Paese, Mineralny podkład matujący

Powiększ Paese,  Mineralny podkład matujący

Zgłoszony przez Martuska215

Mineralny podkład matujący składa się w 60% z naturalnej glinki, wydobywanej w basenie Morza Śródziemnego w okolicach Katalonii, która widocznie wpływają na poprawę metabolizmu skóry, uwalniając od niej substancje czynne, sole mineralne i niezbędne dla skóry oligoelementy.
Podkład:
- dotlenia skórę,
- zapewnia równowagę i stabilność procesów regeneracji skóry,
- usuwa toksyny,
-wchłania nadmiar sebum.

Cena: 33zł / 8g

• To jest to!
  • Jest to mój pierwszy podkład mineralny. Oceniam odcień nr 3. Mam cerę mieszaną, bardzo dziwną, która w strefie T raz, jest tłustawa a dwa lubi się w tej strefie przesuszać. Raz tak, raz tak. Nie dogodzisz jej zbyt łatwo.
    Po tym jak miesiąc temu moja cera zaczęła wariować postanowiłam spróbować czegoś nowego. Wybór padł na podkład mineralny. Początkowo nie byłam przekonana, że coś w formie pudrowej może się dobrze trzymać na twarzy. Okazało się, że tak:
    + nie zawiera talku i parabenów
    + wydajność, na całą twarz zużywam minimalną ilość produktu, w przeciwieństwie do podkładów płynnych
    + nie trzeba go przypudrowywać, nawet w ciągu dnia
    + daje naturalny efekt
    + od kiedy go używam moja cera się uspokoiła
    + nie przesusza (co nie zmienia faktu, że pod ten typ podkładu trzeba nałożyć krem!)
    + przyzwoita cena

jedyne minusy jakie widzę, za które minus pół gwiazdki:
    - brak możliwości zamknięcia, zasłonięcia dziurek w słoiczku. Nawet jak jest tam "puszek" to i tak produkt się wydostaje
    - wieczko nie jest zakrętką. Tylko się je nasuwa na opakowanie, strach czy łatwo się nie zsunie przy uderzeniu.

Jak skończy mi się ten słoiczek, na pewno kupię ponownie. Ten produkt przekonał mnie do przesiadki na podkład mineralny.

Chcesz pochwalić Furkot za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale..
  • Długo szukałam (i wciąż szukam!!!) podkładu, który mnie zmatowi! Chociaż na 4h moja cera jest mieszana, w strefie T przeokrutnie się świeci, a do tego często wyskakują różnego rodzaju niespodzianki.
    Stosowałam też zachwalony Revlon oily skin, ale u mnie to niestety ogromna porażka i brak jakichkolwiek efektów.

Stwierdziłam, że może jeżeli kupię podkład mineralny, nie w płynie, to jakoś lepiej zachowa się na mojej twarzy i nie będę się świecić jakbym wysmarowała się olejem;d
    Wkurzona ciągłym szukaniem przechodziłam koło stoiska Paese we wrocławskiej Renomie i zgadałam do ekspedientki czy jest może matujący podkład mineralny. Jak się okazało, jest.
    Była to końcówka sierpnia, ja na drugi dzień wyjeżdżałam do ciepłego kraju, a już miałam lekko ciemny odcień skóry złapany wcześniej. Dodam, że poza okresem wakacyjnym(a nawet i tu ciężko być opalonym) mam bardzo jasną karnację, dlatego też zadziwił mnie dobór najciemniejszego odcienia z dostępnych!
    Mimo wszystko kolor okazał się być idealny. Tak też zachwycałam się nad resztą właściwości tego podkładu, aż do końca wakacji.
    Sprawuje się świetnie w czasie upałów, wystarczy go czymś utrwalić i ma się spokój na parę długich godzin. Jednak gdy wróciłam do Naszej zimniej Polski, to podkład przestał zachwycać nie wiem dlaczego tak się stało, ale teraz już nie matowi prawie w ogóle (no chyba, że z porządnym utrwaleniem) do tego opalenizna już prawie zeszła, więc kolor też przestaje powoli psować, ale to chyba normalne.

