Pharmena, Dermena Lash, Odżywka do rzęs i brwi

Powiększ Pharmena, Dermena Lash, Odżywka do rzęs i brwi

Zgłoszony przez scandalistka

Odżywka do rzęs i brwi Dermena Lash dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych składników hamuje wypadanie rzęs/brwi. Jednocześnie wzmacnia je, regeneruje i odżywia. Przywraca zdrowy wygląd rzęs i brwi. Lekka, żelowa konsystencja powoduje szybkie wchłanianie preparatu. Odżywka nie skleja i nie obciąża rzęs/brwi. Aplikator w postaci pędzelka umożliwia precyzyjne nałożenie preparatu oraz zapewnia łatwość użycia. Jako jedyny na rynku preparat zawiera chlorek-1-methylonikotynamidu - aktywną substancję pochodzenia witaminowego, wzmacniającą mieszek włosowy, poprawiającą jego odżywienie i stymulację odrastania włosów.
Wskazania: nadmiernie wypadające, osłabione, delikatne, zniszczone i wymagające regeneracji rzęsy i brwi. Produkt zalecany również po zakończeniu chemioterapii.

Skład: Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Panthenol, Polyacrylate-13, Polyisobutene, 1-methylmicotinamide Chloride, Creatine, Biotinoyl, Tripeptide-1, Biosacharide Gum-1, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA.

Cena: ok. 50zł / 10ml

• poprawa
  • używam odżywki od 3 tygodni
    Dermenę kupiłam w aptece za ok. 37PLN.
    Rzęsy wyraźnie się zagęściły i przyciemniły, może nie ma jakichś spektakularnych efektów, ale na pewno warto.
    Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić doloresc2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacyjna
  • Odżywka jest bezbarwna i bezzapachowa.

Aplikacja za pomocą pędzelka jest bardzo wygodna. Konsystencja jest żelowa, dosyć rzadka, ale to plus, ponieważ łatwiej jest ją precyzyjnie nałożyć.

Po aplikacji na brwi wchłania się całkowicie po kilku minutach, nie sklejając ich i nie pozostawiając sztywnych. Brwi wyglądają naturalnie, nie widać, że cokolwiek się z nimi robiło.

Kiedy aplikuje się ją przy linii rzęs górnej powieki wchłania się praktycznie natychmiast, także nie pozostawiając po sobie żadnych śladów.

Odżywka spowodowała:
    - brak wypadania rzęs i brwi

- zagęszczenie brwi i wyraźnie grubsze włoski, ciemniejsze niż były

- w wewnętrznych kącikach oczu widzę nowe, maleńkie rzęsy, których tam na pewno nie było przed stosowaniem odżywki

- rzęsy także stały się wyraźnie grubsze i ciemniejsze, ale niestety nie zauważyłam, aby były dłuższe.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić justynkapro1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprawdza się
  • Testuję odżywkę od prawie miesiąca i pomimo mojego dość sceptycznego podejścia muszę stwierdzić, że naprawdę widać efekty, szczególnie na brwiach. Brwi i rzęsy stały się mocniejsze, nie wypadają przy demakijażu, brwi dodatkowo jakby trochę zgęstniały, zdecydowanie jest ich więcej. Co do wydłużenia rzęs nie jestem w stanie powiedzieć czy zaszły jakieś zmiany, na to chyba muszę jeszcze trochę poczekać.
    Odżywka zamiast szczoteczki, jaka zwykła być przy maskarach, ma pędzelek, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo odżywkę powinno się nakładać u nasady rzęs (no i na brwi).
    Zalety:
    + wygodny aplikator
    + nie uczula, nie podrażnia
    + bezzapachowa
    + dobra konsystencja, przypomina żel
    + szybko i bezproblemowo się wchłania - nie zlepia włosków
    + estetyczne opakowanie
    + sposób aplikacji, skład - wszystko dokładnie opisane w załączonej ulotce
    + dość wydajna

Wady:
    - w sumie nie zauważyłam

Chcesz pochwalić lemavrica za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zrobiłam DOŚWIADCZENIE
  • Odżywka rzeczywiście wzmacnia rzęsy i brwi. Rzęsy stały się mocniejsze i dłuższe. Odżywka jest niezwykle łagodna, nie uczula. Plusem jest fakt iż jest tania w porównaniu z innymi bardzo drogimi odzywkami typu x-lash. Trzeba ją, jednak stosować regularnie aby zauważyć jakiekolwiek efekty. Ja nakładałam ją dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Pojemność jest bardzo duża, wystarcza na około 3 miesiące użytkowania. Uważam że pędzelek jest za duży, co utrudnia aplikację produktu. Opakowanie jest kryte i niestety nei widać ile produktu ubywa, co , oczywiście uważam za minus. Generalnie polecam, tak na 4.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Marciocha81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez rewelacji
  • Jeśli ktoś oczekuje spektakularnych efektów typu rzęsy jak firanki to zawiedzie się na tym produkcie. Po zużyciu całego opakowania (aplikacja codziennie na wieczór) moje rzęsy na pewno się wzmocniły – przy demakijażu na waciku zwykle nie było ani jednej wypadniętej rzęsy, stały się odrobinę dłuższe (ale widzę to tylko ja, koleżanki nie pytały co zrobiłam że mam takie super rzęsy), nie zauważyłam zagęszczenia ani też pociemnienia. Warto zaznaczyć, że moja sytuacja wyjściowa nie była zła – nie miałam problemów z bardzo cienkimi czy wypadającymi rzęsami – ot zwykłe średnio długie i średnio gęste rzęsy, które po zużyciu tej odżywki takie pozostały.
    Plus że odżywka nie podrażniała moich wrażliwych oczu i była tania (na promocji nawet 15 zł).
    Można spróbować jeśli ma się naprawdę liche rzęsy – pewnie coś pomoże, w innym wypadku używanie to strata czasu.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1, 10ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić monikab1984 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obiecanki cacanki a głupi kasę wydaje.
  • Szkoda mi było wyłożyć kasę na RevitaLash więc kupiłam w aptece Dermenę. Nie było warto nawet z domu wychodzić po to coś.

Odżywkę kupiłam głównie przez wzgląd na moje brwi - kiedyś piękne, gęste i ciemne, teraz jakby rzadsze, krótsze i w zdecydowanie gorszej kondycji. Rzęsy chciałam odżywić przy okazji

Stosowałam sumiennie przez prawie trzy miesiące. Dzień w dzień, brwi smarowałam też i rano a nie tylko wieczorem, jak rzęsy. Efektów nie zauważyłam. Na szczęście odżywka nie spowodowała wypadu ale tez i nie było porostu czy lepszej kondycji włosków. Nie było niczego (parafrazując klasyka ) - ani dobrego, ani złego.

Porażką jest ogromny pędzel (OGROMNY!), który może do brwi się nadaje ale na linię rzęs?! Duża część płynu migruje do oka, które zaczyna szczypać i ogólnie jest nieprzyjemnie :/
    Opakowanie jest tandetne i rozwala się przy pierwszej nadarzającej się okazji (upadek na podłogę w łazience)

Cena, przy braku jakichkolwiek efektów, jest zdecydowanie za wysoka

Marzą mi się piękne brwi i długaśne rzęsy. Ale chyba muszę kupić nową odżywkę do testów. Cały czas szkoda mi wywalić trzy stówy na RevitaLash, dlatego będę szukać tańszego substytutu

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: około połowy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sweet tooth za czytelną i pomocną recenzję?
  • totalna porażka
  • Zachęcona pozytywnymi opiniami na wizażu skusiłam sie na tą odżywkę i niestety był to wielki błąd. Aplikator jest dobry do brwi ale nie rzęs. Po 3-krotnym zastosowaniu na brwi i rzęsy rano chcialam wytuszować rzęsy i się okazało, że na jednej powiece wypadła połowa rzęs, a zostały tylko takie malutkie nowe odrastające więc od razu przestałam stosowac na rzęsy co by sobie bardziej nie pogorszyć. Na razie stosuję od 2 tygodni na brwi i niestety nie widzę żadnej poprawy. Wcześniej używałam innych tańszych odżywek z drogerii i już po kilku zastosowaniach był widoczny efekt a tu niestety był widoczny ale efekt negatywny. Jedyny plus to taki, że kupiłam w doz-ie na duzej promocji ale mimo to żałuje wyrzuconych pieniędzy

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić ajcy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Strata kasy
  • Zmęczyłam opakowanie tej odżywki. Stosowałam na brwi i rzęsy i efektów nie zauważyłam u siebie żadnych. Nie oczekiwałam cudów, tylko ciut lepszych efektów jak w przypadku stosowania tanich odżywek po kilku tygodniach. Myślałam, ze rzęsy będą ciut grubsze i mocniejsze, może nieco dłuższe- i będzie to zauważalne po pomalowaniu rzęs- jak to bywa w większości odżywek nieinwazyjnych- tzn nie na bazie leku na jaskrę.
    Niestety- efekty zerowe.
    Kolejny minus: aplikator. Maziałam nim rzęsy u nasady, przy linii rzęs, ale kiedy szeroki pędzelek miał kontakt z powieką zaczęły mi wyskakiwać takie pokrzywkowe kropy na powiece. Nie były mocno widoczne, ale jednak wskazywały na to, ze coś w tym preparacie mnie uczula.
    Pół gwiazdki za wydajność.
    I to na tyle.

Używam tego produktu od: 7 miesięcy temu

Chcesz pochwalić Lycosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • efekt placebo?
  • Niestety nie zrobiłam sobie zdjęć przed i po kuracji, bo miałabym porównanie. Wydaje mi się, że moje rzęsy się wydłużyły. Zauważyłam też, że nie zgubiłam ani jednej rzęsy przy demakijażu.

Być może kupię jeszcze jedno opakowanie i zrobię te zdjęcia.

Mały plus/minus: nie zdążyłam zużyć całego opakowania, zanim nie stracił ważności (6 m-cy)

Godny wypróbowania.

Używam tego produktu od: 6 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 1 (10 ml)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić storczyk_86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • porządna
  • Używałam powyższej odżywki od kwietnia do końca sierpnia. Wydajność na plus, a stosowałam ją regularnie niemal codziennie.Zapłaciłam ok.30 zł. Wzmacnia rzęsy, w miejscach,gdzie wypadły,szybciej pojawiały się nowe włoski.Zapobiega wypadaniu, podczas demakijażu nie zauważyłam rzęs na płatkach kosmetycznych.
    Jako odzywka pielegnacyjna jest ok,ale nie ma co spodziewać się po niej efektu sztucznych rzęs. Ja szczególnego wzrostu czy zagęszczenia nie zauważyłam.

Używam tego produktu od: kwiecień-sierpień 2013

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić embrace2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry produkt
  • To moja pierwsza odżywka do rzęs kupiłam ją dlatego, że poleciła mi ją aptekarka gdy spytałam o jakiś tani produkt do rzęs, bo wiem że bywają bardzo drogie.
    Stosuję ją codziennie na rzęsy.

Plusy:
    +pobudziła wzrost młodych(widzę już malutkie) i starych rzęs (są dłuższe niż wcześniej)
    +nie uczula, gdy wpadnie do oka nie podrażnia
    +rzęsy mniej wypadają

Minusy:
    -aplikator mógłbyć mniejszy

Używam tego produktu od: ponad miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić kotori0212 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • genialna
  • Jestem zachwycona tą odżywką i nie spodziewałam się tak wspaniałego efektu Moje siostry, z którymi dość długo się nie widziałam, gdy przyjechały do domu, spytały mnie po co maluję rzęsy po domu

Jestem blondynką, mam dość jasne a do tego rzadkie i krótkie rzęsy, ale ta odżywka sprawiła, że zagęściły się i lekko wydłużyły

+ wygodne opakowanie
    + poręczny aplikator
    + wydajna
    + widoczne efekty - gęstsze i dłuższe rzęsy

Minusów nie zauważyłam, jestem naprawdę pod wrażeniem działania Dermeny!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić ef0ka za czytelną i pomocną recenzję?
  • tylko rzęsy
  • Skusiłam się i ja na odżywkę,zwłaszcza że cena niska więc można wypróbować.Po miesiącu stosowania stwierdzam co następuje.Łatwo i bez podrażnień aplikuje się na linię rzęs.Już po dwóch tygodniach zauważyłam ,że moje przetrzebione "zębem czasu" rzęsy ładnie się zagęściły i pomalowane tuszem wyglądają pięknie.Nie zauważyłam natomiast żadnego wydłużenia rzęs,brwi też pozostały bez zmian.Może potrzeba na to czasu.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić borgia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rzęsy stały się gęstsze
  • Kupiłam tę odżywkę w apcece za ok. 27 zł, trzeba popytać w aptekach, ponieważ ceny bardzo się różnią. Chciałam trochę wzmocnić i zagęścić moje rzęsy i właściwie się to udało.

-Odżywka ma bardzo gruby pędzelek, przez co zużywa się moim zdaniem więcej kosmetyku niż powinno, bo mażemy sobie niepotrzebnie powiekę
    -opakowanie przecieka, to duży minus. Po kilku tygodniach odżywka zaczęła z niego wypływać i brudzić wszystko dookoła.
    -Początkowo rzęsy minimalnie mi po niej wypadały, ale ten nieprzyjemny stan minął po kilku dniach. Używałam jej regularnie, codziennie na noc przez 2,5 miesiąca i dziś mogę potwierdzić, że moje rzęsy faktycznie zagęściły się. Nie jest to jakiś spektakularny efekt sztucznych rzęs, ale wyglądają zdecydowanie lepiej. Wyrosło mi kilka nowych włosków, jednak nie zauważylam wydłużenia rzęs.
    -Stosowałam ją również na brwi, tylko w celach doraźnej regeneracji, ponieważ moje naturalne są gęste i ciemne. I takie pozostały, nie zauważyłam, żeby cokolwiek się z nim stało w złą lub dobrą stronę.
    -Opakowanie starczyło mi na 2-3 miesiące codziennego stosowania
    -Jeśli nie przesadzi się z ilością, nie spływa bardzo do oczu i moich nie podrażniała.

Polecam, ale nie wydałabym na nią 50 zł.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca

Chcesz pochwalić cytadela212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie robi nic
  • Kupiłam w promocji na d**.pl za ok.20zł, niestety kasa wyrzucona w błoto! Stosowałam sumiennie co noc przez 3 miesiące i nic. Zero efektów! Teraz też stosuję (choć czasem zapominam) bo nie lubię wyrzucać kosmetykow, i nadal łudzę się że coś drgnie. Rzesy jaki były takie są, nie zmniejszyła wypadania, nie wzmocniła nic a nic. Stosowałam również tusz dermena i również jest badziewny. Dodatkowo odżywka ma wielki pędzelek i za dużo się jej nakłada, więc spływa do oczu i PIECZE! Co z tego że jest jej dużo i kosztuje o wiele mniej niż inne odżywki, skoro nie działa! Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Chcesz pochwalić mysha25xx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cierpliwość będzie wynagrodzona!
  • Na początku nic. Ale nie poddawałam się i codziennie wieczorem nakładałam odżywkę na rzęsy i wyskubane prawie do zera brewki. I po miesiącu skończyłam z czarnymi, gęstymi i na pewno troszkę dłuższymi rzęsiorami! Nie mówiąc już o moich brwiach, które chyba będę musiała niedługo zacząć przycinać
    Rzęsy nie wypadają
    Opakowanie jak tusz do rzęs, w środku pędzelek - odżywka w formie żelu, co ułatwia aplikację. Raz dostała mi się do oka i nic się nie działo.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: ciężko powiedzieć - około 1/3

Chcesz pochwalić marish za czytelną i pomocną recenzję?
  • tragiczna, psuje rzęsy
  • Po zastosowaniu tej odżywki widzę same negatywne efekty. Rzęsy są słabe, rosną proste, a nie jak przed jej zastosowaniem podkręcone. Nie pomaga zalotka. Mogę potwierdzić pogorszenie ich stanu, a nie polepszenie. TRAGICZNA

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Chcesz pochwalić jone za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 14 raz(y)
  • Kosmetyczny bubel!
  • Kupiłam zachęcona składem, który nawet nieźle sie zapowiadał oraz fajną promocją w DOZie - niecałe 21 zł. Lubię odżywki witamionowe, z olejkami (sprawdzona rycyna jest bardzo dobra). Nie interesują mnie natomiast odżywki pokroju Revitalash i Rapidlash (ceny w PL sa wręcz złodziejskie).Coż z tego ze rzęsy piekne, ale po kuracji efekt znika, oczy podrażnione, a najbardziej nie podoba mi się efekt tzw. sinych niewyspanych oczu - na powiekach pojawiają się "żyłki" - brrr! Mnie to nie "kreci"
    Wracając do Dermeny. Po kilku tygodniach regularnego stosowania (nie opuściłam ani jednego dnia) twierdzę, ze ten badziew nie jest wart nawet 2 zł! Pieniadze wyrzucone w błoto! A już regularna cena 50 zł to juz lekka przesada.
    Odżywka nie robi nic - a nawet śmiem twierdzić, ze pogorszyła stan rzes! I nie chodzi tu o wypadanie, etc. (często zauważalne na początku karacji wieloma odżywkami - tzw. "odsiew" starych słabych rzęs), ale ona autentycznie pogorszyła ich stan, stały się bledsze, cieńsze, matowe, bez życia. Po pomalowaniu ich tuszem, najlepiej widać, ze coś jest nie tak. Tuszu nie zmieniłam (podkręcający), a musze sie bardziej namachac, aby uzyskac zadowalający efekt. Mało tego - rzesy nie są podkrecone, tylko smętnie "klapnięte".
    Dermena wczoraj oficjalnie powedrowałą do kosza - na początku żal mi było wyrzucac, bo z 10 ml opakowania niewiele ubyło -ale nie zamierzam kontynuowac przygody z tą odżywka. Nie dorasta do piet - chocby L'biotici - gdzie różnice na + widziałm już po tygodniu regularnego używania. Nie polecam i gdybym mogła, nie wystawiłabym nawet pół gwiazdki.

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić am85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jetem na duze TAK !!!
  • Z czystym sumieniem mogę polecić Wam tą odżywkę
    - po miesiącu stosowania gołym okiem widać różnicę. Rzęsy są grubsze, gęstsze i wydaje mi się, że dłuższe.
    - cena naprawdę przystępna 30 zł w aptece
    - nie uczula
    - wygodny w użyciu aplikator w formie pędzelka
    Poleciłam tą odżywkę koleżance i jest nią tak samo zachwycona jak ja dodam, że ma z tej samej serii tusz do rzęs, ale w tym przypadku bez większych rewelacji. Odżywkę bardzo polecam

Używam tego produktu od: 10.02

Chcesz pochwalić tobiana1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na TAK
  • Zacznę od tego, że nie wierzę w cudowne odżywki, po których używaniu będziemy miały firankę rzęs (chociaż podobno Revita Lash takim oto cudem jest, ale 300 zł to troszkę dużo wg mnie za kilka ml czegoś co może zadziała, a może nie) ale skusiłam się na Dermenę z dwóch powodów: jest tania i nie mialam nic do stracenia Chodziło mi głownie o poprawę kondycji moich brwi, jednak stosuję także na rzęsy.

Używam jej regularnie od 15 lutego więc prawie miesiąc, oto moje wrażenia:
    - jest naprawdę delikatna, nie uczula, nie piecze nawet gdy dostanie się do oka (w moim przypadku przy każdej aplikacji na górną linię rzęs) także osoby wrazliwe i noszące szkła nie mają się czego obawiać
    - jeszcze kilka tyg temu przy demakijazu oczu zawsze wypadało mi kilka rzęsek - teraz nie wypadają wcale
    - wizulanie rzęsy wyglądają ładniej są jakby gęstsze nie chce pisać tu, że po miesiącu urosły o 5 cm :P ale myślę, że jeszcze miesiąc-dwa i naprawdę będzie widać gołym okiem, że są dłuższe
    - pojemność niby 10 ml ale nakładam ją na rzęsy i na brwi czuję, że niedługo będę musiała zaopatrzyc się w kolejne opakowanie, na szczęście nie kosztuje tyle co Revita Lash więc mogę sobie spokojnie na to pozwolić
    - jedynym minusem jest opakowanie a'la tusz do rzęs które jest strasznie tandetne i niepraktyczne oraz aplikator w formie pędzelka (mogli już posilić się o twardszy bardziej zbity jak w eyelinerze) przez którego większość odżywki ląduje w oku, a nabranie odpowiedniej ilości graniczy z cudem.. ale takie niedociągnięcia można wybaczyć ważne, że zawartość spełnia swoją rolę.

Dermena Lash jest naparwdę godna wypróbowania!

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Goska_88 za czytelną i pomocną recenzję?