Herbapol Kraków, Płukanka ziołowa do włosów rozjaśniająca

Powiększ Herbapol Kraków, Płukanka ziołowa do włosów rozjaśniająca

Zgłoszony przez maria83

Płukanka z ziół wzmacnia cebulki włosów, pobudza wzrost, podkreśla naturalny kolor włosów. Regularne stosowanie płukanki zapobiega wypadaniu, pielęgnuje włosy i łagodzi podrażnienia skóry głowy.

Skład: Chamomilla Recutita, Cympobogon Schoenanthus, Betula Alba, Equisetum Arvense, Arctium Lappa.

Cena: 5zł / 54g

• Skuteczna
  • Płukankę kupiłam przede wszystkim z uwagi na obecność korzenia rzewienia w niej. Czytałam o koloryzacji sproszkowanym korzeniem rabarbaru, ale wolałam sprawdzić na początek właśnie w płukance, którą kiedyś jakaś dziewczyna kupowała przede mną w sklepie ziołowym. Na moich włosach po hennie i z odrostami po wcześniejszej farbie Herbatint wyrównuje koloryt, nadaje im złotych refleksów
    Zalety:
    - naturalna, tylko składniki roślinne
    - delikatna
    - odżywia włosy
    - rozjaśnia je stopniowo
    - niska cena (ok. 6 zł)

Wady:
    - mała ilość saszetek (18 szt.), używa się po 3 na jedno płukanie, a przy długi włosach podwójną ilość.

Używam tego produktu od: 1 tydzień

Chcesz pochwalić Seti11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podkreśla jasne pasemka we włosach.
  • Znalazłam ją w sklepie zielnym i kupiłam z marszu. Lubię i często sama przygotowuję płukanki ziołowe zalewając susz rumiankowy gorącą wodą. Ten produkt ma bogatszy skład [bo poza rumiankiem są tam też inne rzeczy] no i jest prostszy w przygotowaniu.

FORMA: Jest jak herbatka rumiankowa, tyle że do włosów. Ma formę torebek z suszem.

SPOSÓB UŻYCIA:
    Przepis na płukankę Herbapolu: Trzy saszetki zalać litrem wody, odstawić na 30 minut. Jako, że myję włosy rano swoją płukankę przygotowywałam wieczorem, przykrywałam, odstawiałam na noc i stosowałam rano. Była co prawda chłodna ale zimna woda pozytywnie wpływa na włosy [zamyka łuski, dodaje blasku itd.].
    Płukankę stosowałam dwa/trzy razy w tygodniu.

EFEKT:
    + Jest bardzo delikatny.
    + Lekko rozjaśnia pojedyncze pasemka, dając rezultat naturalnego balejażu, takiego jaki uzyskują blondynki latem we wzmożonym kontakcie ze słońcem. Ja lubię naturalny kolor swoich włosów, a chciałam jedynie utrzymać ten letni stan - więc mi płukanka odpowiada.
    + Wygładza.
    + Dodaje blasku.
    + Sprawia, że włosy są miękkie i gładkie w dotyku.
    + Łagodząco wpływa na skórę głowy.
    +/- Pobudzenia wzrostu i wzmocnienia cebulek nie odnotowałam.

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: Dwa.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić V like Victoria za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmm
  • Nie specjalnie przepadam za ziołowymi płukankami, ze względu na z natury suche włosy, ponieważ z reguły wiem, że zioła mogą jeszcze bardziej pogorszyć ich stan. Tutaj jednak chciałam sprawdzić działanie rozjaśniające, które rzekomo po systematycznym stosowaniu ma zaistnieć.
    \nMiałam dwa kartoniki toteż starałam się zużyć je mniej więcej systematycznie, z reguły 2 razy tygodniowo, przygotowując napar zgodnie z zaleceniem producenta (co było trochę uciążliwe), przeznaczając go oczywiście na ostatnie płukanie.
    \nPłukanka chyba rzeczywiście nieco rozjaśniła mi włosy albo był to wyłącznie efekt placebo.. w każdym razie wydaje mi się, że odrobinkę, o pół tonu, gdzieniegdzie się udało, a zaznaczam, że do najprostszych zabiegów to nie należy. Włosy po zastosowaniu nie były przesuszone, ale miałam wrażenie, że są jakby nieco lepkie w dotyku, czego szczerze nie znoszę.
    \nNie jestem pewna czy efekty, które osobiście uzyskałam warte są zachodu.. Nie chodzi o pieniądze, bo płukanka jest tania, ale o to całe przygotowanie naparu i czas studzenia go. Nie zawsze znajdzie się wystarczająco czasu na takie zabawy.
    \n

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić WildThing za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij