FEG, Eyelash Enhancer (Odżywka wzmacniająca rzęsy i stymulująca ich wzrost)

FEG, Eyelash Enhancer (Odżywka wzmacniająca rzęsy i stymulująca ich wzrost)

Średnia ocena: 3.64/5

Odżywka posiada zestaw specjalnie dobranych składników, które nie tylko głęboko odżywiają, wzmacniają rzęsy, ale także stymulują ich wzrost. Efekt można zauważyć już po ok. czterech tygodniach systematycznego stosowania preparatu.
Składnikiem odżywki FEG, odpowiadającym za wzrost rzęs jest Bimatoprost. Ta substancja jest stosowana od wielu lat w okulistyce. Zaobserwowano, że u pacjentów leczonych preparatami zawierającymi Bimatoprost wystąpił nadmierny wzrost rzęs. Ten fakt wykorzystali producenci odżywki FEG, umieszczając Bimatoprost w składzie kosmetyku. Składnik ten stymuluje wzrost rzęs (indukuje fazę ich wzrostu) oraz hamuje proces wypadania.
W składzie FEG znajduje się także specjalnie dobrany zestaw naturalnych ekstraktów roślinnych o działaniu pielęgnacyjnym i kojącym delikatną skórę okolic oczu:
- ekstrakt z ogórka (działanie przeciwzapalne i kojące),
- ekstrakt z granatu (działa regenerująco, przeciwobrzękowo, łagodzi podrażnienia,
- zielona herbata (źródło antyoksydantów, działa nawilżająco),
- ekstrakt z pestek dyni (bogaty w fitosterole i rzadkie aminokwasy działa kojąco, wspomaga procesy odnowy skóry).
Formuła FEG Eyelash Enhancer została dodatkowo wzbogacona kompleksem witaminowym ( witamina A w postaci palmitynianu retinylu oraz witamina B12).
Odżywkę FEG wyróżnia gęsta konsystencja, która ułatwia nakładanie preparatu, uniemożliwiając spłynięcie do oka. Minimalizuje to powstawanie podrażnień. Stosowanie ułatwia bardzo wygodny i poręczny aplikator – wystarczy jedno, delikatne pociągnięcie u nasady powieki. Odżywkę FEG najlepiej jest stosować wieczorem, po wykonaniu demakijażu, na czystą i suchą skórę.
Serum jest oparte na naturalnych składnikach i całkowicie bezpieczne - nie wywołuje alergii ani zmian w kolorze siatkówki. Produkt został przebadany dermatologicznie (testy przeprowadzono w 2011 roku w Naval Medical Center w San Diego).
Jedno opakowanie serum wystarcza na ok. 5 miesięcy kuracji.

odżywki do brwi, odżywki do rzęs
stymulujące wzrost
w eyelinerze

troche podrażnia

Od kilku dni strasznie bolały mnie oczy , myslalam ze to od komputera, niestety winna okazala sie ta odzywka:( Uzywam jej na brwi, na oczy niestety nie moge

Używam tego produktu od: pare tyg

Skuteczna

Używa od kilku tygodni, zdecydowanie zauważyłam poprawę kondycji swoich rzęs: dłuższe i więcej! Były osłabione po zagęszczaniu, postanowiłam więc je wzmocnić. Przypadkowo usłyszałam o właściwościach tego specyfiku, ale cena (19 zł) nie budziła większych nadziei na cud.
Ale...
Nie ma potrzeby wydawać 300 zł na super odżywki, bo FEG doskonale się sprawdził. Szczerze polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe 3 ml

Naprawdę dobry kosmetyk

Super zestaw, serum wydłuża, pogrubia rzęsy, w moim przypadku mam wrazenie ze rzęsy stały sie nawet ciemniejsze przez co bardziej sie oznaczają wiec wygladaja rewelacyjnie. Opakowanie jest malutkie ale bardzo wydajne. Idealnie wejdzie do nawet najmniejszej damskiej torebki

Odradzam

Zacznę od tego, że rzeczywiście stymuluje wzrost rzęs i je wydłuża. U mnie odbyło się to kosztem:
- zaczerwienionej linii wokół oczu,
- porostu rzęs obok oczu, co wyglądało kuriozalnie - na szczęście po odstawieniu tej odżywki i wyrwaniu ich peseta już nie odrosły. Uważajcie jak ją aplikujecie bo mogą wam wyrosnąć rzęsy nie w tym miejscu co trzeba albo zagęści się u was niepożądane owłosienie. Rzęsy mogą urosnąć pod okiem lub bardzo blisko kącika oka powodując stałe podrażnienie,
- bólu oczu. Nie zgadzam się z tym, że odżywka ma kojące działanie na skórę wokół oczu - jest dokładnie odwrotnie. Używać czegoś pielęgnacyjnego, co jest szkodliwe, to dla mnie mija się z celem.
Aby wyhodowane rzęsy utrzymały się na miejscu trzeba stosować tą odżywkę w trybie ciągłym, inaczej rzec jasna wypadają.

Ani trochę

Nie wiem, czy trafiłam na oryginał, czy podróbkę. Kupiłam na Allegro, zużyłam dwa opakowania. Efektu zero. Obecnie stosuję zamiennie Long4Lashes i L'Bioticę i efekty są.

spektakularne efekty!!

Jedyna odżywka - a próbowałam ich sporo , która dała tak genialny efekt! Rzęsy są długie , gęste, a nawet podkręcone mimo, iż zawsze były proste. Wydaje mi się ,iż też są grubsze bo nawet bez pomalowania wyglądają na ciemniejsze. Nie zauważyłam żadnych podrażnień mimo ,iż skórę wokół oczu mam bardzo wrażliwą. Jeśli dostanie się do oka to owszem trochę pieczę należy dlatego pilnować żeby nie nabrać zbyt dużo produktu, Na efekty czekałam ponad miesiąc ale utrzymują się cały czas a używam jej już prawie dwa lata. Trzeba tylko pilnować aby używać jej regularnie i konsekwentnie

Rzęsy jak u lalki

Używam odżywkę co jakiś czas i jestem zadowolona. Rzęsy są długie i gęste. Dużo osób pytało się mnie czy to moje naturalne czy sztuczne. Wiem jednak, że nie na wszystkie ona działa, gdyż moja siostra ją używała i nie było efektu. Dla mnie jest to super odżywka za niską cenę, a efekt jak tego typu kosmetyki z dużo wyższej półki. Już po tygodniu u mnie zaczyna być widać różnicę. Minusem jest to, że trzeba robić sobie co jakiś czas przerwy w stosowaniu preparatu, przynajmniej u mnie, gdyż podrażnia przy zbyt długim użytkowaniu.

Kocham, kocham, kocham

Ta odżywka to CUD!!!
Na początku było ciężko...efekt dużo dłuższych rzes miałam po ok 2 tyg. a potem rzęsy zaczęły bardzo,bardzo wypadać...nawet zrobiłam sobie badania,czy nic mi nie jest,bo szczerze mówiąc powieki mi "łysiały"!!!
Mimo to nadal,regularnie używałam odżywki.
Rzęski zaczęły dorastać i dorosły...DŁUGIE, GRUBE, CZARNE, JEST ICH WIECEJ :-) Nazywam je krzakami!!! Koleżanka jak zobaczyła mnie bez makijażu, była przekonana,że mam pomalowane oczy,jak mam tusz na rzesach regularnie jestem pytana co z nimi zrobiłam,niektorzy pytają,czy nam sztuczne rzęsy :-)
Kocham tą odżywkę :-) Używałam jej regularnie przez ok 2-3 miesiące.
Polecam,polecam,polecam :-)

Produkt bardzo kontrowersyjny...chociażby ze względu na cenę

Jak dla mnie jest to dosyć kontrowersyjny produkt. Nigdy o niej nic nie słyszałam, nie czytałam itp. Któregoś razu, robiąc zakupy na ezebra, pomyślałam, że chętnie spróbowałabym jakiejś odżywki do rzęs. Nie chciałam inwestować w produkty po 100 zł czy więcej, więc trafiłam na tę, kosztowała jakoś 18 zł, więc wrzuciłam do koszyka i tyle. Przeżyłam lekki szok kiedy weszłam tutaj na wizaż i zobaczyłam, że jej cena to 280 zł :O Gdybym kupiła swoją na allegro, czy z innego źródła niewiadomego pochodzenia to byłabym pewna, ze nabyłam podróbkę. Ale ezebra? Normalny sklep internetowy z kosmetykami? Nie wiem, ciężko mi uwierzyć, żeby taki sklep sprzedawał podróby, no ale faktem jest, ze nie wiem co mam o tym myśleć.
- produkt jest bardzo wydajny, mam go już kilka miesięcy i jeszcze mi się nie skończył. W sumie nie ma co się dziwić, bo aplikujemy go pędzelkiem jak eyeliner, więc bardzo mało zużywamy go przy jednorazowej aplikacji
- produkt ma jakiś zapach, którego nie umiem konkretniej sprecyzować, ale kompletnie mi nie przeszkadza i czuć go dopiero wówczas, gdy przytkniemy pędzelek do nosa
- produkt nie podrażnia moich oczu, ale zdarza mi się czasami zaaplikować go za dużo, wówczas dostaje się do oka i trochę piecze, więc należy otrzeć pędzelek, żeby płynu nie było za dużo i nie dostał się z linii rzęs do gałki oka
- i teraz najważniejsze, czyli działanie: mówiąc szczerze po kilku miesiącach, a więc wystarczającym czasie, nie widzę spektakularnych efektów. Rzęsy są może delikatniutko zagęszczone. Ale efekt jest taki delikatny, że to może tylko siła sugestii, a może i fakt, nawet jeżeli tak, to bardzo subtelny. W moim przypadku nie ma mowy o żadnym wachlarzu rzęs czy pytaniach koleżanek, czy przedłużałam rzęsy, o nie nie. Rzęsy nie są również wydłużone, naturalnie mam krótkie i w tej kwestii nie zauważyłam różnicy. W sumie lepiej już tak, bo nienawidzę kiedy odżywka daje taki efekt, ze nagle rzęsy robią się długie aż do brwi, ale nie wszystkie i powstaje efekt owadzich nóżek, kilku rzęs mega długich...bleee. Głównie zależało mi na zagęszczeniu no i niestety odżywka mnie rozczarowała.
Raczej nie kupię jej drugi raz, choćby i z powodu jej kontrowersyjnej ceny i mega dużych rozbieżności na tym polu. Co jak co, ale nie kupiłam produktu na ali, allegro, ebay, itp. Wolę już spróbować coś bardziej pewnego na rynku

Środek na porost włosów, zero odżywienia

Laski słuchajcie, nie kupujcie tego badziewia - dowiedziałam się więcej, w tej "odżywce" tak jak w odżywce Long4Lashes jest środek na jaskrę - którego skutkiem ubocznym właśnie jest porost włosów. "Odżywka" ta nie powoduje odżywienia włosów, a ich porost, i to niekoniecznie włosami takimi jak rzęsy - jedna pani już pisała, że włosy zaczęły rosnąć jej długie i np. kręcone :> i niebezpiecznie blisko oka.

Nie kosztem zdrowia!!!

sama nie wiem co myśleć

Pierwsze opakowanie, które zużyłam dostałam w prezencie. Rzęsy faktycznie rosły, były baardzo długie, trochę ciemniejsze, raczej nie gęstsze, ale za to bardzo bardzo długie, czyli efekt super! Pilnowałam smarowania rzęs przed snem, codziennie. Odżywka szczypała mnie nieco w oczy kiedy przesadziłam z ilością, ale tłumaczyłam to tym, że działa :D
Ostatnio zamówiłam sobie FEGa na merlin.pl, cena super bo 32 zł., niska, ale jako, że mam zaufanie do merlina nie sądziłam, że trafię na bubel. a jednak.
Odżywkę stosowałam dokładnie w ten sam sposób jak za pierwszym razem, codziennie bezpośrednio przed snem nakładałam na linię rzęs no i czekałam na efekty. I mogłabym tak czekać i czekać, bo żadne efekty się nie pojawiły, nic a nic, totalnie! Odżywka nie piekła mnie w oczy przy stosowaniu, specjalnie zrobiłam test z nałożeniem ewidentnie za dużej ilości produktu- w przypadku pierszego FEGa, który miałam zalałabym się łzami, a tutaj nic się nie wydarzyło.
Po prostu kasa wyrzucona w błoto.
Mam bardzo mieszane uczucia co do tej odżywki, nie wiem czy zmieniono skład, czy może ja trafiłam na nieoryginalny produkt, ale ona po prostu nie działa tak jak kiedyś! Moja teściowa, która sprezentowała mi pierwsze opakowanie ma podobne odczucia w tym zakresie. Też używała FEGa dopóki dzialał. Dodam, że ona kolejną odżywkę kupowała z innego źródła, nie na merlinie tak jak ja.
Pewne jest, że przerzucę się na inne cudo do rzęs.

Oryginał działa ;)

To moje drugie opakowanie, oba na szczęście okazały się oryginalne i działają! Ozy mogą trochę szczypać jeśli nałoży się za dużo produktu i spłynie on do oka. Działanie mega, rzęsy długie gęstsze.
POLECAM !!!

Niestety nie spełnił moich oczekiwań

Bez efektów po kilku miesiącach stosowania- nie wydłużył rzęs, nie zagęścił itd. Zakupiony na allegro za ok 40 zł, hologram, certyfikat i oryginalnie zapakowany