Ziaja Med, Kuracja Dermatologiczna AZS, Krem kojący nawilżający

Powiększ Ziaja Med, Kuracja Dermatologiczna AZS, Krem kojący nawilżający

Zgłoszony przez gofrowelove

Krem kojąco - nawilżający o wysokiej aktywności łagodzącej. Zawiera tylko niezbędne składniki receptury. Wykazuje skuteczność dermatologiczną w pielęgnacji chronicznych zmian atopowego zapalenia skóry (AZS).
Bezzapachowy, bez parabenów, kompatybilny ze skórą.
Problem: zaburzenia bariery ochronnej naskórka, suchość skóry, podrażnienia o różnym stopniu rozległości, nasilone swędzenie skóry oraz podwyższone ryzyko nadkażeń.
Wskazania: dla osób z atopią skóry bez ograniczeń wiekowych.
Efekt:
- przywraca ciągłość bariery hydrolipidowej naskórka,
- działa zmiękczająco, nawilża i zmniejsza suchość skóry,
- redukuje nadmierne swędzenie,
- równoważy florę bakteryjną,
- skutecznie łagodzi podrażnienia i zapobiega ich nawrotom.

Skład: Aqua (Water), Canola Oil, Caprylic/Capric Triglyceryde, Urea, Polyglyceryl-3 Methyglucose Distearate, Cetyl Ricinoleate, Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Dimethicone, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl, Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Maltooilgosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Glyceryl Caprylate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Chlorphenesin, Sodium Hydroxide.

• Bardzo dobry krem za niską cenę
  • Mem cerę tlustą i szukałam kremu delikatnie połtłustego na zimę, abym mogła nałożyć go pod podklad i abym nie swiecila sie jak ksieżyc w pełni Ten krem sprawdza mi się idealnie, nie jest zbyt ciezki, ma delikatną konsystencję, nadaje sie pod makijaż, niby producent pisze ze jast to krem nawilzający ale ja bym powiedziala ze raczej jest poltlusty- na drugim miejscu w skladzie jest olej.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić verona91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • za tą cenę rewelacja, niestety za tłusty do cery mieszanej
  • Posiadam cerę mieszaną, wrażliwą , skłonną do alergi i atopi.
    Krem jest bardzo delikatny, nie mam problemów ze skórą podczas jego stosowania.

plusy:
    - dobrze się rozsmarowuje
    - nawilża, skóra staje się po użyciu bardzo miękka. Faktycznie koi wszelkie podrażnienia, poprawia wygląd skóry.

minusy:

- stosuję go jedynie na noc, ponieważ skóra błyszczy się, jak po użyciu kremu półtłustego . Nie nadaje się kompletnie pod makijaż
    - faktycznie opakowanie mogłoby posiadać dozownik z pompką, ułatwiłoby to znacznie aplikację

Reasumując bardzo dobry kremik dla alergików za rosądną cenę.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50 ml

Chcesz pochwalić INES777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem
  • Krem sprawdza sie swietnie jesli chodzi o swoja kategorie kremow dla osob z azs

nie pachnie, nie zawiera parabenow i substancji uczulajacych.
    dobrze nawilza cere
    konsystencja kremu jest lekka nie zostawia tlustej warstwy przez co mozna go stosowac pod makijaz
    dobrze sprawdza sie tez na podraznionej skorze powiek
    lagodzi swedzenie skory w zaawansowanym stadium azs
    jest dosc wydajny

Mam jeden minus
    opakowanie jest dosc male i producent nie oferuje wiekszych pojemnosci np 200ml jak np SVR

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: ok 6

Chcesz pochwalić Gianna M za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry i niedrogi
  • Kupiłam go na promocji w DOZ. Właściwie to tylko dlatego, że poleciła mi go kuzynka, która twierdzi, że jest prze-świetny. Inaczej bym się na niego raczej nie zdecydowała, bo od dawna mam wrażenie, że kosmetyki dobre, tanie ale... nie pielęgnują. Tutaj jednak się skusiłam, bo ona używa go nawet dla swoich dzieci, które mają AZS i całkiem nieźle sobie radzi.
    Cóż, ja AZS teoretycznie nie mam, aczkolwiek od czasu do czasu po jakimś nieodpowiednim kosmetyku albo przy zaostrzeniu astmy pojawiają mi się na buzi suche placki. Nie są czerwone, po prostu ekstremalnie suche, łuszczące się i swędzące.
    Od lat szukam kremu, który poradziłby sobie z codziennym makijażem i porządnym nawilżeniem skóry. Znalazłam - Vichy Aqualię, ale średnio na moją kieszeń. OD czasu do czasu się szarpnę, ale teraz szukałam czegoś bużetowego i sięgnęłam właśnie po ten krem, namówiona, jak mówiłam, przez kuzynkę. Cóż....
    Nawilża. Nie mam już odstających skórek (na codzień), czuję ukojenie po myciu buzi, ale jakoś tak... Nie czuję, żeby ta buzia była nawilżona porządnie. Nie wgryza się on w skórę tak, że nawilżenie czuję aż w śluzówkach Nie mogę jednak powiedzieć, że najbardziej zewnętrznych warstw nie nawilża.
    Jak już wspomniałam, bardzo ładnie koi. Ciągle mam katar i poradził sobie z tym. W momencie, gdy mam mocno zdarty nos trochę piecze, ale cóż... Ma mocznik w składzie, nie dziwię się. Jednak przy ściągniętej i potraktowanej porządnie ścierającym peelingiem skórze nic takiego nie ma, przynosi wręcz ulgę.
    Czy to taki krem na AZS? Nie powiedziałabym, bo tak, jak wspomniałam - okresowo pojawiają mi się plamy atopowe i znikają dokładnie w takim samym czasie jak wtedy, kiedy nawet nie używałam żadnego kremu dla atopików, tylko jakiegoś totalnego zwyklaka. Albo jakbym tego kremu nie używała wcale... Dlatego uważam, że nazwa AZS jest mocno przesadzona - osoby z prawdziwym AZSem chyba cierpiałyby tak samo. No ok - złagodzi swędzenie i pieczenie na pewno, ale nie pomoże w głębokim nawilżeniu, bo jest po prostu... za słaby.
    Ponadto, krem dość dobrze się wchłania. Pozostawia na skórze lekko lepki film, ale tylko przez pierwszą godzinkę. Jest to zarówno plusem, jak i minusem - jeżeli chcemy wyjść na dwór bez podkładu, będziemy się świecić (ale nie jakoś mocno), natomiast baaaardzo to usprawnia nakładanie tych tępych podkładów - jest moją receptą na rozprowadzenie Colorstaya czy Double Wear'a Zawsze mam z nimi problem, a po nałożeniu ich na ten krem tak jakby zniknął - fajnie się po nim ślizgają a potem... zastygają. Bardzo ładnie stapiają się ze skórą - tak jakby razem z kremem. Nie powoduje też szybszego ścierania się tych podkładów. Niestety nie jest tak różowo, jeżeli używa się mocno nawilżających czy rozświetlających podkładów - one z zasady są "śliskie" na skórze (Wake Me Up, Photoready, Nearly Naked, teint Idole, Teint Miracle) będą się szybciej ścierać, gorzej trzymać i gorzej wyglądać. Trochę lepiej po przypudrowaniu.
    Na samym początku napisałam jednak, że kosmetyki Ziai nie pielęgnują, jak dla mnie. Tutaj też potwierdza mi się ta teoria - po "odstawieniu" kremu buzia automatycznie wraca do starego stanu. Efekt utrzymuje się może dzień czy dwa.... Nie wiem, w momencie, jak używałam Aqualii to tak naprawdę buzia jeszcze tygodnie po skończeniu opakowania, kiedy nie kupiłam następnego, wyglądała równie dobrze. Tutaj tak nie ma - przestaję się smarować kremem, buzia od razu praktycznie robi się szara, wygląda na odwodnioną, wychodzą przebarwienia... W momencie używania tego kremu buzia naprawdę wygląda dużo lepiej - nawet rzekłabym, że nie muszę się malować Czar pryska, kiedy kończy się opakowanie, a w zapasie nie ma następnego. Także krem zdecydowanie nie poprawia kondycji skóry, niestety....
    Z minusów jeszcze powiem, że, niestety, może powodować niespodzianki. Odkąd go używam, mam dość sporo krostek podskórnych na czole - takie grudki. Znaczy, że zapycha. Nie są jednak widoczne, chyba nikt poza mną ich nie widzi, ale jednak... Ja dążę do idealnej skóry Z tym kremem niestety, nie osiągniemy tego. Dodatkowo przed okresem wyskakują mi ropne pryszcze na policzkach - ciągle używam teog samego do oczyszczania buzi i nie było tego problemu, dopóki nie zaczęłam używać tego kremu. Ja jednak nie robię tragedii, jest pryszcz - za dwa dni zniknie, zdarza się. Gdyby ta Ziajka powodowała u mnie masakryczny wysyp - to bym odstawiła, jednak tutaj mówię o dwóch pryszczach w miesiącu, także nie będę lamentować i kremu skreślać.
    Bo mimo wszystko dobry jest. Jeżeli nie mamy kasy na coś z wyższej półki cenowej - strzał w dziesiątkę, jeżeli potrzebujemy nawilżenia i rozświetlenia buzi. Mocznik w składzie doskonale sprawdza się zarówno w zatrzymywaniu wody, jak i złuszczaniu skóry. Dodatkowo, jeżeli te gęstsze podkłady komuś źle rozprowadzają się na buzi - niech pędzi do apteki i kupuje ten krem "pod spód" bo skórze pomoże, nie zaszkodzi, a i aplikację znacznie sobie ułatwi.
    Właśćiwie mogłabym powiedzieć, że za tą cenę to naprawdę jest rewelacja. Ale błagam, niech usuną z nazwy AZS - bo to o kant pupy roztrzasnąć można, w kuracji AZS KOMPLETNIE ten krem się nie sprawdzi.
    Może po prostu wprowadzić nazwę "Krem dobrze nawilżający"?
    Kupię jeszcze raz. Jest dla mnie niskobudżetowym zamiennikiem Aqualii

Ilość zużytych opakowań: prawie 1 całe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić hrabinadesroutoutou za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak/Nie
  • Mam AZS i skórę bardzo suchą, krem nawilża buzię dobrze ale jego największy minus jest to, że podrażnia skórę, piecze, tak samo jak krem natłuszczający z tej samej serii.

Jak na krem nawilżający to ma zbyt gęstą konsystencję, czytając że krem jest nawilżający mam nadzieję, że nada się pod makijaż, ten niestety jest za ciężki, opakowanie pod względem wyglądu ładne ale nie funkcjonalne, bo kremu wyciska się za dużo chcąc nie chcąc. Cena przystępna, krem łatwo dostępny, i tak jak już mówiłam nawet fajnie radzi sobie z nawilżeniem. Podkreślę, że nie często zdarza mi się , że krem mnie piecze, nie mam jakiejś nadzwyczajnie wrażliwej skóry.

Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

Chcesz pochwalić barbarka95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny krem
  • Tak naprawdę to zwykły, mocno nawilżający, nietłusty krem, który idealnie nadaje się pod makijaż, nie zapycha porów i nie powoduje żadnych niemiłych niespodzianek ani nie powoduje świecenia skóry. Ale jak do tej pory nie mogłam takiego znaleźć ;-) Bywały takie momenty że uzywałam tylko tego kremu, na dzień i na noc - nie chciało mi się eksperymentować z innymi, teraz staram się chociaż na noc używać czegoś przeciwzmarszczkowego.

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić miss.didi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warty wyprobowania
  • Krem razem z olejkiem do mycia kupiłam w cenie promocyjnej ok.17 zł.Jestem posiadaczka suchej skory,która uwielbia krem Calma Ziaji,ale muszę stwierdzić,ze ten krem rownież dobrze radzi sobie z moja cera.Krem jest lekkiej konsystencji,bezzapachowej.Latwo sie rozprowadza i moja skóra go pije.Tak wiec moge uznać,ze ładnie sie wchłania.Skora sie po nim swieci,co mi zupełnie nie przeszkadza i niestety delikatnie lepi sie,co mi nie przeszkadza zbytnio.Co do samego działania,to faktycznie fajnie nawilża i nie natłuszcza tak jak to robi Calma Ziaji?a mimo to uczucie ściągnięcia całkowicie znika i skóra bardzo długo jest porządnie nawilżona.Generalnie-tani i całkiem porządny krem.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Candy Supcio za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nawilża i koi, ale zapycha
  • Jestem alergiczką, mam przewrażliwioną i skłonną do przesuszania skórę. Bezskutecznie szukam zwykłego nawilżacza bez świństw.
    Dostałam garść próbek tego kremu i zachęcona brakiem parafiny i składników zapachowych i barwiących dałam mu szansę. Na początku robił bardzo dobre wrażenie. Niemal od pierwszego użycia zlikwidował uczucie ściągnięcia i odwodnienia skóry, przyjemnie ją koił i zmiękczał. Obtary od ciagłego smarkania nos i spierzchnięte usta szybko się zregenorawały, strefa suchych skórek na środku czoła zniknęła po 4-5 dniach. Stosowałam go dwa razy dziennie. Jeśli chodzi o sam komfort użytkowania kremu, nie jest źle. Zostawia na twarzy lekki film (może nienajlepszy na lato, ale wolę film niż przesusz) i trochę błyszczy, zwłaszcza przez pierwsze pół godziny. Nie dusi ani nie obkleja skóry. Doskonale współpracuje z superwymagającym podkładem YSL. Nie zgodzę się z tym, że jest bezzapachowy - nie jest perfumowany, ale wyraźnie czuć w nim mocznik (4-te miejsce w składzie).
    Niestety, po dwóch tygodniach zaczęły mi się po nim robić drobne, ale bardzo irytujące krostki na czole. Nie wierzę w żadne "oczyszczanie się" skóry. Coś mi tu zwyczajnie szkodzi, dlatego nie kupię go. Nie wiem co dobrego miałoby przynieść dalsze męczenie się z nim i ryzykowanie pogorszeniem stanu cery.

Używam tego produktu od: 2,5 tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 3 standardowe próbki, bardzo wydajne

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić pohybel za czytelną i pomocną recenzję?
  • wcale nie taki kojący
  • Krem niestety ale okazał się rozczarowaniem.
    Dobrze nawilża całkiem szybko się wchłania ale na tym koniec. Żadnego łagodzenia czy regeneracji nie zauważyłam a tego oczekiwałam przy azs.

Używam tego produktu od: 2mies

Chcesz pochwalić monisiaczek22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gorąco polecam!
  • PLUSY:
    -wydajny
    -atrakcyjna cena
    -brak zapachu
    -działa w 100%
    -zredukował całkowicie piekące plamy na twarzy
    -skóra staje się delikatna i wygładzona

MINUSY
    -nie widzę zadnego

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić whiskas95 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij