Pharmena, Dermena, Szampon zapobiegający wypadaniu włosów

Powiększ Pharmena, Dermena, Szampon zapobiegający wypadaniu włosów

Zgłaszająca osoba: joannea

Szampon DERMENA zapobiega wypadaniu włosów a także stymuluje ich odrost. Innowacyjny produkt zawiera chlorek 1-metylonikotynamidu, stanowiący metabolit witaminy PP. Będąc substancją pochodzenia witaminowego, nie jest toksyczny i nie powoduje podrażnień skóry.
Szampon może być używany w sposób ciągły. Najlepsze efekty terapeutyczne osiąga się stosując szampon w standardowym, codziennym myciu. Można go też używać rzadziej, zgodnie z przyzwyczajeniami (wydłuży to jednak okres pojawienia się pożądanego efektu). Butelka o pojemności 200 ml wystarcza na około 35 - 40 myć głowy, a więc przy codziennym stosowaniu wystarcza na 4-6 tygodni.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lautyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Juglans Regia Extract, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Hydroxypropyltrimonium, Peg-15 Coco Polyamine, Parfum, Sodium Chloride, 1-methylparaben, phenoxyethanol, Propylparaben.

Cena: ok. 25 zł / 200 ml

• Kompletna porażka
  • Włosy wypadają mi dosłownie garściami od jakiś 2-3 miesięcy. Testowałam już kilka szapomonów, tabletek nic nie pomaga. A pieniądze zainwestowane w Dermene to pieniądze wyrzucone w błoto.

PLUSY:
    + wydłużona świeżość włosów

MINUSY:
    - mało wydajny
    - cena
    - włosy wcale nie przestały wypadać. zero zauważalnej różnicy. z gęstych włosów została mi ich tylko połowa
    - plącze włosy

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: więcej niż jedno

Chcesz pochwalić Unkillable Monster za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę polecam
  • Jakiś czas temu dopadł mnie problem wypadających włosów. Wypadały na tyle, że nawet nie mogłam ich upiąć czy związać w kucyk, bo widać było prześwity. Na ratunek przyszła mi moja mama - z Dermeną w ręku. Szamponu używałam przez ok 4 miesiące. Uważam, że jedno opakowanie nie wystarczy. Aby zobaczyć efekt trzeba być cierpliwym.
    Włosy przestały wypadać, pojawiło się mnóstwo "baby hair".
    Minusem napewno jest cena oraz fakt, iż szampon nie jest wydajny. Do tego plącze włosy, ale wystarczy użyć odżywki lub maski. 4

Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań 200 ml

Chcesz pochwalić nattkas za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Plusy:
    - dobra dostępność
    - wydajny
    -różnica w wypadaniu włosów
    - delikatny zapach

-/+

- cena- koszt jednej butelki to ok 25/30zł
    ale można przymknąć oko ze względu na działanie

Ilość zużytych opakowań: 5 op po 200ml

Chcesz pochwalić Klaudiuszek93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • CUDO
  • Szampon zdziałał cuda na moich włosach!

+ o wiele mniejsze wypadanie już po 2-3 tygodniach!
    + wydajny
    + pojawiają się nowe włoski

- strasznie plącze włosy, ale wystarczy użyć maski lub odżywki i już jest ok.
    - cena

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić SillyGirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa, można wypróbować!
  • Moje włosy zaczęły wypadać ok. 2 lata temu, przez to, że mam bardzo gęste i grube włosy, na początku traktowałam to jak wybawienie, ale problem się nasilał i dopiero kilka miesięcy temu zdałam sobie sprawę, z tego że włosy już tak szybko nie odrastają i z każdym dniem jest ich znacznie mniej. Kupiłam ten szampon z polecenia Pani z apteki oraz z powodu pochlebnych opinii, które znalazłam m. in. na Wizazu. Co do jego działania na początku nie byłam z niego zadowolona, ale po czasie przekonałam się, że jednak coś robi. Włosy co prawda nie przestały znacząco wypadać, ale zaczęły w dużym stopniu odrastać. Mam na głowie pełno baby hair. Wadą szamponu, przynajmniej dla mnie. było nadmierne przesuszenie skóry głowy oraz długości i końcówek moich włosów.Szampon w stosunku do ceny nie jest bardzo wydajny, szczególnie jeśli ma się dłuższe włosy.
    Zalety:
    szybkie odrastanie włosów
    Wady:
    znikome zahamowanie wypadania włosów przynajmniej w moim przypadku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić alzira za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • PLUSY:
    +zapach
    +dobrze myje włosy
    +chyba trochę przedłuża świeżość moich włosów
    PLUS/MINUS:
    *używając tego szamponu zauważyłam dziwne zjawisko, że jednego dnia nie wypadało mi ich wcale a drugiego tyle co normalnie w moim okresie wzmożonego wypadania (wiosna/jesień) O.O\'
    MINUSY:
    -cena jak za szampon za duża
    -pieni się raczej średnio
    -mało wydajny
    -nie zauważyłam baby hair

Proszę się nie zniechęcać czytając moją osobistą opinię bo wiem, że u wielu osób się sprawdził.Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić kroliczka4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Daje efekty...
  • Przede wszystkim zaznaczam, że traktuję ten produkt jako koło ratunkowe, kiedy włosy zaczynają mi wypadać w ilości większej, niż niż normalnie. I ZAWSZE wspomagam go standardowym, dostępnym w każdym markecie produktem do włosów farbowanych, przeciwłupieżowym, etc. Być może temu zawdzięczam zarówno widoczne efekty kuracji, jak i przyzwoity stan ogólny włosów.

PLUSY:
    + kuracja daje efekty; już po dwóch tygodniach regularnego stosowania poprawia się kondycja włosów i traci się ich znacznie mniej
    + włosy dostają po nim energetycznego kopa i rosną na potęgę,
    + zapach nie jest nieprzyjemny(miałam już na tapecie szampony z pokrzywy oraz z czarnej rzepy i stwierdzam, że przy nich Dermena to prawie perfumy),
    + nie trzeba trzymać go na włosach nie wiedzieć jak długo,
    + nie wiem, czy ktoś jeszcze zauważył u siebie tego rodzaju efekt, ale moje miejscami siwe już kosmyki nagle zaczęły odzyskiwać kolor jeszcze sprzed czasów farby; nie żartuję

MINUSY:
    - cena nieadekwatna do ilości; jeśli ktoś stosuje go solo, jedno opakowanie raczej nie wystarczy, żeby zobaczyć efekty działania; rzecz jasna zdaję sobie sprawę, że to produkt leczniczy, nie kosmetyk, ale nie przesadzajmy...

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, drugie - w trakcie

Chcesz pochwalić Apatia_87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia
  • Bardzo słaby szampon.Oczywiście na problem,któremu jest zadedykowany nie poradził nic. Kolejne minusy to:
    -włosy wgl się po nim nie chciały rozczesać
    -średni zapach
    -średni skład
    -zero piany ,mycie nim włosów to męka
    -cena

Używam tego produktu od: 3 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić jagodatt za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry szampon!
  • opakowanie może mało zachęcające, ale za to zawartość jak najbardziej

Dobrze się pieni, ładnie oczyszcza włosy, faktycznie zmniejsza wypadanie i przyspiesza porost! Idealne uzupełnienie do wcierki Jantar z Farmony.

Po 3 tygodniach łącznego stosowania zauważyłam zwiększenie gęstości moich włosów, także jest to dowód że szampon DZIAŁA

1 opakowanie wystarcza na ok. 40 użyć więc wydajność jak marzenie

Cena adekwatna do jakości.

Ilość zużytych opakowań: 10 saszetek po 5 ml

Chcesz pochwalić studentkaAM za czytelną i pomocną recenzję?
  • nawet dobry
  • Z początku kiedy zaczełam używać szampon mało się pienił, ale teraz po prostu zwiększyłam "dawkę" i jest w porządku. Włosy dalej mi wypadają, ale w zmniejszonej ilości. Za to bardzo szybko zaczęły mi rosnąć nowe włosy. I faktycznie po 1 miesiącu stosowania z 1 tygodniową przerwą na inny szampon, widać rezultaty. Włosy sa mocniejsze, fajnie się układają. Szampon stosuję z kuracją wzmacniającą firmy Avon, która ułatwia mi rozczesywanie, bo włosy mam do połowy pleców. Musze powiedzieć, że jest to bardzo dobre połączenie. Wg mnie warto wypróbować, ale trzeba regularnie stosować.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: narazie 1

Chcesz pochwalić besoire za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował moje włosy
  • Kupiłam ten produkt na osłabione i wypadające włosy. Efekt widoczny był u mnie przy używaniu drugiej butelki, czyli po ok. 1,5 miesiąca kuracji. Mam porównanie z kuracją Vichy Dercos i Dermena wypada w tym porównaniu o niebo lepiej.
    Plusy szamponu:
    - doskonale oczyszcza włosy i skórę głowy,
    - przy codziennej kuracji daje efekt, który się długo utrzymuje. Po 5 miesiącach stosowania wypada mi o wiele mniej włosów,
    - włosy rosną po nim jak szalone, przybyło mi dużo nowych włosów
    - nie zmywa farby z włosów tak jak szampon Vichy,
    - włosy są mocniejsze, lekkie i lśniące.

Minus:
    - mógłby lepiej się pienić

Wiele dziewczyn narzeka, że Dermena plącze włosy. Moje włosy są przed ramiona i są w dobrej kondycji, więc nie mam tego problemu.

Polecam!

Używam tego produktu od: 5 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: ok 5

Chcesz pochwalić zielona krwinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiedyś mi pomógł, ale tym razem nic z tego
  • Sama nie wiem co sądzić o tym szamponie. Kiedyś za radą dermatologa kupiłam go, używałam i nawet byłam zadowolona z efektów - włosów wypadało wyraźnie mniej. Kiedy więc uznałam, że znów problem wypadających włosów się u mnie nasilił bez większego zastanowienia sięgnęłam po ten szampon. I co? I nic.

- cena (bardzo zdrożał w ciągu ostatnich 3 lat)

-/+ zapach, choć jak na apteczny szampon był znośny
    -/+ kiedyś mi pomógł, tym razem nie (nie wiem od czego to zależy, może skład zmienili?)

+ dostępność (już prawie w każdej drogerii nie mówiąc o aptekach i internecie)
    + dobrze się pienił
    + wydajność całkiem przyzwoita (tak ze 3 mies. mycia co 2-3 dni)

podsumowując, jest wart wypróbowania, może komuś pomoże tak jaki mi kiedyś pomógł, ale ja już raczej do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: kilka lat temu używałam i niedawno wróciłam do niego
    Ilość zużytych opakowań: tak ze 4-5

Chcesz pochwalić mlle_chloe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny!
  • Parę lat temu miałam do czynienia już z tym szamponem, jednak wtedy w ogóle nie byłam z niego zadowolona... Koszmarnie przesuszał mi włosy, ale myślę, że działo się tak głównie dlatego, że w tym okresie moje włosy były zniszczone, przesuszone a ja sama nie do końca umiałam jeszcze o nie dbać. Teraz po tych paru latach wróciłam do tego szamponu, ponieważ dopadło mnie (sezonowe jak sądzę) wypadanie włosów

Plusy:

+ szampon bardzo dobrze się pieni,
    + zmywa oleje już za pierwszym razem,
    + teraz gdy mam włosy krótkie i zdrowe absolutnie ich nie przesusza,
    +włosy są po nim miękkie i błyszczące,
    + przedłuża świeżość włosów, włosy są puszyste i jest ich jakby więcej,
    + już mniej więcej po niecałych dwóch tygodniach zmniejsza wypadanie włosów, podczas mycia wypada mi 1/2 mniej włosów a w ciągu dnia praktycznie nie znajduję włosów na ubraniach, po przejechaniu ręką po włosach nic w niej nie zostaje a przy czesaniu wypadną pojedyncze sztuki,
    + teraz po 3 tygodniach czuję że włosy są wzmocnione,
    + bardzo ładnie pachnie.

Minusy:

- pojemność... 200 ml starcza mi zaledwie na 2 tygodnie codziennego stosowania. Zapewne byłby wydajniejszy, gdybym używała go oszczędniej, ale ja lubię czuć dużo piany na włosach,
    - cena - jest trochę drogi jak za tak małą pojemność.

Mam zamiar stosować go przez dłuższy czas i liczę na pojawienie się nowych baby hair

Polecam do włosów wypadających, ale nie zniszczonych! Używam tego produktu od: 3 tygodniIlość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić MassieDran za czytelną i pomocną recenzję?
  • sls i parabeny
  • SLS i parabeny w szamponie, który ma być łagodny i powstrzymywać wypadanie włosów... trochę nie bardzo mi się to podoba.

Słaba wydajność, mała pojemność za dosyć dużą cenę.

Szampon ładnie pachnie /ziołowo/, pieni się całkiem dobrze, całkiem dobrze zmywa z włosów olejki. Konieczne jest użycie odżywki by rozczesać włosy.

Zużyłam tylko jedną butelkę więc za dużo powiedzieć nie mogę na temat jego skuteczności, przez ten czas stosowania nie pomógł mi w widoczny sposób...
    Nie dałam mu więcej szansy bo zdaje się, że u mnie problem poważniejszy i przeszłam na kosmetyki/leki/szampon i preparaty do wcierania w skórę głowy/ przeznaczone do stosowania przy androgenowym wypadaniu włosów...

Używam tego produktu od: kilka tyg.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić AgaSasanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny, dla osób cierpliwych!
  • Nie liczmy na cud, że po miesiącu stosowania włosy przestaną wypadać...
    Po pierwszym miesiącu nie widziałam żadnych efektów nawet wydawało mi się że wypada mi jeszcze więcej włosów, ale postanowiłam dalej toczyć batalie.
    Po 2 miesiacu stosowania zauważyłam dużo nowych włosów. Stare włosy dalej wypadaja bo są osłabione, ale nowe rosną już mocne i gęściejsze.
    Trzeba cierpliwości, szampon nie odżywi starych już zmeczonych włosów tylko te co dopiero wyrastają. Używam już 4 miesiące i zauważyłam że już mi tak włosy nie wypadają za to bardzo szybko rosną. Szampon wbrew pozorom jest wydajny. Wystarczy tylko troszkę nałożyć ale za to porządnie i energicznie poruszać rękami w trakcie mycia bo dopiero po chwili zaczyna się porządnie pienić. A cena.. w Krakowie kupuje szampon za 17 zł i tak samo odżywke za 17zł, wiec jak dla mnie naprawdę ok.
    Polecam!
    Tylko dla wytrwałych, ale efekty są!

Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki

Chcesz pochwalić Karolincia93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • słaby
  • Szampon w ogóle nie działa na moje wypadające włosy. Używam go od dwóch tygodni i żadnych efektów : ( Minusem jest również mała butelka tylko 200 ml. Bardzo słabo sie pieni i cena jest za wysoka.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: połowa

Chcesz pochwalić kotka888 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • nie
  • Kupiłam z polecenia pani z apteki,ponieważ na wypadanie włosów stosowałam juz wiele.
    Na mnie niestety nie podzialał.
    Zapach ma przyjemny,chociaż mocno ziołowy, ładnie zmywa oleje.
    Niestety mało wydajny.Co do wypadania nie robi nic. Butelka starczyła mi na 8, 10 myc?

Używam tego produktu od: wrzesien 2013

Chcesz pochwalić Mlezi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pięknie odświeża włosy
  • Kupiłam go na ratunek. Butelka jest na tyle mała, że starcza na raptem 10-12 myć, wydaje mi się, że jest to za mało, aby stwierdzić, czy pomaga - w sytuacji gdy się łyka jest tabletki.
    Co mogę powiedzieć to to, że bdb odświeża włosy, są sypkie, nie przyklapnięte u nasady, na drugi dzień są jeszcze w takim stanie, że można śmiało wyjść do ludzi.
    Napewno bedę do niego wracać.

Używam tego produktu od: wakacji
    Ilość zużytych opakowań: 2x200ml

Chcesz pochwalić Apiska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo bardzo przeciętny
  • Mam problem z wypadaniem włosów, próbuje różnych sztuczek i specyfików min. stosowałam ten szampon. Niestety nie poprawił kondycji moich włosów nawet 0 10%. Włosy jak wypadały tak wypadają, być moze kuracja powinna trwać rok ale niestety za drogi jest by stosować go przez tak długi czas. Na dodatek jest mało wydajny. Buteleczka starczyła mi na niecałe 3tyg.codziennego mycia. szkoda kasy..szukam dalej

Chcesz pochwalić edysia111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ratunek przy nadmiernym wypadaniu włosów
  • Parę lat temu, gdy pojawił się na rynku moja mama kupiła go, gdy miała problem z wypadaniem włosów. I ja skorzystałam, mimo że nie miałam tego problemu. Po około miesiącu zauważyłam pojawienie się nowych "baby hair", włosy się zagęściły.
    Nie stosuję go na codzień, bo nie uważam tego za konieczne. Jednak przy większym osłabieniu lub stresie zauważam więcej włosów na szczotce. Wtedy kupuję Dermenę, robię sobie kurację "ratującą", w czasie kórej zużywam około połowę butelki.
    Na początku wydawało mi się, że za słabo się pieni, ale jak się użyje go jako drugie mycie problem znika. Przy takim stosowaniu jest całkiem wydajny. Zapach nie należy do najpiękniejszych, ale też nie odrzuca. Po myciu mam wrażenie bardziej przesuszonych włosów, ale dobra odżywka załatwia sprawę.
    Mimo niewielkich uchybień uważam, że na wypadanie włosów nie ma lepszego.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Szikimiki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie robi nic
  • Włosy zaczęły lecieć garściami więc oprócz wcierek, tabletek i masek na wypadanie włosów kupiłam szampon dermeny. Myłam nim włosy przez dwa miesiące, według zaleceń na opakowaniu i efektów nie zauważyłam. Jedyne co dostałam to skołtunienie włosów i szybsze ich przetłuszczenie. Niestety szampon się nie sprawdził, a jedynym ratunkiem była wizyta u dermatologa i przyjmowania tabletek. :<

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić Lanithro za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyspiesza wypadanie
  • Najgorszy zakup ever!! może w przypadku innych osób się sprawdza, na mojej głowie spowodował czystkę :/
    od zawsze moje włosy miały skłonności do wypadania. myślałam, że ten szampon mnie uratuje. myliłam się :/
    początkowo myślałam, że muszę dać mu czas, dlatego przez pierwszy miesiąc się nie przejmowałam. dałam mu szansę w drugim miesiącu. ale o dziwo zamiast poprawy było jeszcze gorzej. podczas mycia wyciągałam włosy garściami... jedynym plusem tego szamponu jest to, że strasznie się pieni.
    na szczęście odkryłam wcierkę Jantar, która uratowała mnie przed kompletnym wyłysieniem...

Chcesz pochwalić liljuszyn za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomaga przy dłuższym stosowaniu
  • Kilka miesięcy temu zaczęły mi wypadać włosy. Nie klika wlosów przy myciu, ale jakieś szalone ilości. Myjąc włosy mialam całe dlonie wręcz oblepione włosami, a w pracy co chwila zdejmowałam jakiegoś włoska z bialej bluzki. Byłam podłamana, bo i tak mam cieniuteńkie, delikatne włosy i tak duży ubytek włosów był momentalnie widoczny. Fakt faktem, żyłam wtedy w permanentnym stresie, może to było przyczyną wypadania.

Zdesperowana, zakupiłam szampon dermeny, później drugi i trzeci. Pierwsze efekty zauważyłam po około miesiącu - wypadanie włosów zaczęło się powoli zmniejszać. Obecnie, po około 3 miesiącach regularnego stosowania problem niemal zniknął. Czasem jakiś tam włosek wypadnie, ale nie więcej niż "standardowo". Co więcej widzę sporo małych, nowych włosków.
    Dla ścisłości muszę dodać, że wspierałam się suplementami typu belissa, no i pozbyłam się najbardziej stresującego czynnika z mojego życia ( tzn. rzuciłam swoją pracę). Ale największe zasługi przypisuję jednak Dermenie.

Co do kwestii technicznych - szampon nieco plącze włosy podczas mycia, ale pierwsza lepsza odżywka rozwiązuje ten problem. Dość przyjemnie pachnie, kojarzy mi się z herbatą. Butelka niby niewielka, ale produkt wydajny - ja myjąc włosy koncentrowałam się glównie skórze glowy, a nie na samych włosach.

Ja jestem bardzo zadowolona i mam zamiar zakupić kolejną butelkę i stosować zapobiegawczo, co drugie czy 3 mycie.

Ilość zużytych opakowań: 3 cale

Chcesz pochwalić anetka832 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jednym słowem SUPER
  • No dla mnie rewelacja! Uwielbiam ten szampon, moje problemy z wypadaniem wlosów zniknęły całkowicie! A wręcz - co zauważyłam nie ja a moja fryzjerka- zaczęły mi rosnąć nowe! Była pod mega wrażeniem.
    Fakt że nie jest zbyt wydajny, nie ma przyjemnego zapachu ale nie ma to dla mnie znaczenia, liczy się efekt.Oczywiście -ponieważ plącze włosy- używam go razem z odżywką Dermeny i pózniej wcieram żel.

Używam tego produktu od: 12 MIESIĘCY
    Ilość zużytych opakowań: Zużyłam 6 opakowań

Chcesz pochwalić JowankaMalik za czytelną i pomocną recenzję?
  • ciezki temat
  • Hm zostal mi polecony przez dermatologa na problem z wypadaniem wlosow i nawet sie sprawdza chociaz torche ciezko mi ocenic czy to zasluga tego tylko szamponu czy tez tego plus olejowanie.

Sklad ... no i tutaj troche mieszane uczucia niby moglby byc lepszy.

Cena... stosunek ceny do jakosci produktu chyba wlasnie to jest ta rzecz ktora mnie przekonuje aby do niego wracac.

Używam tego produktu od: 2009
    Ilość zużytych opakowań: 3 op

Chcesz pochwalić VictoriaD za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij