Paese, Sypki puder bambusowy z jedwabiem

Powiększ Paese, Sypki puder bambusowy z jedwabiem

Zgłoszony przez Ara008

Dedykowany do cery tłustej, mieszanej, z nadprodukcją sebum.
Puder bambusowy z jedwabiem stosowany jako naturalny puder sypki, zapewnia najwyższy stopień zmatowienia. Wygładza skórę i nadaje jej delikatnej poświaty, bez jednoczesnego efektu kryjącego.
Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki, która silnie absorbuje sebum, działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Krzemionka rozprasza światło, co prowadzi do optycznego zmniejszenia zmarszczek i drobnych defektów skóry oraz daje efekt soft focus, dlatego też jest często stosowana samodzielnie przez fotografików, charakteryzatorów i wizażystów.
Puder wzbogacony został luksusowym jedwabiem w proszku, który ma właściwości nawilżające oraz nadaje cerze delikatny blask, zmiękczając rysy skóry oraz zmniejszając widoczność zmarszczek. Bez talku i parabenów.

• Matuje na cały dzień
  • Mam cerę tłustą, nie muszę pisać co to za utrapienie... Po kilku godzinach od nałożenia makijażu świeciło mi się czoło i nos. Ten puder daje radę w zmatowieniu twarzy na cały dzień.

PLUSY:
    - nie bieli,
    - ładnie się rozprowadza, czuć tę jedwabistość
    - matuje na cały dzień!

MINUSY:
    - faktycznie, pudełko mogłoby być inaczej skonstruowane,
    - podkreślał mi skórki w początkach używania kremu z kwasem migdałowym,
    - gąbeczka do nakładania pudru jest za twarda dla mnie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić rambo_mila za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Moja cera jednego dnia jest sucha, drugiego tłusta.
    Ani razu nie zdarzyło się, żeby podkreślił mi suche skórki, jak to było przy stay matte rimmela. Matuje naprawdę nieźle przy użyciu minimalnej ilości pudru. Nie mam potrzeby potrzeby poprawiać go w ciągu dnia.
    Opakowanie jest ładne, szkoda tylko że po jakimś czasie napis paese się po prostu ściera. Naprawdę szkoda, bo bardzo mi się podoba
    Wielkim minusem jest to, że wystarczy go niefortunnie przechylić w czasie porannej bieganiny, a duża ilość pudru wysypuje się w środku. Przydałoby się do tego jakieś dodatkowe zabezpieczenie, bo przez to nierealne jest nosić go ze sobą w torebce.
    I najważniejsze - nie zawiera talku ani silikonów! Już za ten fakt mogłabym dać 5 gwiazdek, bo naprawdę trudno znaleźć puder bez tych składników.

Używam tego produktu od: parę miesięcy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić maxfactor90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry puder, ale zbyt grubo zmielony, a obietnice mocno na wyrost....
  • Mam cerę mieszaną. Zawsze po nałożeniu podkładu używam również pudru w kulkach, sypkiego lub w kamieniu. Na ten produkt natknęłam się po komentarzach na Wizażu... Były same zachwyty, to kupiłam...

Pudełko jak pudełko - czarno białe, dół przezroczysty... Ogólnie sprawa neutralna - nie jest ani tak ładne, ani tak brzydkie by zbyt długo się nad nim rozwodzić. Może tylko to wydobycie (mam starą wersję opakowania) pozostawia trochę do życzenia... W kosmetyczce i przy nakładaniu puder był wszędzie.

Puder matuje skórę na cały dzień. Skóra pozostaje świeża do końca dnia i za to wielki plus. Nie podrażnia. Nie ma świecących drobinek - dzięki temu nie wygląda się jak bombka choinkowa...

Natomiast nie zauważyłam działania antybakteryjnego. O nie... Zaskórniki pojawiały się z częstotliwością taką, jak zwykle. Puder nic tu nie zmienił. Nie spowodował również strasznego wizualnego wygładzenia skóry.

I największy minus tego produktu: jest moim zdaniem za grubo zmielony... W przeciwieństwie do innych tradycyjnych pudrów używanych przeze mnie wcześniej - ten jest dość gruby. Wręcz nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nakładam na twarz mąkę... Nie jest to dla mnie zbyt miłe uczucie...

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Cloudberry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla 'mieszańców' - jak znalazł!
  • Cera: Mieszana z tendencją do tłustej, czasem wrażliwa

Puder na plus:
    +mimo białego koloru - na twarzy jest transparentny
    +matuje na dobre kilka h (5h minimum)
    +nie brudzi, nie roluje się, nie zapycha porów
    +brak zapachu (alergicy odetchną z ulgą)
    +wydajny (mimo, że dużo 'ucieka' podczas otwierania)

Puder na minus:
    -opakowanie co tyle nie 'niepraktyczne', co nieszczelne (otwierasz słoiczek i 'śnieg' wszędzie)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Gosiac8891 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy, jak dotąd!
  • Mam cerę mieszaną. A teraz konkret:

- bardzo dobrze współgra z podkładem, czyli nie robi dziwnych placków na twarzy oraz nie powoduje ciemienia fluidu

- nie bieli twarzy

- nie podrażnia, nie zapycha (!!!)

- skład, czyli 90% krzemionki, która działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i 0% TALKU

- przedłuża trwałość makijażu

- wydajność

Stosowałam różne pudry transparentne - nawet te z górnej półki...ale ten rozkłada je na łopatki! Polecam serdecznie.

Używam tego produktu od: 2 lata

Chcesz pochwalić maggdaaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak najbardziej dobry
  • Puder bardzo dobrze matuje, niestety na krótko, szczególnie w ekstremalnych sytuacjach, typu gorące, letnie dni. W sumie nie oczekiwałam cudu, gdyż moja cera jest typem cery mieszanej i ma ogromną tendencję do nadmiernego "świecenia się", ale daje radę spokojnie na ok. 4h. Bardzo wkurzającym aspektem jest opakowanie, jedna wielka porażka. Puder jest dosłownie wszędzie, przez co bardzo szybko się zużywa, gdyż większość osypuje się na przeróżnych przedmiotach.....Gdy tylko znajdę czas to zastanowię się nad czymś innym, ponieważ zdecydowanie mam dość czucia pudru w ustach.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie używania piątego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić celateria za czytelną i pomocną recenzję?
  • Puder idealny!
  • Wreszcie znalazłam mój idealny puder! Polecam każdemu kto boryka się z cerą tłustą/mieszaną z tendencją do przetłuszczania i świecenia.

+ Długotrwale i porządnie matuje
    + Nie zapycha, nie wyrządza skórze żadnej krzywdy, ma ekstremalnie prosty skład za co duuuuży plus dla Paese!
    + Pochłania sebum, dzięki czemu mat utrzymuje się cały dzień
    + Przepięknie pachnie! Kojarzy mi się z jakąś zasypką dla dzieci, czymś takim... bardzo przyjemny zapach
    + Porządne opakowanie
    + Duża ilość produktu
    + Wydajność, nie potrzebujemy nakładać go bardzo dużo aby faktycznie się zmatowić
    + Cena też nie jest jakaś porażająca jak za taki dobry produkt

- Dołączona gąbeczka jest do niczego, polecam nakładać pędzlem

Znalazłam swój pudrowy ideał, a szukałam dość długo. Polecam z całego serca, świetny!

Używam tego produktu od: miesiąca.
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1.

Chcesz pochwalić Viollence za czytelną i pomocną recenzję?
  • fantastyczny
  • Produkt naprawde godny polecenia, dla kazdego kto boryka sie z problemem nadmiernego przetluszczania sie skóry, u mnie sprawdzil sie znakomicie.
    Na dlugo matuje skore dodatkowo daje transparetne wykończenie makijażu oraz bardzo ladnie rozprasza swiatlo.
    Cena jest naprawde przyzwoita

Używam tego produktu od: pol roku

Chcesz pochwalić xelenax za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię
  • Wolę ten puder od wersji ryżowej, jednak nie jest on moim KWC.
    Traktuję go jak alternatywę mojego ukochanego Catrice Prime&Fine.
    Ostatnio w drogerii w moim rodzinnym mieście pojawiła się nowa wersja tego pudru. Cena nie uległa zmianie, za to pojemność - owszem. Jest go mniej. Słoiczek z pudrem znajduje się teraz w mniejszym czarno-białym pudełku. Pudełko samo w sobie niewiele mnie obchodzi. Natomiast jakość słoiczka znacząco się poprawiła i za to duży plus.
    Jest przezroczysty, nakrętka ma czarny kolor i przynajmniej tym razem wykonano ją z porządnego plastiku. Można spokojnie dokręcić bez obawy, że pęknie, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego opakowania.
    No i co najistotniejsze - słoiczek został uzupełniony o specjalny zakręcany dozownik. Pozwala to na dozowanie odpowiedniej ilości pudru i zapobiega jego rozsypywaniu. Tym sposobem kosmetyk można bez obaw transportować.
    Producent wreszcie pomyślał. Niby mała zmiana, a jakże istotna i pomysłowa.
    Dlaczego to nie jest mój KWC? Pomimo naturalnego składu oraz wielu innych zalet, puder nie spełnia do końca moich oczekiwań. Matuje skórę do 5h. Transparenty sypki puder Catrice dłużej trzyma mat. Skóra po jego użyciu pozostaje gładka przez cały dzień i nie lepi się.W przypadku bambusowego Paese drobne poprawki co 5-6h są jednak niezbędne.
    ______________
    Podsumowując:

+ wygodne opakowanie z dozownikiem
    + naturalny skład
    + nie zawiera talku
    + drobno zmielony (tak drobno, że nieraz wręcz nie chce przykleić się do pędzelka )
    + przyjemnie pachnie
    +/- matuje, ale na krótko (u mnie do 5h)
    +/- wydajność średnia
    +/- cena (u mnie w mieście jest dostępny
    w dwóch miejscach, można go kupić za 33zł albo za 40zł;
    jak dotąd nie spotkałam się jeszcze z promocją)
    - podczas aplikacji okropnie pyli i lata na wszystkie strony
    - mała pojemność (nowa wersja zawiera tylko 8g)
    ______________

Używam tego produktu od: kwietnia(2014) z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe + drugie w trakcie

Chcesz pochwalić Morfinistka za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubimy się
  • - cena (na stoiskach porażająca, na allegro idzie upolować 30ml za ok 30zł)
    + nie bieli
    + matuje na długi czas
    + mat nie jest płaski, cera wygląda na zdrową i wypoczętą
    + nie zapycha, nie uczula - dosyć prosty skład
    + mega wydajny
    + wg mnie bardzo dobre opakowanie, produktu wysypuje się tyle ile trzeba, sitko jest plastikowe więc nie ma obaw popsucia/wygięcia/przerwania, nakrętka ścisła, puder nie wysypuje się na wieczko podczas transportu, wielkościowo - bardzo poręczny, idealny do kosmetyczki, gdyż nie zajmuje dużo miejsca (na minus wg mnie to, że sitka się nie odkręca/wyciąga więc będzie problem z ostatnimi aplikacjami resztek produktu, a ja nie lubię marnotrawstwa)
    - umiarkowane nakładanie! może podkreślić suche skórki

Chcesz pochwalić honey90 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij