Issey Miyake, Pleats Please EDT

Issey Miyake, Pleats Please EDT

Odkrycie Pleats Please jest zaproszeniem do zabawy. Powiew optymizmu. Zastrzyk energii. Radosny i kobiecy podpis. Musujący i wciągający zapach, który Cię poruszy.

Nuty zapachowe: gruszka nashi, piwonia, groszek, cynamon, cedr, paczula, wanilia

Rekomendacja
na dzień, wiosna / lato
wody toaletowe
kwiatowe, owocowe

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

piękny ale niewarty kupienia

To jest jasny, letni zapach.

Zaczyna się wesołą gruszką i groszkiem ale niestety początkowy zachwyt zbyt szybko znika prawie niczego po sobie nie pozostawiając. Uwielbiam ten zapach ale trwałość jest zbyt słaba - 2 godziny max.

Kocham piżmową wanilię, którą stanowi piękną bazę zapachu i utrzymuje się na skórze nieco dłużej jednak dla mnie perfumy te i tak nie są waret kupienia.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: kilka testów

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

I tak i nie

O ile L`Eau D`Issey w wersji edt oraz A scent edp uwielbiam o tyle Pleats Please nie przemawia do mnie.
Zapach mnie drażni. Ma w sobie jakąś dziwną nutę która po prostu nie przekonuje mnie.
Flakon b. ładny, trwałość też zadawalająca. Sam zapach 3/5.

Polecam testy przed zakupem, bo nie każdemu przypadną do gustu.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 4

Ładny

Dostałam kilka próbek tego zapachu i muszę przyznać, że całkiem go lubię. Jest mocny, słodko kwiatowy - bardzo nieoczywisty. Niezwykle kobiecy i energetyzujący. Raczej dla starszych kobiet. Jest bardzo elegancki. Może w przyszłości go zakupię. Ogólnie polecam.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 2

koszmarne

Początek był znośny. Ale teraz, po 2-3 godzinach śmierdzi okrutnie!

Piwonii nie czuję zupełnie.

Jakaś nuta nieznośnie mnie irytuje, od dziś Pleats Please omijam z daleka.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

Doskonały!

Pleats Please miałam i używałam z przyjemnością. Eksplozja wiosennych kwiatów z nutą wyrafinowania i pazurem. Zwraca uwagę otoczenia, wręcz krzyczy i emanuje niezależnością. A zapowiadał się tak niewinnie jako kolejna nudna, wiosenna mainstreamowa kompozycja.
Issey znów skradleś moje serce!

średnie

Urzekł mnie ten zapach, ale tylko w drogerii :(. Delikatny, kwiatowy, świeży, nie za słodki - takie jakiego szukałam. Niestety baaardzo szybko ulatnia się ze skóry. Trwałośc ok 1 godziny. To trochę słabo jak na produkt, który kupiłam za 100 zł.

Ilość zużytych opakowań: wykańczam 1

mało szlachetne

Z początku chciałam te perfumy mieć. Były takie jakieś inne niż reszta. Mimo, że nie takie znowu oryginalne w swojej nucie. Upłynęło trochę czasu i dzisiaj je znowu powąchałam.
Jakże się zdziwiłam, kiedy okazało się, że ... nie, ja ich wcale nie chcę! Pachną jakoś tak drażniąco, wyczuwa się jakieś takie mało szlachetne nuty... z lekka prostackie... (?) brak im klasy, zdecydowanie.
Dosyć intensywne, dość długo utrzymują się na skórze.
Szkoda.
Flakon fajny.

Używam tego produktu od: odkąd sie pojawiły
Ilość zużytych opakowań: żadne

Odkrycie!

Nigdy nie spodziewałabym się, że zapach o tak dziwacznej nazwie, ukryty w tak dziwacznym flakoniku, kiedykolwiek przypadnie mi do gustu. A jednak! Od miesięcy szukałam w perfumeriach czegoś dla siebie, ale wszystko wydawało mi się albo banalne, albo drażniące. I tu nagle... trafiam na PP i zakochuję się od pierwszego powąchania <3
Zapach jest esencją kobiecości - z jednej strony uderza kwiatową świeżością, z drugiej otula ciepłą wanilią. Piękny! Może to ten groszek pachnący i piwonie, które uwielbiam, a które są tu mocno wyczuwalne, tak &quot;robią&quot; mi ten zapach?
Trwałość dobra - czuję do na nadgarstku ok. 7 godzin. Używam tego produktu od: kilku dniIlość zużytych opakowań: testy, testy, testy... i na pewno wkrótce kupię pełnowymiarowe opakowanie! :)

Edycja: flakon 50ml jest już mój :) Dodam też, że dostrzegam pewne podobieństwo do Narciso Rodriguez For Her (nie pamiętam nazwy, chodzi o ten w czarnym flakonie) - oczywiście PP jest lżejszy, delikatniejszy, bardziej kwiatowy, ale rdzeń zapachu jest bardzo podobny.

duszący

Jedyna gwiazdka za opakowanie. Dostałam próbkę. Nigdy bym ich nie kupiła sama. Są potwornie duszące. Jak dla mnie pachną jak stara babcina szafa, w której są kwiatowe mydła i stęchlizna. Lubię konkretne zapachy Addict i Dolce Vita Diora, Anais Anais czy z lekkich Eau de Moiselle Givenchy czy Chloe ale ten zapach jest koszmarny. Duszący i koniec. Płaski. Nie wyczuwam w nim poszczególnych składników. Zwala z nóg. Nie otula. Nie jest ciepły czy kwiatowy. Po prostu duszący. Jest bardzo intensywny. Moja druga połowa odprowadzając mnie do pracy czuła zapach na klatce schodowej 15 minut jak z niej wyszłam. NA sobie natomiast nie czuję perfum przez cały dzień, więc raczej nie są zbyt trwałe. W pracy też się nie skarżą, że koszmarnie pachnę. Jak dla mnie niewypał. Zastanawiałam się nad zakupem klasyki czyli L´Eau d´Issey, no ale to nie moja bajka, więc przymierzam się do nich od kliku lat. poległam na Truth Kleina(też nie moja bajka i męczyłam się do końca opakowania). Polecam sprawdzić jak działa na faceta. Mój twierdzi, że fajne. Ma problem mnie się nie podobają. Jeśłi zastanawiacie się nad zapachem radze poprosić o próbkę lub odlewkę w perfumerii. Jak dla mnie niewypał z nowości. Gorszy niż Si czy nowy Ange ou Demon. Tamte mają przynajmniej wyczuwalne poszczególne składniki.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: próbka