Kobo Professional, Colour Trends, Nail Polish (Lakier do paznokci)

Kobo Professional, Colour Trends, Nail Polish (Lakier do paznokci)

Pojemność 7,5 ml

Trwały lakier nadający wysoki połysk. Tworzy na paznokciu elastyczną i odporną na pękanie powłokę. Dodatek składnika Eusolex sprawia, że kolor nie blaknie. Nie zawiera toluenu i formaldehydu.

lakiery do paznokci
bez formaldehydu
Efekt
naturalne, metaliczne, perłowe

Jakość zależna od koloru

Miałam sporą gromadkę tych lakierów, które jednak różniły się od siebie jakością, więc dodałam kilka słów o każdym z odcieni. Ogólnie jednak polubiłam się z tą serią. Lakiery zaskoczyły mnie przede wszystkim swoją trwałością, jak i przyjemną aplikacją. Niestety, mają mocno intensywny, nieprzyjemny zapach.

Athens - boski kolor, dobra jakość, świetna trwałość.
Miami - głęboki kolor, dobra trwałość, ale ciężko się zmywa i nieco odbarwia płytkę.
Stockholm - słabo kryje, smuży, ciężko się zmywa i bardzo odbarwia płytkę.
Montreal, Amsterdam - w porządku.
Barcelona - odcień piękny, reszta tragedia, bąbelkuje na paznokciach, nawet po użyciu topu nie wysychał do stałej konsystencji.
Bueonos Aires - cudowny kolor, trwały, bezproblemowa aplikacja.
Mexico - ładny kolor, trwały, bezproblemowa aplikacja.
Sofia - przyjemna aplikacja, świetny kolor, średnio trwały.
Shanghai - intensywny kolor, rzadki, słabe krycie, dobra trwałość.

Używam tego produktu od: około dwa lata
Ilość zużytych opakowań: Sofia w całości + 9 w różnym stopniu

Odcień 62 Silky nude, czyli klasyczny, elegancki nudziak.

Na lakier ten natrafiłam w jednej z drogerii, był w cenie poniżej 5 złotych, więc postanowiłam kupić. Skusiłam się na odcień 62 Silky nude, czyli piękny, klasyczny nudziak dodający szyku i elegancji.
Lakier zamknięty jest w wygodnej buteleczce z pędzelkiem o optymalnej szerokości oraz długości włosia. Pigmentacja jest całkiem niezła, ale po jednokrotnym malowaniu przeziera jeszcze naturalny kolor płytki, więc dla najlepszego efektu lepiej zrobić to podwójnie. Lakier schnie dość szybko, zapach jest standardowy dla tego typu produktów. Co zaś do efektów, po dwukrotnym nałożeniu lakieru paznokcie nabierają blasku i wyglądają naprawdę estetycznie i kusząco. Jeśli mowa o trwałości, niestety nie jest już tak dobrze. Lakier dość szybko schodził, zwłaszcza na końcówkach i wymagał poprawek. 3 dni to max jego możliwości, czyli powiedziałabym, że to taki standardowy czas dla emalii z niższych półek cenowych. Do zmywania wystarczy zwykły zmywacz i idzie szybko. Reasumując: lakier daje ładny efekt na paznokciach, które pięknie odbijają światło i wyglądają z klasą, jednakże ze względu na trwałość raczej nie sięgnę ponownie i dalej będę poszukiwać swojego ideału.

Lakier wg. mnie beznadziejny

Kupiłam ten lakier (nr chyba 69) o odcieniu brudnego różu z kilku powodów : w buteleczce naprawdę fajny kolor, dobra cena i fakt że uwielbiam lakiery do paznokci a jeszcze żadnego z Kobo nie miałam.
Niestety wielkie rozczarowanie. Lakier jak dla mnie zbyt wodnisty - dwie warstwy pozostawiały jeszcze wiele do życzenia. Pędzelek nierówno przycięty - być może tylko miałam pecha. Jest wiele opinii mówiących że szybko schnie - faktycznie pierwsza warstwa tak ale już z drugą sobie posiedziałam :(
Uważam że znajdzie się niejeden lakier podobny cenowo który będzie o wiele lepszy.
Trwałość - już drugiego dnia odpryski.
Mój oddałam mamie - też nie jest zachwycona ale podoba jej się kolor więc cytuję :"wykończy go".

dramat.

zachęcona ceną kupiłam 3 lakiery. Nigdy nie miałam lakieru z kobo więc nie wiedziałam czego się spodziewać.
Z plusów mogę wymienić tylko to że kolory piękne i wygodny pędzelek.
Jedyną i największą wadą jest ich trwałość. Utrzymuje się około 2 dni.. DRAMAT !!

Średni

Mam kolor nr 39 Cherry Flover. Ładny, jasnoróżowy odcień, jednak mało intensywny. Konieczne są 2 warstwy, żeby paznokcie wyglądały przyzwoicie. Trwałość nie zachwyca, w najlepszym wypadku do 5 dni.

Słaba trwałość

niestety u mnie totalnie się nie sprawdził.
od razu w oko wpadł mi kolorek, jest cudny .Aplikacja tez mnie zachwyciła, jest bardzo łatwa, lakier ma dobrą konsystencja, którą łatwo można rozprowadzić , szybko wysycha. Ale trwałość mnie rozczarowała. Już na drugi dzień pojawiły się nieestetyczne odpryski. Starłam, pomalowałam ponownie a efekt taki sam: na drugi dzień odpryski. Niestety ten lakier ładuje do kosza.

Jedne z gorszych

Lubię tanie lakiery, uważam że często tańsze marki w niczym nie ustępują droższym a nawet są lepsze. W przypadku tych lakierów niestety mamy do czynienia z dramatem. Inne produkty tej marki zwłaszcza cienie są absolutnie wspaniałe a tutaj zdecydowanie masakra. Lakier jest za gęsty, nie da się nim równomiernie pokryć płytki mimo całkiem dobrego pędzelka. Lakiery bardzo szybko gęstnieją tak że nie ma nawet sensu marnować na nie rozcieńczalnika. Koszt nie jest wysoki ale mimo wszystko szkoda wyrzucać pieniądze w błoto. Nie polecam i nie kupuję.

całkiem ok

Lakier za śmieszne pieniądze, całkiem przyzwoitej jakości. Skusił mnie swoim kolorem, posiadam odcień 17 Paris. Lakier w prostej buteleczce, pędzelek raczej nie z tych grubych, ale wygodny. Konsystencja lakieru w sam raz, można powiedzieć, że dość lejący, wygodnie się nim maluje i całkiem dobrze kryje. Jestem w stanie poprzestać na 1 warstwie bez prześwitów. Druga warstwa jest potrzebna, jeśli chcemy, żeby kolor był nieco ciemniejszy. Jeśli chodzi o wysychanie - nie ma tragedii.
Nie jest szczególnie trwały, zwykle używam lakieru podkładowego i top coatu i w takim towarzystwie lakier wytrzymuje na paznokciach bez ubytków do 7 dni .
Bez top coatu dużo krócej 1-2 dni.

jakoś nie trafił do moich ulubionych

Kupiłam piękny śliwkowy kolor i się zawiodłam. Niestety bardzo złe krycie i bardzo ale to bardzo długo zastygał. Często robił mi się odciski bo myślałam, że już zastygł ale jednak nie.

Dobry lakier w niskiej cenie

Posiadam odcień 17 Paris. Jest to piękna, zmysłowa czerwień. Kolor niesamowicie mi się podoba. Kojarzę, że kiedyś miałam jeszcze brązowy odcień z tej samej serii, nie pamiętam o jakim numerze. Jeśli chodzi o cenę to kupiłam go za 6 zł na promocji w Drogerii Natura, bo chyba tylko tam dostępna jest szafa Kobo. W lakierze urzekł mnie intensywny kolor i to, że wygląda ładnie już po jednej warstwie. Ja dla wzmocnienia efektu nakładam dwie cienkie. Odcień jest głęboki i nasycony. Pędzelek także oceniam pozytywnie, bo wygodnie rozprowadza lakier. Jestem osobą, która nie ma cierpliwości do malowania paznokci, a w tym przypadku całkiem wygodnie mi się pracowało z produktem. Lakier szybko schnie. Byłam zdziwiona, że zasechł w takim tempie. Produkt nadaje błyszczące wykończenie, które bardzo ładnie prezentuje się na płytce. Konsystencja kosmetyku jest idealna - ani za rzadka, ani za gęsta. Dla mnie w sam raz. Co do trwałości to jest ona przeciętna. U mnie lakiery i tak nie wytrzymują długo, bo szybko niszczą się od domowych obowiązków. Dla przedłużenia trwałości stosuję mój ulubiony spray z avon. Produkt dobrze usuwa się z paznokci. Nie zostawia resztek w trudno dostępnych miejscach płytki. Jestem pod wrażeniem koloru i z pewnością kupię jeszcze jakiś inny ciekawy odcień z tej gamy.

Fajny

Co prawda już nie używam zwykłych lakierów, ale kiedyś ten był moim ulubieńcem. Bardzo ładne kolory. Wystarczą dwie warstwy, aby nie było żadnych prześwitów. Bardzo wygodny mały pędzelek. Trwałość mogłaby być lepsza, ale nie ma co oczekiwać cudów od takich lakierów.

Kolor Pragi

Piękna nazwa dla koloru, prawda?
+ Gama kolorystyczna całej serii jest naprawdę ładna, ale numer 13 przebija wszystkie inne. Kolor jest nieoczywisty. Brąz niby wchodzi delikatnie w lekko czerwony kolor, ale pozostaje przy tym chłodny. Trudno to wytłumaczyć.
+ Cena - czasem nawet 3 zł.
+ Wygodny pędzelek.
+ Nie mam zastrzeżeń do konsystencji.
+ Wystarczy jedna warstwa, ale polecam nałożyć dwie.

- Trwałość jest niewybaczalna. Odpryskuje najpierw przy końcach.
- Szybko zasycha - ale nie na paznokciach, w opakowaniu.

harmony

Swój posiadam w kolorze Harmony.

Kolor praktycznie kryje po pierwszej warstwie. Dwie warstwy w zupełności wystarczają. Konsystencja nie jest zbyt gęsta. Pędzelek mógł być troszeczkę grubszy. Wraz z utwardzaczem wytrzymuje u mnie standardowe 6 dni. W miarę dobrze schnie. Nie pozostawia smug.

Będzie idealny na jesień i zimę.