Alverde, Mineral Puder (Mineralny puder sypki)

Alverde, Mineral Puder (Mineralny puder sypki)

Puder mineralny sypki. Pozostawia skórę matową i jedwabiście gładką.
Dostępny w dwóch odcieniach do wyboru:
- 01 porcelein - jasnym porcelanowym,
- 02 natural- naturalnym.

sypki, mineralny

godny wypróbowania

Odkąd poraz pierwszy użyłam podkładu mineralnego wiedziałam, że już zawsze będzie moim must have. Zaczynałam od EDM-ów, które były całkiem ok, ale z powodu ceny postanowiłam wypróbować puder mineralny alverde.
Jest dostępny tylko w dwóch odcieniach- ja posiadam 01 porcelain przeznaczony do jasnych karnacji i pasuje mi idealnie. Wtapia się w cerę nie robiąc maski. Mat jaki daje nie jest płaski i sztuczny. Cera jest promienna i naturalna. Puder wyrównuje jej koloryt. Nie zakrywa niedoskonałości- od tego jest korektor. Jest trwały.
Niedostępny w polsce, jednakże puder można nabyć na allegro za jakieś 36zł, ale całe 10g, które w wypadku minerałów wystarczy na długi czas.

Używam tego produktu od: 3-ech miesięcy

fajny

naprawdę fajny puder, ja raczej wcześniej w ogóle pudru nie używałam, ale od kiedy odkryłam ten produkt to to robię. Dobre opakowanie, cena w porządku. Puder dobrze kryje wiec ja jestem zadowolona

Ulubiony produkt

Odkąd pierwszy raz użyłam tego pudru mineralnego wiedziałam, że to będzie mój must have. Dzięki niemu wiem, że mój makijaż spokojnie wytrzyma najbardziej ekstremalne warunki i będzie w nienaruszonym stanie. Ma dobry skład, nie ściera się, nie zmienia koloru podkładu, nie bieli, nie twarzy w ogóle nie rzuca się w oczy, więc naturalne wykończenie jest w cenie tego produktu. Zużyłam już naprawdę dużo jego opakowań i moja opinia na jego temat jest stała i niezmienna.

Jednak pokochałam

Do kolorówki naturalnej podchodzę z dużym dystansem, ale ten puder kupiłam zachęcona niską ceną gdy pokończyły mi się wszystkie pudry. Kosztował mniej niż 4 e i był najtańszym pudrem sypkim jaki znalazłam.
Do wyboru był kolor porelanowy, naturalny i transparentny. Ja wybrałam ten transparentny, bo ostatnio tylko takie pudry używam i lubię.

Puder jest drobno zmielony i miękki, taki aksamitny. Miałam ten bananowy z Alverde i są one niemal identyczne.
Ten puder nie bieli, jednak nadaje bardziej matowe wykończenie niż ten bananowy.
Jest przede wszystkim idealny pod oczy, bo dobrze utrwala korektor i nie wchodzi w zmarszczki mimiczne. Wygląda pod oczami gładko i ładnie i nie wysusza tej delikatnej skóry.

Na całą twarz też daje radę. Ładnie na niej wygląda, matowo ale nie sucho. Ładnie wygładza twarz, tylko trzeba go nakładać w miarę oszczędnie, bo na nosie może bardzo podkreślać pory (tam mam ich najwięcej, w innych miejscach ich nie podkreśla).
Jest lekki nie wysuszający. Nie jest na pewno nie zawodny, bo moja strefa T się przetłuszcza i trochę za słabo ją matuje, ale wystarczy dodać trochę sprawdzonego pudru na ten i jest w porządku. Skóra nie wyświeca się po nim jakoś mega mocno, jak po niektórych pudrach, więc też nie jest taki zły. Ale trzymanie matu i utrwalenie makijażu w przetłuszczających się partiach twarzy nie jest na oczekiwanym przeze mnie poziomie.
Lubię go używać poza pracą, gdzie nie zależy mi aż tak na macie i trwałości.

