Calvin Klein, Eternity EDP

Powiększ Calvin Klein, Eternity EDP
Produkt dostępny w 38 sklepach. Cena już od 79,90 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: Fausta

`Calvin Klein Eternity` to kwiatowe perfumy dla kobiet, wprowadzone na rynek w 1998 roku.
Historia tego zapachu zaczęła się od ślubu Kleina z jego byłą asystentką, Kelly Rector. Kreator mody podarował jej wówczas zabytkową, ozdabianą brylancikami obrączkę, którą przed laty książę Windsoru Edward wręczył ukochanej, Wallis Warfield Simpson. Na wewnętrznej stronie tego klejnotu wygrawerowane było słowo `eternity` - symbol wielkiej miłości i oddania.
Zakochany stylista postanowił dodatkowo uczcić swój związek z Kelly poprzez wykreowanie zapachu, w którym zamknięte byłyby najpiękniejsze uczucia i namiętności.
Romantyczny bukiet kwiatów zmieszany z przyprawami, aromatem lasu i zielonymi nutami najbardziej odpowiadał jego wyobrażeniom. Nazwa mogła być tylko jedna - `Eternity`.
Flakon perfum `Calvin Klein Eternity` z kryształu i srebra ma symbolizować uczucie i oddanie. Zaprojektowali go wspólnie Klein i Pierre Dinand.

Kategoria: kwiatowo - goździkowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: akordy liści, olejki cytrusowe
nuta serca: róża, fiołek, konwalia, goździk
nuta bazy: sandałowiec, heliotrop, piżmo

Cena: ok. 150zł / 100ml

• oliwka dla dzieci
  • Zgadzam się z mylengrave- Eternity pachnie jak oliwka dla dzieci, bodajże Bambino. Nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić wydanie 150 zł, kiedy można równie dobrze natrzeć się oliwką za kilka złotych. Nie kojarzy mi się z wiecznością, miłością i oddaniem (co sugeruje opis). Kompletnie mi się nie podoba, jest męczący i słodko-mdlący. Otwarcie jest może odrobinę chłodne, wręcz sterylne, ale potem czuję tylko i wyłącznie aromat oliwki dla dzieci. Nie pojmuję fenomenu tego zapachu. Ja będę się trzymać od niego z daleka... Trwałość pewnie dobra, bo ciężko go zmyć z dłoni.

Używam tego produktu od: testy
    Ilość zużytych opakowań: testy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić black_muffin za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

depilacja czego nie wolno

• Och mój Boże!
  • Boże, toż to są najpiękniejsze perfumy świata!
    Czym pachną? Oliwką. Jak byłam mała, moja mama używała oliwki, zdaje się Johnson's Baby i to jest właśnie ten zapach, oczywiście sto razy mocniejszy, pogłębiony, doskonały. Porównywalny do szamponów do włosów dla dzieci.
    Czytam sobie skład podany przez producenta i nie dowierzam. Nie, żebym myślała, że producent chce mnie zmylić, po prostu nie czuję tutaj niczego innego niż oliwki
    Liście, olejki cytrusowe, konwalia, delikatnie fiołek i róża, ale te nuty znajduję na siłę. Gdyby nie było testera w pobliżu, polecam powąchać oliwkę i wyjdzie na jedno
    Trwałość doskonała, aż do umycia.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mylengrave za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam
  • Eternity to klasyk. Każdy powinien je znać. Cieszy mnie natomiast fakt, że mimo łatwej dostępności i niezwykle niskiej cenie nie stały się super komercyjne, spotykane wszędzie i na każdej kobiecie. Oczywiście są to perfumy, które albo się kocha albo nienawidzi, jak większość zresztą. Przydzielone są do kategorii: świeży, a nuty zapachowe zakwalifikowane są jako: kwiatowe. Oceniam je jako przytłaczające na innych, albo ostre, trudne do zniesienia nawet. Na mnie czuje tylko ziołową, zieloną i delikatną kwiatkowość w około, w której czuję się bardzo świeżo, a zapach jaki czuję wokół jest czysty i orzeźwiający. Eternity dodaje mi energii i zwiewności zarazem, czystości takiej konwaliowo-cytrusowej. W składzie jest wiele kwiatów, ale tu wymieszane są z cytrusowością co nadaje zapachowi ziołowego pędu. Wyczuwane sa w nich bardzo miękkie i słodkie nuty, kremowe, kaszmirowe? nie potrafię określić o co mi chodzi. Wszystko to razem sprawia, że nie nazwałabym Eternity perfumami tylko kwiatowymi.

Flakon toporny, ale prosty, piękny, czysty, ze srebrnym szczytem, dobrze oddający zawartość.

-o,5 gwiazdki ponieważ nie czuję żeby te perfumy były podpisem pod moja osobą.

Perfumy everyday, na cały rok, ale szczególnie lubię je wiosną i latem.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: nadal 100ml w użyciu

Chcesz pochwalić Silwena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mydlana bańka
  • Zakupiłam sobie od razu mały flakonik perfum - i niestety chyba je oddam (chyba, że się jakoś do nich przekonam).
    Po spryskaniu ciała Eternity czuję się, jakbym wyszła namydlona średniej jakości mydłem spod prysznica bez spłukania się.

Nie wiem, może jeszcze podejdę do nich ponownie. Próbka bardziej mi odpowiadała, ale może zależy od pory (tak jak któraż z Wizażanek pisała, że lubi je jesienią).
    Ja jednak latem wolę słodsze kwiatowe zapachy.

Używam tego produktu od: 2 dni
    Ilość zużytych opakowań: zero

Chcesz pochwalić dziuba85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!!
  • Perfumy dostałam, jako prezent urodzinowy, sama raczej pewnie nie skusialabym sie na ich zakup ze wgledu na dosc wysoka cene Niemniej jednak dostalam, uzywam i jestem bardzo zadowolona, mysle ze kupie je ponownie jak tylko je skoncze

PLUSY:
    + jak dla mnie kompozycja zapachowa jest iodealna, najwyrazniej wyczuwam nuty kwiatowe (roze), ale rowniez inne dodatki, zapach jest wrecz cudowny
    + idealnie trwaly, nakladam go rano, a wieczorem jeszcze czuje go na sobie i ubraniach
    + wystaczy odrobina, zapach jest dosc silnie wyczuwalny
    + piekne opakowanie
    + wydajnosc

MINUSY
    - cena

Szczerze polecam

Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestandartowy
  • Jestem uzależniona od tego zapachu, zawsze do niego wracam, odpoczywam od innych zapachów. Czuję w nim czystość, marchewkową nutę, trochę pachnące oliwka niemowlę dobrze się z nim czuję! trwałość idealna

Używam tego produktu od: kilkunastu lat
    Ilość zużytych opakowań: trudno policzyć z 5 x 100 ml

Chcesz pochwalić kontocka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piękny
  • Cudowny zapach - kojarzy mi się z deszczem i jesienią - właśnie w tym okrasie uwielbiam go używać. Świeży, wyrazisty ,i zmysłowy. Piękny, prosty flakon z magicznym zapachem.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić dareczka74 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boski...
  • Kolejny zapach Klein'a, który idealnie trafia w mój gust. Czytałam o nim dużo,gdzieś mi się przewijał, ale jakoś nigdy większym zainteresowaniem moim się nie cieszył, bo myślałam, że to kolejne kwiatki -sratki
    O, jakże się myliłam!
    Niedawno zaczęłam czytać o zapachach wzbudzajacych dystans, w pewien sposób zimnych i polecano właśnie Eternity, a jak już przeczytałam o "dentystycznej " nucie, to wiedziałam, że będzie to coś dla mnie, bo tego szukałam. Zamówiłam w ciemno 30ml, które kurier przyniósł mi do pracy. Psiknęłam na przedramię, z lufcika dolatywało powietrze, a wraz z nim do nosa ten obłędny zapach! On ma tyle lat, a ja go poznałam dopiero teraz, o losie! Nie bez przyczyny utrzymuje się na rynku tyle lat,znajduje się na wysokim miejscu na liście sprzedaży i kochają go kobiety na całym świecie. Zapach jest odurzający!
    Gęste morze kwiatów, ale szalenie esencjonalnych. Świdrujący, dentystyczny (a jakże!) goździk, a w tle coś kremowego. Nie umiem rozróżnić dokładnie składników. Zapach faktycznie jest zimny z jednej strony, metaliczny, o takie coś mi chodziło, czyli kobieta silna,pewna siebie, wzbudzająca dystans. Z drugiej pokazuje jej wewnętrzny romantyzm (kremowość). Zapach uniwersalny. Na każdą okazję, porę dnia i roku.
    Jest cudowny i najchętniej wycałowałabym Klein'a za niego.
    Jest trwały, ogoniasty, komplementogenny i tani!
    100ml kupimy już za 100zł
    Setkę muszę też mieć i na pewno nie zabraknie go na mojej toaletce. I niech nie ważą się go wycofać, bo będę mordować!

Ilość zużytych opakowań: Zaczęte 30ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić madzia57 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przepiękny!
  • Kilka lat temu z pokoju współlokatorki ulatniał się miły zapaszek.Pranie-pomyślałam.Jakoś nie robił ma mnie szału.
    Do czasu.Odkrywając co tak naprawdę pachniało zapach zaczął mi się podobać
    Zakupiłam,pokochałam.Jest lekki,świeży i ma to coś w sobie!Nie jest nachalny,mnie on uspokaja.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić Roxyiyxor za czytelną i pomocną recenzję?
  • kompletnie nie w moim guście
  • Zapach jest drażniący. Wyczuwam w nim bombę kwiatów po czym jakaś dziwna nuta,która mnie drażni, jest jakby to określić .. "ostra" . Niekiedy są trochę mydlane. Wypsiukałam się nimi raz na noc ,aby szybciej się ich pozbyć , lecz miałam problem z zaśnięciem . Perfum jest raczej dla osób lubiących mocno kwiatowe nuty , bardzo świeże i intensywne. Chciałam jeszcze wspomnieć o tym , że perfumy niechcąco stłukłam podczas sprzątania. Troszkę jednak szkoda bo było to 100 ml a wypsiukałam jakieś 15 ..

Chcesz pochwalić klaudiaplaza08 za czytelną i pomocną recenzję?