Tołpa, Dermo Face, Strefa T, Matujący krem nawilżający

Tołpa, Dermo Face, Strefa T, Matujący krem nawilżający

Przywraca równowagę miedzy przetłuszczającymi i przesuszonymi partiami twarzy. Normalizuje wydzielanie sebum i zapobiega błyszczeniu skóry. Ogranicza powstawanie zaskórników i zwęża rozszerzone pory. Łagodzi podrażnienia i nawilża. Wygładza i długotrwale matuje.

uniwersalne
matujące, na rozszerzone pory, nawilżające
tłusta, młoda, mieszana, normalna
hipoalergiczna
w tubce

Porażka przez duże P.

Sprezentowałam sobie na urodziny całe pudełko kosmetyków Tołpy i powoli je zużywam...

Moja cera: tłusta, z tendencją do niedoskonałości. Wybieram kremy, które nie mają w swoim składzie zbyt wielu olejów. Raz też miałam z tej firmy krem - żel, który fajnie mi się sprawdził, więc chciałam wytestować kolejny, bardziej "profesjonalny".

Miałam naprawdę spore oczekiwania, szczególnie po tym, co producent napisał na opakowaniu. Według tego opisu miał to być krem idealny dla mnie, a wyszło dość średnio, żeby nie powiedzieć słabo.

Opakowanie - aluminiowa tubka, minimalizująca dostanie się powietrza do środka. Ok, ale w środku i tak znajdował się bąbel powietrza, co sprawiło że pewnego razu krem fuknął (zupełnie jak w peelingu "3 enzymy") i zamiast ilości na miesiąc wystarczył na niecałe 2 tygodnie. Może to i dobrze :)

Natomiast obietnice producenta niemal zupełnie rozminęły się z moimi oczekiwaniami.

- Szybko się wchłania, długotrwałe matuje i nawilża - nawilża tak, bez zarzutu. Wchłania się również szybko, ale pomimo nakładania naprawdę niewielkiej ilości czuję na skórze tę warstewkę, mogę ją nawet łatwo zrolować.
Czy matuje? Na początku tak, ale po kilku godzinach skóra zaczyna się coraz bardziej błyszczeć, pod koniec dnia mogę zauważyć kropelki sebum na czole, nosie i na policzkach.

- Stopniowo i delikatnie złuszcza martwy naskórek - nie zauważyłam, bez peelingu ani rusz.

- Eliminuje szary koloryt i odblokowuje pory, aby skóra była bardziej odporna na powstawanie zaskórników - szarego kolorytu nie mam, ale z resztą nie mogę się zgodzić - pory nie były odblokowane, a zaskórniki tworzyły się aż miło, głównie na brodzie, na czole i skroniach, a akurat z czołem zazwyczaj nie mam żadnych problemów. Pojawiały się też bolesne pryszcze a'la trądzik.

- Reguluje wydzielanie sebum i przeciwdziała błyszczeniu - nie, po kilku miesiącach użytkowania nie zauważyłam żadnej poprawy.

- Pozostawia skórę matową, a pory silnie zwężone - tu się trochę uśmiałam przez łzy. O matowieniu już wspomniałam, a zwężonych porów nie doświadczyłam ani raz.

- Przywraca równowagę między przetłuszczonymi a przesuszonymi partiami twarzy - przesuszonych miejsc nie mam, ale działania na przetłuszczone nie zauważyłam.

Krem sprawnie się rozprowadzał, miał lekko brązowy kolor i nieciekawy zapach, jak dla mnie ziołowy, błotny i cytrynowy jednocześnie. Nie czuć go było później na twarzy.
Był całkiem wydajny, nawet bardziej niż niektóre kremy o pojemności 50 ml.
Jego cena regularna wynosi około 40 zł (choć oczywiście trafiłam na niższą kwotę i zapłaciłam niecałe 30 zł). Tańsze kremy dużo lepiej się u mnie sprawdzały niż ten.

