Cetaphil, EM, Emulsja micelarna do mycia twarzy (stara wersja)

Cetaphil, EM, Emulsja micelarna do mycia twarzy (stara wersja)

Średnia ocena: 3.49/5

Hebe
notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Emulsja micelarna Cetaphil to gruntownie przebadany dermokosmetyk rekomendowany do mycia skóry wrażliwej.
Dzięki budowie micelarnej, Cetaphil EM emulsja micelarna do mycia jest delikatnym produktem a jednocześnie skutecznie oczyszczającym skórę. Dzieje się tak dlatego, że substancja myjąca jest w nim zamknięta w miceli i uwalnia się jej tylko tyle ile potrzeba do oczyszczenia skóry, przez co nie uszkadza płaszcza lipidowego – naturalnej bariery ochronnej skóry. Zapewnia skórze uczucie elastyczności i świeżości.
Nasza emulsja micelarna nie zawiera mydła ani innych drażniących substancji.

Jest szczególnie polecany w przypadku:
- skóry suchej
- skóry wrażliwej
- skóry z trądzikiem młodzieńczym i różowatym
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych
- demakijażu twarzy i okolic oczu

Może być również stosowany u dzieci od pierwszego dnia życia.

Jak stosować?
Należy nanieść niewielką ilość emulsji micelarnej na skórę twarzy oraz okolice oczu i równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni.
Następnie należy oczyścić skórę wodą lub samym płatkiem kosmetycznym.
Skórę twarzy najlepiej przemywać dwa razy dziennie, rano i wieczorem.
Emulsję micelarną Cetaphil można stosować również, jako preparat do demakijażu.
Stosując w okolicy pieluszkowej, produkt należy zmyć przy użyciu wody.

wrażliwa, trądzikowa
demakijaż twarzy, oczyszczanie twarzy
oczyszczające
płyn

A miało być tak pięknie...

Próbkę tego kosmetyku otrzymałam od mojej dermatolog z sugestią, żebym jak najszybciej zaopatrzyła się w emulsję w najbliższej aptece.
W tamtym czasie byłam już dość zdesperowana, gdyż moja twarz przypominała wyglądem pole bitwy i chcąc wyjść do ludzi miałam do wyboru:
A) solidny make-up LUB
B) okulary przeciwsłoneczne + szal osłaniający twarz.

Ku mojej radości, próbka zadziałała znakomicie - w ciągu dwóch tygodni PRAWIE zupełnie pozbyłam się zaskórników: na skórze pozostały jedynie nieznaczne ślady po wypryskach. Uznałam, że gra jest warta świeczki, po czym pognałam do apteki.W tym miejscu lekko przystopowałam, otrzeźwiła mnie bowiem cena produktu. Ostatecznie doszłam do wniosku, że skoro trądzik ustąpił, nie ma chwilowo potrzeby zaopatrywania się w emulsję.

Nawet dość długo miałam spokój, niestety po zmianie kremu na wiosnę trądzik uderzył znowu i wysyp również był pokaźny. Natychmiast pobiegłam do apteki i dokonałam zakupu nawet nie oglądając się na cenę. I co się okazało? Że zakupiona przeze mnie emulsja, jakkolwiek skuteczna, NIE DORÓWNUJE próbce, jaką otrzymałam od dermatologa, chociaż był to TEN SAM DERMOKOSMETYK:(

ZALETY(OCENIAM PRODUKT ZAKUPIONY W APTECE, a nie próbkę!!!):
+ oczyszcza,
+ nawilża,
+ zmniejsza zaczerwienienie,
+ wysyp ustąpił z twarzy, ale przesunął się na szyję(a dodam, że na szyję również nakładam emulsję),
+ nie podrażnia(nie zaostrzyła mojego AZS),
+ wydajność.

OPCJONALNIE:
+/- konsystencja(jak dla mnie, emulsja powinna być gęstsza).

WADY:
- wprawdzie walczy z trądzikiem, ale NIE USUWA GO CAŁKOWICIE,
- jako preparat do demakijażu NIE SPRAWDZA SIĘ,
- dostępność(tylko w niektórych aptekach),
- cena byłaby adekwatna TYLKO, gdyby produkt zapewniał lepszą skuteczność.

REASUMUJĄC: POLECAM.
Może nie zlikwiduje wysypu, ale z całą pewnością zmniejszy jego zasięg, co powinny docenić osoby walczące o normalny wygląd cery.

Ilość zużytych opakowań: 1 - niecałe

Bardzo fajna

Poleciła mi go moja dermatolog, gdy moja cera miała gorszy okres i naprawdę byłam zadowolona. Bezzapachowy, myje i jednocześnie nawilża. Konsystencja balsamu, bardzo delikatny.

Cudo !

Używam od lat i nie znam nic lepszego do mycia i demakijazu mojej skóry.
Cetaphil kupuje zwykle na allegro w dużej litrowej butelce z pompką. Polecam tak kupować, bo cena jest wówczas bardzo atrakcyjna.
Produkt jest bardzo wydajny, ma formułę mleczka do twarzy. Doskonale się rozprowadza i nawet niewielka ilość wystarczy do dokładnego umycia buzi. Mam czasami tendencje do przesuszania i podrażnienia skóry i ta emulsja od razu przynosi działanie łagodzące. Poza tym uwielbiam za to, że można zmywać ją wodą, ale także można umyć twarz beż użycia wody zmywając ją wacikiem kosmetycznym. Doskonale dzięki temu sprawdza się przy demakijażu.
Mnie ta litrowa butelka z pompką wystarcza przy codziennym stosowaniu na kilka miesięcy. Produkt mogę naprawdę z czystym sercem polecić ponieważ doskonale się sprawdza nie tylko do mycia twarzy i demakijażu ale również łagodzi podrażnienia i nawilża skórę.

Najlepsza!!!

Długo myłam twarz drogeryjnymi piankami, żelami, nie wiedząc, że uszkadzam barierę lipidową. Ta emulsja w bardzo krótkim czasie wygoiła moją skórę, pozbyłam się niedoskonałości i odzwyskałam nawilżenie.
Jest bardzo wydajna, kremowa, przyjemna w aplikacji. Po umyciu nią twarzy, skóra nie jest ściągnięta. Nie uczula, nie drażni nawet oczu. Genialna!

Uwielbiam

uwielbiam markę C, to już któreś moje opakowanie, produkt jest bardzo wydajny przy dwukrotnym, codziennym używaniu starcza spokojnie na ponad pół roku (nigdy nie pamiętam, kiedy kupowałam poprzednie opakowanie). jest delikatny dla skóry. przy mojej trądzikowej nie powoduje problemów, a wręcz przeciwnie, dodatkowo ją pielęgnuje i poprawia jej stan. kilka razy próbowałam czegoś innego i zawsze wracam do cetaphila

Polecam!!

To jest mój ulubiony żel do mycia twarzy. Jest delikatny, twarz nie jest po nim ściągnięta. Ładnie oczyszcza skórę i najważniejsze nie wysypuje mnie po nim. Polecam nawet skórom wrażliwym. Nie wiem czy kiedykolwiek zmienie go na inny. Szczególnie polecam brać pojemność 500ml bardziej opłacalna.

Wydajna wielozadaniowa emulsja

Opakowanie nie jest duże, ale za to wydajne, a pompka pomaga w optymalnym dozowaniu produktu. Jako emulsja myjąca sprawdza się świetnie, bo dokładnie oczyszcza skórę nie pozostawiając efektu ściągnięcia. Jako produkt do demakijażu nieco słabiej, bo nie domywa tuszu do rzęs i trzeba poprawiać innym kosmetykiem, żeby rano nie wyglądać jak panda.

Emulsja micelarna Cetaphil

Delikatnie oczyszcza skórę, idealnie nadaje się do porannego i wieczornego oczyszczania przy czym nie wysusza skóry. Ze zmyciem makijażu radzi sobie raczej średnio. Jest przyjemny dla skóry wrażliwej, nie podrażnia i nie powoduje zaczerwienienia. Emulsja przeznaczona jest dla skóry suchej, wrażliwej, z trądzikiem młodzieńczym i różowatym oraz skóry przed i po zabiegach dermatologicznych.

Świetny

Kupiłam ją w hebe jakiś czas temu bez promocji kiedy cena była znacznie niższa niż teraz, kiedy jak wiadomo ceny idą w górę.

Posiadam cerę mieszaną, która jest trądzikowa i ma też naczynka na policzkach i jest wrażliwa. Przetłuszcza się na czole i nosie.

Jest zapakowana w opakowanie z pompką o pojemności 236 ml. Bardzo podoba mi się, że posiada pompkę, bo jest to wg mnie bardziej higieniczne i wygodniejsze. Jest on bardzo wydajna, co mnie pozytywnie zaskoczyło, bo wzięłam wersję 236 ml, czyli tą najmniejszą. Starczyła mi na wiele miesięcy (niestety nie pamiętam ile dokładnie ale napewno więcej niż 2). Ma lekką i delikatną konsystencję i jest bezzapachowa, co jest plusem dla mnie.

Jeśli chodzi o mycie, to jest bardzo delikatny i się nie pieni, co na początku mi się nie podobało i myślałam, że nie domywa, ale to emulsja i po jakimś czasie się przyzwyczaiłam. Wiem, że jest przeznaczona dla cery suchej, ale jest bardzo dobry dla cery mieszanej z trądzikiem i nie wysypało mnie po niej, tylko nawet pomogła mi i cera znacznie się poprawiła. Nie uczuliła mnie ani nie podrażniła, mimo, że miałam wątpliwości co do mocnych składników myjących, ale jest ok i delikatna mimo to. Resztki makijażu też domywa bardzo dobrze, nawet wodoodpornego.

Podsumowując, jest to produkt warty swojej ceny i bardzo dobry dla mojej cery i kupiłam nawet wersję 500 ml, która napewno starczy mi na dłużej i napewno zostanie moim hitem.

Od lat w mojej kosmetyczce

Emulsja myjąca Cetaphil to produkt, który polecałabym każdemu z problemami skórnymi. Jest delikatna i skuteczna, a jednocześnie nie drażni skóry. Zawsze miałam problem z znalezieniem odpowiedniego produktu do mycia twarzy, ponieważ większość z nich powodowała podrażnienia i wysuszenie skóry. Na szczęście Pani dermatolog poleciła mi ten produkt. Jest to dobry wybór dla osób o wrażliwej skórze, które potrzebują produktu do codziennej pielęgnacji.
Po kilku latach regularnego stosowania emulsji Cetaphil zauważyłam poprawę stanu mojej skóry. Emulsja delikatnie, ale skutecznie usuwa zanieczyszczenia, nie podrażniając przy tym mojej wrażliwej skóry. Po zastosowaniu emulsji Cetaphil, skóra staje się miękka i gładka. Nie ma uczucia ściągnięcia ani podrażnienia. Cetaphil emulsja do mycia to także świetny produkt do usuwania makijażu. Szybko i łatwo usuwa nawet najtrudniejsze do usunięcia kosmetyki, pozostawiając skórę czystą i odżywioną. Dodatkowo, warto podkreślić, że produkt jest bezzapachowy.
Jedyne na co można ponarzekać to cena. Najlepiej kupować w aptekach internetowych, tam można spotkać ten produkt w najniższych cenach. ;)

Świetna do mycia

Emulsji używa mój syn na wysypkę po alergii i bardzo dobrze się u nas sprawdziła świetny umyła ciało ale nie wysuszyła go i zapewniła dobre nawilżenie. Dziecka podczas mycia nic nie szczypało i nie piekło. Wygodna forma podania czyli opakowanie z pompką ulatwia wydobywanie produktu z opakowania i dziecku się bardzo to podoba a przy tym nie marnuje się produktu. Dwie pompki wystarcza na umycie całego ciała. Zapach neutralny. Konsystencjia mleczka lekko olejowy. Produkt jest bardzo wydajny używamy go już dłuższy czas i jeszcze sie nie skończył

Używam go od kilku lat i to najlepszy produkt myjący do twarzy, jaki kiedykolwiek wypróbowałam

Cetaphil zaczęłam stosować jako nastolatka po zaleceniu dermatologa. Po kilku latach używania mogę z czystym sumieniem polecić tę emulsję.
W wieku nastoletnim zawsze zmagałam się z pojedynczymi wypryskami, zwłaszcza na brodzie i czole, oraz suchą, zaczerwienioną skórą (mam AZS). W trakcie używania emulsji poznikały mi wszystkie pryszcze i bardzo rzadko pojawiały się nowe. Efekty widziałam zwłaszcza po pierwszym opakowaniu, bo moja skóra naprawdę wtedy odżyła. Stała się gładka, mięciutka i nawilżona. AZS wiąże się u mnie z wiecznie ściągniętą skórą, jeśli jej odpowiednio nie nawilżę. Przy innych środkach do mycia twarzy moja skóra wręcz piecze i swędzi, jeśli po umyciu nie nałożę kremu. Podczas używania Cetaphilu nawet nie czuję potrzeby dodatkowego nawilżania. Nigdy nie czuję po nim ściągnięcia ani podrażnienia. Skóra nie przetłuszcza mi się też od nadmiernego wysuszenia, a pory są zwężone. Kiedy tylko kończę opakowanie Cetaphilu i zaczynam używać jakiegoś tańszego żelu, dostaję wysypu pryszczy. Ale gdy wracam do tej emulsji, znikają one już mniej więcej po tygodniu. Po 2 tygodniach skórę znowu mam jak nową.
Kiedyś nie umiałam sobie wyobrazić mycia twarzy bez piany, jednak Cetaphil przyjemnie rozlewa się po twarzy i jest tak gładki, że brak piany wcale mi nie przeszkadza. Wystarczy jedna pompka do porządnego umycia skóry. Emulsja dobrze oczyszcza, również z resztek makijażu. Dużo kosztuje, ale ja kupowałam 500 ml za około 60-70 zł i jak na wydajność - starcza mi nawet do pół roku - uważam, że jest warta ceny. Ciężko jest mi wydać tyle kasy na jeden kosmetyk, ale z tym mam spokój na kilka miesięcy. Teraz mam przerwę w używaniu Cetaphilu, lecz na pewno do niego wrócę, bo żel, którego obecnie używam, nie umywa się do mojej ukochanej emulsji pod żadnym względem <3 Polecam ten produkt każdemu, bo mi się świetnie sprawdził do delikatnej, wrażliwej i przesuszonej skóry.

Kocham całym sercem

Najlepszy produkt do mycia twarzy. Kocham to, jak cudownie delikatny dla skory jest, a nowa wersja to totalny hit!
Plusy:
- nie niszczy bariery hydrolipidowej
- nie ma zapachu
- nie wysusza
- jest hypoalergiczny
- nie podrażnia
- super konsystencja zwłaszcza dla skór wrażliwych, suchych i normalnych, ale mysle, ze skory mieszane i tluste również będą zadowolone
Minusy:
Brak