Ogólnie:

+ dobre krycie (przy dość ładnej cerze)
    + dobry mat (lato)
    + przyzwoita cena
    + mega wydajny
    + dobre odcienie dla bladolicych
    + wygląda dość naturalnie

- brak matu w okresie jesienno-zimowym
    - aplikacja może wkurzać, wysypuje się z pojemniczka
    - brudzi ubrania
    - przy większej ilości niedoskonałości nie do końca radzi sobie z kryciem
    - podkreśla suche skórki

Nie wiem czy do Niego wrócę. Możliwe, że dopiero w kolejnym sezonie letnim. Póki co wciąż szukam podkładu, który da mi radę w czasie okropnej zimy Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ryysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Twarz obsypana mąką
  • Powiem szczerze: to nie wygląda mi na podkład mineralny.. nie wygląda naturalnie, wygląda tak, jakby człowiek obsypał sobie twarz mąką. idealny na lato, chociaż odznacza się na twarzy.. Krycia nie ma żadnego, inne podkłady mineralne "to" mają. Kupiłam, zachęcona dobrymi opiniami. Jednak zawiodłam się. Wolę podkłady w płynie, nakładane z rozsądkiem dają efekt bardziej naturalny niż te sypkie podkłady. poza tym, inne chwalą go jako puder na podkład. U mnie ta wersja też się nie sprawdziła. Po prostu daje efekt obsypanej mąką tapeciary.

Chcesz pochwalić honey23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mojej cery to ideał!
  • Podkład ten kupiłam jako puder wykończeniowy i spisuje się w tej roli idealnie! Mam mieszaną cerę skłonną do zaskórników, niedoskonałości i przetłuszczania. W ostatni weekend sprawdziłam go na kilkunastogodzinnym weselu i spisał się idealnie. Wystarczyła bibułka i makijaż nadal trzymał się na twarzy i dawał lekko matowe wykończenie.
    Od kiedy używam go razem z naturalnym podkładem bardzo rzadko zdarza mi się złapać jakąś niespodziankę.
    Po prostu mój typ!

Plusy:
    + ładnie matuje
    + mat nie jest "płaski", twarz wygląda na zdrową
    + widocznie oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu niedoskonałości
    + łatwo się nakłada i nie daje efektu maski

Minusy:
    - niezbyt wygodne opakowanie
    - trzeba uważać na nakładaną ilość inaczej jest widoczny na twarzy i może przesuszać

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić MegGrey za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny, naturalny, skuteczny, nieinwazyjny i tani!
  • Mam cerę dość tłustą, ale bez pryszczy, za to mam wągry, piegi i widoczne naczynka. Moja cera jest też cienka i delikatna.

Nadeszło lato, mój podkład z Lirene Nature matte szybko się świecił na twarzy, więc postanowiłam kupić puder sypki. Wybrałam ten.

+kolor mam nr 2 jasny beż, mam cerę bardzo jasną i uważam że ten kolor nie jest ciemny, mogłam kupić porcelanowy ale ze względu na to że jest lato zakupiłam nr 2 żeby nie wygladać trupioblado
    +daje iście naturalny efekt, ja używam go do wykończenia makijażu, na podkład z lirene i nakładam go pędzlem
    +jest baaaardzo drobny można rzec: pył
    +nie da się zrobić jim maski, jest tak delikatnie pyłkowy
    +puder znajduje się w ładnym kartoniku
    +TANI!!! Zapłaciłam uwaga... 15 zł! W drogerii Kosmyk
    +dobrze matuje i utrwala, 5 godzin mat, potem taki naturalny błysk
    +super wyrównuje strukturę skóry
    +cera wygląda świeżo
    +naturalny skład
    +czuć efekt detox jak zapewnia producent, glinki oczyszczają skórę i to widzę (miałam styczność z czystymi glinkami i wiem co mówie ), nie zapycha
    +nie wysusza

+/- do poprawek sie raczej nie nadaje, cera już nie wygląda wtedy tak ładnie, wogóle nie uznaję poprawek, ja odciskuje chusteczką nadmiar sebum i już
    +/- krycie jest raczej poniżej średniego, ale jeśli nałożymy go na podkład to zupełnie wystarczy
    +/-jest dołączona gabeczka, ale nie używam jej, bo zbyt dużo wchłania pudru

-nie nadaje się jako podkład jak zaleca producent, jest zbyt delikatny
    Używam tego produktu od: MscIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Anetulka92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jako puder sypki
  • Paese kupiłam za ok. 12 zł podczas promocji w Firlicie. To dość nietypowy produkt. Przede wszystkim składa się głównie z glinki, tymczasem klasyczne podkłady mineralne opierają się na mice. Przez to puder wydaje się ciężki i gruboziarnisty, bardziej przypomina pokruszony puder prasowany niż lekki pyłek. Glinki w pudrze bardzo mocno matują skórę, dlatego Paese nie polecam do suchych cer. Jako puder wykończeniowy spisuje się dobrze, jednak stosowany jako podkład tworzy tępą, suchą maskę, podkreślając zmarszczki - o ile użyjemy go w ilości dającej krycie podkładu. Zastanawiałam się też, czy glinki w połączeniu z potem i sebum nie stworzą jakiejś zapychająca breji, na szczęście nie zauważyłam żadnych niespodzianek. Wydaje mi się, że ten produkt najdłużej trzyma mat na mojej twarzy. Nie zawsze go jednak używam, ponieważ potęguje krycie podkładu i daje mat absolutny, a czasem wolę lżejszy makijaż, szczególnie, kiedy już i tak użyję kryjącego, matującego podkładu typu Colorstay Revlona. Przeważnie stosuję go na mniej kryjące i nie matujące podkłady, wtedy efekt jest bardzo fajny. Podsumowując: świetny jako długotrwale matujący puder sypki do mieszanych i tłustych cer, kiepski jako podkład mineralny właściwie dla każdej cery. Dodam jeszcze, że gąbeczki w tego typu produktach są dla mnie zbędne, puder nakładam dużym pędzlem. Opakowanie jest kiepskie - bardzo płytkie, ciężko się otwiera i zawsze musi się nieco pudru zmarnować. Używam tego produktu od: ponad miesiącIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić stellla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest świetny !
  • Ja go kupiłam za 12 zł O.o W drogerii Jaśmin.
    Świetnie matuje, można używać go samego, tj. bez fluidów. Świetnie kryje nawet dość duże niedoskonałości.
    Jest na bazie naturalnych produktów, firma Paese naprawdę mnie zaskakuje
    Jest go naprawdę dużo, starcza na naprawdę długi czas. Posiada dużo pigmentów.
    Po nałożeniu uzyskujemy zdrowy i ładny koloryt skóry.
    Długo się utrzymuje, nie trzeba go poprawiać co chwila.
    Zniszczyło mi się wieczko od pudełeczka. Jest, przyznam szczerze, trochę nietrwałe. Gąbeczka też mi się rozwaliła, wolę używać pędzelka. Polecam mimo wszystko

Używam tego produktu od: chyba dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić Gucia222 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Był znakomity, do czasu...
  • Jak dotąd nie znałam firmy Paese ale po pozytywnych doświadczeniach z tym podkladem postanowilam sie jej lepiej przyjrzeć

Na początku byłam zachwycona. Tworzył efekt drugiej, lepszej skóry. Bardzo naturalnie wyglądał i łatwo się rozprowadzał, nie tworzył maski ponieważ krycie jest lekkie. Fajnie wygładzał. Niestety po jakimś czasie zauważyłam jego niedostatki.

Tłuste cery rzadko kiedy są naprawdę idealne więc takie lekkie krycie jest niewystarczające, podkład dedykowany co tego typu skóry powinien być bardziej kryjący. Ten wyrównuje koloryt w stopniu w jakim robią to inne minerały jedynie gdy nałożę go naprawdę dużo. Wobec czego jest niewydajny.

Mojej cery nie matuje, błyszczenie redukuje jedynie gdy nałożę pod spód porządny matujący krem, sam w sobie nie działa. Nie nadaje się na upalne dni, na chłodniejsze też nie gdyż bez specjalnego "podłoża" ten produkt robi mi z buzi jarzeniówkę... Najgorsza wada- pogarsza stan mojej skóry! Testowałam go z kremem i bez- w każdych warunkach podkład+ sebum tworzą jakąś dziwną kombinację dzięki której mam na twarzy coraz więcej niedoskonałości. Sądziłam że glinki będą dobre dla mojej cery jednak jestem wyjątkiem od reguły. Chyba że to słynne dla minerałów "oczyszczanie" skóry ale przecież paese stricte mineralnym podkładem nie jest! Ja przynajmniej za takie efekty dziękuję, wykorzystam go jako puder na podkład/ krem bb, więcej nie kupię. Cena- za wysoka jak na takie efekty (na stoisku paese- ok. 33zł).
    Szkoda, bo sądziłam że znalazłam swojego ulubieńca. A tu pseudominerały za 10 zł okazują się lepsze...

Otrzymuje ode mnie 3 bo na początku naprawdę świetnie się spisywał. No i na używany na podkład nie sprawia problemów. Ale solo już go nie użyję.

Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

Chcesz pochwalić 808gienia808 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla cery mieszanej/tłustej
  • Witajcie
    Na puder ten trafiłam przypadkowo, ale jestem mile zaskoczona. Idealny do cery mieszanej/trądzikowej/z problemami. Ja używam go jako puder, do wykończenia makijażu. Super bo:
    + dobrze kryje
    + cera długo pozostaje matowa
    + nie trzeba zbyt często popawiać makijażu
    + nie zatyka porów (ryzyko różnych niespodzianek na twarzy jest zmnieszone niemal do zera)
    + ładny ma zapach
    + przystępna cena (ja za swój zapłaciłam koło 19 zł)
    Minusem jest fatalne opakowanie - wieczko, z którym trzeba się siłować...Ja swój pozostawiam nie do końca zamknięty, bo przy każdej próbie kolejnego otwarcia wysypywałam trochę kosmetyku na siebie...

Podsumowując - na pewno sięgnę po kolejne opakowanie

Ilość zużytych opakowań: zaczęłam pierwsze opakowanie, ale na pewno sięgnę po następne

Chcesz pochwalić Frezja90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • moze byc
  • Witam,
    kupiłam ten kosmetyk za namową pani pracującej w jednej z drogerii.
    Produkt raczej odpowiedni do wykończenia makijażu.
    Jako samodzielny kosmetyk w moim przypadku nie sprawdza się.
    Niepraktyczne opakowanie. Nie polecam trzymania w kosmetyczce. Wysypuje się. Jest mało wydajny.
    Ja za swój zapłaciłam 21zł.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić alusia_23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja dla tłustych cer-śmiało dziewczyny!
  • Po stokroć przeze mnie wychwalany! Mam cerę tłustą, zaskórnikową. Błyszczę się rzecz jasna mimo kremów matujących, lepiej jest tylko do 3 miesięcy po kwasach. Od dawna używałam L\'Oreal match mineral, odcień w4. Cena z kosmosu (w Rossmanie 75zł!!!) ale jak się okazuje wycofują produkt z powodu zbyt niskiego zainteresowania, co mnie w ogóle nie dziwi w przypadku takiej ceny! Zaczęłam więc szukać czegoś innego. Przerobiłam Kobo, na niby mineralny. Byłam średnio zadowolona. Podkład w pudrze Paese poleciła mi właśnie moja kometyczka. Nie używam podkładów, fluidów ani innych BB, bo to zapycha mnie to niemiłosiernie. Paese kupiłam na allegro, 2 op w dwóch odcieniach-beż na teraz, naturalny na lato (dość ciepły, nie za jasny). Dziewczynki, jestem zachwycona! Zero talku, tylko minerały! Nie zapycha, nie robi plam, jest bardzo drobno mielony. Matuje skórę, jednak mat nie jest zupełnie \'\'płaski\'\'. Zapach i opakowanie niespecjalne, ale mam opakowanie po L\'Oreal, więc przesypałam Brak jest pędzelka czy gąbeczki, ale myślę że pędzel kabuki nada się idealnie. Podsumowując-mój KWC. Cena przystępna, więc szczerze polecam!Używam tego produktu od: 3 miesiąceIlość zużytych opakowań: pół opakowania

Chcesz pochwalić Rudkee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za tę cenę - super!
  • Mam cerę mieszaną, ze świecącą strefą T i suchą skórą na policzkach. Uwielbiam ten produkt!

Co prawda ma napisane na opakowaniu, że to podkład, ale ja używam go do wykończenia makijażu, na nałożony już fluid - i w tej wersji sprawdza się świetnie! Sam puder ma słabe krycie, nadaje się np. na letnie upały, gdy chcemy tylko lekko zmatowić cerę.

Cera jest zmatowiona, bardzo ładnie ujednolicona, twarz wygląda zdrowo i promiennie, bez maski czy podkreślenia suchych skórek. Puder ma bardzo fajny skład, nie zawiera talku - nie zapycha porów i jest naprawdę przyjemny w użyciu, taki "lekki" i delikatny.

Dobrze sprawdza się także w ciągu dnia, przy poprawkach makijażu. Nakładam go dużym pędzlem do sypkiego pudru.

Minusy:
    -beznadziejne opakowanie, przy noszeniu w kosmetyczce nadmiernie wysypuje się na powierzchnię, z której się go nabiera. Do tego opakowanie nie jest zakręcane, a tylko "na wcisk". Ja przesypuję po trochu do zakręcanego słoiczka po innym kosmetyku i tak noszę w torebce

Nie spodziewałam się po nim takich właściwości za taką niską cenę

Ilość zużytych opakowań: 3 całe opakowania

Chcesz pochwalić triss_k za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nietrwały
  • Kupiłam ten podkład zachęcona kolorystyką- mają bardzo jasny kolor, który jest odpowiedni dla takich trupich karnacji jak moja. Ogólnie nie jestem fanką sypkich podkładów- są niewygodne w aplikacji.

Jak go używałam?

Wklepywałam go w skórę gąbeczką z sephory. Przy próbie używania pędzla bardzo dużo produktu marnowało się i zostawało na włosiu.

Ogólne wrażenia

Uczucia są mieszane. Liczyłam się z tym, że przy tej cenie cudów nie będzie. Efekt na twarzy jest ładny, satynowy, ale bardzo krótko się utrzymuje. Już po 3 h prześwitywały mi naczynka i zaczerwienienia. Niska cena jest pozorna- bo produktu trzeba użyć sporo, żeby równomiernie pokryć twarz.

Zalety

- Ładne, satynowe wykończenie na twarzy;
    - Przyjazny skład, nie podrażnia;

Wady

- Nietrwały i poziom krycia dla cery naczynkowej niewystarczający;
    - Tandetne, plastikowe opakowanie, w torebce może się otworzyć;
    - Trudny do aplikacji;
    - Chemiczny, intensywny zapach;
    - Mało wydajny;

Podsumowanie

Nie robił nic złego ale nic dobrego niestety też nie. Po podkładzie spodziewam się jednak trwałości w tej odrobinie krycia. Musiałabym co 2 h go poprawiać, żeby utrzymać efekt.Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Chcesz pochwalić prospe za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój strzał w 10
  • Moja skóra jest mieszana, od kilku lat zmagam się z problemem świecenia się w strefie T, wypróbowałam już wiele kosmetyków żeby się z tym uporać i... w końcu trafiłam! po nałożeniu podkładu rano moja buzia nie świeci się aż do samego wieczora, dla mnie na prawdę rewelacja. Za kosmetyk zapłaciłam 20 zł.

+ matuje
    +wyrównuje koloryt
    + przystępna cena
    + składniki mineralne

-niewygodne pudełko
    -brak aplikatora

Chcesz pochwalić kkkaaammma za czytelną i pomocną recenzję?