Kategoria
Marka

Właściwości:
- reguluje wydzielanie sebum,
- zmniejsza ilość i wielkość poszerzonych porów,
- zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych,
- wygładza i wyrównuje koloryt skóry,
- zapewnia trwały efekt naturalnego makijażu do 10 godzin,
- zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną (filtr SPF 30).
Zawiera:
- Evermat - połączenie ekstraktu z rośliny afrykańskiej Enantia Chlorantha z kwasem oleanolowym. Reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza pory i redukuje błyszczenie skóry.
- Zincidone - innowacyjne połączenie cynku i molekuły PCA (sól cynkowa kwasu PCA), która ułatwia jego wnikanie w skórę - reguluje wydzielanie sebum i zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.
Dostępny w 3 odcieniach (jasny, naturalny, ciepły beż)
Skóra bardziej matowa o 48% po 3,5h od zastosowania produktu.

matujące, o przedłużonej trwałości, ochronne, ujednolicające
bez parabenów
wrażliwa

wszystko super ale wygląda dobrze tylko przez pierwsze 4 godziny

+ bardzo wydajny
+ cena
+ dla mnie odcień jasny jest idealny
+ dobrze się rozprowadza
+ nie zatyka porów
+ bardzo delikatny, nie przeszkadza w leczeniu

- waży się w ciągu dnia
- ściera
- delikatnie zmienia kolor
- zbiera się przy powiekach, w "zmarszczkach"
- podkreśla suche skórki
- bez pudru (używam bambusowego) ani rusz!

Podsumowując, podkład delikatny, dobry podczas leczenia (w moim wypadku wysypka), na co dzień. Zaraz po aplikacji wygląda bardzo sympatycznie, jednak po 4 godzinach zaczyna się ważyć, ścierać i zmienia kolor.

Jedno wielkie NIE

Swego czasu mając problemy dermatologiczne zakupiłam Correctin Purritin w wersji trwale kryjącej, ponieważ dermatolog zaproponował mi ten produkt jako alternatywę dla podkładów drogeryjnych. Sięgnęłam więc po niego, mając ogromne nadzieje, że zatuszuje moje niedoskonałości, które wówczas występowały na twarzy tak licznie, że aż wpędzały w kompleksy i odbierały pewność siebie. Kto kiedyś cierpiał na zaognione zmiany trądzikowe ten wie, że mogą one dosłownie odebrać radość z życia. I tak zaczęła się moja przygoda z tym fluidem, który bądź, co bądź, jest właśnie dedykowany skórze trądzikowej i do tego producent obiecuje, że jest to produkt matujący i trwale kryjący.

Stosowałam go długo i zużyłam pewnie ok. 3-4 opakowania, bo bałam się podczas leczenia specyfikami dermatologicznymi dodatkowo eksperymentować z innymi fluidami i podkładami. Niestety, produkt absolutnie nie spełnił moich oczekiwań. Zacznę od tego, że jest to fluid matujący, który niestety matuje na bardzo krótki- po 2-3 godzinach od aplikacji ponownie się świeciłam w strefie T i musiałam co kilka godzin biegać do łazienki i pudrować te okolice (chciałam przecież wyglądać w pracy jak człowiek). Fluid nie jest też kryjący, a już na pewno nie trwale. Nie da się pracując z tym kosmetykiem zbudować większego krycia, bez pomocy dobrej jakości kamuflażu lub korektora w ogóle nie zasłaniał tego, na czym mi zależało. Na dodatek już w połowie dnia zbierał się w zmarszczkach mimicznych i fatalnie ważył na twarzy, co ogólnie może się dziać na tłustej cerze, ale nie w przypadku, gdy jest to produkt dedykowany właśnie dla takiej cery. Jedyne, co można ocenić na plus, to fakt, że nie pogarszał stanu cery i raczej jej nie zapychał, ponieważ nie powstawały od niego nowe zmiany. Ale w całym rozrachunku marna to pociecha...

Opakowanie to plastikowa tubka z małym otworkiem, przez który wypływa wyciskany produkt. Zakręcany koreczkiem, który jest dobrze dopasowany i produkt nie wycieka. Próbując uzyskać jakiekolwiek krycie lepsze od słabego zużywałam dużą ilość, więc fluid oceniam jako bardzo mało wydajny. Gama kolorystyczna jest wręcz śmieszna- trzy kolory, ciężko dopasować je do swojej karnacji. Jako posiadaczka cery jasnej wybrałam najjaśniejszy wariant, niestety był dla mnie delikatnie zbyt ciemny i na mojej twarzy wyglądał odrobinę żółtawo. Konsystencja płynna, w mojej opinii lekko zbyt wodnista.

Ponieważ byłam z tego produktu totalnie niezadowolona i w zestawieniu z podkładami drogeryjnymi ze średniej półki po prostu wypadał blado (mega słabe krycie, mega krótkie działanie matujące, ważenie się i ścieranie), nie mogę go polecić. Nigdy więcej go nie kupię, a jeśli będę miała ponownie problemy z cerą, to będę stosowała podkłady mineralne.

Niezgodny z opisem

Wielkie bardzo wielkie rozczarowanie. Zakupilam w aptece w jednym z kryzysów skórnych na twarzy. Nie dość że gama kolorów minimalna, ciężko dopasować. Podkład nie polepsza skóry ani nie pogarsza. Jest średnio kryjacy, ale nie matuje i skóra po kilku godzinach się błyszczy. Podkład jest nie trwały, szybko się ścięra. Bardziej bym go nazwała kremem kryjacym niż podkładem.

Nie robi nic

Używałam tego podkładu przez kilka miesięcy, ale tylko dlatego, że nie chciałam go wyrzucać. Nie zauważyłam, żeby zaszkodził mojej cerze, ale na pewno nie poprawił jej stanu i nie spełniał obietnic producenta.
Podkład nie matuje, a wręcz skóra po jego nałożeniu się świeci. Krycie i trwałość też pozostawiają wiele do życzenia. Po nałożeniu nadal przebijały mi zaczerwienienia.

Fluid godny polecenia!

Niestety mam dość kapryśną, tłustą, skłonną do zmian trądzikowych cerę. Długo szukałam odpowiedniego kosmetyku, który zakryje moje niedoskonałości. Kupiłam Fluid Ivostin Correctin Purritin, gdyż słyszałam wiele pozytywnych opinii na jego temat. Uważam, że jest to jeden z najlepszych podkładów, jakich miałam.
Sposób użycia: Na oczyszczoną skórę stosuję krem dla skóry tłustej. Po wchłonięciu nakładam fluid dopasowany odcieniem do kolorytu mojej skóry (w moim przypadku naturalny). Delikatnie rozprowadzam go na powierzchni skóry twarzy i szyi, następnie wygładzam kolistymi ruchami opuszkami palców.
Uważam, że fluid idealnie zapewnia efekt naturalnie zdrowej skóry. Dzięki specjalistycznym składnikom, odpowiednich dla potrzeb skóry tłustej, skłonnej do trądziku, skóra zachowuje prawidłowe funkcjonowanie i zdrowy wygląd. Fluid doskonale niweluje niedoskonałości, wygładza i wyrównuje koloryt skóry, zapewniając trwały efekt makijażu. Zmniejsza wydzielanie sebum, redukuje ilość i wielkość poszerzonych porów. Zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych. Po zastosowaniu fluidu mam wrażenie, że skóra jest delikatna, nawilżona i gładka, dzięki czemu czuję się komfortowo i pewnie. W moim przypadku fluid sprawdził się bardzo dobrze. Polecam z całego serca wszystkim osobom, które mają cerę skłonną do zmian trądzikowych.

Dobry ale sa i lepsze

Niestety ostatnio moja skóra przechodzi istne apogeum. Trądzik mam wrazenie to za malo powiedziane. Nie jestem przyzywczajona do takiego wygladu skory, bo przez 30 lat mialam wrecz cere nieskazitelną i dosc czesto chodzilam bez makijazu bo naprawde moja cera byla niemal idealna. No ae nadszedl czas "dojrzewania" i moja ksora plata mi niezle figle. dlatego tez ostatnio nie robie nic innego jak poszukuje kosmetykow, ktore sprostaja wymaganiom mojej cery, I tak po poleceniu przez Panią w aptece, skusialm sie na ten korektor.
Opakowanie produktu jest naprawde bardzo ladne i przyjemne dla oka. Łatwo wybrac kolor, chociaz uwazam, ze firma moglaby pomyslec nad jeszcze kilkoma odcieniami. Ja akurat naleze do osob ktore maja jasna karnacje, wiec najjasniejszy odcien jest ok.
Sam produkt nie jest moze z najwyzszej polki, ani kosmetycznej ani cenowej. Ale jak za taka cene to uwazam ze jest naprawde ok. Lekko kryje i wyrownuje koloryt skory i na pewno nie jest to produkt, ktory w 100% zakryje wszelkie niedoskonalosci. Zawartosc cynku sprawia, ze ciezko go rozprowadzic na skorze. I chociaz cynk z 1 strony jest skladnikiem odpowiednim dla cery tradzikowej, to ja za nim nie przepadam tak do konca bo lubi tez wyszuszyc skore. Najlepiej jak dla mnie naklada sie sie ten podklad palcami, bo niestety ae gabeczki i pedzle pry nim wymiekaja.
Na pewno przywdy nie zrobi, mysle ze skoro jest to preparat apteczny przeznaczony do cey z niedoskonalosciami to w jakis sposob pomaga i nie podraznia. Natomiast u mnie cera zaczela sie bardzo szybko blyszczec, nawet przypudrowana pudrem ryzowym,
Dlatego wlasnie szukam dalej czegos co zostanie na skorze troche dluzej nawet za wyzsza cene.
Aczkolwiek mysle ze preparat sprawdzi sie u osob z cera mieszana

Idealny na co dzień

Po długiej walce z trądzikiem potrzebowałam produktu, który będzie lekki - nie obciąży mojej skóry, ale ładnie wyrówna jej koloryt, nie wysuszy cery. Na te wszystkie problemy odpowiada właśnie ten podkład. Nie powiem, że jest "trwale kryjący", ale tak do 6 godzin fajnie daje sobie radę. Na większe wyjścia używam bardziej kryjącego podkładu, ale na co dzień ten sprawdza się świetnie.

Tak

Podkład dla mnie idealny jednak jest małe "ale". Kolory w jakich podkład jest dostępny to...jakis żart.
Jeśli jestes blada a najjaśniejszy kolor wydaje sie za ciemny spróbuj go rozjaśnić czymś. Innym podkładem lub specjalnie do tego przeznaczonym kosmetykiem. Warto spróbować bo podkład jest naprawdę dobry.

Nie sprawdza się ani trochę

Kupiłam go z czystej ciekawości czy poradzi sobie z moim trądzikiem i niestety ani trochę nie pomógł. Krycie bardzo, ale to bardzo marne. Wszystko na twarzy widać jak na dłoni - trądzik na całego. Tylko 3 odcienie do wyboru... Poza tym po nałożeniu wystarczy trochę odczekać i cała buzia się błyszczy - bez zmatowienia ani rusz. Po kilku miesiącach trzymania na półce razem z fluidem popłynęła woda... Przyjemny jak dla mnie tylko zapach.

Nie służy mojej skórze

Podkład mam w odcieniu jasnym 01, który niestety do jasnych sam w sobie nie należy, a dodatkowo lubi oksydować (nałożony na skórę ciemnieje). Jeżeli ktoś ma bardzo jasną skórę nie polecam. Krycie ma naprawdę dobre, lecz nie przykryje wszystkiego. Na szczęście można budować nim krycie i w newralgicznych miejscach dołożyć palcem. Rozprowadza się go bardzo łatwo obojętnie od sposobu aplikacji, lecz poleciałabym go wcierać, a później wklepać opuszkami palców jednak trzeba aplikować go bardzo starannie ze względu na kolor łatwo sobie zrobić smugi. Ma tendencję do podkreślania suchych skórek. Ma delikatny ledwo wyczuwalny zapach. Jego ogromną zaletą jest dość wysoka ochrona przeciw słoneczna.
Niestety jego wielką wadą jest powstawanie zmian trądzikowych i grudek podskórnych po mniej więcej tygodniu lub dwóch stosowania go codziennie oraz także przesusza dość mocno skórę i podkreśla jej fakturę u mnie szczególnie na czole mimo iż mam praktycznie idealne, więc nie wiem co się z nim dzieje.

Nie byłam zadowolona

Poleciła mi go dermatolog w czasie mojego skórnego kryzysu. Niestety nie byłam z niego zadowolona. Jest dość ciężki i ciężko się go rozprowadza. Szybko zasycha w czasie rozprowadzania więc musiałam się z tym śpieszyć. Nie zauważałam dobrego krycia i szybko się rolował, mimo że nie używałam pod niego żadnego kremu. Jest mało wydajny, a niestety drogi.
Na pewno nie zapychał i nie podrażniał, co było miłym zaskoczeniem dla ciężkiego podkładu.
Minusem jest także gama kolorystyczna - bardzo mały wybór i trudno było mi dobrać odpowiedni odcień. Używałam najjaśniejszego a i tak miałam wrażenie, że jest nieco za ciemny.
Dostępny w wielu aptekach.

Dobry podkład dla cery z niewielkimi niedoskonałościami

Podkład kupiłam walcząc z zatkanymi porami, które czasem wywoływały stany zapalne i niejednolity koloryt cery. Zależało mi na produkcie, ktory będzie ujednolicał koloryt i matował bez zapychania porów. Były to moje jedyne wymagania, a produkt doskonale je spełnił. Mam bardzo jasną skórę i najjaśniejszy odcień jest odpowiedni. Dobrze matuje, ale nie mam z tym bardzo dużego problemu, więc nie wiem jak się sprawdzi w bardziej błyszczącą cerą. Nie jest to podkład ciężki i bardzo kryjący - wydaje mi się, że nie zakryje widocznych niedoskonałości, ale niewielkie przebarwienia potrądzikowe powinien zakryć. Trwałość jest średnia - ok. 6 godzin. Jeżeli nie mamy bardzo dużych wymagań, powinien je spełnić. Ogromny plus za niezapychanie porów - można go bez obaw stosować przy kuracjach przeciwtrądzikowych.

Fluid matujący??

Iwostin, Correctin Purritin, Fluid matujący trwale kryjący dla skóry trądzikowej SPF 30. Nadzieja ogromna: żeby były efekty kupiłam całą serię, niestety ..,. rozczarowały mnie te produkty