Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Powiększ Galderma, Cetaphil EM (Emulsja micelarna)

Zgłoszony przez sueeus

Zalecany jako delikatny, niepowodujący podrażnień kosmetyk do codziennego mycia skóry wrażliwej. Może być używany do demakijażu. Pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Pozostawia skórę delikatną, gładką i zdrową. Oczyszczając równocześnie zmiękcza i wygładza skórę.
pF fizjologiczne.
Łagodne i jednocześnie skuteczne oczyszczanie skóry, rekomendowane również u dzieci. Rekomendowany do codziennej pielęgnacji skóry uszkodzonej z powodu chorób dermatologicznych, jak również po zabiegach dermatologicznych.
Jak stosować: nanieś emulsję Cetaphil na skórę i delikatnie masuj. Bez użycia wody. nadmiar zetrzyj delikatną chusteczką lub wacikiem.
Używając wody: zmyj wodą i delikatnie wysusz.
Polecany w przypadku:
- skóry wrażliwej,
- skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym,
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych,
- skóry suchej,
- demakijażu twarzy i okolic oczu.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Steryl Alcohol.

• Oczyszcza - i chyba tylko to
  • Na początku szału na mnie nie zrobił. Nie zmywa dokładnie makijażu, także do tego potrzebuję innego żelu. Aczkolwiek po pewnym czasie zauważyłam, że bardzo dobrze oczyszcza twarz. Wydaję mi się, że cera po ok. 2,5 miesiąca poprawiła się (aczkolwiek nie wiem czy to do końca jego zasługa czy Epi Duo, które pani dermatolog zaleciła, ale wierzę, że też się do tego przyczynił). Czyli tak jak mówiłam skóra po nim jest fajna, oczyszczona, ale jak się w ciągu paru minut nie nałoży kremu to strasznie ściąga. Sama nie wiem, czy bym go kupiła po raz drugi, chyba tylko ze względu na to uczucie oczyszczenia.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić karlajn88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • godny polecenia, ale nie dla wszystkich
  • Cetaphil EM kupiłam w czerwcu, gdy moja cera była kapryśna, zaskórniki namnażały się w tempie ekspresowym i zrozpaczona próbowałam ją jakoś ukoić. Koleżanka bardzo mi go polecała, bo bardzo jej pomógł i była zadowolona.

Konsystencja średnio przypadła mi do gustu, jednak wolę tradycyjne żele.
    Najpierw używałam emulsji na sucho, nie zmywałam jej wodą. Skóra była wyraźnie miękka w dotyku, pokryta lekką warstewką, lecz nie tłustą. Używałam jej rano i wieczorem.
    Później zaczęłam używać jej tylko rano i zmywałam przy użyciu wody. Wtedy na skórze już nie było czuć tego uczucia miękkości i ochrony. Gdy nie zaaplikowałam kremu od razu, w lusterku widziałam lekko przesuszone obszary.
    Jej działanie oceniam na plus. Zawsze dobrze oczyszczała skórę z zanieczyszczeń i sebum, nowe zaskórniki przestały się pojawiać. Nie wyleczyła zaskórników już istniejących, bo nie takie jest jej zadanie. W tym celu mam innego pomocnika

Na pewno warto spróbować tego preparatu, gdy skóra jest zmęczona drogeryjnymi kosmetykami, podrażniona czy z natury wrażliwa. Wtedy na pewno widać będzie działanie. Jeśli Wasza skóra jest normalna i nie potrzebuje szczególnej opieki to nie kupujcie, bo się zawiedziecie, gdyż działanie będzie niezauważalne.

Udało mi się ją kupić w aptece Silesia za 30zł, więc cena w porządku, jak na czwarty miesiąc używania. Jest naprawdę wydajna, a czasem jej sobie nie żałowałam. W najbliższym czasie nie planuję jej kupić ponownie, ponieważ teraz moja skóra się uspokoiła, ale na pewno wrócę do niej ponownie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Polecam!

Używam tego produktu od: czerwiec 2014
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie 250ml

Chcesz pochwalić martul3k za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajna
  • Bardzo delikatna, nie potrzeba wody, nie podrażnia. Jedyny minus to dość wysoka cena, ale jest bardzo wydajna, starcza na pół roku albo i więcej. Polecam.

Używam tego produktu od: Czerwiec 2014

Chcesz pochwalić joaros za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy kosmetyk do twarzy
  • Pierwszy raz z tym kosmetykiem spotkałam się w filmikach wielu zagranicznych vlogerek, ale nie byłam przekonana do kupna. Do kupna Cetaphilu 'skłoniła' mnie detrmatolog do której poszłam ze swoją suchą i bardzo wrażliwą skórą, którą do tamtej pory traktowalam wszelkiego rodzaju żelami 'sensitive'.
    Po pierwszym użyciu byłam wręcz zachwycona, od tamtej pory nie rozstaje się z tym kosmetykiem. Jest zdecydowanie najlepszym produktem do mycia twarzy.

Plusy:
    +brak zapachu
    +bardzo dobre nawilżenie
    +wydajność
    +bardzo dobrze tolerowany przez skórę
    +poprawia stan skóry
    +ładne opakowanie (kwestia sporna ale mi siępodoba)
    +brak konieczności używania wody
    +cena adekwatna do jakości

Minusy:
    -brak

Używam tego produktu od: kwiecień 2014
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić faramka za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudów nie ma
  • Używałam emulsję razem z woda, najpierw zmywałam samą emulsją makijaż a później emulsję zmywałam woda. Jakoś źle bym się czuła stosując ją na wacik już bez zmycia jej wodą. Dużo już wczeniej zostało powiedzne na temat tej emulsji. U mnie dosyć dobrze zmywa makijaż(myśle ,ze przy pomocy jakis ściereczek mogłaby być jeszcze lepsza) miałam nadzieje, że polepszy mi sie stan cery ze względu na to ,ze emulsja jest delikatna ale nic takie nie zauważyłam. Może skóra była taka lekko miekka. Emulsja ma konsytencje rzadkiego mleczka. Mówiąc krótko nie przekonała abym przy niej została na dłużej. Znam lepsze środki do mycia twarzy z makijażu.

Używam tego produktu od: używałam przez kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Rerera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spróbowałam...
  • Zupełnie neutralna w odbiorze. W żaden sposób nie wpłynęła na kondycję cery.
    Owszem, delikatnie oczyszcza, nie ściąga i nie podrażnia wrażliwych oczu, nie zauważyłam natomiast obiecywanego zmiękczenia czy wygładzenia. Poległa również przy demakijażu. Tusz i eyeliner zawsze zmywam osobno, cudów od żelu/emulsji nie wymagam (ma domyć ewentualne resztki), skoro jednak producent zachwala i nazywa swój produkt "micelarnym", to spróbowałam. Niestety nie domywa kredki i tuszu (używam niewodoodpornego), co najwyżej wstępnie rozpuszcza. Także nie jest to kosmetyk wielofunkcyjny.
    Pomimo braku pompki emulsję łatwo wydobyć. Konsystencję ma przedziwną. Przypomina krochmal, jest śliska, a w kontakcie ze skórą nieco tłustawa. Rozprowadza się z dobrym poślizgiem, ale nie tworzy piany. Oczywiście stosuję sposób drugi – z użyciem wody. Spłukuje się bezproblemowo i całkowicie.
    Oczyszcza przeciętnie. Na waciku z tonikiem, którym finalnie przecieram twarz, znajduję zwykle ślady podkładu lub innych zanieczyszczeń.
    Nie zauważyłam pogorszenia stanu cery (przesuszenie, niespodziewany wysyp) przez cały okres stosowania, a to już coś. Stanowi przyjemny kompres, działa kojąco, nie narusza naturalnej powłoki lipidowej skóry, mogłaby jednak lepiej oczyszczać.
    Ponadprzeciętna wydajność poniekąd usprawiedliwia wysoką cenę.

Używam tego produktu od: >2 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: ok 1/3 butelki

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić lady opium za czytelną i pomocną recenzję?
  • tak,kup
  • Jestem pozytywnie zaskoczona tym produktem.
    Jest bardzo wydajny, i taki zakup jednego opakowania wystarczy na 3 miesiące dlatego uważam ze kolo 35-40zł na 3 miesiace to nie jest dużo. Nie zmywa oczywiscie wodoodpornego makijazu ale można nim usunąć na prawdę dość dobrze wszelkie brudy. Pozostawia skórę przyjemnie gładką i elastyczną, niweluje przesuszone ,łuszczące się miejsca. Nie podrażnia, nie uczula, nie wyczuwalny zapach własciwie go nie ma.

Używam tego produktu od: miesiaca

Chcesz pochwalić CiastoPanda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie idealny
  • PLUSY:
    +ładnie nawilża
    +nie podrażnia
    +wydajny
    +nie podwoduje wyprysków

MINUSY:
    -nie zmywa mocniejszego makijażu/ podkładu
    -cena troszeczkę za wysoka
    -opakowanie mogłoby być inne, ale da się przeżyć

Używam tego produktu od: około pół roku
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić asiaisnotonfire za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo
  • Mam cerę suchą, bardzo wrażliwą, naczynkową z licznymi niedoskonałościami. Kupując ten preparat liczyłam na zredukowanie niedoskonałości i Cetaphil idealnie spełnił swoje zadanie.

+Oczyszcza skórę, redukując i "lecząc" niedoskonałości. Po regularnym stosowaniu emulsji wszystko się wyleczyło (nie zostawiając żadnych blizn) i zahamowało rozwój kolejnych.

+Idealny dla mojej suchej i wrażliwej skóry, jest bardzo delikatny.

+Bardzo dobrze zmywa makijaż, a jako iż jest bardzo delikatny można nim sobie spokojnie dokładnie umyć oczy z makijażu.

+Bardzo fajna opcja z usunięciem emulsji wacikiem zamiast wodą.

+nie wysusza skóry, a wręcz ją nawilża.

+wydajność. Buteleczka przy codziennym stosowaniu rano i wieczorem wystarczyła mi spokojnie na 3-4 miesiące.

+/-konsystencja. Moim zdaniem jest trochę za rzadka, jednak mimo wszystko kosmetyk dobrze się oplikuje i rozprowadza na twarzy,

-CENA. Jak na kosmetyk którym tylko myję się twarz, jest drogi. Jednak przy tak dobrej wydajności i działaniu można mu to wybaczyć

Bardzo polecam, jest zdecydowanie lepszy od tego całego drogeryjnego szajsu.
    Używam tego produktu od: Początku tego roku (?)Ilość zużytych opakowań: Jedno całe i zaczęte drugie.

Chcesz pochwalić pepemaly za czytelną i pomocną recenzję?
  • srednia
  • nie zauwazylam zeby ta emulsja dokonywala cudow na mojej twarzy,myje bo myje ale zeby poprawiala stan skory to nie bardzo,pogorszenia stanu skory na pewno nie ma,zuzyje to opakowanie i poszukam czegos innego

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Diame za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij