Galderma, Cetaphil PS (Lipoaktywny krem nawilżający)

Powiększ Galderma, Cetaphil PS (Lipoaktywny krem nawilżający)

Zgłoszony przez kawa_zmlekiem

Preparat przeznaczony do pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej, dla cery suchej lub podrażnionej. Zapewnia skórze silną ochronę, prawidłowe nawilżanie i przyśpiesza regenerację. Bez środków zapachowych. Niekomedogenny. Ma właściwości gojące i ochronne, zmiękcza i wygładza naskórek.

Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, Dicapryl Ether, Dimethicone, Glycerin Stearate, Prunus Amygdauls Dulcis,Oil/Prunus,Amygdauls Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cetyl Alcohol,PEG-30 Stearate, Acryltes/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Dimethiconol, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Tocopherol Acetate.

Cena: 30zł/ 100g

• Dobry,lekki krem nawilżający,ale bez szału-nadaje się pod makijaż
  • Jest mnóstwo lekkich nawilżających kremów o podobnym działaniu,nie mam b.wrażliwej cery choć suchą i trądzikową,a przy podrażnieniu i tak do akcji wkracza woda Uriage i obecnie Avene Cicafate.

+lekki
    +bez zapachu
    + bardzo wydajny
    +nie zapycha
    +szybko się wchłania
    +nie dodaje błyszczenia skórze
    +nadaje się pod makijaż

- pod koniec ciężko go wydobyć z opakowania
    -efekt nawilżenia nawet jak na krem na dzień nie powala na kolana=dla mojej skóry to jednak wciąż za mało

Używam tego produktu od: 1.5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze całe i kilka 29 ml próbek dołączonych do m.in zeli tej samej serii

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić niewidoczna6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo go lubię
  • Dermatolog mi go poleciała na zmiany skórne występujące na ciele, z czasem zaczęłam go używać na skórę twarzy i muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolona.
    Mam skórę mieszaną w kierunku do suchej. Rano używam go bardzo cienką warstwą. Natomiast gdy moja skóra jest odwodniona to używam również na noc w większej ilości. Najlepiej sprawdzi się dla skór suchych.

Plusy:
    *duża pojemność
    *dobrze nawilża
    *lekko natłuszcza
    *pomaga w walce z suchymi skórkami
    *dobrze współgra z kremem z filtrem
    *sprawdza się na podrażnionej skórze zarówno twarzy jak i ciała

Minusy:
    *nie dla każdego

Używam tego produktu od: ponad rok

Chcesz pochwalić bustleup za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Jak dla mnie krem ten jest rewelacyjny. Idealny do stosowania po zabiegach u kosmetyczki czy stosowanych przeze mnie w domu kwasach. Dobrze regeneruje i nawilża suchą skorę, szczególnie dobrze widać to w miejscach gdzie łuszczyła mi się skóra. Krem stosuję na noc- daje świetny efekt rano. Ponadto potrzebuje on chwili czasu na wchłonięcie, a u mnie poranny makijaż to maksymalnie dwie minuty, każda minuta jest zbyt cenna żeby czekać. Jestem bardzo zadowolona z efektów użytkowania tego kremu.

Używam tego produktu od: 2012 roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno, drugie w połowie.

Chcesz pochwalić Konwalijka123 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • dobry, ale są inne za lepszą cenę
  • Kiedyś za nim szalałam.. nawet całkiem niedawno

- ale jest ZA DROGI

+ nawilża, osłania
    + zapach neutralny
    + wydajny
    +leczy biedną skórę
    + dobry też na twarz..ale

__po czasie__

-zaczął trochę przetłuszczać i buzia się świeci (miałam suche miejsca, trochę pomógł)

znalazłam coś równie dobrego ale w cenie 3 zł, a nie 30.. ziaja ma super kremy do rąk

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić igh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak. Tak. Tak
  • Kupiłam ten krem gdyż potrzebowałam czegoś mocno nawilżającego pani w aptece poleciła mi właśnie to cudo !!!
    Plusy:
    * niska cena
    * idea;na konsystecja- krem jest gęst, ale łatwy w rozprowadzeniu
    * brak zapachu
    * bardzo szybko sie wchłania
    * nie pozostawia tłustej powłoczki na skórze
    * daje efekt długotrwałego nawilżenia
    * krem nadaje sie pod makijaż
    * wydajny
    * wygodne opakowanie
    * łatwo dostepny
    * łagodzi podrażnienia
    * pojemnośc za cene Mega plus !

Minusy: nie zauważyłam

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania 100 ml

Chcesz pochwalić dreamed za czytelną i pomocną recenzję?
  • miodzio!
  • Krem w niesamowity sposób daje mi wrażenie zadbania o moją skórę, otulenia, zmiękczenia. Bardzo fajnei nawilża, lekko natłuszcza. Pod fluid niestety sie nie sprawdzil (ale z pudrem sypkim całkiem się sprawdza) ale i tak używam go wieczorem kilka razy w tygodniu kiedy moja skóra potrzebuje po prostu nawilżenia i natłuszczenia. Jest dużo lepszy od stosowanego przeze mnie wcześniej Dermoprotektora, który zostawiał lepiącą warstwę na twarzy. Zapach dla mnie zupełnie nautralny, a przyzwyczajona do dermokosmetyków - właśnie takie najbardziej lubię.

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Chcesz pochwalić Goosberry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny !
  • Moja mama jest wielką fanką tego kremu i kupuje go co jakiś czas a ja po prostu jej go podbieram...
    Uwielbiam jego konsystencję, taką niesamowicie delikatną. Żaden wcześniej testowany przeze mnie krem nie miał takiej. Uwielbiam to !
    Nałożony na ,,wypeelingowaną" twarz spisuje się cudownie Nawilża, nie zapycha, łagodzi podrażnienia i nawet przy mojej tłustej skórze, nałożony pod make up nie powoduje jakiegoś wzmożonego błyszczenia
    Stosuję go zazwyczaj co dwa dni, na przemian z innym

+ nawilżenie
    + działanie
    + konsystencja !
    + dostępność
    + opakowanie ( choć szkoda, że nie na ,,klik" )
    + cena ( adekwatna do jakości i wydajności )
    + wydajność

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Malooolatka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fenomenalny!
  • Sprzyjał mi w regeneracji mojej zmęczonej ciężkim okresem skóry twarzy. Sprawdził się jako krem na noc, pozbyłam się dzięki niemu suchych skórek. Odzyskałam głębokie nawilżenie, miękkość i gładkość powierzchni skóry. Serdecznie polecam!
    Więcej na thatsmydoublem.blogspot.

Używam tego produktu od: pierwszy miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100 ml

Chcesz pochwalić zielonafalbanka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Parafina w lipoaktywnym kremie?
  • Producent tym produkten sobie chyba z nas zakpił! Parafina na 3 miejscu w składzie? wolne żarty!

krem się nie wchłania, jest tłusty i lepki
    ma brzydki zapach
    nie czuję specjalnego nawilżenia
    parafina zapycha, więc absolutnie go nie polecam!
    niestety ma aż 100ml, a trzeba TO jakoś zużyć, więc smaruję TYM ręce, bo do niczego innego się nie nadaje.

Ilość zużytych opakowań: nie mogę zmęczyć pierwszego

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie ideał
  • Zaczęłam używać tego kremu podczas kuracji antytrądzikowej. Strasznie łuszczy mi się skóra, a ten krem daje sobie z tym radę.
    Używam go rano i nakładam 15 min po antybiotyku. Potem podkład i puder. Dzięki niemu nie widać aż tak przesuszonych partii.
    Po za tym dobrze nawilża i jest gęsty. Twarz się po niej świeci, ale trochę pudru i po sprawie. Raczej nie zapycha, ale na dzień dzisiejszy trudno stwierdzić.
    Kolejny plus to skład. Nie jest przesadzony:
    olej migdałowy - rozjaśnia przebarwienia
    gliceryna - dogłębnie nawilża
    wazelina - tworzy film na skórze, dobra na mrozy
    witamina E
    trochę silikonów, konserwantów
    I na tym w sumie koniec.
    Cena tez jest w porządku 100 ml za równe 30 zł, ale trzeba się rozejrzeć po aptekach, bo widziałam nawet za 41 zł.
    Ma jeden minus: zapach wyjątkowo mi się nie podoba, ale to kwestia gustu.

Używam tego produktu od: 2 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić angela05505 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie to, czego oczekiwałam
  • Na początku stosowania tego kremu byłam całkiem zadowolona, bo w porówaniu z drogeryjnymi kremami, których wcześniej używałam, był zdecydowanie najlepszy. Co prawda nie rozprawił się do końca z bardzo suchymi obszarami mojej twarzy, ale chyba po prostu byłam zadowolona z jakiejś poprawy i dopiero po czasie mój zachwyt zmalał.
    Krem nie jest ani za rzadki, ani za tłusty i szybko się wchłania. Rzeczywiście w jakimś stopniu nawilża, a nie tylko natłuszcza, buzia po jego użyciu jest gładka, ale po nałożeniu podkładu czy nawet kremu bb suche skórki są trochę widoczne. W związku z tym dobrze używało mi się go na noc, ale pod makijaż już średnio.
    Kupując go myślałam że cena jest dość wysoka - kosztował ok 36zł - ale nie zwróciłam wtedy uwagi na jego pojemność, która wynosi 100g, czyli można powiedzieć. że kosztuje mniej więcej tyle ile przeciętny drogeryjny krem. Będę szukać czegoś lepszego, ale może kiedyś jeszcze się w niego zaopatrzę - jako krem na noc.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić werkii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo drogi szajs
  • za kem zapłaciłem 41 zł, krem jest okropnie gęsty i tłusty, fakt że nie zapycha mimo że mam do tego tendencje ale co z tego jak twarz błyszczy się bardziej niż po jakims oleju! Kremu na dzień nie da się stosować a na noc też bo wgl. się nie wchłania mimo iż producent obiecywał... Jeśli chodzi o nawilżenie to jest bardzo bardzo słabe... Jak dla mnie NAJGORSZY KREM APTECZNY

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Marcin_619 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Natłuszcza
  • Po pierwsze dla mnie jest to kosmetyk wspomagający podczas kuracji retinoidami. Dobrze nawilża, wygładza, koi skórę. Polecam go także osobom, które mają bardzo wrażliwą skórę i boją się stosować retinody bezpośrednio na skórę.
    Po drugie nie zapycha.
    Po trzecie 100 ml to dużo jak na krem w cenie 40 zł.
    Po czwarte zapach jest praktycznie niewyczuwalny, a konstystencja treściwa, więc wystarczy niewielka ilość na pokrycie całej twarzy.

Opakowanie nie jest efektowne. Jednak nie ma to znaczenia ze względu na działanie kremu.
    Minusem jest z pewnością brak filtra oraz to, że roluje się na nim krem z filtrem, a także fakt, że nie nadaje się pod makijaż.
    Lepszy jest DA Ultra

Chcesz pochwalić Ciapna za czytelną i pomocną recenzję?
  • nic specjalnego
  • zachęcona opiniami na wizażu zakupiłam krem, jednak niestety poważnie mnie rozczarował. słaby stosunek jakości do ceny- kremy dające podobny efekt można kupić o wiele taniej, ew. za cene jaka trzeba zaplacić za ten produkt można kupić o wiele lepszy krem. nawilżenie jest po prostu średnie.Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić fso za czytelną i pomocną recenzję?
  • kosmetyczna ostatnia deska ratunku
  • Z powodu bardzo silnego stresu przez okres kilku tygodni m.in. zepsuła mi się cera. I to jak. Wysypało mnie, wysuszyło, uwrażliwiło. Na ratunek przyszli dermatolog z kosmetologiem, ale po zabiegach moja i tak już wymęczona stresowymi przebojami cera zaczęła się buntować. Nie mogłam nakładać na buzię dosłownie nic, bo wszystko szczypało, a jeśli była saute, to uczucie ściągnięcia aż bolało.

Pomyślałam - Cetaphil. Nawet nie wiem dlaczego tak pomyślałam, ale dobrze się stało.

Krem ten uratował mi buzię. Od tej pory to mój must have, na równi z tabletkami przeciwbólowymi i dezodorantem.

Ochy i achy:

- nawilżenie
    - ukojenie
    - nie zapycha!
    - używam jako krem (na noc lub po domu, na dzień się dla mnie nie nadaje, za tłusty) lub jako maseczkę (gruba warstwa, co się wchłonie to moje, co zostaje wycieram chusteczką po 15min)
    - tani
    - bardzo wydajny

To mój Graal, chylę czoła.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Weronikapr za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Miałam straszny problem ze skórą mojego dekoltu, była cienka jak papier, swędziała, piekła, i każdy dotyk był dość nieprzyjemny, do tego często była zaczerwieniona i z popękanymi naczynkami. Po różnych eksperymentach na własną rękę w końcu wybrałam się do dermatologa i polecił mi właśnie ten krem. Już po pierwszym zastosowaniu nastąpiła ulga, swędzenie i pieczenie zniknęło. Po miesiącu regularnego stosowania mój dekolt już nie pamięta o wszystkich problemach, skóra jest gładka, miła w dotyku, nic nie piecze, podrażnienia zniknęły, mało tego - popękanych naczynek już praktycznie nie widać.
    Czasem używam go też do twarzy jak potrzebuję uspokoić i nawilżyć skórę, ale tylko na noc, na dzień za bardzo się świeci. Krem nie zapycha porów, a mam do tego skłonności.
    Do rąk też się nadaje, czasem przesuszę sobie dłonie i zaczynają swędzieć, jedna aplikacja pomaga.

Krem jest wydajny, używam go codziennie od początku stycznia, smaruję dekolt dość grubą warstwą, do tego czasem na twarz i dłonie a jeszcze mam pół tubki.

Używam tego produktu od: stycznia 2013
    Ilość zużytych opakowań: 0,5

Chcesz pochwalić Kamyla_83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny dla cery suchej
  • Krem kupiłam podczas kryzysu po zastowaniu kremu z kwasami. Moja skóra w tamtym czasie była bardzo sucha, wręcz 'krucha', zaczerwieniona, delikatna... Cetaphil był niezastąpiony! Koił, istny 'opatrunek w kremie'; nawilżał.

Teraz, po dwóch miesiącach stosowania nie wyobrażam sobie codzienniej pielęgnacji twarzy bez niego. Nie zapycha, jest świetny dla suchej cery, wchłania się zostawiając ochronną powłoczkę, świetnie współpracuje z podkładem...
    Używam go na dzień, okazjonalnie na noc.
    Obecnie wyciskam z tubki resztki kremu- nie będę za nim tęskniła, bo już jutro pędze po nowe opakowanie! Must have. Produkt na który mogę liczyć.

Do tego całkiem higieniczne i sensowne opakowanie!

Jedna uwaga- nie spodoba się raczej osobom o tłustej cerze ze względu na treściwą konsystencję.

Chcesz pochwalić blacktied za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny.
  • Na początku bałam się wazeliny i silikonów wysoko w składzie, ale jednak nie było czego.

Krem bardzo dobrze się na mojej skórze wchłania, pozostawia delikatną warstewkę ochronną, ale nie jest to jakaś tłustość. Domyślam się jednak, że nie każdemu może to odpowiadać.

Jest bezzapachowy i dość gęsty. Ja aplikuję go punktowo na twarz i wklepuję.

Bardzo dobrze nawilża, zmiękcza i rozjaśnia naskórek. Rano buzia jest wypoczęta, zaczerwienienia są w znacznym stopniu ukojone (np. wypryski).

Póki co, nie zauważyłam by zapychał (wg producenta ma tego nie robić, ale nigdy nic nie wiadomo).

Do ideału brakuje mu filtra przeciwsłonecznego.

W przyszłości planuję wypróbować też Dermoprotektor, ale na zimę chciałam wypróbować coś treściwszego.

Ogólnie nie wiem jak z dostępnością, ale nie widziałam go w aptekach stacjonarnych. Znalazłam dopiero w aptece internetowej za 30zł w Dniu Darmowej Dostawy, więc korzystnie.

Polecam.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Radioactive za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 159 raz(y)
  • Bardzo dobry krem na jesień/zimę
  • Używam tego kremu od około miesiąca (jak tylko temperatury spadły) i jestem z dnia na dzień coraz bardziej zadowolona.
    Jeśli trafiłyście na recenzję tego kremu, to pewnie znane są Wam specyfiki typu krem specjalny Emolium, Physiogel, Lipobase i inne bardzo tłuste, ochronne, apteczne kremy i mazidła. Otóż Cetaphil PS jest czymś pomiędzy wybitnie tłusym, gęstym kremem Emolium a dość lekkim, ale wybitnie aktywnym Physiogelem. Konsystencja jest gęsta, ale nie bardzo twarda czy zbita. PS nie ma zapachu, rozgrzewam go w dłoniach a potem wklepuję w całą twarz codziennie rano. Wchłania się błyskawicznie - nie ma tłustej, lepkiej warstwy, która nawet po kwadransie siedzi dalej na powierzchni skóry. Polecam nałożyć tuż po np prysznicu, kiedy skóra jest rozgrzana i wilgotnawa - krem wręcz impregnuje cerę tak, że ta gładkość i nawilżenie zostaje na dłużej.
    Skóra się nie zapycha, a trochę tego obawiałam. Wręcz mam wrażenie że jest gładsza, bardziej promienna, ale też nie błyszczy się szybciej pod makijażem.
    Naprawdę krem jest wybitny, współpracuje ze wszystkimi pięcioma podkładami, które na nim przetestowałam. Na jesień/zimę jest zdecydowanie najlepszym specyfikiem jaki próbowałam do twarzy.
    Bardzo wydajny - kulka wielkości paznokcia na małym palcu starcza na całą twarz.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić pris za czytelną i pomocną recenzję?