Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Powiększ Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Zgłoszony przez sueeus

Zalecany jako delikatny, niepowodujący podrażnień kosmetyk do codziennego mycia skóry wrażliwej. Może być używany do demakijażu. Pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Pozostawia skórę delikatną, gładką i zdrową. Oczyszczając równocześnie zmiękcza i wygładza skórę.
pF fizjologiczne.
Łagodne i jednocześnie skuteczne oczyszczanie skóry, rekomendowane również u dzieci. Rekomendowany do codziennej pielęgnacji skóry uszkodzonej z powodu chorób dermatologicznych, jak również po zabiegach dermatologicznych.
Jak stosować: nanieś emulsję Cetaphil na skórę i delikatnie masuj. Bez użycia wody. nadmiar zetrzyj delikatną chusteczką lub wacikiem.
Używając wody: zmyj wodą i delikatnie wysusz.
Polecany w przypadku:
- skóry wrażliwej,
- skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym,
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych,
- skóry suchej,
- demakijażu twarzy i okolic oczu.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Steryl Alcohol.

• Fajna
  • Bardzo delikatna, nie potrzeba wody, nie podrażnia. Jedyny minus to dość wysoka cena, ale jest bardzo wydajna, starcza na pół roku albo i więcej. Polecam.

Używam tego produktu od: Czerwiec 2014

Chcesz pochwalić joaros za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy kosmetyk do twarzy
  • Pierwszy raz z tym kosmetykiem spotkałam się w filmikach wielu zagranicznych vlogerek, ale nie byłam przekonana do kupna. Do kupna Cetaphilu 'skłoniła' mnie detrmatolog do której poszłam ze swoją suchą i bardzo wrażliwą skórą, którą do tamtej pory traktowalam wszelkiego rodzaju żelami 'sensitive'.
    Po pierwszym użyciu byłam wręcz zachwycona, od tamtej pory nie rozstaje się z tym kosmetykiem. Jest zdecydowanie najlepszym produktem do mycia twarzy.

Plusy:
    +brak zapachu
    +bardzo dobre nawilżenie
    +wydajność
    +bardzo dobrze tolerowany przez skórę
    +poprawia stan skóry
    +ładne opakowanie (kwestia sporna ale mi siępodoba)
    +brak konieczności używania wody
    +cena adekwatna do jakości

Minusy:
    -brak

Używam tego produktu od: kwiecień 2014
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić faramka za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudów nie ma
  • Używałam emulsję razem z woda, najpierw zmywałam samą emulsją makijaż a później emulsję zmywałam woda. Jakoś źle bym się czuła stosując ją na wacik już bez zmycia jej wodą. Dużo już wczeniej zostało powiedzne na temat tej emulsji. U mnie dosyć dobrze zmywa makijaż(myśle ,ze przy pomocy jakis ściereczek mogłaby być jeszcze lepsza) miałam nadzieje, że polepszy mi sie stan cery ze względu na to ,ze emulsja jest delikatna ale nic takie nie zauważyłam. Może skóra była taka lekko miekka. Emulsja ma konsytencje rzadkiego mleczka. Mówiąc krótko nie przekonała abym przy niej została na dłużej. Znam lepsze środki do mycia twarzy z makijażu.

Używam tego produktu od: używałam przez kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Rerera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spróbowałam...
  • Zupełnie neutralna w odbiorze. W żaden sposób nie wpłynęła na kondycję cery.
    Owszem, delikatnie oczyszcza, nie ściąga i nie podrażnia wrażliwych oczu, nie zauważyłam natomiast obiecywanego zmiękczenia czy wygładzenia. Poległa również przy demakijażu. Tusz i eyeliner zawsze zmywam osobno, cudów od żelu/emulsji nie wymagam (ma domyć ewentualne resztki), skoro jednak producent zachwala i nazywa swój produkt "micelarnym", to spróbowałam. Niestety nie domywa kredki i tuszu (używam niewodoodpornego), co najwyżej wstępnie rozpuszcza. Także nie jest to kosmetyk wielofunkcyjny.
    Pomimo braku pompki emulsję łatwo wydobyć. Konsystencję ma przedziwną. Przypomina krochmal, jest śliska, a w kontakcie ze skórą nieco tłustawa. Rozprowadza się z dobrym poślizgiem, ale nie tworzy piany. Oczywiście stosuję sposób drugi – z użyciem wody. Spłukuje się bezproblemowo i całkowicie.
    Oczyszcza przeciętnie. Na waciku z tonikiem, którym finalnie przecieram twarz, znajduję zwykle ślady podkładu lub innych zanieczyszczeń.
    Nie zauważyłam pogorszenia stanu cery (przesuszenie, niespodziewany wysyp) przez cały okres stosowania, a to już coś. Stanowi przyjemny kompres, działa kojąco, nie narusza naturalnej powłoki lipidowej skóry, mogłaby jednak lepiej oczyszczać.
    Ponadprzeciętna wydajność poniekąd usprawiedliwia wysoką cenę.

Używam tego produktu od: >2 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: ok 1/3 butelki

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić lady opium za czytelną i pomocną recenzję?
  • tak,kup
  • Jestem pozytywnie zaskoczona tym produktem.
    Jest bardzo wydajny, i taki zakup jednego opakowania wystarczy na 3 miesiące dlatego uważam ze kolo 35-40zł na 3 miesiace to nie jest dużo. Nie zmywa oczywiscie wodoodpornego makijazu ale można nim usunąć na prawdę dość dobrze wszelkie brudy. Pozostawia skórę przyjemnie gładką i elastyczną, niweluje przesuszone ,łuszczące się miejsca. Nie podrażnia, nie uczula, nie wyczuwalny zapach własciwie go nie ma.

Używam tego produktu od: miesiaca

Chcesz pochwalić CiastoPanda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie idealny
  • PLUSY:
    +ładnie nawilża
    +nie podrażnia
    +wydajny
    +nie podwoduje wyprysków

MINUSY:
    -nie zmywa mocniejszego makijażu/ podkładu
    -cena troszeczkę za wysoka
    -opakowanie mogłoby być inne, ale da się przeżyć

Używam tego produktu od: około pół roku
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić asiaisnotonfire za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo
  • Mam cerę suchą, bardzo wrażliwą, naczynkową z licznymi niedoskonałościami. Kupując ten preparat liczyłam na zredukowanie niedoskonałości i Cetaphil idealnie spełnił swoje zadanie.

+Oczyszcza skórę, redukując i "lecząc" niedoskonałości. Po regularnym stosowaniu emulsji wszystko się wyleczyło (nie zostawiając żadnych blizn) i zahamowało rozwój kolejnych.

+Idealny dla mojej suchej i wrażliwej skóry, jest bardzo delikatny.

+Bardzo dobrze zmywa makijaż, a jako iż jest bardzo delikatny można nim sobie spokojnie dokładnie umyć oczy z makijażu.

+Bardzo fajna opcja z usunięciem emulsji wacikiem zamiast wodą.

+nie wysusza skóry, a wręcz ją nawilża.

+wydajność. Buteleczka przy codziennym stosowaniu rano i wieczorem wystarczyła mi spokojnie na 3-4 miesiące.

+/-konsystencja. Moim zdaniem jest trochę za rzadka, jednak mimo wszystko kosmetyk dobrze się oplikuje i rozprowadza na twarzy,

-CENA. Jak na kosmetyk którym tylko myję się twarz, jest drogi. Jednak przy tak dobrej wydajności i działaniu można mu to wybaczyć

Bardzo polecam, jest zdecydowanie lepszy od tego całego drogeryjnego szajsu.
    Używam tego produktu od: Początku tego roku (?)Ilość zużytych opakowań: Jedno całe i zaczęte drugie.

Chcesz pochwalić pepemaly za czytelną i pomocną recenzję?
  • srednia
  • nie zauwazylam zeby ta emulsja dokonywala cudow na mojej twarzy,myje bo myje ale zeby poprawiala stan skory to nie bardzo,pogorszenia stanu skory na pewno nie ma,zuzyje to opakowanie i poszukam czegos innego

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Diame za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra emulsja
  • Styczność z Cetaphilem miałam już parę lat temu, jednak nie zrobił na mnie wrażenia. Od paru lat borykam się z problemami dotyczącymi skóry na twarzy (Demodex, ŁZS i nie wiem co jeszcze). Po desperackich działaniach samodzielnych i u kosmetologa zgłosiłam się do dermatologa.
    Mam skórę przesuszoną, uwrażliwioną przez zbyt agresywne złuszczanie, zaczerwienioną. Do tej pory stosowałam do mycia twarzy żelu z Uriage.
    Cetaphil używam dwa razy dziennie, rano i wieczorem, masuję skórę na sucho samą emulsją po czym spłukuję wodą przegotowaną. Przecieram suchym wacikiem. Skóra po umyciu jest miękka, a przede wszystkim nie jest ściągnięta i taka wysuszona. Po spłukaniu wodą pozostawia mimo wszystko delikatną powłoczkę, a skóra jest oczyszczona. Dobrze zmywa tusz do rzęs, delikatny makijaż. Od kiedy tego używam (plus oczywiście inne specyfiki) moja skóra diametralnie się zmieniła, nie jest już taka "rozpalona", podrażniona. Emulsja jest doskonała dla każdego kto szuka delikatnego, ale dobrze oczyszczającego "mydła", dodatkowo nie podrażnia dodatkami zapachowymi. Na pewno sprawdzi się u osób z wrażliwą cerą, ale także u każdej innej. Konsystencję dobrze ktoś określił jako krochmal. Generalnie polecam, jestem bardzo zadowolona. Cena, wydajność jak najbardziej idą w parze.

Chcesz pochwalić belcanto za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jest to hit ale na pewno godny polecenia
  • Cetaphil znam od dawna. Kiedy miałam problemy z ŁZS polecił mi go dermatolog. Jednak obecnie zużyłam ten właśnie wariant czyli emulsję micelarną. Poprzednie opakowanie używane parę lat temu to była chyba starsza wersja tego wariantu.
    Generalnie kosmetyk nie ma zapachu, ma konsystencję kisielu (albo raczej krochmalu) bardzo słabo się pieni i działa oczyszczająco ale w bardzo delikatny sposób.
    Nie podrażnia skóry, nie wysusza, dobrze bym powiedziała że nawilża. I na pewno sprawdzi się u osób wrażliwych bo daje się odczuć jego delikatne działanie myjące.
    U mnie było to niestety minusem, bo podczas używania miałam wrażenie jakbym za słabo miała twarz oczyszczoną.
    Może bardziej preferuję klasyczne mocne myjadła.
    Jest bardzo wydajny więc cena zwraca się w przypadku wydajności.
    Na pewno polecam go osobom które chcą czegoś do bardzo wrażliwej skóry. Ja daję mu 3,5 gwiazdki i raczej do niego nie wrócę. Ale nie zarzekam się bo w razie nawrotu podrażnienia na pewno będzie on u mnie sprawdzonym środkiem.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Awakme za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij