Garnier, Olia (Farba do włosów)

Powiększ Garnier, Olia (Farba do włosów)

Zgłoszony przez patik79

Trwala koloryzacja włosów. Zawiera naturalne oleje. Kolor jest intensywny, długotrwały. Farba pozostawia intensywny blask i poprawia wygładzenie włosów do 35%. Działa łagodni, ma kwiatowy zapach i kremową konsystencję, która nie spływa z włosów.

Cena: ok. 30zł / 174ml

• tragiczne wysuszenie i płowienie koloru
  • Ta farba potwornie wysuszyła moje włosy. Zrobiła z nich siano sterczące na wszystkie strony. Coś okropnego.

Po farbowaniu przez kilka dni kolor "wycierał" się na poduszkę (jasny brąz, nazwy nie pamiętam). Następnie, po 2-3 tygodniach, kolor po prostu znikł, wsiąkł, spłowiał i wyparował.

Reasumując: nie warto. Aha, dodam jeszcze, że odżywka jak to wszystkie odżywki napakowane silikonami: po pierwszych dwóch użyciach cud-miód, a potem wiadomo. Tak czy owak tej farby na pewno więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 i wystarczy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić aluchelek za czytelną i pomocną recenzję?
  • ani kolor ani pielęgnacja
  • na rozjaśniane do ciemnego, mocno rudawego blondu włosy nałozyłam blond 9.0
    efekt daleki od oczekiwanego - zarówno naturalny odrost ciemny blond, jak i te z których rozjaśniaczem ściągałam ciemniejszą farbę wyszły rudawe
    kolor daleki od poziomu 9, jest to wg mnie 7 lub 8, moje naturalne włosy zostały rozjaśnione o max 2 tony, te, które były traktowane rozjaśniaczem niewiele zmieniły kolor, może o ton
    włosy po farbowaniu suche, szorstkie, żadnej pielęgnacji, farby z amoniakiem bywają delikatniejsze
    podczas farbowania skóra trochę piecze, ale do wytrzymania
    120 ml farby spokojnie wystraczyło na gęste włosy lekko za ramiona, ładny kwiatowy zapach
    ale ze względu na działanie nie kupię więcej, bo nie o taki kolor mi chodziło
    zdjęcia - 1 przed farbowaniem, 2 kolejne kilka dni po farbowaniu w różnym świetle

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca temu

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić emma-e4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie super
  • Jestem jak narazie mega zadowolona z tej farby, uzywam kolor bardzo jasny blond 10.0. Farba nie pozostawia ani żółtego odcieniu jak i zielonego.
    PLUSY:
    - wydajność
    - odcien jak ze zdjęcia
    - zapach
    - rękawiczki
    - nie wysusza włosów
    MINUSY
    - brak
    Ogólnie polecam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić EmelyK za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żenada...
  • Kupiłam sobie jakiś czas temu na promocji. Myślę nowość, ładny kolor, podobny do naturalnego (wracam z platynowego blondu), wszystko fajnie. No i co... Kupiłam farbę w odcieniu Miodowa Miedź. W miseczce i na włosach zrobiła się brązowo-fioletowa, co już trochę przeraziło. Włosy ładnie umyłam, po odpowiednim czasie, spojrzałam w lustro a ja jestem brązowo-czerwona. Początkowo fajnie, miał wyjść taki ciemny blond z rudymi refleksami, ale ok. Podobały mi się takie włosy. Były bardzo miękkie, ładnie pachniały... Przez dwa mycia - teraz mam kolor jaki chciałam od początku, bo reszta się zmyła, totalnie zmyła. Kolorem jaki wyszedł się bardzo cieszyłam, bo to coś innego, lepiej może mi będzie, już nawet z myślą o tym kolorze się oswoiłam, co dla mnie po tak jasnym blondzie to spora zmiana. Ok, chcę wrócić do naturalnego, ale skoro farba się aż tak wypłukuje to co będzie dalej?

Stan włosów teraz pozostawia wiele do życzenia. Już podczas farbowania, a raczej już mycia widziałam ile włosów mi wypadło. Nawet przy używaniu w sumie tej teoretycznie najgorszej farby Palette, nie miałam z nimi takich kłopotów - suche, plączą się, nie pomagają maski, włosy wypadają. Pomaga jedynie peeling który pozwala je zmiękczyć i wtedy maska jako tako pomaga.

Słabo też, że poleciały mi końcówki, które ostatnio ścinałam, a na krótko nie mogę, bo trzymam do ślubu. Mam teraz nadzieję, że z pomocą Anwen je uratuje przed ścinaniem, bo jeśli dwa lata zapuszczania pójdzie na marne to się naprawdę wkur..ę.

Dziewczyny odradzam na maksa. Jak jedna z Was napisała, to jest zbrodnia, gwałt na włosach. A przez jedną głupia decyzję, kupno tej farby moje włosy, moja wizytówka, straciła blask i jest w złym stanie. I mimo tego jakie włosy były wcześniej rozjaśnione, to nigdy nie były zniszczone, czemu wszyscy się dziwili, a teraz mam coś strasznego na głowie.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić aisza369 za czytelną i pomocną recenzję?
  • 4.15 mrożona czekolada
  • Włosy farbowałam w niedzielę, więc może to za wcześnie na recenzję, ale jestem tak niezadowolona, ze raczej nie ma szans by się to zmieniło.
    Na swoje włosy do łopatek użyłam dwóch opakowań, wolałam aby było za dużo niż za mało, okazało się to ilością optymalną. Farbę kupiłam w promocji za 15zł i to pod wpływem chwili, bo chciałam Nectrę ze Schwarzkopf, ale niestety nie było koloru, no i mnie pokarało...

Kolor wyjściowy to 10cm odrost mysiego brązu, a reszta długości sprany rudy, miejscami przechodzący w blond.

Aplikacja prosta, zmieszanie dwóch tubek, aczkolwiek jednak by w dzisiejszych czasach nie dawać aplikatora.. no cóż. Dało radę i tak.

Zapach na szczęście daleki od amoniaku, nie śmierdzi, całkiem przyjemny. I tu w zasadzie koniec plusów.

Farba po nałożeniu zasycha, po przepisowym 30minutowym trzymaniu na włosach poszłam zmyć, tu poszło ok, ale cóż.. włosy są sztywne, twarde, masakra. Odżywka dołączona do opakowania to jakiś żart, musiałam użyć własnej.

Kolor jaki wyszedł.. to śmiech na sali. Prawie czarny z przebłyskami rudego i czerwonego, nawet na odrostach, gdzie rudego nie było! Jestem załamana, zupełnie mi się to nie podoba. Mam szczerą nadzieję, że ten kolor się szybko spierze, bo nie wierzę, aby miało zejść do brązu.. Dla mnie to żart, jak z brązu mógł wyjść prawie czarny, kiedy wyjściowy kolor to mysi brąz i resztki rudego... Za jasne włosy miałam?

Dobrze chociaż, że włosów mi nie zniszczyło, są w takim stanie jak były, ale oby tylko ta porażka się szybko sprała..

edit; po ponad tygodniu od farbowania kolor się trochę spłukał, nie jest już czarny i zaczyna faktycznie przypominać ciemny brąz. włosy są w dobrym stanie, farba ich nie zniszczyła, ale ani też nie odżywiła. jednak myślę, że więcej jej nie kupie, chociażby ze względu na brak aplikatora i strach, że wezmę jaśniejszy kolor a znów wyjdzie czarny.

Chcesz pochwalić makexmexhappy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Blond 8.0
  • Bardzo lubię.

Zdziwiłam się, że rozjaśniła moje dość ciemne brązowe włosy bez użycia rozjaśniacza.

Plusy:
    - idealne pokrycie
    - miękkie włosy
    - wydajna

Minusy:
    -cena.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić jogurtmalinowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepsko...
  • Skusiłam się na tą farbę pod wpływem chwili. Stojąc w sklepie zachciało mi się czerwonych włosów więc szybkim pędem pobiegłam na stoisko z farbami i ujrzałam tam farbę o pięknym kolorze Garnier Olia 6.6 Intensywna czerwień. Kolor piękny i nie tylko na opakowaniu bo włosy wyszły równie ładnie, niestety nie na długo po 2 tygodnia kolor zszedł zupełnie i kolor przypomina bardziej marchewkowy. No niestety wybierając się na impreze 7 dni po farbowniu po drodze zaczęło lać, nie spodziewałam się tego że farba mi spłynie z włosów i będę miała uwaloną całą bluzke, no niestety tak się stało.
    Do plusów można także zaliczyć łatwość nakładania, jest bajecznie łatwa w aplikacji. I chyba na tym się plusy kończą...

Stan moich włosów się drastycznie pogorszył mimo, że na opakowaniu pisze BEZ AMOINIAKU...
    Moje włosy są do ścięcia niestety

A no i oczywiście plusem jest także cena (16 zł ? o ile dobrze pamiętam)

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Tamu2xe za czytelną i pomocną recenzję?
  • NAJGORSZA JAKĄ W ŻYCIU MIAŁAM
  • Napiszę krótko, bo nie warto się rozpisywać.

Zachęcająca rzecz?
    - NOWOŚĆ i BRAK AMONIAKU - Czyli o krude muszę się skusić.
    - Naturalna paleta.
    - Cena ( + / - )

Farbowanie, nakładanie itp
    - ładny zapach
    - wydajna

EFEKT?
    - kolor bardzo zbliżony do tego na pudełku (o kurcze pierwsza rzecz to uśmiech na twarzy)

Co potem?
    - na początku - wow, włosy takie miękkie i lśniące
    - 5 dni później - wow, włosy takie szorstkie i matowe
    - WŁOSY SUCHE JAK SIANO, zniszczone.... ni e przepraszam - włosy są ZAMORDOWANE, ZGWAŁCONE, ZTERRORYZOWANE - jest to największa zbrodnia jaką możnabyło wypuścić na rynek (uwaga! bliźniacza siostra tego szajsu to nijaki SYOSS OLEO INTENSE)

Komunikat:
    Dziewczyny! Nie czytajcie "bez amoniaku" "naturalne" na tym pudełku! Czytajcie : "MORDERSTWO WŁOSA". Nie róbcie sobie tego. Włos nieżywy i palony żywcem, POWOLI.

Zauważcie, że nie mam długich włosów - więc tym bardziej, jak farba jest szkodliwa skoro uszkodziła zdrowy, krótki włos.

Dodaje zdjęcia. Po farbowaniu - łatwo rozpoznać chronologicznie. Zdjęcia nie są super jakości, ale widać kondycję włosa.

ps. pofarbowałam koleżance tą samą fabą końcówki (naturalne) bo chciała, ala ombre - włosy do wymiany.

Używam tego produktu od: tylko jeden raz
    Ilość zużytych opakowań: jedno pierwsze i ostatnie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić Lunaquaiten za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie rewelacja !
  • Przetestowałam już na sobie dwa odcienie farb OLIA, pierwszy z nich to 5.5 Mahoniowy Brąz, a drugi aktualny to 5.0 Brąz. Z obu jestem niesamowicie zadowolona, kolory wyszły idealne, nie doszukałam się żadnej niepokrytej farbą powierzchni. Dodatkowo włosy po koloryzacji są miękkie, błyszczące i niesamowicie pachnące. Naprawdę z czystym sercem polecam!

Plusy:
    + bardzo duża gama kolorów
    + idealne pokrycie
    + nie niszczy włosów
    + łatwo się zmywa
    + nie wysusza skóry głowy
    + nie uczula
    + pięknie pachnie
    + bardzo trwała

Minusy :
    - dość rzadka konsystencja, przez co nakłada mi ją na głowę osoba trzecia
    - na moje dość długie włosy jedno opakowanie to zdecydowanie za mało.

Ilość zużytych opakowań: 4 (po 2 z każdego odcienia przez wzgląd na długość włosów)

Chcesz pochwalić Deveteux za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dziękuję wolę Castingi
  • Już sama aaplikacja przysporzyła mi wiele problemów. w opakowaniu są tylko tubki do sporządzenia koloryzującej papki. zdecydowanie potrzebna jest pomoc drugiej osoby w nakładaniu. Jedyny plus tej farby to to że zmywa się prawie całkowicie ze skóry pod wpływem wody, ale tylko na świeżo. Kolor zdecydowanie nie wyszedł taki jak na opakowaniu.

Używam tego produktu od: pierwsze uzycie w tym tygodniu

Chcesz pochwalić anetka201 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij