Powiększ Vichy, Capital Soleil, Emulsion Anti-Brillance Toucher Sec, Protection Cellulaire Profonde SPF 30 (Matująca emulsja do twarzy) (stara wersja)

Zgłoszony przez pati12215

Matująca emulsja do twarzy SPF 30. Skóra wrażliwa mieszana i tłusta.
Optymalna ochrona dzięki formule wzbogaconej w MEXORYL XL oraz MINERAŁY, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, przebarwieniami i jej przedwczesnym starzeniem się (wysoka ochrona słoneczna UVB+ zgodna z europejskimi rekomendacjami dla produktów ochrony przeciwsłonecznej). Zawiera wzmacniającą i kojącą Wodę Termalną z Vichy. Fotostabilny. Wodoodporny.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Aqua/Water; Alcohol Denat; Disopropyl Sebacate; Silica; Butyl Methoxydibenzoylmethane; CI 77891 / Titanium Dioxide; C12 - 15 Alkyl Benzoate; Octocrylene; Isopropyl Lauroyl Sercosinate; Zea Mays Starch / Corn Starch; Ethylhexyl Triazone; Poly C10-30 Alkyl Acrylate; Glyceryl Stearate; Behenyl Alkohol; Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano] /Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol; Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate; Caprylyl Glycol; Cetyl Alkohol; Decyl Glucoside; Disodium Edta; Disodium Ethylene Dicocamide PEG-15 Disulfate; Drometrizole Trisiloxane; Glyceryl Stearate Citrate; Phenoxyethanol; Sodium Hyaluronate; Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid; Triethanolamine; Xanthan Gum; Parfum Fragrance

/n/

• Bardzo dobry.
  • Kupiłam ten krem po latach stosowania podobnego produktu z linii Avene.

Zalety:
    Na twarzy zachowuje się jak baza pod makijaż do tłustej skóry. Jest idealnie matowa i w ogóle nie bieli. Przedłuża trwałość makijażu. Doskonale chroni przed słońcem. Nie wysusza skóry. Nie zapycha porów.

Wady:
    Tworzy na skórze coś w rodzaju żelowej maski. Niezbyt przyjemnej w dotyku. Na dodatek jeżeli nałoży się ją nierówno, trochę się łuszczy (wygląda wtedy jak łuszcząca się skóra). Chociaż na początku zapewnia całkowicie matową skórę, na mojej tłustej karnacji i tak wymaga użycia bibułek co 2-3 godziny. To jest oczywiście bardzo dobry wynik, ale cud to to nie jest.

Chyba mimo wszystko wolę tradycyjny krem. Nie przeszkadza mi, że nigdy nie osiąga się przy nim stanu idealnego braku błysku na twarzy. Wcale nie uważam, że taki efekt wygląda ładnie i zdrowo. A matowienie skóry tylko po to, żeby ją potem sztucznie rozświetlać wydaje mi się dziwne.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić turawa za czytelną i pomocną recenzję?
  • ideał
  • Już nie wyobrazam sobie życia bez niego.
    Jest to filtr idealny!!!!!
    +lekka konsystencja
    +wchłania sie do matu, idealnego matu SZOK
    +ładnie sie rozprowadza , nic sie nie roluje ani na nim, ani pod nim
    +nie bieli
    +nie szczypie, nie dusi skóry,
    +skóra nie piecze na słońcu
    +dobrze trzyma makijaż, a nawet bardzo dobrze
    mam mieszana cere ze świecącą strefa T, krem skutecznie ja matuje na kilka dobrych godzin co przedłuża mi trwałość makijażu , nic nie spływa,nie waży się ,jest idealnie.
    Nakładam go o 6 rano i do 14 raz i to tylko na nosie mam błyszczenie które potrzebuje bibułki , reszta twarzy jest bez zarzutu i nie potrzebuje poprawki.Czyli jak na skóre mieszaną o tej porze roku to jest mega super.
    +współgra mi z każdym podkładem( EL DWL , chanel vetvet) także mineralnym z AM ,
    +równie dobrze tez wygląda solo na twarzy( solo czyli bez makeupu bo ja go nakładam na krem nawilżający)
    +nie powoduje zadnych podrażnień
    +nie zapycha
    +ma same zalety
    +swoje podstawowe zadanie czyli ochronę przed słońcem spełnia w 100%, nie mam przebarwień, nic sie nie czerwieni, nie opala.Ale zaznaczam tez że nie wystawiam twarzy na godzinne lezenie na plaży w słońcu
    +zaro wad ,nawet cena jest ok w stosunku do jakości
    Opisuję stara wersją kupioną w tamtym roku,własnie kończę opakowanie
    Kupiłam już dwa opakowania w nowej szacie graficznej -mam tylko nadzieję ze nic tam nie zmienili.
    Polecam każdemu przetestować ,
    Jest to chyba jedyny kosmetyk z Vichy który mi pasuje w 100%, bo do tej pory jakoś się nie polubiliśmy.
    Brawo Vichy

Używam tego produktu od: od lata 2013
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić fioletowasukienka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał
  • Idealny krem z filtrem do codziennego użytku.

plusy
    +chroni przed promieniowaniem (sprawdzone latem)
    +nie bieli
    +matuje
    +lekko nawilża
    +delikatnie i przyjemnie pachnie
    +ma stosunkowo niską cenę w porównaniu do innych, stabilnych filtrów, którym możemy ufać

minusów nie ma!

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Chcesz pochwalić la_mania7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Mój pierwszy krem z filtrami i dlatego, że nie mam porównania z innymi nie daje maksymalnej ilości gwiazdek. Jak dla mnie jest bardzo dobry. Ma postać białej emulsji, ale nie bieli twarzy, a tego się obawiałam. Ładnie pachnie i przede wszystkim faktycznie matuje i podkład na tym kremie trzyma się bardzo dobrze. Nie zauważyłam żeby zapychał, kupiłam już kolejne opakowanie, tym razem z filtrem 50.

Chcesz pochwalić anton23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • GENIALNY
  • Krem świetny, miałam z tej serii też 50+ ale nie widziałam potrzeby stosowania na co dzień aż tak wysokie ochrony. Krem jest rewelacyjny, nie zostawia tłustego filmu, szybko się wchłania, matuje moją tłustą cerę. Zrobiłam sobie zapas

Używam tego produktu od: cztery miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 2 standardowe

Chcesz pochwalić szczecinzuza92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbyt mały zasób słów, by go opisać.
  • Dotychczas w ogóle nie używałam kremów z filtrem do twarzy. Ale patrząc w kalendarz i uświadamiając sobie, że za miesiąc stuknie mi dwudziestka, postanowiłam, że coś trzeba zmienić, bowiem wyznaję zasadę, że ,,lepiej zapobiegać, niż leczyć" - nawet w przypadku kosmetyków. Po co mam przez swoje lenistwo narzekać później na przebarwienia czy przedwczesne zmarszczki? Tylko że stosowanie kremów z filtrem miało dla mnie tą wadę, że zwykle są to kremy ciężkie, tłuste, które na mojej mieszanej cerze potęgują efekt błyszczenia buzi. Co tu robić?
    Tak jakoś przeglądając tą fantastyczną stronę natknęłam się na matującą emulsję z Vichy. Trochę odstraszała mnie cena, ale pomyślałam, że może zaryzykuję ten jeden raz. Krótko mówiąc, wybór i zakup tego kremu okazał się znakomitą decyzją! Przejdę zatem do szczegółowej oceny:

OPAKOWANIE - klasyczna jak na krem tubka, dość mała, ale poręczna, więc kremik wszędzie się zmieści. Tubka jest miękka, co ułatwia zużycie kremu do końca bez konieczności rozcinania opakowania. Odrobinę brudzi się kremem po wewnętrznej stronie zakrętki, ale nie jest to według mnie wada produktu.

KONSYSTENCJA - krem ma dość lekką konsystencję i biały, typowy dla kremów z filtrem kolor. Wchłania się rewelacyjnie, do całkowitego matu. Jest bardzo wydajny; mała ilość wystarczy do pokrycia całej buzi.

SKŁAD - chcę, aby moja recenzja była rzetelna i prawdziwa, a zatem nie będę szczegółowo omawiać składu, bo się po prostu na tym nie znam W każdym razie troszkę przeraził mnie alkohol na drugim miejscu w składzie. Krem ma go dużo, bo wąchając go od razu można wyczuć ten charakterystyczny, ostry zapach. Bałam się, że ze względu na tak dużą ilość alkoholu, nabawię się zaczerwienienia lub podrażnienia. Ale uwaga, nic takiego się nie stało! Alkohol od razu po nałożeniu odparowuje i w ogóle go nie czuć, nie szkodzi on mojej skórze w żadnym stopniu.

DZIAŁANIE - mogę nakładać nawet parę warstw, a moja skóra nadal będzie idealnie matowa. Błyszczenie? Ten krem nie zna takiego słowa. Po aplikacji skóra jest rewelacyjnie zmatowiona, a przy tym wyczuwalnie nawilżona. Mogę zatem śmiało napisać, że ten krem ma działanie normalizująco-ochronne; nie tylko chroni przed słońcem, ale również matuje tam, gdzie ma matować i nawilża tam, gdzie ma nawilżać Łatwo się domyślić, że swoje zadanie, jakim jest ochrona przed słońcem, wykonuje fantastycznie. Żadnych przebarwień, żadnych zaczerwień, żadnych poparzeń. Skóra przez długi czas jest rewelacyjnie chroniona i zabezpieczona przed szkodliwymi promieniami słońca. Jak już mówiłam, dołożenie kolejnej warstwy nie powoduje żadnego błyszczenia czy nawet delikatnego połysku, tak bardzo typowego dla takich kremów. Ten produkt wydaje mi się takim jakbym przełomem - w ogóle nie czuję go na twarzy, a mam świadomość, że ją chronię, czego później dostrzegam rewelacyjne efekty. Działanie tego produktu przerosło moje oczekiwania.

CENA/DOSTĘPNOŚĆ - cena, jaką musimy zapłacić za ten krem jest według mnie wysoka. Ja za swój dałam trochę ponad 50zł, wiec jest to dość spory wydatek. Polowałam na niego w promocji w SP, ale niestety wersji matującej nie było, o czym przekonałam się stojąc w kolejce do kasy z czymś zupełnie innym w ręku W każdym razie przed zakupem dobrze jest się rozeznać w cenach, bo jak widać w różnych sklepach/aptekach wahają się one w granicach 30-50zł, a to duża różnica. Jeśli chodzi o dostępność, to nie ma z nią problemów - lepsze apteki albo tak jak już pisałam SP (ale jednak w dziale apteki)

OGÓLNE WRAŻENIE - kosmetyk, dzięki któremu pokochałam słońce i nie strasznie mi już żadne promieniowanie Wszystkie obietnice producenta spełnione, działanie matujące przerosło moje najśmielsze oczekiwania, nakładam go rano przed wyjściem z domu, nie używam żadnych podkładów, pudrów, niczego już nie potrzebuję. Nie świecę się cały dzień, do wieczora. Po prostu jest genialny. Jest genialny.
    Długo się zastanawiałam, co napisać o tym kremie w tej recenzji. Cudowny? Tak. Fenomenalny? Jak najbardziej. Fantastyczny? Oczywiście. Tak teraz siedzę przy komputerze i spoglądam na niego, bo leży przy klawiaturze. Stwierdzam zatem, że chyba mam za mały zasób słów, żeby cokolwiek o nim napisać. Jeśli jednak miałabym coś o nim powiedzieć, gdybyś Droga Wizażanko wahała się przed jego kupnem, krzyknęłabym ,,krem w łapę i migiem do kasy!"

Używam tego produktu od: paru tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 i na pewno nie ostatniego!

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić szatynka 93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak nie filtr!
  • Przed kupnem pierwszego kremu z wysokim filtrem do codziennego stosowania miałam duże opory ze względu na fakt, że mam tłustą cerę a jak wiadomo większość kremów tego typu ma cięzką i tłustą konsystencję. jednak ten jest zupełnie inny! Narazie nie znalazłam jego złych stron, widzę same plusy

+ zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem, nie doświadczyłam po nim zaczerwienień na twarzy nawet gdy przebywałam na słońcu przez kilka godzin
    + wchłania się do matu, nawet stosowany w zalecanej ilości. Dodatkowo nie powoduje nadmiernego przetłuszczania, nie jest cięzki, nie czuję go na twarzy
    + moją tłustą nawilża wystarczająco, nie mam potrzeby nakładania kremu nawilżającego pod filtr
    + makijaż trzyma się na nim bardzo dobrze, nie spływa nawet w upale
    + nie migruje do oczu, nie szczypie
    + neutralny zapach
    + cena jak na taką jakość też nie jesy wysoka, dodatkowo często można znaleźć go w promocji (np. w Superpharm)

Podsumowując polecam wszystkim szukającym lekkego, matującego filtra, ja na pewno kupię ponownie!Używam tego produktu od: 1 m-caIlość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić chickk89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pozycja obowiązkowa
  • Latem bez filtra ani rusz! Mam już swoje lata i skórę skłonną do piegów (btw: używa się jeszcze tego określenia? czy politycznie poprawne są już tylko "przebarwienia" - bo tak to, co mam na twarzy nazwała pani ze stoiska Vichy?), więc filtr jest niezbędny. Przy mojej dość ciemnej, nie ulegającej poparzeniom karnacji 30 w zupełności wystarcza.
    Do rzeczy jednak: emulsji Capital Soleil używałam w warunkach niemalże ekstremalnych: temperatura ponad 40 stopni, pełne słońce, zdarzało się, że po twarzy pot ciekł strugami. I dała radę! Nie było śladu zaczerwienienia, poparzenia, nic nie piekło; opalenizna oczywiście nieco słabsza, ale może to i lepiej. Jeśli przybyło mi piegów, to niewiele.
    Sama aplikacja Capital Soleil jest bardzo przyjemna - co w przypadku kremów z wysokimi filtrami nie jest regułą. Emulsja ma lekką konsystencję, wchłania się szybko i do matu, można ją bez problemu rozprowadzić na skórze potraktowanej uprzednio innym kremem (równolegle używałam kawiorowego z perłą Clareny i BB Nude Magique L'oreala). Nie zapycha porów, ani nie psuje mojej cery w żaden inny sposób.
    Zarzutów pod jego adresem nie mam. Nawet na cenę (zapłaciłam 44zł za 50ml) narzekać nie będę, bo przy tej jakości byłoby to bluźnierstwem
    Polecam i zalecam

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte

Chcesz pochwalić missmarta za czytelną i pomocną recenzję?
  • nr1 na lato
  • wlasnie takiego kremu szukalam,idealne matuje twarz,na caly dzien,wchlania sie blyskawicznie,swietny jako podklad pod makijarz,dla osòb o cerze tlustej i mieszanej niezastàpiony na upalne dni,zapewnia suchosc i swierzosc,filtr 30 chroni przed przebarwieniami ,niestety cos za cos przy filtrze 30 skòra nieco wolniej sie opala,ale mysle ze warto.

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić gabri80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • To mój drugi krem z serii wysokich filtrów. Porównanie mam tylko z matująca 30-ką z Biodermy. Niestety musiałam ją zastąpić innym kremem gdyż zaczęłam mocno łzawić po aplikacji.
    Vichy przypadł mi bardziej gdyż nie mam żadnych reakcji alergicznych, po nałożeniu nie mam białej twarzy, szybciej się wchłania. Czasem używam na niego kremu rozświetlającego gdy zależy mi na "świeższym" wyglądzie. Odnośnie matu to wytrzymuje kilka godzin, jeżeli chodzi o działanie filtru to nie widzę żadnych nowych przebarwień a słońce bywało już mocne.
    Poj. 30 ml kupiłam w cenie 25zł, prawie połowa taniej niż Bioderma.

Chcesz pochwalić kaska19791102 za czytelną i pomocną recenzję?