Kenzo, Jungle Elephant EDP

Kenzo, Jungle Elephant EDP

Kenzo Jungle L'Elephant, to stylowy korzenno - kwiatowy zapach, rozświetlony nutą mandarynki i świeżego kardamonu. Następnie heliotrop, goździk i mango rozwijają się w jego soczyste serce. Na koniec ylang-ylang, lukrecja, paczula i wanilia otulają miękkim i zmysłowym uściskiem. Stworzony przez Dominiqua Roupiona, wydany w 1996 roku.
Kategoria: orientalno - korzenne
Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, kardamon, kumin,
nuta serca: goździk (korzenny), mango, heliotrop, gardenia
nuta bazowa: ylang-ylang, lukrecja, paczula, wanilia, ambra.

50 - 100ml, <50ml
orientalne, korzenne, kwiatowe
Rekomendacja
na wieczór, na dzień
wody perfumowane

95% jesień/zima 5% wiosna/lato

• Flakon: 4

Cesarski słoń, król przypraw

To zapach z gatunku - kocham lub nienawidzę. Poznałam go całe lata temu, gdy jeszcze był poza moim zasięgiem finansowym. Jednak po jakimś czasie mogłam już sobie na niego pozwolić, co zaowocowało zakupem flakonu o pojemności 50 ml. Do marki Kenzo mam sentyment ogromny. Lubię i cenię ich zapachy za oryginalność i jakość, zwłaszcza te starsze wytwory. Słoń to już zapach - legenda, nie do pomylenia z innymi pachnidłami. Trzeba mieć odwagę, by go nosić. Użyty w nadmiarze potrafi zadusić otoczenie niczym wąż boa. Mamy tu wybitny miks nut korzennych - ja nie umiem ich rozłożyć na czynniki pierwsze, po prostu wąchając te perfumy czuję się jak w orientalnym sklepie z przyprawami - i to takimi naprawdę wysokiej jakości. Czuć kardamon, goździki, wanilię, cynamon - to na pewno, ale jestem przekonana, że to nie wszystko, co skrywa słonik. No i dobrze - bo ten zapach ma też w sobie jakąś tajemnicę, więc jej nie odkrywajmy...Co do parametrów - są dokładnie takie, jak gabaryty żywego słonia - po prostu majestatycznie mocarne...Jest to zapach z pewnością nie dla każdego, ale jak juz go oswoimy, możemy czuć się jak Królowa Orientu...

Cudowny ciepły zapach

Jest to mój ukochany zapach od lat na okres jesienno -zimowy. Na lato zdecydowanie za ciężki. Zaryzykowałam i kupiłam go na iperfumy.pl i...nie żałuję. Jest tak samo trwały i piękny jak ten kupiony w Sephorze. Sweterek psiknięty raz pachnie kilka dni. Używam różnych zapachów m.in. Boss Pour Femme, Tous Floral Touch , Hilfiger Woman Peach Blossom.Ale " słonik" to mój hicior. Otula kobietę zmysłowymi zapachami słodkości i orientu. Zdarza mi się, że kobiety zaczepiają mnie pytając czym pchnę. A to już wystarczająca reklama. Polecam z zamkniętymi oczyma.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Cudowny

Zapach zdecydowanie nadający się na jesienno- zimowe wieczory. Niesamowicie otula swoim zapachem (gorzko- pikantny).
Piękny, korzenny, bardzo oryginalny (chyba nie da się go pomylić z żadnym innym) i na szczęście raczej mało popularny. Rozpoznawalny od pierwszego powąchania.
Nie jest to na pewno zapach dla wszystkich.Perfumy dla osób pewnych siebie, o bogatej osobowości, ale niekoniecznie przebojowych.

Love or hate

Jest to zapach do którego musiałam dorosnąć. Choć mam 34 lata to i tak ten zapach kojarzy mi się z paniami 55+. Jest bardzo aromatyczny, trochę nachalny i bardzo popularny. Jeśli przesadzisz z ilością to otoczenie tego nie wytrzyma. Zapach wypełnia pomieszczenia. Jest w nim coś brudnego, jakby zakurzona wanilia posypana przyprawami garam masala. Na końcu wybrzmiewa u mnie tylko nuta przypraw, która pachnie jak gałka muszkatołowa z mielonym kminkiem. Zamówiłam tylko odlewke, choć ja polubiłam go za 3 razem to otoczenie może się nieco krzywić. Mam to szczęście, że moja skóra wysladza i wygładza zapachy, dzięki temu ludzie go komplementują, co mnie ogromnie dziwi bo to zapach nie uniwersalny. Polecam do testów, to już kultowy zapach.

• Flakon: 5

Wracam w każdą zimę do niego

Jest to moja pierwsza tak trwała perfum. Zdecydowanie mocna, intensywna, trochę skórzana. Czuć ją kilka dni na włosach i ubraniach. Nie można z nią przesadzić, 2 psiknięcia zdecydowanie wystarczą i czuć cały dzień. 100ml mam już od 4 lat i nawet połowy nie zużyłam. Będą ją chyba miała do starości. Także pod kątem wydajności - mistrz. Ja używam jej tylko zimą, w inne pory roku jest dla mnie za ciężka. Jeśli ktoś lubi mocne, eleganckie zapachy warto kupić, a tym bardziej, że za taką jakość cena jest naprawdę super.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: U konsultantki

Dla mnie fajny

Perfum ma opakowanie dość ciekawe takie klasyczne. Zapach ma kwiatowy korzenny dzięki. Czemu wspomnienia różne wracają i mogą być. Trwałość ma dość długa bo czuć przez cały dzień najlepiej latem jest czuć. Ogólnie wielki plus. Cena to jest minus największy tego wszystkiego

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Mój ukochany Słoń!

No cóż mogę napisać, to po prostu moje ukochane perfumy! Nie znalazłam dotąd żadnych, które tak by mi się podobały ❤️ mieszanka idealna. Egzotyczne, waniliowe z kardamonem, absolutnie nie są ani mdłe, ani duszące, po prostu genialne. Ja w nich czuję cynamon, taki mocny szczypiący , utrzymują się cały dzień, a nawet dłużej, zapach uwalnia się powoli, więc wciąż są ze mną ????

• Flakon: 5

Jeden z najlepszych zapachów na rynku

Kenzo Jungle to prawdziwy matuzalem wśród flakoników okupujących popularne perfumerie. Wypuszczony na rynek w 1996 r. jest wyjątkowo odporny na ciągle zmieniające się trendy i mody, chociaż mam wrażenie, że kiedyś, na samym początku swojej oszałamiającej kariery był mocniejszy.

Zapach odurza nas stężeniem świeżych, słodko-pikantnych przypraw z odległych krajów - goździków, kardamonu i kminu. Ogromny plus za piekielnie realistyczne odwzorowanie tych nut, jakby ktoś rozsypał przed nami worek z przyprawami. Następnie zapach przechodzi w ciepłe nuty ylang ylang, robi się bliskoskórny, otulający, waniliowy.

Jest coś niezmiernie optymistycznego w tym zapachu. Ani on seksowny, ani do końca bezpieczny, ani biurowy, kojarzy mi się z jakimś indywidualnym duchem chadzającym własnymi ścieżkami. Trudno mi nawet wyobrazić sobie do kobiety w jakim wieku pasuje… mógłby go nawet nosić mężczyzna.

Flakon ze słoniem super.

Mam nadzieję, że będą go produkować 100 lat, a nawet i dłużej.

Polecam, mi sie spodobał

Trwały i bardzo intensywny zapach. Na początku używania, radziłabym psiknąć się tylko raz aby powoli przyzwyczaić się do intensywności zapachu. Gdy ktoś nie lubi mocnych, słodkich zapachów, to nie polecam kupować w ciemno, raczej wypróbować zapach w perfumeriach. Zapach raczej dla kobiet 30+ i na porę jesień-zima. Chyba nie odważyłabym się, na używanie tego zapachu latem, murowany zawrót głowy i mdłości. Jednak zapach piękny, z charakterem, POLECAM!

Geniusz

Zacznę od tego, że nie jestem fanką zapachów świeżych ani kwiatowych, natomiast kocham zapachy skomplikowane i nieoczywiste, więc tu już Słoń miał utorowaną drogę do mojego serca. Trafił i zawładnął nim całkowicie. Bardzo dawno temu, jako niemal dziecko, miałam okazję poznać te perfumy i wtedy wydawały mi się niezwykłe aż nie do udźwignięcia na tamte czasy. Ale teraz, po latach, Słoń jest obok Shalimar moją wielką miłością. W wielu recenzjach czytamy o trudnym zapachu o przytłaczającej mocy, o kilometrowym ogonie, który zabije otoczenie a nosicielkę obezwładni i przydusi do ziemi. Nie wiem czy to reformulacje (mam dwa flakony z 2020 i 2021 roku), czy moje ph, ale na mnie Słoń układa się łagodnie, delikatnie i otulająco. Czuję przyprawy, ale na mlecznej, budyniowej wręcz bazie. Niczym mleczno-ryżowy pudding z kardamonem i goździkami. Czuć też heliotrop a potem cudną, ciepłą wanilię z ylang-ylang. Boski zestaw. I polecam wypróbować Słonia latem. W upały układa się genialnie! Zapach wybrzmiewa wtedy orientalnie- balsamiczną nutą. Zimą pokazuje kremowo - ciasteczkowe oblicze. Mam wiele perfum w swojej kolekcji, ale do Słonia wracam jak do domu. Domu ciepłego, pachnącego świętami. Niestety (a może stety?) reformulacje wykastrowały Słonia z tej legendarnej trwałości i mocy. Nie drażni otoczenia (robiłam wywiady w pracy i w domu :) ) a wręcz bardzo się podoba i jest globalnie komplementowany. Po kilku godzinach znika powolutku, nie tracąc jednak nic na swej urodzie. Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na chory pomysł, żeby te perfumy wycofać.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Mój zimowy ulubieniec :)

Tę perfumę albo się kocha, albo się ją nienawidzi. Ma przepiękny flakonik, według mnie jest mega słodki, ale także przynoszący na myśl tropikalne kraje. Zapach jest taki trwały, że szok. Na początku polecam używać jak najmniejszą ilość, aby nie przedobrzyć i nie męczyć się przez cały dzień. Kiedyś zdarzyło mi się, że zaaplikowałam za dużo, co spowodowało ból głowy. Według mnie pachnie świętami, cynamonem, ciasteczkami korzennymi i czymś pudrowym w powietrzu. Można ten zapach też kojarzyć z domowymi pierniczkami. Polecam szczególnie dla wielbicielek mocnych, ciężkich perfum.
Ten zapach chciałam mieć już na początku studiów, gdy przeprowadziłam się do Lublina i zaczęłam odwiedzać perfumerie. Niestety w tym czasie szkoda mi było pieniędzy na taki duży wydatek. W piątki chodziłam do galerii, psikać się testerem na rękaw kurtki i tak świętowałam weekend :) Kilka dni dzięki temu miałam ten zapach w swoim pokoju, dlatego jakoś mam sentyment do tej perfumy.

Intensywny zapach

Ciekawa propozycja od Kenzo. Zapach) ponadczasowy, niebanalny i nieoczywisty. Mają w sobie głębię. Perfumy kwiatowe są trwałe i bardzo intensywne. Idealne na wieczór. Po pewnym czasie zapach może męczyć. Ponownie nie zdecydowałabym się na zakup tych perfum. Ładny, minimalistyczny flakon.