Miss Sporty, So Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Powiększ Foto niedostępne

Zgłaszająca osoba: Ania17

Podkład matujący do cery normalnej i tłustej, nie zawiera w swojej formule żadnych składników natłuszczających. Pomaga kontrolować błyszczenie się skóry i zapewnia naturalne, delikatne wykończenie makijażu przez cały dzień. Zabezpiecza skórę przed wpływem środowiska i utrzymuje ją w stanie świeżym przez cały dzień. Przebadany dermatologicznie. Dostępny w 3 odcieniach.

Skład: Aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane, cera alba, talc, PEG/PPG-18/18, dimethicone, PEG-22/dodecyl glycol copolymer, sodium chloride, stearyl stearate, phenoxyethanol, methylparaben, lecithin, parfum, behenic acid, paraffin, faex, linalool, quaternium-15, citronellol, coumarin, benzyl benzoate, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, geraniol [+/-: Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499] (3.05.2007.)

• Źle go wspominam
  • Używałam go 2 lata temu. Nie wspominam go dobrze. Tworzył efekt maski, rolował się, zostawiał ślady na ubraniach, twarz była pomarańczowa. Grrrr! A w dodatku strasznie się kleił i okropnie śmierdział! Jeśli chodzi o matowienie to nawet ujdzie. Ale cóż z tego, jeśli grzeszy czym innym?
    Obrzydliwy, wg mojego odczucia. Blee ;/

Używam tego produktu od: w 2009/2010 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego opakowania, reszta wylądowała w koszu

Chcesz pochwalić CoffeeToffee za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla każdego
  • Kupiłam kiedyś w liceum, dziś, wiedząc o istnieniu Revlon Color Stay pewnie bym nawet na niego nie spojrzała

Ale w sumie wspominam go dość dobrze
    + ładnie pachniał
    + ujednolicał cerę, bardzo dobrze maskował jakieś drobne zaczerwienienia
    + nie robił smug

- nie matował jakoś szczególnie dobrze, ot, w połączeniu z pudrem efekt matowej skóry utrzymywał się przez jakieś dwie godziny
    - bardzo szybko schodził z twarzy

Myślę, że dobry dla osób, które nie lubią wydawać majątku na kosmetyki kolorowe, a także dla tych z Was, które nie borykają się z problemem tłustej skóry.

Używam tego produktu od: używałam dawno temu

Chcesz pochwalić kociooka za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Mam cere tlusta i jednoczesnie czasami przesuszajaca sie. Ten podklad jest jedym z najlepszych do mojego typu cery z tych dostepnych w drogeriach. Ma srednie krycie w kierunku mocnego, ale nie robi maski na twarzy. Zawsze mialam problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego koloru, bo ZAWSZE ale to zawsze podklad byl zbyt rozowy, a tutaj jest idealny! Niestety jezeli nie nawilze przynajmniej 2 razy w tyg cery i zaczynam miec widoczne suche skórki, to ten podklad je podkresla i tworzy wtedy smugi..
    Matuje srednio, ale na pewno jest lepszy niz inne tego typu produkty, bo ma jakiekolwiek krycie i chociaz troche matuje... u mnie matowa skore utrzymuje sie ok 2 h, ale dobre i to, bo inne podklady wytrzumuja max. 30 min.

I co wazne, jest bardzo tani!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić regordete za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok
  • Matowi na jakies 3-4h pozniej trzeba robić poprawki
    ładnie dopasowuje się do skory
    ma przyjemną konsystencje
    na każdą kieszen
    zapach też jest ok
    krycie srednie

Używam tego produktu od: od 2 tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kinia187 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny.
  • Świetny podkład moim zdaniem.
    Moja skóra jest tłusta z niedoskonałościami.
    Trzyma się długo, ładnie matowi cerę, a na dodatek z korektorem z tej serii ładnie kryje.
    Godny polecenia

Używam tego produktu od: 2 dni
    Ilość zużytych opakowań: na razie 1

Chcesz pochwalić Euforiax33 za czytelną i pomocną recenzję?
  • powyżej średniej ..
  • Zacznę od tego , że poleciła mi go moja dobra koleżanka i za to jej dziękuję
    Puder służy mi jedynie do zmatowienia nosa , ponieważ jest to ta część twarzy która jest mokra i świecąca 5 minut po umyciu twarzy .
    Puder nie zakrywa zaczerwienień , lecz na korektorze sprawdza się idealnie , mam odcień 1 choć posiadam ciemną karnację więc dla mnie jest to dość dziwne ;D
    Oczywiście muszę go poprawiać co 1,5 -2 h dla zmatowienia , ale to nie jest żadna przeszkoda jak dla mnie ponieważ czy tym czy innym musiałabym to robić z taką samą częstotliwością ..

Ilość zużytych opakowań: kończę 2

Chcesz pochwalić HairMania za czytelną i pomocną recenzję?
  • tragedia...!
  • Kupiłam ten podkład z ciekawości, cena atrakcyjna... No i się zawiodłam. Moje małe podsumowanie:

Plusy - nie mam!

Minusy:

- słabe krycie
    - rozprowadza się źle
    - kleisty
    - kiepska konsystencja

Szczerze nie polecam.

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: Jedno nie całe

Chcesz pochwalić bella21pl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jako baza pod cienie
  • Naprawdę matuje i świetnie kryje, ale jest bardzo ciężki, za ciężki. Na specjalne wyjścia jest świetny, ale nie na co dzień.
    Znalazłam dla niego inne zastosowanie-służy mi jako baza pod cienie. Z czystym sumieniem stwierdzam, że jest lepszy niż baza artdeco!, szczególnie do ciemnych cieni.
    Cienie trzymają się nawet kilkanaście godzin, a nałożenie cienia na odrobinę nie zaschniętego fluidu powoduje że kolor staje się niesamowicie intensywny i ciemniejszy, i co zaskakujące, bardziej perłowy. Dziwne...ale działa i warto znać takie trikiUżywam tego produktu od:2 lat
    Ilość zużytych opakowań:

Chcesz pochwalić olga220988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szajs
  • Kupując go nie przypuszczałam że kupuję takie g*wno.Ten fluid jest okropny:nie matuje,nie dopasowuje się do cery,co więcej tworzy maskę.Brzydki zapach.Najjaśniejszy kolor był niezdrowo blady,a ten trochę ciemniejszy-za ciemny.Ale odkryłam sposób na zużycie opakowania-pomieszałam go z kolejnym badziewiem,kremem Nivea Visage Young "Be beautiful".Po zmieszaniu powstał całkiem dobry produkt
    Ogólnie nie polecam i sama już nigdy go nie kupię. ;p

Używam tego produktu od:kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:jedno

Chcesz pochwalić Chrissy123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny
  • Całkiem, całkiem, nie narzekam. Dobrze się rozprowadza, rzeczywiście matuje, długo się trzyma, nie podrażnia skóry, ładnie pachnie, niedrogi i ogólnie OK.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić romanetti2008 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 36 raz(y)
  • czy ja wiem...
  • Mialam 5 minut na zakupy, biegnac z jednych zajec na drugie..a wtedy nie analizuje sie tego co jest w koszyku tylko chwyta sie rzeczy pod wplywem chwili. Zobaczylam to cos w ofercie z korektorem w sztyfcie gratis za 13zl i jakas sila podkusila mnie by wyjac moj ulubiony podklad Lovely brilliance i zaladowac ten badziew :/

Kolor nr 1 - blady, nienaturalnie wrecz. Ja jestem bladzioch ale on mi poszarza cere. jak zauwazyly poprzedniczki wybiela lekko. U mnie odcien jest ok, ale efekt jakbym sie zakurzyla

Konsystencja - za rzadki :/ taki wodnisty. tworzy smugi

Zapach - paskudny -_- jakis taki oblesnie pudrowy jak ze starej puderniczki prababci.

Najwieksza jego wada to transparentnosc. To podklad z tej ategorii ktory podkresla wszystkie wloski, wlazi w kazdego pora ale nie maskuje najmniejszego zaczerwienienia...nawet nie ujednolica cery. Wyglada sie bardzo nienaturalnie- jakby makijaz byl noszony conajmniej dobe. Na miejscach gdzie skora jest idealna tworzy maske, a tuz obok gdzie jest jakies przebarwienie cyz mala blizna po tradziku jakby go wogole nie bylo! jakby doslownie z dokladnoscia co do setnej milimetra ominal krawedz :/

to fakt ze sie lepi, mi to pasuje, bo dzieki temu nie spisuje go na straty. Jest dla mnie doskonalym nosnikiem dla mojego pudru w kamieniu i dzieki temu moge go zuzyc jakos.

wysusza...(nie wiem czy zapycha bo uzywam od tygodnia a regularnie wykonuje zabiegi oczyszczajace)

Matowanie(olaboga..jego glowna ponoc funkcja) - nie matuje! Ja mam skore normalna/wrazliwa ze sklonnoscia do okresowych przetluszczen i na mnie nie swieci sie jak bombka ael to zasluga tylko i wylacznie dobrych kosmetykow pielegnacyjnych.

ZNAM KILKA O POLOWE TANSZYCH A O NIEBO LEPSZYCH. 2 gwiazdki za jasny kolor i to ze jest dobra baza pod puder

Używam tego produktu od: tydzien
    Ilość zużytych opakowań: 1 napoczete

Chcesz pochwalić Tyris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Używam ten podkład juz pare lat i uważam, że jest świetny Ładnie matuje, nie pozostawia smug, dobrze się rozprowadza, utrzymuje się dość długo. Pozostawia skórę troszke lepką, uważam to za +, ponieważ puder który nakładam na podkład dłużej się trzyma

Używam tego produktu od:paru lat ;P
    Ilość zużytych opakowańużo:P

Chcesz pochwalić EsencjaStylu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Odpowiedniego koloru podkładu dla mnie nie było, więc zmieszałam light i medium. Podkład bardzo średnio matuje, pozostawia lepką warstwę na twarzy, nawet po nałożeniu pudru. Plusem jest to, ze dobrze kryje. Trzeba uważać, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości, bo wtedy maska gwarantowana. Przeznaczony jest chyba dla cer super doskonałych. Podkreśla suche skórki. Cenowo jest na plus, ale jakościowo wypada bardzo blado.

Ilość zużytych opakowań: po jednej tubce light i medium

Chcesz pochwalić aneczka240 za czytelną i pomocną recenzję?
  • MĄKA!
  • Miałam ten podkład parę lat temu.
    - Matowienie oceniłabym w skali 1-6.
    - O całodziennym makijażu można pomarzyc... Podobnie jaki i o kryciu czegokolwiek... (To ostatnie można mu wybaczyć, gdyż nie jest to podkład kryjący).
    - Najjaśnieszy odcień bieli skórę, niczym mąka.
    - Wygląda nieestetycznie na twarzy - podkreśla wszystko co mozliwe i osadza się gdzie tylko może.

Nie polecam do cery tłustej, mieszanej ani succhej - z racji podkreslania skórek.... Więc może do normalnej?

Używam tego produktu od:...
    Ilość zużytych opakowań:...

Chcesz pochwalić Milargos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polubiłam go
  • Bardzo przyjemny podkład, jak za tą cenę to naprawdę wart wypróbowania. Mam najjaśniejszy kolor, ma odcień żółty więc idealnie nadaje sie do mojej cery naczynkowej. Mam trochę do ukrycia na twarzy, piegi, naczyna, trochę przebarwień. Świetnie sobie z nimi radzi, ładnie kryje, dobrze się rozprowadza, matuje nawet całkiem nieźle. Ogólnie polecam ten podkład, za tą cenę warto

Używam tego produktu od: ok. roku

Chcesz pochwalić blondis za czytelną i pomocną recenzję?
  • ...
  • Podkład ten kupiłam raz, ponieważ był tani i chciałam wypróbować jakiś inny, niż mój ulubiony mus Maybelline. Na jednym razie poprzestanę. Podkład jest dosyć oleisty, nie matuje i zapycha pory. Ma miły zapach. Trudno się go nakłada, jego konsystencja jest jak dla mnie zbyt rzadka. Trudno się rozciera na buzi. Podkreśla cienie pod oczami i czasem się waży. Słabo maskuje zaczerwienienia, podkreśla skórki.

Używam tego produktu od: styczeń
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić Black Rainbow za czytelną i pomocną recenzję?
  • Matujący????
  • Na pewno nie matuje i ma skłonność do zapychania. Fajnie kryje za co WIELKI plus. Ale oprócz tego tylko wyrównuje koloryt. Nic więcej. Używałam nr2. Był to mój pierwszy podkład, i dla początkujących niezły, byle nie nakładać za dużo!!!!

Używam tego produktu od: jakiś rok temu... ponad?

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić tymczak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polubiłam
  • Po czteromiesięcznej przerwie w używaniu podkładów coś mnie naszło, żeby jednak do nich wrócić. Stwierdziłam jednak, że mój True Match jest za ciemny i wytrwale szukałam idealnie jasnego odcienia.
    Jak już ktoś napisał, numer 1 jest trupio blady, czyli doskonały dla takiej bladolicej jak ja Nie ciemnieje, nie jest za różowy, za żółty - za to duuuży plus, bo, niestety, firmy ze średniej półki raczej nie posiadają w swojej palecie takiego odcienia.
    Nie mam większych problemów ze skórą, głównie jakieś lekkie zaczerwienienia, nieco rozszerzonych porów i parę niedoskonałości, więc delikatne krycie, a właściwie wyrównanie koloru, jakie zapewnia So Matte, jest dla mnie idealne.
    Niestety, użyty samodzielnie bardzo słabo spełnia swoją główną funkcję, czyli matowanie. Po nałożeniu pudru sypkiego zmieszanego ze skrobią mam mat na kilka godzin (w zależności od warunków).
    Nie zapycha, nie uczula.
    Podsumowując - nie jest to zły podkład, jeśli oczekujemy tylko wyrównania koloru i delikatnego matu, a od pełnego zwalczania błyszczenia mamy inne produkty.

Edit z 20 grudnia: jednak nie jest taki zły Teraz, kiedy dzięki Normadermowi nie mam już tak dużych problemów z błyszczeniem się, ten podkład jest dla mnie idealny. Po przypudrowaniu mam mat praktycznie do wieczora. Jeżeli potrzebuję większego krycia, nakładam dwie cienkie warstwy i jest ok.
    Z czystym sercem polecam, zwłaszcza za tych kilka złotych

Używam tego produktu od: miesiąca (teraz prawie pięciu)
    Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego (połowa drugiego)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Srebrnousta za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry jednak ja szukam dalej
  • to jest mój pierwszy podkład więc nie mam porównania z innymi ale jak mi się skończy to wypróbuję coś innego
    Plusy:
    - mega wydajny
    - łatwo rozprowadza się
    - wyrównuje koloryt skóry
    - zakrywa drobne zaczerwienienia
    - jest tani
    Minusy:
    - nie radzi sobie z naczynkami i większymi krostami
    - matuje ale na krótko - chociaż od matu to są pudry sypkie

Używam tego produktu od: około pół roku
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kasia9513 za czytelną i pomocną recenzję?
  • klejący, nie matuje
  • Cera bardzo szybko się świeci, na policzkach zostawia klejącą warstwę.Ładny zapach.Najjaśniejszy odcień był swego czasu idealny dla mnie, jest bardzo jasny.Ze względu na kiepski efekt matujący nie polecam.

Używam tego produktu od:używałam 4 lata temu

Chcesz pochwalić Leseratte za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie b.dobry
  • Jak dla mnie ma więcej plusów niż minusów....^^
    Plusy:
    - dobrze kryje (moje niedoskonałości)
    - cera jest matowa jakieś 6-7 godzin
    - nie zatyka porów
    - daje pudrowe wykończenie
    - przystępna cena
    - ładny zapach
    - dobrze się rozprowadza

Minusy:
    - zostawia czasem ślady na ubraniu
    - jeśli chcemy mieć całkowicie matową cerę przez cały dzień (12h)trzeba w ciągu dnia użyć bibułek albo pudru w kamieniu

Ogólna ocena jest jak najbardziej pozytywna

Chcesz pochwalić Crejzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • szału nie ma
  • Kupiłam go chyba głównie ze względu na cenę i na to że miał matować cerę. Mam jasną cerę więc zdecydowałam się na odcień 01, ale jakoś wydawał mi się za jasny. Z matowieniem to bywało różnie ogólnie po 2 godzinach nie było śladu po matowieniu. Miejsca w których skóra jest przesuszona są bardzo widoczne. Zapach taki sobie, konsystencja też nie była najgorsza. Używałam w sumie do końca, bo brak kasy nie pozwalał na zakup czegoś lepszego .

Używam tego produktu od: używany ok. 3 miesięcy

Chcesz pochwalić moniaVW za czytelną i pomocną recenzję?
  • mogło być gorzej
  • Kupiłam go kiedyś, miałam kolory 1 i 2.
    Fluid ten ma wiele wad, najgorszą jest nietrwałość - warzenie się, i jest trochę widoczny na twarzy. Za tą cenę jednak nie jest zły, bo mimo wszystko ładnie wygląda na buzi, szczególnie kolor 2, jest bardzo bardzo ładny. Nadaje się do stosowania na jakieś bardzo krótkie wyjścia i najlepiej nie w dziennym świetle. Kolor 1 jest trupio blady.

Używam tego produktu od:kiedyś

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić eunchae za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie ok
  • Kupiłam go gdż skusiła mnie cena(ok 12zł), nie jestm zwolenniczka podkładów, fluidów itp ponieważ mam całkiem niezła cerę i stosuje podkłady od czasu do czasu. Tego używam codziennie gdyz jest lekki, delikatnie matuje moja twarz i nadaje ładny koloryt.
    polecam.

Używam tego produktu od:kilku miesiecy

Chcesz pochwalić ChocoLady za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wiem co to mialo byc...
  • Ja nie wiem, czy producent robi sobie zarty, czy co? Ten produkt jest fatalny, nawet gorzej. Mam cere tlusta umiarkowanie, wiec niby jest przeznaczony dla mnie. Najpierw, pamietam mialam problem w doborze koloru, bo jestem bardzo blada i wszystkie byly za ciemne. Kupilam wiec najjasniejszy i byl niewidoczny. Przebolalabym wszystko, ale konsystencja to jets woda! Nic nie matuje, cera swiecila jakies 30min po aplikacji. Schodzi z twarzy po godzinie. Porazka na calego. Po paru uzycia poprostu go wyrzucilam. Mialam wtedy jakies 15 i nie mialam specjalnych wymagan co do podkladow. Nie polecam go, to strata nawet tych paru groszy. Używam tego produktu odawno
    Ilość zużytych opakowań:pare aplikacji i do kosza

Chcesz pochwalić Finka2L za czytelną i pomocną recenzję?