Ziaja Med, Kuracja Dermatologiczna AZS, Krem kojący nawilżający

Powiększ Ziaja Med, Kuracja Dermatologiczna AZS, Krem kojący nawilżający
Produkt dostępny w 17 sklepach. Cena już od 10,50 zł - sprawdź w

Zgłoszony przez gofrowelove

Krem kojąco - nawilżający o wysokiej aktywności łagodzącej. Zawiera tylko niezbędne składniki receptury. Wykazuje skuteczność dermatologiczną w pielęgnacji chronicznych zmian atopowego zapalenia skóry (AZS).
Bezzapachowy, bez parabenów, kompatybilny ze skórą.
Problem: zaburzenia bariery ochronnej naskórka, suchość skóry, podrażnienia o różnym stopniu rozległości, nasilone swędzenie skóry oraz podwyższone ryzyko nadkażeń.
Wskazania: dla osób z atopią skóry bez ograniczeń wiekowych.
Efekt:
- przywraca ciągłość bariery hydrolipidowej naskórka,
- działa zmiękczająco, nawilża i zmniejsza suchość skóry,
- redukuje nadmierne swędzenie,
- równoważy florę bakteryjną,
- skutecznie łagodzi podrażnienia i zapobiega ich nawrotom.

Skład: Aqua (Water), Canola Oil, Caprylic/Capric Triglyceryde, Urea, Polyglyceryl-3 Methyglucose Distearate, Cetyl Ricinoleate, Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Dimethicone, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl, Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Maltooilgosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Glyceryl Caprylate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Chlorphenesin, Sodium Hydroxide.

• Użytkownik
    Chwalona: 5 raz(y)
  • Wspaniały. Leczniczy.
  • Zacznę od kilku najważniejszych kwestii. Nie używam żadnych kosmetyków na twarz z własnych przekonań jak i zdrowia. Żadnych czyli ani kremu, ani szminki, ani tuszu ani nic. Niestety w 98% w składach jest bardzo silna chemia-wiem to bo brat jest chemikiem. Mimo tego, mam problemy ze skórą, a konkretnie jakieś zapalenie zdiagnozowane przez dermatologa. Mam od niej krem robiony za 3,70zł, który działa cuda i jak jest już bardzo źle to go nakładam. Natomiast ten z ziaji używam na co dzień i jest doskonały. Mnie pomaga w widoczny sposób i spełnia wszystkie opisy z ulotki. Używam na przemiennie z ta drugą wersją i różnicy nie ma żadnej. Oba tak samo dobre. Cała ta seria jest na prawdę dobra, tania i wydajna. Natomiast choroby skóry są różne i nie każdemu on pomoże.

Ilość zużytych opakowań: 2 po 50ml

Chcesz pochwalić esa za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

• troszkę zapycha
  • Krem używam od wiosny, czyli już kilka dobrych miesięcy i o różnych porach roku i krem nadaje się do stosowania przy cerach mieszanych, ale niecodziennie. Nawilża, odżywia, czasem zapycha jednak. Dość szybko się wchłania, nieźle trzyma się na nim makijaż. Konsystencja dość lekka, ale czasem miałam wrażenie, że moja skóra troszkę się dusi pod nim. Jest tani i wydajny, bezzapachowy.

Używam tego produktu od: wiosny
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • zgodny z przeznaczeniem
  • Zalety tego kremu są duże. Przed ważnym spotkaniem uratował mnie, dzięki czemu moje zaognienia na twarzy, po użyciu dość drogiego kremu zdecydowanie zbladły. Niestety mam dużą skłonność do alergii i bardzo muszę uważać na to, co stosuję, a ten krem nie tylko ukoił moją skórę, ale także odpowiednio nawilżył. Jedynie brakuje mi dla pełnego komfortu, przyjemnego zapachu.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martinitop za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie bomba!
  • Nie zaskoczę, bo zgadzam się z większością. Krem dobry, nie uczula, szczególnie dobrze nawilża, zmiękcza naskórek i łagodzi.

Mam skórę wrażliwą, problematyczną i skłonną do występowania suchych placków... no po prostu ręce opadają każdy krem praktycznie mnie podrażnia...

W końcu natrafiłam na ten produkt. Już miałam dość tego eksperymentowania (pozostawały mi głównie kremy pielęgnacyjne dla dzieci). Jednak potrzebowałam czegoś, co będzie się nadawało pod makijaż. "Raz kozie śmierć" pomyślałam i zakupiłam.

Jak się potem okazało - było warto! Przy regularnym stosowaniu naprawdę dobrze nawilża. Nie powoduje u mnie żadnych podrażnień, oprócz tego jest niedrogi, można go stosować na dzień i na noc. Stosuję go pod makijaż i jestem zadowolona.

Nie posiada w swoim składzie propylene glycolu - prawdopodbnie to mnie uczula.

Polecam 'wrażliwcom' takim jak ja.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić dorissen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Fajny niedrogi kremik.

Łagodny, bezzapachowy, świetnie nawilża skórę mieszaną, szynko się wchłania, uspakaja i koi skórę.

Stosuję go na noc od czasu do czasu i zastanawiam się nad dłuższym stosowaniem zamiast Aqualia Thermal.

Zobaczymy. Póki co jest to interesująca oferta dobrego nawilżacza

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

Chcesz pochwalić 17102007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mega
  • Dla mnie ten krem jest naprawdę dobry, bardzo się zdziwiłam bo nie spodziewałam się tak naprawdę nic po tym krem , kupiłam go tak na spróbowania bo szukałam jednego dobrego kremu dla mojej cery, miałam porównanie do różnych kremów m.in krem iwostin tłusty ( jak dla mnie to cena jaką płaciła w aptekach 45 zł nie była mała , zużylam 4 opakowania 150ml), z tołpy ale nie były idealne wiec sięgnęła po ten i kiedy mi się skończył jeszcze bardziej za nim zatęskniłam😊. Przede wszystkim wyjednolicał super cerę i czułam , że jest nawodnienia i nawilżona, super sprawdza się pod make up bo szybko się wchłania wiec mega, a oprócz tego cena chyba ok. 25 zł nie pamiętam ale w porównaniu z tamtym co miała to szczał w 10!!

Używam tego produktu od: ok. 4 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1 standard

Chcesz pochwalić Magda4422 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry krem "w razie czego"
  • szybko stał się jednym z moich ulubionych kremów uniwersalnych - staram się na wyjazdy mieć taki krem, który nada się do całej twarzy, także pod oczy i złagodzi ewentualne podrażnienia od zmiany wody w nowym miejscu
    *krem jest dość lekki, choć odżywczy - zostawia delikatnie tłustą warstwę, ale mi ona nie przeszkadza. Na lato byłby może dość tłusty, na zimę jest dość lekki, ale moim zdaniem da się go używać cały rok
    *nie podrażnia skóry, nakładam go także pod oczy. Jednak krem nadaje się tylko do skóry w stanie zaleczonym - nie polecam na aktywne zmiany typu AZS. Po wizycie na basenie dostałam zmian atopowych na twarzy, miałam ze sobą tylko ten krem i niestety skóra piekła po jego użyciu w tych miejscach.
    *nadaje się pod makijaż - podkład nie waży się na nim, nie przetłuszcza się za szybko
    *dobrze nawilża skórę, likwiduje suche skórki jeśli skóra nie jest ekstremalnie wysuszona

krem dobrze zapobiega podrażnieniom, choć nie łagodzi tych które nam się pojawiły. Wypróbuję też drugi krem z tej serii, podejrzewam że on został stworzony do cięższych przypadków a nawilżający tylko zapobiegawczo

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące, choć nie codziennie
    Ilość zużytych opakowań: około połowa pierwszego

Chcesz pochwalić emma-e4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłe zaskoczenie.
  • Kupiłam ten krem, przy okazji odwiedzenia stacjonarnego sklepu Ziaji. Poszukiwałam lekkiego, ale dobrze nawilżającego kremu na dzień, do stosowania przy kuracji Izotekiem. Krem jak najbardziej spełnił moje oczekiwania.

Plusy:
    - dobrze nawilża

- koi skórę(większość kremów mnie podrażnia i po ich aplikacji skóra się zaczerwienia i piecze, ten łagodził)

- zmiękcza skórę - faktycznie w dodyku jest taka miła, mięciutka, gładka

- ładnie się wchłania

- lekka konsystencja

- bardzo dobry pod makijaż - dobrze współpracuje zarówno z bazami, jak i podkładami (sporo wypróbowałam i zawsze dawał radę)

-cena (ok. 20 zł)

Minusik, bedący jednocześnie plusem( piszę to z perspektywy osoby, która jest w trakcie kuracji Izotekiem i obecnie ma cerę wysuszoną):

- pozostawia na skórze lekko błyszczącą warstwę - mnie jako posiadaczkę tłustej cery to trochę drażni z uwagi na to ,że musiałam ogladac swoją błyszczącą twarz przez pół życia, aczkolwiek osobom z naturalnie suchą/normalną cerą nie musi to przeszkadzać, tym bardziej że de facto jest to warstwa ochronna dla skóry zapobiegająca utracie wilgoci i stąd moje mieszane odczucia (gdy pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu jest to przydatna warstwa dla skóry). U mojej siostry wygląda np. jak taki "zdrowy glow".

Nie bedę odejmować za to gwiazdki, ponieważ jest to moje odczucie, a kremik jest naprawdę fajny i godny polecenia. Chcę jeszcze wypróbować coś nowego, ale z pewnością do niego jeszcze wrócę.

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Saphire_Blue za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tanie rozwiązanie
  • Jestem z niego bardzo zadowolona. Używam go głównie na noc, czasami na dzień, jeżeli wiem, że będę nosiła krótko makijaż, bo krem nie jest matujący ani nie trzyma szczególnie makijażu. Wszystkie kremy Ziai są dziwnie niewydajne, ale staram się nie przesadzać z ilością. Pomijając to krem nawilża moją skórę, nie zapycha, nie uwrażliwia cery, koi ją. Ale to wszystko jest niewystarczające stąd 4/5.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania

Chcesz pochwalić Ciapna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koi i łagodzi
  • Borykam się z AZS, mam suchą skórę i uwielbiam ekstremalnie tłuste kremy. Ten jak na moje standardy nie jest tłusty, tylko właśnie nawilżający, a mimo to radzi sobie lepiej niż jego natłuszczający odpowiednik. Nie roluje się, ani nie zastyga na twarzy.

Plusy:
    + mocznik wysoko w składzie, do tego ceramidy,
    + koi podrażnioną skórę, smaruję nawet często i daje uczucie otulenia jej niczym śmietanka, mam wrażenie, że przyspiesza wyciszenie rumienia i wyprysku,stosuję także na powieki,
    + nawilża i delikatnie natłuszcza,
    + bezzapachowy,
    +cena.

Minusy:
    - podrażnioną skórę na początku niemiłosiernie piecze, ale możliwe, że jest to efekt mocznika, pieczenie po chwili mija,
    - opakowanie to dla mnie minus, odkręcana, mięka tuba.

Podsumowując bardzo fajny krem, kupiłam już go ponownie i sądzę, że zagości u mnie na stałe. Ma wprawdzie średni konserwant w składzie, ale czasem dla niepodrażnionej od AZS skóry można pójść na kompromis.
    W kwestii współpracy z makijażem się nie wypowiem, bo nie używam, na dzień kremy z filtrem, ten ewentualnie w razie potrzeby jako podkład pod filtry. Wydajności też nie ocenię, bo jako mój faworyt w okresach przesuszu był używany bardzo często.

Sucharom zdecydowanie polecam.

Chcesz pochwalić MariaFrancesca za czytelną i pomocną recenzję?