Natura Siberica, Szampon neutralny do wrażliwej skóry głowy

Powiększ Natura Siberica, Szampon neutralny do wrażliwej skóry głowy

Zgłoszony przez berbelek

Neutralny szampon stworzony specjalnie dla pielęgnacji wrażliwej skóry głowy i włosów. Szampon delikatnie zmywa zabrudzenia z włosów, nadaje im naturalny blask, a także chroni skórę głowy przed łuszczeniem się i suchością. Uczep trójlistkowy - jedno z najbezpieczniejszych naturalnych ziół, które delikatnie pielęgnuje włosy. Lukrecja - naturalnie pieniąca się baza. Dzięki niej szampon nie podrażnia wrażliwej, skłonnej do alergii skóry głowy.

Skład: Aqua with Infusions of: Organic Anthemis Nobilis Extract, Organic Saponaria Officinalis Extract, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Bidens Tripartita Extract, Glycyrryhyza Uralensis Fisch Extract, Hippophae Rhamnoides Altaica Seed Extract, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Glycerin, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Limonene.

Cena: 19,90zł / 400ml

• cóż....
  • to mój pierwszy rosyjski szampon, a drugi z bardziej naturalnych - pierwszy był sławny Fitomed.

i szału nie ma.

+ bardzo ładne opakowanie
    + wydajny
    + nie jest drogi

+ - niby ma być do wrażliwej skóry głowy (mojej), ale czasami mnie podrażniał. mam to przy wszystkich szamponach, także było tak przy Babydream, więc myślę, że jestem po prostu uczulona na rumianek i to jest dość często uczulający składnik w przypadku wrążliwców
    + - delikatność. nie domywa - po prostu. nie domywa nawet oleju lnianego, który jest raczej lekki do zmycia
    + - lejący się. wolę jednak, gdy szampony nie są takie wodniste, tylko gęstsze. można wtedy użyć mniej/rozcieńczyć

Ilość zużytych opakowań: 1/2 butelki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić green_cherry za czytelną i pomocną recenzję?
  • cóż....

i szału nie ma.

+ bardzo ładne opakowanie
    + wydajny
    + nie jest drogi

Ilość zużytych opakowań: 1/2 butelki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić green_cherry za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Szampon jest zwyczajny..

Na plus jak dla mnie jest to , że jest oparty na delikatnych składnikach i faktycznie nie podrażnia skóry głowy.Jest bardzo delikatny, tak jak producent obiecuje. Ale poza tym nic nadzwyczajnego nie robi..
    Nie nawilża, trochę plącze włosy, nie odżywia..zapach też zwyczajny..

Ot taki zwyklak.. nie uwiódł mnie niczym nie wrócę już do niego..

Chcesz pochwalić scorpionec za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Nie mam raczej problemów ze skórą głowy, ale połasiłam się na szampon ze względu na suche z natury włosy, by nie narażać ich na działanie agresywniejszych środków.
    Szampon rzeczywiście jest bardzo łagodny, właściwie mycie nim można przyrównać do mycia odżywką. Choć nigdy nie rezygnuję z maski/odżywki to czułam, przynajmniej w trakcie mycia, że nie są one szorstkie.
    Szampon z łatwością radzi sobie ze zmyciem oleju, pozostawia skórę głowy szczęśliwą.
    Duża butla gwarantuje, że szampon pozostanie z nami na naprawdę dłuuugi czas, zwłaszcza, że pieni się doskonale i wystarczy go dosłownie odrobina.
    Jedyny mankament jaki dostrzegam to to, że przy dłuższym stosowaniu może powodować przyklapnięcie włosów i przyspieszać przetłuszczanie. Nic w tym jednak strasznego, bo rada jest prosta - co parę myć, w razie potrzeby po prostu zafundować włosom porządne oczyszczanie czymś mocniejszym.

Używam tego produktu od: oj wydajny był
    Ilość zużytych opakowań: pół butelki (200ml) - kupiona na spółę z koleżanką

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić WildThing za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny dla wrażliwców
  • Mam duży problem ze skórą głowy. Wysusza się bardzo łatwo, co objawia się u mnie swędzeniem i łupieżem.

W czasie używania tego szamponu dolegliwości te nie występowały w ogóle.

Po przeczytaniu opinii w KWC, że przyspiesza przetłuszczanie włosów obawiałam się tego, ponieważ normalnie myję włosy codziennie, nie chciałam, żeby tłuste były już po paru godzinach - jednak nie zauważyłam tego problemu.

Na początku myłam jeszcze raz w tygodniu głowę szamponem z SLS, aby uniknąć przetłuszczania, jednak z czasem robiłam to coraz rzadziej. Okazało się, że nie przyspieszał znacząco przetłuszczania, na pewno też go nie zmniejszał, ale nie takie jego zadanie.

- myje dobrze, domywa oleje.
    - nie podrażnia.
    - nie wysusza.
    - nie pozostawia włosów w super stanie, nie robi w nimi właściwie nic, oprócz delikatnego mycia, odżywka bardzo wskazana - ale to ani -, ani +.
    - dobrze się pieni
    - jest naprawdę wydajny - przy praktycznie codziennym myciu wystarczył mi na 3,5 msc!

Gdy go kończyłam, nie wiedziałam, czy kupię ponownie, teraz zmieniłam szampon na fiński Planeta Organica i pojawiło się lekkie swędzenie - myślę, że neutralny zostanie ze mną na stałe. Nawet jeśli nie będę używała go na codzień, to będzie fajną odskocznią i czymś naprawdę delikatnym, a jednocześnie dobrze myjącym, nie wysuszającym włosów i skóry głowy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 400ml

Chcesz pochwalić blue_apple za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Zostałam bardzo negatywnie zaskoczona przez ten produkt. Niby bardzo naturalny skład, zresztą przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy, a wcale nie takie dobry.
    \n
    \nPo pierwszym umyciu, byłam zachwycona. Włosy były lekkie, świeże, a do tego doskonale nawilżone. Dramat zaczął się dopiero po 2 tygodniach używania. Włosy zaczęły przetłuszczać się dosłownie po 4 godzinach od umycia. Na początku nie myślałam, że to dlatego, że zaczął sie sezon na czapki, w życiu nie podejrzewałabym o coś takiego ekologicznego produktu. Ten szampon WZMAGA PRZETŁUSZCZANIE SIĘ SKÓRY GŁOWY.
    \n
    \nZapach, dla mnie dziwny (nie wiem czemu przypomina mi zapach znanego płynu do mycia naczyń), ale można się przyzwyczaić. Podczas mycia tworzy się gęsta kremowa piana, szampon świetnie zmywa oleje itp.
    \n
    \nMi nie przypadł do gustu z powodu tego, że wzmaga przetłuszczanie. W życiu nie podejrzewałabym ekologicznego produktu o coś takiego. Tutaj konkluzja, że nie wszystko co "organiczne" musi nam służyć, nawet jeśli na początku wydaje się nam, że wszystko jest w porządku.

Chcesz pochwalić asiulek1405 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, choć znam lepsze.
  • Ten szampon sprawił mi ogromne problemy z oceną. Ma sporo zalet, jednak pewne wady nie pozwalają mi na określenie go moim kosmetykiem wszechczasów. O co chodzi? Dowiecie się w dalszej części recenzji.

Moja skóra głowy jest kapryśna, przetłuszczająca się (włosy myję co dwa dni, lecz tylko pierwszego wyglądają naprawdę świeżo, każda kolejna doba kosztuje mnie coraz to większym oklapem). Mimo tego bardzo łatwo jest ją podrażnić i przesuszyć, a to zazwyczaj kończy się dokuczliwym swędzeniem i wypadaniem.
    Włosy mam całkiem zdrowe, cienkie, bardzo delikatne, mięciutkie, gładkie, lecz lubiące się puszyć. Jest ich w miarę sporo, lekko przerzedziło je jesienne wypadanie.. Do tego bardzo łatwo je obciążyć.

Oczekuję od szamponu dokładnego, lecz łagodnego oczyszczenia, świeżości i puszystości. Zakazane jest przesuszanie/podrażnianie skóry głowy, pod tym względem jestem bardzo wymagająca.

Ten szampon kupiłam razem z innymi rosyjskimi braćmi, między innymi z Naturą Sibericą do włosów przetłuszczających się. Kosztował mnie 20 złotych (butla 400 ml). Uwielbiam testować kosmetyki w poszukiwaniu KWC, a ten do wrażliwej skóry głowy od dawna był na mojej wishliście, dlaczego zatem nie spróbować?

Przechodząc od rzeczy:

BUTELKA: z mlecznego, lecz transparentnego plastiku, pięknie zdobiona, elegancka - uwielbiam znak tej firmy. Dozownik bardzo ułatwia prysznicową rutynę, wystarczy nacisnąć i gotowe, nie trzeba się męczyć z podważaniem uparcie trzymających się wieczek.

ZAPACH: hmm... Określenie "neutralny" jest tu jak najbardziej trafne. W odróżnieniu od rosyjskich braci, w tym nie wybijają się żadne konkretne nuty zapachowe typu zioła czy propolis. Jak dla mnie pachnie trochę jak mydło. Nie jest to woń przykra, ale i nie uprzyjemnia prysznica.

KONSYSTENCJA: Nie należy ani do rzadkich, ani do gęstych, całkiem nieźle się pieni (jak na kosmetyk naturalny). Jak dla mnie – w sam raz. Dzięki niej wydajność szamponu jest standardowa, ciężko mi ocenić na ile starcza, gdyż używałam w tym czasie również innych myjadeł.

KOLOR: Z tego, co pamiętam - przezroczysty.

SKŁAD: Woda z ekstraktami z rumianu rzymskiego i mydlnicy lekarskiej, Poliglukozyd laurylowy i Kokamidopropylobetaina (bardzo łagodne substancje myjące), Hydroksypropylowana guma guar (antystatyk, zapobiega elektryzowaniu się włosów), ekstrakty z uczepu trójlistkowego, chińskiej lukrecji i nasion rokitnika arktycznego, kwas cytrynowy, alkohol benzylowy (konserwant, nadaje zapach, może uczulić), gliceryna (nawilżacz), kwas benzoesowy i sorbowy (konserwanty), zapach i limonen (nadaje zapach, może uczulić).
    Od razu podkreślam, że dwa wyżej wymienione składniki alergenne są użyte w tak niskim stężeniu, że raczej nie mają szans zaszkodzić.

DZIAŁANIE: No i właśnie, sama nie wiem co o nim myśleć. Oczyszcza całkiem nieźle, choć zauważyłam, że włosy tracą świeżość szybciej, niż po szamponie przeznaczonym do tłustych kłaków z tej samej serii. Konieczne będzie wspomaganie się raz na jakiś czas silnie oczyszczającym szamponem, by zmyć ze skóry wszystko, czemu ten nie podołał. Nie nadaje również większej objętości - zamiast tego mamy minimalny przyklap. Zapewne teraz zastanawiacie się, za co ten szampon dostał cztery gwiazdki i dlaczego mam trudności w jego ocenie? No właśnie. Szampon wspaniale wygładza i to właśnie z tego tytułu kłaki tracą na objętości. Raz zdarzyło mi się nawet nie użyć odżywki, a włosy wyglądały ładnie, były mięciutkie jak jedwab i błyszczące. Specyfik w żaden sposób nie przyczynia się do łamania i rozdwajania się końcówek. Nie plącze, w porównaniu ze zwykłymi szamponami wręcz ułatwia rozczesywanie. Ciężko mi stwierdzić, jak wpływa na skórę głowy, bo jak już wyżej wspominałam używałam wielu kosmetyków - radziłabym jednak uważać, bowiem szampon ma wysoką zawartość rumianku, który jest pojmowany jako zioło o działaniu łagodzącym, lecz potrafi podrażnić. Czy ma wpływ na swędzenie głowy? Mi krzywdy nie zrobił, ale od czasu do czasu musiałam się podrapać po głowie czyli coś się działo - może to zasługa rumianku. Z pewnością nie zatrzyma wypadania, nie zregeneruje, to nie jest zadanie szamponu.
    Jeśli ktoś uzna tą informację za przydatną, szampon sprawdza się przy zmywaniu olejów - wystarczy umyć 2-3 razy i na włosach nie zostaje ani śladu po olejach.

Szampon jest z pewnością godny wypróbowania, przez czupryny mniej lub bardziej wrażliwe. Na pewno lepiej sprawdzi się na włosach mniej przetłuszczających się i grubszych, niż moje.
    Nie wiem, czy kupię ponownie. Kilka szamponów czekających na przetestowanie powoli traci cierpliwość, zatem musi przyjść pora i na nie, prawda? Poza tym ten specyfik nie wzbudził we mnie zachwytu, być może wrócę do niego, jeśli nic z mojej wishlisty nie okaże się lepsze. Gdyby wspaniałe wygładzenie szło w parze z przedłużoną świeżością i brakiem substancji alergennych w składzie dałabym KWC, ale w tym wypadku zostawiam szampon z czterema zasłużonymi gwiazdkami i znakiem zapytania przy ponownym kupnie. Nie mniej jednak polecam, warto wypróbować.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić AncientQueen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał
  • Jestem posiadaczką dość skomplikowanej skóry. Ciało suche jak wiór, twarz mieszana w stronę przesuszonej, natomiast skóra głowy to tłuszcz, tłuszcz, tłuszcz i jeszcze raz tłuszcz. Unikam szamponów z mocnymi detergentami pokroju Ludwika do mycia naczyń, a mimo to ciężko mi było odnaleźć dobry dla mnie szampon z delikatniejszymi odpowiednikami SLS i SLES. Ten mnie nie zawiódł, jest wspaniały.
    Po wyleczeniu skóry głowy apteczną emulsją, znerwicowana spróbowałam Natura Siberica. Łupież nie wrócił, nie podrażnił, nie dostałam alergii, słowem - nie zrobił mi żadnej krzywdy. Wspaniała nowina!

Plusy produktu:
    + Jest niesamowicie wydajny. Używałam go codziennie przez trzy miesiące, 400 ml starczyło mi bez problemu, a nawet odlałam 50ml mojej siostrze jako próbkę.
    +Konsystencja jest gęstawa, wystarczy odrobina na całą głowę.
    +Dobrze się pieni.
    +Dzięki składowi jest delikatny i nie przesusza włosów.

Neutralne podpunkty:
    = Zapach. Dość ziołowy, fankom słodkich lub "zdecydowanych" zapachów może nie przypaść do gustu
    = Cena. Dla niektórych może być zbyt wysoka jak na szampon, nawet biorąc pod uwagę jego pojemność (400ml).
    = Estetyczne opakowanie.
    =Rumianek jest dość popularnym alergenem. Pomimo opinii, iż jako składnik w produktach do pielęgnacji włosów nie alergizuje, radzę być ostrożnym. W tym szamponie jest wysoko (!) w porównaniu do innych kosmetyków.

Minusy produktu:
    - Dostępność. Cena zależy od strony internetowej lub lokalnego sklepu (We Wrocławiu w jednej z mydlarni szampon był dużo droższy od internetowych odpowiedników oraz posiadał stary skład, różniący się diametralnie od aktualnego).

Osobiście jestem zadowolona z tego produktu i kupię go jeszcze nie raz.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe, rozpoczęte drugie

Chcesz pochwalić ColaKoala za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie - przetłuszcza i czasem podrażnia
  • Z przykrością muszę obniżyć ocenę. To miał być mój hit, mój ideał - zamawiając ten rosyjski specyfik byłam pewna, sugerując się recenzjami oraz składem produktu - że zadziała bezbłędnie. Niestety, nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Przy pierwszym myciu byłam zadowolona - piękny ziołowy zapach, śliczna butelka, czysta przyjemność użycia, a włosy ładnie nawilżone. Jednak szybko wyszło szydło z worka, szampon zaczął przede wszystkim przetłuszczać włosy. Dawałam mu szansę wykazać się samemu - czyli przez jakiś czas myłam włosy tylko nim, jak również sprawdzałam, czy nie lepiej sprawdzi się w duecie: na zmianę myłam raz nim, a raz innymi produktami. Za każdym razem rezultat ten sam: włosy smutnie przetłuszczone, oklapniętę na czubku głowy, szybciej tracące świeżość. Jedyne, za co można pochwalić, to faktycznie ładny wygląd włosów na długości - nie potrzeba było stosować odżywki. Najważniejsza wada to jednak fakt, że szampon przeznaczony do wrażliwej skóry głowy, czyli mojej właśnie, nie był wcale łagodny! Potrafił wywołać łupież i podrażnić skórę. Niewybaczalne. To już mnóstwo ostrych w działaniu szamponów z SLSami i innym chemicznym ładunkiem okazało się dla mojej skóry głowy po porstu w porządku... Moja mama, która użyła szamponu kilka razy miała identyczne wrażenie jak ja. Po pierwszym razie była zadowolona, a później narzekała na przetłuszczanie.

Podsumowując:
    PLUSY
    + piękny ziołowy zapach
    + elegancka buteleczka
    + ziołowy, ciekawy i dobry skład, bez zbyt wielu zbędnych chemicznych dodatków
    + nawilżenie włosów na długości - nie trzeba po nim odżywki

MINUSY
    - nie spełnia obietnic producenta - nie nadaje się do wrażliwej skóry głowy! - podrażniał, wywoływał łupież
    - włosy na czubku głowy były oklapnięte
    - wzmagał przetłuszczanie
    - cena, zwłaszcza w stosunku do jakości

Przestrzegam więc osoby z wrażliwą skórą głowy, których włosy szybko się przetłuszczają. Szamponu mogą za to spróbować posiadaczki bardzo suchych włosów i zwolenniczki kosmetyków bardziej w stronę natury.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić MayaMarie za czytelną i pomocną recenzję?
  • UWIELBIAM
  • Mam bardzo wrażliwą skórę głowy a ten szampon , którego używam już od dłuższego czasu, jest najlepszy i na razie nie mam zamiaru go zmieniać - oby jak najdłużej mi służył!!!

Bardzo wydajny, ładnie pachnie i pieni się , dokładnie myje skórę głowy i włosy, po umyciu włosy dość dobrze się rozczesują , choć ja jeszcze dodaję odżywkę w sprayu . W końcu mam "głowę " BEZ PODRAŻNIEŃ, ŁUPIEZU i innych podobnych niespodzianek ;-)
    Ponadto butelka bardzo estetyczna z wygodnym dla mnie dozownikiem.

Używam tego produktu od: 4 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

Chcesz pochwalić marlena_m za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry szampon na co dzień
  • Szampon neutralny kupiłam z myślą o codziennym myciu włosów. Nie chciałam kolejnego kosmetyku z mocniejszymi detergentami, dlatego wybór padł na NS.
    Konsystencja szamponu jest idealna, nie za rzadka, nie za gęsta.
    Dobrze rozprowadza się na włosach.
    Pachnie bardzo delikatnie, ziołowo, zapach nie utrzymuje się długo na włosach.
    Dobrze myje, idealny do codziennego stosowania, jest delikatny.
    Włosy nie są tak mocno poplątane jak po innych, bardziej naturalnych szamponach bądź BD.
    nie mam po nim łupiezu
    i co najważniejsze, skóra głowy w końcu nie swędzi!

Cena jest dla mnie kwestią sporną, nie spotkałam go jeszcze stacjonarnie, natomiast robiąc większe zamówienie jest opłacalny, ponieważ przy codziennym stosowaniu mnie wystarcza na niewiele ponad miesiąc.

Chcesz pochwalić Kamiliah za czytelną i pomocną recenzję?
  • przypadł mi do gustu
  • UWAGA!!!
    ZMIANA SKŁADU SZAMPONU! Moja poniższa recenzja dotyczy starszej wersji tego kosmetyku, w którym na pierwszym miejscu była Aqua with Infusions, a potem składniki myjące. Obecnie szampon ma na drugim miejscu, zaraz po wodzie (bez wyciągów z ziół) Lauryl Glucoside, a następnie Sodium Cocoyl Isethionate i Cocamidopropyl Betaine, dopiero potem, daleko, inne składniki.... Sklep internetowy, w którym kupuję ten kosmetyk nie podał informacji o zmianie składu, dlatego najpierw należy się co do tego upewnić!

Kupiłam ten szampon, ponieważ nieustannie szukam rozwiązania dla mojej suchej, łuszczącej się skóry głowy. Wyeliminowałam SLES i SLS, dlatego wybór padł na NS. Do tego moje włosy są problematyczne - gęste, grube, suche, kręcone.
    Moje wrażenia:
    - świetny, delikatny, naturalny zapach - nie ma nic wspólnego z drogeryjnymi specyfikami, nie wiem, czy na włosach się utrzymuje, ponieważ używam odżywki zawsze i to właśnie ją później czuję,
    - konsystencja niezbyt gęsta, bardzo przyjemna, szampon rozprowadzony w dłoni jest lekko "śliski" - w bardzo przyjemny sposób , przejrzysty,
    - ma dobry skład, który nie powinien uczulać, jednak różnie bywa i zawsze znajdzie się ktoś, komu coś może zaszkodzić. Mojej skóry nie podrażnia, jednak nie jestem do końca pewna, czy odpowiada mi w 100%.
    - mimo obaw, bardzo ładnie się pieni! nie plącze włosów - może to zasługa tej jego "śliskości"? Co najciekawsze - świetnie zmywa oleje! Wcześniej, gdy używałam żrących, drażniących szamponów, do zmycia oleju potrzebowałam namydlić włosy 5-6 razy, teraz, z NS wystarczą mi 2-3!
    - butelka duża, ładna, poręczna, fajne zamykanie, szampon jest bardzo wydajny - myję włosy 2 lub 3 razy w tygodniu i wystarcza mi na 2 - 2,5 miesiąca, ponieważ nie używam go oszczędnie.
    - nie umiem jednoznacznie stwierdzić, jak długo włosy są po nim świeże, ponieważ po myciu używam różnych odżywek, a one na pewno mają na to wpływ. Zauważyłam jednak, że odkąd stosuję naturalne kosmetyki, włosy są jakby trochę szybciej oklapnięte, lekko ciężkawe.

Podsumowując:
    To bardzo dobry, delikatny szampon, który ma niewygórowaną cenę i dużą pojemność (400 ml)!. Bardzo go polubiłam i z przyjemnością używam! Na pewno jeszcze do niego wrócę, ale nie wiem, czy od razu, ponieważ zamierzam wypróbować także szampon Eco Hysteria.Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 x 400 ml

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Sensilika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatny
  • Bardzo dobry szampon o naturalnym składzie. Skutecznie redukuje podrażnienia i nawilża skórę głowy. Dzięki łagodnej formule nadaje się nawet do bardzo wrażliwej skóry.

Jest dość gęsty i nalewam go dokładnie tyle, ile potrzebuję. Nie ześlizguje się z mokrych włosów. Dobrze się pieni, mimo że nie zawiera SLS. Nie plącze włosów. Są gładkie i dobrze nawilżone. Łatwo się rozczesują.

Chcesz pochwalić berbelek za czytelną i pomocną recenzję?
  • miłość zza Bugu
  • Na szampon neutralny skusiłam się, kiedy dopadło mnie swędzenie głowy, z którym nie mogłam sobie nijak poradzić. Zwykle szampony bez SLS/SLeS wzmagają u mnie problemy ze skórą głowy, bo zbyt słabo oczyszczają (mam delikatny łojotok). Na szczęście NS sprawdza się świetnie.
    Włosy i skapl są czyste, nie wzmaga swędzenia, nie powoduje plątania, dobrze się pieni i ma ładny, delikatny zapach. Butelka jest wygodna w użyciu, a jej design miły dla oka.
    Do plusów należy dodać niską cenę za tak dużą pojemność i przyzwoitą wydajność.

Jedyny minus to dostępność wyłącznie w sieci, co sprawia, że zakup samego szamponu jest nieopłacalny, gdyż cena drastycznie wzrasta. I z tego właśnie powodu nie wiem, czy kupię ponownie, bo nie bardzo mam co dorzucić do koszyka - inne wschodnie cuda mocno mnie rozczarowały.Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

edit:
    Po roku robię delikatny dopisek - koniec końców skusiłam się na szampon jeszcze nie jeden raz i wiem, że stał się moim łazienkowym niezbędnikiem. Używa go także mój TŻ i oboje jesteśmy w nim ślepo zakochani. Ocenę zmieniam o pół gwiazdki do góry.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić fluoxetine za czytelną i pomocną recenzję?
  • neutralny - naturalny
  • Włosy myję codziennie. Lubię też zmieniać szampony - mam zatem zawsze kilka w łazience. Szampon neutralny kupiłam w ramach dużego zamówienia na rosyjskie kosmetyki (wcześniej z NS miałam szampon do włosów farbowanych, który się sprawdził - dlatego "ryzyko" wydawało się mniejsze ).
    Szampon neutralny bez żadnych chemicznych dodatków tworzących tylko pianę. Jest przezroczysty, ani za bardzo gęst ani lejący - taki w sam raz. Pachnie bardzo delikatnie, zapach nie zostaje na włosach.
    Zapakowany w przezroczystą butelkę jest dość wydajny, jak na naturalny szampon.
    Ten szampon po prostu łagodnie myje włosy. Nie ma co oczekiwać od szamponu "włosów wow". To nie rola dla szamponów. Od tego są maski, odżywki, wcierki.
    Szampon dobrze myje, nie plącze włosów, nie podrażnia skóry włosów. Zależało mi na jakimś delikatnym szamponie, a szampony dla dzieci u mnie się totalnie nie sprawdzają. Ten fajnie wpisał się w moje potrzeby.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: pod koniec pierwszego

Chcesz pochwalić redniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rosyjski zielnik
  • Mój kolejny eksperyment z szamponami. Eksperymentuję nie dlatego, że zmusza mnie do tego wymagająca skóra głowy albo włosy, ale
    dlatego, że lubię a drogeryjny wybór między szamponami Ziai i Nivei to dla mnie żaden wybór. Więc utrudniam sobie życie czatując na jakieś nowinki Jedną z nich, bodajże niedostępną na razie stacjonarnie, jest Natura Siberica. Wybrałam szampon do wrażliwej skóry, bo myję włosy codziennie. Jak wszystkie szampony tej firmy, tak i ten zawiera łagodne detergenty i ziółka. O czym poniżej.

Mała analiza składu:
    Aqua with Infusions of: Organic Anthemis Nobilis Extract, Organic Saponaria Officinalis Extract - woda w wyciągiem z rumianku
    (rozjaśnia) i mydlnicy (działa przeciwzapalnie i spieniająco)
    Lauryl Glucoside - łagodny środek myjący
    Cocamidopropyl Betaine - łagodny środek myjący
    Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride - zapobiega elektryzowaniu
    Bidens Tripartita Extract - wyciąg z uczepu trójlistkowego, łagodzi podrażnienia, reguluje wydzielanie sebum
    Glycyrryhyza Uralensis Fisch Extract - wyciąg z lukrecji, działa antybakteryjnie, wzmacnia naczynka
    Hippophae Rhamnoides Altaica Seed Extract - wyciąg z rokitnika ałtajskiego, działa gojąco
    Citric Acid - regulator pH
    Benzyl Alcohol - konserwant, rozpuszczalnik, zapach
    Glycerin - nawilżacz
    Benzoic Acid - konserwant
    Sorbic Acid - konserwant
    Parfum - zapach
    Limonene - zapach

Skład bardzo prosty. Nie ma SLS (który w ogóle jest używany rzadko), SLES (używanego częściej) ani jemu podobnych np Sodium Coceth Sulfate, których obecność jest czasem uważana za dowód na łagodność szamponu. Nie ma też żadnych substancji powłokotwórczych typu silikony, polyquaternia czy choćby emolienty. Tylko dwa łagodne detergenty i ziółka, w tym pianotwórcza mydlnica.

Konsystencja, zapach
    Szampon jest przezroczysty (bo nie ma środków barwiących) i konsystencją przypomina zwykły tego typu kosmetyk. Nie jest glutowaty ani zbyt rzadki. Pachnie lekko, trochę ziołowo. Coś w rodzaju szamponów Barwy w wersji Light.

Działanie
    Chyba nie jestem najlepszym królikiem doświadczalnym w przypadku tego szamponu, bo nie mam wrażliwej skóry głowy. Wręcz przeciwnie,
    jest raczej nosorożcowa. Nie używam SLS, bo uważam to za nadmiar gorliwości przy codziennym myciu, ale już szampony z SLES służą mi dobrze i nigdy nie wyrządziły mi krzywdy. Unikam tylko silikonów w szamponach, bo moje włosy są z natury ciężkie i niepotrzebny mi dodatkowy przychlast. A jak sprawował się ten szampon? Po prostu w porządku. Mył, ale czasem miałam wrażenie, że nie robi tego
    wystarczająco. Nie zostawiał włosów gołych jak szampony typu Barwa. Z pewnoscią można powiedzieć, że to łagodny szampon.
    Na początku jakoś umknęło mi, że szampon ma wyciąg z rumianku, który rozjaśnia. Mimo tego farba (średni, naturalny blond) siedziała mi we włosach dość długo, chociaż oczywiście z czasem zjaśniała. Wydaje mi się, że szampon nie miał na to wpływu, chociaż dla zasady unikam rozjaśniajacych i ocieplajacych kolor składników. Zresztą ogólnie jestem sceptyczna co do używania ziół na włosy, bo są to składniki, ktore mogą uczulić (o wiele częściej niż tak zwane chemiczne) i zazwyczaj w większości wysuszają, a tego obawiam się najbardziej.
    Lubiący pianę się nie rozczarują, bo powstaje jej sporo.

Opakowanie i cena
    Butelka jest przezroczysta i zamykana na korek wciskany do środka. Rozwiązanie praktyczne i całkiem estetyczne.
    Szampon jest duży i wydajny, więc cena jest całkiem do przyjęcia.

Podsumowując polecam Naturę Sibericę osobom, które szukają alternatywy dla drogeryjnych szamponów. Może sprawdzić się u tych,
    którym SLES robi krzywdę a szampony dziecięce z kolei kołtunią i wyszuszają włosy. Nie znam szamponu o podobnym składzie, który byłby łatwo dostępny. Sama nie mam problemu z wrażliwą skórą i przesuszeniami, więc raczej do tego szamponu nie wrócę, ale polecam do wypróbowania.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić chimay za czytelną i pomocną recenzję?