Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Powiększ Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Zgłoszony przez sueeus

Zalecany jako delikatny, niepowodujący podrażnień kosmetyk do codziennego mycia skóry wrażliwej. Może być używany do demakijażu. Pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Pozostawia skórę delikatną, gładką i zdrową. Oczyszczając równocześnie zmiękcza i wygładza skórę.
pF fizjologiczne.
Łagodne i jednocześnie skuteczne oczyszczanie skóry, rekomendowane również u dzieci. Rekomendowany do codziennej pielęgnacji skóry uszkodzonej z powodu chorób dermatologicznych, jak również po zabiegach dermatologicznych.
Jak stosować: nanieś emulsję Cetaphil na skórę i delikatnie masuj. Bez użycia wody. nadmiar zetrzyj delikatną chusteczką lub wacikiem.
Używając wody: zmyj wodą i delikatnie wysusz.
Polecany w przypadku:
- skóry wrażliwej,
- skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym,
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych,
- skóry suchej,
- demakijażu twarzy i okolic oczu.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Steryl Alcohol.

• Dla mnie rewelacja
  • Moja skóra nie jest typowo tłusta chociaż z trądzikiem borykam się już od jakiegoś czasu. Bardziej skłaniałabym się do opinii, że moja skóra jest strasznie przesuszona i odwodniona.
    Cetaphil kupiłam zachęcona opiniami dermatologa i znajomych. Co prawda nie wiedziałam czego się spodziewać (,,Jak to można używać bez wody? Mycie bez wody?" ale jak się okazało spłukać także można.

Stosuję go od miesiąca i chyba znalazłam mój własny hit
    Wieczorem po wstępnym demakijażu używam go i spłukuję przegotowaną wodą (taka moja mała fobia) a rano używam na sucho. Efekty są powalające. Nie wiem czy podziałał na mój trądzik (używam jednocześnie Epiduo i Normaclin) ale moja sucha skóra zaznała ukojenia.
    Nie pachnie, nie pieni się czego nie lubię, nie ma uczucia ściągnięcia a twarz jest miła w dotyku i ,,świetlista" - wygląda zdrowo.
    Pół gwiazdki odejmuję jedynie za cenę. 40 zł to trochę dużo jak dla mnie...

Ale w sumie na skórze nie powinno się oszczędzać

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić niedotknieta za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest dobry, ale bez wielkiego wow
  • Mam mały problem z cerą trądzikową, więc kombinowałam na własną rękę z różnymi maseczkami, co w końcu mnie uczuliło tak, że przez tydzień nie wychodziłam z domu, gdyż wyglądałam koszmarnie. nie miałam wyjścia - wizyta u dermatologa była nieunikniona. dostałam oczywiście całą listę produktów na twarz, a wśród nich właśnie Cetaphil.

Plusy:
    - w miarę dobrze oczyszcza skórę
    - gdy połączę go z gąbeczką do mycia, to radzi sobie z demakijażem (podkład, puder itp., z tuszem do rzęs gorzej, ale coś tam zmyje)
    - daje uczucie nawilżenia
    - jest delikatny, nie podrażnia
    - skóra po nim jest milsza w dotyku
    - starcza na dłuuugo

Minusy:
    - cena
    - nie usuwa całkowicie niedoskonałości

Spektakularnych efektów u mnie nie uczynił, ale jestem gotowa go polecić dla skóry z problemami. Nie żałuję zakupu

Chcesz pochwalić kedziorkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • używaj tylko wtedy jeżeli potrzebujesz.
  • Według mnie osoby z normalną i bezproblemową cerą nie zrozumieją fenomenu tak delikatnego i nieinwazyjnego produktu.

Mam cerę tłustą, z zaskórnikami. Generalnie bardzo trudną i wymagającą dobrego oczyszczenia. Jednak rano nie lubię katować jej silnie oczyszczającym effaclarem. aby zmyć z twarzy nocne produkty sięgam po żele, których można używać bez wody.

Zdecydowanie najbardziej znanym jest Cetaphil. Chyba nie ma dermatologa, który by go nie polecał. Nie ma osoby, która ma problemy z cerą i by go nie przetestowała. Polecany jest zarówno dla osób z cerą suchą jak i tłustą. Z trądzikiem jak i bez. Generalnie jest to remedium dla wszystkich. U mnie również się sprawdził. Rozprowadzam go dłońmi, wykonuję delikatny masaż, a później zbieram go z twarzy wacikiem. Jest bardzo delikatny i nieinwazyjny. Ma białą konsystencję z pęcherzykami powietrza, dosyć lejącą, ale jest przy tym wydajny, ponieważ mam go od około 20 lipca, a wciąż mam 1/3 opakowania. Według mnie nie nadaje się do zmywania pokładu, ale za to bardzo dobrze rozpuszcza makijaż oczu. Wystarczy rozetrzeć chwilę palcami i rozpuszcza wszystkie kosmetyki na oczach. Jestem zachwycona. Jedynym minusem może być cena, która stacjonarnie oscyluje powyżej 30zł. Ja zamawiałam go przez internet za około 25zł. Znacznym minusem jest opakowania, ponieważ nie ma pompki i łatwo przeholować z ilością.

Na mojej skórze sprawdza się na tyle dobrze, że jestem skłonna kupić go ponownie, chociaż nie jest tak dobry jak żel pharmaceris.

Używam tego produktu od: lipiec 2014

Chcesz pochwalić lifrete za czytelną i pomocną recenzję?
  • A miało być tak pięknie...
  • Próbkę tego kosmetyku otrzymałam od mojej dermatolog z sugestią, żebym jak najszybciej zaopatrzyła się w emulsję w najbliższej aptece.
    W tamtym czasie byłam już dość zdesperowana, gdyż moja twarz przypominała wyglądem pole bitwy i chcąc wyjść do ludzi miałam do wyboru:
    A) solidny make-up LUB
    B) okulary przeciwsłoneczne + szal osłaniający twarz.

Ku mojej radości, próbka zadziałała znakomicie - w ciągu dwóch tygodni PRAWIE zupełnie pozbyłam się zaskórników: na skórze pozostały jedynie nieznaczne ślady po wypryskach. Uznałam, że gra jest warta świeczki, po czym pognałam do apteki.W tym miejscu lekko przystopowałam, otrzeźwiła mnie bowiem cena produktu. Ostatecznie doszłam do wniosku, że skoro trądzik ustąpił, nie ma chwilowo potrzeby zaopatrywania się w emulsję.

Nawet dość długo miałam spokój, niestety po zmianie kremu na wiosnę trądzik uderzył znowu i wysyp również był pokaźny. Natychmiast pobiegłam do apteki i dokonałam zakupu nawet nie oglądając się na cenę. I co się okazało? Że zakupiona przeze mnie emulsja, jakkolwiek skuteczna, NIE DORÓWNUJE próbce, jaką otrzymałam od dermatologa, chociaż był to TEN SAM DERMOKOSMETYK

ZALETY(OCENIAM PRODUKT ZAKUPIONY W APTECE, a nie próbkę!!!):
    + oczyszcza,
    + nawilża,
    + zmniejsza zaczerwienienie,
    + wysyp ustąpił z twarzy, ale przesunął się na szyję(a dodam, że na szyję również nakładam emulsję),
    + nie podrażnia(nie zaostrzyła mojego AZS),
    + wydajność.

OPCJONALNIE:
    +/- konsystencja(jak dla mnie, emulsja powinna być gęstsza).

WADY:
    - wprawdzie walczy z trądzikiem, ale NIE USUWA GO CAŁKOWICIE,
    - jako preparat do demakijażu NIE SPRAWDZA SIĘ,
    - dostępność(tylko w niektórych aptekach),
    - cena byłaby adekwatna TYLKO, gdyby produkt zapewniał lepszą skuteczność.

REASUMUJĄC: POLECAM.
    Może nie zlikwiduje wysypu, ale z całą pewnością zmniejszy jego zasięg, co powinny docenić osoby walczące o normalny wygląd cery.

Ilość zużytych opakowań: 1 - niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Apatia_87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie rozumiem fenomenu
  • Bardzo się cieszę że produkt ten odziedziczyłam po znajomej a nie kupiłam go za własne pieniądze.
    Zacznijmy od tego że pracuje w aptece. Masa klientek przychodzi po ten produkt - czy to z polecenia lekarza, czy 'bo znajoma mówiła że dobry' albo 'bo w internecie wyczytałam'. Skład produktu jest niesamowicie beznadziejny, przypomina płyn do naczyń.

Aqua/Water (woda)
    Cetyl Alcohol (alkohol cetylowy, spieniacz i stabilizator emulsji)
    Propylene Glycol (glikol propylenowy, zapobiega wysychaniu produktu, ma delikatne właściwości nawilżające)
    Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben (parabeny - konserwanty)
    Sodium Lauryl Sulfate (Spieniacz, substancja powierzchniowo czynna w najagresywniejszej z mozliwych form)
    Steryl Alcohol (emulgator)

Koleżanka oddała mi prawie cała butlę 500 ml. Ostatecznie zużyty został do golenia nóg bo do niczego innego się nie nadał.

Plusy:
    + Zmywał makijaż - za to pół gwiazdki. Mydło też zmywa. I płyn do naczyń.

Minusy:
    - spina skórę
    - w moim przypadku powodował powstawanie wyprysków, nie oczyszczał dobrze skóry (to z pewnością wina żelu bo pozostała pielęgnacja była bez zmian)
    - ma beznadziejny skład jak na tak wygórowaną cenę

Nie rozumiem skąd produkt zdobył tyle nagród, nie rozumiem tego że zamiat wybrać tańszy odpowiednik (odpowiednik ale bez parabenów w składzie i z dodatkiem chociażby kwasu hialuronowego, pantenolu czy alantoiny) ludzie kupują to 'cudo'.

ja jestem zdecydowanie na nie.
    PORAŻKA.

Używam tego produktu od: około 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedno 500 ml

Chcesz pochwalić PinkSlip za czytelną i pomocną recenzję?
  • chyba przereklamowany
  • Producent poleca go w przypadku:
    -skóry suchej,
    -skóry wrażliwej,
    -skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym,
    -skóry przed i po zabiegach dermatologicznych,
    -demakijażu twarzy i okolic oczu.

Zakupiłam go, z powodu lekkiego trądziku, jak również skóry skłonnej do podrażnień i uczuleń.
    Niestety nie sprawdził się u mnie. Wręcz po jego stosowaniu odnotowuje pogorszenie skóry, co za tym idzie uważam że mnie zapycha. Jest delikatny, bezzapachowy, dobrze nawilża.

Jeśli chodzi o podrażnienia, to niestety często po użyciu bywałam po nim czerwona na twarzy.

Do demakijażu też się za bardzo nie nadaje, nie zmywa makijażu dokładnie, nie ważne czy używam go jak mydła, czy nakładam na wacik. Zwykły płyn micelarny sprawdza się lepiej.
    Mimo iż jestem jedną z osób którym dedykuje się ten żel, jak widać na moje problemy z cerą nie najlepiej się sprawdza.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 (250ml)

Chcesz pochwalić Science za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna dla wrazliwcow
  • Ciesze sie, ze zakupilam ten produkt, zupelnie przypadkowo, spontanicznie. Jednak kobieca intuicja nie zawodzi
    +kosmetyku:
    -absolutnie nie uczula, nie podraznia
    -idealna dla skory wrazliwej, suchej
    -nawilza skore
    -swietna przy kuracjach dermatologicznych
    -lagodzi podraznienia
    -poprawia stan skory zmeczonej
    -mysle, ze swietnie sprawdzi sie dla skory starzejacej sie, ze wzgledu na swa delikatnosc
    -ladny zapach, delikatny
    -dobrze myje skore
    -swietnie radzi sobie z demakijazem twarzy, jak i oczu
    -pomaga w zwalczaniu tradziku

-kosmetyku:
    -niestety cena, jak zaplacilam 36zl, wiec i tak trafilam na promocje

Używam tego produktu od: 3 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1 cale, 250ml

Chcesz pochwalić sysa09 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy produkt do oczyszczania cery problematycznej
  • Mam cerę trądzikową, ale jednocześnie bardzo wrażliwą, którą łatwo jest podrażnić. Z tego względu nie mogę używać żeli do cery tłustej/trądzikowej - przy codziennym stosowaniu robią mi z twarzy saharę. Tę emulsję polecił mi jakiś czas temu dermatolog i jestem na tyle zadowolona, że niedawno zakupiłam drugie opakowanie.

+ dokładnie oczyszcza cerę z makijażu i innych zanieczyszczeń (stosuję ją do demakijżau "wstępnego", potem poprawiam jeszcze płynem micelarnym lub tonikiem, ale sama emulsja usuwa prawie wszystko, co trzeba)
    + robi to, nie czyniąc żadnych podrażnień, nie uczula
    + sama w sobie może nie nawilża na dłużej, ale też nie wysusza i nie ściąga skóry
    + po jej użyciu twarz jest ukojona, skóra jest miękka, przyjemna w dotyku
    + od kiedy ją stosuję, nie mam już problemów z nadmiernie przesuszoną skórą twarzy
    + emulsja nie ma działania komedogennego
    + można ją stosować również bez użycia wody
    + przyjemna, kremowa konsystencja. Rzeczywiście najbliżej jej do emulsji, bo na płyn jest za gęsta, a na mleczko za rzadka
    + nie podrażnia również oczu, aczkolwiek zdziwiły mnie opinie na temat zmywania nią makijażu z oczu. U mnie nie dała rady usunąć nawet tuszu do rzęs. Jednak próbowałam tego raz, eksperymentalnie, nie jestem na tyle rozrzutna, żeby zmywać oczy produktem za kilkadziesiąt złotych
    + bardzo wydajna (co jest niewątpliwym plusem przy jej cenie), 250 ml wystarczyło mi na ponad 2 miesiące codziennego stosowania
    + opakowanie: za pierwszym razem miałam wersję standardową, prezentowaną na zdjęciu. Ostatnio natomiast trafiłam w SP na duże opakowanie (500 ml), zresztą cenowo o wiele bardziej opłacalne niż małe. Jest ono zaopatrzone w pompkę, co dużo bardziej zwiększa komfort użytkowania (zwłaszcza przy takiej pojemności)
    + dostępność

- cena, jednak można upolować w promocji
    - skład; zaufałam w ciemno kupując ten produkt, tymczasem w domu zerknęłam i co widzę, parabeny. Trochę słabo jak na produkt tak polecany przez lekarzy. Jednak Cetaphil spodobał mi się na tyle, że mimo wszystko sięgnęłam po niego kolejny raz.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Redhead__GIRL za czytelną i pomocną recenzję?
  • Emulsja świetnie zmywa nawet wieczorowy makijaż, nie wysusza skóry, dla mojej problematycznej skóry
  • Kosmetyk poleciła mi kosmetyczka i nie zawiodłam się , dobrze zmywa makijaż, nie przesusza skóry. Opakowanie jest dość wydajne. Również konsystencja w postaci gęstego mleczka sprawia że nie trzeba go dużo aby zmyć twarz.
    Jedyne ,ale co do tego kosmetyku to cena nie jest najtańszy. Na pewno kupię kolejne opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże opakowania

Chcesz pochwalić Wrozkam83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale...
  • Niby dobry, ale...
    Poleciła mi go dermatolog do mycia buzi i miejsc przesuszonych, gdy byłam na kuracji izotretynoiną.

+ Ładnie zmywa makijaż, daje radę nawet z mocnym makijażem oczu
    + Nawilża
    + Pielęgnuje
    + Nie powoduje problemów skórnych, uczuleń, suchości
    + Bez zapachu
    + Wygodna buteleczka
    + Łatwo dostępny i często w promocjach
    + Dość wydajny

- Skład... Dopiero niedawno mu się przyjrzałam i moje oczy ujrzały tylko wodę, mydło i 3 parabeny. Zadziwiające, bo bardzo fajnie się u mnie sprawdzał i szczerze nie miałam mu do tej pory nic do zarzucenia.

Generalnie jest okej, bardzo przypadł mi do gustu i lubię go stosować. Bardzo dobrze działa, nawilża, nie robi krzywdy. Tyle że nie wiem czy kupię ponownie, mimo że świetnie się sprawdził to wolałabym coś o lepszym składzie... Będę szukać zamiennika, a zużyję buteleczkę bez bólu, aczkolwiek z pewną dozą sceptyzmu.

Ilość zużytych opakowań: około 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Viollence za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij