FEG, Eyelash Enhancer (Odżywka wzmacniająca rzęsy i stymulująca ich wzrost)

Powiększ FEG, Eyelash Enhancer (Odżywka wzmacniająca rzęsy i stymulująca ich wzrost)

Zgłoszony przez Mirianka

Odżywka posiada zestaw specjalnie dobranych składników, które nie tylko głęboko odżywiają, wzmacniają rzęsy, ale także stymulują ich wzrost. Efekt można zauważyć już po ok. czterech tygodniach systematycznego stosowania preparatu.
Składnikiem odżywki FEG, odpowiadającym za wzrost rzęs jest Bimatoprost. Ta substancja jest stosowana od wielu lat w okulistyce. Zaobserwowano, że u pacjentów leczonych preparatami zawierającymi Bimatoprost wystąpił nadmierny wzrost rzęs. Ten fakt wykorzystali producenci odżywki FEG, umieszczając Bimatoprost w składzie kosmetyku. Składnik ten stymuluje wzrost rzęs (indukuje fazę ich wzrostu) oraz hamuje proces wypadania.
W składzie FEG znajduje się także specjalnie dobrany zestaw naturalnych ekstraktów roślinnych o działaniu pielęgnacyjnym i kojącym delikatną skórę okolic oczu:
- ekstrakt z ogórka (działanie przeciwzapalne i kojące),
- ekstrakt z granatu (działa regenerująco, przeciwobrzękowo, łagodzi podrażnienia,
- zielona herbata (źródło antyoksydantów, działa nawilżająco),
- ekstrakt z pestek dyni (bogaty w fitosterole i rzadkie aminokwasy działa kojąco, wspomaga procesy odnowy skóry).
Formuła FEG Eyelash Enhancer została dodatkowo wzbogacona kompleksem witaminowym ( witamina A w postaci palmitynianu retinylu oraz witamina B12).
Odżywkę FEG wyróżnia gęsta konsystencja, która ułatwia nakładanie preparatu, uniemożliwiając spłynięcie do oka. Minimalizuje to powstawanie podrażnień. Stosowanie ułatwia bardzo wygodny i poręczny aplikator – wystarczy jedno, delikatne pociągnięcie u nasady powieki. Odżywkę FEG najlepiej jest stosować wieczorem, po wykonaniu demakijażu, na czystą i suchą skórę.
Serum jest oparte na naturalnych składnikach i całkowicie bezpieczne - nie wywołuje alergii ani zmian w kolorze siatkówki. Produkt został przebadany dermatologicznie (testy przeprowadzono w 2011 roku w Naval Medical Center w San Diego).
Jedno opakowanie serum wystarcza na ok. 5 miesięcy kuracji.

Skład: Purified Water, Retinyl Palmitate, Punica Granatum Extract, Sodium Chloride, Cucumis Sativus Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Benzalkonium Chloride, Phenoxyethanol, Citric Acid, Disodium Phosphate, Cellulose Gum, Bimatoprost, Cucurbita Pepo Seed Extract, Vatamin B-12.

• nie, nie
  • Cena dla mnie odstarszająca, ale tak na prawdę to nie wiem do końca ile ona kosztuje, bo otrzymałam tą odżywkę w prezencie. Rzęsy mam nie najgorsze, takie zwykłe, normalne, nie za krótkie, nie za rzadkie. Ale skoro już miałam w posiadaniu taki kosmetyk nie zawahałam się go użyć

I tyle w zasadzie.... Używam od 3 miesięcy (no może nie regularnie, choć staram się) i jak do tej pory nie zauważyłam ani wydłużenia, ani większej ilości moich rzęs. Jakie były takie są.

Także dla mnie to zupełnie zbyteczny produkt....

Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić aramara za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na nie
  • Produkt stosowałam w lecie, zachęcona pozytywnymi opiniami. Wcześniej używałam odżywki firmy Oceanic Long4Lashes, z której byłam bardzo zadowolona. Niestety, serum FEG bardzo mnie rozczarowało. Rzęsy były długie, ale poza tym kosmetyk ma więcej wad:
    - bardzo podrażnia oczy, efekt pieczenia po chwili znika, ale na początku ... koszar!
    - wodnista konsystencja, a co za tym idzie: słaba wydajność,no i migrowanie do spojówek oka
    - brak zagęszczenia czy wzmocnienia rzęs, jak wspomniałam, odżywka tylko wydłuża
    - cena: w hurtowni zapłaciłam za nią 69 zł. Można kupić coś tańszego i bardziej skutecznego...
    Jedna gwiazdka tylko za efekt wydłużenia rzęs ...

Używam tego produktu od: lipiec 2014

Chcesz pochwalić embrace2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uczula!
  • Przede wszystkim witam wszystkich użytkowników forum, bo właśnie, po kilku tygodniowym śledzeniu recenzji, zdecydowałam się zarejestrować i powtącać swoje 3 grosze .

Rzeczona odżywka sprawdziła się w moim przypadku głównie jako świetny środek...uczulający , dlatego z całą pewnością nie kupię jej ponownie.

Zdecydowałam się na zakup tańszego odpowiednika Revitalash (tak myślałam) i w zasadzie chodziło mi o zachowanie efektu uzyskanego dzięki Revital tańszym kosztem. To zadanie odżywka w zasadzie spełniła. W zasadzie, bo rzęsy mam w miarę długie (dłuższe niż swoje), jednak nie tak SPEKTAKULARNIE długie i w ogóle nie podkręcone jak po Revitalu. Na gęstość natomiast nie wpłynęła w żadnym stopniu. Dodam, że odżwykę kupiłam po ok. 3 miesiącach przerwy od ostatniej aplikacji Revitalashu.

Rezultaty w moim przypadku mogą jednak być niemiarodajne, bo odżywki używałam w następujący sposób:

- 5 dni i przerwa ze względu na stan górnej powieki (czerwona, opuchnięta, oko wyglądające na tyle niekorzystnie, że rzęsy przestają mieć znaczenie
    - po przerwie 5 - 7 dniowej reaktywacja
    - efekt identyczny ale jakby bardziej umiarkowany
    - więc znowu przerwa
    - i trzecia (ostatnia szansa), po której zdecydowałam się na zakup Relash.

Odżywkę zakupiłam na grouponie albo gruperze.

Co jeszcze zwróciło moją uwagę, to stosunkowo mała wydajność w porównaniu do Revitalash.

Zobaczymy, jak poradzi sobie Relash.

Używam tego produktu od: 1,5
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

***

Edytuję tę recenzję, bo po zaprzestaniu stosowania odżywki do rzęs, zaczęłam ją używać do brwi. I tutaj śmiało mogę ją polecić

- nie uczula ( w tej okolicy skóra nie jest tak wrażliwa)
    - działa:

* w ciągu miesiąca wypełniła mi ubytki brwiowe (pozostałości po znacznym przerzedzeniu się brwi w wyniku niedoczynności tarczycy)
    * przyciemniła brwi
    * włoski są twarde i sztywne, co w połączeniu z użyciem trymera oraz taniego zestawu do stylizacji brwi Essence wreszcie dało mi wymarzone brwi!
    * cena jest bardzo przystępna (zapłaciłam za nią ok. 35 zł) w porównaniu z ponoć cudownym (nie wypróbowywałam) Long Lashes Oceanic, który koszuje 80 zł

- jednak jest mało wydajna; stosowanie na rzęsy według powyższego schematu i 1 miesiąc stosowania na brwi i odżywka się skończyła

Chcesz pochwalić Zyta_Flores za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczna
  • Używa od kilku tygodni, zdecydowanie zauważyłam poprawę kondycji swoich rzęs: dłuższe i więcej! Były osłabione po zagęszczaniu, postanowiłam więc je wzmocnić. Przypadkowo usłyszałam o właściwościach tego specyfiku, ale cena (19 zł) nie budziła większych nadziei na cud.
    Ale...
    Nie ma potrzeby wydawać 300 zł na super odżywki, bo FEG doskonale się sprawdził. Szczerze polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe 3 ml

Chcesz pochwalić TheEyesWideShut za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna
  • Długo zastanawiałam się czy napisać recenzję tego produktu. Przez długi czas byłam przekonana, ze mam podrobe, bo mój egzemplarz kosztował tylko 28zł (na allegro) i przez prawie dwa miesiące nie było różnicy.Spektakularne efekty zauważyłam dopiero dwa tygodnie temu. Stosuje ją 13tygodni. Rzęsy są sporo dłuższe, ciemniejsze, mniej wypadają. W polaczeniu z tuszem daje efekt sztucznych rzęs. Nie jest to mój wymysł, od dobrych kilku dni słyszę komplementy na ich temat, kilka koleżanek pytalo czy przedłużalam rzesy. 1:1.

Używam tego produktu od: 13 tyg

Chcesz pochwalić domcisia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialna
  • Zdecydowanie polecam! Kupiłam odżywkę na allegro za ok. 50 zł. Co do efektu to rzęsy są widocznie dłuższe i gęstsze. Co prawda rosły nierówno, ale teraz, po pół roku stosowania są mega długie. Jak je wytuszuję, ludzie pytają mnie czy nie mam doczepianych rzęs. Poleciłam ją już kilkunastu osobom, które pytały mnie o moje rzęsy. Co do ich przyciemnienia to takiego efektu nie zauważyłam, jednak mimo to, jestem niesamowicie zadowolona z tej odżywki. Jak widać nie trzeba wydawać kilku stów żeby mieć piękne długie rzęsy. Pomimo tego, że odżywka jest malutka, starczyła mi na ponad 4 miesiące codziennego stosowania. Zdecydowanie polecam

Chcesz pochwalić naajna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mały efekt
  • Odżywkę kupiłam na allegro za ok 60 zł i sama nie wiem czy była oryginalna czy nie. Sprzedawca zapewniał, że tak. Po 4 miesiącach stosowania były małe efekty tzn. rzesy trochę się wydłużyły i zrobiły się ciemniejsze., ciemniejszy pasek na powiece wzdłuż lini rzęs też. Efekt taki utrzymywał się jeszcze przez jakiś czas po odstawieniu.
    Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam, ale też mnie nie zachwyciła. Jest bardzo wydajna, jedno opakowanie wystarczyło na 4 miesiące

Używam tego produktu od: 4 m-ce

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić iga506 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Widać efekt
  • Efekt stosowania jest widoczny. Mam rzęsy cienkie, krótkie i jasne, a więc duży problem z nadaniem spojrzeniu wyrazistości. Poszukiwania tuszu idealnego zawiodły, chyba żaden tusz nie wyczaruje firanek z niczego i nawet się z tym pogodziłam. Do czasu aż siostra poleciła mi Feg. Kupiłam, przetestowałam i wiem, że zadziałało. Rzęsy nie zagęściły się, ale wydłużyły na pewno, teraz nawet podkreślone najzwyklejszym tuszem wyglądają w mairę atrakcyjnie, a na pewno są widoczne. Mała buteleczka jest bardzo wydajna, właśnie kończę swoją po ośmiu miesiącach stosowania.
    Oceniam na 4, ponieważ po cichu liczyłam na więcej - na pogrubienie i chyba jeszcze większe wydłużenie. Nie wiem czy kupię ją znowu, zastanawiam się nad odżywką Diora.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Trissina za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie działa
  • Kupiłam ten produkt, bo naczytałam się wielu pozytywnych opinii. Niestety bardzo się rozczarowałam. Kompletnie nie widzę żadnego efektu a stosuję odżywkę prawie 3 miesiące. Nie ma różnicy po prostu w niczym... Nie wiem, czy trafiłam na jakąś podróbkę bo i o tym pisałyście, czy tylko na moje rzęsy nie działa. Przyznam szczerze, że skusiła mnie cena (jakieś 40zł), ale w tym wypadku to i tak strata pieniędzy. Teraz zaczynam stosować coś nowego, pochwalę się jak zadziała

Używam tego produktu od: ok. 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1 opakowanie

Chcesz pochwalić Jolantha81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • odżywka o silnym działaniu ubocznym
  • używałam odżywki do rzęs FEG, z której byłam zadowolona, dopóki zawarty w niej lek na jaskrę, nie spowodował u mnie skutków ubocznych - bóle głowy, zamglone widzenie, łzawienie przez całą dobę, bóle gałek ocznych, spuchnięte powieki :-( a rzęsy jakie były, takie pozostały, bez większych efektów. odstawiłam. miesiąc przerwy i zdecydowałam się na regenerum, bo nie zawiera niebezpiecznych składników.

drogie Panie - czytajcie skład kosmetyków. wiekszość znanych odżywek do rzęs zawiera lek na jaskrę, który niestety nie pozostaje obojętny dla organizmu. ja się o tym przekonałam boleśnie, bo zmiany, które wywołał FEG zostały ze mną na dłużej, zamiast pieknych rzęs...
    dodam, że kupiłam go normalnie, w sklepie, w pudełku. wydaje mi się, że musiał być oryginalny, bo kosztował około 2 stów.
    z pewnością długie i piękne rzęsy nie są warte bólu głowy i braku ostrości widzenia.

Używam tego produktu od: około 1,5miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/2 pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić linkaewe za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij