FEG, Eyelash Enhancer (Odżywka wzmacniająca rzęsy i stymulująca ich wzrost)

Powiększ FEG, Eyelash Enhancer (Odżywka wzmacniająca rzęsy i stymulująca ich wzrost)

Zgłoszony przez Mirianka

Odżywka posiada zestaw specjalnie dobranych składników, które nie tylko głęboko odżywiają, wzmacniają rzęsy, ale także stymulują ich wzrost. Efekt można zauważyć już po ok. czterech tygodniach systematycznego stosowania preparatu.
Składnikiem odżywki FEG, odpowiadającym za wzrost rzęs jest Bimatoprost. Ta substancja jest stosowana od wielu lat w okulistyce. Zaobserwowano, że u pacjentów leczonych preparatami zawierającymi Bimatoprost wystąpił nadmierny wzrost rzęs. Ten fakt wykorzystali producenci odżywki FEG, umieszczając Bimatoprost w składzie kosmetyku. Składnik ten stymuluje wzrost rzęs (indukuje fazę ich wzrostu) oraz hamuje proces wypadania.
W składzie FEG znajduje się także specjalnie dobrany zestaw naturalnych ekstraktów roślinnych o działaniu pielęgnacyjnym i kojącym delikatną skórę okolic oczu:
- ekstrakt z ogórka (działanie przeciwzapalne i kojące),
- ekstrakt z granatu (działa regenerująco, przeciwobrzękowo, łagodzi podrażnienia,
- zielona herbata (źródło antyoksydantów, działa nawilżająco),
- ekstrakt z pestek dyni (bogaty w fitosterole i rzadkie aminokwasy działa kojąco, wspomaga procesy odnowy skóry).
Formuła FEG Eyelash Enhancer została dodatkowo wzbogacona kompleksem witaminowym ( witamina A w postaci palmitynianu retinylu oraz witamina B12).
Odżywkę FEG wyróżnia gęsta konsystencja, która ułatwia nakładanie preparatu, uniemożliwiając spłynięcie do oka. Minimalizuje to powstawanie podrażnień. Stosowanie ułatwia bardzo wygodny i poręczny aplikator – wystarczy jedno, delikatne pociągnięcie u nasady powieki. Odżywkę FEG najlepiej jest stosować wieczorem, po wykonaniu demakijażu, na czystą i suchą skórę.
Serum jest oparte na naturalnych składnikach i całkowicie bezpieczne - nie wywołuje alergii ani zmian w kolorze siatkówki. Produkt został przebadany dermatologicznie (testy przeprowadzono w 2011 roku w Naval Medical Center w San Diego).
Jedno opakowanie serum wystarcza na ok. 5 miesięcy kuracji.

Skład: Purified Water, Retinyl Palmitate, Punica Granatum Extract, Sodium Chloride, Cucumis Sativus Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Benzalkonium Chloride, Phenoxyethanol, Citric Acid, Disodium Phosphate, Cellulose Gum, Bimatoprost, Cucurbita Pepo Seed Extract, Vatamin B-12.

• Strata czasu i pieniędzy...
  • Odżywkę kupiłam na Allegro zachęcona pozytywnymi opiniami. Niby orginalna, niby z hologramem, ale efektów zero. Stosuję ponad miesiąc sumiennie co wieczór a rzęsy ani drgnęły.
    Ze smutkiem powiększam zatem grono dziewczyn fegoodpornych na które odżywka nie działa

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić beti86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pół na pół
  • Odżywkę kupiłam na allegro za ok 40 zł. Używam jej już dokładnie 3 tygodnie (codziennie wieczorem), czasami nawet dwa razy dziennie. U mnie efekt co najmniej dziwny. Rzęsy minimalnie podrosły, lecz podkreślam słowo minimalnie. Pojawił się jednak problem - na prawym są przerzedzone i tusz nie chce się ich trzymać - muszę się naprawdę napracować, aby wyszły w miarę ładnie. U mnie się nie sprawdził. Liczyłam na wiele więcej. Zaznaczam, że BARDZO podrażnia gałkę oczną, okropny ból jak wpadnie do oka.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Chcesz pochwalić xx9asia4xx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety to nie mój hit
  • Kupiłam tą odżywkę zachęcona pozytywnymi opiniami na forum i z bólem muszę przyznać, że się zawiodłam bo nie było efektu WOW.
    Odżywka jest droga i za te pieniądze człowiek oczekuje efektu sztucznych rzęs :P a ta odżywka ani nie pomogła ani nie zaszkodziła...

Chcesz pochwalić MalinaJagoda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zawiodłam się
  • Zakupiłam tę odżywkę kilka miesięcy temu na allegro za ok. 35 zł. Po kilkunastu dniach używania moje rzęsy były gęste, długie i same się podkręcały - koleżanki nie wierzyły, że to odżywka może tak działać i mówiły, że mam przedłużone rzęsy.
    Po skończeniu opakowania i po upływie kilku tygodni rzęsy zaczęły wypadać prawie jedna za drugą. I nie wiem czy przez to, że odżywka się skończyła a rzęsy się przyzwyczaiły, czy akurat przyszedł czas na wymianę rzęs. Ale na pewno kupię jeszcze raz bo takich rzęs nie miałam po rzadnej odżywce.

Chcesz pochwalić Qra100 za czytelną i pomocną recenzję?
  • The best of the best of the best...
  • Działa!!!!
    I na tym powinna zakończyć sie recenzja tego produktu, jednak szkoda się nie rozpisywać, ponieważ tak rewelacyjnych kosmetyków nie jest za wiele.Chciałabym jednak nadmienić,że cena podana w opisie jest dalece wygórowana, gdyż za oryginalnego FEG'a płaci się max 60zł, przy czym przestrzegam przed podróbkami za 30zł na allegro, które są tylko zafoliowane w bublowatym opakowaniu a samo serum jest wodniste. Oryginał to pudełko, hologram i kilka dodatkowych szczegółów, o których można poczytać u wujka google.
    Na zakup serum namówiła mnie koleżanka, ktorej rzęsy z tygodnia na tydzień robiły się coraz dłuższe, grubsze i ciemniejsze. Podeszłam do tego sceptycznie, bo przecież "co jej to mi nie musi". Zdziwiłam się kiedy już po tyg widać było efekty, a po 2 m-cach wszyscy pytali czy mam naturalne rzęsy. Podobnie u mojej siostry, której kupiłam feg'a i teraz wachluje rzęsami. Opakowanie wystarczy na pół roku codziennego używania. Ja stosuje również na brwi i efekt jest podobny-gęstnieją,ciemnieją i wyrastają szybciej tam gdzie chcemy. Podsumowując:

Zalety:
    - działa: wydłuża, pogrubia, zagęszcza, przyciemnia, przyspiesza wzrost rzęs
    - niska cena
    - wydajność
    - nie uczula

Wady:
    - jedna pseudo wada - dużo tanich podróbek które mogą zniechęcić do zakupu

Polecam!!!!!!

Używam tego produktu od: Półtora roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić sokolowka za czytelną i pomocną recenzję?
  • spełnia oczekiwania w 100%
  • Powiem krótko - odżywka działa w 100%, używam jej od ponad roku, obecnie 4 opakowanie, poleciłam przynajmniej 10 innym osobom, efekty u wszystkich dobre, acz dużo zależy od stanu wyjściowego rzęs.
    Moje sa naturalnie dość długie i gęste, ale po FEG są.. spektakularne! Nie ma prawie dnia żeby ktoś mnie nie zapytał czy mam sztuczne rzesy..
    Efekt pojawia się po ok. 2 misiącach stosowania, i utrzymuje cały czas, o ile nie robi się między opakowaniami przerw dłuższych niż 2tyg. Mnie nie uczuliła, mimo iż mam wrażliwe oczy i noszę szkła kontaktowe, czego nie mogę powiedzieć o Revitalash'u.
    Na Allegro z przesyłką płacę max 40zł.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: 4szt. po 3ml

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Kika78 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziala. Na 100%.
  • Wnerwiaja mnie recenzje Pan, ktore twierdza ze po uzyciu tej odzywki mialy przez miesiac bolesnosc galek ocznych, pieczenie, czekam kiedy niektore z nich napisza ze stracily wzrok i przestaly miesiaczkowac, a wszystko to przez serum zawierajace bimatoprost, skladnik ktory od lat, ze 100% powodzeniem powoduje wzrost rzes poprzez dzialanie na cebulki rzes.
    Tak, sporadycznie moze pojawic sie uczulenie u tych z Was ktore maja super wrazliwe oczy, ale super wrazliwe oczy jest w stanie podraznic wszystko wlacznie z ciepla filtrowana woda do przemywania oczu.
    Co za bzdury niektore z Was pisza, ze kupily ten produkt za cytuje "dwie stowy". Nie wiem u kogo i gdzie ten produkt kosztuje dwie stowy, od momentu wprowadzenia do sprzedazy nie kosztowal inaczej niz w granicach rekomendowanej przez producenta ceny, 28 zlotych.
    Produkt dziala.
    A jesli w Twoim przypadku nie dziala, to znaczy ze nie uzywasz go wedlug info na ulotce.
    Skladniki typu wyciag z lipy czy pokrzywy moze miec kwestionowane dzialanie placebo, ale skladnik przetestowany na populacji setek tysiecy ludzi na calym swiecie, bimatoprost, nagle przestal dzialac i rownie nagle zaczal powodowac brak widzenia.
    Co za bzdury.
    Jak cie oczy pieka, to odstaw, a nie pisz ze od miesiaca widzisz za mgla ale nadal ciapiesz produktem powieki i wypisujesz glupoty w polu recenzji produktu.
    Niektore Panie, mam wrazenie, pisza recenzje bo nie maja z kim pogadac i tworza mity na temat zwiazku chemicznego, z ktorego reszta swiata, wlacznie z gwiazdami kina, jest zadowolona.
    Latisse i inne produkty zawierajace bimatoprost sa sygnowane i uzywane przez znane Hollywoodzkie aktorki.
    Nie zastanawia Was dlaczego zadna z nich do tej pory nie pozwala do sadu zadnego producenta serum do rzes zawierajacego bimatoprost???

FEG dziala i tyle.
    Na 100%.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Delicia za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie, nie
  • Cena dla mnie odstarszająca, ale tak na prawdę to nie wiem do końca ile ona kosztuje, bo otrzymałam tą odżywkę w prezencie. Rzęsy mam nie najgorsze, takie zwykłe, normalne, nie za krótkie, nie za rzadkie. Ale skoro już miałam w posiadaniu taki kosmetyk nie zawahałam się go użyć

I tyle w zasadzie.... Używam od 3 miesięcy (no może nie regularnie, choć staram się) i jak do tej pory nie zauważyłam ani wydłużenia, ani większej ilości moich rzęs. Jakie były takie są.

Także dla mnie to zupełnie zbyteczny produkt....

Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić aramara za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na nie
  • Produkt stosowałam w lecie, zachęcona pozytywnymi opiniami. Wcześniej używałam odżywki firmy Oceanic Long4Lashes, z której byłam bardzo zadowolona. Niestety, serum FEG bardzo mnie rozczarowało. Rzęsy były długie, ale poza tym kosmetyk ma więcej wad:
    - bardzo podrażnia oczy, efekt pieczenia po chwili znika, ale na początku ... koszar!
    - wodnista konsystencja, a co za tym idzie: słaba wydajność,no i migrowanie do spojówek oka
    - brak zagęszczenia czy wzmocnienia rzęs, jak wspomniałam, odżywka tylko wydłuża
    - cena: w hurtowni zapłaciłam za nią 69 zł. Można kupić coś tańszego i bardziej skutecznego...
    Jedna gwiazdka tylko za efekt wydłużenia rzęs ...

Używam tego produktu od: lipiec 2014

Chcesz pochwalić embrace2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uczula!
  • Przede wszystkim witam wszystkich użytkowników forum, bo właśnie, po kilku tygodniowym śledzeniu recenzji, zdecydowałam się zarejestrować i powtącać swoje 3 grosze .

Rzeczona odżywka sprawdziła się w moim przypadku głównie jako świetny środek...uczulający , dlatego z całą pewnością nie kupię jej ponownie.

Zdecydowałam się na zakup tańszego odpowiednika Revitalash (tak myślałam) i w zasadzie chodziło mi o zachowanie efektu uzyskanego dzięki Revital tańszym kosztem. To zadanie odżywka w zasadzie spełniła. W zasadzie, bo rzęsy mam w miarę długie (dłuższe niż swoje), jednak nie tak SPEKTAKULARNIE długie i w ogóle nie podkręcone jak po Revitalu. Na gęstość natomiast nie wpłynęła w żadnym stopniu. Dodam, że odżwykę kupiłam po ok. 3 miesiącach przerwy od ostatniej aplikacji Revitalashu.

Rezultaty w moim przypadku mogą jednak być niemiarodajne, bo odżywki używałam w następujący sposób:

- 5 dni i przerwa ze względu na stan górnej powieki (czerwona, opuchnięta, oko wyglądające na tyle niekorzystnie, że rzęsy przestają mieć znaczenie
    - po przerwie 5 - 7 dniowej reaktywacja
    - efekt identyczny ale jakby bardziej umiarkowany
    - więc znowu przerwa
    - i trzecia (ostatnia szansa), po której zdecydowałam się na zakup Relash.

Odżywkę zakupiłam na grouponie albo gruperze.

Co jeszcze zwróciło moją uwagę, to stosunkowo mała wydajność w porównaniu do Revitalash.

Zobaczymy, jak poradzi sobie Relash.

Używam tego produktu od: 1,5
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

***

Edytuję tę recenzję, bo po zaprzestaniu stosowania odżywki do rzęs, zaczęłam ją używać do brwi. I tutaj śmiało mogę ją polecić

- nie uczula ( w tej okolicy skóra nie jest tak wrażliwa)
    - działa:

* w ciągu miesiąca wypełniła mi ubytki brwiowe (pozostałości po znacznym przerzedzeniu się brwi w wyniku niedoczynności tarczycy)
    * przyciemniła brwi
    * włoski są twarde i sztywne, co w połączeniu z użyciem trymera oraz taniego zestawu do stylizacji brwi Essence wreszcie dało mi wymarzone brwi!
    * cena jest bardzo przystępna (zapłaciłam za nią ok. 35 zł) w porównaniu z ponoć cudownym (nie wypróbowywałam) Long Lashes Oceanic, który koszuje 80 zł

- jednak jest mało wydajna; stosowanie na rzęsy według powyższego schematu i 1 miesiąc stosowania na brwi i odżywka się skończyła

Chcesz pochwalić Zyta_Flores za czytelną i pomocną recenzję?