Powiększ Ziaja, Ziajka, Płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt natłuszczający (nowa wersja)

Zgłoszony przez baniorek

Natłuszczający płyn dla dzieci i niemowląt już od 1 dnia życia.
Dokładnie oczyszcza i doskonale pielęgnuje skórę. Lekko natłuszcza pozostawiając na skórze delikatną warstwę ochronną. Wyraźnie zmiękcza i wpływa osłaniająco na naskórek.
Skutecznie zapobiega wysuszaniu skóry. Nie zawiera mydła, barwników i konserwantów.

Skład: Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), C12-13 Pareth-3, Tocopheryl Acetate, Parfum (Fragrance), Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linaloal

Cena: ok. 13zł / 370ml

• Nie polecam!
  • Do ukończenia przez synka dwóch miesięcy, używałam emulsji do kąpieli Oilatum. Kiedy skończyła się, mąż skoczył do apteki po kolejne opakowanie. Niestety, Oilatum nie było wtedy dostępne, więc pani aptekarka zaproponowała "dużo tańszy zamiennik" w postaci oto tego płynu Ziaji. Mąż bez namysłu zakupił, no i się zaczęło...

Przyniósł nowy nabytek do domu, więc od razu niuchnęłam, jak pachnie. Już w pierwszym momencie odrzucił mnie ten zapach - niby jakiś kwiatowy (być może miał przypominać rumiankowy), ale bardzo chemiczny, wręcz wżerający się w nos i gardło, ostry. Nie spodobał mi się, a i mina męża nie była zbyt ciekawa, jak w domu powąchał zakupione przez siebie cacko. Ale nie zraziliśmy się, bo a nuż synkowi się spodoba.

Gdy przyszło do wieczornej kąpieli - ledwie dziecko nóżkami dotknęło wody zaprawionej tym "cudem", a już zaczęło płakać w niebogłosy (co nigdy wcześniej przy Oilatum nie zdarzało się, a syn do tej pory bardzo przepadał za kąpielami). JEDEN WIELKI PŁACZ PODCZAS MYCIA! Co się dzieje? Przecież nigdy tak nie reagował! Miałam wrażenie, że ten płyn wżera się dziecku w skórę i to go boli. Podejrzewam, że i zapach, tak jak dla nas był nieprzyjemny, również i jemu się nie spodobał. Było mi szkoda dzieciaka, a kąpiel zamiast go uspokoić i wyciszyć przed spaniem, przyniosła tylko płacz i nerwy. Jeszcze po godzinie od kąpieli nie dało się go uspokoić, chlipał jakby z bólu (podejrzewam, że bolała go skóra, choć żadnej wysypki nie dostał).

Sprawdziłam datę ważności - była w porządku. Również odpowiednią ilość płynu wlaliśmy, zgodną z zaleceniem producenta. Więc może następnym razem nalać mniejszą ilość, to wtedy nie będzie się wżerało w skórę i tak waliło po nozdrzach? Kolejny dzień, kolejne mycie, mniejsza ilość specyfiku, a mimo to dziecko znowu wyje, jak poprzednio. Aż martwiłam się, że przez to zrazi się do kąpieli i już zawsze będzie tak reagował.

Trzeciej próby już nie było. Mąż tak jak z entuzjazmem zakupił ten płyn, tak z równie proporcjonalnym zdenerwowaniem pozbył się produktu. Kupił Oilatum i znów wszystko wróciło do normy (dzięki Bogu dziecko nie nabawiło się urazy do kąpania), a syn znów z radością, zainteresowaniem i uśmiechem cieszy się kąpielą.

Pozytywy:
    + może i natłuszcza, ale co z tego, skoro dzieje się to kosztem bólu, płaczu i nerwów dziecka;
    + opakowanie z ładnym obrazkiem rybki.

Negatywy:
    - wżera się w skórę, powodując ból;
    - ostry, chemiczny, odrzucający, wżerający się w nos i gardło zapach.

Nie polecam, a wręcz odradzam stosowania (szczególnie na maluszkach!).

Używam tego produktu od: wrzesień 2013
    Ilość zużytych opakowań: Jedno napoczęte i niezużyte (wyrzucone z wielką wściekłością)

Chcesz pochwalić Ai_Chan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialny!
  • Uwielbiam jego zapach i działanie,
    skóra mojego synka jest dobrze nawilżona i natłuszczona, choć teraz trafiła mi się jakoś wyjątkowo tłusta zawartość i muszę lać go do wody mniej niż dotychczas, mam nadzięję że to mały wyjątek, poza tym zawsze wszystko było ok, a zużyłam już 5 całych butelek(jedna starcza mi na około miesiąc),

plusy:
    *cena
    *spełnia swoje zadanie
    *nie uczula, nie drażni

minusy:
    *nie zauważyłam

Ilość zużytych opakowań: 5 butelek

Chcesz pochwalić MysticNanette za czytelną i pomocną recenzję?
  • SUPER
  • Bardzo dobry produkt, zapach jest przepiękny, choć widząc recenzje poniżej nie wszystkim odpowiada. My używamy go od 5 miesięcy i skóra córeczki jest po nim idealna. Doskonale nawilża.
    Polecamy

Ilość zużytych opakowań: 6 sztuk

Chcesz pochwalić KASIU LA za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem zdecydowanie na tak
  • Zuzylam juz kilka opakowan i jestem bardzo zadowolona.
    Jako minus moge podac jedynie zapach ktory tak do konca nie bardzo mi odpowiada ale tragedi nie ma. Moja dzidzia nie narzeka
    Bardzo dobrze natluszcza i nawilza skore. Po umyciu nie odczuwa sie wysuszenia. Wyczuwalne jest mile wygladzenie i miekkosc skory niemowlecia.
    U mojej corci nie pojawily sie zadne podraznienia czy zaczerwienienia.
    Co do jakosci to porownywalny do Oilatum a zdecydowanie tanszy. Cena zdecydowanie zachecajaca.
    Jest wydajny.
    Dodam rowniez ze moja mama tez sie do niego przekonala i uzywa go normalnie podczas kapieli. Ogolnie ma bardzo wrazliwa skore i po uzyciu normalnych zeli wszystko ja swedzi. Przy uzyciu tego produktu czegos takiego nie ma.
    Polecam!

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: kilka sztuk

Chcesz pochwalić kaskag07 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Świetny
  • Bardzo dobra alternatywa dla dużo droższych Oilatum lub Oilan. Dopóki nie odkryłam tego płynu używałam dla mojej córki wyżej wymienionych. Teraz zostaje tylko Ziajka.

Moja córka nie ma jakiejś wybitnie problemowej skóry, ale nie ma też skóry normalnej. Ma wrażliwą i skłonną do przesuszania skórę, średnio skłonną do alergii (czasem coś ją uczuli). Po zwykłych płynach do kąpieli muszę ją smarować balsamem. Tylko po Oilatum, Oilanie i nowej Ziajce nie trzeba.

- świetny, delikatny zapach, taki kosmetyczno-dziecięcy,
    - nawilża i natłuszcza,
    - skóra dziecka jest miękka i gładka, nie wymaga dodatkowego balsamowania,
    - nie uczula,
    - atrakcyjna cena,
    - gustowne, niekrzykliwe opakowania całej serii.

Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

Chcesz pochwalić Kesc za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorsze, co w życiu stosowałam
  • NIGDY NIGDY NIGDY więcej nie użyję tego produktu.
    Gdy raz wykąpałam w nim mojego dzidziusia, zaraz po wsadzeniu do wanienki z woda i z tym płynem, dzieciaczek rozpłakał się na maxa! Co się okazało- po dosłownie minucie kąpieli dziecko dostało przeokropnej wysypki, którą leczyłam kilka dni. Moja córeczka nie ma wrażliwej skóry. Kiedyś raz, zastosowałam starą wersję tego płynu z Ziajki (natłuszczającego). Nie przepadałam za nim, ale był o niebo lepszy od tej nowej wersji.
    Tego samego dnia, kiedy ten płyn 'poparzył' moje dziecko, ja sama go wypróbowałam i na mojej skórze, też wcale nie wrażliwej, zaczął strasznie działać- skóra mnie piekła, później zaczęła swędzieć, a na następny dzień się łuszczyć.
    Dwa razy sprawdzałam, czy data ważności była ok, ale wszystko niby w porządku. Po prostu produkt ten, tototalny badziew, kwas, a nie emolient to żrąca skórę trucizna!
    I to polecają dla dzieci już od pierwszych dni życia?!
    Boże uchroń dzieci przed rodzicami, którzy kupią to dziadostwo! Dobrze, że dostałam, a nie kupiłam - w sumie to bym nigdy nie kupiła, bo wącham produkty kosmetyczne dla dzieci, zanim cokolwiek kupię i coś co wali tak jak ten środek do polewania asfaltu dla zabawy, nigdy nie znalazłoby się w mojej łazience. Od razu wylądowało w śmietniku. Z reguły jestem oszczędna, ale to wyżarło nawet moją skórę.
    NIE POLECAM. ODRADZAM SZCZERZE!
    I na dodatek O MATKO jak to WALI! FUUUUUJ. Jak z fabryki Cyklonu B!

Używam tego produktu od: raz użyty
    Ilość zużytych opakowań: Ani jedno i na pewno NIGDY już więcej nie użyję

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić baniorek za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij