Paese, Sypki puder bambusowy z jedwabiem

Powiększ Paese, Sypki puder bambusowy z jedwabiem

Zgłoszony przez Ara008

Dedykowany do cery tłustej, mieszanej, z nadprodukcją sebum.
Puder bambusowy z jedwabiem stosowany jako naturalny puder sypki, zapewnia najwyższy stopień zmatowienia. Wygładza skórę i nadaje jej delikatnej poświaty, bez jednoczesnego efektu kryjącego.
Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki, która silnie absorbuje sebum, działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Krzemionka rozprasza światło, co prowadzi do optycznego zmniejszenia zmarszczek i drobnych defektów skóry oraz daje efekt soft focus, dlatego też jest często stosowana samodzielnie przez fotografików, charakteryzatorów i wizażystów.
Puder wzbogacony został luksusowym jedwabiem w proszku, który ma właściwości nawilżające oraz nadaje cerze delikatny blask, zmiękczając rysy skóry oraz zmniejszając widoczność zmarszczek. Bez talku i parabenów.

• Jak dla mnie- idealny
  • Kiedyś używałam częściej, zważywszy na to, że moja cera przeszła całkowitą metamorfozę z cery tłustej w sferze T, na bardzo suchą, ale pudru bambusowego uywam nadal do przyfixowania policzków.
    Puder o przyjemnym zapachu, jedwabistym wykończeniu które gwarantuje po nałożeniu i subtelnym efektem mienienia w promieniach słonecznych, maskuje w dobrym ustawieniu nawet zmarszczki mimiczne
    Pięknie matuje strefę T co przetestowałam jak jeszcze miałam taką możliwość i równie dobrze, fixuje makijaż

Jedynym minusem jest opakowanie, ale nie zamierzam odejmować produktowi gwiazdki za to, że ciężko go nabrać w odpowiedniej ilości, albo to, że nie można go zabrać do torebki bo dy znajdzie się do góry nogami to zapewne przy najbliższym otwarciu się rozsypie. No i gąbeczka zupełnie nieprzydatna, najlpiej puder nanosić pędzlem

Chcesz pochwalić florence244 za czytelną i pomocną recenzję?
  • sredni
  • kupilam go po przeczytaniu pozytywnych komentarzy , niestety sie zawiodlam , moja skora jest dosc tlusta , po nalozeniu jest ok ale gdzies po godzinie juz jest tlusta wydaje mi sie ze tez troche bieli twarz ,
    w sumie przed kupnem go zastanawialam sie nad krynolanem i chyba bede musiala kupic kryolan anti shine tez ma bardzo duzo pozytywow , zobaczymy

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić Marzena12345_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • boski
  • Oto i znalazłam swoje KWC w dziedzinie pudrów. Używałam wcześniej transparentnego z essence i byłam z niego zadowolona, ale postanowiłam znaleźć coś ciut przyjemniejszego dla twarzy. Szukałam, szukałam i jest! Puder bambusowy paese!
    Zamówiłam na allegro, opłaca się bardziej niż na stoisku różnica prawie 20zł
    Szukając pudru zależało mi by był transparentny, z takim czuję się najpewniej.
    Paese nie bieli twarzy, ujednolica podkład i całą cerę, dobrze matuje, dobrze się trzyma, jest wydajny, ładnie pachnie (pierwszy raz się spotkałam z pachnącym pudrem) same plusy jestem z niego bardzo zadowolona i całkowicie polecam!

Chcesz pochwalić makexmexhappy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Najlepszy puder jaki dotąd miałam .

Puder kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami na wizażui nie żałuję.

Plusy:
    - bez talku
    - bez parabenów itp
    - naturalne składniki
    - mega długo utrzymujący się mat ( 6-7h)
    - nie bieli
    - nie wysusza
    - wydajny
    - ładny delikatny zapach
    - wtapia się w skórę
    - ładnie wykańcza makijaż.

Minusy:
    - opakowanie z którego puder się wysypuje.

Puder ma dołączoną gąbeczkę jednak polecam nakładać go pędzelkiem.

Mój KWC ! POLECAM!

Używam tego produktu od: od 2 tygodni

Chcesz pochwalić BeatkaGG23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry puder
  • Puder transparentny jest moim must have, tym razem postawiłam na Paese i jestem bardzo zadowolona.

-Puder jest transparentny, to znaczy że nie nadaje koloru, ale też umiejętnie położony nie bieli skóry.
    -Nie destabilizuje filtrów przeciwsłonecznych
    -Dobrze współgra z podkładami, ale może być też nakładany solo.
    -Aby łatwo i szybko zaaplikować puder proponuję nabrać go trochę na pędzel (minimalną ilość gdy mamy skórę wymagającą lekkiego zmatowienia oraz sporą gdy jest bardzo tłusta) i rozprowadzić go w zakrętce która ma formę miseczki. Jej wielkość odpowiada większości pędzli do pudru, a dzięki temu minimalizujemy marnowanie się produktu poprzez strzepywanie, nakładanie na rękę itp. Nadmiar zostanie w zakrętce i mozemy go wsypać spowrotem do pudełeczka.
    -Dla bardzo tłustej skóry polecam nałożenie go sporo, aż do "pobielenia" twarzy i po kilku minutach delikatne strzepanie resztek, wtedy twarz dłużej pozostanie matowa. Spokojnie, nie roluje się ani nie zostaje w załamaniach.
    -Całkiem nieźle wygładza skórę, aczkolwiek puder z E.L.F. radził sobie z tym lepiej.
    -nie zapycha i nie pogarsza sytuacji którą mamy na twarzy, natomiast nie sądzę żeby cokolwiek pomagał.
    -Oczywiście trochę pyli.
    -Zakrętka mogłaby być mocniej zakręcana, mam wrażenie że może się odkręcić w każdej chwili i stracę sporo produktu.
    -cena jest do zaakceptowania

Na pewno kupiłabym go ponownie.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić cytadela212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • NAJLEPSZY PUDER !!!!
  • Plusy:
    - matuje na baaardzo długo
    - nie robi efektu maski nawet jak sie duzo nalozy(chociaz uwaga bo moga być biale plamki)
    - nie ściera się zbytnio i nie brudzi
    - utrzymuje długo korektor pod oczami z czym mialam wczesniej problemy
    Minusów nie zauważylam

Używam tego produktu od: 2 misiące

Chcesz pochwalić moniczka97 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez zachwytów
  • Niestety, widząc tyle pozytywnych opinii na temat tego pudru, poczułam się w obowiązku wystawić mu swoją ocenę.

Puder kupiłam pod wpływem chwili, nie znając żadnych opinii na jego temat i kierując się wyłącznie rekomendacją pani ekspedientki.

Plusy pudru:
    - nie zapycha
    - trochę matuje
    - naturalny skład
    - daje wrażenie "lekkości"

Minusy pudru:
    - na mojej cerze matowienie jest jak przy każdym innym zwykłym pudrze - pół godziny i wychodzi okropny błysk
    - strasznie się pyli
    - okropne, niepraktyczne opakowanie, z którego nijak nie można wydobyć odpowiedniej ilości kosmetyku

Z powodu tego okropnego pylenia (nie tylko naokoło, ale również na soczewki kontaktowe) sprasowałam go sobie do pustej puderniczki i w tej formie przynajmniej jedna wada - tj. okropne pylenie - odpada. Moja recencja dotyczy jednak całkowicie oryginalnego pudru sypkiego (tak używałam go na początku), jednak sprasowanie nie zmieniło w żaden sposób jego właściwości na lepsze, bądź gorsze.

Chcesz pochwalić kamisia_17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • REWELACJA - MÓJ KWC
  • TAK TAK TAK!
    Puder zamówiłam, jak zresztą większość moich kosmetyków, pod wpływem obejrzanych recenzji na vlogach na youtube. Są dwie wersje - ryżowa i bambusowa. Wszystkie vlogerki recenzowały ryżowy, więc ja na przekór zamówiłam bambusowy Może zacznę od minusów, bo w zasadzie jest tylko jeden.

Minusy:
    - opakowanie jest... tanie, chińskie, niepraktycznie, nie wiem ja je nazwać - puder wysypuje się z niego wszystkimi stronami, więc na pewno nie jest to produkt, który możecie wziąć ze sobą do torebki, w podróż itd. ja trzymam go w szufladzie, leży osobno i w oryginalnym kartoniku, coby za dużo nie pobrudzić

Plusy:
    - matowi twarz na CAŁY DZIEŃ - podkład spod niego ściera się całkowicie, a ja mam wrażenie, że na twarzy dalej jest Paese
    - producent poleca go do skóry tłustej i mieszanej, jednak ja mam suchą i sprawdza się super. na dobrze oczyszczoną twarz, bez suchych skórek jest BOSKI
    - twarz nie jest "płaska", wszystko to dzięki jedwabiowi, który jest w nim zawarty
    - pachnie PIĘKNIE - mogłabym go wąchać cały dzień
    - nakładam go pędzlem w niewielkich ilościach, bo naprawdę dużo mu nie trzeba
    - jest transparentny, więc nie nadaje skórze koloru, co jest zupełnie niepotrzebne, gdy macie dobrze kryjący podkład

Zdecydowanie jest to mów KWC, lepszego pudru nigdy nie miałam, a za taką cenę - 25 zł na allegro - jest absolutnie rewelacyjny.
    Polecam wszystkim! Kolejnym razem z pewnością zdecyduję się na ryżowy.

Ilość zużytych opakowań: 1 rozpoczęte

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić julek2599 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Daje mat na kilka dobrych godzin
  • Świetnie wykańcza makijaż,matuje buzię na dłuższy czas. Daje satynowe wykończenie. Do tego nie bieli skóry i jest mega wydajny!
    Nakładam go pędzlem Hakuro H55.

Puder został dodatkowo wzbogacony jedwabiem, który nadaje cerze blask,buzia nie jest "płaska" i szara. Do tego wykazuje właściwości nawilżające.

Ma przyjemny, dyskretny zapach.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić amice za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Puder jest rewelacyjny
    + matuje na bardzo długo (u mnie na ok. 5-6 godz. na podkładzie rozświetlającym, 7-8 godz. z podkładem matującym)
    + nie bieli
    + stapia się z każdym podkładem
    + utrwala makijaż
    + moja twarz nie wygląda płasko, ładnie odbija światło, wygląda tak świeżo
    + wydajny
    + nakładam go puszkiem jeśli zależy mi na mocniejszym macie lub omiatam twarz pędzlem

Dla mnie ma same plusy, na pewno do niego wrócę lub wypróbuję także pudru ryżowego.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić magdula87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Jest to moj najlepszy puder do twarzy, polecila mi go kolezanka i odrazu po pierwszym uzyciu byk faworytem! Matowi na dlugo a mat nie jest plaski, jmbardzo wydajny ja przesypuje go sobie do mniejszego opakowania po rozu w kremie z mam go zawsze ze soba, lekko sie osypuje z opakowania

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić anka0931 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez zastrzeżeń
  • Mam cerę ekstremalnie tłustą z łojotokiem o podłożu hormonalnym. Ten puder jako jedyny potrafi długo-około 3godz. zmatowić moją twarz w sposób który mnie zadowala.

Plusy:
    - SKŁAD - nie ma zapychającego talku i miki - głównych winowajców zaskórników
    - nie bieli - nakładam go naprawdę sporo i wcale go nie widać!
    - nie wchodzi w załamania skóry, nie podkreśla zmarszczek mimicznych
    - dopasowuje się do odcienia cery
    - jest bardzo drobno zmielony - nie tworzy tępej maski jak to miało miejsce w przypadku pudru z BU
    - bardzo dobrze współpracuje z podkładem i różem, inne tworzyły u mnie placki
    - schodzi równomiernie, jest to naprawdę ładny, powiedziałabym "rozświetlony",naturalny mat
    - ładnie pachnie
    - gdy już zaczynam się świecić, jest to coś w rodzaju "glow" a nie chamskiej latarni

Minusy:
    - dołączony puszek do wykorzystania w sytuacji awaryjnej
    - za duże dziurki w wieczku co powoduje,że puder się wysypuje, nie można zabrać go do torebki
    - cena też nie jest jakaś zachwycająca jak na polski produkt - zapłaciłam 27zł.

Mimo iż używam go tylko 2 tyg. to już wiem, że pozostanie ze mną na długo. Na pewno wypróbuję jeszcze ryżowy z tej marki.
    Plusy zdecydowanie przeważają minusy - polecam!

Chcesz pochwalić laylla85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie jest idealny
  • Jest naprawdę prześwietny. Miałam sporo problemów z pudrami poieważ wybieralam za ciemne lub za jasne, a ten jest poprostu biały a po nałożeniu na twarz staję się w kolorzecery. Matuje naprawdę przez dlugi czas i jest bardzo wydajny. Jak dla mnie faworyt. Jednak troszkę drogi zapłacilam 39 zl. Ale ma taką wydajność ze raz na ruski rok nie zbiednieje od jego kupna.

Plusy
    Wydajny
    Dobrze matuje
    Dopasowuje się do koloru cery

Minusy
    Cena

Ilość zużytych opakowań: niecałkowicie jedno

Chcesz pochwalić karolina253 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest zły, ale jak za tą cene móglby byc lepszy.
  • Długo szukałam pudru transparentnrgo, który matuje na długo bo mam tłustącere. Zachęcona komentarzami kupilam go, za ok 28zł w drogerii Natura. Na początku bvyłam bardzo zadowolona, bo puder matowil, nie bielił, wreszcie nie byłam brązowa na buzi bo wszystkie pudry w kolorze byly dla mnie za ciemne gdyz mam jasną cere. po paru dniach stosowania zauważyłam, że puder tak jakby waży mi sie na nosie, albo topi sie nie wiem jak to powiedziec, ale robia sie ttakie plamy. Kolejna rzecz to taka, że po nałożeniu pudru twarz staje się taka płaska i jakby ziemista, a po paru godz tak ok 4-5 zaczynam się świecić i jak wracam po 8-9h do domu to juz sie mega świece wiec makijaż wymaga poprawek. Co do ilości to na prawde wielki plus, bo stosuje od maja czyli ponad 5 miesięcy a puder jeszcze jest i myśle, że starczy mi na ok 1,5 miesiąca.

Plusy:
    -nie bieli
    -nie ciemnieje na twarzy
    -przez pierwsze 4h matuje naprawde dobrze,
    -wydajność
    Minusy:
    -po 4-5h zaczynam się świcić
    -cena
    -'waży się' na nosie
    -opakowanie mogloby być lepsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić adaa_10 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • ŚWIETNY
  • puder ma dla mnie same zalety:
    +odpowiedni dla jasnej cery
    +niewidoczny na twarzy
    +matuje
    +wydajny
    +można nakładać go w ciemno, bez patrzenia w lustro

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Kica. za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale teraz leży nieużywany
  • Długo szukałam pudru idealnego dla mojej twarzy - lubiącej się świecić i która nie jest idealna. Pierwsze opakowanie kupiłam na próbę... i bylam niesamowicie zadowolona! Nie zapychał porów, ładnie matowił na dlugo, nie zmieniał kolorytu skóry. Dodatkowym plusem jest łatwe rozprowadzenie na buzi.

Drażni mnie jedynie mało funkcjonalne opakowanie - zawsze przy otwarciu muszę go trochę stracić. Niestety potrafi podkreślić też skórki :/

Ale więcej jest plusów niż minusów, więc polecam!!!!

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte, drugie w połowie (póki co - nie używam)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić caffelatte89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Długo matuje
  • Najlepszy puder jaki miałam, niestety nie jest idealny

plusy
    *matuje naprawdę długo, nawet przy mojej tłustej cerze
    *jest niewidoczny na skórze, a gdy schodzi robi to równomiernie, nie ma żadnych plam tak jak przy pudrach z kolorem
    *nawet przy grubej warstwie jest niewidoczny
    *wydajność
    *śliczny zapach!

minusy

*skora twarzy jest w dotyku odrobinę szorstka
    *opanowanie ma za duże dziurki co utrudnia aplikacje
    Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić BlueRo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fenonmenalny
  • Puder jest drobniutki, doskonale matuje, nie bieli, pozostawia na twarzy delikatną, brzoskwiniową powłoczkę, przyjemnie pachnie, maskuje pory. Właściwie to wszystko, po prostu tylko tyle i aż tyle. W porównaniu z pudrem bambusowym BU wypada o niebo lepiej - po prostu nie bieli i łatwo rozprowadza sie po twarzy. Ponadto ma w sobie super delikatne drobinki rozświetlajace (nie mylić z brokatem!). Stosuję go jako primer pod minerały i jako wykończe podkładu mineralnego.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mulier za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy puder
  • Nie wierzę, że ten produkt ma taką wysoką ocenę. Czy my oceniamy ten sam kosmetyk?

Kupiłam w Wispolu za ok. 28 zł. Skórę mam przetłuszczającą się i zależało mi na matowym efekcie. Puder ma kolor biały ale po nałożeniu stapia się ze skórą ale wygląda lekko ziemiście. Efekt: koszmar, twarz jest płaska, wygląda szaro, niezdrowo, pory są podkreślone(wchodzi w nie) i najgorsze, mat utrzymuje się 1-2 godziny. Kolejną ważną rzeczą jest zapach, nie mam nic przeciwko perfumowanym kosmetykom ale ten śmierdzi jak tanie produkty za kilka zł. Opakowanie jest również tandetne, kiepski plastik i mało poręczne.

Plusy:
    - brak

Minusy:
    - efekty, skóra prezentuje się bardzo niekorzystnie
    - brak matu
    - tandetne opakowanie
    - koszmarny zapach

Puder czym prędzej poleciał w świat, tak złego pudru bardzo dawno nie miałam. Uważam, że cena jest bardzo mocno zawyżona. Można przymknąć oko np.: na pudełko o ile sam kosmetyk jest dobry ale to nie dotyczy tego przypadku.

Daję pół gwiazdki tylko dlatego, że muszą cokolwiek zaznaczyć

Używam tego produktu od: 1 tydzień

Ilość zużytych opakowań: 0 opakowań - efekt był tak zły, że użyłam go kilka razy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić abrakatabra za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy puder jaki miałam
  • Ten puder jest świetny. Mam cerę tłustą , więc szukałam pudru który na cały dzień , lub chociaż na kilkanaście godzin zmatuje mi twarz a ponad to w bardzo jasnym odcieniu i żeby nie dawał efektu że przy nawet małej ilości wyglądał by jak by się nałożyło go strasznie dużo. Zachęcona przez Panią w drogerii kupiłam właśnie ten puder i nie żałuję. ! Jest biały , więc można używać go do każdego odcienia cery , buźka zmatowiona na cały dzień. Ja nie używam aplikatora dołączonego do niego , nakładam puder pędzlem - lepszy efekt.

Jest bardzo wydajny , mam go od listopada a w opakowaniu jest jeszcze większe pół produktu.

Pół gwiazdki mogłabym odjąć za opakowanie , przy np. obróceniu opakowania puder się wysypuje więc nie nadaje się żeby go zabierać ze sobą - chociaż i tak w ciągu dnia nie potrzebne są poprawki więc to mu chyba podaruje.Używam tego produktu od: listopad 2012

Chcesz pochwalić edyta994 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lekko wysusza
  • Kupiłam, bo mam tłustą skórę i chciałam mieć puder transparentny, który by absorbował dobrze sebum. Okazał się aż za dobry - wysusza mi skórę.
    Plusy:
    + fajny aplikator, choć używam pędzla,
    + matuje na długo
    + drobno zmielony
    + nie bieli
    Minusy:
    - toporne opakowanie, z którego wysypuje się za dużo produktu na raz i nie nadaje się do noszenia w torebce na poprawki
    - zapach chemiczny
    - tragicznie się go aplikuje, bo wczędzie "fruwa"
    - wysusza i podkreśla suche skórki
    - w połączeniu z podkładem ważył go po pewnym czasie
    - wykończenie matowe, płaskie
    Ogólnie: Fix & Matte przy nim lepiej wychodzi. Jeśli jednak ktoś ma skórę skłonną do dużego świecenia się (wiecie - taka żarówa na czole) i nie przeszkadza mu efekt ściągnięcia skóry, to polecam. Matuje całkiem na długo.

Używam tego produktu od: miesiąc/dwa

Chcesz pochwalić yenepher za czytelną i pomocną recenzję?
  • kolejny KWC
  • Kupiłam na promocji w Wispolu za 18zł opłacało sie jak najbardziej.
    Plusy:
    -zapach jest bardzo ładny
    -nie bieli
    -matuje na 8-10h
    -jest lekki
    -utrwala podkład
    -łatwo sie rozprowadza na twarzy
    +/- ciężko jest go nabrać na pędzel nie wiem czemu nie chce sie trzymać włosia ale to kiedy pudru jest mało a pacynką nie lubie więc nie próbowałam.

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ara008 za czytelną i pomocną recenzję?