Sylveco, Lekki krem rokitnikowy [Lekki krem `Rokitnik`]

Średnia ocena: 3.68/5

ezebra
Średnia ocena: 4.89/5

zobacz więcej ofertzwiń

Hypoalergiczny lekki krem rokitnikowy jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery, szczególnie zmęczonej, szarej i ziemistej, pozbawionej blasku lub przesuszonej, z pierwszymi oznakami starzenia, wymagającej wzmocnienia i rewitalizacji. Zawiera bogaty w witaminy i mikroelementy olej rokitnikowy, o wyjątkowym działaniu odżywczym, rewitalizującym i wzmacniającym. Ekstrakt z kory brzozy, dzięki właściwości pobudzania syntezy kolagenu i elastyny, skutecznie opóźnia proces powstawania zmarszczek. Naturalne oleje roślinne i masło karite odbudowują warstwę wodno - lipidową i w połączeniu z alantoiną zapewniają skórze szybkie ukojenie. Ekstrakt z aloesu przywraca właściwy poziom nawilżenia, natomiast dodatek witaminy E zabezpiecza skórę przed negatywnym wpływem środowiska. Ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, zawierający saponiny, ułatwia wnikanie składników aktywnych głębiej do skóry. Krem może być stosowany pod makijaż oraz na okolice przemęczonych oczu.

hipoalergiczna, bez alkoholu, bez parabenów, bezzapachowa, bez silikonów
lekkie
na noc
dojrzała, normalna
nawilżające, regenerujące, przeciwzmarszczkowe
z pompką

Zapowiadało się fajnie ...

Po wykorzystaniu kilku próbek , zachwycona postanowiłam kupić produkt pełnowymiarowy i niestety się zawiodłam, bo mnie zapchał(po dłuższym czasie stosowania , nie od razu) i musiałam go odstawić.Nie jakoś specjalnie ale niestety zapchał.Szkoda , bo zapowiadał się super.Od razu dodam że mam wielką tendencję do zapychania , więc ten krem nie zaskoczył mnie.
PLUSY:
-lekki , dobrze się rozprowadza
-szybko się wchłania
-wyrównuje koloryt(polecam szczególnie jeśli masz ciepły odcień cery ale twarz masz jaśniejszą i jest różnica pomiędzy żółtą szyją i białą twarzą-działa jak krem bb (przynajmniej na mnie ;))
-nawilża
-rozświetla , ale jest to delikatne rozświetlenie niczym skóra dziecka
-dobra baza pod makijaż
-zapewnienia producenta są realne
-dobra cena
-naturalne składniki

MINUSY:
-zapycha
-może "żółcić",nie polecam dla osób z chłodną karnacją,bo mogą sobie zrobić krzywdę ;P

-/ma specyficzny zapach , dla niektórych może być drażliwy-ja nie miałam z nim problemu
Ostatecznie użyłam go około 1/3 do twarzy , resztę do ciała -więc się nie zmarnował :)
Czy polecam ? Nie dla osób z cerą skłonną do zapychania.

Dobry lekki, może na lato bo trochę barwi

Używam wersji ze starszym opakowaniem, ale skład jest taki sam. Na mieszaną cerę sprawdza się OK. Lekko nawilża i nie podrażnia. Pachnie jak olej rokitnikowy (wiem, bo piję) i mi to nie przeszkadza.

Nie jest bardzo zły, ale powrotu nie będzie

Kremu używałam dość dawno temu, ale na tyle zapadł mi w pamięć, że zasługuje na recenzję. Przede wszystkim obawiałam się jego żółtego koloru - jak się okazało ,słusznie. Ta żółta poświata pozostaje na skórze, dając nieco dziwny efekt, niby opalenizny, ale nie do końca. I co mi najbardziej przeszkadzało - żółty kolor kremu osadzał się na brwiach i na linii włosów, co mnie bardzo irytowało. Aż szkoda, bo ogólne działanie kremu mi się podobało. Po jego zastosowaniu skóra była dobrze nawilżona i jędrna, a efekt ten utrzymywał się przez cały dzień. Krem nie zapychał ani nie uczulał, był dość wydajny. Ma specyficzny zapach, ale mnie on nie przeszkadzał.

Sylveco, Lekki krem rokitnikowy

Bubel jakich mało. Kupiłam go na promocji i cieszę się, bo uważam że i tak przepłaciłam. Krem miał nawilżać, pomagać z oznakami starzenia itp itd a tak naprawdę jedyne co zrobił to doskonale brudził poduszki i ubrania na żółty kolor. Rozumiem ideę naturalnych składników, ale od kremu wymagam, żeby nie farbował mi wszystkiego czego dotknę. W dodatku żółta poświata na twarzy po jego aplikacji utrudnia wykonanie makijażu. Nawilżenie kiepskie, konsystencja taka sobie, zapach średni. O redukcji zmarszczek nie ma mowy. Jedyny plus to opakowanie z pompką i jako taka wydajność. Jestem na nie.

Co się naobiecywał, to jego

Czego ten krem nie obiecał??? Miał nawilżać, zmniejszać zmarszczki, rozjaśniać przebarwienia, odżywiać i co tam jeszcze.
Czy to zrobił? Nie.
No, może trochę nawilżył, ale ogólnego stanu skóry nie poprawił. Zwłaszcza te obietnice o poprawie kolorytu to ściema.
Krem jest w fajnym opakowaniu z pompką (ale wcześniejsza szata graficzna była lepsza), ma lekką konsystencję, szybko się "wchłania". Używałoby się go miło, gdyby nie brudził ubrań i poduszek na żółto (ach ten rokitnik). Na szczęście brudzenie nie jest tak mocne, jak w przypadku jego tłustszego brata.
Generalnie zbyt lekki, by realnie coś zdziałać na skórze.
Uważam, że jest wiele lepszych kosmetyków, zwłaszcza w tej cenie.

ok

Krem może nie jest mocno nawilżający, ale dla mojej cery spisał się bez zarzutów.
Krem jest bezzapachowy i konsystencja leciutka.
Skład naturalny.
Opakowanie bardzo higieniczne, pompka. Choć minus jest taki, że nigdy nie wiadomo kiedy się kończy produkt.
Wydajność nawet spora.
Raczej większość kremów z Sylveco mnie się spisało,najbardziej nagietkowy.
Ten krem najbardziej nada się dla skór tłustych lub mieszanych.

Sylveco lekki krem rokitnikowy

Fajny lekki krem kremowa formuła dość rzadka.
Zapach apteczny ale do zniesienia nawet ładny .
Krem wchłania się po krótkiej chwili fajnie nawilża i rozświetla skórę
Sprawdza się pod makijaż
Fajnie łagodzi podrażnienia
Bardzo fajny skład naturalny
Do pielęgnacji każdego typu cery
Ja mam cerę mieszana z widocznymi juz zmarszczkami niestety zmarszczki nie zniknęły ale ogólnie krem oceniam na mocne 8/10

Sentymentalny powrót

To byl mój pierwszy krem naturalny i niezawodny wybór na letnie miesiące. Nie wiem, ile opakowań zużyłam, ale w okresie prężnego rozwoju rynku kosmetyków naturalnych jakoś o nim na dłuższy czas zapomniałam. W tym roku nagle naszła mnie ochota na powrót, bo ten krem naprawdę dobrze wspominam.
I.. . No cóż, ten powrót uświadomił mi, jak zestarzala się moją cera. Chlip, chlip.... Krem się nic a nic nie zmienił (ja kupiłam jeszcze w starym opakowaniu). Ta sama, lekka, dość rzadka konsystencja, żółto-pomarańczowy kolor i specyficzny zapach. Czytałam, że wielu z Was ten zapach przeszkadzał, a ja go nawet lubię. Może to przez sentyment właśnie. W każdym razie trudno go opisać. Jest po prostu naturalny, lekko zalatuje jakimś zielskiem i olejem. Lubię.
A w kwestii działania to dużo się zmieniło, bo zmieniły się potrzeby mojej skóry. Po raz pierwszy w tym roku nałożyłam go w wakacje. Może to przez inną wodę, nie wiem, ale miałam wrażenie okropnego ściągnięcia. Dokładałam i dokładałam, a nawilżenie ciągle było niedostateczne. Na twarzy Sahara. Tak bardzo ufałam temu kremowi, że oprócz niego, kremu pod oczy i toniku nie zabrałam na wyjazd żadnej innej pielęgnacji. Na szczęście po tygodniu jakoś się unormowało i po powrocie zużyłam go do końca. Było już całkiem nieźle. Na początku miałam mini wysyp, ale ustał po kilku dniach, jak skóra się
przyzwyczaiła. W końcu zaczęłam sobie przypominać, jak dawniej służył mi ten krem. Buzia wyglądała ładnie, promiennie. Nawet dostrzegłam lekki efekt rewitalizacji. Pod koniec opakowania (mojego ulubionego typu, z pompką) już we wrześniu znowu dostrzegłam niedostateczne nawilżenie. Dawna ja dałaby temu kremowi 5 gwiazdek, teraz 3,5. Raczej do młodszej cery. Pół gwiazdki dodaję z sentymentu ;)

Wykorzystała: kilka próbek

Krem jak krem, ni dobry, ni zły

Na samym początku muszę zaznaczyć, że opinie swoją opieram na testach 3 próbek (1 saszetka starczyło mi na 4 aplikację, więc prawie tydzień używania), które jedna z drogerii internetowych wrzucała mi przy okazji zamówień. Mam cerę dojrzałą, mieszaną, że zmarszczkami mimicznymi. Krem stosowałam 2x dziennie.

Wykorzystała: kilka próbek

Dobry skład ale nie dla mnie

Krem używałam około tygodnia, ponieważ miałam kilka próbek.

Krem ma żółty kolor oraz charakteryzuje się dość specyficznym ziołowym zapachem - nie przypadł mi do gustu. Krem ma lekka konsystencje ale przy nakładaniu trzeba uważać, ponieważ może zostawić smugi żółte.

Jeśli chodzi o skuteczność to lekko nawilża i odżywia ale szału nie ma. Wchłania się dość średnio pozostawiając tłusty lekki film.

Produkt wydajny.

Przeciętny, ale pod makijaż jest ok

Kremu rokitnikowego z Sylveco używam praktycznie codziennie od 1,5 miesiąca, dostałam go w prezencie. Po takim czasie mam kilka spostrzeżeń.

Ma wygodną butelkę i bardzo lekką konsystencję, która całkiem nieźle sprawdza się pod makijaż, ale trzeba uważać przy aplikacji ponieważ źle rozłożony zostawia jasno pomarańczowe smugi. Szybko się wchłania, ale do najbardziej nawilżających nie należy. Myślę że produkt sprawdzi się bardziej do cery tłustej, ponieważ przy mojej mieszanej nic specjalnego nie robił, ani jej nie nawilżał, ani nie rozświetlał, nie pomógł uporać się z zaskórnikami, aczkolwiek nie pogorszył w żaden sposób stanu cery. Jest to bardzo przeciętny krem, który zużyję do końca i napewno drugi raz nie kupię.

Lekki krem

Bardzo dobry krem na dzień, świetnie sprawdza się pod makijaż, szybko się wchłania, delikatnie matuje buzię i nie wałkuje pod podkładem. Nie ma jednak żadnego filtra SPF, więc jeśli komuś bardzo to przeszkadza to trzeba dodatkowo zadbać o podkład lub puder z SPF.
Bez przeszkód można go używać na noc. Bardzo dobrze sprawdza się nałożony w okolice oczu, w ogóle nie podrażnia delikatnej w tych okolicach skóry, ładnie nawilża, zmniejsza poranną opuchliznę i cienie pod oczami.

Wykorzystała: kilka próbek

Dobry, naturalny krem – nawet do mieszanej cery, ale sporo traci przez zapach

Krem jest dobry – nawet do trudnej, wrażliwej cery mieszanej, z tendencją do niedoskonałości.

Krem ma ładną, zgrabną buteleczkę z pompką, ułatwiającą dozowanie i zapobiegającą szybkiemu utlenianiu się kosmetyku.

Wzorem większości naturalnych kremów, i ten specyfik wymaga nieco dłuższego wmasowywania, choć wchłania się całkiem dobrze, przy czym dotykając lekko twarzy, wyczuwa się minimalną warstewkę. Krem jednak nie obciąża i nie nabłyszcza cery, i to tak skutecznie, że przez cały dzień nie miałam potrzeby jego matowienia. Super.

Charakterystyczna dla wielu naturalnych kosmetyków, niezbyt sensualna aplikacja objawia się również w nieładnym zapachu. Trudno... Zapewne to nieco jarzębinowa woń jagód rokitnika – z którego olejek stanowi jeden z głównych – naturalnych oczywiście – składników kremu, obok ekstraktów z mydlnicy lekarskiej, brzozy białej, aloesu, masła karite i witaminy E – skutecznie nawilżających, łagodzących i opóźniających procesy starzenia przez wzmaganie syntezy kolagenu.
Krem w zakresie pielęgnacji cery okazał się całkiem w porządku, a też jest na tyle łagodny, że nadaje się nawet do okolic oczu. Dobrze nawilżał moją cerę, nie nabłyszczając jej, koił ewentualne niedoskonałości, i zapobiegał powstawaniu nowych.

Dobry kosmetyk naturalny – mógłby mieć jedynie ładniejszą woń, ale – da się ją znieść.
Krem zasłużył u mnie na mocne 4 gwiazdki, a w zasadzie to do końca wahałam się, czy nie ocenić go nawet na 5, natomiast – mogę go szczerze polecić.