Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Powiększ Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Zgłoszony przez sueeus

Zalecany jako delikatny, niepowodujący podrażnień kosmetyk do codziennego mycia skóry wrażliwej. Może być używany do demakijażu. Pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Pozostawia skórę delikatną, gładką i zdrową. Oczyszczając równocześnie zmiękcza i wygładza skórę.
pF fizjologiczne.
Łagodne i jednocześnie skuteczne oczyszczanie skóry, rekomendowane również u dzieci. Rekomendowany do codziennej pielęgnacji skóry uszkodzonej z powodu chorób dermatologicznych, jak również po zabiegach dermatologicznych.
Jak stosować: nanieś emulsję Cetaphil na skórę i delikatnie masuj. Bez użycia wody. nadmiar zetrzyj delikatną chusteczką lub wacikiem.
Używając wody: zmyj wodą i delikatnie wysusz.
Polecany w przypadku:
- skóry wrażliwej,
- skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym,
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych,
- skóry suchej,
- demakijażu twarzy i okolic oczu.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Steryl Alcohol.

• Prawie ideał
  • Bardzo lubię tą emulsję, poleciał mi ją dermatolog w okresie kiedy mój trądzik przechodził okres największego buntu. Używam go od dwóch lat, dwa razy dziennie (rano, wieczór) i jestem bardzo zadowolona z jego działania.

+nie podrażnia
    +nie uczula
    +ogromna wydajność ( jedna buteleczka starcza na 6 miesięcy)
    +dokładnie oczyszcza buzie z kremów/maści po nocy
    +świetnie przygotowuje cerę na przyjęcie kremu/maści

- mały minusik za to, że producent gwarantuje zmycie makijażu, a niestety bez płynu micelarnego/mleczka się nie obejdzie, ale jestem mu w stanie to wybaczyć

Ilość zużytych opakowań: już nie liczę

Chcesz pochwalić xSonya za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Awesome!
  • Poleciła mi go moja pani dermatolog jako produkt, który nie będzie podrażniał mojej skóry twarzy. Mam skórę mieszaną skłonną do trądziku. Cetaphil od innych produktów różni się tym, że jest delikatny i dobrze usuwa nadmiar sebum, które powstało w nocy bądź w ciągu dnia. Skóra po użyciu tego produktu jest bardzo gładka i wygląda na bardzo zadbaną. Lubię go, ponieważ inne produkty sprawiały, że sebum bardziej wydzielało się na mojej buzi doprowadzając ją do trądziku. Od kiedy mam ten produkt nie muszę się martwić, że trądzik znów się pojawi na mojej buzi. Nie próbowałam zmyć nim makijaż. Polecam mimo wysokiej ceny (choć w Superpharmie można kupić go często na promocji)!

Używam tego produktu od: luty 2015
    Ilość zużytych opakowań: zużyłam całe

Chcesz pochwalić jusiakudlinska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepsko domywa makijaż, ale dobrze nawilża
  • Dermatolog kazała mi go używać. Kazała mi pożeganć wszelkie kremy i żele wysuszające moją trądzikową i baaardzo problematyczną cerę.
    Pierwsze opakowanie tej emulsji nie zachwyciło mnie specjalnie. Gdybym kupiła ją z własnej woli w życiu nie sięgnęłabym po drugie opakowanie. Przy drugim opakowaniu coś drgnęło, zaczęłam widzieć sens w używaniu tego produktu.

PLUSY:
    - nawilża skórę (choć nie aż tak, jakbym oczekiwała, ale może będzie jeszcze lepiej, zobaczymy),
    - fajna konsystencja, miło rozprowadza się po skórze,
    - po zmyciu wodą nie czuję żadnego ściągnięcia czy wysuszenia skóry,
    - wygodne opakowanie.

MINUSY:
    - drogi,
    - mało wydajny (jedno opakowanie starcza mi na ledwie 2 miesiące),
    - słabo zmywa makijaż - oczu nim nie zmywam, ale podkładu to on domyć - niestety - nie potrafi.

Mimo że nie używam kremów to ta emulsja wystarcza, aby skóra zachowała nawilżenie. Pory już się tak nie zatykają, na twarzy jest coraz mniej niespodzianek więc - póki co - wierzę w tę kurację. Mimo kilku minusów nadal będę tę emulsję kupować.

Używam tego produktu od: lutego 2015
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić rambo_mila za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał w delikatnym i skutecznym oczyszczaniu
  • Nie mam żadnych uwag. Przede wszystkim skutecznie czyści skórę twarzy z makijażu. Dodatkowo koi i uspokaja skórę tak, że po zastosowaniu jest gładka a kolor jest wyrównany. Fizycznie odczuwam nawilżenie i uspokojenie skóry a jednocześnie jest ona skutecznie oczyszczona.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić msj40 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Emulsja dla mnie fantastyczna! Nie mogę używać wielu kosmetyków, ponieważ podrażniają mi skórę. Mam cerę bardzo suchą, wrażliwą i naczynkową, to jak do tej pory jedyna emulsja, która nawilża mi buzię i nie podrażnia.
    Polecam ją wszystkim osobom z problemową cerą.
    Jedynym minusem jest dla mnie cena

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić nackowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej!
  • Produkt został mi polecony przez dermatologa, jako delikatny środek do mycia twarzy. Emulsji używałam razem z kremem z tej samej serii. Na początku byłam nim zachwycona – dobrze oczyszczał skórę, nie zostawiał uczucia ściągnięcia, buzia po jego użyciu była mięciutka. Kiedy zaczęły mi się problemy z przesuszeniem skóry, zrzuciłam to na używane przeze mnie wtedy Epiduo, w końcu byłam nastawiona na to, że po jego stosowaniu może mnie dopaść „wylinka”. Jednak kiedy zaczęła łuszczyc mi się skóra pod łukiem brwiowym i na powiekach (używałam Cetaphilu również do demakijażu) nie mogłam już dłużej tłumaczyć tego działaniem Epiduo. Nawet po odstawieniu emulsji i Epiduo długo męczyłam się z przesuszoną skórą, która na dodatek zrobiła się dziwnie nadwrażliwa i skłonna do podrażnień, poza tym strasznie się łuszczyła... Nie wiem ile w tym zasługi Epiduo, a ile Cetaphilu, ale wiem, że ich połączenie zniszczyło mi cerę… I to zaledwie w 2 miesiące...
    Ale ponieważ nie jestem zwolenniczką wyrzucania kosmetyków, Cetaphil dalej kurzył się w łazience, nie używany, na zasadzie „może dam mu drugą szansę”. I dostał, kiedy już jako tako poradziłam sobie z suchością cery. Zdarzyło mi się bowiem kiedyś być w sytuacji podbramkowej i zmyć makijaż Cetaphilem, mając nadzieję, że użyty raz nic mi nie zrobi, a wolałam to niż położyć się z makijażem spać. Cera po jego użyciu protestowała, była ściągnięta, krem nawilżający niewiele pomógł, a rano powitały mnie suche skórki. To było moja druga i ostatnia szansa dla tego produktu. Mówię mu kategorycznie NIE.

Używam tego produktu od: styczeń
    Ilość zużytych opakowań: jedno niedokończone

Chcesz pochwalić marrgonia za czytelną i pomocną recenzję?
  • baaaardzo fajny produkt
  • Produkt poleciła mi dermokosmetyczka po zabiegu kwasem. Stosuję go łącznie z balsamem tej samej firmy Cetaphil MD - jednak nad nim się już tak nie rozpływam.

Mam cerę mieszaną ze strefą T, skłonną do zanieczyszczeń, zaskórników, wyprysków na policzkach i czole, ale tez niezmiernie odwodnioną. Po każdorazowym myciu twarzy musiałam pędzić i szybko smarować kremem, żeby nie czuć ściągnięcia, a po Cetaphilu jest inaczej.

- skóra nie jest zaczerwieniona, ani podrażniona po myciu
    - nie jest ściągnięta
    - zauważyłam mniejsze wydzielanie sebum
    - mniejszą ilość nowych zaskórników
    - skóra gładsza i lepiej nawilżona

co do samego preparatu:
    - specyficzna konsystencja - dość rzadka z pęcherzykami powietrza
    - nie pieni się
    - podczas mycia wydaje się tłusta
    - bardzo dobrze zmywa się wodą, wacikiem bez wody nie próbowałam - ale dla mnie idea mycia bez wody jest ogólnie dziwaczna.
    - brak narzucającego się zapachu
    - w moim przypadku bardzo dobrze zmywa makijaż - tusze stosuje niewodoodporne, a podkłady lekkie.
    - minusem jest cena ok. 30 zł w aptece za 250 ml, jednak produkt jest bardzo wydajny.

Chcesz pochwalić ola_zet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał!
  • + bardzo wydajny
    + skóra na twarzy gładka
    + łatwa aplikacja

Cetaphil EM poleciła mi koleżanka, a jej poleciła dermatolog. Pierwszy raz kupiłam go w aptece za ok 54zł i trochę przeraziła mnie cena, ale okazało się, że jest bardzo wydajny i wart swojej ceny Nigdy nie miałam tak gładkiej skóry na twarzy! Podoba mi się też sposób aplikacji, ja nakładam bezpośrednio na twarz i zmywam później wszystko wacikiem. Nie używam wody Odkąd poznałam Cetaphil mam zamiar używać tylko jego do oczyszczania i demakijażu twarzy. Przed wybraniem się do apteki polecam sprawdzić cenę na aptekagemini.pl - ja zamówiłam tam ostatnio Cetaphil za 29zł

Używam tego produktu od: Listopad 2014
    Ilość zużytych opakowań: Zużyłam jedno całe opakowanie (250ml) i zaczynam drugie

Chcesz pochwalić karolinka91lca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój faworyt
  • Pierwszy raz zetknęłam się z tą emulsja kiedy trafiłam do dermatologa z trądzikiem i otrzymałam próbkę preparatu. Moja skóra była baaardzo przesuszona i podrażniona (atopowa). Na porządku dziennym było pieczenie, zaczerwienianie, szorstkość, bo skóra mocno się łuszczyła. Najlepiej było jej nie dotykać, bo sprawiało to ból. Stosowałam kilka razy inne kosmetyki tego typu, ale muszę powiedzieć, że jest on moim ulubieńcem. W moim przypadku dobrze radzi sobie ze zmywaniem makijażu. Jednak ja nie nakładam go zbyt wiele na co dzień (jedynie trochę korektora) Podrażnienia, łuszczenie, uczucie ściągnięcia skóry po myciu zniknęło i nawet stan skóry się polepszył. Rozumiem, że nie jest to lek na trądzik więc nie spodziewałam się, że go usunie, ale na pewno zauważalna jest znaczna poprawa stanu mojej skóry. Trądziku jest mniej, a nawet jeśli coś się pojawi, to zmiany są łagodniejsze Bardzo polecam osobom ze skórą suchą, wrażliwą, atopową oraz do skóry z trądzikiem

Chcesz pochwalić xkasiaczekx za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobra
  • Ja kupuje ją właściwie dla moje córeczki, bo ma strasznie suchą skórę i szukałam czegoś do mycia co nie będzie wysuszało, podrażniało, ani jakoś specjalnie pachniało i z moich wymagań z tego co pani w aptece powiedziała tylko ona, ale muszę przyznać, że świetnie się sprawdziła, ja czasami podkradam córce, używamy jak mydła w płynie i jest OK, kilka razy nawet zmywałam nią makijaż :P i też dała radę.

Używam tego produktu od: dość dawna
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Zbyt_Szalona za czytelną i pomocną recenzję?