Powiększ Iwostin, Correctin Purritin, Fluid matujący trwale kryjący dla skóry trądzikowej SPF 30

Zgłoszony przez madulka

Właściwości:
- reguluje wydzielanie sebum,
- zmniejsza ilość i wielkość poszerzonych porów,
- zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych,
- wygładza i wyrównuje koloryt skóry,
- zapewnia trwały efekt naturalnego makijażu do 10 godzin,
- zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną (filtr SPF 30).
Dostępny w 3 odcieniach (jasny, naturalny, ciepły beż)
Skóra bardziej matowa o 48% po 3,5h od zastosowania produktu.

• Wszystko fajnie, pieknie, ale... bez matu!
  • Jestem posiadaczkę cery alergicznej, wrażliwej, lekko suchej, przetłuszczającej w strefie T, z delikatnym trądzikiem, czyli słowem- bardzo wymagającej . Od jakiegoś czasu czaiłam się na podkład/fluid, który nie będzie pogarszał stanu mojej cery. Iwostin okazał się strzałem w dziesiątkę, choć nie jest bez wad...

+fajny kolor, który ładnie spaja się ze skórą. Mam odcień jasny, nie jest trupio blady, ale dla skóry muśnietej słońcem wybrałabym jednek ciemniejszy odcień. Na zimę i wczesną wiosnę będzie to kolor idealny. Moja skóra nie jest pozbawiona delikatnych rumieńców, sama lubię ten efekt, a fluid ich nie zakrywa, co dla mnie jest plusem, dla reszty może być minusem;
    +nie zatyka mi porów- ale nie nakładam go zbyt dużo, w ogóle nie jestem fanką kryjących podkładów/fluidów, datego też...;
    + za delikatny efekt, bez mocnego krycia, bez efektu maski;
    +przyjemnie się nakłada i rozprowadza. Nie używam ani pędzla, ani Beauty Blendera, podkłady zawsze rozprowadzam palcem i wydaje mi się, że w przypadku Correctin to najlepszy sposób;
    +nawilża skórę, ale nie odważyłabym się nałożyć do na skórę bez kremu;
    +cena. Za swój fluid zapłaciłam chyba 34 zł, bez promocji w SuperPharm. Wydaje Ci się, że to dużo? Weź pod uwagę...;
    +wydajność- wspaniała! Używam go od ponad miesiąca (choć nie codziennie, bo używam go na zmianę z Lirene- rozświetlającym z podwójną wit. C), zużycie jest niewielkie, na cała twarz zużywam większą kroplę. Na prawdę nie ma potrzeby nakładać go więcej;
    +opakowanie- wyciskasz przez niewielką rurkę. Nie ma takiej opcji, żebyś wycisnęła zbyt wielką porcję kosmetyku. W perspektywie czasu na pewno nie będzie problemu ze zużyciem kończącego się kosmetyku.

Ochy i achy, prawda? Nie jest to jednak kosmetyk idealny, a oto dowody:
    ***- brak matu. W strefie T skóra się błyszczy. Nie używam pudru, dlatego myślę, że matujący kosmetyk na fluid umożliwi Wam uzyskanie pożądanego efektu. Dotychczas używałam kosmetyków silnie matujących, przesuszających skórę, co nie było dobrym rozwiązaniem. Do efektu lekkiego nawilżenia skóry (i, niestety, świecenia) już się przyzwyczaiłam, jednak mam poczucie, że zostałam lekko oszukana :P. Nie sprawdzi się na pewno w upalne dni, będzie sprawiał, że Wasza skóra będzie wyglądać na tłuuuustą, nawet, jeśli tak w rzeczywistości nie jest;
    -nie kryje- ale jak dla mnie to +, jednak dziewczyny, którym zależy na ukryciu niedoskonałości, mogą poczuć się zawiedzione. Co ciekawe, kosmetyk radzi sobie z cieniami pod oczami, więc jeśli nie lubicie nakładać na siebie miliona warstw kosmetyków- będziecie zadowolone także z tego efektu;
    -konsystencja- jest nieco bardziej płynny, niż fluidy, które dotychczas stosowałam. Wpływa to na efekt, jaki chcecie uzyskać na twarzy. Sama aplikuję go palcami i staram się szybko go rozprowadzić kulistymi ruchami, w innym przypadku może pozostawić smugi lub nawet... zważyć się z kremem w okolicach żuchwy;
    -podkreśla suche skórki, nawet, jeśli używacie kremu silnie nawilżającego;
    -dostępność/cena- rzeczywiście, w SuperPharm opłaca się kupić Correctin nawet w cenie regularnej. Nie masz SuperPharmy w swoim mieście, a dostać możesz go jedynie w aptece? Szykuj się na wydatek rzędu 60zł... Tak zaporowe ceny panują w moim mieście.

Podsumowując: Correctin to dobry kosmetyk, niestety nie na każdą porę roku. Myślę, że raz do roku będę decydowała się na jego zakup.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić misguide za czytelną i pomocną recenzję?
  • WCHODZI W PORY !
  • Kupiłam, żeby mieć jakiś podkład na codzień, nie szukałam ideału, ale czegoś co skoryguje moją problematyczną cerę, fluid ten ma średnie krycie, jest dosyć tłusty i po kilku godzinach na skórze przez wydzielanie się sebum - brzydko pachnie, co nie zdarzyło mi się z innymi podkładami, na dodatek wchodzi w pory co wygląda nieestetycznie. Nie wart swojej ceny, choć drogi nie jest, ale raczej już po niego nie sięgnę!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić secretofeyes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za bardzo wysusza
  • Podkład kupiłam ze względu na filtr i na działanie zapobiegające powstawaniu wyprysków.
    Niestety u mnie się nie sprawdził z kilu powodów:

-bardzo wysysza skórę, po zmyciu tego podkładu na całej twarzy miałam biały nalot, skóra była przesuszona.
    -konsystencja, kleista, nieprzyjemna, cały czas miałam wrażenie maski na twarzy
    -po paru godzinach bardzo sie świeci twarz, ale to akurat nie jest aż tak rażące
    -mała gama kolorystyczna
    -mam najjaśniejszy wygląda sztucznie
    -i jest coś, zazwyczaj nie ma problemu z tym w kosmetykach i niegdy nie odejmuje żadnemu produktowi gwiazki za TO ale tutaj muszę- śmierdzi, smród utrzymuje się przez cały dzień. Jest to smród plastiku, czegoś sztucznego, obrzydliwego.

teraz czas na plusy, nie wiele ich ale są

+dobrze kryje
    + filtr
    +po zmieszaniu z innym podkładem jest do przeżycia kolor, ale tylko wtedy
    +nie zapchał i nie podrażnił
    + cena

Myślę, że osoby z bardzo tłustą skóra i ze skłonnościami do silnego trądziku powinny być zadowolone. Wydaje mi się, że to przesuszenie u mnie wynika z tego że mam mieszaną skórę, w stronę suchej więc jest zbyt mocny ten podkład. Ale osoby z poważnymi zmianami mogą trafić w swój typ.

Używam tego produktu od: 4 mcy

Chcesz pochwalić sowaa5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Jest to krem BB wiec dziewczyny nie spodziwajcie sie efektów takich jak po podkładzie, to jest wiadome, ale bardzo dobrze sie spisuje, łatwo rozprowadza i co najwazniejsze ! - nie waży sie na twarzy, jestem zadowolona z efektu bo cera wyglada naturalnie a nie jak w masce Plusem napewno jest tez kolor ( dostepny jasny) oraz sładniki pielęgnacyjne tak wazne dla skóry trądzikowej, bo nie zatyka porów...itd. Fajnie ze jest taka marka jak Iwostin która mysli o potrzebach kobiet z trądzikiem i trudną cerą

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30ml

Chcesz pochwalić piranha0403 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, choć nie idealny
  • Kupiłam go głównie ze względu na SPF 30 i sugerowane właściwości łagodzące trądzik.
    Pozytywnie zaskoczył mnie jego odcień 01 jest w miarę jasny, dobrze stapia się z moją karnacją latem (na początku wiosny był jednak odrobinę za ciemny). Konsystencja jest lekka, średnio kryjąca, słabo matuje, ale za to cudownie "współpracuje" z transparentnym pudrem.

Idealny na lato, dla wrażliwej cery, z niezbyt nasilonym problemem trądziku. Poprawia stan skóry, nie wysusza, nie podrażnia.

Gdyby miał lekko mocniejsze krycie i większy wybór kolorów stałby się IDEAŁEM.

Używam tego produktu od: 4 i pół miesiąca

Chcesz pochwalić kaktuska16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie najlepszy
  • Zaczne od tego, że mam cerę mieszaną i każdy poprzedni fluid jakiego używałam wywoływał u mnie straszny wysyp (a miałam już Annabelle Minerals, L'oreal, Bell, Maybelline i wiele innych tego typu). Iwostin był moim pierwszym podkładem aptecznym i trafionym w 100%.

Podkład sam w sobie jest bardzo fajny, dobrze się rozprowadza i nie robi efektu maski (oczywiście dla bardzo wymagających może trzymać się zbyt krótko, ale mi to nie przeszkadza bo wystarczy po kilku godzinach delikatnie poprawić w okolicach nosa i jest ok).

Co do krycia to widziałam różne opinie i rzeczywiście jakichś bardzo dużych blizn potrądzikowych itd może nie zakrywać ale ja mając na początku dość duży wysyp i trochę drobnych ranek jestem zadowolona. Wiadomo że nie zrobił mi na twarzy efektu photoshopa :p ale i tak było naprawde nieźle.

Do tej pory zmagałam się nieustannie z wypryskami na czole, policzkach i brodzie a po miesięcznym używaniu tego podkładu widze znaczną poprawę.

+ Plusy
    fajna konsystencja i dobre rozprowadzanie
    nie zapycha (u mnie poprawił stan skóry)
    ma filtr spf 30
    u mnie dobrze kryje (ale zależy od wymagań :p)

- Minusów jak dla mnie nie ma (bo jak na podklad za ok. 30 zł jest naprawde świetny)

Podsumowując, każdy ma inny typ skóry i trzeba niestety próbować i próbowac. Ja swojego czasu wydałam już setki zł na różnego rodzaju podkłady które po kilku użyciach musiałam wyrzucic. Podkład polecam do wyprobowania bo naprawde jest tego wart

Używam tego produktu od: 1 mies.

Chcesz pochwalić dariaa929 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity PLUS ZA WYSOKI FILTR
  • Kupiłam go ze wględu na wysoki filtr SPF 30. Bo w tej dziedzinie fluidów i kremów tonujących jest niewiele, a przeważnie mają b ciemne i nienaturalne kolory. W związku z tym że filtr jest tak wysoki to jest on dość ciężki i treściwy, ale rozumiem, że coś za coś...
    Oceniam odcień 01 - do mojej średnio jasnej cery wpadającej w beż/żółć - idealny. Bez różowych tonów. Cera po jego nałożeniu wygląda b zdrowo i promiennie.
    Jednak dla cer trądzikowych (a dla takich jest przeznaczony) to trochę za słabo kryje. Wogóle nie matuje, a przy mojej tłustej cerze po 2-3h masakrycznie błyszczy i spływa.
    Plusy;
    - SPF 30
    - cena
    - kolory (choć mogło by ich być więcej, pomiędzy 01 a 02 jest gigantyczna różnica, conajmniej kilku tonów)
    - nie zapycha
    Minusy:
    - nie matuje
    - przy tłustej cerze szybko spływa
    - słabo kryje (jeśli ktoś ma blizny potrądzikowe)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić kasiura za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry fluid
  • Fluid dobrze kryje ale tylko na kilka godzinach (jak wspominała jedna z moich poprzedniczek ) trzeba go potem poprawić. Jednakże przez te 2-5 godz. spisuje się świetnie.
    Dobrze matuje i kryje niedoskonałości. Plusem jest też wysoki SPF. Konsystencja jak dla mnie jest ok. Ładne opakowanie zachęca do kupna.

Chcesz pochwalić zakochana_w_kosmetykach za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zachwyca
  • Zalety:

-wysokie SPF

-dostępny w promocyjnej cenie

-w miarę estetyczna gama kolorów

-lecznicze działanie

-nie zatyka porów

-precyzyjny aplikator

Wady:

-tępa konsystencja, przez co trudno się rozprowadza

-podkreśla suche skórki

-matuje, ale zaledwie na 2-3 h, później wymaga poprawek

-daje efekt pudrowego, a nie naturalnego makijażu

-krycie średnie

-małoatrakcyjne wizualnie opakowanie

Chcesz pochwalić marti683 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja !
  • Dla mnie idealny !!!
    miałam już wielu podkładów, kremów kryjących itp. ale żaden nie był taki dobry jak ten. Niestety większości fluidów mnie zapycha, co poskutkowało ogromnym wysypem pryszczy na mojej twarzy :/. Poszłam z tym problemem to deermatologa, który polecił mi właśnie ten podład.
    Okazał się doskonały !

Plusy:
    - dobrze się rozprowadza
    - zapach nie dusi, praktycznie niewyczuwalny
    - nie tworzy maski na twarzy
    - nie zapycha
    - wydajny
    - kolor idealny dla mojej skóry, po kilku godzinach jakby się stapia ze skórą
    - krycie jest dość dobre jak na podkład ( nie używam żadnego korektora a i tak dobrze mam zakrytre wypryski i cienie pod oczami )
    - cena jest dość przystępna, bo produkt starcza na długo
    - wygodne opakowanie, z któego nie trzeba na siłę wyciskać
    - nie ciemnieje na skórze
    - w moim mieście dostępności jest bardzo dobra. praktycznie w większości aptek

Minusy:
    - jak dla mnie chyba brak ;D

Podsumowując zdecydowanie polecam, dla dziewczyn które mają problemy skóre lub potrzebują lekkiego podładu na codzień

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić maaadzia20 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij