Yves Rocher, Pure Light (Podkład rozświetlający)

Powiększ Yves Rocher, Pure Light (Podkład rozświetlający)

Zgłoszony przez n89

Podkład przeznaczony dla każdego typu cery. Ujednolica cerę oraz dotlenia skórę, rozświetlając ją. Zawiera wyciąg z ryżu, który jest bogaty w inositol roślinny. Cząsteczki te stymulują ogólny metabolizm komórkowy, dzięki czemu skóra odzyskuje blask. Inne składniki aktywne, które zawiera podkład to woda z bławatka, wyciąg z soi, witamina E.
Zamknięty w wąskim, praktycznym flakonie z pompką, wygodnym do trzymania w dłoni i dozującym odpowiednią ilość produktu.
Dostępny w czterech odcieniach: jasny beż, średni beż, jasny róż oraz średni róż.

Skład: Aqua,Dimethicone, Isododecane, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Centaurea Cyanus Flower Water, Methylpropanediol, Alluminium Starch Octenylsuccinate, Pentylene Glycol, PEG/PPG -18/18 Dimethicone, Trisiloxane, Sorbitan Isostearate, Magnesium Sulfate, Silica, Lecithin, Tisteardimonium Hectorite, Parfum, Phenoxyethanol, Tocopherol, Inositol Ethylhexylglycerin, Propylene Carbonate, Dimethicone Crosspolymer, Xanthan Gum, Tetrasodium Edta, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Aphloiatheirforms Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin, +/- (May contain) Cl77491/Cl77492/Cl77499 (Iron Oxides), Cl 77891 (Titanium Dioxide).

• genialny
  • Przez chwilę dopuściłam się zdrady Pure Light z Diora Flawles Perfection Makeup Forever. Cóż. Jakość bardzo zbliżona za dużo korzystniejszą cenę...
    Wracam więc do podkładu rochera, zwłaszcza, ze w chwili obecnej można go wybrać w prezencie.
    +pięknie stapia się ze skórą, nie dając efektu maski,
    +nie ciemnieje (zimą miałam jasny beż, teraz średni beż, pierwszy jest zdecydowanie jaśniejszy od drugiego, który to powoduje, iż skóra wygląda na muśniętą słońcem),
    +nie wysusza,
    +nie przetłuszcza skóry, jest lekki (używałam go głównie zimą i w bezsłoneczne dni wiosny bez kremu pod makijaż, jedynie na zwilżoną twarz - problemowa strefa T),
    +kolor naturalny, delikatnie ale skutecznie wyrównuje koloryt cery (zmniejsza widoczność plam pigmentacyjnych),
    +łatwy w aplikacji,
    +zapach mnie nie drażni, jest delikatny, nienachalny,
    +nie przesuwa się,
    +nie tworzy nieestetycznych plam,
    +wytrzymuje ok. 6h bez poprawek, jego trwałość znacząco podnosi użycie mgiełki pudru do wykończenia,
    +poręczna buteleczka z aplikatorem ułatwia użytkowanie.
    Nie lubię innych podkładów YR, mam wrażenie, że podkreślają suchsze fragmenty skóry i mają konsystencję, która na mojej twarzy wygląda jak zważona już w początkowej fazie nakładania. Do Pure Light podchodziłam z dużym dystansem i niedowierzaniem w efekty, o których pisały dziewczyny na kwc i rocherowym forum. Nie zawiodłam się. Dziękuję i również polecam. Produkt nawet bez promocji wart jest swej ceny.
    Używam tego produktu od: parę miesięcy

Chcesz pochwalić kuba222 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mmmm karamba
  • Perfekt na lato!
    Delikatny, aksamitny i subtelny podkład w sam raz na tak gorące dnie
    Mimo, że jest lekki potrafi ładnie ukryć niedoskonałości, a przy okazji wyrównać koloryt. Odcień 100 Beige jest dla mnie idealny.
    Podkład tak się stapia z moją cerą, że szczena mi opadła. Zawsze chciałam takiego podkładu, zawsze!
    Inne tworzyły tylko maskę i rozwarstwiały się na nosku. Ten tego nie robi! Jest tam gdzie powinien być i trzyma się tam godzinami, nawet wtedy kiedy jestem spocona.
    Zapach średnio mi się podoba, jest taki zbyt pudrowo-słodki, ale wybaczam to mu za jego funkcjonalność.
    Dodatkowo podkład jest bardzo, bardzo wydajny!
    Przy ciągłej promocji dostępnej w YV -40% na produkt do makijażu kupiłam go za jedyne 36zł więc cena czarująca w porównaniu z tym jakie badziewie oferuje Nam Rossman w podobnej, a nawet wyższej cenie!
    Jestem zakochana jednym słowem.

Używam tego produktu od: 4 mc
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić DiablicaY za czytelną i pomocną recenzję?
  • moze byc ale...
  • Podklad kupilam w promocji. I dobrze polecany jest na lato a niemilosiernie nablyszcza. Po wsmarowaniu podkladu w skore zostaje bardz ok tlusta oleista warstwa. Ja uzywalam tego podkladu w zimie a wcale nie wydal mi sie lekki. Po nalozeniu pudru blyszczenie znika i nie zosgawia skorupy. Mam cere suchą a dla mnie jest nieprzyjemny w aplikacji taki tlusty.
    zalety:
    Nie brudzi
    dobrze sie trzyma
    krycie calkiem niezle
    rownomiernie sie sciera
    nie podraznil mnie
    opakowanie z pompka jest bardzo higieniczne

Ja szukam dalej..

Ilość zużytych opakowań: męczę pierwsze

Chcesz pochwalić Dorkax za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry ale na lato
  • powiem tak dla mnie idealny w okresie letnim ponieważ uważam że na zimę przynajmniej cera mieszana potrzebuje czegoś bardziej kryjącego chroniącego skóre i oczywuście mniej ścierającego się

kryje bardzo delikatnie idealny dla właśnie idealnej cery
    przenaczony dlas cery normalnej w kierunku wrażliwej ew. mieszanej
    nie ma filtrów UV!!!!
    cery jest bardziej wypoczeta zdrowsze
    ale nie zachwycił... ściera się

jest bardzo delikatny praktycznie niewidocznyUżywam tego produktu od: dwóch miesięcyIlość zużytych opakowań: duże

Chcesz pochwalić pusiunia 11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy jak do tej pory
  • To najlepszy podkład jaki miałam do tej pory.

+ roświetla skórę, wygląda na zdrowszą i bardziej wypoczętą
    + nie waży się, nie roluje
    + nie odcina się na skórze...
    +... generalnie baaardzo naturalnie wygląda! jeśli się z nim nie przesadzi, wygląda jakby go nie było a przy tym sprawuje swoją rolę
    + nie obciąża ani nie wysusza, nie zapycha
    + wygodne opakowanie
    + cena nie jest problemem bo z kartą stałego klienta to wychodzi jakies 34 zł, a do tego często sa na niego promocje, więc nie świrujcie że cena jest kosmiczna bo to tylko pozory.

-mała gama kolorystyczna- mi się akurat udało dobrać
    - efekt rozświetlenia jest krótkotrwały
    - muszę używać duuużo korektora pod, żeby ukryc przbarwienia i wypryski bo ma male krycie (dla jednych to plus dla innych minus, wiadomo)

Chcesz pochwalić ewako93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zaskoczenie na plus
  • Ten podkład to moje odkrycie. Dostałam go w prezencie w odcieniu ROSE. Nie byłam zachwycona tym bardziej że jestem blondynką i myślałam że taki podkład tylko podkreśli to co ja staram się ukryć czyli zaczerwienienia. Okazało się jednak że się myliłam. Pomimo swojej nazwy podkład wcale nie jest różowy a na mojej twarzy prezentuje się bardzo fajnie. Lubie go. Mam cerę raczej mieszaną. Na plus można zaliczyć kolor ale na minus zdecydowanie jego cenę

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić marzena1289 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super na lato
  • Jak dla mnie świetny podkład na lato. Nanoszę go pędzlem do fluidu przez co jest praktycznie niewidoczny na skórze, ale maskuje to co powinien. Kolor średni beż idealnie współgra z odcieniem mojej opalonej cery, jest lekki, fajnie nawilża, nie daje efektu maski. Zapach jak dla mnie rześki, przyjemny, bo zauważyłam, że dziewczyny na niego narzekały. Z chęcią sięgnę po niego w przyszłości.

Używam tego produktu od: Miesiąca.
    Ilość zużytych opakowań: W połowie pierwszego.

Chcesz pochwalić rozgwiazda7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem przyzwoity podkład
  • Podkład lekki - trochę może wodnisty ale po kilku próbach można nauczyć się dozować odpowiednią ilość.
    Plus za kolor - porcelanowy beż jest idealny dla mojej karnacji. Nie przesusza skóry twarzy i nie jest zbyt ciężki. Mam niestety problemy z cerą - atopowa w okolicach ust i przetłuszczająca się cała reszta, duże pory. Zamaskowania rozszerzonych porów nie zauważyłam ale jest na tyle lekki iż moja problematyczna skóra dobrze go znosi. Nie tworzy efektu maski. Przy prztłuszczającej się cerze dosyć długo utrzymuje moją buzię bez świecenia - chociaż nie 8 godzin ale to i tak więcej niż wszystkie podkłady jakie dotąd próbowałam. W Yves Rocher można trafic na częstą promocję tego podkładu.

Chcesz pochwalić Carmia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry lekki podkład
  • Bardzo zdziwiły mnie te negatywne opinie,ale jak widać każda z nas jest inna i mamy różne cery.
    Na mojej mieszanej cerze z tendencją do wysuszenia podkład ten sprawdza się rewelacyjnie.
    Przede wszystkim jest leciutki i idealny na lato.
    -podkład nie kryje bardzie wyrównuje kolor cery
    -jest strasznie delikatny,właściwie już po chwili nie czuć go na twarzy.
    -nie zapycha.
    -daje fajną aksamitną powłoczkę,ale nie matuje.
    -sprawdzony w upałach,nie spływa z potem a właściwie mam wrażenie że jest wodoodporny.

Jedynym minusem jest zapach,nie jest brzydki ale dość intensywny i po paru razach może zacząć drażnić.
    Minusem też jest słaby wybór kolorów,ja mieszam jasny beż z średnim różem.

Polecam wszystkim tym którzy szukają delikatnego "letniego" podkładu.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić czarneoczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zachwycił mnie
  • Dostałam ten podkład od koleżanki, ponieważ okazało się że dla niej akurat ta wersja była zbyt jasna.

Plusy:

+ lekka, rzadka konsystencja
    + ładne opakowanie z pompką

Minusy:

- wysoka cena, a efektów brak
    - waży się na twarzy
    - nie rozświetla
    - podkreśla suche miejsca na twarzy

Chcesz pochwalić Meggy_91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dwa różne spojrzenia...
  • Zachęcona pozytywnymi opiniami (już niedługo będzie można stwierdzić, że tak właśnie powinna zaczynać się baśń wizażanek ) udałam się do yves rocher w celu zakupu tego produktu.
    Ma sporo plusów, ale też minusy, które mi niestety bardzo mocno przeszkadzają...
    PLUSY:
    - jest leciutki, jedwabisty
    - ładnie, ale b. delikatnie rozświetla, skóra (przynajmniej przez parę godzin) wydaje się świeża, ma młodzieńczy blask, jest gładka i wygląda zdrowo.
    - konsystencja - lejąca się, łatwo się rozprowadza
    - matuje, całkiem ładnie.

MINUSY:
    - lepi się na twarzy! nienawidzę takiego efektu. Nie chodzi o efekt pudrowy, gdzie też zostaje puder na rękach, ale po prostu dotknę policzka i czuję, że się klei...
    -zapach!! co za ohydztwo! całe szczęście po chwili znika...
    - mam wrażenie, że po kilku godzinach cera wygląda bardzo nieświeżo, mimo że wcale się nie świeci... podkład zaczyna być widoczny.
    -brudzi ubrania... i to paskudnie! Wystarczyło, że oparłam się o ramię chłopaka, a ten miał odcisk mojego policzka na koszuli!! :P oj, nie był zachwycony.
    - w momencie kiedy przypudruję twarz(czy pudrem mineralnym czy też matującym) czuję, że twarz jest oblepiona.

Nie wiem co o nim sądzić... Wydaje się, że kosztuje ciut za dużo, jak na taki podkład. Efekt po nałożeniu jest super, ale po paru godzinach... Plus fakt lepkości i brudzenia...Nie, to chyba nie jest podkład dla mnie.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie... Ciężko schodzi.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić aloszka21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety porażka, kolejny przykład, ze kolorówka nie jest najmocniejszą stroną YR
  • Przez większość życia nie byłam fanką kolorówki YR, bo to był przerost marketingu nad kiepską jakością.

Ale ... minęło kilka lat i szczerze byłam zainteresowana tym podkładem, po przyjemnym zaskoczeniu tuszem YR Sexy Pulp, moim aktualanym ulbieńcem.

Bardzo mnie więc ucieszyło, jak do zakupów w salonie YR otrzymałam małą, zgrabną tubeczkę - miniaturkę tego podkładu. Wprawdzie wolałabym odcień 100, a dostałam 200, no ale trudno. Nie był tak ciemny, żebym go nie mogła przetestować.

I serdecznie pani w YR dziękuję, bo dzięki temu podkładu pełnowymiarowego ... nie kupię:P

+ ładne opakowanie (szklane, z pompką, czyli typ ulubiony przeze mnie)

+ idealny dla mnie zimą odcień 100, a 200 latem

i tyle plusów, bo:

- bardzo wodnista konsystencja niestety utrudnia rozprowadzenie - lubię lekkie konsystencje podkładów, ale to już przegięcie - t0 jest praktycznie jak woda

- jakie rozświetlenie? gdzie? bo dla mnie zerowe, a nawet gorzej, bo:

- wysusza skórę - mam suchą, po tak leciutkim specyfiku przeznaczonym dla każdego rodzaju cery, spodziewałam się przynajmniej niewysuszenia, a tu wtopa - pełno suchych skórek i to nawet tam, gdzie ich jednak nie miewam normalnie

- tam gdzie nie wystąpiły suche skórki po godzinie od nałożenia pojawiły sie jakby plamy pudru, taki proszek, nie wiem jak to opisać. Zaczęłam nakładać na coraz bogatsze kremy, a efekt dokładnie ten sam

Ogólnie, poekseperymentowaałam tydzień, akurat nie musiałam wyglądać ekstra, a potem powiedziałam dość - nie będę dalej szkodzić skórze i wyglądać na 10 lat starszą:/

Odradzam stanowczo:|

Używam tego produktu od: jakieś 2 miesiące temu
    Ilość zużytych opakowań: tydzień i już nidy więcej

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić misianka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry podkład
  • Dobrze stapia się ze skórą, równomiernie się rozprowadza, cały dzień wytrzymuje, trochę rozświetla. Jest leciutki, delikatny, nie kryje mocno. Jak dla mnie to kosmetyk dobry na wiosnę i lato (w upale się sprawdził), zimą wolę gęściejsze podkłady. Kupiłam go w promocji, więc cena też ok.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić gambas za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Zacznę od minusów bo są tylko dwa:
    - brak jasnych kolorów (ten najjaśniejszy pasuje do mojej cery tylko jak jestem opalona...),
    - potwornie śmierdzi, ale z czasem ten zapach znika.

Plusy:
    + idealnie stapia się z cerą w ogóle nie widać, że mamy podkład na sobie,
    + pięknie wyrównuje koloryt skóry,
    + nie powoduje efektu świecenia, a rozświetla - cera jest jednocześnie promienna i zmatowiona,
    + łatwo się nakłada, konsystencja taka w sam raz - nie za płynny nie za gęsty, a przy tym bardzo lekki,
    + nie zapycha porów, a świetnie je kryje,
    + tuszuje trochę plamki, piegi, pęknięte naczynka mimo iż nie jest podkładem kryjącym,
    + w ogóle go nie czuć na twarzy, a utrzymuje się cały dzień,
    + cena w promocji i jak za ta jakość nie jest zła.

Ogólnie super, byłby KWC jakby tak nie śmierdział eh.. no i dla bladziochów brak kolorów.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Chcesz pochwalić AngelOfHarlem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo
  • Zdecydowanie mój KWC!
    (+)
    Mam cerę mieszaną ze skłonnością do trądziku i przetłuszczania w strefie T. Posiadam odcień porcelanowy beż. Podkład pięknie wszystko rozświetla, tak jak obiecał producent. Cera jest wygląda na zdrową i jednolitą. Ma fajną konsystencję, lekko wodnistą, nie robi smug. Dla mnie największy plus - nie zapycha i w ogóle nie czuć go na skórze, nie tworzy efektu maski, lekki. Tworzy efekt półmatu i często potem nie używam pudru, bo po prostu jest zbędny.

(-)
    Chciałabym dać całe 5 gwiazdek, bo jest tego wart. Ale zapach ma naprawdę mocny, ale po nałożeniu na skórę już go nie czuć. Jednak niektórych może ten zapach zrazić

Chcesz pochwalić mentalny za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 8 raz(y)
  • numer jeden
  • Uwielbiam! Uwielbiam! Uwielbiam! Przebił mój dotychczasowy hit, Bourjois healthy mix serum, tylko zapach ma paskudniejszy, no ale trudno.

Podkład jest leciutki, wodnisty. Aplikacja idzie gładko, fluid nie warzy się, nie smuży. Nie czuć go na twarzy. Mój kolor to porcelanowy beż, dosyć żółty, dla mnie w sam raz (chociaż dla typów neutralnych może być zbyt żółty i ciepły, no i dla bladziochów zupełnych może być jednak za ciemny).
    Podkład praktycznie nie kryje, ale wyrównuje koloryt i nadaje lekki poblask cerze. Oczywiście po jakimś czasie połysk się nieco wzmaga, to naturalne, ale twarz wygląda nadal ok.

Dla mnie to produkt idealny, nie lubię klajstra na buzi. Wolę nawet, aby delikatne niedoskonałości prześwitywały, ale całość wyglądała świeżo, aniżeli pokrycie całej twarzy mocnym pigmentem. Na plus zaliczam też kolor, jasny i ciepły. No i fakt, że po aplikacji go nie czuć. Do tego cena w promocjach znośna. Minus: zapach. Ale da się przeżyć, szybko się ulatnia.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić nadzi za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1208 raz(y)
  • Effekt nagiej skóry
  • Podklad otrzymałam jako probkę przy zakupach. Niechetnie podeszłam do tej nowosci, niemniej musze przyznac ze podklad ma wiele plusów.

+ lekka konsystencja
    + lekkie krycie mozliwe do stopniowania od lekkiego po srednie
    + naturalny efekt koncowy
    + lekkosc noszenia
    + ujednolica koloryt i fakture skory
    + subtelnie wygladza i nadaje aksamitne wykonczenie
    + lekko matuje
    + z uwagi na konsystencje wydajny
    + cena
    + naturalny efekt koncowy
    + nie wysusza
    + rozswietla poprzez kolor i ujednoliecenie, nie zawiera drobinek
    + szklane opakowanie z pompką
    + nie smuży
    + nie podraznia nie uczula
    +nie zapycha
    + sklad

+/- utlenia sie
    +/- intensywny i trwały swiezo kwiatowy zapach
    +/- wybor kolorów
    +/- moze podkreslac pory i w nie wchodzic

Podklad jest wyjątkowo lekki, posiada konsystencję dosc wodnistą, lekką co przeklada sie na sposób aplikacji oraz komfort noszenia i efekt na skorze. A efekt jest Peau Nue, czyli nagiej skory!
    Pure light jest jak mgiełka a nazwa trafnie okresla sam podklad.
    Krycie podkladu jest słabe po srednie. Zarowno konsystencja jak i pigmentacja sprawiaja ze krycie jest mozliwe do stopniowania bez uzyskania ciezkiego efektu. Skora pod podkladem oddycha, jest ujednolicona i gladka.

Podkład nakłada sie lekko, dzieki silikonom, rozprowadza się on równomiernie, nie tworzy smug, nie wchodzi w pory, tworzy elastyczną i wygładzającą siateczkę koloru na twarzy, idealnia stapia sie ze skórą. Pigmentacja podkładu, choć robi wrażenie mocnej to jest faktycznie na poziomie srednim- pozwala ujednolicić koloryt cery i "obudzić ją": nadać promienny wygląd (kolor) oraz lekko matując (talk). Zatem zastosowawszy podkład nie uzyskamy efektu maski, niemniej jesli nalożymy go w zbyt dużych ilościach (w celu krycia) mozemy uzyskac efekt odwrotny, gdyż podklad lubi wchodzic w pory w zwiazku z czym warto to brac pod uwagę.

Uzyskany efekt koncowy to zdrowy i naturalny półmat, nadaje cerze świeżości a pobudzający zapach oddziałuje energetyzująco na zmysły. W moim jednak odczuciu zapach jest zbyt intensywny i nieco mdlący, mimo to ogolnie przyjemny.
    Podklad jest trwały o ile zna sie jego możliwości i własciwosci. Poniewaz podkład dedykowany jest osobom chcącym rozświetlic cere i nadac jej wypoczety wygląd, nie jest on silnie pigmentowany. Stosowany w celu ujednolicenia kolorytu (a nie krycia, gdyż tego producent nie oferuje) jest dośc wydajny. Stosowany od oczy nie zbiera się w zalamaniach i zmarszczkach mimicznych dzięki elastycznej powłoczce silikonowej. Zyskujemy lekką formułę, która "tuninguje" nasz naturalny koloryt dodajac blasku, wygładzenia i efekt wypoczetej cery. Poprzez swoją formułę schnie bardzo szybko bez smug. W moim przypadku podkład trzymał sie cały dzień, a cera była napięta i nawilżona.

Jesli chodzi o kolorystykę, to zdązylam sie przekonać do YR po doświadczeniu z Podkladami Zero Defaut, Teint Serum Repulpant. Odcienie z oferty YR sa z reguly bardzo dobrze dobrane a ich wybór wcale nie mały w tonacji rozowej i bezowej.
    Posiadam odcien jasny bez, czyli Begie Teint Clair 200. Nie jest to odcien najjasniejszy z gamy i w moim przypadku byl nieco za ciepły, niemniej cienka wartswa nadawala cerze wyglad musnietej sloncem, wiecej warstw spowodowalo by odcinanie sie od mojego naturalnego koloru skóry. Poczatkowo jasny pozniej nieco sie utlenial w kierunku oranżu.

W przypadku Pure Light wybor jest ogromny bo najwiekszy sposrod wszystkich podkladów YR, posiada az 12 odcieni we Francji, w Polsce dostępne sa najpowszechniejsze 5:

Porcelanowy bez ( Beige Teint Tres Clair)
    Jasny bez ( Beige Teite Clair)
    Sredni bez (Beige Teint Medium)
    Jasny róz (Rose Teint Clair)
    Sredni roz (Rose Teint Medium)

Ponizej zalaczam odcienie dostepne w Polsce oraz we Francji. Z uwagi na swą formułę bedzie odpowiedni zarówno dla cer suchych, zmeczonych, mieszanych. Ma dobry skład, który nie jest obojetny na efekt końcowy,a biorąc pod uwagę regularną cene podkładu jest niezwykle atrakcyjny, minus za intensywny zapach stąd 4 gwiazdki. Moim zdaniem podkład bardzo dobry, spełniajacy swe podstawowe zadaniae, czyli ujednolicenie i rozswietlenie. Minusów ewidentnych nie dostrzegam.
    Niemniej warto przed zakupem przetestowac zarówno kolor jak i jego formułę-czy odpowiada nam krycie, efekt końcowy.

Podsumowując - podkład sprawdzi sie saute na cerach malo problemowych (albo uprzednio potraktowane korektorem), docenią go osoby szukające lekkiego krycia, ujednolicenia kolorytu (nadanie cerze świeżości i zdrowego wyglądu) oraz ceniące formuły lekkie i pielegnacyjne.
    Idealny na lato (z uwagi na lekkość) jak i zimą (nadaje cerze ciepły koloryt, ożywia).

Szczerze polecam

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Używam tego produktu od: miesiac
    Ilość zużytych opakowań: 2x7ml

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłe i niespodziewane zaskoczenie!
  • Ja zacznę od tego, że mam cerę suchą z niewielkimi przebarwieniami. Wybrałam kolor jasny róż (rose 200), który jest dość jasny, ale niekoniecznie różowy

Na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona do podkładów YR, po wcześniejszej średniej "przygodzie" z ich kremowym hitowym podkładem..

Pure Light jednak miło mnie zaskoczył! Ma rzeczywiście lekką konsystencję oraz delikatne krycie (można stopniować efekt). Do większych "niespodzianek" potrzebny będzie dodatkowo korektor.
    Podkład ładnie ujednolica skórę wygląda naturalnie trochę jak jakiś BB cream! Faktycznie lekko matuje, buzia wydaje się wypoczęta.
    Wykańczam go pudrem prasowanym i tak przez jakieś 10 godzin utrzymuje się na mojej twarzy bez poprawek. Nie ściera się.

Najważniejsze: NIE podkreśla suchych skórek, z którymi mam problem jest jak druga skóra nie wysusza, przyjemnie pachnie.

W promocji można go upolować w znośnej cenie.
    Szkoda, że gama kolorystyczna jest tak mała.

Polecam serdecznie w szczególności cerom suchym !!

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić irlandia87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ultra lekki
  • Zacznę od tego ze mam cerę mieszana, wrażliwa, ogolnie problematyczna.
    Podklad jest bardzo leciutki, wrecz wodnisty dzięki czemu bardzo dobrze się rozprowadzania i nie pozostawia smug.
    Z racji tego ze jest bardzo lekki słabo kryje niedoskonałości, raczej wyrównuje kolor skory, ale wystarczy odrobina korektora tam gdzie trzeba i jest ok. Faktycznie podklad jest rozswietlajacy, przy czym nie jest to spektakularny efekt, co mnie osobiście bardzo pasuje bo nie lubię sztucznych swiecacych drobinek. Ponadto podklad swietnie nawilza, cera po nim jest gładka, bez suchych skórek. Mimo iż nie jest to podklad matujacy cera się po nim nie błyszczy, powiedziałbym ze wyglada naturalnie. Ogólnie bardzo fajny podklad, cera ma ładny, promienny wygląd bez efektu maski. Wykanczam go pudrem sypkim i w ciagu dnia już nie poprawiam - nie wyciera sie i nie roluje. Najbardziej lubię w nim efekt nawilzenia, wcześniej uzywalam pokładu niebrudzacego YR, ale z czasem zaczął mnie wysuszac. Poza cena jego wada jest wydajność. Ogólnie bardzo polecam, napewno kupię go ponownie.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić LudoLuda za czytelną i pomocną recenzję?
  • lekki jak mgiełka
  • Mam cerę mieszaną w kierunku suchej i bardzo jasną karnację.

Posiadam odcień jasny beż (200), który wbrew nazwie okazał się wcale zbyt jasny nie być. Jest za ciemny dla mojego naturalnego odcienia skóry i sprawdza się tylko, gdy "opalę" sobie twarz samoopalaczem. Niestety w sklepie internetowym nie ma jaśniejszego odcienia, chociaż "porcelanowy beż" (100) jest produkowany przez YR (kod 67067 - dostępny wysyłkowo) i następnym razem właśnie ten odcień zamówię. Zresztą wysyłkowo jest dostępnych 6 odcieni ( w tym 4 beżowe), w e-sklepie tylko 4.

Podkład jest leciutki, i ma bardzo delikatne krycie- jednak wystarczające by ujednolicić moją naczynkową cerę i lekko zaróżowione policzki.
    Na pewno jednak nie zamaskuje żadnych niespodzianek na twarzy.

Wydaje mi się, że lekko matuje, ale przy tym zupełenie nie wysusza skóry.

Świetnie stapia się ze skórą i wygląda bardzo naturalnie. Nie wiem czy rozświetla, ale nadaje zdrowy, wypoczęty wygląd.

Plusy:
    -bardzo lekki, zupełnie nie czuć go na twarzy i raczej nie da się nim zrobić maski
    -opakowanie z pompką
    - nie brudzi ubrań ani szalika
    -lekko matuje, a w każdym razie nie nabłyszcza
    -nie wysusza
    -nie zbiera się w załamanich skóry

+/- dość mocny zapach - po co?
    +/- cena, ale w przeróżnych promocjach można kupić sporo poniżej ceny wyjściowej
    +/- bardzo delikatne krycie

Minusy:
    - niewielka gama odcieni dostępnych w Polsce

Używam tego produktu od: listopad

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić astray za czytelną i pomocną recenzję?
  • boooski !!!
  • Ten podklad z YR jest niesamowity. Moj kolor to beige 200. Kolor jest jak dla mnie idealny , nie zmienia koloru przez caly dzien. Podklad ladnie rozswietla cere , ladnie pachnie ma bardzo fajna lekka konsystencje. Mam tez wrazenie ze nawet lekko matuje bo po nalozeniu go nie ma efektu blyszczenia sie jak przy wiekszosci podkladow - zwlaszcza rozswietlajacych. Jestem bardzo zadowolona z niego bo ostatnio w kategorii podkladow zaliczylam same wpadki. A ten jest jedynym podkladem w ktorym wszystko mi pasuje A i cena przy tych wszystkich znizkach i promocjach jakie sa w YR jest naprawde super. Moj number one ...

Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy wśród dostępnych podkładów !!
  • Plusy:
    - przystępna cena (jak na produkt Yves Rocher o tak dobrej jakości)
    - nie zatya porów, pozwala skórze oddychać
    - pozostaje na skórze przez cały dzień, bez przykrych niespodzianek
    - higieniczny, wygodny aplikator
    - uniwersalne kolory
    - bardzo wydajny
    - rozświetla
    - odpowiedni do każdego rodzaju skóry
    Minusy:
    - znów cena, ponieważ bywają tańsze podkłady
    - jeśli mamy skórę problemową, nie zapewnia on najlepszego krycia. Jeśli jednak chcemy podkreślić "ładność" naszej skóry, nada się idealnie
    Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić callmebarbieee za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie najleprzy
  • A wiec. Odcieć jasny beż jest dla mnie idealny rzadko kiedy udaje mi sie tak dobrze dobrać kolor. Duży plus za konsystencje jest rzadki i swietnie sie rozprowadza. Zapach bardzo przyjemny. krycie jak dla mnie bardzo dobre gdyz nie potrzebuje mocnego krycia. Trwałość mogłaby byc leprza ale nie jest zle.

Chcesz pochwalić bgirl5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nawet, nawet
  • po 1 chciałam napisac, że mam skórę suchą bez większych niespodzianek. Czego oczekuję od podkładu to nawilżenia, rozświetlenia, ujednolicenia koloru i trwałości.
    \nco dobrego:
    \n+całkiem długo się trzyma - na przypudrowanej buzi ok 8 h
    \n+delikatnie matuje twarz
    \n+ buzia jest ładnie ujednolicona, satynowa
    \n+podkład można dobudowac czyli nałożyc kolejną warstwę w razie potrzeby choc nie ma szalonego krycia
    \n+nawilża... cóż, raczej nie wysusza i nie uczula
    \n+ładny zapach który z czasem się ulatnia
    \nminusy:
    \n- podkreśla suche skórki więc koniecznie krem nawilżający
    \n- utlenia się co dla mnie jest najgorsze. Na mojej bladej cerze podkład początkowo wyglądał dobrze ale po chwili zrobił się różowawy choc wzięłam kolor z tonacji beżowej/ciepłej. Po przypudrowaniu twarzy jasnym pudrem podratowalam sprawę.
    \n-zostaje na telefonie
    \n
    \nCóż, jak znajdę coś jeszcze to na pewno napiszę

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lloziall za czytelną i pomocną recenzję?