Garnier, Olia (Farba do włosów)

Powiększ Garnier, Olia (Farba do włosów)

Zgłoszony przez patik79

Trwala koloryzacja włosów. Zawiera naturalne oleje. Kolor jest intensywny, długotrwały. Farba pozostawia intensywny blask i poprawia wygładzenie włosów do 35%. Działa łagodni, ma kwiatowy zapach i kremową konsystencję, która nie spływa z włosów.

Cena: ok. 30zł / 174ml

• Nie dla mnie.
  • Oceniam złocisty brąz. Robiłam drugie podejście do tej farby, za pierwszym razem odcień czekolada wyszedł za ciemny więc tym razem na pokrycie dość sporej partii siwych włosów zdecydowałam się na złocisty brąz - odcień jaśniejszy. Odrost pokryty, kolor naturalnie brązowy, jednak końcówki jakieś jaśniejsze, jakby farba nie złapała. Po niecałym tygodniu od farbowania, włosy na odroście są dużo jaśniejsze, mają brzydki jasno rudawy odcień, jestem gotowa nałożyć czekoladę na tą część włosów, bo prawie w ogóle nie widać, że włosy były farbowane.
    Mam włosy do połowy pleców - 2 farby starczają.
    Aplikacja - nie ma tragedii - ale oczywiście pobrudzić się można.
    Znacznie przesuszyła włosy - końcówki do podcięcia.
    Nie polecam ;-)

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić egocentryczna za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonale farbuje siwe włosy
  • Mam suche włosy ze sporą ilością siwych włosów,tak więc dość często muszę je farbować>Trudno mi było dobrać odpowiednią farbę.Dotychczas stosowałam kupowaną w aptece farbę z naturalnych składników.Po spróbowaniu farby Olia jestem bardzo zadowolona.Farba jest łagodna, nie wysusza włosów, ani skóry głowy.Ładnie pachnie i jest naprawdę doskonała do moich włosów.Pokrywa siwe włosy i wcale nie zmywa się szybko.Włosy ładnie się układają.Stosowałam naturalny blond, teraz jednak spróbuję jaśniejszy odcień.Malutki minus za sposób aplikacji.

Ilość zużytych opakowań: Użyłam 2 całych opakowań

Chcesz pochwalić bdbbajka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla ciemnych blondynek - 9.0
  • Oceniam kolor 9.0 - jasny blond.

Chciałam rozjaśnić moje naturalne ciemne blond włosy. Kiedyś już to robiłam farbą do 28 myć Garnier Color&Shine i wychodził bardzo ładny słomkowy odcień blondu. Ponieważ nie mogłam znaleźć tego samego odcienia z tej serii, którego używałam kiedyś to znowu zaufałam Garnierowi i po długim i żmudnym przeszukiwaniu internetu postawiłam na kolor 9.0, żeby delikatnie rozjaśnić mój naturalny ciemny blond.

Samo farbowanie nie należało do przyjemnych - bez pędzelka trudno mi było dokładnie rozprowadzić farbę, a i zapach, mimo obietnic producenta też nie powalał. Skalp piekł mnie strasznie, był moment że już miałam spłukać włosy, ale po chwili swędzenie zelżało. Duży plus za odżywkę, bo po spłukaniu farby pomogła mi okiełznać mocno splątane pasma. Niestety po wysuszeniu okazało się, że farba za mocno złapała odrost i włosy zrobiły się u nasady żółto-rudo-złote (kolor zmienny w zależności od oświetlenia - na zewnątrz wygląda na lekko rudy, w sztucznym świetle - na żółty). Pal licho kolor - w końcu jakoś się spłucze, od słońca na pewno też trochę się zmieni, mam nadzieję, że pomoże fioletowy szampon. Jednak liczyłam, że oleje zawarte w farbie spowodują, że koloryzacja nie będzie dla włosów mocno destrukcyjna. Teraz jak oglądam swoje końcówki to jestem załamana - włosy są połamane i przesuszone. Niedawno podcinane końce znowu kwalifikują się to ścinania, bo są "roztrojone". Jestem przekonana, że to wynik działania farby.

Nie jestem zadowolona z farbowania, może inne kolory z tej serii wychodzą ładnie, ale ciemnym blondynkom, które chcą rozjaśnić kolor proponuję uderzyć w odcienie takie jak 10.10 albo 10.21 - te nie powinny wyjść żółte, a bardziej chłodne.

Używam tego produktu od: użyłam 1 raz
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić soulone za czytelną i pomocną recenzję?
  • kolor na chwile
  • Farba pięknie pachnie, nie spływa z włosów podczas jej nakładania, a kolor wychodzi łudząco podobny do tego na opakowaniu. Niestety minus jest taki, że kolor wypłukuje się bardzo szybko, ja używałam koloru 5.3 i nakładałam go na nienaturalny ciemny mysi blond. Po trzech tygodniach musiałam znowu farbować włosy. Największym plusem w całym opakowaniu farby jest odżywka, która starczyła mi na 3 razy, a włosy po niej były gładkie i ślicznie się układały.

Używam tego produktu od: 2 razy
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Chcesz pochwalić klaudia91s za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cóż... jestem czerwonowłosa
  • Kupiłam dziś tą farbę, bo była na promocji w Rossmanie, a ja już miałam ciemne odrosty a aktualnym kolorze (coś a la czekolada mleczna, kolor super ale nie mialam siły ciągle farbować odrostów). Kolor to mroźna czekolada 4.15
    + włosy jeszcze żyją
    + cena (promocja to 13zł)
    + równomiernie się rozprowadziła
    - boże, mam czerwone refleksy a całość jest niemalże bordowo-brązowa (mam na myśli ciemny brąz)
    - zapach jak w normalnej farbie tyle że trochę słabszy, żadnych kwiatów, ale to można przecierpieć przecież to tylko max pół godziny się używa
    Kolor tragedia, mam nadzieję, że się jako tako spłucze, bo boję się z domu wyjść.
    Nie polecam jak jasny gwint.
    P.S. mam bardzo zdrowe włosy, często ścinam więc wole nawet nie myśleć co by się działo z posiadaczkami cienkich włosów!

Używam tego produktu od: dzisaj
    Ilość zużytych opakowań: jedno i żałuję

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić olgagoryca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za delikatnie
  • Fakt - jest to delikatna farba, łatwo się nakłada, nie niszczy włosów.

Mit - kolor wcale nie jest intensywnym, wymywa się już po kilku myciach.

Podsumowując... mogę tą farbę bardziej podpiąć pod szamponetkę, bo takie spełnia funkcję. Tyle że 25 zł za takie "cudo" to stanowczo za dużo. Jeśli ktoś chce zmienić tylko delikatnie swój odcień włosów - polecam.
    Ale jeśli ktoś marzy o diametralnych zmianach - niech lepiej odstawi szybko produkt na półkę, bo może się rozczarować.

Używam tego produktu od: Sporadycznie od roku
    Ilość zużytych opakowań: Około 4 - ciągle łudziłam się że tym razem kolor zostanie na dłużej.

Chcesz pochwalić Esaena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Efekt lśniących włosów
  • Na początku lutego dostałam do przetestowania farbę koloryzacyjną bez amoniaku GARNIER OLIA w kolorze 4.15 MROŹNA CZEKOLADA. Po otwarciu opakowania poczułam zapach kwiatów, pomyślałam sobie nareszcie farba, która nie śmierdzi chemolem. Farba posiada 60 % skoncentrowanych olejków i jest wzbogacona naturalnymi olejkami kwiatowymi.

Opakowanie zawierało:
    -tubkę kremu utleniającego,
    -tubkę z kremem koloryzacyjnym,
    -maskę do włosów Jedwabista Miękkość i Blask,
    -parę rękawiczek i instrukcję użycia.

UWAGA:
    Jeśli masz długie włosy to spokojnie wystarczy jedno opakowanie.

Stosując się do zaleceń za pomocą pędzelka wymieszałam krem utleniający i krem koloryzujący w miseczce. Nałożyłam na włosy. Aplikacja była łatwa i superprzyjemna, w dodatku pachniało mmm...
    Po czasie umyłam włosy i zastosowałam maskę do włosów Jedwabista Miękkość i Blask. Moje włosy są teraz miękkie i lśniące. Wyglądają zdrowiej. Skóra głowy nie jest wysuszona, jak przy stosowaniu innych farb.

Gorąco polecam farby GARNIER OLIA.

Używam tego produktu od: dziś

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić Czekolada86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zadowolona.
  • Farby Garniera stosuję od 5 lat, serię Olia otrzymałam do testowania i jest ona na tak samo dobrym poziomie jak pozostałe farby tej marki. Ponieważ często farbuję odrosty korzystam z połowy farby, więc brak aplikatora jest dla mnie plusem. Konsystencja w sam raz, łatwo się nakłada, ale nie spływa z pędzla. Włosy po farbowaniu z połyskiem, dzięki załączonej odżywce.

Chcesz pochwalić Marlena_Majka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piękny blond!
  • Bardzo fajna farba!!
    Plusy:
    -ładne kolorki ja używam 9.0 wychodzi śliczny blond
    -nie śmierdzi, a wręcz przeciwnie-pięknie pachnie!
    -nie szczypie
    -nie dostałam po nim łupieżu (jak po niektórych;/)
    -cena
    -kolor jak na opakowaniu
    -miękkie włosy (nie są spalone)

Minusy:
    -szybko schodzi, spłukuje się
    -mało wydajna

Używam tego produktu od: 6miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić LoveSport3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Doskonała!
  • Otrzymałam tę farbę do przetestowania i jestem bardzo zadowolona z efektu. Farba jest wydajna, bez problemu mogę pokryć nią wszystkie włosy (mam włosy do ramion). Ponadto bardzo podoba mi się idea dołączenia do farby odżywki, która ma fajne działanie. Włosy po koloryzacji wyglądają naturalnie, są pełne blasku, a przede wszystkim nie są zniszczone. Kolor wyszedł taki, jaki oczekiwałam, pokryła siwe włosy i moje ciemne odrosty. Polecam

Używam tego produktu od: pierwszy raz

Chcesz pochwalić Boska Andzia za czytelną i pomocną recenzję?