Dove, Silk Glow, Nourishing Shower Gel (Odżywczy żel pod prysznic)

Powiększ Dove, Silk Glow, Nourishing Shower Gel (Odżywczy żel pod prysznic)

Zgłoszony przez Marchewunieczka

Żel pod prysznic Dove Silk Glow to doskonałe połączenie delikatnych składników z Nutrium Moisture - nasza unikalna kompozycja składników nawilżających została wzbogacona o lipidy identyczne z tymi naturalnie występującymi w skórze.
Wchłania się głęboko i doskonale odżywiamwarstwy naskórka podczas kąpieli.

Cena: ok. 10zł / 250ml

• O tak
  • Przetestowałam mnóstwo kosmetyków do kąpieli, posiadam wąskie grono ulubieńców a Dove trafia do czołówki zestawienia

+ cudowna konsystencja, niewielka ilość pieni się, pieni, pieni...
    + zapach typowy dla Dove, bardzo przyjemny
    + bardzo wydajny
    + 500 ml można kupić już za zawrotne 8 zł w promocji
    + powszechnie dostępny
    + bardzo dobrze myje, delikatnie, czuć, że odżywia skórę
    + co mnie zaskoczyło - nie muszę po nim używać balsamu, ciało jest gładkie i nawilżone

Choć dla mnie najlepszą recenzją tego żelu są słowa mojego mężczyzny gdy wyszłam spod prysznica:

"Kasia, jaka Ty jesteś aksamitna!"

Bezcenne Polecam

Chcesz pochwalić Guernicaa89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • IDEAŁ
  • Idealny żel pod prysznic
    Plusy:
    -wydajny
    - ładny zapach
    - super konsystencja
    - nawilża, pozostawia miękką , jedwabistą skórę
    - zero uczuleń, podrażnień
    - zapach utrzymuje się na skórze
    Minusów brak !Używam tego produktu od: bardzo wielu latIlość zużytych opakowań: bardzooo dużo

Używam tego produktu od: bardzo dawna
    Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić czekoladowa a za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie lubię
  • Zapach nawet lubię - po prostu przyzwyczaiłam się, choć jest lekko duszący, piżmowy. Najgorsze jest to, że żel niemiłosiernie ślizga się po skórze, nie pieni się (to mi nie przeszkadza), zostawia taką śliską, nieprzyjemną warstewkę.
    Za to go nie lubię i niestety nie kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić pasterz cieni za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 57 raz(y)
  • Słabo, słabo....
  • Na wstępie napiszę czego oczekuję od żelu pod prysznic: porządnego oczyszczenia i dobrego spieniania.

Niestety ten żel nie spełnia żadnego z tych kryteriów.

Minusy:
    -bardzo słabo się pieni. Piana jest w zasadzie żadna neizależnie od tego, czy używamy na gąbkę, czy na myjkę

- w związku z powyższym jest niewydajny. Starcza na około 2 tygodni.

-Cena wysoka jak na beznadziejną wydajność

-nie oczyszcza. Mam wrażenie, że ślizga się po skórze nie zmywając brudu

-ma brzydki zapach, ale to kwestia gustu.

Z plusów mogę wymienic to, że nie przesusza skóry, ale nie tego oczekuję od żelu.

Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Chcesz pochwalić khloe za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie żel
  • Nic specjalnego. Zapach nawet miły, pudrowy jakiś, i szybko się nudzi. Po kąpieli szybko mija.
    Z plusów: nawilżenie.
    Największy minus, jak dla mnie: beznadziejne opakowanie.
    Oczekiwałam czegoś lepszego, ale najgorszy też nie jest. Dostałam teń żel w prezencie, w większym zestawie, i jest...ot taki sobie. Sama bym nie kupiła.

Ilość zużytych opakowań: 250 ml

Chcesz pochwalić talyah_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poprawny, ale bez szału
  • To mój pierwszy żel pod prysznic z Dove-dostałam go w prezencie razem z balsamem oraz dezodorantem. Sama raczej bym go nie kupiła, gdyż często mnie odstrasza nieco wysoka cena żeli tej marki. Poza tym zawzwyczaj jestem wierna żelom Ziai lub zwykłym mydłom

Kosmetyk ten bez problemu znajdziemy go w drogeriach i supermarketach. Jednak cena dla mnie jest już troszkę wysoka-ja spotykam butelkę 250 ml w cenie około 13 zł, dla mnie to sporo, zwłaszcza, że za tyle mogę mieć dwie 2x większe butle równie dobrej Ziai. Aż boję się myśleć ile kosztuje duża butelka o pojemności 400 ml

Opakowanie dla mnie kiepskie. Mimo, że ma wygodny kształt, dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z nich, to mam dwa zastrzeżenia:
    -otwarcie. Niby zatrzask, ale ciężko to otworzyć, można sobie połamać paznokcie.
    -nie można postawić tej butelki na głowie co utrudnia wydobycie jej zawartości do końca.

Konsystencja jest bardzo gęsta i kremowa. Mi bardziej przypomina balsam. Pieni się dość słabo w porównaniu do żeli pod prysznic innych marek-podczas mycia muszę wylać go na gąbkę całkiem sporo. Pianę tworzy bardzo miłą, otulającą i kremową, choć niezbyt obfitą, niestety Spłukuje się bez problemu.
    Zapach całkiem przyjemny jak dla mnie-mydlano-kremowy z nutą pudrową. Unosi się podczas mycia, zaś później po myciu utrzymuje się nieco na skórze, choć w bardzo delikatnej formie.

W składzie już na drugim miejscu nawilżająca gliceryna, nieco dalej SLEs. Mi on nie przeszkadza w ogóle, dla mnie jest dobrym oczyszczeniem skóry, choć troszkę bardziej agresywnym Jest tu także olej słonecznikowy(Helianthus Annuus Seed Oil) oraz uwodniony olej sojowy(Hydrogenated Soybean Oil)-nawilżają i odżywiają.

Ten żel dobrze myje i odświeża skórę, pozostawia ją czystą leciutko pachnącą. To dla mnie najważniejsze. Jakiegoś szczególnego nawilżenia i odżywienia nie zauważyłam, ale dla mnie to żaden minus, ponieważ nie oczekuję tego od żelu pod prysznic. Od tego typu produktów mogę oczekiwać jedynie oczyszczenia skóry bez jej wysuszania. Dove Silk Glow nie wysusza, nie podrażnia, nie uczula

Wydajność niska. Używając go jakieś 5 dni pod rząd nie miałam już prawie połowy butelki. Mimo zmniejszenia częstotliwości stosowania do jakiś dwóch razy w tygodniu żelu mi ubywało szybko, w niecałe 1,5 miesiąca zużyłam całą butelkę 250 ml.

+dostępność
    +kremowa konststencja
    +niezły skład
    +kremowa, otulająca piana
    +przyejmny zapach
    +myje i odświeża
    +nie wysusza
    +nie podrażnia, nie uczula

-/+niezbyt dobrze się się pieni, trzeba sporo go wylać
    -/+nie nawilża ani nie odżywia jakoś rewelacyjnie
    -/+cena

-wydajność
    -niezbyt wygodne oapkowanie

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedna butelka 250 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Abisans za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny uwagi żel
  • PLUSY:
    +fantastyczna konsystencja
    +zapach ujdzie
    +bardzo fajnie i przyjemnie wchłania się w skórę
    +nie jest drogi
    +jest łatwo dostępny

MINUSY:
    -zapach nie trwa na ciele długo

Używam tego produktu od: bardzo długiego czasu
    Ilość zużytych opakowań: 11 może trochę więcej

Chcesz pochwalić weronika12345678901 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Masakra
  • Nie przepadam jakoś za tą firmą, gdyż ich żele pachną (czyt. śmierdzą) mi mydłem :/ i tak samo jest z tym żelem. Całe szczęście dostałam go w prezencie, więc nie muszę żałować za bezsensu wydane pieniądze. Żel wogóle się nie pieni, nie wchłania się w gąbkę, gdyż ma bardzo gęstą konsystencję. Jego pojemność to 250 ml, a cena pewnie około 10 zł. Przez swoją konsystencję jest bardzo nie wydajny. Nie polecam go. Ostatnio miałam okazję spróbować i powąchać nowości żelowej właśnie z Dove, o ile się nie mylę o zapachu pistacji i pachnie rewelacyjnie mimo, że się nie pieni, ale napewno kupię pistacjowy. Dove Silk Glow nie nawilża, bynajmniej ja tego nie doświadczyłam. Czasem stosowałam go jako płyn do kąpieli i oczywiście woda się nie pieniła a dodatkowo zostawiał nalot na wannie, a sama woda była mętnego koloru. Dodatkowo opakowanie jest beznadziejne. Nie można wydobyć z niego resztek produkty, gdyż odwrócony do góry nogami od razu przewraca się. Tego odradzam. Stanowcze nie nie nie. Uważam go za bubla.

Używam tego produktu od: już nie używam

Chcesz pochwalić warkoczykowa24 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krem + mydło + bita śmietana.
  • Prawdopodobnie nie kupiłabym tego żelu z własnej inicjatywy. Dostałam go z okazji świąt w jakimś większym zestawie i przypadło mi go zużyć.

Konsystencja jest mocno skoncentrowana i właściwie ten żel jest żelem tylko z nazwy. Przypomina bardziej balsam. Trzeba obficie spłukiwać. Niespecjalnie się pieni.
    Zapach niby jest przyjemny, a niby nie. W butelce i przy nakładaniu na skórę jest ciepły, intensywny, dość charakterystyczny. Jednak po chwili zaczyna zalatywać pospolitym ostrym mydłem. Nie wywołuje to we mnie miłych odczuć, bo jedyne co przynoszą mi mydła w kostce to przesuszenie.
    Szczęśliwie po kąpieli zapach na powrót staje się przyjemny i kojący, co więcej zostaje na skórze na dość długi czas.
    Skóra po jego użycia jest bardzo miękka, niewysuszona, żadnego odczucia ściągnięcia. Nie skłania też do alergii mojej niemowlęcej wręcz skóry.
    Nie powiedziałabym jednak, że pielęgnacja skóry za sprawą tego żelu to efekt długotrwały.
    Nie podoba mi się opakowanie. Otwieranie to koszmar, nie mogę podważyć wieczka mokrymi dłońmi, muszę używać paznokci. Nie da się go również postawić "na głowie", żeby dogrzebać się do resztek.
    Cena? Jak wspominałam dostałam go jako prezent w zestawie, więc nie będę się wypowiadać.

Plusy:
    - Kremowa konsystencja.
    - Miły zapach utrzymujący się na skórze.
    - Miłe odżywienie skóry tuż po kąpieli.

Minusy:
    - Brak długotrwałego działania.
    - Mało funkcjonalne opakowanie.
    - Zapach zajeżdżający mydłem podczas kąpieli.

Podsumowując: średni. Nie wiem, czy kupię ponownie.

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciepły, letni, wakacyjny
  • Zapach żelu sprawia, że przysznic staje się ogromną przyjemnością. Moim zdaniem jest uniwersalny, dobry zarówno latem, jak i zimą. Zapach relaksuje, odpręża, nie jest ciężki. Pozostaje na skórze i w łazience jeszcze przez pewien czas po wzięciu prysznica. Będzie mi przypominał letnie wakacje.
    Żel ma dosyć gęstą, kremową konsystencję. Jest wydajny - już jego niewielka ilość pozwala na wytworzenie wystarczającej ilości piany, przy czym pieni się bardzo dobrze w duecie z myjką, samodzielnie średnio. Jest dosyć ciężki i skoncentrowany - wymaga dokładnego spłukania. Jest przy tym bardzo wydajny.
    Żel nie podrażnia i nie wysusza skóry. Trudno mówić o nawilżeniu, gdyż po wzięciu prysznica i tak używam mleczka/balsamu do ciała. Podkreślić jednak należy, iż spośród popularnych żeli drogeryjnych (Palmolive, Nivea, Fa) Dove pozostawia skórę najlepiej nawilżoną/najmniej wysuszoną.
    Butelka jest dosyć wygodna. Nie przepadam za zamknięciem stosowanym przez Dove. Bywa, że ciężko się je otwiera. Żel wygodnie się dozuje, jego nadmiar nie wylewa się z butelki, nie ma tu żadnego marnotrawstwa. Problemem staje się postawienie butelki "do góry dnem", kiedy chcemy żel zużyć do końca.

Używam tego produktu od: lato 2013 - przez okres około 2 m-cy (na zmianę z innymi)
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 250 ml

Chcesz pochwalić czternastka za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij