Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Powiększ Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Zgłoszony przez sueeus

Zalecany jako delikatny, niepowodujący podrażnień kosmetyk do codziennego mycia skóry wrażliwej. Może być używany do demakijażu. Pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Pozostawia skórę delikatną, gładką i zdrową. Oczyszczając równocześnie zmiękcza i wygładza skórę.
pF fizjologiczne.
Łagodne i jednocześnie skuteczne oczyszczanie skóry, rekomendowane również u dzieci. Rekomendowany do codziennej pielęgnacji skóry uszkodzonej z powodu chorób dermatologicznych, jak również po zabiegach dermatologicznych.
Jak stosować: nanieś emulsję Cetaphil na skórę i delikatnie masuj. Bez użycia wody. nadmiar zetrzyj delikatną chusteczką lub wacikiem.
Używając wody: zmyj wodą i delikatnie wysusz.
Polecany w przypadku:
- skóry wrażliwej,
- skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym,
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych,
- skóry suchej,
- demakijażu twarzy i okolic oczu.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Steryl Alcohol.

• chyba przereklamowany
  • Producent poleca go w przypadku:
    -skóry suchej,
    -skóry wrażliwej,
    -skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym,
    -skóry przed i po zabiegach dermatologicznych,
    -demakijażu twarzy i okolic oczu.

Zakupiłam go, z powodu lekkiego trądziku, jak również skóry skłonnej do podrażnień i uczuleń.
    Niestety nie sprawdził się u mnie. Wręcz po jego stosowaniu odnotowuje pogorszenie skóry, co za tym idzie uważam że mnie zapycha. Jest delikatny, bezzapachowy, dobrze nawilża.

Jeśli chodzi o podrażnienia, to niestety często po użyciu bywałam po nim czerwona na twarzy.

Do demakijażu też się za bardzo nie nadaje, nie zmywa makijażu dokładnie, nie ważne czy używam go jak mydła, czy nakładam na wacik. Zwykły płyn micelarny sprawdza się lepiej.
    Mimo iż jestem jedną z osób którym dedykuje się ten żel, jak widać na moje problemy z cerą nie najlepiej się sprawdza.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 (250ml)

Chcesz pochwalić Science za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna dla wrazliwcow
  • Ciesze sie, ze zakupilam ten produkt, zupelnie przypadkowo, spontanicznie. Jednak kobieca intuicja nie zawodzi
    +kosmetyku:
    -absolutnie nie uczula, nie podraznia
    -idealna dla skory wrazliwej, suchej
    -nawilza skore
    -swietna przy kuracjach dermatologicznych
    -lagodzi podraznienia
    -poprawia stan skory zmeczonej
    -mysle, ze swietnie sprawdzi sie dla skory starzejacej sie, ze wzgledu na swa delikatnosc
    -ladny zapach, delikatny
    -dobrze myje skore
    -swietnie radzi sobie z demakijazem twarzy, jak i oczu
    -pomaga w zwalczaniu tradziku

-kosmetyku:
    -niestety cena, jak zaplacilam 36zl, wiec i tak trafilam na promocje

Używam tego produktu od: 3 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1 cale, 250ml

Chcesz pochwalić sysa09 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy produkt do oczyszczania cery problematycznej
  • Mam cerę trądzikową, ale jednocześnie bardzo wrażliwą, którą łatwo jest podrażnić. Z tego względu nie mogę używać żeli do cery tłustej/trądzikowej - przy codziennym stosowaniu robią mi z twarzy saharę. Tę emulsję polecił mi jakiś czas temu dermatolog i jestem na tyle zadowolona, że niedawno zakupiłam drugie opakowanie.

+ dokładnie oczyszcza cerę z makijażu i innych zanieczyszczeń (stosuję ją do demakijżau "wstępnego", potem poprawiam jeszcze płynem micelarnym lub tonikiem, ale sama emulsja usuwa prawie wszystko, co trzeba)
    + robi to, nie czyniąc żadnych podrażnień, nie uczula
    + sama w sobie może nie nawilża na dłużej, ale też nie wysusza i nie ściąga skóry
    + po jej użyciu twarz jest ukojona, skóra jest miękka, przyjemna w dotyku
    + od kiedy ją stosuję, nie mam już problemów z nadmiernie przesuszoną skórą twarzy
    + emulsja nie ma działania komedogennego
    + można ją stosować również bez użycia wody
    + przyjemna, kremowa konsystencja. Rzeczywiście najbliżej jej do emulsji, bo na płyn jest za gęsta, a na mleczko za rzadka
    + nie podrażnia również oczu, aczkolwiek zdziwiły mnie opinie na temat zmywania nią makijażu z oczu. U mnie nie dała rady usunąć nawet tuszu do rzęs. Jednak próbowałam tego raz, eksperymentalnie, nie jestem na tyle rozrzutna, żeby zmywać oczy produktem za kilkadziesiąt złotych
    + bardzo wydajna (co jest niewątpliwym plusem przy jej cenie), 250 ml wystarczyło mi na ponad 2 miesiące codziennego stosowania
    + opakowanie: za pierwszym razem miałam wersję standardową, prezentowaną na zdjęciu. Ostatnio natomiast trafiłam w SP na duże opakowanie (500 ml), zresztą cenowo o wiele bardziej opłacalne niż małe. Jest ono zaopatrzone w pompkę, co dużo bardziej zwiększa komfort użytkowania (zwłaszcza przy takiej pojemności)
    + dostępność

- cena, jednak można upolować w promocji
    - skład; zaufałam w ciemno kupując ten produkt, tymczasem w domu zerknęłam i co widzę, parabeny. Trochę słabo jak na produkt tak polecany przez lekarzy. Jednak Cetaphil spodobał mi się na tyle, że mimo wszystko sięgnęłam po niego kolejny raz.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

Chcesz pochwalić Redhead__GIRL za czytelną i pomocną recenzję?
  • Emulsja świetnie zmywa nawet wieczorowy makijaż, nie wysusza skóry, dla mojej problematycznej skóry
  • Kosmetyk poleciła mi kosmetyczka i nie zawiodłam się , dobrze zmywa makijaż, nie przesusza skóry. Opakowanie jest dość wydajne. Również konsystencja w postaci gęstego mleczka sprawia że nie trzeba go dużo aby zmyć twarz.
    Jedyne ,ale co do tego kosmetyku to cena nie jest najtańszy. Na pewno kupię kolejne opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże opakowania

Chcesz pochwalić Wrozkam83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale...
  • Niby dobry, ale...
    Poleciła mi go dermatolog do mycia buzi i miejsc przesuszonych, gdy byłam na kuracji izotretynoiną.

+ Ładnie zmywa makijaż, daje radę nawet z mocnym makijażem oczu
    + Nawilża
    + Pielęgnuje
    + Nie powoduje problemów skórnych, uczuleń, suchości
    + Bez zapachu
    + Wygodna buteleczka
    + Łatwo dostępny i często w promocjach
    + Dość wydajny

- Skład... Dopiero niedawno mu się przyjrzałam i moje oczy ujrzały tylko wodę, mydło i 3 parabeny. Zadziwiające, bo bardzo fajnie się u mnie sprawdzał i szczerze nie miałam mu do tej pory nic do zarzucenia.

Generalnie jest okej, bardzo przypadł mi do gustu i lubię go stosować. Bardzo dobrze działa, nawilża, nie robi krzywdy. Tyle że nie wiem czy kupię ponownie, mimo że świetnie się sprawdził to wolałabym coś o lepszym składzie... Będę szukać zamiennika, a zużyję buteleczkę bez bólu, aczkolwiek z pewną dozą sceptyzmu.

Ilość zużytych opakowań: około 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Viollence za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oczyszcza - i chyba tylko to
  • Na początku szału na mnie nie zrobił. Nie zmywa dokładnie makijażu, także do tego potrzebuję innego żelu. Aczkolwiek po pewnym czasie zauważyłam, że bardzo dobrze oczyszcza twarz. Wydaję mi się, że cera po ok. 2,5 miesiąca poprawiła się (aczkolwiek nie wiem czy to do końca jego zasługa czy Epi Duo, które pani dermatolog zaleciła, ale wierzę, że też się do tego przyczynił). Czyli tak jak mówiłam skóra po nim jest fajna, oczyszczona, ale jak się w ciągu paru minut nie nałoży kremu to strasznie ściąga. Sama nie wiem, czy bym go kupiła po raz drugi, chyba tylko ze względu na to uczucie oczyszczenia.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić karlajn88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • godny polecenia, ale nie dla wszystkich
  • Cetaphil EM kupiłam w czerwcu, gdy moja cera była kapryśna, zaskórniki namnażały się w tempie ekspresowym i zrozpaczona próbowałam ją jakoś ukoić. Koleżanka bardzo mi go polecała, bo bardzo jej pomógł i była zadowolona.

Konsystencja średnio przypadła mi do gustu, jednak wolę tradycyjne żele.
    Najpierw używałam emulsji na sucho, nie zmywałam jej wodą. Skóra była wyraźnie miękka w dotyku, pokryta lekką warstewką, lecz nie tłustą. Używałam jej rano i wieczorem.
    Później zaczęłam używać jej tylko rano i zmywałam przy użyciu wody. Wtedy na skórze już nie było czuć tego uczucia miękkości i ochrony. Gdy nie zaaplikowałam kremu od razu, w lusterku widziałam lekko przesuszone obszary.
    Jej działanie oceniam na plus. Zawsze dobrze oczyszczała skórę z zanieczyszczeń i sebum, nowe zaskórniki przestały się pojawiać. Nie wyleczyła zaskórników już istniejących, bo nie takie jest jej zadanie. W tym celu mam innego pomocnika

Na pewno warto spróbować tego preparatu, gdy skóra jest zmęczona drogeryjnymi kosmetykami, podrażniona czy z natury wrażliwa. Wtedy na pewno widać będzie działanie. Jeśli Wasza skóra jest normalna i nie potrzebuje szczególnej opieki to nie kupujcie, bo się zawiedziecie, gdyż działanie będzie niezauważalne.

Udało mi się ją kupić w aptece Silesia za 30zł, więc cena w porządku, jak na czwarty miesiąc używania. Jest naprawdę wydajna, a czasem jej sobie nie żałowałam. W najbliższym czasie nie planuję jej kupić ponownie, ponieważ teraz moja skóra się uspokoiła, ale na pewno wrócę do niej ponownie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Polecam!

Używam tego produktu od: czerwiec 2014
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie 250ml

Chcesz pochwalić martul3k za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajna
  • Bardzo delikatna, nie potrzeba wody, nie podrażnia. Jedyny minus to dość wysoka cena, ale jest bardzo wydajna, starcza na pół roku albo i więcej. Polecam.

Używam tego produktu od: Czerwiec 2014

Chcesz pochwalić joaros za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy kosmetyk do twarzy
  • Pierwszy raz z tym kosmetykiem spotkałam się w filmikach wielu zagranicznych vlogerek, ale nie byłam przekonana do kupna. Do kupna Cetaphilu 'skłoniła' mnie detrmatolog do której poszłam ze swoją suchą i bardzo wrażliwą skórą, którą do tamtej pory traktowalam wszelkiego rodzaju żelami 'sensitive'.
    Po pierwszym użyciu byłam wręcz zachwycona, od tamtej pory nie rozstaje się z tym kosmetykiem. Jest zdecydowanie najlepszym produktem do mycia twarzy.

Plusy:
    +brak zapachu
    +bardzo dobre nawilżenie
    +wydajność
    +bardzo dobrze tolerowany przez skórę
    +poprawia stan skóry
    +ładne opakowanie (kwestia sporna ale mi siępodoba)
    +brak konieczności używania wody
    +cena adekwatna do jakości

Minusy:
    -brak

Używam tego produktu od: kwiecień 2014
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić faramka za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudów nie ma
  • Używałam emulsję razem z woda, najpierw zmywałam samą emulsją makijaż a później emulsję zmywałam woda. Jakoś źle bym się czuła stosując ją na wacik już bez zmycia jej wodą. Dużo już wczeniej zostało powiedzne na temat tej emulsji. U mnie dosyć dobrze zmywa makijaż(myśle ,ze przy pomocy jakis ściereczek mogłaby być jeszcze lepsza) miałam nadzieje, że polepszy mi sie stan cery ze względu na to ,ze emulsja jest delikatna ale nic takie nie zauważyłam. Może skóra była taka lekko miekka. Emulsja ma konsytencje rzadkiego mleczka. Mówiąc krótko nie przekonała abym przy niej została na dłużej. Znam lepsze środki do mycia twarzy z makijażu.

Używam tego produktu od: używałam przez kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Rerera za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij