłukuje

Efekty na włosach:
    - są mięsiste i gęste
    - ładnie się układają nawet bez odżywki
    - miłe w dotyku, śliskie
    - nie są obciążone
    - wyglądają zdrowo.

Polecam, warto wypróbowac.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić anna996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • olejki
  • Plusy:
    +zapach
    +bardzo dobrze się pieni
    +olejki w składzie
    +odżywia
    +cena przystępna
    +dobrze myje
    +nawilża
    +włosy są miękkie
    +nie obciąża
    +wygładza

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie 400 ml

Chcesz pochwalić I like avon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zadowolona !
  • Jakiś czas temu poprosiłam mame, żeby kupiła mi jakiś szampon do moich strasznie zniszczonych włosow rozjasnianiem, farbowaniem, prostowaniem itp.
    Przyniosła mi do domu Własnie tego Fructisa. Na początku nie byłam przekonana co do niego, bo jak wiadomo był on z poczatku przeznaczony do włosow przetłuszczających się i z łupieżem. (starsze wersje).
    Po pierwszym użyciu byłam baaardzo mile zaskoczona.
    Plusy:
    +baardzo przyjemny zapach)kojarzy mi sie z owocami)
    +gęsta konsystencja,
    +wydajność (niewielka ilosc szamponu pozwala na uzyskanie piany, mam włosy za ramiona. Szampon stosuje codziennie i uzywałam go przez trzy tygodnie, opakowanie 400ml)
    +nadaje objętości,
    +nadaje miękkości,
    +włosy są miłe w dotyku,
    +widać rezultaty
    Minusy:
    -zapach krótko się utrzymuje po umyciu.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: jedno, 400ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ciachoo39 za czytelną i pomocną recenzję?