Floslek, Żel ze świetlikiem i chabrem do powiek i pod oczy (nowa wersja)

Floslek, Żel ze świetlikiem i chabrem do powiek i pod oczy (nowa wersja)

Działa jak kompres. Dzięki zawartości wyciągu ze świetlika lekarskiego szybko zmniejsza nadwrażliwość na światło, łzawienie oraz uczucie zmęczenia, pieczenia oczu, Ekstrakt z chabru bławatka łagodzi podrażnienia oraz wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.
Pielęgnacja wrażliwych okolic oczu zwłaszcza u osób pracujących przy komputerze lub sztucznym oświetleniu. Bezpieczny przy szkłach kontaktowych.

żel
żele pod oczy
nawilżające
w tubce

A ja tam nawet jestem zadowolona

No ok- szału nie ma. Jednak podoba mi się delikatna, żelowa konsystencja. Szybko się wchłania. Szkoda tylko, że zostaje taka warstewka- jakby tłusta pod oczami. Przy zmatowionej cerze, dziwnie to wygląda. Nie napina i nie wygładza drobnych zmarszczek- to jego minus, ale też producent o takich właściwościach tego specyfiku nie zapewnia.
Za to jest to jedyny produkt, który nie uczula moich wrażliwych oczu. Inne musiałam oddać/wyrzucić. Pewnie co jakiś czas będę czegoś szukała, ale ten sprawdza się przy pracy z komputerem- faktycznie jakby łagodził podrażnienia. W związku z powyższym, pewnie nie raz do niego wrócę (dopóki nie znajdę swojego KWC w tej kategorii).

Lekki zel pod oczy

Używam żelu już kilka dobrych lat i bardzo go lubię. Jest delikatny i łagodny, wiec nie ma wpływu na przedłużane rzęsy, a jest to dla mnie istotne. Zel ma bardzo lekką konsystencję, jest bezzapachowy i przezroczysty, szybko się wchłania, pielęgnuje i nawilża skórę wokół oczu.

Nic nie robi szczególnego

Jakoś wszystkie żele pod oczy Floslek jakie miałam dotychczas nie zrobiły na mnie wrażenia - ten również do nich należy. Skusiłam się na tę wersję przez rzekome właściwości, szczególnie spodobało mi się, że koi zmęczone oczy niebieskim światłem komputera, nawilża itd. Zawiodłam się ponownie.

Żel ma bardzo lekką, przezroczystą konsystencję, formuła jest bezzapachowa. Delikatnie chłodzi po zaaplikowaniu. Przy podrażnionych powiekach może jeszcze bardziej je podrażnić. Nie polecam go alergikom szczególnie wiosną kiedy latają te wszystkie pyłki i oczy są podrażnione, a jak nakładamy żel z zamiarem aby je ukoić pojawia się szczypanie. Szybko się wchłania, nie pozostawiając uczucia nawilżenia, należy nałożyć grubszą warstwę aby utrzymał się dłużej. Po nałożeniu nie towarzyszy mi uczucie ulgi, a nakładałam żel co dzień na noc. Jak dla mnie za delikatne działanie i raczej po niego już nie sięgnę.

Opakowanie to mała tubka, nie jest transparentna i nie widać ile żelu ubywa. Daje rade wykończyć żel do ostatniej kropli. Jak zazwyczaj jedna tubka starczała mi na kilka miesięcy - ten bardzo szybko się skończył, chyba przez te grubsze warstwy..

Ukojenie

Stosuje produkt już ponad miesiąc, na codzień pracuje przed komputerem.
Jestem z niego zadowolona.. Jest to mega tani produkt, który faktycznie ukoi na koniec dnia zmęczone oczy.
Nie jest to jakiś efekt supew wow w sekundę ale jest to na pewno produkt godny polecenia.
Ma delikatny przyjemny zapach, nie drażniący.
Wydajny - dzięki postaci żelu.
Najlepiej działa gdy nałożymy go plna skórę np pod oczami, a po jego wchłonięciu nałożymy jeszcze lekki krem.
Nakładam nawet na obie powieki, nic nie szczypie, oko nie reaguje alergicznie, a moje oczy są bardzo wrażliwe.
Można go wsadzić do lodówki i traktować różniej jako poranny kompres na podpuchnięte oczy.
Za tą cenę myślę że super.

Zdecydowanie na nie

Opis producenta kompletnie mija się z tym, co ten produkt robi. Nie jestem zadowolona z żelu Floslek, bo był niekomfortowy. Po zastosowaniu skóra jest wyraźnie napięta, ale w negatywny sposób. Żel ściąga ją i przesusza. Zupełnie nie czułam żadnego nawilżenia czy ukojenia. Wręcz przeciwnie. Dodatkowo tworzył na powiekach nieprzyjemnie lepiącą warstwę.
Niezbyt dobrze nadawał się pod makijaż. Sprawiał trudności w nakładaniu np. korektora, tworząc warstwę, do której mokre produkty się przyklejały plamami, a na granicach jego rozprowadzenia powstawały nieładne odcięcia.
Za plus można uznać szybkie wchłanianie i bardzo dużą wydajność, ale cóż z tego, jak działanie było do kitu...

Dla młodej skóry

Żel ma bardzo przyjemną konsystencję, szybko się wchłania, ma bardzo przyjemny aplikator, można do końca go zużyć. Cena również jest bardzo przystępna, gdyż zapłaciłam za niego ok. 10 zł w aptece.
Moja skóra pod oczami nie jest wymagająca, jest młoda, nie mam zmarszczek, szukałam raczej delikatnego kremu, który nie zrobi mi krzywdy, a nawilży delikatnie skórę pod oczami i sprawdza mi się do tego świetnie. Testowałam już wszystkie kremy pod oczy z tej firmy i działają bardzo podobnie.
Polecam osobom, które chcą zadbać o swoją skórę pod oczami, dla których może to być jeden z pierwszych kremów tego typu, jednak nie mają tam jakichś większych zmarszczek, gdyż może sobie z nimi nie poradzić.
Używam go codziennie rano i wieczorem i jeżeli chodzi o utrzymywanie się na nim korektora to jest dobrze, nic się nie waży, korektory współpracują z tym kremem.

Behind Blue Eyes.

94% składników pochodzenia naturalnego.
Polska marka.
- zapachu;
- glutenu;
- laktozy;
- ani barwników.
Również dla osób noszących szkła kontaktowe, makijaż permanentny i po zabiegach stylizacji brwi i rzęs.
Przebadany okulistycznie.
Tani. 5, 99 zł.

Małe, kompaktowe i rzeczowe opakowanie; dołączona jest do niego ulotka z propozycjami wszystkich dostępnych żeli, jakimi dysponuje Flos-lek.
Uroczy, lekki i poręczny słoiczek.
Produkt zabezpieczony dodatkowo sreberkiem.
Kosmetyk nie sięga do dna widocznego białego pojemniczka. Jest to tylko taka "zmyła", ściema. W cudzysłowie, bo kiepska ta zmyła.
Swymi granicami dociera raczej do napisu "Flos-lek".

Żółta, galaretowata substancja.
Pozostawia przez chwilę lepką warstwę.
Obciąża powieki, niekomfortowe uczucie. {ale odczuwane tylko Przez Chwilę.
Nie powoduje łzawienia oczu, nie podrażnia ich.
Po zaaplikowaniu, skóra nie jest szorstka, sucha - jest miękka, gładka i nawilżona.

Idealny produkt dla zmęczonych oczu

Produkt kupiłam szukając pierwszego, lekkiego kremu pod oczy.
Zaciekawiona recenzjami oraz opiniami innych zdecydowałam się na zakup.
Produkt posiada bardzo lekką, żelową formułę. Szybko się wchłania pozostawiając uczucie chłodu oraz zrelaksowanej skóry.
Idealny produkt dla zmęczonych oczu, dający uczucie ulgi oraz chłodu.
Świetnie też radzi sobie z nawilżeniem i pielęgnacją delikatnej skóry wokół oczy.

koi i łagodzi

Recenzowany w tym miejscu żel trzymam w lodówce- dzięki temu żel daje przyjemne uczucie ulgi i chłodu.
Idealnie sprawdza się jako kompres , jako środek łagodzący dla zmęczonych, przekrwionych oczu. Nałożony na powieki likwiduje pieczenie i piasek pod oczami. Działa praktycznie od razu.
Zauważyłem, że zmniejsza opuchliznę po zarwanej nocy. Lekko też nawilża.
Jak na żel jest dosyć gęsty, ale nie za gęsty. Nie pozostawia na skórze nieprzyjemnego uczucia lepkości. Zapach ma delikatny, prawie niewyczuwalny.
Szata graficzna ze sporą ilością niebieskiego też mi się podoba.
Daję pięć gwiazdek.

Ukojenie dla zmęczonych oczu

Żel najlepiej sprawdza się u mnie nałożony na powieki, ponieważ dużo czasu spędzam przed komputerem i zauważam, że na prawdę daje radę jeśli chodzi o przesuszenie i pieczenie oczu. Kiedy tylko mi się skończy od razu widzę pogorszenie ich stanu. Nałożony pod oczy nawilża. Jeśli chodzi o pozostałe efekty to za bardzo nie mam jak się do nich odnieść, gdyż ta okolica u mnie raczej nie jest problematyczna.
Produkt ma fajną (nie gęstą, nie rzadką) konsystencję, jest bez barwy i bez zapachu. Wystarcza mi na ok 5 miesięcy.
Sprawdza się również pod makijażem.

często do niego wracam

Zdecydowanie wolę kremy pod oczy niż żele, ale żele z Floslek są wyjątkiem. Próbowałam kilku, ale ten ze świetlikiem i chabrem sprawdza się najlepiej.

Cienie i opuchlizna nie są dla mnie większym problemem. Ale zmęczone oczy - tak. To jest dla mnie żel do wklepywania w ciągu dnia. Nadaje się na makijaż. Nie rozpuszcza makijażu. Szybko się wchłania, ale pozostawia miłe uczucie lekkiego nawilżenia i ulgi dla skóry pod oczami. Muszę jeszcze zastosować sposób trzymania w lodówce polecany w recenzjach.

jestem mu wierna, ze skokami w bok

Używam, z przerwami, od ponad 10 lat!
Bez problemu można stosować na całą okolicę oczu i powieki, nie uczula. Ja stosuję często i rano i na noc.
Świetnie się rozsmarowuje. i wchłania.
Nie lepi się.
Prawie bezzapachowy.
Może spektakularnych efektów nie ma, ale lekko chłodzi i nawilża.
Z całej serii żeli ze świetlikiem, ten z chabrem jest ulubionym.
Wybieram higieniczne opakowanie tj. tubkę.

Słaby

Ma żelową, gęstą konsystencję, jest bezbarwny i nie posiada zapachu. Szybko się rozprowadza i tak samo szybko się wchłania. Nadaje się pod makijaż. Skóra po aplikacji jest delikatnie nawilżona i wygładzona. Dobrze chłodzi przez co zmniejsza opuchliznę pod oczami. Ja dla lepszego efektu trzymam go w lodówce. Nie podrażnia skóry. Co do redukcji cieni to nie zauważyłam takich efektów. Jest tani i wydajny. Dla niewymagającej skóry pod oczami się sprawdzi jednak jeśli ktoś ma jakikolwiek problem z tą okolicą to jest zdecydowanie za słaby.