Podsumowując, nie jestem z niego zadowolona. Oprócz nawilżenia nic mi nie dał, a ja mam wrażenie, że znowu nacięłam się na obiecanki producenta.

Nie kupię go ponownie i nie polecam.

Bubel!

Po tym kremie moja twarz wygląda gorzej niż po użyciu jakiegokolwiek innego produktu nawilżającego o podobnej konsystencji. Cera bardzo szybko się wyświeca, wszelkie niedoskonałości wyglądają gorzej bądź pojawiają się nowe. Lubi się rolować przez co każdy podkład wygląda na nim słabo, a dobre nałożenie SPFa graniczy z cudem.

Wykorzystała: kilka próbek

Szok i niedowierzanie

Kupiałam krem na promocji w hebe. Nie spowiedziewałam sie takich efektów!!!  Krem idealnie matuje niedoskonałości. Skóra zostaje nawilżona i się nie świeci. Krem szybko sie wchłania, jednak skóra matowieje dopiero po ok.20 min więc polecam nakładać go troche wcześniej przed wyjściem. Kupię jeszcze raz.

Dobry krem, ale nie do codziennego użytku ytku

Krem spełnia swoją rolę, matowi skórę na dobrych kilka godzin. W moim przypadku lubi się rolować dlatego nakładam go małymi porcjami i po rozmasowaniu dość intensywnie wklepuję. Podczas stosowania w codziennej pielęgnacji niestety bardzo przesuszył cerę, była ściągnięta, napięta i dość mocno się złuszczała, dlatego używam kremu głównie w drugiej połowie cyklu kiedy zauważam zwiększone wyswiecanie się i nakladam go tylko na problematyczne miejsca na twarzy. Przy takim uzytkowaniu nie robi krzywdy. Użycie mocno nawilżającego serum pod krem jest jak dla mnie koniecznością.

Lubię

Moja cera jest problematyczna, ponieważ jest mieszana. Często mam problemy z wypryskami i błyszczącą skórą ale jednocześnie potrzebuje nawilżenia. Kupiłam ten krem z polecenia znajomej, która ma podobne problemy i bardzo sobie ceni ten krem. Kupienie go nie było łatwe, bo udało mi się go znaleźć tylko w Hebe, nie można go znaleźć w innych drogeriach czy supermarketach. Cena, jak na krem myślę że jest ok, nie za wysoka, nie za niska.

Opakowanie jest wykonane z miękkiego plastiku. Podczas zużywania kremu można tubkę zwinąć (jak tubkę pasty do zębów) i dzięki temu na koniec można wycisnąć zawartość do końca, to na plus bo nic się nie marnuje.
Jeśli chodzi o działanie to spełnia moje potrzeby. Krem nawilża skórę ale nie zatyka porów i nie przetłuszcza. Stosuję codziennie pod makijaż i dzięki temu makijaż dłużej jest świeży, skóra nie przetłuszcza się zbyt szybko.
Zużyłam już kilka opakowań i na razie pozostaję wierna temu produktowi.

Jeden z lepszych kremów do skóry mieszanej

Jestem posiadaczką cery mieszanej, bez zastanowienia zakupiłam ten krem, skuszona obietnicami producenta.
Sprawdza się jako krem na co dzień, można go używać pod makijaż. Nie roluje się, makijaż dobrze współgra z kremem.
Skóra jest zmatowiona i jednocześnie nawilżona. Większość kremów do cery problematycznej działa wysuszająco, ten krem jest jednak wyjątkiem.
Krem jest lekki, stosuję go w lato i skóra jest nawilżona ale nie przetłuszczona.
W zimie jest dla mnie trochę zbyt mało nawilżający, muszę wspomagać się innymi kosmetykami, aby skóra nie była wysuszona z powodu mrozów.
Dobrze się wchłania, nie zostawia tłustej skóry. Nie zapycha porów ale nie zaobserwowałam zwężenia porów, które obiecuje producent.

Za wielkie obietnice.....

Krem skończony więc oceniam. Stosowany codziennie z serum z tej samej linii. I matu niestety szczególnego nie było i zwężenia porów też nie. Bardzo się napalilam na ta serię ale średnio. Mam również taki nocny bloger serum. Na plus na pewno zapach, wydajność, makijaż ładnie się rozprowadza. Ale obietnice niespełnione, nie kupię już. Szkoda.

Dobry krem na dzień

Mam cerę mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T oraz ze skłonnościami do trądziku. Szukałam nawilżającego kremu na dzień, który nadawałby się pod makijaż. Trafiłam na ten produkt przypadkiem i jestem z niego w miarę zadowolona. Ma ładny zapach, dobrą konsystencję, dobrze wygląda pod makijażem i nawilża. Jednak odkąd go używam nie zauważyłam żeby moja skóra mniej się błyszczała lub żeby trądzik się zmniejszył. Ogólnie produkt na plus ale bez rewelacji.

super

Kupiłam krem przez przypadek - był akurat w promocji. Nic o nim nie wiedziałam, a zazwyczaj sprawdzam opinie w internecie ze względu, że moja skóra jest mocno wymagająca. Sebum to mój koszmar. Ale odkąd stosuje krem Tołpa to już mnie nie dotyczy. Makijaż wygląda po całym dniu tak samo jak i po samym nałożeniu. W ciągu dnia zaledwie raz pudruje twarz pudrem ryżowym i to wystarcza. Widziałam poniżej sporo opinii, że krem aż za bardzo wysusza, ale wg mnie nie można go stosować bez bazy pod makijaż, bo właśnie taki efekt przesuszenia można otrzymać.
Oczywiście nawilżanie na noc olejkami skóry twarzy też pewnie nie jest bez znaczenia, ale w takim połączeniu ten krem się naprawdę sprawdza.
Jak dla mnie must have.
Polecam gorąco! :)

Matuje i przesusza

Mam mieszane odczucia dotyczące tego kremu.
Zacznę od tego, że szukałam czegoś pod minerały. Stosowałam wcześniej m.in. Vianek, który po jakimś czasie "wyłaził" na wierzch, przez co cała twarz świeciła się do tego stopnia, że bibułki mogłam wykręcać. Również inne stosowane przeze mnie kremy powodowały, że po 2-3 godzinach makijaż mineralny tłuścił się i wyglądał nieestetycznie, mimo, że mam cerę normalną.
Pojechałam po bandzie i przetestowałam krem Tołpy.
Bardzo szybko się wchłonął i skóra od razu była sucha (co jest ważne przy minerałach, bo jeśli zostaje jakikolwiek film na twarzy, to proszek przykleja się w jednym miejscu i trudno go rozprowadzić). Makijaż przez wiele godzin wyglądał bardzo dobrze- jedynie pod okularami się ścierał, ale ani czoło, ani broda się nie świeciły (tylko trochę nos, ale tak, że nie trzeba było nawet tego matowić). Pod tym względem było super.
Niestety, noszenie go powodowało również dyskomfort. Miałam wrażenie ściągniętej, suchej cery i często marzyłam o tym, żeby już zmyć makijaż i nałożyć coś bardziej treściwego.

kolejny kiepski produkt spod znaku Tołpa

Niestety kolejny raz zawiodłam się na tej marce. Co prawda kosmetyki naturalne ale w ogóle nie działają. Krem matuje tylko na chwilę, zatyka pory, powoduje powstawanie wyprysków i generalnie w ogóle nie działa tak jak sugeruje producent. Opakowanie co prawda bez pompki ale tubka więc w miarę higieniczne.

Słaby

Nie jestem nim zachwycona. Kupiłam bo jest dość popularny i tani. Niestety oprócz tego że rzeczywiście mniej się swieciłam to jednak i tak było niezbyt bo zaczęły mi po tygodniu wyskakiwać okropne krosty na czole. Odstawiłam i wysyp się skońćzył. Szkoda bo ładnie pachnie i ma fajną konsystencję.