Paese, Sypki puder bambusowy z jedwabiem

Powiększ Paese, Sypki puder bambusowy z jedwabiem

Zgłoszony przez Ara008

Dedykowany do cery tłustej, mieszanej, z nadprodukcją sebum.
Puder bambusowy z jedwabiem stosowany jako naturalny puder sypki, zapewnia najwyższy stopień zmatowienia. Wygładza skórę i nadaje jej delikatnej poświaty, bez jednoczesnego efektu kryjącego.
Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki, która silnie absorbuje sebum, działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Krzemionka rozprasza światło, co prowadzi do optycznego zmniejszenia zmarszczek i drobnych defektów skóry oraz daje efekt soft focus, dlatego też jest często stosowana samodzielnie przez fotografików, charakteryzatorów i wizażystów.
Puder wzbogacony został luksusowym jedwabiem w proszku, który ma właściwości nawilżające oraz nadaje cerze delikatny blask, zmiękczając rysy skóry oraz zmniejszając widoczność zmarszczek. Bez talku i parabenów.

• Dla 'mieszańców' - jak znalazł!
  • Cera: Mieszana z tendencją do tłustej, czasem wrażliwa

Puder na plus:
    +mimo białego koloru - na twarzy jest transparentny
    +matuje na dobre kilka h (5h minimum)
    +nie brudzi, nie roluje się, nie zapycha porów
    +brak zapachu (alergicy odetchną z ulgą)
    +wydajny (mimo, że dużo 'ucieka' podczas otwierania)

Puder na minus:
    -opakowanie co tyle nie 'niepraktyczne', co nieszczelne (otwierasz słoiczek i 'śnieg' wszędzie)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Gosiac8891 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy, jak dotąd!
  • Mam cerę mieszaną. A teraz konkret:

- bardzo dobrze współgra z podkładem, czyli nie robi dziwnych placków na twarzy oraz nie powoduje ciemienia fluidu

- nie bieli twarzy

- nie podrażnia, nie zapycha (!!!)

- skład, czyli 90% krzemionki, która działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i 0% TALKU

- przedłuża trwałość makijażu

- wydajność

Stosowałam różne pudry transparentne - nawet te z górnej półki...ale ten rozkłada je na łopatki! Polecam serdecznie.

Używam tego produktu od: 2 lata

Chcesz pochwalić maggdaaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak najbardziej dobry
  • Puder bardzo dobrze matuje, niestety na krótko, szczególnie w ekstremalnych sytuacjach, typu gorące, letnie dni. W sumie nie oczekiwałam cudu, gdyż moja cera jest typem cery mieszanej i ma ogromną tendencję do nadmiernego "świecenia się", ale daje radę spokojnie na ok. 4h. Bardzo wkurzającym aspektem jest opakowanie, jedna wielka porażka. Puder jest dosłownie wszędzie, przez co bardzo szybko się zużywa, gdyż większość osypuje się na przeróżnych przedmiotach.....Gdy tylko znajdę czas to zastanowię się nad czymś innym, ponieważ zdecydowanie mam dość czucia pudru w ustach.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie używania piątego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić celateria za czytelną i pomocną recenzję?
  • Puder idealny!
  • Wreszcie znalazłam mój idealny puder! Polecam każdemu kto boryka się z cerą tłustą/mieszaną z tendencją do przetłuszczania i świecenia.

+ Długotrwale i porządnie matuje
    + Nie zapycha, nie wyrządza skórze żadnej krzywdy, ma ekstremalnie prosty skład za co duuuuży plus dla Paese!
    + Pochłania sebum, dzięki czemu mat utrzymuje się cały dzień
    + Przepięknie pachnie! Kojarzy mi się z jakąś zasypką dla dzieci, czymś takim... bardzo przyjemny zapach
    + Porządne opakowanie
    + Duża ilość produktu
    + Wydajność, nie potrzebujemy nakładać go bardzo dużo aby faktycznie się zmatowić
    + Cena też nie jest jakaś porażająca jak za taki dobry produkt

- Dołączona gąbeczka jest do niczego, polecam nakładać pędzlem

Znalazłam swój pudrowy ideał, a szukałam dość długo. Polecam z całego serca, świetny!

Używam tego produktu od: miesiąca.
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1.

Chcesz pochwalić Viollence za czytelną i pomocną recenzję?
  • fantastyczny
  • Produkt naprawde godny polecenia, dla kazdego kto boryka sie z problemem nadmiernego przetluszczania sie skóry, u mnie sprawdzil sie znakomicie.
    Na dlugo matuje skore dodatkowo daje transparetne wykończenie makijażu oraz bardzo ladnie rozprasza swiatlo.
    Cena jest naprawde przyzwoita

Używam tego produktu od: pol roku

Chcesz pochwalić xelenax za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię
  • Wolę ten puder od wersji ryżowej, jednak nie jest on moim KWC.
    Traktuję go jak alternatywę mojego ukochanego Catrice Prime&Fine.
    Ostatnio w drogerii w moim rodzinnym mieście pojawiła się nowa wersja tego pudru. Cena nie uległa zmianie, za to pojemność - owszem. Jest go mniej. Słoiczek z pudrem znajduje się teraz w mniejszym czarno-białym pudełku. Pudełko samo w sobie niewiele mnie obchodzi. Natomiast jakość słoiczka znacząco się poprawiła i za to duży plus.
    Jest przezroczysty, nakrętka ma czarny kolor i przynajmniej tym razem wykonano ją z porządnego plastiku. Można spokojnie dokręcić bez obawy, że pęknie, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego opakowania.
    No i co najistotniejsze - słoiczek został uzupełniony o specjalny zakręcany dozownik. Pozwala to na dozowanie odpowiedniej ilości pudru i zapobiega jego rozsypywaniu. Tym sposobem kosmetyk można bez obaw transportować.
    Producent wreszcie pomyślał. Niby mała zmiana, a jakże istotna i pomysłowa.
    Dlaczego to nie jest mój KWC? Pomimo naturalnego składu oraz wielu innych zalet, puder nie spełnia do końca moich oczekiwań. Matuje skórę do 5h. Transparenty sypki puder Catrice dłużej trzyma mat. Skóra po jego użyciu pozostaje gładka przez cały dzień i nie lepi się.W przypadku bambusowego Paese drobne poprawki co 5-6h są jednak niezbędne.
    ______________
    Podsumowując:

+ wygodne opakowanie z dozownikiem
    + naturalny skład
    + nie zawiera talku
    + drobno zmielony (tak drobno, że nieraz wręcz nie chce przykleić się do pędzelka )
    + przyjemnie pachnie
    +/- matuje, ale na krótko (u mnie do 5h)
    +/- wydajność średnia
    +/- cena (u mnie w mieście jest dostępny
    w dwóch miejscach, można go kupić za 33zł albo za 40zł;
    jak dotąd nie spotkałam się jeszcze z promocją)
    - podczas aplikacji okropnie pyli i lata na wszystkie strony
    - mała pojemność (nowa wersja zawiera tylko 8g)
    ______________

Używam tego produktu od: kwietnia(2014) z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe + drugie w trakcie

Chcesz pochwalić Morfinistka za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubimy się
  • - cena (na stoiskach porażająca, na allegro idzie upolować 30ml za ok 30zł)
    + nie bieli
    + matuje na długi czas
    + mat nie jest płaski, cera wygląda na zdrową i wypoczętą
    + nie zapycha, nie uczula - dosyć prosty skład
    + mega wydajny
    + wg mnie bardzo dobre opakowanie, produktu wysypuje się tyle ile trzeba, sitko jest plastikowe więc nie ma obaw popsucia/wygięcia/przerwania, nakrętka ścisła, puder nie wysypuje się na wieczko podczas transportu, wielkościowo - bardzo poręczny, idealny do kosmetyczki, gdyż nie zajmuje dużo miejsca (na minus wg mnie to, że sitka się nie odkręca/wyciąga więc będzie problem z ostatnimi aplikacjami resztek produktu, a ja nie lubię marnotrawstwa)
    - umiarkowane nakładanie! może podkreślić suche skórki

Chcesz pochwalić honey90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdzie był całe moje życie? idealny puder!
  • Wreszcie znalazłam puder, który matuje. Matuje długo i skutecznie. Jest absolutnie genialny - niesamowicie żaluję, że dopiero teraz go znalazłam, ale będę mu wierna bo nie ma żadnych wad.

Bylam sceptyczna, bo do tej pory żaden produkt pielęgnacyjny ani makijażowy obiecujący mat nie sprawdził się w 100%. Niestety nie ma mniejszych opakowań/ próbek, wiec kupić trzeba w ciemno lub sprobowac na stoisku. Zaryzykowałam i naprawde było warto!

Wszystkie obietnice producenta są spelnione: o długotrwalym zmatowieniu i wygładzeniu, braku krycia, efekcie soft focus i regulacji produkcji sebum.

Dobra wiadomość: puder ma nowe opakowanie, bardzo praktyczne. Nie jest to zwykłe sitko, tylko przekręcane - nic sie z niego nie wysypuje. Słoiczek ma zakrętkę na gwint.

Puder jest biały, drobniuteńko zmielony na pyłek - wystarczy wysypac odrobinę na wieczko, omieśc twarz pędzlem i z tłustej błyszczącej cery mamy idealnie matową na cały dzień.

Dzięki niemu w upały mogłam chodzic bez makijażu, bo wystarczylo przypudrować raz i już, nie był konieczny żadny inny kosmetyk (tylko nawilżacz/filtr). Wyglądąlo to naprawdę dobrze, nawet Mąz pod wrażeniem jak ładnie i naturalnie się prezentuję.

Na pewno lepiej dla mojej skóry, mogla sobie spokojnie oddychać a nie dusić pod podkładem. Przerwałam błedne koło - blyszczę się, ale nie dam zwyklego pudru na gołą skorę, więc dam podkład- skóra się bardziej dusi -jeszcze bardziej sie błyszczy...

transparentnosć to jego ogromna zaleta, bo nie musiałm kombinować z kolorem, ani szukać innego odcienia na lato. Zawsze pasuje, nie bieli - po prostu efekt matowej cery. Zdrowy blask załatwi róz czy rozswietlacz.

Puder sprawdza się tez na podklad - nie zmienia koloru, i matuje na caly dzień w pracy. Niespotykane!

Dodatkowa zaleta to lecznicze dzialanie krzemionki, która stanowi ponad 90% pudru.

Koleżanka borykająca się z tym samym problemem błyszczącej skóry również zachwycona działaniem tego cuda.

Cena regularna pudru to 39 zł za 8g, jest jednak bardzo wydajny, a jego skuteczność uzasadnia tę cenę.
    Zawsze można polować na promocje.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: troszkę z pierwszego 8g

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić queerkate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt sam w sobie idealny!
  • Przez praktycznie cały dzień dobrze matowi. Jest świetny dla osób o jasnej karnacji, troszkę wybiela, co dla mnie na plus. Jest idealny.
    Jedyny - to pudełko, którym nie można potrząsać, ani nigdzie zbytnio nie przenosić, bo się wszystko w środku rozsypuje.

Chcesz pochwalić maja1305 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię go
  • Puder super: matuje, utrwala, szybko się wchłania, jest wydajny, nie pozostawia plam ani białego proszku na twarzy. Bardzo go lubię i jestem z niego bardzo zadowolona. Stosuję go także często pod podkład w celu utrwalenia makijażu czy utrzymania latem porządnego matu.

Minusem jest dla mnie opakowanie, które jest straszne: otwieram wieczko i zawsze (przynajmniej na początku gdy produktu jest jeszcze dużo) wysypuje się na mnie chmura białego pyłu. Wszędzie jest biały proszek. To samo dzieje się gdy go zamykam i nakładam wieczko wtedy następuje kolejne bum i puder jest wszędzie, nie ważne jak bardzo bym się starała tego uniknąć.
    No i cena - jest naprawdę wysoka jak dla mnie na puder w takim nieporęcznym opakowaniu ;/

Chcesz pochwalić natina11 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij