Garnier, Olia (Farba do włosów)

Powiększ Garnier, Olia (Farba do włosów)

Zgłoszony przez patik79

Trwala koloryzacja włosów. Zawiera naturalne oleje. Kolor jest intensywny, długotrwały. Farba pozostawia intensywny blask i poprawia wygładzenie włosów do 35%. Działa łagodni, ma kwiatowy zapach i kremową konsystencję, która nie spływa z włosów.

Cena: ok. 30zł / 174ml

• Totalne rozczarowanie
  • Oceniam kolor BARDZO JASNY POPIELATY BLOND 9.1, który nałożyłam na bardzo sprany średni blond. Chciałam trochę rozjaśnić swoje wlosy, ale niestety bardzo się rozczarowałam. W efekcie otrzymałam kolor rudo-zielono żółty i na dodatek strasznie nierówny.

Podsumowując :

+ aplikacja (farba ma bardzo fajną konsystencję)
    + zapach

- efekt koloryzacji (tragedia!)
    - pieczenie skóry podczas koloryzacji
    - rękawiczki (bardzo nietrwałe)
    - cena (za wysoka)

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić aniesia20 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Blond
  • Ostatnio rozjaśniam włosy farbami i tym razem postanowiłam wypróbować olje. Bałam się, że farba nie chwyci (mój naturalny kolor tak ijaki orzechowy brąz), ale naprawdę dobre sobie poradziła. Ślicznie pachnie, dobrze się nakłada. Rękawiczki są wygodne. Wysusza włosy, jednak nie zauważyłam spustoszeń.

Ogólnie, to przyzwoita farba, jednak wolę Joannę z prozaicznych powodów - efekt podobny, a cena dużo niższa.

Używam tego produktu od: miesiąc temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakwanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić nimueg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jasny blond 9.0
  • Mój naturalny kolor to taki klasyczny, polski ciemny blond.
    Plusy: Miałam obawy, czy farba da radę rozjaśnić moje włosy, ale nie ma z tym żadnego problemu. Kolor wychodzi piękny, dokładnie taki jak na opakowaniu. Włosy nie niszczą się, dodatkowo mam wrażenie, że kolor wcale się nie wypłukuje. Ostatnio używam nawet połowy farby, tylko na odrosty, a pomimo to świeży kolor nie różni się od starego. Farba pięknie pachnie, bardzo lubię odżywkę do niej dołączoną, jest świetna. Łatwo się nakłada, nie spływa z włosów.

Minusy: a w zasadzie jeden minus. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale za każdym razem (za wyjątkiem pierwszego użycia) skóra głowy okropnie mnie swędzi... Przez pierwsze 15 minut siedzę z grzebieniem w każdej ręce i drapię się po głowie, dopóki swędzenie nie ustąpi. Odejmuję za to jedną gwiazdkę. Mogłabym zrezygnować z tej farby, ale jednak efekty jakie uzyskuję wynagradzają mi te cierpienia

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić askawtn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam mieszane uczucia co do tej farby...
  • Oceniam kolor 5.0 Brąz

Nakładany na mój naturalny, niefarbowany wcześniej ciemny mysi blond.

Z jednej strony, kolor bardzo mi się spodobał, był jak na opakowaniu, całkiem chłodny tak jak chciałam.
    Z drugiej strony długo się nim nie nacieszylam... myje włosy co 2 dni i za każdym myciem obficie spływał, po około 3-4 tyg miałam z powrotem mój naturalny kolor włosów. Trochę porażka.

Plusy:
    +ładny zapach
    +kolor który wyszedł odpowiadał moim oczekiwaniom

+/- szybciej niż w innych farbach zmył się z włosów połysk - już po 2 myciach - dla mnie plus ale wiele osób się on podoba

Minusy:
    -włosy przesuszone niemiłosiernie
    -wypadały garściami jeszcze przez jakiś czas
    -po miesiącu koloru nie było

Podsumowywując, raczej nie wrócę do tej farby, moim zdaniem to bardziej poziom 2 niż 3, a wydaje mi się że są na rynku lepsze produkty "28 myć".

Używam tego produktu od: kwietnia

Chcesz pochwalić mel90212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra
  • Jest całkiem w porządku. Używałam odcienia 6.46 intensywna czerwona miedź.
    + kolor wychodzi taki, jak na opakowaniu
    + jest trwała, lekko się zmywa tylko przez kilka myć
    + nie żółknie
    + ma przyjemny zapach (jak na farbę)
    + ma dobrą konsystencję, nie spływa
    + na moje włosy do połowy pleców wystarcza jedno opakowanie

- podczas aplikacji skóra głowy swędzi
    - włosy są po niej lekko przesuszone i niefajne w dotyku, przechodzi po kolejnych myciach

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Priscii za czytelną i pomocną recenzję?
  • trwała farba na 2 tyg..
  • Skusiłam się na tę farbę ponieważ kolor miał być trwały. No i bez amoniaku. Od zawsze używałam casting i tak zostanie..
    Plusy.
    -zapach
    -cena
    Minusy.
    -kolor się wypłukał po 2 tyg i teraz mam prawie rude włosy, dodam że kolor którym farbowałam to mrozny kasztan.
    -farba niestety uczuliła mnie.
    -włosy się wysuszyły.

Używam tego produktu od: raz użyłam

Chcesz pochwalić natascha07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolor szybko się zmył
  • Skusiłam się na ten produkt, gdyż reklamowali że ładnie pachnie bez amoniaku a po mojej poprzedniej farbie swędziala mnie skora glowy i nie ladnie pachaniala podczas aplikacji... Myślałam ze farba pokryje moje jasne włosy i po paru myciach mialam tak jakbym ich w ogóle nie farbowała.. Kolor nietrwały raczej nie powróce do niej są lepsze farby nez amoniaku które tez wypróbowałam.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Martynkabb3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 9 raz(y)
  • Rozczarowanie i niesmak, ktory pozostał.
  • W koloryzacji Olią pokładałam wielkie nadzieje, pomimo wielu niezbyt pochlebnych opinii na jej temat, krążących w sieci. Będąc w sklepie tym bardziej się ucieszyłam, widząc niższą cenę (zaledwie 15zł). Poprosiłam o pomoc bratową,aby włosy były pokryte równo i starannie. Ocjoczo przystąpiłyśmy do działania. Tak jak się spodziewałam odcień "ciemny brąz" wyszedł niemal czarny,ale o taki efekt mi chodziło. Po wysuszeniu włosów niestety widoczne były dużo jasniejsze pasma, na zakryciu których zależało mi najbardziej. Po trzech myciach kolor zdecydowanie się wypłukał. Po tygodniu codziennego mycia głowy po Olii nie pozostał ślad. To znaczy mam wrażenie, że jeden został, włosy spowrotem stały sie jasniejsze,ale staly sie suche, szorstkie i jakby matowe. Nie polecam i sama wiecej noe użyję. Niestety.

Używam tego produktu od: o jeden raz za dużo

Chcesz pochwalić mgds za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bywało lepiej
  • Przygodę z farbą Garnier Olia miałam jakieś pół roku temu. Po pierwszym opakowaniu byłam zachwycona ! Kolor dokładnie taki jak na opakowaniu , włosy były nawilżone i lśniące,ogólnie rzecz biorąc wielkie pozytywne zaskoczenie .
    Dopiero przy drugim opakowaniu nieco się zawiodłam. Wybrałam ponownie odcień blondu 10.1 , by po prostu odświeżyć kolor i pokryć odrosty . Niestety farba ani nie pokryła odrostów ani nie dała mi tego koloru co wcześniej . Do tej pory nie mam pojęcia dlaczego tak się stało ale przyczyniło się to do mojej rezygnacji z danej farby. Szczególnie ,że jest ona dosyć droga więc nie mogę sobie pozwolić na eksperymentowanie z farbą która, może zadziała może nie .
    Możliwe , że kiedyś jeszcze spróbuje z Garnier Olia ale na dzień dzisiejszy ,raczej się na to nie zanosi.

Używam tego produktu od: 6 miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić minka090 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra farba do samodzielnego użytku.
  • W ramach testowania otrzymałam farbe w kolorze 10.1 bardzo jasny blond. Ponieważ mam blond włosy rozjaśniane, swój naturalny dość ciemny, bałam się czy poradzi sobie z odrostami. No i jestem zaskoczona. Odrosty się ładnie rozjaśniły, może nie do idealnego blondu jaki bym chciała, ale efekt naprawdę fajny.

Jest to dobra farba do użytku domowego, łatwa w użyciu, wydajna.

Polecam.

Chcesz pochwalić sabina300 za czytelną i pomocną recenzję?