Balea, Professional, Locken Spulung (Odżywka do włosów kręconych)

Balea, Professional, Locken Spulung (Odżywka do włosów kręconych)

Perfekcyjne loki, optymalne odżywienie. Odżywia włosy, stają się jedwabiście miękkie, bez obciążania. Kompleks z pantenolem zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Oswaja kręcone i niesforne włosy. Delikatnie wygładza powierzchnię włosów - dla odbicia światła.

A dla mnie hit!

Widzę, że odżywka zbiera baty, co mocno mnie dziwi, bo zawsze gdy jestem w DM robię jej spory zapas. Dość podobna zarówno w działaniu, jak i z opakowania do Isanowej wersji odżywki do włosów kręconych, ale jednak Balea służy mi bardziej. Konsystencja jest dość ciężka i treściwa, ale w dalszym ciągu to odżywka o niskim ryzyku przetłuszczenia i nadmiernego obciążenia włosów. Cudownie za to działa na zdyscyplinowanie loków i pięknie definiuje ich skręt. Moje włosy są po niej sprężyste, lśniące i świetnie odżywione. Najwyraźniej wyjątkowo służy im ta mieszanka składników, choć teoretycznie ten skład to żadna rewelacja - ale już się nauczyłam, że czasem to co w teorii powinno działać idealnie, w praktyce może się nie sprawdzić wcale. Kupuję więc Baleę przy każdej okazji nie oglądając się na słabe opinie, a wszystkim polecam testy, bo a nuż podpasuje, zwłaszcza że cena z tych niższych.

Bubel

Produkt zamknięty jest w tubie, wykonanej z miękkiego plastiku, która "stoi na głowie". Odżywka ma konsystencje koloru białego. Zapach jest bardzo chemiczny. Na włosach utrzymuje się aż do następnego umycia. Odżywka Balea \'Locken Spulung\' strasznie obciążała moje włosy, wypróbowałam ją na wiele sposobów - nakładałam ją w mniejszym/większych ilościach, trzymałam ją krócej i dłużej - ale efekt był za każdym razem bardzo podobny. Odżywka do tego stopnia obciążała moje włosy, że efektem tego były prawie proste włosy, jedynie końcówki lekko falowały się, ale jednocześnie (końcówki) były też spuszone. Dużym plusem tej odżywki jest to, że bardzo dobrze nawilża włosy i to chyba jedyny plus. Na pewno już nigdy więcej nie kupię tej odżywki ponownie.

nie warta zachodu.

O produktach z Balei słyszałam już wiele dobrego. Tą odżywkę dostałam w prezencie i byłam bardzo ciekawa efektów po jej regularnym stosowaniu.

Odżywka zamknięta jest w tubie, której grafika już nieco różni się od tej przedstawionej tu na zdjęciu. Opakowanie mało poręczne, bo pod koniec źle wydobywa się produkt ze środka.
Konsystencję ma kremową, nie za gęstą, nie za rzadką, o bardzo delikatnym, ledwo wyczuwalnym zapachu, którego, jak można się domyślić, absolutnie nie czuć na włosach.

Jeżeli chodzi o jej działanie, to niestety, ale szału nie robi. Przeznaczona jest do włosów kręconych, aby podkreślić skręt loków. W sumie to jeszcze nie spotkałam się z odżywką, która rzeczywiście dobrze radziłaby sobie w tym temacie, no i tu jest nie inaczej. Delikatnie, mało spektakularnie nawilża włosy i rzeczywiście ich nie obciąża. Jest tania, mało wydajna i trudno dostępna. Nie warto kombinować, jak ją dostać, bo na tle innych odżywek wypada naprawdę słabo.

Nie polecam. Nie zaszkodzi, ale też nie pomoże.

Bez szału.

Słowem wstępu napiszę, że mam włosy do ramion, które mocno się falują. Jednak pozostawione same sobie sprawiają, że mam taką fryzurę ni w 5 ni w 10; ni to loki ni to fale ni to proste. ;/ Więc muszę te swoje kłaki w którąś stronę wspomagać, dokręcić lub doprostować. Mniej czasu i temperatury wymaga ode mnie ta wersja kręcona, więc postanowiłam spróbować tej odzywki, w nadziei, że może ona mi pomoże bez obciążania uzyskać ładną fryzurkę. Niestety. Po jej użyciu włosy kręcą mi się tak jak i bez żadnej odzywki. Są napuszone i matowe. Nie widzę różnicy w mojej fryzurze po zastosowaniu tego kosmetyku i bez niego. Chyba jednak potrzebuję jakiejś dawki silikonów, by dociążyć te moje pudelki. :(

Używam tego produktu od: przez miesiąc

Przyjemna do działania na niesprzyjające warunki, raczej bez fajerwerków odżywczych

Zgłosiłam produkt, to i przyszedł czas na ocenę :)
Zamówiłam sobie od znajomej ten produkt z ciekawości właściwie, jak na moich falkach podziała i tym sposobem się zjawił u mnie.

W odżywce mamy
- składniki kondycjonujące: Polyquaternium-47,Polyurethane-14, AMP-Acrylates Copolymer,
- panthenol,
- proteiny: Hydrolyzed Wheat Protein (pszenicy), Hydrolyzed Corn Protein (kukurydzy), Hydrolyzed Soy Protein (soi) - ze względu na wielkocząsteczkowość działanie raczej kondycjonujące, po zapachu w składzie
- gliceryna wysoko, ale nie powinna robić większych szkód w postaci puszenia.

W założeniu odżywka ta ma zdefiniować loki i sprawić, że włosy będą pogodoodporne, czyli bez puchu przy większej wilgotności powietrza.

Jak zachowują się włosy z tą odżywką?
- fale są zdefiniowane, ale nie ma co liczyć na podbicie skrętu; w każdym razie na pewno będą wyglądać w miarę fajnie, a nie jak bezkształtna masa,
- nie obciąża włosów, nie powoduje szybszego przetłuszczania,
- uodparnia włosy na wzmożoną wilgotność, broni je przed spuszeniem - moja tajna broń na dość deszczową wiosnę, mogłam bez obaw iść do ludzi bez strachu, że będę potem mieć kokodżambo,
- delikatnie ułatwia rozczesywanie,
- nie czuć żadnego odżywienia, nie nadaje dodatkowego blasku.

Ponadto:
-> bardzo wygodna tuba, z której można wydobyć odżywkę do końca i łatwo się przecina,
-> wydajna, bo nie trzeba jej zbyt dużo na włosy
-> tania (gdyby nie konieczność sprowadzania od zachodniego sąsiada)

Jak widać, odżywka ta ma sporo plusów, jednak więcej u mnie nie zagości. Chodzi o to, że lubię, jak oprócz doraźnego działania widzę jakieś dobroczynne działanie na włosy, jednak nie z Baleą te numery. Mimo to nie demonizuję jej, bo pomaga ujarzmić i zdefiniować falki bez zbytniego obciążenia.

Używam tego produktu od: maja
Ilość zużytych opakowań: 200 ml

:) włosy nieobciążone
:) dobrze podkreślone loki
:) ułatwia rozczesywanie
:) ogranicza ucieczkę wody
:) opakowanie można łatwo przeciąć
:) produkt da się wydobyć do ostatniego maźnięcia
:) niedrogi

:) / :( konieczność uważania na wielkocząsteczkowe proteiny - nie każde włosy lubią ten rodzaj antystatyków
:) / :( niezgodny z cg - trzeba pamiętać o oczyszczaniu włosów co jakiś czas

:( dostępny tylko w DM lub przez internet
:( brak wzrastającego efektu odżywienia włosa od środka
:( z uwagi na powyższe konieczne jest wzbogacanie
:( mało wydajny