Dove, Silk Glow, Nourishing Shower Gel (Odżywczy żel pod prysznic)

Powiększ Dove, Silk Glow, Nourishing Shower Gel (Odżywczy żel pod prysznic)

Zgłoszony przez Marchewunieczka

Żel pod prysznic Dove Silk Glow to doskonałe połączenie delikatnych składników z Nutrium Moisture - nasza unikalna kompozycja składników nawilżających została wzbogacona o lipidy identyczne z tymi naturalnie występującymi w skórze.
Wchłania się głęboko i doskonale odżywiamwarstwy naskórka podczas kąpieli.

Cena: ok. 10zł / 250ml

• Masakra
  • Nie przepadam jakoś za tą firmą, gdyż ich żele pachną (czyt. śmierdzą) mi mydłem :/ i tak samo jest z tym żelem. Całe szczęście dostałam go w prezencie, więc nie muszę żałować za bezsensu wydane pieniądze. Żel wogóle się nie pieni, nie wchłania się w gąbkę, gdyż ma bardzo gęstą konsystencję. Jego pojemność to 250 ml, a cena pewnie około 10 zł. Przez swoją konsystencję jest bardzo nie wydajny. Nie polecam go. Ostatnio miałam okazję spróbować i powąchać nowości żelowej właśnie z Dove, o ile się nie mylę o zapachu pistacji i pachnie rewelacyjnie mimo, że się nie pieni, ale napewno kupię pistacjowy. Dove Silk Glow nie nawilża, bynajmniej ja tego nie doświadczyłam. Czasem stosowałam go jako płyn do kąpieli i oczywiście woda się nie pieniła a dodatkowo zostawiał nalot na wannie, a sama woda była mętnego koloru. Dodatkowo opakowanie jest beznadziejne. Nie można wydobyć z niego resztek produkty, gdyż odwrócony do góry nogami od razu przewraca się. Tego odradzam. Stanowcze nie nie nie. Uważam go za bubla.

Używam tego produktu od: już nie używam

Chcesz pochwalić warkoczykowa24 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krem + mydło + bita śmietana.
  • Prawdopodobnie nie kupiłabym tego żelu z własnej inicjatywy. Dostałam go z okazji świąt w jakimś większym zestawie i przypadło mi go zużyć.

Konsystencja jest mocno skoncentrowana i właściwie ten żel jest żelem tylko z nazwy. Przypomina bardziej balsam. Trzeba obficie spłukiwać. Niespecjalnie się pieni.
    Zapach niby jest przyjemny, a niby nie. W butelce i przy nakładaniu na skórę jest ciepły, intensywny, dość charakterystyczny. Jednak po chwili zaczyna zalatywać pospolitym ostrym mydłem. Nie wywołuje to we mnie miłych odczuć, bo jedyne co przynoszą mi mydła w kostce to przesuszenie.
    Szczęśliwie po kąpieli zapach na powrót staje się przyjemny i kojący, co więcej zostaje na skórze na dość długi czas.
    Skóra po jego użycia jest bardzo miękka, niewysuszona, żadnego odczucia ściągnięcia. Nie skłania też do alergii mojej niemowlęcej wręcz skóry.
    Nie powiedziałabym jednak, że pielęgnacja skóry za sprawą tego żelu to efekt długotrwały.
    Nie podoba mi się opakowanie. Otwieranie to koszmar, nie mogę podważyć wieczka mokrymi dłońmi, muszę używać paznokci. Nie da się go również postawić "na głowie", żeby dogrzebać się do resztek.
    Cena? Jak wspominałam dostałam go jako prezent w zestawie, więc nie będę się wypowiadać.

Plusy:
    - Kremowa konsystencja.
    - Miły zapach utrzymujący się na skórze.
    - Miłe odżywienie skóry tuż po kąpieli.

Minusy:
    - Brak długotrwałego działania.
    - Mało funkcjonalne opakowanie.
    - Zapach zajeżdżający mydłem podczas kąpieli.

Podsumowując: średni. Nie wiem, czy kupię ponownie.

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciepły, letni, wakacyjny
  • Zapach żelu sprawia, że przysznic staje się ogromną przyjemnością. Moim zdaniem jest uniwersalny, dobry zarówno latem, jak i zimą. Zapach relaksuje, odpręża, nie jest ciężki. Pozostaje na skórze i w łazience jeszcze przez pewien czas po wzięciu prysznica. Będzie mi przypominał letnie wakacje.
    Żel ma dosyć gęstą, kremową konsystencję. Jest wydajny - już jego niewielka ilość pozwala na wytworzenie wystarczającej ilości piany, przy czym pieni się bardzo dobrze w duecie z myjką, samodzielnie średnio. Jest dosyć ciężki i skoncentrowany - wymaga dokładnego spłukania. Jest przy tym bardzo wydajny.
    Żel nie podrażnia i nie wysusza skóry. Trudno mówić o nawilżeniu, gdyż po wzięciu prysznica i tak używam mleczka/balsamu do ciała. Podkreślić jednak należy, iż spośród popularnych żeli drogeryjnych (Palmolive, Nivea, Fa) Dove pozostawia skórę najlepiej nawilżoną/najmniej wysuszoną.
    Butelka jest dosyć wygodna. Nie przepadam za zamknięciem stosowanym przez Dove. Bywa, że ciężko się je otwiera. Żel wygodnie się dozuje, jego nadmiar nie wylewa się z butelki, nie ma tu żadnego marnotrawstwa. Problemem staje się postawienie butelki "do góry dnem", kiedy chcemy żel zużyć do końca.

Używam tego produktu od: lato 2013 - przez okres około 2 m-cy (na zmianę z innymi)
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 250 ml

Chcesz pochwalić czternastka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry produkt
  • Żel dove silk glow jest produktem godnym polecenia: fajna konsystencja, dobra cena, dostepność, pięęęęęęęęęęękny zapach, jedwabiście miękka, nawilżona i długo pachnąca skóra po użyciu żelu...Naprawdę dobra rzecz. Polecam.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1ego

Chcesz pochwalić emi2012 za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku, ale nie jest ulubionym z Dove
  • Żel dostałam w komplecie z dezodorantem i z obu produktów jestem zadowolona, aczkolwiek serię klasyczną uważam za bardziej udaną

Do rzeczy:
    - ma ładne i wygodne opakowanie. Bez trudu się otwiera, nie ma mocarnych zatrzasków i łamania paznokci, butelka nie wyślizguje się z rąk, szkoda tylko, że nie można postawić jej do góry nogami.

- pachnie całkiem ładnie. Nie wywołuje zachwytów, ale też nie uprzykrza kąpieli Zapach typowo mydlany, kosmetykowy , ale z jakąś ostrą, surową nutą. Trochę podobny do zimowej serii Oriflame w niebieskiej butelce z płatkami śniegu.

- dobrze sie pieni, wystarczy odrobina na gąbkę, aby wytworzyć dużo piany,w związku z tym jest wydajny.

- myje, oczyszcza ciało, robi to, co robić powinien. Nie wysusza skóry, ale też nie zauważyłam tak fenomenalnego "nawilżania" jak po żelu w musie. Chcę pochwalić za to, ze ciało długo pachnie nim po kąpieli ! Skóra nie jest podrażniona, ma ładny koloryt, nie mam zastrzeżeń do działania.

- nie jest drogi i wszędzie można go dostać.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić glamorous90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odżywczy? Chyba tylko, jeśli go zjesz...
  • Żel nie wyróżnia się niczym specjalnym. Ładnie pachnie, ale zapach się długo nie utrzymuje, ma fajną, kremową konsystencję. Nie lubię opakowań od Dove, chyba ich specjaliści nie próbowali ich nigdy otworzyć śliskimi rękoma.
    Co do odżywczości tego produktu: swoją opinię wyraziłam w podsumowaniu. Ja zupełnie nic nie zauważyłam.
    Zwykle oceniam produkty na żele pod prysznic na co najmniej 4 gwiazdki, bo wszystkie myją, a tego właśnie od nich wymagam, ale ten oceniłam na 3, za niespełnioną przez producenta obietnicę odżywczego działania produktu.

Używam tego produktu od: używałam go przez około miesiąc

Chcesz pochwalić esceflora za czytelną i pomocną recenzję?
  • PRZECIĘTNY
  • ŻEL JAK ŻEL.

Jego największym plusem jest zapach i to że się dobrze pieni. Ale nawilżenie które daje jest zauważalne tylko pod prysznicem a potem znika. Dlatego balsam jest konieczny.

Jest to taki przeciętniak ale balsam ma przecież po prostu myc

Nie wiem czy go kupię ponownie bo ja lubię zmieniac moje żele bardzo często.

Nie mówię że ten jest zły , jest dobry ale po prostu przeciętny.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić OoLlGgAa998 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Żele Dove jako nieliczne na rynku spełniają obietnice producenta jeśli chodzi o nawilżanie. Kosztują nieco więcej niż inne ale jest to w pełni uzasadnione. Ogólnie Dove od lat wysoko trzyma poprzeczkę i moje zaufanie do tej marki jest duże.

Ten żel ma bogatą konsystencję, intensywny zapach (ja jestem na tak, lubię inne zapachy niż kwiatki i tym podobne). Niesamowicie się pieni oraz dobrze myje. Jednak co ważne - ten żel działa lepiej niż niejeden balsam. Pielęgnuje skórę w trakcie mycia, nawilża, nie podrażnia. Skóra po osuszeniu właściwie nie wymaga użycia balsamu. Dlatego ten żel tak paradoksalnie pasuje na letnie dni - może nie jest orzeźwiający ale po prysznicu nie trzeba się już niczym smarować.

Opakowanie wygodne aczkolwiek dozownik ma nieco za duży otwór. Szkoda, że nie da się postawić do góry nogami aby wygodnie zużyć całość. Niemniej - zasłużone pięć gwiazdek, te żele w 100% spełniają obietnice producenta - rzadkość na dzisiejszym rynku kosmetycznym.

Ilość zużytych opakowań: jedna butelka

Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Jestem zachwycona tym żelem.
    Kupiony w Rossmannie na promocji, zupełnym przypadkiem sprawił, że jestem nim zachwycona

+ zapach, zapach, zapach: pachnie niesamowicie świeżo, kobieco, zapach jest nienachalny, lecz dla mnie wyczuwalny. Utrzymuje się na skórze. Ba! Kilka godzin po prysznicu, pachnie jeszcze w łazience

+ nawilża
    +wygładza
    + świetnie się pieni
    + dobrze myje
    + pozostawia uczucie świeżości na ciele

1 gwiazdkę jednak mimo wszystko muszę odjąć, gdyż:

- jest mało wydajny przez to, że otwór, przez który go wylewamy, jest dość spory = dużo żelu wylewa się na raz, co przy dużym opakowaniu jest ciężkie do opanowania

- cena... Niestety, ale duże opakowanie tego żelu bez promocji kosztuje ok. 16-18zł. Dla mnie to stanowczo za dużo jak za żel pod prysznic i niestety, zniechęca do ponownego kupna, chyba że na promocji.
    Aktualnie kupiłam dużą butlę za 7,89, więc cena naprawdę niska.

- opakowania nie można postawić do góry nogami (jak wszystkie Dove, co mnie irytuje).

Chcesz pochwalić Dotka90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Same plusy

Żele pod prysznic zasadniczo myją i pachną. Dove oczywiście też myje i ma delikatny, kremowy zapach, który ledwie czuć na skórze (czasem to ważne, żeby zapach się nie wybijał.)

To, co ten go wyróżnia, to doskonałe nawilżanie. Lubię eksperymentować z kosmetykami, ale tylko ten tak intensywnie pielęgnuje skórę. Przy jego użyciu można golić nogi i nie będą przesuszone, ani podrażnione.

Do tego jest bardzo wydajny (dość gęsty, ale nie żelowy).

W promocji można zakupić 400ml za 8zł , bardzo tanio.

POLECAM!

Używam tego produktu od: lat może 6?/ na zmianę z owocowymi
    Ilość zużytych opakowań: 3 (2 duże, jedno małe)

Chcesz pochwalić nejmless za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę świetny, tylko szkoda że w takiej cenie
  • Jest to jeden droższych żeli dostępnych w drogeriach, więc niestety kupuję go (albo dostaję ) sporadycznie.

Plusy:
    + gęsty
    + śliczny zapach (wg niektórych zbyt intensywny, ale mi baaardzo odpowiada)
    + bardzo dobrze się pieni

Jedynym minusem jest cena, bo nawet ta promocyjna nie powoduje, że jest ona konkurencyjna w stosunku do większości żeli pod prysznic.

Ale oczywiście POLECAM, jak tylko mam okazję, to z przyjemnością go używam

Używam tego produktu od: ok. roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 małe (po 250 ml)

Chcesz pochwalić Asiek6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy z półki drogeryjnej
  • Jestem zachwycona i wracam do niego regularnie.

Nawilża, odżywia, wygładza. Skóra jest miękka i miła w dotyku.
    Ma gęstą konsystencję, świetnie się pieni w kontakcie z myjką, uwielbiam go używać - bo dodatkowo zapach wydaje się stowrzony pod moje preferencje: ciepły, otulający, ale nie duszący i niebanalny. Nie nudzi się i zawsze chętnie po niego sięgam, nawet jeśli pod prysznicem mam inny żel pod prysznic.

Skóra po kąpieli jest na pewno bardziej nawilżona niż po użyciu tanich żeli za kilka zł, choć i tak zawsze używam balsamu do ciała.
    Używany w komplecie z balsamem z tej samej serii pozwala długo cieszyć się zapachem i miękkością skóry.

Dla mnie nie do pobicia.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: siedem albo osiem butelek 500 ml i 250 ml

Chcesz pochwalić olaniebieska za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawdę wygładza i nawilża skórę!
  • Żel wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zawsze oczekiwałam tylko żeby mył i ładnie pachniał, toteż nie kupowałam droższych produktów z tej kategorii. Żel kupiłam tylko dlatego, że była promocja za dużą butlę 10zł.

Żel jest baaaardzo wydajny. niewielka ilość wystarczy żeby się umyć. Ma bardzo gęstą i kremową konsystencję, taką jak lubię. Nie ma takiego cudnego i otulającego zapachu jak żele kremowe Palmolive (z masłe shea, czy olejkiem migdałowym mmmmm ), ale ogólnie zapach nie jest też taki najgorszy - jest ciepły i charakterystyczny, ale dla mnie neutralny.

NAJWIĘKSZĄ ZALETĄ PRODUKTU JEST TO ŻE FAKTYCZNIE NAWILŻA!!!
    Nie oczekiwałam tego po żelu pod prysznic, który jest dosyć krótko na skórze, ale jednak! może to oleje sprawiają wrażenie takiej gładniej skóry, sama nie wiem, ale po prysznicu z tym żelem mam ochotę sama siebie gładzić po skórze ;-p
    Bardzo miłe uczucie.
    Do tego naprawdę czuć że myje.
    Nie podrażnia, nawilża, nie uczula, myje, jest gęsty, wydajny, w promocji bardzo opłacalny, pachnie ok, acz bez fajerwerów i właśnie tylko zapachu brakuje mi do szcześćia i do tego żeby był moim KWC...i dlategoo pół gwiazki zabieram...

Wypróbuję wersji zapachowych: migdałowej, z midoem, albo wanilią ii zobaczę czy mają podobne działanie. Jeśli nie, to wrócę do tego

Ilość zużytych opakowań: prawie całe jedno duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić katarina26h za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny skład
  • Po wprowadzeniu nowej wersji moich do niedawna ulubionych żeli Palmolive Naturals, w których głównym składnikiem jest obecnie SLS, poszukiwałam jakiegoś innego żelu o łagodniejszym składzie i znalazłam właśnie ten (oraz jego niebieskiego brata - Deeply Nourishing).
    Przede wszystkim zachwycił mnie jego skład - SLES dopiero na 7 pozycji, a wczesniej gliceryna i oleje - który zapewnia, że żel jest rzeczywiście łagodny dla skóry, nawilżający i odzywczy. Mało jest takich produktów w drogeriach. Dobrze się pieni i jest wydajny. Zapach średni, ale subtelny, jak najbardziej akceptowalny i nie najważniejszy (nie kupuję kosmetyków dla zapachu tylko dla ich właściwości). Jestem z niego bardzo zadowolona.
    Dostepnośc produktu bardzo dobra.
    Wady - za wysoka cena jak na zwykły żel.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić PotworPimpusPierwszy za czytelną i pomocną recenzję?
  • nigdy wiecej!
  • Nigdy wiecej, ten zel po prostu..smierdzi! niestety, ale ale jego okropny zapach powoduje, ze pomimo jakis tam rzekomych wlasciwosci nalwizajcących myjących itp nie jestem w stanie go uzywac..
    po powąchaniu produktu prostu z butelki jest jeszczecalkiem przyzwoicie, ale koszmar zaczyna sie dopiero pod prysznicem..
    trzeba bedzie przerobic na plyn do mycia podlogczy cos..

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1szego

Chcesz pochwalić olafazola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żel jest ok, ale ten zapach...
  • Nie mam żadnych zatrzeżeń do tego żelu - jest wydajny, kremowy, dobrze się nim myje i jego konsystencja jest idealna, ale... nie znoszę jego zapachu, gdy używam ten żel to chcę, żeby jak najszybciej skończyło się opakowanie i żebym mogła zacząć jakiś inny żel, bo zapach tego mnie mdli. Teraz mam mniejsze opakowanie, ale jakiś czas temu dostałam w prezencie opakowanie 400 ml i już pod koniec męczyłam się, żeby go zużyć. Nie wiem, dlaczego mi tak nie odpowiada ten zapach. Może on ma jakieś tam właściwości nawilżające i cuda wianki na kiju, jednak przez ten zapach raczej nie kupię go już więcej.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 400ml

Chcesz pochwalić Magic chocolate cookie za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Żel bardzo ładnie pachnie,dobrze nawilża. Czegóż chcieć więcej?
    Nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo wydajny,kremowy,gęsty...
    Polecam żele dove!!!
    to dobry wybór

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić myszówka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony
  • Dostałam go w prezencie świątecznym. Z początku nie chciałam go używać, ze względu na to, co wczęsniej przeżyłam z żelami pod prysznic.... ale ten jest inny

Używam go niewiele na myjkę. Ma piękny, delikatny zapach, dobrze oczyszcza skórę i lekko nawilża. Idealny wprost na jeszcze zimowe dni.

Na pewno z niego nie zrezygnuję

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić kasienka9040 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemny
  • Bardzo przypadł mi do gustu. Ogólnie cała seria Silk wg mnie jest udana. Żel ma kremową konsystencję, beżowy kolor i typowo dove'owski zapach. Dobrze oczyszcza i jednocześnie nawilża skórę. Nie przesusza. Dobrze się pieni i jest bardzo delikatny dla skóry. Trochę niewydajny, ale miałam go w małej pojemności więc może temu. Mi się podoba i na pewno kiedyś do niego powrócę.

Używam tego produktu od: ok 3 tygodni
    Ilość zużytych opakowań: całe 250 ml

Chcesz pochwalić Awakme za czytelną i pomocną recenzję?