Powiększ Iwostin, Correctin Sensitia, Fluid łagodzący trwale kryjący dla skóry wrażliwej SPF 30

Zgłoszony przez madulka

Właściwości:
- koi i łagodzi podrażnioną skórę,
- regeneruje warstwę hydrolipidową naskórka,
- zapewnia optymalny poziom nawilżenia,
- wygładza i wyrównuje koloryt skóry,
- zapewnia trwały efekt naturalnego makijażu do 10 godzin,
- zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną (filtr SPF 30).
Dostępny w 3 odcieniach (jasny, naturalny, ciepły beż).
Efekt jednolitego koloru skóry bez podrażnień potwierdziło 91% badanych.

• Tragedia
  • W poszukiwaniach podkładu idealnego postanowiłam sprawdzić produkty apteczne. Wybór padł na ten podkład Iwostin. Jak się okazuje gorzej wybrać już chyba nie mogłam.

Plusy:
    - atrakcyjna cena - w promocji kupiłam go za 20 zł
    -higieniczne opakowanie
    -wysoki filtr

Minusy:
    - bardzo problematyczny w aplikacji - próbowałam go rozprowadzić na 3 różnych kremach i na każdym maział się i za nic nie miałam zamiaru się wchłonąć ani chociaż zastygnąć
    - tępa konsystencja
    - bardzo ciężki, tłusty
    - tworzy plamy
    - twarz świeci mi się po nim jak latarnia
    - pozostawia po sobie lepiącą warstwę, która nigdy się nie wchłania
    - ciemnieje na twarzy - odcień 'jasny' po 15 minutach jest lekką pomarańczą
    - bardzo widoczny na twarzy
    - uczulił mnie - po 5 dniach używania na całej twarzy pojawiła mi się masa swędzących, nieestetycznych krostek. problem ustąpił po odstawieniu kosmetyku

Nie myślałam, że kosmetyk apteczny wyrządzi mi tyle szkód. Zdecydowanie nie polecam.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte

Chcesz pochwalić strawberry_blonde za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawdę dobry
  • Co tu dużo pisać, fluid jest naprawdę dobry. Robi co ma robić. Fluid jest dobry na co dzień, ale nie na wielkie wyjścia.

- krycie średnie (dla mnie wystarczające)
    - ładne kolory (szkoda, że dostępne są tylko 3)
    - fajna kremowa konsystencja (zawsze dokładnie wstrząsam przed użyciem, co zapobiega ewentualnym rozwarstwieniom, które zauważyłam nawet w bardzo drogich fluidach, dlatego nie traktuję tego za wadę)
    - nie podrażnia ani wysusza (mam cerę mieszaną)
    - poręczne i higieniczne opakowanie (trochę się brudzi)
    - fluid ładnie wygląda na buzi (tak jakby wtapia się w nią)
    - zapach neutralny (nie pachnie ani nie śmierdzi)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

Chcesz pochwalić misiolinka20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny produkt!
  • PLUSY:
    + cena (ok. 25zł)
    +krycie - zaliczyłabym do lekkiego w kierunku do średniego, dobrze wyrównuje koloryt cery
    + trwałość - jest dosyć trwały, wytrzymuje na pewno 8h
    + właściwości pielęgnacyjne - czuję, że naprawdę mi nie szkodzi, a nawet pielęgnuje, skóra nie jest taka spięta jak po innych podkładach
    +opakowanie - tubka z precyzyjnym i higienicznym aplikatorem pozwala na wydobycie pożądanej ilości
    + wydajność
    + dostępność - w wielu aptekach
    + bardzo dobrze wygląda na skórze - praktycznie nie widać, że mam podkład na cerze

+/- kolor - ja mam 01 jasny, ale dla mnie jest delikatnie za ciemny
    +/- konsystencja - jest nieco oporny, trzeba przyzwyczaić się do używania go, ja nakładam go zwilżonym pędzlem, więc nie odczuwam oporu, ale podczas nakładania rękoma jest trudniejszy do nałożenia.

MINUSY: nie dostrzegam

BARDZO POLECAM

Chcesz pochwalić Pafrotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemny, lekki podkład
  • Jako maniaczka podkładów, posiadaczka wrażliwej cery i fanka Iwostinu, chętnie sięgnęłam po ten produkt. Spodobał mi się na tyle, że właśnie korzystam z drugiego opakowania Jeśli od podkładu oczekujemy głównie rewelacyjnego krycia i super trwałości, to w przypadku Sensitii spotka nas zawód. ALE nie oznacza to, że nie warto go mieć wśród swoich kosmetyków. Podkład ma bardzo przyjemną konsystencję i rewelacyjnie stapia się z cerą - przypomina bardziej jakiś pielęgnujący krem i tak też się czuje moja twarz - jak po użyciu kremu. Kiedy używam ciężkich kryjących podkładów, czasem po całym dniu zaczynają mi "przeszkadzać" i myślę tylko o tym, żeby je zmyć. Tutaj tego problemu nie ma, można spokojnie zapomnieć, że ma się coś na twarzy, trochę jak po użyciu kremu BB. Fakt, że jest to lekki produkt z wysokim (!) filtrem sprawia, że będzie idealny na cieplejsze miesiące.

PLUSY:
    - cena (kupiłam w aptece za niecałe 20 zł!)
    - jest lekki, pielęgnuje skórę i jej nie obciąża
    - nie zapycha, nie podrażnia
    - moją cerę (suchą) naturalnie rozświetla
    - SPF 30!
    - dobrze stapia się ze skórą, jest na niej prawie niewidoczny
    - delikatnie wyrównuje koloryt

MINUSY:
    - słabo kryje
    - pod koniec opakowania (przynajmniej pierwszego) zaczął się rozwarstwiać. Da się go spokojnie używać dalej, pod warunkiem uzbrojenia się w chusteczki

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić eheahayhy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny kryjący podkład
  • Dostałam kilka próbek podkładu w aptece, przy mega zakupach mojej koleżanki.
    Mimo tylko trzech dostępnych, kolor bardzo mi przypasował. A co najważniejsze, nie ciemnieje, nie nabiera różowych tonów.
    Jest to podkład kryjący, ale i dopasowujący się do cery, ładnie się rozsmarowuje i mimo, że mam skórę mieszaną, nie spłynął po całonocnej dyskotece. Reszta makijażu tez ładnie z nim współgra i trzyma się swojego miejsca. Jedyny minus, na mojej twarzy jakby sie lepił, ale to przecież nie podkład matujący. Na lato bym go raczej nie polecała, chyba, że ktoś lubi takie krycie. Ale na imprezę - jak najbardziej.
    Mam jeszcze jedną saszetkę, spokojnie stracza na 3 użycia, i z przyjemnością do niego wrócę.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić Kittels za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię go.
  • Fluidu tego zaczęłam używać ze względu na przyjmowanie Izotretynoiny.
    Kosmetyk dobrze nawilża, nie wysusza skóry, ładnie kryje to co trzeba, nie przetłuszcza skóry, jest w sam raz, łagodzi podrażnienia, wygląda naturalnie.

Jedynym minusem jak dla mnie jest opakowanie, trzeba siętrochę nagimnastykować, aby wycisnąć go idealną ilość. Zapach też mógłby być milszy lub bardziej neutralny.

Używam tego produktu od: Lipca 2013

Chcesz pochwalić eeverybodylies za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój podkład
  • Fluid ten kupiłam w sumie przez przypadek, zachęcona pozytywnymi opiniami i opisem producenta. Szukałam czegoś delikatnego do mojej skóry trądzikowej.
    Pierwszy pozytyw to przede wszystkim kolor. Ja z cerą bardzo jasną miałam często problem z doborem odcienia. Na szczęście ten podkład ma bardzo naturalny i jasny kolor, który dobrze zlewa się z cerą. Wbrew pozorom całkiem dobrze kryje i wyrównuje koloryt skóry. Jest też dość trwały i ma SPF 30 więc to także na plus. Jest delikatny, ku mojej uciesze nie spowodował u mnie żadnych gwałtownych zmian. Nie nawilżył mi skóry ale też nie wysuszył (być może to zasługa tego że przed użyciem stosuje krem). Myślę, że zostanie ze mną na dłużej

Chcesz pochwalić kamila890 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 245 raz(y)
  • Delikatny efekt
  • Znowu całkiem fajny produkt, którego bym nie poznała gdyby nie przypadkowe próbki. Bo ani nazwa, ani opakowanie jakoś by mnie nie zachęciły do sięgnięcia po ten podkład. Cóż mogę powiedzieć - błąd Ciesze się, że go poznałam i na pewno zostanie ze mną na dłużej.

Opakowanie to miękka tubka z dziubkiem. Z jednej strony praktyczna bo nieduża, lekka i skrywająca w sobie tyle samo produktu co standarowe, na ogół, szklane pojemniki z pompką. A zajmuje o wiele mniej miejsca i nie jest tak ciężka.
    Z drugiej strony wykonana jest z takiego rodzaju plastiku, który brudzi się jak diabli i ciężko go doczyścić. Niestety. Szybko traci na tym jej estetyczny wygląd a ja tego nie lubię bo jestem kosmetycznym czyściochem.

Zapachu właściwie brak.

Konsystencja jest kremowa ale lekka. Tutaj dodam, że o ile wszystkie fluidy nakładam wilgotnym flat topem tak tutaj dużo lepszy efekt daje nałożenie paluchami. Nie wiem dlaczego ale ten podkład z pędzlem nie chce współpracować, mam wrażenie, że pędzel go "zjada" i na twarzy nie zostaje nic. Za to nałożony palcami daje naprawdę ładny efekt.
    Wadą jest też w moim mniemaniu wybór kolorów. Niestety odcienie są tylko 3. Na szczęście 2 z nich mi pasują i dobrze stapiają się z moją skórą. Obecnie używam najjaśniejszego czyli odcienia "jasnego" a w miesiącach kiedy jestem bardziej opalona pasuje mi kolor "naturalny". Warto też dodać, że odcienie faktycznie są naturalne i beżowe a nie różowe.

Działanie?
    Zapewnienia producenta są jak zwykle nieco na wyrost. Ale produkt faktycznie nie wysusza, nie podrażnia i nosi się komfortowo cały dzień. Jak pisałam rozprowadza się bez problemu palcami, ładnie stapiając się ze skórą i przy niewielkim wysiłku z naszej strony nie zostawia smug czy zacieków. Minus jest taki, że produkt jest stosunkowo mało wydajny. Przy nakładaniu pędzlem wystarczy mi odrobina podkładu, tego musze nałożyć nieco więcej. Krycie jest bardzo delikatne, raczej wyrównuje kolor skóry niż cokolwiek kryje. Cera wygląda super naturalnie a wykończenie produktu daje efekt lekko wilgotnej (dla niektórych może świecącej dlatego nie polecam cerom tłustym) skóry. Ja taki efekt bardzo lubię bo odmładza twarz i wygląda po prostu naturalnie. Można przypudrować, można nie. Praktykuję obydwie opcje w zalezności od efektu jaki chcę uzyskać
    W ciągu dnia nie utlenia się, kolor pozostaje niezmieniony. Nie podkreśla suchości, nie złazi plamami a moja twarz wieczorem wygląda równie dobrze jak rano.

Jesli ktoś lubi delikatny efekt i nie ma większych problemów z cerą - polecam.
    Cena nie jest wygórowana, na promocjach i w internecie można go kupić za ok 20zł. Dla mnie produkt bije na głowę np. BB krem Garniera.

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte, zużyłam już większą część

Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodl mnie ; (
  • Mimo iz pokladalam w nim ogromne nadzieje to nie to czego szukam i znowu wrocilam do pharmacerisa...
    * fajny naturalny kolor
    * ladnie sie stapia ze skora
    * niska cena
    * przyzwoite krycie
    Aaaaale okropnie mnie wysuszyl a mam cere mieszana... suche skorki pojawily sie doslownie wszędzie nos broda czolo dramat

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić rybcioch za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nieee, nie żałujęęęę, przeciwnie, bardzo Ci dziękujęęęe KWC
  • Polecił mi go dermatolog, nie chciałam dawać mu wiary, że Iwostin wyprodukował coś, co jest TAK tanie i wygląda dobrze. Pewnie nie przekonałyby mnie nawet opinie na KWC, gdyby nie ta cena!
    \nOceniam najjaśniejszy odcień, który idealnie stapia się z moją skórą. Miałam zazwyczaj ogromny problem z aptecznymi podkładami: nawet te najjaśniejsze dawały wrażenie przedawkowania karotenu... ten tego nie robi, jest idealnie porcelanowy, ładnie stapia się ze skórą.
    \nNie kryje mocno, jest bardzo lekki, przebarwienia i wypryski wymagają przykrycia korektorem. Za to jedynie odejmuję pół gwiazdki: by uzyskać jednolitą cerę, muszę na niego nałożyć sypki podkład z EDM.
    \nNie wpłynął na pogorszenie mojej stanu mojej cery i nie wchodzi we wszelkie załamania, wygląda naturalnie. Wydaje mi się także, że trochę nawilża skórę, nie stosuję pod niego żadnego kremu, bo boję się, że by spłynął. Nie wymagam od podkładu, żeby matował, dlatego nie jest dla mnie wadą to, że Iwostin Correctin tego nie robi.
    \nWytrzymuje dzień, ale wymaga poprawek, nie schodzi smugami, nie zmienia koloru po kilku godzinach. Wydaje mi się, że przez to, że słabo kryje i bardzo trudno z nim przedobrzyć, może się szybko zużywać, ale cena to rekompensuje.
    \nPrzypomina mi tańszą wersję fluidu Avene, który bardzo lubiłam 3 lata temu

Chcesz pochwalić Mala_O za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry za niską cenę
  • oceniam odcień: cieply beż - obawialam się, że będzie za ciemny a to taki, fajny jasny beżyk z żółtymi podtonami, dla mnie kolorystycznie bardzo w porządku! dodatkowo mieszam go z kremem BB, żeby był bardziej odżywczy...
    jest bardzo lekki, fajnie wyrownuje koloryt cery, dodatkowo stosuję korektor, bo jak na moje potrzeby za słabo kryje...

na - podkreślił mi wszystkie zmarszczki, aż się przeraziłam, że tyle ich mam. teraz nakładam bazę np. ze Skinfood\'a na kłopotliwe miejsca i jest ok.

na+ cena, to naprawdę bardzo fajny produkt jak na takie niskie koszty

+ fajna, poręczna, higieniczna tubkaUżywam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 w połowie

Foto recenzja
Chcesz pochwalić amelka103 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 21 raz(y)
  • Przyzwoity
  • KOLOR-ODCIEŃ
    Oceniam nr 02. Choć uważam się za bladziocha odcień 01 jest meega jasny - taki dla porcelanek. Z kolei 02 jest dla mnie ciut zbyt ciemny. Przypuszczam że pomieszanie 01 z 02 dałoby efekt koloru idealnego. Ale ja często tak mam że jestem pomiędzy kolorami. Tyle jeżeli idzie o kolor. Odcień jest ładny - ponieważ to podkład do skóry naczynkowej więc różu w nim nie znajdziecie ale nie jest też mega żółty. Myślę że nawet przy cerze nieskłonnej do zaczerwienień nie będzie wyglądał nienaturalnie.

KRYCIE
    Ja krycie oceniam jako silne/średnie. Ale weźcie pod uwagę że ostatnio używam bardzo lekkich podkładów/BB kremów więc dla uzytkowniczek np. Revlona ta opinia mogłaby być przekłamana. Może napiszę tak: mam Bourjois HM, mam Eveline BB matujący i Iwostin kryje od nich dużo bardziej. Jest też niestety dużo bardziej widoczny na twarzy i u mnie podkreśla rozszerzone pory. Kryje naprawdę nieźle.

TRWAŁOŚĆ
    U mnie na twarzy wytrzymywał spokojnie cały dzień. Z tym że po nałożeniu omiatam twarz pudrem sypkim i czasem poprawiam pudrem w kamieniu w ciągu dnia.

WŁAŚCIWOŚCI PIELĘGNACYJNE
    Nie zauważyłam. Jestem w trakcie 1 opakowania więc może za krótko używam ale podoba mi się skład podkładu , mianowicie ekstrakt z kasztanowca i wit C. Usilnie więc wierzę że prócz efektów doraźnyxh też pielęgnuje cerę.

OPAKOWANIE
    Tu duży plus. Jest to tubka miękka zakończona malutkim dziubkiem. Jest więc i higienicznie i praktycznie. Nic nam się nie zbije i jak trzeba podkład zabrać ze sobą nie zabiera dużo miejsca. Nie widać ile jeszcze zostało bo opakowanie nie pozwala tego "podejrzeć" nawet pod słońce ale dla mnie to nie problem bo można myślę to łatwo wyczuć w palcach. Tubeczka jest bardzo miękka.

PODSUMOWANIE
    Podsumowując jest niezły ale nie powalił mnie na kolana i chyba nie kupię go 2 raz. Ostatnio wolę lżejsze krycie. Lubię teź testować nowości także to chyba nasz pierwszy i ostatni raz. Używam tego produktu od: z innymi podkładami ok. 3 m-cyIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić 2303 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny ...
  • Z czystym sumieniem polecam ten fluid! Jest naprawdę świetny i to nie tylko do cery wrażliwej, osobiście posiadam również problemy skórne - moja twarz potrafi łatwo się zapychać, wysuszyć oraz przetłuszczać jeśli coś zbyt mocno ją podrażni. Moja mieszana cera naprawdę go polubiła, a moja znajoma akurat posiada cerę suchą i również jej służy.

Zakupiłam zachęcona obietnicami producenta oraz faktem że posiada wysoki filtr - bodajże spf30, którego potrzebowałam na wakacyjny wypad. Gdy tylko robiłam większe zakupy w mojej ulubionej aptece, to wpadł mi w oko ten cudowny kosmetyk! Cena genialna - ok 23zł / 30ml Niestety w aptece nie mieli testerów, ale przyjemna aptekarka znalazła próbki tylko koloru naturalnego, zawsze coś... Szczerze już wiedziałam że średni kolor nie będzie idealny! Byłam wtedy tylko bardzo a to bardzo delikatnie muśnięta słońcem (prawie bledzioch) ;P więc zaszalałam i kupiłam 2 odcienie: jasny i naturalny ... z tego co mi wiadomo to do wyboru mamy tylko 3 kolory :/ nad czym ubolewam! gdyż kolorki mimo że są przyjemne to stanowczo powinno być ich więcej gdyż różnica pomiędzy nimi jest ogromna (co możecie zobaczyć na zdj). A kolor jasny jest naprawdę jasny (wręcz porcelanowy) a kolor naturalny nadaje się do opalonych osób! Ja osobiście teraz muszę mieszać te dwa kolorki by uzyskać idealny do mojej cery!

Konsystencja i zapach produktu przyjemny. Fluid idealnie i bardzo łatwo nałożyć na twarz - zarówno palcami jak i pędzlem do podkładu. Świetnie wygładza i kryje niedoskonałości, cera po zmyciu makijażu wygląda ładnie - fluid nie obciąża jej paskudnie, nie zapycha.
    Niestety minusem jest fakt, że po nałożeniu troszkę ciemnieje na twarzy... oraz po upływie już godzinki cera zaczyna się świecić nad czym najbardziej ubolewam! Muszę wtedy co chwilkę używać bibułek matujących! Mimo tego, że cera się błyszczy fluid i tak ładnie 3ma się buzi, tzn. nic się nie ściera.
    Gdy używałam go w upalne dni - na basen (ogólnie wodę), to powiem szczerze że ładnie się spisywał - jeśli skromnie się go nałoży to cera wygląda lepiej, ale nadal naturalnie...a woda nie zmywa go paskudnie
    Opakowanie proste i przyjemne... w dodatku bardzo wygodne i higieniczne Wydajność również na plus... używam już ok 3 miesiecy - ale zamiennie z innymi podkładami, fluidami - a nawet na pół metku nie jestem.

Plusy:
    + opakowanie
    + wydajność
    + ładnie wygładza, kryje niedoskonałości
    + nie obciąża cery, nie zapycha
    + nie podrażnia, nie uczula
    + przyjemna konsystencja, fluid jest łatwy w aplikacji
    + nie ściera się... mimo dość częstych poprawek np. bibułkami

Minusy:
    - uboga gama kolorów
    - podkład po nałożeniu lekko ciemnieje
    - słabo matuje, już po godzinie moja twarz woła o poprawkę

Ja akurat go polubiłam, ubolewam najbardziej nad tym że słabo matowi i raz, dwa cera zaczyna się świecić...

NA ZDJĘCIU KOLOR: JASNY oraz NATURALNY

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch

Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić glosna91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wyborny
  • +kolor: jasny - barwa jest w takiej przestrzeni, że dopasowuje się do średnio opalonego bladziocha, opalonego bladziocha i bladziocha zupełnego miesiąc po wakacjach: na plus
    + rozprowadzanie - na pewno na twarz nawilżoną; mój zestaw pod podkład gdy jest zimno: Hydratia z Iwostina albo Purritin nawilżający + kapka masła shea + kapka olejku z drzewa herbacianego; jest to koktajl tłusto-nawilżająco-antybakteryjny i przy takim wiem, że nie będą się dziać pod podkładem wypryski; więc na tak przygotowaną buzię podkładu nie trzeba dużo i dobrze się rozprowadza - zaznaczam, że mam cerę dość suchą (jest dość gęsty i nie bardzo tłusty więc cóż, jeśli się nakłada go w locie na jakiś matujący przypadkowy krem to może być ciężko)
    + krycie: dla mnie wystarczające przez większość czasu; zdarza mi się poprawiać korektorem z Iwostina (maskujący) kiedy coś jest ewidentnie nie w porządku; jednak uważam, że taki zestaw to jest lepszy pomysł niż zaszpachlowanie się na amen np.gumowym Estee Lauder Double Wear; efekt jest naturalny, wymaga oczywiście pociągnięcia odrobiną mineralnego pudru, ale co nie wymaga
    + skutek dla cery: jak widać powyżej mam do tej marki sentyment, bo jestem w stanie w niej znaleźć produkty które nie szkodzą; wyprysków jest mniej niż przy konfekcyjnych produktach; wiadomo, kosmetyka kolorowa to nie SPA i należy ją dobrze zmywać i nie nadużywać, ale jest to bardzo blisko złotego środka;
    + trwałość; w klimatyzacji kończę dzień po 10 godzinach od nałożenia, podkład trzyma się na swoim miejscu i nie przesusza zmarszczek w linii marionetki.
    + zmywanie bez problemu, ale też bez oszukiwania się, u mnie demakijaż, lekki peeling z alg i pory są czyste a cera nie przemęczona.
    +relacja do jakości innych podkładów i do ceny jest bardzo korzystna, używałam dotąd chyba wszystkich wiodących marek drogeryjnych, trochę średniej-wyższej półki jak Estee, Lancome, trochę niszowych pomysłów jak Yoko, w efekcie do dłuższego stosowania wybieram Iwostin właśnie

Chcesz pochwalić aineko za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boski
  • Wreszcie, metodą prób i błędów, znalazłam idealny podkład. Jak tylko zobaczyłam reklamę w internecie, pobiegłam do apteki i kupiłam to cudo.

Praktycznie zawsze miałam ogromne problemy ze znalezieniem dobrego podkładu - a to dlatego, że mam bardzo wymagającą skórę. Suchą, łuszczącą się, wiecznie podrażnioną, ekstremalnie wrażliwą, a do tego praktycznie porcelanową; większość podkładów była dla mnie za ciemna. Prawie każdy podkreślał suche skórki, przez co z podkładem wyglądałam gorzej niż bez. Dzięki Iwostinowi, nie mam już z tym problemów.

Odcień: Używam oczywiście najjaśniejszego (jasny beż). Jest piękny. Nie wpada ani w róż, ani w żółty. Jest to po prostu bardzo naturalny odcień beżowego. Idealnie stapia się z kolorem skóry, w ogóle się nie odznacza. Świetny dla bladolicych. Nigdy nie ciemnieje, nawet po kilkunastu godzinach od aplikacji kolor wygląda tak samo jak zaraz po nałożeniu.

Konsystencja: Jest dość gęsta, taka elastyczna, nawet bym powiedziała - lekko gumowa (przypomina mi La Roche Posay Toleriane Teint). Podkład zapewne nie sprawdzi się u osób ze skórą tłustą, podejrzewam że będzie powodował mocne błyszczenie. Jak że moja skóra jest bardzo sucha, fluid spisuje się genialnie. Łatwo się nakłada (nawet palcem); równomiernie, bez zacieków. Nie tworzy efektu maski. Nie brudzi. Chyba po raz pierwszy spotkałam się z podkładem, który nie plami ekranu telefonu podczas rozmowy (duży plus).

Efekt: Twarz wygląda niesamowicie naturalnie. Podkładu praktycznie w ogóle nie widać. Koloryt wyrównany, zaczerwienienia ukryte, cera wygląda świeżo i promiennie. Żadnych widocznych niedoskonałości, jest gładka, dobrze nawilżona, lekko rozświetlona. Podkład skutecznie tuszuje cienie pod oczami. I jest rzeczywiście trwały - nie wymaga poprawek w ciągu dnia, po kilku, kilkunastu godzinach wygląda tak samo dobrze. Krycie określiłabym jako średnie - ja nie mam widocznych problemów z cerą, potrzebuję jedynie wyrównania kolorytu, nie wiem czy poradziłby sobie z większymi 'niespodziankami' (pewnie trzeba by nałożyć grubszą warstwę). Nie uczula, ani nie podrażnia. Pozostawia na twarzy takie przyjemne uczucie ukojenia.

Wydajność: używam go dopiero jakiś miesiąc, a nie zużyłam jeszcze nawet 1/3 opakowania. Jest wyjątkowo wydajny, do pokrycia całej twarzy wystarczy naprawdę niewielka ilość. Ma dobry 'poślizg'.

Opakowanie: bardzo wygodne. Tubka jest mięciutka, więc łatwo się wyciska, i tak będzie prawdopodobnie do samego końca. Zakończona jest takim 'ryjkiem', więc dozuje odpowiednią ilość produktu, nie wylewa się za dużo. Jest bardzo higieniczne, i estetyczne.

Cena jest atrakcyjna, akurat trafiłam na promocję - zapłaciłam ok 20zł.

No i duży plus za wysoki filtr w składzie, 30SPF.

Mimo, iż do Iwostinu raczej nie pałam sympatią, wiele produktów tej firmy mi nie odpowiada, tak wiem, że do fluidu będę wracała. No, chyba że znajdę coś równie dobrego, wartego wypróbowania Na zimę, gdy mam problemy z naczynkami na policzkach, planuję kupić wersję do cery naczynkowej.

Używam tego produktu od: ok miesiąca

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 446 raz(y)
  • okropny maziak!
  • Pierwszy raz tak tragicznie wtopiłam z lekturą opinii na Wizażu. Z reguły kupowana przeze mnie perełka szumnie wychwalana przez inne recenzentki okazywała się w najgorszym razie przeciętna, dopiero ten fluid zachwiał wszystkim.

Naczytałam się o firmie Iwostin, zapragnęłam podkładu oraz jakiegoś kremu na sezon jesienno-zimowy, zaczęłam polowanie w sierpniu. Mam skórę kapryśną, na przestrzeni roku zmienia się z tłustawej do suchej/przesuszonej, więc jest naprawdę niełatwa w pielęgnacji. Kosmetyki muszę dobierać ostrożnie, bo dodatkowo mam skórę a) cienką, zahaczającą o naczynkową, b) wrażliwą - wszystko mnie ściąga i powoduje efekt \\\'zmęczenia\\\', c) podatną na zapychanie (trądzik hormonalny), d) w ostatnim czasie wypielęgnowaną na tyle, że chucham na nią i dmucham, gdyż nie chcę zniweczyć efektów kilkumiesięcznej walki.

Pierwszy problem z podkładem napotkałam w aptece - nigdzie, absolutnie nigdzie nie ma próbek firmy Iwostin. Pytałam chyba w dwudziestu aptekach w moim mieście, wszędzie patrzyli na mnie z politowaniem, brakowało tylko pukania się w głowę. Krem odpuściłam, bo nie kupię już kremu bez przetestowania, z podkładem natomiast postanowiłam zaryzykować, gdyż w jednej (JEDNEJ!) aptece udało mi się dorwać tester. Pani pośpiesznie chlapnęła mi plamkę dwóch odcieni na nadgarstek (hmmm...), z nich wybrałam jaśniejszy, czyli 01 (odcienie są zbliżone do podkładów firmy Pharmaceris - Iwostin ma o ciupkę bardziej pomarańczowe kolory, ale wciąż to dość ładne beże).

Cała estetyka super - podkład jest zamknięty w zmatowionej, zgrabnej tubce, tubka jest zakończona dzióbkiem, więc wszystko przyjemnie się dozuje. Niestety tutaj zalety według mnie się kończą.

Podkład ma niezłą konsystencję - trochę lejącą, trochę kremową, trochę gęstą, tak akurat wszystkich cech po trochu. Jednak w dotyku jest niesamowicie tępy! Zaczęłam go używać jeszcze w sierpniu, wtedy na lico nic poza podkładem/kremem BB nie kładę, a ten produkt absolutnie nie współpracuje z nagą skórą. Ciężko się rozciera, smuży, uczucie jest bardzo nieprzyjemne. Z lekkim kremem wcale nie jest lepiej - poślizg trochę lepszy, ale smuży podwójnie. Jeżeli miałabym to do czegoś porównać, to uczucie jest podobne do tępych kremów, które najpierw topornie rozprowadzasz, a później wklepujesz - tu jest to samo. Pomyślałabym, że to kwestia filtra 30, ale.. mój zeszłoroczny zimowy Pharmaceris ma filtr 20, a rozprowadza się nieporównywalnie lepiej (z kremem/bez kremu, na oliwce, na tłuściochu, na czymkolwiek).

Przeżyłabym aplikację, ale fluid zamiast upiększać oszpeca. Krycie jest bardzo słabe jak na podkład, ten fluid właściwie ledwie wyrównuje koloryt skóry. Dużo lepiej spisuje się na tym polu pseudo BB Garnier, więc po co mam stosować tępy i cięższy fluid, skoro lepsze krycie mam przy lekkim i jedwabistym (pseudo)BB?

Ok, powiedzmy, że zniosę fakt, że ledwie wyrównuje koloryt skóry, od krycia mam korektor, ale.. ten produkt autentycznie od razu od aplikacji daje efekt przemęczonej, niezdrowej skóry! Po nałożeniu wyglądam jakbym nie spała ze trzy noce, skóra jest zmęczona i "ziemista" (nie chodzi tu o koloryt, a o wrażenie). Nie wiem, jak to się dzieje, ale jeszcze po żadnym produkcie do twarzy tak nie miałam, nawet matujące BB (które na mojej skórze są absolutną porażką) dają ładniejszy, zdrowszy efekt.

Twarz jest płaska, pozbawiona życia, po 30 minutach robią mi się \\\'zmarszczki\\\' z przesuszenia, więc naprawdę jest źle. Kolor u mnie odrobinę się utlenia, tzn. jasność zostaje na dobrym poziomie, ale trochę wybijają tony pomarańczowe, których np. w podkładzie Pharmaceris nie było.

Przy zmywaniu kolejne zaskoczenie - zapchane pory. Jestem psychicznie przygotowana na fakt, że w okresie zimowym, kiedy nakładam na skórę zestaw \\\'tłusty krem/oliwka - podkład\\\' moja skóra jest bardziej obciążona i podatna na niedoskonałości, ale.. ten fluid powoduje zaskórniki sam z siebie, po jednej aplikacji, bez kremu pod spodem, więc wtf?

Chciałam używać go zimą, bo przy pierwszym spotkaniu wydał mi się podobny do Pharmacerisa (kremowa kołderka), ale wtopiłam na całej linii. Ten fluid nie sprawdza się u mnie nawet wczesną jesienią. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie aplikacji na bardziej treściwy krem, skoro smużył i stawiał opór na lekkich kremach.

Dla mnie wszystko poza opakowaniem i ceną (24zł) jest na minus - efekt na licu opłakany, kolor niby dopasowany, a jednak nie współgra, zamiast dbać o delikatną skórę tylko ją wymęcza (ściąga, nie chroni, efekt zmęczonej skóry), a na koniec dnia jeszcze widzę zapchane pory.

Cóż za pech, że nie zdobyłam próbek. Chciałam zaryzykować z kremem Iwostin, ale po przeżyciach z tym bublowym fluidem chyba przeszła mi chęć na wszelkie eksperymenty - jeżeli nie zdobędę próbki, to na pewno nic więcej z tej firmy u mnie nie zagości.

Pół gwiazdki daję za cenę, pół za ładne opakowanie i filtr 30. Nie wiem jak ja ten produkt zmęczę.

Używam tego produktu od: połowa sierpnia 2013
    Ilość zużytych opakowań: napoczęte pierwsze, kilkanaście aplikacji na siłę

Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić v-x-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity
  • Generalnie mam cerę mieszaną, ale w ciąży i teraz podczas karmienia zaczęła ona być w kierunku suchej. Dlatego też zamiast wersji purritin wybrałam sensitia.
    Za taką cenę jest to przyzwoity kosmetyk. Właściwości łagodzących nie zauważyłam bo nie było czego łagodzić. Skupiłam się głównie na kryciu moich przebarwień i tutaj sprawdził się całkiem nieźle. Zastrzeżenia mam co do trwałości. Producent obiecuje 10 h, co moim zdaniem można włożyć między bajki. U mnie wytrzymuje, po przypudrowaniu, ok 5h potem cera zaczyna się błyszczeć. Poza tym odniosłam wrażenie, że po tym czasie zaczynał podkreślać rozszeżone pory. Acha jeszcze jedno - zapach. Nie wiem, czy to dlatego, że używałam go głównie w ciąży, to w trakcie nakładania go na twarz wyczuwałam smrodek przepoconych skarpetek.

Używałam koloru jasnego. Na wiosnę, kiedy zaczęłam go stosować, był dla mnie za ciemny (chociaż do super bladolicych nie należę). Jak troszeczkę słońca złapałam to kolor był odpowiedni. Jednakże wydaje mi się, że dwa kolejne odcienie są dużo ciemniejsze. Szkoda, że paleta kolorów jest taka krótka.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Małgosia*79 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam szczególnie bladziochom
  • Ciężko mi znaleźć kosmetyk idealny. Moja buzia jest bardzo wrażliwa ze zmianami trądzikowymi.
    Jak dla mnie prodkutk ten ma dwie podstawowe zalety:
    + jasny kolor (naprawdę jasny !)
    + nie zapycha (a o to bałam się najbardziej)
    Po pierwszym użyciu nie byłam zachwycona. Jednak nie było masakry na twarzy więc dałam mu kolejne szanse.
    I warto było. Polubiliśmy się
    O czym trzeba wspomnieć. Z racji faktu że kosmetyk posiada wysoki filrt (spf 30) ma bardzo gęstą konsystencję, nie nałożymy go w 30sek, potrzeba trochę czasu na dokładną aplikację, ale zapewnia nam to doskonałam ochronę. Wiąże się to oczywiście z wydajonością kosmetyku. Trzeba go nałożyć dość sporo, aby pokryć całą buzię. Na szczęście cena jest rozsądna więc, jest to kwestia do przełknięcia Niestety nie kryje jakoś rewelacyjnie, bez koretkora w moim przypadku ani rusz.
    Pod koniec dnia, delikatnie zaczyna się schodzić, szczególnie w upalne dni. Lubi też zostać na okularach.
    Prawopodobnie zakupię go ponownie, jednak najpierw zastanowie się czy nie spróbować werjsi dla cery trądzikowej (aby porónać oba produkty).

Ilość zużytych opakowań: Kończe pierwsze opakowanie

Chcesz pochwalić .:Mala:. za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry produkt
  • Mam najjaśniejszy odcień i mimo że jestem dość bladolica to kolor jest trochę za jasny, a obecność filtrów fizycznych powoduje odbijanie promieni słonecznych co sprawia że twarz wydaje się jeszcze jaśniejsza. Dla dziewczyn o typie urody królewny Śnieżki lub na zimę będzie idealny.

+Fluid bardzo ładnie stapia się ze skórą i daje naturalny efekt, nawet poczatkujące osoby nie narobią sobie smug
    +dość długo utrzymuje się na twarzy (w chłodniejsze dni), nie ściera się a po przypudrowaniu pudrem transparentnym jest jeszcze trwalszy
    +szybko się wchłania tworząc satynowe wykończenie, nie jest to jednak produkt matujący i w cieplejsze dni wymaga przypudrowania
    +końcówka aplikująca zapobiega wyciśnięciu zbyt dużej ilości kosmetyku
    +faktycznie pielęgnuje cerę, przy demakijażu widzę że jest ona odżywiona i zdrowo wygląda
    +nie podrażnia wrażliwej skóry, co więcej koi ją i uspokaja

-pigmentacja średnia, nie nazwałabym tego produktu trwale kryjącym więc jak ktos potrzebuje silniejszego krycia to bez korektora i dwóch warstw fluidu się nie obędzie.
    Nie zakrywa zaczerwienionej skóry, dlatego następnym razem zakupię wersję Correctin Capillin.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić bindia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry podkład
  • Wiele podkładów (szczególnie kryjących) zapychało moja cerę. Postanowiłam że przestawię się na apteczne produkty. I nie żałuję. Podkład bardzo dobrze się sprawdza i naturalnie wygląda. Nieźle kryje, jeżeli chodzi o matowienie to można użyc pudru lecz mi sam efekt lekkiego błyszczenia nie przeszkadza. Oczywiście nie zapycha a nawet (!) pielęgnuje. Zauważyłam poprawę wyglądu cery. Po użyciu produktu twarz wygląda promiennie i nie ma efektu pudrowego wykończenia.
    Najbardziej zadowala mnie fakt że nie podkreśla suchych skórek i porów.

Chcesz pochwalić maga46 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia, szczególnie na lato. Dla osób z niezbyt wysuszoną skórą twarzy
  • Wypróbowałam wszystkie trzy kolory. Jasny jest jednak za jasny. Pokrywa piegi i niedoskonałości jednak trzeba użyć koniecznie pudru by nie wyglądać jak trup. Kolor drugi: naturalny. Właśnie tego używam. Fajnie dostosowuje się do koloru skóry. Nadaje się także dla osób z jasną karnacją. Kolor trzeci: ciepły beż. Zbliżony do naturalnego. Nie jest ciemny. Polecam! Szczególnie na lato- zawiera filtr 30+

Plusy:
    - nie tworzy maski
    - wygląda naturalnie
    - dość dobrze kryje
    - fajna konsystencja
    - nie ciemnieje
    - utrzymuje się ok 8godz

Minusy:
    - podkreśla suchość skóry, np. u mnie na czole
    - nie nawilża

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Jedno niecałe opakowanie plus próbki z apteki innych kolorów

Chcesz pochwalić zakochana999 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry podklad
  • Fluid jest poprostu dobry. Kolor naturalny jest ok. Co mnie zdziwilo najbardziej to to ze mimo iz nie jest on fluidem matujacym daje on mat na bardzo dlugo. Porównuj±c z podobnymi fluidami z LRP , pharmaceris czy vichy ten ma moze nie tak duze krycie jednak tamte blyszcza sie okrutnie. Ogolnie daje fajny efekt i faktycznie lagodzi podraznienia. Polecam. Z chcecia wypróbuje jeszcze dwa pozostale wersje. Mam wrażenie ze fluid faktycznie pielegnuje cere. Kocham serie sensitia. Kocham ten fluid. Kocham iwostin. Jakosc za dobra cene. Zero maski. Naturalny look. Naprawde nie moge uwierzyc ze to Polski produkt. A no i to ze jest tak delikatnie a raczej prawie bezzapachowy tez duzy plus za to. Poprostu wstaje rano po to aby sie nim pomalowac. Opakowanie - wole tak jak w pharmacerisowych fluidach tzn. pompke bardziej higieniczna. Znowoz tubka pozwala na kontrole produktu. Jednym slowem prawie ideal - brakuje mu tylko jakis 1% do tego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?