Iwostin, Correctin Sensitia, Fluid łagodzący trwale kryjący dla skóry wrażliwej SPF 30

Kategoria
Marka

Właściwości:
- koi i łagodzi podrażnioną skórę,
- regeneruje warstwę hydrolipidową naskórka,
- zapewnia optymalny poziom nawilżenia,
- wygładza i wyrównuje koloryt skóry,
- zapewnia trwały efekt naturalnego makijażu do 10 godzin,
- zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną (filtr SPF 30).
Dostępny w 3 odcieniach (jasny, naturalny, ciepły beż).
Efekt jednolitego koloru skóry bez podrażnień potwierdziło 91% badanych.

wrażliwa
nawilżające, o przedłużonej trwałości, ochronne, ujednolicające
bez parabenów
Krycie
średnie
w tubce

Przyzwoity

KOLOR-ODCIEŃ
Oceniam nr 02. Choć uważam się za bladziocha odcień 01 jest meega jasny - taki dla porcelanek. Z kolei 02 jest dla mnie ciut zbyt ciemny. Przypuszczam że pomieszanie 01 z 02 dałoby efekt koloru idealnego. Ale ja często tak mam że jestem pomiędzy kolorami. Tyle jeżeli idzie o kolor. Odcień jest ładny - ponieważ to podkład do skóry naczynkowej więc różu w nim nie znajdziecie ale nie jest też mega żółty. Myślę że nawet przy cerze nieskłonnej do zaczerwienień nie będzie wyglądał nienaturalnie.

KRYCIE
Ja krycie oceniam jako silne/średnie. Ale weźcie pod uwagę że ostatnio używam bardzo lekkich podkładów/BB kremów więc dla uzytkowniczek np. Revlona ta opinia mogłaby być przekłamana. Może napiszę tak: mam Bourjois HM, mam Eveline BB matujący i Iwostin kryje od nich dużo bardziej. Jest też niestety dużo bardziej widoczny na twarzy i u mnie podkreśla rozszerzone pory. Kryje naprawdę nieźle.

TRWAŁOŚĆ
U mnie na twarzy wytrzymywał spokojnie cały dzień. Z tym że po nałożeniu omiatam twarz pudrem sypkim i czasem poprawiam pudrem w kamieniu w ciągu dnia.

WŁAŚCIWOŚCI PIELĘGNACYJNE
Nie zauważyłam. Jestem w trakcie 1 opakowania więc może za krótko używam ale podoba mi się skład podkładu , mianowicie ekstrakt z kasztanowca i wit C. Usilnie więc wierzę że prócz efektów doraźnyxh też pielęgnuje cerę.

OPAKOWANIE
Tu duży plus. Jest to tubka miękka zakończona malutkim dziubkiem. Jest więc i higienicznie i praktycznie. Nic nam się nie zbije i jak trzeba podkład zabrać ze sobą nie zabiera dużo miejsca. Nie widać ile jeszcze zostało bo opakowanie nie pozwala tego "podejrzeć" nawet pod słońce ale dla mnie to nie problem bo można myślę to łatwo wyczuć w palcach. Tubeczka jest bardzo miękka.

PODSUMOWANIE
Podsumowując jest niezły ale nie powalił mnie na kolana i chyba nie kupię go 2 raz. Ostatnio wolę lżejsze krycie. Lubię teź testować nowości także to chyba nasz pierwszy i ostatni raz.

NIE.

Podkład nie dla mnie - moja cera odkąd go używam bardzo się pogorszyła. Zapycha, niedoskonałości nie goją się najlepiej.

Oj długo będę musiała to naprawiać.

Porażka

Podkład się w ogóle u mnie nie sprawdził. Mimo iż zaraz po nałożeniu podkład idealnie w topił się w skórę i był niezauważalny, tak po ok 30min pociemniał i zmienił odcień na pomarańczowy. Ponadto skóra wyglądała nieestetycznie przez gródki i przetarcia jakie powstały.

Naturalny efekt

Bardzo lubię testować podkłady z apteki. Pewnego dnia został mi polecony właśnie ten produkt i z chęcią przystąpiłam do stosowania. Mam skórę raczje bez problemów, z lekkimi zaczerwienieniami, cerę mieszaną.
Ten podkład sprawdził się u mnie bardzo dobrze. Ma lekką, kremową konsystencję, którą bardzo przyjemnie się rozprowadza na wszystkie sposoby - palcami, gąbeczką i pędzlem. Mam odcień jasny i idealnie dopasował się do koloru mojej skóry nadając jej efekt "baby skin" bez efektu maski. Kryje moim zdaniem średnio, ale radzi sobie z zaczerwienieniami, które pojawiają się na mojej twarzy. Przypudrowany utrzymuje się na skórze przez cały dzień, z lekkim świeceniem się w strefie T, ale to u mnie normalne. Daje bardzo ładny naturalne wykończenie bez efektu maski - co dla mnie jest bardzo ważne.
Wygodne opakowanie w tubce z bardzo cienką końcówką, które pozwala na dozowanie tylko potrzebnej ilości produktu.

Nie kupię go więcej

Dostałam ten podkład w aptece. Istotnie nadaje się on dla cery wrażliwej. Jestem posiadaczką takowej i nie zauważyłam, by stosowanie Correctin wpłynęło negatywnie na jej stan. Jednakże trwałość, krycie - ogólnie jakość - pozostawia wiele do życzenia, dlatego moim faworytem pozostaje lekki podkład od Gosh.

ZALETY:
- matowe wykończenie - nie trzeba po nim używać pudru
- jasny odcień - generalnie należę do bladych osób, ale tutaj odcień 01 był w sam raz na moją wakacyjną opaleniznę
- nie zapycha - mam problematyczną cerę, a nie zauważyłam jakiegokolwiek wpływu tego podkładu na jej stan
- nie podrażnia ani nie uczula
- filrt przeciwsłoneczny
- cena
- ładnie się stapia z cerą
- minimalnie oksyduje
- brak zapachu

WADY:
- efekt zmatowienia nie utrzymuje się do wieczora, nawet przy używaniu pudru
- przy przytuleniu do kogoś zmazuje się i zostaje na ubraniach
- podkreśla wypukłe niedoskonałości i skórki
- trwałość - po upływie czasu na twarzy robi się niejednorodny, waży się
- opakowanie - jako że podkład szybko zastyga, niepotrzebny jest wąski dziubek służący do nałożenia bezpośrednio na buzię, bez pomocy rąk; i tak trzeba użyć palców, by go sprawnie rozprowadzić
- tępa, tłustawa, gęsta konsystencja - jak wyżej, trudno go rozprowadzić, poza tym ma się wrażenie nieprzyjemnie tłustej twarzy (niektórzy nazywają to nawilżeniem, ale mi ono nie pasuje :p )

Nie dla mnie

Pierwsze wrażenie było pozytywne: jasny odcień idealnie zgrał się z moją cerą. Miał pudrowe wykończenie. Niestety szybko zaczyna schodzić z twarzy i to w arcybrzydki sposób-mój nos i policzki były nie do odratowania, nawet po interwencji pudru.

Nie polecam

Fluid polecono mi w aptece. Mam skórę wrażliwą, skłonną do alergii i rumienia. Chciałam lekkiego kosmetyku, który nie obciąży skóry, delikatnie wyrówna jej koloryt i nie podrażni jej dodatkowo. Mile widziane nawilżenie. Nie lubię kłaść na twarz kilku warstw kosmetyków zależało mi na czymś uniwersalnym. Marka może nie jest z wysokiej półki ale jest znana, dałam się przekonać.

Plusy:
- cena, produkt nie jest drogi,
- konsystencja bardzo "lejąca" umożliwia szybkie nakładanie i łatwo się zmywa.

Minusy:
- najogólniej to farbka w lekkiej emulsji, słabo kryje i pozostawia jakby tłustą warstwę na skórze a nie mam tłustej cery,
- bardzo mocno farbuje, ale kolor szybko spływa z twarzy nawet z deszczem,
- zapycha pory, nie po każdym nałożeniu ale często mnie podrażniała,
- mało przyjemny zapach.

Ogólnie nie polecam, w moim przypadku kosmetyk się nie sprawdził, może posiadaczki bardzo suchej cery będą bardziej zadowolone.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 połowa

Może być

Kolejny podkład sprezentowany przez kogoś znajomego. Produkt jak na apteczny i firmy która akurat lubię jest całkiem niezły cenowo ale niestety z jego plusami jest gorzej.

Plusy :
+ fajna konsystencja
+ nie zapycha
+ nie uczula
+ jest bardzo delikatny
+ nie czuć go na skórze
+ ładnie zrównuje koloryt
+ cena

Minusy :
- bardzo małe krycie, to raczej krem koloryzujący niż fluid
- nie łagodził podrażnień, ale też ich nie wykonywał
- kolor który posiadam (natural) na pierwszy rzut oka wydawał mi się pasujący, jednak z czasem na twarzy robił się troche żółty, podchodzący wręcz pod pomarańcz
- ścierał się robiąc plamy

Sumując, używam go kiedy potrzebuje jedynie troszkę zrównać koloryt skóry, nie traktuję go jako pełnowymiarowy podkład

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Mogło być lepiej

No cóż-mam mieszane uczucia co do tego podkładu. Kupiłam go gdyż mam skórę skłonną do alergii oraz przesuszająca się od czasu do czasu.

Co mogę zaliczyc do plusów:
+ bardzo łatwo sie rozporwadza
+ kryje niedoskonałości
+ jest bardzo ale to bardzo wydajny
+cena

Minusy:
- już po kilku godzinach twarz się niemiłosiernie świeci
- przy rozprowadzaniu drażni mnie jego zapach, którego nota bene nie czuć przy odkręcaniu tubki
- gdy mam skórę w gorszej kondycji (czyli wyedy kiedy jest przesuszona), fluid jeszcze bardziej podkreśla jej suchoć

Nie wiem czy do niego wrócę.

Całkiem ok

Mam cerę tłustą, ale matujące podkłady są dla mnie za ciężkie i tworzą efekt maski, którego nie lubię, więc wybrałam iwostin sensitia. Sprawdził się u mnie całkiem nieźle, ale na pewno nie jest to podkład dla każdego. Przede wszystkim nie kryje mocno- dla mnie to plus, bo od podkładu wymagam tylko wyrównanie kolorytu, z czym ten radzi sobie świetnie, a od niedoskonałości mam korektor. Dużym plusem iwostinu jest to, że nie wysusza- a moja cera ma do tego skłonność i źle dobrane kosmetyki od razu powodują pojawienie się nie estetycznych suchych skórek. Jeśli chodzi o trwałość, jest naprawdę niezła- mimo, że jest to fluid łagodzący, a nie matujący, to trzyma się na mojej ekstremalnie tłustej skórze od rana do wieczora. Jeśli chodzi o błyszczenie to nie jest w stanie sobie z nim poradzić, ale jeszcze nie znalazłam takiego podkładu, który by był. Utrwalony pudrem matującym wygląda całkiem dobrze przez ok 4-5 godzin, i nawet przy przetłuszonej cerze nie spływa, choć niestety ,,ciastkuje" się na czole i policzkach, co nie wygląda najlepiej, ale przy tłustości mojej skóry i tak zachowuje się nieźle. Reasumując, idealny podkład dla kogoś, kto nie wymaga bardzo mocnego krycia, idealnie sprawdzi się przy normalnej i suchej cerze, a przy tłustej - całkiem nieźle.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno, w trakcie

żadnych minusów

mój pierwszy \'aptekowy\' podkład, który okazał się strzałem w 10!
dla mojej delikatnej skóry jest idealny, super się rozprowadza i plusuje również swoją wydajnością, używam go koło 8 miesięcy, przez 7 miesięcy codziennie, a ostatni miesiąc naprzemian z podkładem Bourjois.
polecam osobom z alergiami i delikatną skórą! :)

I jestem pod wrażeniem

Jest to mój pierwszy w życiu podkład z "apteki" i na prawde mnie urzekł. W sumie zdecydowałam się na niego bo był w promocji, a moja cera podczas ciąży bardzo się wysuszyła i stwierdziłam, że może akurat apteka ma coś do zaoferowania konkretnego :) dodam, że interesowały mnie produkty, które głównie nawilżają.

+ odcień idealnie dopasowuje się do cery;
+ równomierne krycie;
+ wygodna buteleczka;
+ bezzapachowy;
+ trwały (nie mniej jednak dodatkowo obowiązkowo nakładm również puder)

Jedyny problem jaki dostrzegłam to:
- dosyć gęsta konsystencja. Jedyny dobry sposób nakładania jaki odkryłam w tym podkładzie to opuszkami, pędzel w tym wyadniu nie spełnia swojej roli.

Używam tego produktu od: 1 tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 standard w trakcie

dobry dla wrażliwej skóry

Odczucia po zużyciu jednego opakowania mam mieszane, podkład trochę tępo się nakłada i czasami źle rozprowadza. Po nałożeniu jest ladny efekt. Kolor dobrze dopasowuje się do skóry.Nie wysuszał, co dla mnie jest istotne i nie podrażniał mnie. Pod koniec dnia, w niektórych miejscach zmieniał kolor.i oczywiście błyszczałam się w strefie T.
Pod koniec opakowania konstystencja zrobiła się "dziwna" wręcz jakby nastąpiło rozdzielenie emulsji i śmierdział. Z aptecznych kosmetyków preferuję jednak bardziej Pharmaceris..