Sylveco, Lekki krem brzozowy

Powiększ Sylveco, Lekki krem brzozowy

Zgłoszony przez shewild

Hypoalergiczny lekki krem brzozowy jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery wymagającej regeneracji. Zawiera ekstrakt z kory brzozy, który dzięki właściwości pobudzania syntezy kolagenu i elastyny, zwiększa sprężystość skóry i skutecznie opóźnia procesy starzenia.W kremie zastosowano połączenie ekstraktu z aloesu oraz ksylitol o działaniu wybitnie nawilżającym i zmiękczającym. Naturalne oleje roślinne i masło karite odbudowują warstwę wodno-lipidową i w połączeniu z alantoiną zapewniają skórze szybkie ukojenie. Dodatek witaminy E zabezpiecza ją przed negatywnym wpływem środowiska. Ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, zawierający saponiny, ułatwia wnikanie składników aktywnych głębiej do skóry. Krem może być stosowany pod makijaż oraz na okolice przemęczonych oczu.

Skład: Aqua, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycine Soja Oil, Xylitol, Sorbitan Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Glyceryl Stearate, Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Stearic Acid, Sucrose Cocoate, Cetearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Betulin, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Allantoin, Xanthan Gum, Dehydroacetic Acid, Saponaria Officinalis roqt Extract, Lupeol, Oleanolic Acid, Betulinic Acid.

• Dużo szumu o... krem?
  • Długi czas zbierałam się do zrecenzowania tego kremu. Testowałam go w różnych kombinacjach, warunkach atmosferycznych i teraz ostatecznie wiem, że nie będzie to niezbędny produkt w mojej łazience.

Moja skóra jest mieszana, naczynkowa, ma tendencje do przesuszania się oraz do zapychania.

Krem kupiłam z wielką chęcią przetestowania go, gdy skończył się mój ulubieniec Make Me Bio Beautiful Skin. Stacjonarnie nie miałam możliwości kupić MMB, dlatego po długich poszukiwaniach, setkach przeczytanych opinii zdecydowałam się na zachwalany krem Sylveco.

W cuda nie wierzę - od kremu wymagam zaledwie lekkiego nawilżenia, niwelowania ściągnięcia skóry, niezapychania. Mówiąc krótko: podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Nigdy cudów na kiju (albo raczej: w słoiczku). Zadowolona i lżejsza o 30 zł powędrowałam do domu z buteleczką specyfiku, otworzyłam, zaczęłam testować i...

- krem sprawia, że moja skóra dosłownie się pod nim "dusi"; świadomie wybierałam krem nawilżający, o lekkiej konsystencji, nie spodziewałam się jednak uczucia, jakbym nałożyła na skórę czysty olejek
    - baza kremu opiera się na olejach, a oleje w tym wypadku "oparły się" na skórze, przez co to okropne uczucie "zalepienia skóry" nie ustępowało
    - nakładany w minimalnej ilości dwa razy dziennie przyczynił się (przy stosowaniu regularnych peelingów i oczyszczania skóry żelem antybakteryjnym) do zapchania skóry w okolicach płatków nosa oraz brody
    - stosowany raz dziennie na noc dawał uczucie, że moja skóra nie potrzebuje aż takiej ilości warstwy ochronnej

Minusy, o których napisałam wyżej, w moim odczuciu go dyskwalifikują. Nie mogę jednak powiedzieć, by był to zły krem, ponieważ:

+ podczas słabszych dni, gdy moja skóra jest przesuszona, przyczynia się do jej ukojenia

Nie jest to jednak produkt dla mojej skóry. Przypuszczam, że posiadaczki cery normalnej, suchej bądź wysuszonej przez kuracje kwasami mogą być bardzo zadowolone z jego działania. Dla mnie ten krem okazał się być złym wyborem. To, co pozostało, zostawię na zimowe dni, gdy będę potrzebowała większej ochrony przed mrozem czy wiatrem. Jednak przez 3/4 roku krem leżałby nieużywany.

Wracam do MMB - tym razem bezdyskusyjnie.

Używam tego produktu od: czterech miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kamiliah za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• bardzo dobry dla cery naczynkowej
  • Krem zapewnia właściwe nawilżenie, jest bardzo lekki i stanowi idealne dopełnienie mojej codziennej pielęgnacji. Serdecznie polecam wszytskim wyzażankom

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić matysia153 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Testowałam wiele kremów do twarzy - również z wyższej półki i mogę powiedzieć, że ten jest dla mnie najlepszy. Nawet kremy za 300 zł się nie umywają

+dobrze nawilża
    +nie uczula
    +nie zapycha
    +nadaje się pod makijaż
    +po użyciu skóra jest trochę zmatowiona, nie świeci (po większości kremów, po chwili sreasznie się świecę :P)
    +ma naturalny, dobry skład
    +stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry
    +ma higieniczne opakowanie
    +dobra konsystencja
    +dosyć wydajny
    +nadaje się i na dzień, i na noc.

-minusów nie zauważyłam

Mam jeszcze lekki krem rokitnikowy. Też jest niezły, ale wolę krem brzozowy.

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy

Chcesz pochwalić Hisoka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • Krem jest rewelacyjny. Mam bardzo wrażliwą, alergiczna cerę z tendencją do zapychania. Ten krem zdecydowanie uratował moją skórę. Jest lekki, świetny pod makijaż, praktycznie nie ma zapachu, błyskawicznie się wchłania, nawilża i odżywia. Ma świetny skład. Nie podrażnia, nie zapycha, nie uczula. Moja cera go uwielbia. Zdecydowanie mój KWC.

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: Dużo

Chcesz pochwalić memez za czytelną i pomocną recenzję?
  • fantastyczny
  • Produkt doskonały, tak dobry jak i jego bracia, czyli nagietkowy i rokitnikowy. Szybko się wchłania, pozostawia na buzi taka cudowną warstewkę ochronną, która nie jest ani tłusta ani lepka. Doskonale nadaje sie więc pod makijaż. Do mojej, mieszanej i przetłuszczającej się w strefie T cery doskonale spisuje sie w zimie. Polecam, to fenomenalne kremy!

Chcesz pochwalić mulier za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ciekawy produkt
  • Zachęcona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po niego. Myślę, że póki co dobrze się sprawdza. Zwłaszcza w tym okresie przejściowym i letnim - nie jest ciężki, a teraz jak jest coraz bardziej upalniej nakładam jeszcze na niego warstwę oleju.

Plusy:
    + jak już wspomniałam lekki
    + opakowanie
    + szybko się wchłania
    + zapach: ja osobiście nie jestem jakimś wrażliwcem zapachowym, więc dla mnie jest on neutralny
    + pozostawia delikatną warstewkę ochronną
    + pomógł mi nawilżyć skórę i delikatnie wygładził zmarszczki mimiczne ().

Jednak w tym miejscu pragnę zaznaczyć, że osoby, które wierzą w zbawienny wpływ super kremu na wygładzenie zmarszczek to muszę je rozczarować. Otóż aby wygładzić takie zmarszczki w stopniu zadawalającym należy systematycznie robić masaże twarzy.

Minusy:
    - również opakowanie (bo niestety nie możemy kontrolować zużycia)
    - mógłby być troszkę tańszy

Pod znakiem zapytania:
    ? Nie wpłynął w żaden sposób na zaskórniki, bo tak jak przed używaniem jak i teraz nadal je mam. Póki co stosuje oczyszczanie manualne, bo łój sam z siebie nie zniknie. I oczywiście trzeba nawilżać i oczyszczać.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Kittieh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 79 raz(y)
  • Średnio się sprawdził
  • Ten kremik brzozowy kupiłam po tym jak skończył mi się nagietkowy

Nie jest tak dobry jak lekki krem nagietkowy

średnio nawilża, nie likwidował drobnych lini minicznych, nawilżenie było od początku użycia rano niewystarczające
    czasami mnie zapychał i tu byłam mocno zdziwiona, składy obu kremów są podobne ale jednak
    nie podrażnia
    skóra po jego użyciu była taka dziwna, niby nawilżona ale niezbyt gładka
    podkład rozprowadzał się gorzej niż na nagietkowym
    wygoodne opakowanie z pomką, higieniczne
    polski dobry skład
    jest bardziej tępy

podobnie jak nagietkowy uzywalam ok 3 mcy od marca do maja

nie wróce do niego ale warto było spróbwać

Używam tego produktu od: marzec maj 2015

Chcesz pochwalić elyon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, ale po tuningu
  • Kilka miesięcy temu skusiłam się na mój pierwszy kosmetyk firmy sylveco - lekki krem brzozowy. Sama firma bardzo mnie ciekawi, mają wspaniałe kosmetyki o jeszcze wspanialszych składach Początkowo krem nie porwał mnie, potem znalazłam na niego idealną metodę używania

Skład:

Jak możecie się domyślać, to właśnie skład kremu tak mnie skusił - jest piękny Znajdziemy tutaj masę emolientów, w tym olej z pestek winogron, olej sojowy, następnie masło shea, olej arganowy, olej jojoba. Jest także kilka nawilżaczy - ksylitol, betulina, ekstrakt z aloesu i łagodząca alantoina. Pod koniec składu - ekstrakt z mydlnicy lekarskiej.

Konsystencja i zapach:
    Zapach jest dość kontrowersyjny, ciężko mi go do czegokolwiek przyrównać. Czuć tu naturę, ale jakby nie ziółka, to może ta brzoza Na szczęście dość szybko znika, bo zapachem nie powala. Konsystencja to takie średnio gęste mleczko, bardzo przyjemna.

Kremik był zapakowany w kartonik, który oczywiście już wyrzuciłam Na kartoniku bardzo ładnie opisany był skład, właściwości i poszczególne składniki. Wielki plus dla producenta, lubię takie dopieszczone opakowania Buteleczka z pompką bardzo uprzyjemnia aplikację. Szkoda, że nie widać tylko ubytku kosmetyku.

Działanie:
    Po zachwytach na blogach i KWC spodziewałam się, że krem i mnie zachwyci. Solo jednak jedynie natłuszczał i bardzo lekko nawilżał - moje przesuszone czoło dość szybko zaczęło protestować. Znalazłam jednak na niego sposób. Albo mieszam go na dłoni z kroplą żelu hialuronowego i taką mieszankę wklepuję w twarz, albo wklepuję go w dość mocno wilgotną od nawilżającego hydrolatu skórę (np. lipowego czy z kwiatów jaśminu). Można też nałożyć go na jakiś nawilżający tonik Jeśli użyję go właśnie w taki sposób, działa wyśmienicie Cera jest gładziutka, mięciutka, wspaniale nawilżona i zregenerowana. Cudownie łagodzi podrażnienia! Pięknie radzi sobie z moimi suchymi skórkami. Warunkiem jest tylko użycie go z żelem ha albo na wilgotną skórę Wchłania się dość szybko, jednak u mnie pozostawia bardzo leciutką powłoczkę - mnie to osobiście nie przeszkadza, właścicielki bardzo tłustych cer mogą być zawiedzione - taki lekki, jak mówi nazwa to on na pewno nie jest

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: nadal w trakcie 1

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić myszka2020 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie rewelacyjny
  • Mam cerę mieszaną- suchą na policzkach i pory na nosie ze skłonnością do zapychania. Po tym kremie spodziewałam się wiele, niestety nie spełnił moich oczekiwań w 100%.

Plusy:
    - skład
    - jest produktem wysokiej jakości, zamkniętym w higienicznym, wygodnym opakowaniu
    - dobrze nawilża, uspokaja cerę
    - nie zwiększa wytwarzania sebum, ale też nie gwarantuje matu
    - zapach, konsystencja

Minusy:
    - nie wpływa na cerę jakoś spektakularnie. Miałam na policzkach kilka ''pajączków'' i zaskórniki na nosie, ten krem niczego nie zmienił (na lepsze ani gorsze)
    - krótki termin do zużycia

Przyzwoity krem z bardzo dobrym składem, który nawilża i niewiele poza tym. Myślę, że jeszcze kupię, ale będę go używała na zmianę z innym.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 50 ml

Chcesz pochwalić Ada871 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Nie dla mnie
  • Plusy:
    + skład !!!
    + nie zatyka skóry tłustej/mieszanej !!!
    + działa ochronnie - po nałożeniu na krem typowo nawilżający daje lekką barierę przed utratą wilgoci
    + stosuję również pod oczy, nic im więcej nie potrzeba
    + posiada fajne, higieniczne opakowanie, które można wielokrotnie wykorzystywać (jeżeli ktoś kupował tego typu opakowania to wie, że wystarczy odpowiednio nacisnąć i już mamy otwarte opakowani, które możemy ponownie napełnić = oszczędność około 5 zł.
    + produkt naszej rodzimej firmy, wspieramy polski biznes

Minusy:
    - Nie ma efektu wow, czyli poprawienia stanu skóry w sposób bardzo widoczny
    - zbyt małe nawilżenie

Używam tego produktu od: 4 m-cy

Chcesz pochwalić elbaa za czytelną i pomocną recenzję?