Na pewno mogę go polecić, szczególnie pod oczy czy na resztę twarzy, która się nie przetłuszcza np.na policzki, gdzie niekoniecznie potrzebny jest puder matujący.

Puder jest wydajny. Szybko fixuje twarz, tzn. usuwa deliaktną lepkość podkładu przed nałożeniem innych suchych produktów, nie trzeba go dużo.
Jest wydajniejszy niż zwykłe pudry.

Opakowanie jest ładne i w środku ma mały puszek, jednak nie zapobiega on wysypywaniu się pudru w opakowaniu i zawsze ten puder w środku lata.

Ogólnie pod względem całokształtu oceniam go pozytywnie. W porze zimowej daje radę.

Puder ma w składzie wiele ektraktów np. z liści rozmarynu czy pestek granatu, ale jest to puder z talkiem, co może nie każdy lubi.

Wklejam skład
talk, stearynian cynku, krzemionka, mika, olej jojoba *, ekstrakt z pestek granatu *, witamina E, olej słonecznikowy *, ester kwasu tłuszczowego, ekstrakt z liści rozmarynu *, mieszanina olejków eterycznych **, tlenek glinu, tlenek magnezu, barwniki mineralne * z kontrolowanej uprawy organicznej ** naturalne olejki eteryczne

EDIT:
Jestem już chyba na 4tym opakowaniu i coraz bardziej go lubię. Jak mocniej przyłożyłam się do nawilżania cery to ten puder naprawdę matuje ją na dobre 6 godzin. Poza tym bardzo dobrze utrwala makijaż i nawet pod maską podkład się nie ściera.

słaby.

Posiadam odcień 02.

Używałam ten puder przez całe lato. Podkład, który aplikowałam jednocześnie z tym pudrem był podkładem rozświetlającym i potrzebował mocnego zmatowenia, inaczej twarz świeciła się, jak bombka.

Alverde średnio sobie z tym radził:

1 ) Nie utrzymuje matu długo. Po góra trzech godzinach warto spojrzeć w lustro, czy aby twarz wygląda jeszcze przyzwoicie. Dodam, że mam cerę suchą.
2) Moim zdaniem nie wygląda ładnie na twarzy. Ma pudrowe wykończenie i jest bardzo widoczny.
3) Mega uciążliwy w aplikacji. Zapyla całe otoczenie ;-)
Trzeba uważać, bo nieraz zapaskudziłam sobie nim ubranie.

Nie wrócę do niego ponownie, nie podoba mi się, używam go teraz do przypudrowywania korektora i bazy pod cienie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

zero matu ;(

mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania. Nie używam podkładów jedynie pudry sypkie, prasowane. Puder Alverde ma niezły skład, nie zapycha ale niestety już po godzinie moja buzia błyszczy się niemiłosiernie !!! :( Kolor porcelanowy ładnie dopasowuje się do mojej skóry. Ale niestety oczekiwałam czegoś choćby matującego na 3-4 godziny.... to jest mat u mnie 1 godzinę. Puder bardziej do cery normalnej, suchej . Nie polecam do cer mieszanych i tłustych.

idealny

+ odpowiednie wykończenie - żaden tępy mat ani błyszczenie, wprost idealna, zdrowa cera
+ solidne opakowanie
+ duży plus za dodatkową gąbeczkę frotte która spełnia zadanie
+ kolor dopasowuje się do podkładu
+ na początku lekko pudrowy ale szybko stapia się z cerą
+ cena: w DM kosztuje około 20-25zł a nie 40 jak tutaj napisane
+ wydajny
+ utrwala makijaż na długo, nie ściera się
+ dobry skład

+/- bardzo drobny pyłek zapewne daje lepsze wykończenie i trwałość, ale też przyczynia się do bałaganu podczas aplikacji ;)

- słaba dostępność w Polsce

innych minusów brak :) dla mnie to ideał!

Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1