Yves Rocher, Peau Parfaite 6 in 1 BB Creme SPF 20 [BB Peau Parfaite BB Creme Sublimatrice 6 en 1] (Krem BB 6 w 1 `Idealna cera` [Pielęgnujący skórę krem BB 6w1])

6 właściwości, aby zapewnić natychmiastowy efekt idealnej skóry jednym gestem:
- doskonale nawilża skórę przez 24h,
- idealnie ujednolica koloryt skóry,
- tuszuje niedoskonałości skóry i oznaki zmęczenia,
- wygładza powierzchnię skóry,
- przywraca skórze blask,
- chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Składniki aktywne:
- biała herbata: chroni skórę,
- pigmenty: przywracają blask i ujednolicają cerę.Składniki pochodzenia roślinnego: wyciąg z białej herbaty, wyciąg z aphloïa, oligosacharydy z jabłka, woda z hamamelisu z ekologicznych upraw.
2 odcienie (jasny i średni), aby dopasować pielęgnację do karnacji.

kremy BB i CC
normalna, sucha, mieszana
rozświetlające, ochronne, nawilżające, ujednolicające
Krycie
lekkie
w tubce
Filtry
SPF 15 – 30

Byłby całkiem dobry gdyby nie rolował się i nie warzył.

Kremy BB lubię i stosuję je od dłuższego czasu, tego od YR też nie mogło u mnie zabraknąć. Mimo początkowych zachwytów, to z czasem znalazłam w nim kilka wad i już nie cieszyło mnie tak jego stosowanie.

Opakowanie w postaci zgrabnej i miękkiej tuby w białym kolorze, z wygodnym zamykaniem klik na którym można ją postawić. Szata graficzna przyjemna dla oka, czysta z wersją odcienia kolorystycznego i znikomym opisem kosmetyku. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na zewnętrznym kartonie ochronnym Pojemność standardowa 50 ml.

Krem dostępny jest dwóch odcieniach kolorystycznych, Ja posiadam ten ciemniejszy medium.
Konsystencja jest gęsta, kremowa o przyjemnym perfumowanym zapachu.
Skład jest krótki, pozbawiony agresywnych dodatków z zawartością hydrolatu bławatkowego, naturalnych pigmentów, miki, zapachu i konserwantów.

Kolor medium jaki posiadam nie jest zbyt ciemny i ładnie dopasowuje się do odcienia skóry. Krem dobrze się rozprowadza, nie tworzy smug, plam na skórze i po aplikacji jest zupełnie niewidoczny. Wyrównuje koloryt i tuszuje drobne niedoskonałości, ale to krycie jest bardzo delikatne i nie sprawdzi się przy mocniejszych przebarwieniach. Produkt ładnie wygląda na buzi, nadaje jej naturalne i promienne wykończenie. I jak do tej pory wszystko jest super, niestety krem ma dużą wadę bo nie łączy się z wszystkimi kosmetykami. Bardzo często występowało u mnie rolowanie produktu na skórze już w momencie aplikowania go na serum i krem, a jeszcze gorzej było w przypadku rozprowadzania na nim kolorówki i wykonywania makijażu. Rolowanie, ważenie, grudkowanie i cały czar tego kosmetyku w tym momencie prysnął. Na plus że produkt nie powodował u mnie żadnych podrażnień i nie przesuszał cery.

No cóż krem BB od YR nie spełnił moich oczekiwań choć wiele jego cech takich jak konsystencja zapach czy skład mi odpowiada. Nie jest to kosmetyką komfortowy w aplikacji, nie współpracował mi z wszystkimi produktami jakie przy nim używałam. Nie zakupie ponownie.

Bardzo naturalny efekt

Krem tak lekki, że jakby go nie było. Nie polecam dla osób potrzebujących większego krycia, ale jeśli zależy wam na naturalnym efekcie i barierze ochronnej przed zanieczyszczeniami na skórze - ten krem się sprawdzi.

Niestety nie

Bardzo lubię firmę Yves Rocher i przetestowałam już wiele ich produktów. Krem BB w odcieniu jasnym wydawał mi się super pomysłem, bo ostatnio bardzo lubię naturalne wykończenie makijażu, połączone z pielęgnacją skóry. Niestety, według mnie ten krem nie robi praktycznie nic - nie kryje, nie nadaje koloru, a do tego wyświeca się niemiłosiernie i roluje. Szkoda, bo kosztuje niemało, ale nie mam już pomysłu jak go zużyć.

Okropny.

Kupiłam w ciemno, mimo tego, że mam już swojego ulubieńca wśród kremów BB, bo bardzo lubię Yves Rocher i ich kosmetyki mi się sprawdzają. Lecz ten krem to totalna porażka od pierwszego użycia. Nie byłam w stanie równomiernie go rozprowadzić bez smug, konsystencja jest strasznie oporna. Robią się plamy. Jeśli już udało się go w miarę dobrze nałożyć, rolował się po krótkim czasie i na nowo robiły się plamy i smugi. Wylądował w koszu :( Szkoda, bo spodziewałam się czegoś więcej po YR.

Nie sprawdził się

Byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona do tego produktu, jednak nie sprawdził się u mnie. Krem bardzo ciężko było rozprowadzić równomiernie na twarzy, robiły się nieestetyczne placki. Łatwo się ścierał. Odcień zaraz po nałożeniu wydawał się być w porządku, jednak w moim przypadku po chwili stawał się za ciemny. Miał bardzo słabe krycie. Robiłam kilka podejść do tego kremu, jednak za każdym razem niestety było to samo. Nie polubiliśmy się.

Niemiłe wspomnienia.

Krem BB występuje w dwóch odcieniach jasny i ciemny (nie pamiętam dokładnie czy tak się nazywa, w każdym razie, ten drugi jest ciemniejszy od tego pierwszego i polecany jest do osób o ciemniejszej karnacji, opalonej).
Producent obiecuje wiele, czyżby marketingowiec z Eveline przeszedł do YR?

Jasny kolor jest całkiem ok. Raczej dość neutralny, nie jest ani za żółty, ani za różowy. Jednak nałożony na twarzy zmienia odcień, w moim przypadku staje się bardziej różowy, ciemniejszy.
Krem ma przyjemną, średnio- gęstą konsystencję. Już podczas nakładania sprawia problem, bo lubi się mazać, ciężko rozprowadzić go równomiernie (bez względu na to czy nakładałam coś pod niego, czy bezpośrednio na czystą, osuszoną skórę).
Kryje delikatnie, ale w widoczny sposób wyrównuje koloryt cery.
Pachnie ładnie, kwiatowo, lekko pudrowo, choć dość intensywnie.
Nie podoba mi się to jak wygląda i co robi z moją twarzą. W żadnym wypadku nie jest to upiększenie. Nie dość, że zmienia kolor, warzy się, to jeszcze błyszczy w taki brzydki sposób, jakbym była spocona.
Szybko oddałam go w inne ręce. Nie dopytałam o wrażenia.
Chciałam zapomnieć.

Najlepszy z tych które używałam.

Zużyłam już trzecią tubkę tego kremu. Większość takich produktów jest dla mnie za ciemna a ten pasuje idealnie.
Nakładam go wilgotną gąbką na nawilżoną skórę, niedoskonałości zakrywam korektorem, na koniec wszystko lekko przypudrowuje i wygląda świetnie bez efektu maski.
Czytałam dużo niepochlebnych opinii na jego temat, ale kompletnie ich nie podzielam.

Przemieszczający się koszmarek!

Uwielbiam kremy BB, nie używam podkłądów praktycznie wgl, ot czasem jakąś próbkę na wesele czy inne uroczystości nałożę, ale tak to BB i koniec! Kwestią czasu było więc zakupienie propozycji Yves Rocher, a że po wakacjach byłąm mocno opalona to idealny moment by odłożyć swoje jasne kremiki i zaopatrzyć się w odcień medium.

Zamknięty został w tubie, dodatkowo w zalakowany kartonik, więc mam pewność, że nikt przedemną go nie otwierał czy, o zgrozo, się nim maział. Kartonik wyleciał już dawno temu, została tubka, a na niej data ważności i i kilka informacji w obcych językach.

Zapach, jak na tego typu produkt, jest bardzo intensywny. Całkiem przyjemny, ale wrażliwe na zapachy osoby mogą mieć problem. Znika, albo nos się przyzwyczaja, po kilku minutach.

Krem, jak już wspomniałam, mam w odcieniu medium i... to był błąd. Znaczy nie, nie był za ciemny w trakcie nakładania, on był za ciemny po kilkunastu minutach od nałożenia. Bardzo mocno się utlenia i ciemnieje na twarzy, a żeby chociaż to był brąz to pół biedy, ale robi się z niego cegła...

Nakładałam go tradycyjnie palcami i daje radę, pędzlem robił smugi. Niestety jego wykończenie to olej na twarzy, a nie zdrowy glow. Do tego nie da sie go pozbyć, choćbym nie wiem ile i jakiego pudru użyła, to i tak na max 3h i znowu się błyszczę jak choinka.
No i jak jesteśmy przy pudrze, to odpada nakładanie puszkiem gdyż ten BB nie zastyga, a jest ruchomy. Tzn - dotkniez palcem, to się go pozbywasz z tego miejsca, dotkniesz puszkiem, to też odpada. Zjeżdża, przemieszcza się, odchodzi od cery, zapomnij o perfekcji i idealnym wyglądzie, chodzisz z lusterkiem w ręku i co chwila się załamujesz jak jest źle. A z każdą chwilą jest jeszcze gorzej, zwłaszcza gdy tak jak ja, masz cerę mieszaną i sebum Ci dodatkowo przemieszcza kosmetyk, a Ty nie nadążasz z bibułkami matującymi....
Zresztą, nawet jak go nie dotkniesz, to też będzie mały koszmarek. Koszmarek salamandry, z nierównomiernie nałożonym podkłądem, gdzie w jednym miejscu jest go więcej, a w innym mniej i zdecydowanie to nie jest Twoja wina, ten typ tak ma i tyle.

Co do samego krycia, to działą jak typowy BB, czyli ujednolica cerę, bez specjalnego krycia. Niestety przy tym też super podkreśla pory i wszelkie nierówności, co już typowym działaniem nie jest...

Kupiłam go z kuponem za ok. 25zł i szkoda mi tej kasy, a co dopiero jak ktoś zakupi ten koszmarek w cenie regularnej? Prawie 2 lata leżał na półce z myślą "a może wymyślę dla niego jakieś zastosowanie?", ale nie wymyśliłam i w dniu dzisiejszym, prawie pełny, ląduje w koszu. Nigdy więcej!

Dla kobiet, które lubią lekkie krycie

Krem BB otrzymałam jako prezent od mamy, ona kiedyś lubiła ten produkt. Co do mnie, to u mnie się sprawdził, bo nie lubię mocno kryjących podkładów, a ten krem jest lekki, nawilża, wyrównuje kolor skóry, jest dobry na lato. Najlepszym sposobem do nakładania u mnie okazała się gąbka, palcami nie da się dobrze rozprowadzić. Ze wzgłędu na to, że jest lekko kryjący, po nakładaniu używam jeszcze trochę korektoru, jeżeli jest to potrzebne. Myślę, że jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które lubią naturalny i lekki letni makijaż. Ja chyba ponownie nie kupię, bo chciałabym spróbować czegoś nowego.

Co za dużo to niezdrowo

Krem BB kupiłam szczerze mówiąc pod wpływem hejtów, a nie pochwał. Długo szukałam dobrego i dość taniego, ale były one albo wycofywane albo zmieniał się skład i kosmetyk był gorszy niż wcześniej. Padło na Yves Rocher i bardzo tego żałuję, ale teraz mogę chociaż hejtować ten krem szczerze, bo sama go używałam.

Idealna cera, ale tylko na idealnej buzi

Generalnie mam mieszane uczucia, ale lubię ten krem. Zdecydowanie nie będzie nadawał się do cer innych niż suche. Zawsze przecieram buzię tonikiem i wtedy go nakładam. Krycie ma niewielkie, ale wszelkie niespodzianki zakrywam korektorem. Lekko go pudruje.
Idealny na lato do pracy. Może nie ma jakiejś super trwałości, ale świetnie rozświetla cerę i nadaje jej zdrowy blask.
Nie nadaje się do nakładania gąbką, ani pędzlem. Trzeba go dokładnie rozprowadzić palcami. Mam odcień jasny, idealnie dopasowuje się do mojej skóry.
Polecam wszystkim cerom suchym i wrażliwym.
Nie rozumiem skąd tyle negatywnych opinii o nim?

Bubel.

Krem otrzymałam od mamy, która dostała go przy okazji zakupów, nawet się ucieszyłam, ponieważ szukałam czegoś odrobinę lżejszego na lato... Niestety tego nie da się nosić!

Zacznę od tego, że posiadam odcień light, jest całkiem dopasowany, nie zauważyłam, by się utleniał. Konsystencja tego produktu jest dość gęsta, strasznie ciężko rozprowadzić go na twarzy, migruje, ściera się i roluje - nawet gąbka niewiele pomaga. Krycie jest naprawdę minimalne, nie radzi sobie z jakimikolwiek niespodziankami czy cieniami lub przebarwieniami.
Nie zauważyłam, by wyrównywał fakturę skóry.

Posiadam cerę mieszaną, nie mam problemów z nadmiernym błyszczeniem jednak najgorsze w tym kremie BB jest to, że tuż po aplikacji świecę się jak choinka - od razu! I nie, nie jest to zdrowy efekt "glow", a raczej jakbym się wysmarowała olejem.
Przypudrowanie działa tylko na chwilę, w ciągu dnia buzia wygląda tylko gorzej, mocno nieestetycznie, produkt zamiast tuszować uwydatnia wszelkie niedoskonałości typu zaskórniki.

Bardzo lubię tą markę, ich produkty co jakiś czas pojawiają się w mojej pielęgnacji (mają też świetne perfumy) jednak w tym przypadku uważam, że kosmetyk jest zupełnie nie wart swojej ceny, dla mnie porażka.