Powiększ Iwostin, Correctin Sensitia, Fluid łagodzący trwale kryjący dla skóry wrażliwej SPF 30

Zgłoszony przez madulka

Właściwości:
- koi i łagodzi podrażnioną skórę,
- regeneruje warstwę hydrolipidową naskórka,
- zapewnia optymalny poziom nawilżenia,
- wygładza i wyrównuje koloryt skóry,
- zapewnia trwały efekt naturalnego makijażu do 10 godzin,
- zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną (filtr SPF 30).
Dostępny w 3 odcieniach (jasny, naturalny, ciepły beż).
Efekt jednolitego koloru skóry bez podrażnień potwierdziło 91% badanych.

• świetny produkt dla wrażliwej skóry
  • Jestem szczerze pod wrażeniem tego produktu i będzie to pierwszy od wielu lat podkład, który zużyję do końca (zazwyczaj napoczęte opakowania są przeze mnie wyrzucane lub rozdaję koleżankom).

plusy:
    + ładny, jasny odcień z żółtymi tonami, dobrze wtapia się przy mojej oliwkowej cerze (myślę, że nie tak jasny jak Colorstay buff, ale jak colorstay sand beige)
    + krycie na dobrym poziomie - nie tworzy maski, wyrównuje koloryt, zakrywa przebarwienia
    + na twarzy daje bardzo ciekawe wykończenie, być może jest to właśnie znane z azjatyckich bb creamów "devy look" - skóra nie jest matowa, na pewno też nie wygląda tłusto, ale zostaje jakiś taki subtelny, satylowy glow (pomimo, że jestem posiadaczką cery tłustej, to bardzo mi się ten efekty spodobał)
    + ładnie trzyma się cały dzień, nie spływa, nie ciemnieje (po kilku godzinach wymaga zmatowienia, ale przy mojej cerze nie mam mu tego za złe)
    + dobry dla NAPRAWDĘ wrażliwej skóry - nie spowodował wysypu pryszczy, nie pogorszył stanu skóry, nie uczulił moich bardzo, bardzo wrażliwych oczu (w sumie jako jednymy oprócz podkładów mineralnych w proszku, uważam to za spory wyczyn)
    + ma właściwości pielęgnacyjne - rano nakładałam go tylko na nawilżający tonik i w ciągu dnia nie czułam przesuszenia czy ściągnięcia skóry (podejrzewam, że osobom z suchą skórą nie wystarczy, ale przy tłustej skórze to dobre rozwiązanie) - dlatego uważam go za bardzo dobry polski bb cream, który może się równać z tymi azjatyckimi
    + ma wysoki filtr
    + brak zapachu
    + przyjemna, kremowa konsystencja - wg mnie najładniej wygląda na twarzy wklepany palcami, a nie rozcierany (przy rozcieraniu może tworzyć smugi)
    + nie przyspesza przetłuszczania się skóry
    + higieniczne opakowanie
    + niewysoka cena
    + polska firma - to zawsze dla mnie ważne

minusy:
    - mały wybór odcieni (to jedyny minus, jaki jestem w stanie wymyślić)

Bardzo polecam osobom z wrażliwą cerą i pomimo, że lubię testować nowości, to na pewno do niego wrócę.

Używam tego produktu od: około pół roku
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić milva37 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Byłby świetny gdyby był jeszcze jaśniejszy odcień
  • Do cery wrażliwej i suchej- rewelacyjny.

Nawilżanie:
    Nie wiem czy nawilża, może nieco natłuszcza skórę, ale z całą pewnością nie przesusza skóry. Położony na krem nawilżający wymaga matowienia sypkim pudrem. Używam w tm celu białego pudru sypkiego z Oriflame. Jest ok.

Krycie:
    Średnie, może nawet mniej. Nie wymagam w tym przypadku mocnego krycia. Nie jest mi to potrzebne. Zawsze można użyć punktowego korektora.

Cera delikatna:
    - Nie podrażnia, śwetny do wrażliwej twarzy.
    - SPF30 - dla mnie świetny, przyzwoity faktor filtru. Nie muszę nakładać pod spód filtru, co czynię przy innych fluidach.

Wady:
    - Za ciemny, (mam najjaśniejszą opcję, na opakowaniu napis: "jasny", do tego ciemnieje jeszcze bardziej w ciągu dnia. Mam ekstremalnie jasną karnację (taką skandynawską biało różową). Preparat odcina się od jaśniejszej szyi, a nie zawsze ma się ochotę smarować cały dekolt. Różnica po paru godzinach od nałożenia jest znaczna w stosunku do koloru pierwotnego.
    Wielka szkoda bo preparat bardzo odpowiada mi pod względem pielęgnacyjnym.

- Brudzi ubrania.
    - Mało wydajny, trzeba sporo nałożyć.
    - Zapach taki niespecjalny, chemiczny jak jakiś środek konserwujący.

Używam tego produktu od: Od 7 m-cy , bardzo rzadko
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Ariaddna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę dobry polski produkt
  • Fluid przeznaczony do cery z problemami.
    + naturalne wykończenie
    + nie zbija się, nie oddziela
    + ładnie przyjmuje puder, róż czy bronzer
    + idelna kolorystyka dla typowej "szarej myszki"
    + trzyma się od 6 (w niesprzyjających warunkach - pełne słońce, upał, deszcz, duża wilgotność) do 12 h (w normalnych warunkach), w sprzyjających nie bywam, więc nie wiem ile maksymalnie by wytrwał
    + nie zatyka porów

- trzeba nałożyć go dość dużo aby uzyskać efekt krycia zaczerweinień czy przebarwień
    - przez dość duże zużycie aby uzyskać efekt kryjący tubka nie wystarcza na długo chyba, że korzysta się z niego rzadziej (3-4 razy w tygodniu)

Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Chcesz pochwalić orsella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealnie naturalny
  • Po nałożeniu fluidy skóra wygląda naturalnie mam odcień jasny idealny bo nie różowy i nie pomarańczowy

bardzo ładnie się rozprowadza

wysokie filtry fajnie że nie muszę dawać kolejnego kremu z filtrem

idealnie się stapia ze skóra

krycie średnie , ale można miejscami go nałozyć podwójnie i nie widac tej róznicy

super super

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić ananovak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zapycha
  • Bardzo lubię serię Sensitia Iwostinu, od lat używam ich kremów. Niestety podkład jest do niczego.
    Konsystencja jst bardzo przyjemna, jak krem, miło się rozprowadza nie dając idealnego matu ale od tego mam puder. Kolor najjaśniejszy jest lekko zbyt ciemny, ale to też przeżyć się da, tak jak niewygodne opakowanie (2 użycia i trzeba mocno wyciskać już). Problemem jest, że zapycha. Mnie od niego wysypuje przez co nie mogę go używać.

Ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte

Chcesz pochwalić Bela03 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety; waży się
  • Pomijając to, jak trudno było dobrać kolor, ponieważ farmaceutki jak jedna odmawiały, mimo braku próbek, 2 ml odlewki do własnego pojemnika, na początku byłam zadowolona. Krycie lekkie w stronę średniego, nie wysuszał. Wydajny. Dopasowujący się kolor. Niestety, tym co go dyskwalifikuje jest ważenie się. Nakladany rano jednakowo wyglądał na skórze, po kilku godzinach stawał się niejednorodny. Zaobserwowałam tę wadę dopiero pod koniec używania (w 2/3 produktu), nie zmieniając ani sposobu przechowywania, ani filtra. Nie pomogło nawet nakładanie pędzlem. Dla mnie jest to wada przesłaniająca wszystkie jego zalety.

Ilość zużytych opakowań: 1 (30 ml)

Chcesz pochwalić aksalotl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla cery z problemami
  • Mam mieszane uczucia co do tego podkładu. Może zacznę od plusów:
    + nie podkreśla bardzo suchych skórek
    + utrzymuje się na twarzy przez cały dzień
    + kolor ładnie stapia się z kolorem skóry
    + cena
    + nawilża
    Minusy:
    - nie wyrównuje kolorytu skóry
    - ciężko się go rozprowadza
    - niewygodne opakowanie
    - mało wydajny
    - kompletnie nie kryje, widać wszystkie niedoskonałości.
    Podsumowując, jest to dobry podkład, ale dla cery z delikatnymi problemami. Jeżeli ktoś ma większe problemy: trądzik, rumień nie polecam.

Chcesz pochwalić Magdalena_92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KOSZMAR. Wróciłam do Pharmaceris.
  • Nikomu nie polecam tego podkładu. Jest straszny. Ale od początku: jestem wielką fanką Pharmacerisa (delikatny fluid intensywnie kryjący), jednak pewnego popołudnia natchnęło mnie na zmiany i postanowiłam spróbować czegoś nowego. Iwostin wydawał się ciekawą alternatywą dla starego, dobrego Pharmacerisa, gdyż podobnie jak mój ulubieniec jest fluidem aptecznym, kryjącym, dostępnym w jasnym kolorze. Niestety są to podobieństwa tylko z nazwy, bo Correctin nie umywa się do Pharmacerisa. Po pierwsze: fatalna konsystencja - rozwarstwiające się, tępe, trudne do rozprowadzenia mazidło. Gdy już udało nam się rozprowadzić produkt na twarz czeka nas kolejne, ogromne rozczarowanie, a mianowicie ZEROWE KRYCIE. To "trwale kryjący" w nazwie to jakaś ściema. Nie kryje w ogóle, jedynie delikatnie wyrównuje koloryt (chociaż i tutaj mam wątpliwości, gdyż nawet krem tonujący z Ziaji lepiej się sprawuje). Próbowałam nawet nakładać więcej warstw, ale taka taktyka także nie przyniosła spodziewanych skutków. Kolejnym, wielkim minusem jest wydajność. Pharmaceris starczał mi na pół roku przy codziennym stosowaniu, ponadto wystarczyła niewielka ilość specyfiku, by ładnie pokryć całą buzię. Tutaj mamy kolejne przeciwieństwo - podkładu iwostin trzeba nałożyć dwa razy więcej (przy czym efekt jest 10 razy gorszy, ale o tym było już wcześniej). Po 1,5 miesiąca nie mam już połowy opakowania.
    Czas przejść do plusów, bo takie są. Na plus kolor, który jest ładny, jasny, ciuteńkę ciemniejszy od najjaśniejszego koloru fluidu pharmaceris, ale przy tym bardziej beżowy (pharmaceris niestety wpada troszeczkę w róże). Kolejny plusik - fajne, miekkie opakowanie z dzióbkiem

Podsumowując:
    - konsystencja
    - krycie (naprawdę TRAGICZNE)
    - wydajność
    - cena (już lepiej zainwestować w krem tonujący z Ziaji, podobny efekt)

+ kolor
    + opakowanie
    + nie spowodował "szkód" na twarzy

Chcesz pochwalić 00marta00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • tragedia
  • Pierwsza warstwa podkładu daje tyle co nic- nie kryje nawet najmniejszych zaczerwienień nie mowa już o niewielkich niedoskonałościach. Tworzą się łaty/zacieki- bardzo nierówno się rozprowadza. Dodatkowo z tubki wydobywa się niespójna masa. Gdy naciskamy na opakowanie najpierw wypływa woda a dopiero później podkład...
    Jest niewydajny i męczący...

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia
  • W poszukiwaniach podkładu idealnego postanowiłam sprawdzić produkty apteczne. Wybór padł na ten podkład Iwostin. Jak się okazuje gorzej wybrać już chyba nie mogłam.

Plusy:
    - atrakcyjna cena - w promocji kupiłam go za 20 zł
    -higieniczne opakowanie
    -wysoki filtr

Minusy:
    - bardzo problematyczny w aplikacji - próbowałam go rozprowadzić na 3 różnych kremach i na każdym maział się i za nic nie miałam zamiaru się wchłonąć ani chociaż zastygnąć
    - tępa konsystencja
    - bardzo ciężki, tłusty
    - tworzy plamy
    - twarz świeci mi się po nim jak latarnia
    - pozostawia po sobie lepiącą warstwę, która nigdy się nie wchłania
    - ciemnieje na twarzy - odcień 'jasny' po 15 minutach jest lekką pomarańczą
    - bardzo widoczny na twarzy
    - uczulił mnie - po 5 dniach używania na całej twarzy pojawiła mi się masa swędzących, nieestetycznych krostek. problem ustąpił po odstawieniu kosmetyku

Nie myślałam, że kosmetyk apteczny wyrządzi mi tyle szkód. Zdecydowanie nie polecam.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte

Chcesz pochwalić strawberry_blonde za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij