Avon, Color Trend, Perfect and Hide Concealer (nowa wersja) (Korektor `Perfekcyjny kamuflaż`)

Pojemność 3,6 g

Zostań mistrzynią kamuflażu dzięki kremowej formule, która zamaskuje wypryski i ślady po nieprzespanej nocy.

do twarzy, pod oczy
wygładzające, kryjące
w sztyfcie

Doskonale albo wcale

Nie miałam specjalnych wymagań względem tego korektora. Miał być prosty, tani, poręczny (najlepiej do torebki) i po prostu działać. Po dłuższym jego stosowaniu w rozmaitych sytuacjach muszę przyznać, że producent wykazał się wyjątkowym optymizmem, nadając mu nazwę "Perfekcyjny kamuflaż".

Według mnie największą zaletą tego korektora jest jego odcień. Mimo braku szerokiej gamy odcień "Fair" potrafi idealnie wtopić się w bardzo jasną cerę, a nawet jeśli nie do końca pasuje do skóry, to przy lekkiej pomocy i odczekaniu kilku chwil efekt jest zadowalający. Nie dostrzegłam przy tym żadnego sztucznego efektu pomarańczy lub niezdrowej bieli. To główny powód, dla którego ponowiłam zakup tego kosmetyku mimo jego wad.

Niestety nie jest to korektor uniwersalny i w zależności od specyfiki niedoskonałości spisuje się jak w tytule recenzji, czyli doskonale albo wcale. Najlepiej spełnia swoje zadanie jako kamuflaż płaskich niewymagających niedoskonałości, a także niewielkich zaczerwienień. Ładnie ujednolica koloryt i po chwili nic nie widać, choć trzeba mieć na uwadze, że nie jest to kamuflaż długotrwały.

Zdecydowanie gorzej sprawa wygląda z nierównymi (np. wypukłymi) miejscami, które pragniemy zasłonić. Korektor, owszem, pokrywa te miejsca, jednak uniemożliwia przy tym dokładną manipulację. W efekcie korektor wręcz uwidacznia wyprysk i najczęściej wymusza zmycie wszystkiego, ponieważ dalsze próby tylko pogarszają sprawę.

Unikałam stosowania tego korektora na cienie pod oczami, ponieważ nie do końca mu w tej kwestii ufam (właściwie w ogóle). Zauważyłam, że przyspiesza wysuszanie wyprysków i o ile ta cecha jest pożądana w przypadku nieproszonych gości, to już w okolicy pod oczami wolałabym takiego efektu uniknąć.

Całkiem dobry

Korektor kupiłam kiedyś za około 10 zł na promocji w katalogu. Mam bardzo jasną cerę dlatego wybrałam ten jaśniejszy odcień. Doskonale wpasował się on w mój kolor skóry w miejscu gdzie mam piegi, a tam gdzie ich nie ma jest troszkę za ciemny.

W okresie gdy miałam spore problemy z trądzikiem, korektor stosowałam jako bazę zakrywającą te największe krostki, a następnie używałam podkładu. Baardzo rzadko się malowałam, ale jednak korektor pomógł mi przetrwać najgorszy czas bez obawy, że przestraszę ludzi swoją czerwoną od trądziku twarzą. Dodatkowo korektor jakby lekko wysuszał niedoskonałości, dzięki czemu szybciej się goiły. W późniejszym okresie próbowałam użyć korektora na przykrycie blizn po trądziku, ale tu już się nie sprawdził. Moje blizny były takie "krwawe", podskórne, gładkie. W tym przypadku lepiej działał zwykły podkład, bo nie było potrzeby stosować czegoś mocniejszego. Korektor ma dobre krycie, i na mojej skórze musiałabym go rozprowadzić po całej twarzy, żeby się nie rzucał w oczy.

Korektor jest średniej trwałości, w ciągu dnia zaczyna znikać, kilka godzin jednak wytrzymuje.
Ma fajną konsystencję, kremową, łatwo się nakłada i rozciera po skórze. Zapach taki typowo "korektorowy". Opakowanie proste, plastikowe.

Podsumowując jest to dość dobry korektor, jednak trochę mało trwały.

Jest ok

Korektor taki miałam okazje kupić po raz pierwszy.
Bardzo mi pasuje jest świetny, wreszcie udało mi się dopasować jakiś do buzi.
Bardzo dobrze kryje i jest taki jak by kremowy.
Nie jest drogi, a dobry.
Jestem zadowolona, z czasem może wrócę do niego.

Zalety:
-cena
-krycie

Wady:
-wydajność

Odcień Fair

Jako że jestem bardzo blada długo szukałam korektora który nie będzie się odznaczał. Ten mi pasuje. Ma kilka wad,ale plusów jest więcej. Przede wszystkim kolor. idealny nawet dla mojej białej buzi.Dobrze kryje,jest kremowy,chociaż po roztarciu delikatnie podkreśla rozszerzone pory. Nie jest drogi i w porównaniu np do korektora isana z tej samej kategorii cenowej wypada moim zdaniem lepiej.Nie jest go dużo,ale też za taką cenę nie ma co marudzić. Na co dzień używam go często i jestem zadowolona.

Kupiony w: U konsultantki

Nie jest najlepszy, nie jest nawet dobry.

Kupiłam dla odmiany od ulubionego Catrice, i już po pierwszym użyciu wiedziałam, że się nie polubimy.
Przede wszystkim krycie - na mojej buzi prawie zerowe, zakrywał tylko jakieś maleńkie drobnostki. I na te drobnostki go zużyłam.
Wydajność dość dobra, ładnie się rozprowadzał, najjaśniejszy odcień pasował do bladości mojej cery. Sztyft działał bez zarzutu, końcówkę korektora wygrzebałam pędzelkiem :)
Cena nie była jakaś wysoka, zapłaciłam chyba 7 zł.

Perfekcja?

Kolory ciemniejsze w rzeczywistości niż w katalogu. Twardy, źle rozcierający się produkt o kiepskiej trwałości. To co miał zamaskować "pięknie" eksponował i wyglądał sztucznie na twarzy. Zatykał pory i się rolował. Nie polecam.

Typowy średniak

Opakowanie jest trwałe (po kilku miesiącach używania zauważyłam drobne pęknięcia).
Aplikacja produktu jest wygodna (jednakże końcówkę trzeba "wygrzebać").
Kolor ładnie wtapia się w skórę i nawet ładnie niweluje wszelkie niedoskonałości (choć jego krycie jest bardzo średnie..), jednak korektor jest widoczny i wyczuwalny na skórze.
Jest też bardzo wydajny.
Najlepiej aplikować niewielką ilość produktu, gdyż bardzo szybko można z nim przesadzić i będzie wyglądać po prostu źle.
Delikatnie ściera się w ciągu dnia.
Co do konsystencji to jest kremowa ale zarazem sucha/trochę tępa, ciężko się rozprowadza.
Korektor podkreśla suche skórki i wysusza skórę (przez co nie nadaje się pod oczy).

Moja ocena: 2,5

Kupiony w: U konsultantki

Jeden z moich ulubionych korektorów. Korektor ten świetnie się sprawdza, nie zapycha, bardzo dobrze kryje i długo się utrzymuje. Do tego może go dopasować do jasnej cery.

Kupiony w: U konsultantki

Sknerstwo tym razem nie popłaciło...

Korektor zakupiłam pochopnie, skuszona niezła promocją. Nieraz udało mi się nabyć produkty z niższej półki cenowej, które były mimo to dobrymi produktami, ale tym razem się zawiodłam. Fakt, że wydałam tylko 7 zł trochę osładza mi gorycz porażki... Korektor ładnie tylko skrywa moje cienie pod oczami i tu się sprawdził naprawdę dobrze. U mnie się nie wałkuje, ale brak różnych odcieni do wyboru już mi się nie podoba. Podkreśla suche skórki, nie ukrywa krostek, ogólnie taki do niczego. Wygodny w aplikacji? Raczej nie. Pędzelkiem i owszem. Chociaż do ukrycia cieni pod oczami sztyft jest ok. Teraz pozostaje mi zakup czegoś naprawdę sprawdzonego, a opisywany produkt wyląduje wtedy w śmietniku. Nie polecam naprawdę.

Dla mnie najlepszy!

Miałam kilka podejść do tego korektora i o ile kiedyś nie bardzo wiedziałam jak się za niego zabrać, teraz mam na niego sposób - nakładanie pędzelkiem!

Po takiej aplikacji korektor dobrze kryje moje niedoskonałości, nie podkreślając suchych skórek. Warto jednak zwrócić uwagę, żeby nie nałożyć go za dużo. Jako jedyny idealnie wtapia się w moją cerę. Zakrywa przebarwienia i cienie pod oczami. Nie ściera się, nie roluje, spokojnie utrzymuje mi się na buzi przez cały dzień i co najważniejsze - nie zapycha :)

Nie...

Używałam go przez długi czas jakieś kilka lat temu ale głównie dlatego, że nie miałam wtedy pieniędzy oraz pomysłu na lepszy kamuflaż dla moich niedoskonałości. Ogólnie rzecz biorąc kolor był za ciemny, końcówka dosyć twarda, a trwałość kiepska. To co miał zamaskować eksponował i wyglądał sztucznie na twarzy. Zatykał pory i się rolował. Niestety nie polecam. :/

korektor

No cóż zacznę od tego, że ten korektor u mnie średnio się sprawdza, jest tak troszkę ciemniejszy od mojego podkładu, więc tak nie zbyt pasuje. (A używam tego najjaśniejszego odcienia)
Ogólnie nie jest jakiejś świetnej jakości, taki średni jest według mnie.
Nie będę go raczej polecać bo do mnie on nie przemawia, może po prostu dla mojej cery nie jest idealny. Mi nawet zapycha trochę pory i czasami zostawia smugi. Czy dobrze kryje? W zasadzie to dobrze, ale moja cera chyba za nim nie przepada ;P