Max Factor, Colour Adapt (Podkład dopasowywujący się do cery)

Powiększ Max Factor, Colour Adapt (Podkład dopasowywujący się do cery)
Produkt dostępny w 24 sklepach. Cena już od 29,00 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: asinek

Max Factor Colour Adapt to podkład dopasowujący się do koloru skóry. Podkład ten zawiera elementy reflektujące naturalny koloryt skóry. Dzięki temu pozwala uniknąć efektu maski. Producent obiecuje absolutnie idealne dopasowanie się podkładu do koloru cery z jednoczesnym wyrównaniem jej kolorytu i zamaskowaniem niedoskonałości. Podkład Max Factor Colour Adapt zawiera lotne olejki silikonowe, dzięki czemu łatwo się rozprowadza.

Skład: Cyclomethicone,Aqua, Glycerin, Titanium Dioxide, Dimethicone Crosspolymer, Mica, Dimethicone, PEG-10 Dimethicone Crosspolymer, Dimethylcyclosiloxane, Methicone, PEG/PPG-18/18 Methicone, Benzyl Alcohol, Ethylparaben, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499.

Cena: ok. 35zł

• Bardzo dobry
  • Byłam oczarowana tym podkładem i bardzo rozczarowana gdy nie sprzdawano go już w drogeriach Fantastyczna konsystencja, lekki, kremowy muss, który idealnie kryje i wtapia się w skórę, jednocześnie lekki i naturalny, nie tworzy efektu maski. Tak jak zawsze, przy nawilżonej skórze nie podkreśla suchości. Wygodna aplikacja, przyjemny zapach. Trwały, nie ściera się (jeśli co 5 minut nie dotykasz buzi , zachowuje orginalny kolor, nie ciemnieje.
    Mam nadzieję, że pojawi się znów w sprzedaży

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Chcesz pochwalić hahiko za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Zrób sama kosmetyk - oliwka na cellulit

• Bardzo dobry podkad
  • Kupiam ten podkład w odcieniu 45 po raz pierwszy jakieś 3 lata temu. Była zima moja cera blada okazał się za ciemny. Odłożyłam do szafki i wróciłam do niego latem kiedy trochę się opaliłam. Byłam bardzo mile zaskoczona. Jest to podkład o konsystecji musu lekki ale kryjący. W skrócie:

+ dobrze kryje, dla mnie w sam raz, bez tynku na twarzy;
    + matuje, jako mus, nie jest to trwały mat ale wystarczający;
    + nie ciemnieje, zachowuje swój odcień;
    + nie wiem o co chodzi z tym że podkłady się wycierają bo nigdy nie miałam takiego problemu... może wystaczy nie macać się po buzi....? według mojego doświadczenia podkład JEST TRWAŁY. Nie zastga jak słynny colorstay ale to w nim lubię;
    + jest lekko miękki prz nakładaniu (nakładam pędzlem Hakuro flat top);
    + opakowanie typu airless, nic się nie marnuje.
    + w Bootsie ciągle jest na półkach więc nie zauważyłam żeby był wycofany.

- jest tylko jeden. Bladziochy nie znajdą swojego odcienia bo ma dość ciemną ale też nie pomarańczową (!)gamę kolorystyczną.

Ogolnie polecam dziewczynom o rozsądnym podejściu do makijażu twarzy, to znaczy celujacym w zdrowy, naturalny wygląd a nie 2 cm tynku zastygniętego na 3 dni.

Używam tego produktu od: 3 lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: około 3

Chcesz pochwalić slave_of_rock za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny, ale wycofany
  • Odcień: 75 Golden

Jest to mój pierwszy podkład, który jest tak dobry i niestety - wycofany. Bądź co bądź można go nabyć jeszcze w internecie i polecam zrobić zapasy póki można.

Plusy:
    - faktycznie dopasowuje się do cery, pięknie ją wygładza (mimo moich małych grudek i kaszce na buzi), kryje niedoskonałości
    - nie zapycha cery, nie obciąża jej, co jest bardzo ważne zwłaszcza dla mojej młodej skóry
    - lekko matuje, po około 4 godzinach wystarczy przetrzeć buzię bibułką matującą i może zostać dzień/noc
    - nie tworzy efektu maski
    - konsystencja "kremu" - łatwo jest go rozprowadzić gąbeczką
    - wyrównuje koloryt
    - cena adekwatna do jakości
    - nie podkreśla suchych skórek
    - wygodne opakowanie z pompką
    - pięknie podkreśla karnację

Minusy:
    - mimo wszystko dość szybko się wyciera
    - WYCOFANY!

Ogólnie jest to mój ulubiony podkład i nie zamierzam go zamienić na inny, dopóki jeszcze można go złapać. Szczególnie polecam młodej cerze jako pierwsze podkłady, gdyż nie jest ciężki i nie zapycha porów. Nie wyobrażam sobie znaleźć zamiennika i lepiej, by MaxFactor go przywrócił

Używam tego produktu od: 2 Miesiące
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić selaah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity
  • Kupiłam go już bardzo dawno temu, ale dopiero teraz zużyłam go do końca.

Plusy:
    -dopasowuje się do koloru skóry
    -nie tworzy efektu maski
    -łatwo się rozprowadza
    -dosyć dobrze kryje niewielkie niedoskonałości
    -wygodna pompka i opakowanie, bez problemu można zużyć całość podkładu
    -nie ciemnieje na twarzy
    -przyjemny, jakby migdałowy zapach

Minusy:
    -szybko się ściera, już po 3-4h na nosie i czole pozostaje tylko niewielka ilość podkładu
    -skóra dosyć szybko zaczyna się świecić

Używam tego produktu od: długiego czasu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Natalka181 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do dziś nie znalazłam godnego zastępstwa.
  • Kupiłabym ten produkt ponownie jeszcze tysiąc razy, gdyby nie fakt, że został wycofany. Od tego czasu próbuję różnych podkładów, które według opisów mają mieć podobne właściwości lub które poleca wiele osób. I co? I nic, wciąż nie znajduję.

Ten podkład naprawdę dopasowywał się do cery. Nie miałam na twarzy żadnej maski, czego nie cierpię. Miał odpowiednie, średnie krycie - wyrównywał koloryt i ukrywał wszystko to, co powinien. Miał świetną konsystencję (choć po dłuższym czasie robił się gęstszy niż na początku). Był bardzo przyjemny w aplikacji - nie jestem mistrzem nakładania podkładów, a z tym wyjątkowo szło mi nieźle. Był bardzo wydajny, głównie dzięki użytecznej pompce. Chcę go z powrotem.

Recenzuję go pomimo wycofania, ponieważ za nim tęsknię, to po pierwsze, a po drugie wciąż jeszcze można zdobyć go w czeluściach internetu. Także w razie czego bardzo polecam, szczególnie, że jest znacznie tańszy niż kiedy można go było bez problemu nabyć stacjonarnie.

Ilość zużytych opakowań: ok. 6

Chcesz pochwalić aamelija za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny produkt
  • Szkoda, że go wycofali, bo u mnie sprawdzał się znakomicie. Jeszcze w necie można na szczęście go gdzieś dorwać, ale na szczęście znalazłam coś innego równie dobrego.

ZALETY
    - naprawdę dopasowuje się do koloru skóry,
    - krycie średnie, ale porządne dość,
    - niezła cena, nawet bez promocji,
    - lekkie opakowanie, szkło jest fajne i eleganckie, ale okazuje się, że plastik też może wyglądać dobrze
    - nie oksyduje.

WADY
    - świecenie się po nim jest nieuniknione, niestety dość szybko,
    - trochę się ściera po całym dniu, mam wrażenie, że pod koniec dnia nic już nie mam na twarzy.

Chcesz pochwalić be_zludna za czytelną i pomocną recenzję?
  • ciekawa konsystencja
  • Podkład ładnie nadaje się to cery mieszanej, stosując z siarkowym matującym kremem wytrzymuje cały dzień. Bardzo ciekawa konsystencja. Delikatnie się ściera, ale nie zostawia plam. Nie podkreśla suchych skórek. Kolor ivory jest ładny i jasny, nie ciemnieje w ciągu dnia. Kosmetyk dość wydajny. Przyjemnie rozprowadza się palcami jak i gąbka. Cena adekwatna do jakości.

Chcesz pochwalić katarzynos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmmmm
  • Podkładu Colour Adapt używałam jakieś 2 lata, na początku nie byłam przekonana, bo konsystencja była bardzo lejąca, jednak po jakimś czasie zgęstniał, nie wiem czemu to tak się stało
    Plusy:
    - wygodny w użyciu
    - kryje, jednak nie na długo
    - bardzo wydajny, mi jedno opakowanie starczało na ok. pół roku przy codziennym używaniu
    - cena
    Minusy:
    - twarz się po nim świeci
    - po jakimś czasie po nałożeniu zmienia kolor, dla mnie na niekorzystny
    Dla dziewczyn o cerze tłustej i mieszanej z przebarwieniami nie polecam, ale u kogoś kto ma twarz bez żadnych niedoskonałości się sprawdza

Chcesz pochwalić karolina1416 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, ale dla ciemniejszych karnacji
  • Recenzuję odcień 45 warm almond, najjaśniejszy dostępny w drogeriach.

Zalety:
    + konsystencja musu, nietłusta;
    + jest wyjątkowo przyjemny w stosowaniu (miły, delikatny zapach migdałów), kiedy mam go na twarzy, czuję się zadbana i dopieszczona;
    + ładnie kryje (!). Mam cerę mieszaną z tendencją do tłustej, od czasu do czasu pojawiają się na niej grudki i zaskórniki, a że mam odcień skóry taki a nie inny (bardzo blady), są na niej od razu widoczne. Poza tym borykam się z przebarwieniami. Colour adapt naprawdę nieźle radził sobie z kryciem tych kwiatków, zapewniał jednolity i zdrowy wygląd cery;
    + nie pogarsza stanu skóry, osoby z trądzikiem mogą go używać bez obaw;
    + ma przystępną cenę, współmierną do jakości, z tym, że lepiej kupować go w internecie;
    + gdy nałoży się go dużo, cera nie wygląda nienaturalnie, nowa warstwa ładnie stapia się z poprzednią.
    + mimo że jest za ciemny, cera nawet zimą nie wygląda nienaturalnie, pod warunkiem, że wmasuje się odrobinę podkładu też w szyję.
    + bardzo, bardzo dobrze wygląda na skórze.

Wady:
    - uważam, że szybko się ściera (u mnie wytrzymywał ok. 5h), więc wymaga poprawek w ciągu dnia;
    - jest ZA CIEMNY. Jestem ciemną blondynką i mam bardzo jasną cerę, białą wpadającą w róż. Ten podkład jest dla mnie za ciemny o dobre kilka tonów, zresztą jak cała linia. Muszę wypróbować kolor 40 ivory, ale jestem prawie pewna, że i on będzie sporo za ciemny.
    - ciemnieje na skórze, i to wyraźnie.
    - słabo matuje, ale dla mnie akurat nie jest to większa wada.

Mimo tylu wad, jest to wciąż jeden z moich ulubionych podkładów. Komfort stosowania jest tak duży, że rekompensuje wady. Wracam do niego regularnie.

Używam tego produktu od: 3 lata, z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 5-6

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić KurczakTweety za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam, jak dla mnie nr 1
  • Jak dla mnie KWC! Moja skóra jest niezbyt wymagająca, nieco mieszana, bez tendencji do wyprysków. Świetnie wyrównuje koloryt, nie daje efektu maski, nie zapycha, no po prostu ideał Co najważniejsze wiele osób myśli, że mam tak idealną skórę, bo wygląda tak naturalnie. Jest bardzo wydajny, wystarczy jedna pompka na całą twarz.

Chcesz pochwalić Ilosanoma za czytelną i pomocną recenzję?