Oceanic, AA Make Up, Matujący podkład kryjący do cery tłustej i mieszanej

Powiększ Oceanic, AA Make Up, Matujący podkład kryjący do cery tłustej i mieszanej

Zgłaszająca osoba: Ananke

Nowoczesna konsystencja beztłuszczowej emulsji umożliwia łatwą oraz komfortową aplikację oraz błyskawiczny i długotrwały efekt matujący. Zawiera witaminy A, C, E oraz kwas hialuronowy.
Bezzapachowy, nie zatyka porów, odporny na wodę i pot, nie powoduje podrażnienia spojówek, testowane na osobach z atopią i trądzikiem, zawiera filtr UV SPF 6, posiada pH neutralne dla skóry. Dostępny w 4 kolorach.

Cena: 15,50 zł

• Dramat
  • Bardzo nie lubię jegomościa...
    Kupiłam go jakiś rok temu i już wiem dlaczego wciąż leży w szufladzie praktycznie nieruszony.
    Użyty ponownie kilka dni temu przywrócił wspomnienia.
    Ale zacznijmy od plusów: ma fajną konsystencję i jest lekki. Koniec.
    Minusy: Najjaśniejszy jest ciemny. Mimo że blada nie jest jestem, wzięłam Kość Słoniową i jest odrobinę za ciemny jak dla mnie. Brzydko się rozprowadza. Zostawia smugi. Zapycha. W ogóle nie kryje, a wręcz mam wrażenie, że podkreśla niedoskonałości. No i śmierdzi. Kosmetyki z reguły mi nie śmierdzą, naprawdę. Nie jestem wyczulona pod tym względem. Ale ten jest okropny. Jutro wywalam go do kosza.

Ilość zużytych opakowań: zero

Chcesz pochwalić cire za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy
  • Mam podkład w odcieniu kości słoniowej, a wygląda na tak ciemny, że chyba niektóre podkłady nie mają takich ciemnych odcieni w ogóle w całej swojej palecie. Okropny, chyba nie spotkałam się z gorszym podkładem drogeryjnym. Ciemnieje wpadając w brązowo-czerwony kolor, śmierdzi okropnie, jest bardzo rzadki, więc trudno jest nabrać odpowiednia ilość, brudzi. Właściwie ciężko mi powiedzieć jak długo zostaje na twarzy i jak się zachowuje ponieważ nie miałam go na sobie dłużej niż 10 minut, odradzam z całego serca. Pomimo, że nie jest drogi, to co sobą reprezentuję nie zasługuje na swoją cenę.

Używam tego produktu od: od roku
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze opakowanie wylądowało w koszu

Chcesz pochwalić kasiar07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • masakra
  • Kupiłam ten podkład ponad rok temu, leżał sobie nieużywany. Jest to najgorszy podkład jakiego w życiu używałam.
    Plusy- brak.
    Przejdźmy do minusów:
    -Kolor. Najjaśniejszy odcień jest dla mnie za ciemny o jakieś nie wiem... 8 tonów? Ale wiadomo, producenci podkładów żyją w przeświadczeniu, że w Polska leży w okolicach Afryki.
    - kolor ciemniej w ciągu dnia (efekt u mnie to biała szyja i pomarańczowo ceglana twarz)
    - podkreśla pory (których bez podkładu u mnie nie widać)
    - jest nietrwały
    - zostawia ślady na ubraniach/telefonie itd
    - brzydki zapach
    - jest widoczny na twarzy
    - dla mnie za bardzo kryje (nie po to dbam o cerę zeby "zamazać" ją podkladem)

Podkład wylądował w koszu. Nikomu nie polecam. Rozumiem, że od podkładu za 16 zł nie można wymagać cudów ale bez przesady...

Używam tego produktu od: miesiąc Ilość zużytych opakowań: nieudane podejścia do pierwszego op

Chcesz pochwalić pokrzywa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Plusy:
    - lekka konsystencja
    - latwo sie rozprowadza- w miare rzadki
    -wydajny i w miare niska ocena
    - podklad dobry latem, na zimniejsze i bardziej blade pory roku niestety sie nie nadaje

Minusy:
    - slabe krycie
    - kolor ciemnieje na twarzy, wyglada sztucznie
    - podklad zdecydowanie sie oznacza, jakbym miala maske na twarzy

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Chcesz pochwalić oaneczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepski
  • Skuszona jakością kosmetyków AA kupiłam ten podkład.

Cena
    Lekko wyrównuje koloryt

Już na samym początku miałam problem z doborem odcieniu
    Pozostawia smugi przy nakładaniu palcami
    Nie matuje
    Słabo się trzyma nawet po utrwalenia pudrem
    Po kilku godzinach od nałożenia świeciłam się jak choinka, jeszcze gorzej niż zazwyczaj
    Uczucie maski na twarzy.

Nawet nie było mi szkoda, gdy go wyrzucałam

Używam tego produktu od: Ok rok temuIlość zużytych opakowań: Kilka użyć

Chcesz pochwalić Figa634 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomarańczowy krem tonujący.
  • Na podkład trafiłam dość przypadkowo - był elementem jednej z moich kosmetycznych wymianek. Sama z pewnością nigdy bym go nie kupiła, gdybym wcześniej mogła sprawdzić chociażby kolor, nie mówiąc już o działaniu i efekcie na buzi.

Konsystencja: lekka, bardzo kremowa, odrobinę lejąca.

Posiadam kolor numer 1 - kość słoniowa.

Zalety:
    *używałam go latem, kiedy moja cera była bardziej opalona i okazał się lekkim kremem koloryzującym, który wyrównał koloryt skóry i zagruntowany pudrem nie prezentował się aż tak źle
    *lekka konsystencja, łatwo rozprowadza się na twarzy
    *dość wydajny
    *w miarę niska cena
    *łatwa dostępność

Wady:
    *marne krycie
    *z pewnością nie jest to podkład matujący, mam nawet wrażenie, że po jego użyciu buzia w strefie T zaczyna świecić sie szybciej
    *kiedy nałożymy 2 warstwy mamy na twarzy brzydką, sztuczną maskę
    *kolor - ciekawe od kiedy kość słoniowa ma kolor soczystej pomarańczki... naprawdę beznadziejny kolor, sztuczny
    *brzydki, chemiczny zapach
    *w składzie cały zestaw parabenów
    *beznadziejne opakowanie, którego nie da się zachować w czystości, ciągle samoistnie wylewa się z niego mnóstwo produktu

Jedna warstwa podkładu kryje bardzo marnie i po dobrym rozprowadzeniu ten pomarańczowy odcień neutralizuje się. Dla opalonej skóry bez problemów ten podkład może służyć jako lekki krem tonujący, innej roli dla niego nie widzę.
    Słaby podkład, a z pewnością nie nadaje się dla skóry tłustej i mieszanej.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Chcesz pochwalić Odylena za czytelną i pomocną recenzję?
  • porażka
  • Kupiłam go pełna entuzjazmu bo spodziewałam się czegoś lepszego po kosmetyku z tej firmy, a tymczasem nawet nie mam zamiaru do końca go zużyć. Posiadam odcień 1 - kość słoniowa.

Minusy:
    - pozostawia plamy
    - brzydki zapach
    - jak na odcień nr 1 - strasznie ciemny
    - źle się rozprowadza
    - nie matuje
    - są o niebo lepsze podkłady jak za ta cene

Plusy:
    + opakowanie, chyba nie potrafie znaleźć innych zalet tego podkładu

Używam tego produktu od: dwóch lat

Chcesz pochwalić tabagisme za czytelną i pomocną recenzję?
  • Beznadzieny
  • Beznadziejny ;(
    Niby miał być matujący a mi jeszcze bardziej się świeci twarz niż po zwykłym podkładzie niematującym ;/i to po niecałej godzinie od nałożenia ,dodatkowo po kilku godzinach od nałożenia wyskoczyły mi 3 duże ropne wypryski NIE POLECAM

Używam tego produktu od: 2 dni
    Ilość zużytych opakowań: 2 razy użyty

Chcesz pochwalić eduski933 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tani- to jego jedyna zaleta
  • Śmierdzi orzechem włoskim, ma pomarańczowy odcień. Ten zapach jest odrzucający. Konsystencja jest dość przyjemna, ale zbyt leista i trudna do rozprowadzenia, długo po przypudrowaniu twarz pozostaje lekko lepka. Krycie zadowalające, ale matowienie.. żadne.

Używam tego produktu od: półtora roku temu

Chcesz pochwalić K_cieciorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pół na pół
  • Hmm... na pewno nie można do końca go krytykować gdyż w cale taki zły nie jest. Faktycznie matuje, na twarzy trzyma się cały dzień, co do pokrycia to tutaj już jest trochę gorzej, ale przy mniejszych niedoskonałościach sobie radzi. No i dodatkowo świetnie zgrywa się z bronzerem czy różem - tworzy efekt pięknie wykonturowanej twarzy.
    Mogę powiedzieć, że nadaje się do cery "po przejściach" czyli wysypkach, uczuleniach itp. gdyż jest dość delikatny.
    Z drugiej strony najjaśniejszy odcień o wiele za ciemny ! Czasem dobrze współgra z moją buzią a czasem tworzy maskę. Nie wiem od czego to zależy, bo zawsze nakładam taką samą ilość ;/.

Plusy:
    - matuje
    - nadaje się do konturowania (oczywiście z bronzerem i różem)
    - dość trwały
    - nie spływa
    - cena
    - antyalergiczny
    - konsystencja (dobrze się rozporowadza)

Minusy:
    - za ciemnie odcienie
    - nie pokrywa większych niedoskonałości
    - tworzy efekt maski (nie zawsze)

Dla osób o jasnej karnacji zdecydowanie nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić Chontelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez szału.
  • Posiadam wcześniejszą formę tego produktu, stara wersja była/jest o wiele lepsza od tej nowej, przede wszystkim głównie zmieniła się konsystencja tego produktu , trudno się rozprowadza na twarzy oraz pozostawia efekt maski czego w szczególności nie znoszę. Kupując tą wersję podkładu spodziewałam sie zupełnie czegoś innego.. okropny i drażniący zapach chemii który pozostaje na twarzy bardzo długo, po kilku godzinach twarz zaczyna się świecić .. ;/ W gamie odcieni przeważają głównie ciemne kolory, jeżeli o mnie chodzi mi to absolutnie nie przeszkadza jednak nie polecam dla osób z bardzo jasną karnacja.
    Podsumowując :
    +Cena
    +Dostępność
    + Odcienie ( w sam raz dla mnie)

-Konsystencja
    -Zapach
    - Pozostawia efekt maski
    - Krótkotrwały
    - Pozostawia plamy
    - Nie odpowiednie dla osób z jasną karnacją.

Ilość zużytych opakowań: 1/4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić CoconutDreams za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • Plusy:
    - niska cena
    - łatwo się rozprowadza na skórze

Minusy:
    - za ciemne kolory podkładów
    - nie kryje
    - wyskakują krosty po pewnym czasie stosowania

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić nika00005 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak nie dla cery mieszanej.
  • Plusy:
    + ładnie wygląda twarz pokryta nim (zaraz po nałożeniu)
    + łatwo się rozprowadza

Niestety podkład nie nadaje się do cery mieszanej czy tłustej. Zero matu. Ponadto, odcienie są dość ciemne a na twarzy jeszcze bardziej ciemnieją. Trwałość jest nie za specjalna, wystarczy dotknąć twarzy delikatnie a podkład się ściera. Oczywiście nie jest również kryjący, wyrównuje kolor skóry, ale nie kryje niedoskonałości.

Używam tego produktu od: rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić decolorojos za czytelną i pomocną recenzję?
  • co za smród... plus ten kolor
  • Nigdy więcej. Kolor kość słoniowa bardziej przypomina pomarńczę. Niestety, dodatkowo ciemnieje i mamy efekt maski. ciekawa jestem jakie są efekty po nałożeniu ciemniejszej kolorystyki. Straszny też jest zapach bardzo chemiczny, utrzymuje się przez cały czas. Zdecydowanie nie dla mnie.

Jeśli chodzi o plusy to zapewne niska cena ( ale przy tej jakości nie powinni oczekiwac jakiejkolwiek zapłaty), faktycznie matuje, jednak to co napisałam wyżej bezapelacyjnie go skreśla.

Stosowałam przez tydzień ten podkład po czym wylądował w koszu.

Jestem na nie.

Używam tego produktu od: tydzień, dłużej się nie dało
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić common za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej !
  • Kupiłam odcięń 01 kość słoniowa około pół roku temu.
    Zaczne od tego że odcien 01 czyli najjaśniejszy to jest jakaś zsolaryzowana marchewak jest niesamowicie pomarańczowy i ciemny a po około 2-3 godzinach dodatkowo ciemnije na twarzy !

Plusy:
    - cena
    - dostępność
    - opakowanie

Minusy:
    - kolory
    - konsystencja (woda)
    -ciemnije po nałożeniu
    - nie matuje
    - słabe krycie
    - ma jeszcze to coś co działa na niekorzyść lecz nie da się tego ubrać w słowa.

Ilość zużytych opakowań: ćwierć pierwszego

Chcesz pochwalić followyou za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • uboga gama kolorystyczna to chyba najwiekszy minus niby ma matować, niby ma kryc ale ani jedno ani drugie się nie sprawdziło, przy 2 nałożonych warstwach tworzy straszną maskę na twarzy. Co do odcieni to najjaśniejszy kość sloniowa jest za jasny i wpada w róz, 2 piasek strasznie ciemny, wpada w pomarańcz, 3 miód wydaje mi się jaśniejszy od 2 ale też wpada w pomarańcz, 4 czekolada, to juz odcień naprawdę dla spalonych w solarium

Używam tego produktu od: pare razy użyłam
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 tubki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić olkaa1188 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dużo naobiecywali.
  • Robiłam parę podchodów do tego produktu, jednak jedynym plusem tego podkładu jest jego opakowanie. Opis w ogóle nie zgadza się z kosmetykiem.

- Bardzo żadka konsystencja.
    - Nieprzyjemny zapach.
    - Kolory po paru minutach na buzi robią się sztuczne ,jak farba do manekinów.
    - Nie można mówić o szybkiej aplikacji kosmetyku ,ponieważ tworzą się okropne zacieki.
    - Kosmetyk nie wchłania się za dobrze przez co nie możemy mówić o pudrowym wykończeniu.
    - Szybko sie ściera ,przy czym zostają brzydkie plamy.

Możliwe ,że dla cery suchej lub mieszanej był by on idealny, nie wiem. Jeśli chodzi o cerę tłustą, nie polecam.

Używam tego produktu od: Około roku.
    Ilość zużytych opakowań: 3 całe opakowania.

Chcesz pochwalić TaNiczyja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma, ani tragedii
  • Plusy:
    -bogata gamma barw,
    -wygodne opakowanie,
    -całkiem nieźle matuje,
    -długo utrzymuje się na twarzy,
    -przystępna cena,
    -nie podkreśla skórek,
    -nie tworzy efektu maski,

Minusy:
    - kolor Kość słoniowa to tragedia, bo pomimo tego, że jest to podobno kolor najjaśniejszy jest dla mnie za ciemny, więc bez jasnego pudru,ani rusz,
    -ciemnieje na twarzy i robi się marchewkowy,
    -okropny zapach (chociaż jak się przyzwyczai, ujdzie).

Być może wrócę kiedyś do niego, jestem na etapie wykańczania tubki i szukania czegoś innego

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić magdaaaa1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ŚMIERDZIEL I W DODATKU ZERO KRYCIA
  • tak jak składałam pokłony za podkładem AA rozświetlający , tak ten to jakaś porazka.
    Po pierwsze drugie i po trzecie. Podkład ma tak specyficzny zapach , ze niestety na mój gust najzwyczajniej śmierdzi. Nie kryje wcale i odcienie są zbyt pomaranczowe. Nie KUPIE!

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić cocolinab za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tandeta
  • Okropny! Najgorszy podkład w moim życiu. Najbardziej zaważyła na tym gama kolorów. Potworne! Pomarańczowe odcienie. Najjaśniejszy(kość słoniowa) to istna brzoskwinia z lekką pomarańczą. Nigdy więcej tego podkładu. Zraziłam się totalnie tą firmą. Raczej nigdy wiecej nie kupię. Krycie moze to i tak ma ale jaki efekt maski wychodzi... Do tego ten brzydki zapach. Brak słów po prostu...

Ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte, nigdy nie skończone

Chcesz pochwalić Maniaa92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej.
  • Ten podkład to jakaś pomyłka... Miał być matujący i kryjący a tu... nic. Kompletna klapa.
    Minusy:
    - zdecydowany brak krycia i matowienia, już po chwili świeciłam się jak bombka choinkowa
    - okropny zapach, jak taki naprawdę wredny samoopalacz
    - mam dość jasną cerę więc wzięłam najjaśniejsze co było - kość słoniową. Może i w opakowaniu jest jasny ale gdy go nałożyłam na całą twarz to aż się przestraszyłam... cała byłam w brązowych plamach... on po prostu ciemnieje na twarzy!
    - bardzo mała gama kolorystyczna
    Plusy:
    Jak dla mnie nie ma. Pół gwiazdki za dość wygodne opakowanie.

Chcesz pochwalić Cat_love za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepski.
  • Używałam dawno temu.

Plusy:
    + cena
    + dostępność (widziałam go nawet w osiedlowych drogeriach czy działach kosmetycznych w supermarketach)
    + nawet dobre krycie, ale niewielkich niedoskonałości (drobne blizny potrądzikowe, jakie posiadam), nie wiem, jak poradziłby sobie z większymi
    + jak na opakowanie w formie tubki, wygląda całkiem estetycznie

Minusy:
    - mały wybór kolorów (dostępne są tylko trzy odcienie), które są na dodatek za ciemne! (najjaśniejszy odcień jest dla mnie za ciemny)
    - nie matuje
    - podkreśla suche skórki
    - waży się i roluje
    - widoczny na twarzy
    - brzydki zapach

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Convallaria_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepścizna
  • Słabiutki podkład. Trafiłam na niego kilka lat temu próbując podkładów stosownych do mojej problematycznej cery. Jak wiele innych podkład ani nie krył ani nie matowił. Niewielkie pieniądze, ale wyrzucone w błoto. Nie da się uzyskać dobrego efektu używając tanioch;/

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Chcesz pochwalić Ciapna za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 22 raz(y)
  • matujący?? napewno nie
  • jak to jest podkład matujący to ja niewiem jak się nazywam...
    producent chyba etykiety pomylił, bo matowienie tego podkładu jest zerowe! nie matowi nawet na sekundę po nałożeniu, ma małą gamę kolorów przez co dla mojej bladej cery nie ma idealnego koloru, widać go na twarzy na kilometr.

jedyne dwa jego plusy to takie, że nie podrażnia spojówek i nie zatyka porów-poza tym same wady i tyle.

nie polecam dla skóry tłustej i mieszanej a właśnie dla takiej jest przeznaczony.

nie kupię go już nigdy więcej-nie nadaje się jak dla mnie

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić igiE za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem niestety na nie.
  • To był mój pierwszy samodzielnie kupiony podkład, wcześniej używałam wyłącznie korektora, czasem pudru. Wybrałam go z powodu ceny + mama poleciła mi tę markę kosmetyków. Sama też nie chciała kupować mi droższego, ponieważ jest przeciwna makijażom, to ja zapoczątkowałam je w naszym domu.

Niestety, po użyciu go 1 raz okazało się, że jest zdecydowanie zbyt ciemny (nienawidzę lamp w sklepie!!) i tworzył efekt sztucznej blachary.. Do tego miał straszny zapach, a co najgorsze - ciemniał z czasem a mleczko do demakijażu nie dawało sobie z nim rady. Moje pierwsze odczucie, zwłaszcza po tym zapachu (na opakowaniu jak na złość piszę, że bezzapachowy) - produkt przeterminowany. Niestety, okazało się, że do przeterminowania mu daleko..

Teraz leży w kosmetyczce i czeka na sierpniowy wyjazd nad morze. Może przyda się na dyskoteki, bo moja karnacja ma to do siebie, że naturalnie jest bardzo jasna lecz wystarczy chwila opalania i jestem cała brązowa. Testowałam już lekko i teraz kolor jest w miarę fajny.

-zapach
    -mała gama kolorystyczna
    -efekt maski
    -niekoniecznie matuje
    +/-wydajny, chociaż jak chcę się go człowiek pozbyć, to masakryczna wada
    +/-cena. daje łamane na minus bo właśnie ona kusi i przez nią można się przejechać..

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe, wręcz kilka kropel

Chcesz pochwalić alexismyname za czytelną i pomocną recenzję?