Powiększ Organix, Moroccan Argan Oil Shampoo (Szampon rewitalizujący z marokańskim olejem arganowym) (stara wersja)

Zgłoszony przez MLB

Szampon z kolekcji Moroccan Argan Oil oparty na bazie organicznych składników aktywnych.
Zawarty w szamponie olej arganowy to naturalna recepta na piękne włosy. Olej wnika głęboko w ich strukturę, intensywnie nawilża, przywraca połysk, zapewnia miękkość i wzmacnia. Ponadto wygładza powierzchnię włosa, zapobiega puszeniu oraz chroni przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury oraz promieni UV.

• nie dla mnie
  • Od jakiegoś czasu odbiło mi na punkcie olejków, oliwek i ogólnie olejowania wszystkiego - od paznokci począwszy, przez twarz, pięty i na całym ciele kończąc. Oprócz włosów ;-)
    Skusił mnie zatem szampon z wychwalanym pod niebiosa olejem arganowym.

Zakupiłam i stosowałam go razem z odżywką z tej samej serii.
    Mam włosy długie, prawie do pasa, od lat farbowane na ciemny brąz, raczej w dobrym stanie choć końcówki oczywiście - gdy nie są regularnie podcinane - rozdwajają się.
    I w sumie, cudów od tego szamponu nie oczekiwałam, ale liczyłam na przyjemne mycie i łatwe rozczesywanie.
    NIestety, oprócz ładnego pieniena się i dość przyjemnego zapachu, szampon nie ma nic ponad do zaoferowania, a wręcz przeciwnie...
    Włosy są po nim matowe, puszą się, elektryzują i ogólnie sterczą na wszystkie strony jak siano. Zmagałam się z tym przez ponad miesiąc, mając nadzieję, że może tylko początki są tak żałosne a później już będzie lepiej - niestety - efekt ten sam.

Myślałam, że może po prostu moje włosy "nie lubią się" z olejem arganowym i dlatego tak to wygląda. Zrobiłam drugie podejście do innego szamponu z tym samym składnikiem - i tym razem bomba! Agadir - Argan Oil Daily Moisturizing Shampoo - rewelacja!

Na plus Organix mogę powiedzieć, że jest wydajny, buteleczka funkcjonalna i łatwo się z niej korzysta i... tyle.
    Używam tego produktu od: ponad miesiącIlość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie - zużyłam ok. połowy, reszta czeka w szafce - może kiedyś, gdy zabraknie mi szamponu a do sklepu nie będzie po drodze....

Chcesz pochwalić kalima za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprawdził się na suchych włosach
  • Witam serdecznie,
    od dłuuugiego czasu szukałam szamponu + odżywki, które polepszą stan moich długich, przesuszonych blond włosów. Linia z olejem arganowym firmy Organix dobrze się sprawdziła.

+ nie mam już tzw. 'siana po umyciu'
    + końcówki naprawdę nie są suche, co nie sądziłam że kiedykolwiek nastąpi
    + włosy dobrze się układają
    + włosy nie są już matowe
    + nie obciąża włosów

Dla niektórych minusem może być to, że włosy trochę szybciej się przetłuszczają, ale według mnie warto się przemęczyć.

Polecam stosować z maską Farcom do włosów suchych, o której również napisałam recenzję.

Pozdrawiam!

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Karla_P za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, choć chemiczny
  • Używałam tego szamponu i byłam raczej zadowolona, dopóki nie dostałam manii bycia świadomą konsumentką. Wtedy to dokładnie przestudiowałam skład... i wyrzuciłam do kosza ten rzekomo "naturalny produkt". Głównym składnikiem jest SLES, oleju arganowego jak na lekarstwo, choć linia reklamuje się jako naturalna.

Ale do rzeczy. Szampon dobrze się pienił, miał przyejmny zapach, włosy po nim były świeże, ładnie się układały i nie przetłuszczały (myłam średnio co 4 dni). Cena bardzo przystępna, bodajże 3 funty za dużą butelkę. Niby wszystko super, tylko te nieszczęsne chemikalia w składzie, którymi nie chcę się już dłużej truć.

Używam tego produktu od: kilak miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić agusw89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • normalny szampon
  • Ten szampon nie zrobi krzywdy włosom ale za tę cenę można kupić o wiele lepsze produkty.

+dobrze oczyszcza
    +ładnie pachnie
    +nie plącze włosów
    +wydajny

-stosunek ceny do jakości

Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MLB za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego...
  • Dla mnie szampon nie różni sie niczym od szamponów ogólnie dostępnych w drogeriach. Próbowałam kilka rodzajów, i niestety skład szamponu nadal daje dużo do życzenia.
    Szkoda, że w zgłoszeniu nie wypisano INCI.
    Można byłoby mniej więcej ustalić ile faktycznie dodano tam olejku arganowego.
    Włosy mi się szybko przetłuszczały, jakby obciążał pasma. Nie stosuję odżywek, dlatego łatwiej mi określić wpływ na moje włosy.
    Raczej wydajny, duża pojemność.
    Opakowania tej firmy są bardzo fajne co niestety nie przekłada się na ekologiczną/organiczna jakość produktów.
    Nie kupie już szamponu i wyruszam w dalsza drogę w poszukiwaniu tego bliskiego ideałowi...

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić kamila_polka za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij