Bioderma, Sebium Global (Krem do cery trądzikowej)

Powiększ Bioderma, Sebium Global (Krem do cery trądzikowej)

Zgłoszony przez przemo132

Produkt nowej generacji, który działa globalnie na przyczyny i objawy trądziku:
- eliminuje krosty i zaskórniki,
- reguluje ilość i jakość łoju (sebum) do poziomu takiego jak w zdrowej skórze, dzięki wyjątkowej opatentowanej kombinacji bazującej na najnowszym odkryciu dermatologicznym Bakuchiol i Fluidactiv, która ogranicza powstawanie zmian trądzikowych,
- redukuje nadmierną produkcję łoju (sebum),
- glukonian cynku 3% łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia,
- wygładza i poprawia stan skóry, ma działanie delikatnie złuszczające,
- długotrwale nawilża (8 godzin),
- lekka konsystencja, szybko się wchłania,
- jest hipoalergiczny,
- nie zatyka porów,
- bardzo dobrze tolerowany.
Należy stosować 1 lub 2 razy dziennie na oczyszczoną skórę twarzy (najlepiej przy użyciu Sebium Gel Moussant i/lub Sébium H2O). Unikać kontaktu z oczami. Zawiera kwas salicylowy.

Skład: Aqua/Water/Eau, C12-13 Alkyl Lactate, Dipropylene Glycol, Citric Acid, Cyclopentasiloxane, Sodium Hydroxide, Glycerin, Zinc Gluconate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Salicylic Acid, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Silica, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum, Arachidyl Glucoside, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Glycyrrhetinic Acid, Propylene Glycol, Polysorbate 60, Caprylic/Capric Triglyceride, Bakuchiol, Squalane, Fragrance (Parfum). [Bi 673]

• ten krem to dla mnie zagadka
  • Daję trzy gwiazdki bo tak naprawdę nie wiem co o nim myśleć. Stosowałam go dość krótko bo po jakichś dwóch tygodniach przesuszył mi skórę i się go pozbyam. Używałam go raz dziennie, na noc. Zdarzało się, że po jego zastosowaniu skóra mnie piekła, ale z czasem przyzwyczaiła się. W tym czasie muszę przyznać, iż był lekki efekt polepszenia się stanu mojej skóry, zaskórniki stały się jakby mniejsze.
    \nPo przeczytaniu opini na wizażu widzę, że trzeba było dać mu szansę skoro już go kupiłam, może stosować na przemiennie z czymś bardziej nawilżającym, albo może na dzień pod makijaż, a na noc coś nawilżającego.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić iwonet za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale...
  • Krem spełnia swoją funkcje co do założenia przeznaczenia do określonego typu skóry.

Kupuję go w promocji za 30zł. Na stałe zagościł w mojej kosmetyczce, ponieważ:
    + nie zapycha
    + dobra konsystencja: wodnista
    + trochę nawilża
    + ujednolica skórę pod warunkiem, że nie jest podrażniona
    + idealnie nadaje się pod makijaż, przedłuża jego trwałość
    + szybko się wchłania do całkowitego matu
    + skóra jest gładka przez cał dzień
    + bije na łep na szyje wszelkie kremy matujące, bo sam matuje chyba najlepiej z wszystkich kremów jakie stosowałam (Vichy, LRP, Bielenda, Iwostin...)
    + bardzo wydajny
    +pięknie pachnie

Minusy:
    - przy podrażneniach szczypie i zaczerwienia skórę (pewnie ze względu na zawartość kwasów)

Nie wiem czy leczy z trądziku, ale na pewno go nie nasila/wywołuje.

Ilość zużytych opakowań: 3-4?

Chcesz pochwalić Paulla787 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wysusza i podrażnia
  • Krem poleciła mi pani dermatolog więc zaufałam jej chociaż serce mnie bolało przy kasie. Wiązałam z tym kremem duże nadzieje ale już przy pierwszym użyciu zeszłam na ziemię. Skóra piekła mnie tak mocno że musiałam zmyć i nałożyć inny krem. Robiłam jeszcze kilka podejść- dalej szczypało i piekło, chociaż trochę mniej. Krem oprócz podrażnienia skóry nie zrobił nic więc sobie odpuściłam. Po dwóch miesiącach chciałam dać mu drugą szansę- niepotrzebnie.

Jeśli masz mniej wrażliwą cerę to może Tobie nie zrobi krzywdy ale myślę że i tak zdecydowanie nie jest wart swojej ceny, jest masa dużo tańszych i lepszych produktów.

Używam tego produktu od: 4 miesiące temu- kilka użyć
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż połowa tubki

Chcesz pochwalić Yenna_N za czytelną i pomocną recenzję?
  • lipa!
  • Produkt kupiłam w promocji za 29 zł. Uważam, że były to pieniądze wyrzucone w błoto. Krem nie przyniósł żadnych efektów, ponadto bardzo podrażnił skórę twarzy, wysuszył cerę ( tak, że skóra na nosie schodziła płatami ), oraz potworzyły mi się po nim zajady.

Z plusów:
    + skóra się po nim nie błyszczała
    + faktycznie redukował wytwarzanie sebum
    + nadaje się pod makijaż

+/- porów chyba nie zatykał, ale nie mogę tego jednoznacznie określić

Z minusów:
    - właściwie nie przyniósł żadnych efektów
    - nie zwalczał pryszczów, krost, ani zaskórników
    - poważnie podrażnił moją cerę, była ogromnie zaczerwieniona, ściągnięta i swędząca
    - zapewnienie producenta o nawilżeniu jest moim zdaniem śmieszne
    - cena niby przystępna, ale nie na takie efekty ( a wręcz ich brak )

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić 81blackswan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyszedł na ratunek
  • O kremie przypomniałam sobie niedawno, po fatalnych efektach wizyty u kosmetyczki. Po masażu olejkiem na bazie parafiny, miałam totalną masakrę na twarzy - zapchane pory, wysyp trądziku, TRAGEDIA!!! Oświeciło mnie w Super-Pharmie i całe szczęście! Krem uspokoił podrażnioną cerę, przyspieszył gojenie, a ze stanów ropnych jakby wyciągnął płyn i spowodował zmniejszenie się wykwitów. Teraz moje czoło już nie jest jedną wielką grudą - widzę normalna skórę. Z jego pomocą dochodzę do stanu normalności.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić ssquirrel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dużo nie robi
  • Mam cerę tłustą, trądzikową z rozszerzonymi porami.

Plusy:
    -cena jest nawet przystępna jak na apteczny krem
    -ogranicza wydzielanie sebum
    -wygodne opakowanie
    -bardzo wydajny
    -jest dobrą bazą pod makijaż
    -nie wysusza skóry

Minusy:
    -nie matuje, a nawet nabłyszcza. Po aplikacji moja cera jest gładka i miękka, ale mocno odbijam światło. W ciągu dnia tylko raz muszę użyć bibułek matujących jednak minimalne wydzielanie sebum nie idzie w parze z matem
    -Nie działa w ogóle na wypryski
    -Moja cera w ogóle po nim lepiej nie wygląda, a pory jak były tak są rozszerzone.
    -mnie lekko zapycha

Produkt można wypróbować, ale jego działanie pupy nie urywa. Osobiście wolę Pore Refiner z tej samej firmy - wysusza z czasem, ale mnie nie zapycha i wizualnie matuje.

Używam tego produktu od: ok 3-4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kori_Yoitama za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nie robi.
  • Używałam go jakiś rok temu. Ten krem kompletnie nie pomaga, a wręcz przeciwnie - skóra po dłuższym czasie stosowania zaczyna się robić wrażliwa, po nałożeniu kremu skóra szczypie i zaczerwienia się. Po jakimś czasie stan zapalny ustępuje co prawda, ale jednak krem bardzo wysusza i uwrażliwia skórę. Nie zwalcza krostek, nawet ich nie zmniejsza. Naprawdę lipa, a szkoda, bo generalnie lubię firmę Bioderma.

Używam tego produktu od: używałam przez miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Używam kremu od ponad pół roku, na zmianę z sebium pore refiner(którego używam od dość długiego czasu) i innymi kremami. Nie używam go codziennie. Nie mam problemu z trądzikiem, kłopot sprawia mi tłusta/mieszana cera, w dodatku bardzo wrażliwa w ostatnim czasie. Od kremu oczekiwałam matowienia i tego, że nie będzie zapychał. Lubię lekkie kremy. Ten taki jest, szybko się wchłania zostawiając skórę matową. Zapach typowy dla serii sebium. Niestety, często trudno nałożyć na niego podkład, czy nawet krem tonujący z tej samej serii. Tworzą się smugi i podkład się roluje. Mam wrażenie, że stosowany codziennie wysuszyłby cerę. Dlatego jak na początku wspomniałam, używam go na zmianę z innymi kremami i sprawuje się całkiem dobrze, matuje i nie zapycha. Nie jestem w stanie powiedzieć jak wpływa na typowe zmiany trądzikowe bo takich nie posiadam. Co ważne krem nie podrażnia skóry. Ogólnie, krem warty wypróbowania, polecam szukać w internecie bo w stacjonarnej aptece zapłaciłam za niego ponad 50 zł;/

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Wardruna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie nic nie robi
  • Jak dla mnie krem praktycznie nic nie zrobił, może jedynie lekko przeciwdziałał tworzeniu sie dużych wulkanów na policzkach(mimo mojej skóry wrażliwej w tych miejscach) no brodzie miałam lekki wysyp ale skóra wcale oczyszczona po nim nie była. Jesli chodzi o nawilżenie to niezbyt gdy używałam w zimie miałam skórę strasznie wysuszona na wiosnę było dużo lepiej. Podsumowując spodziewałam sie czegoś więcej po kosmetyku w takiej cenie.

Chcesz pochwalić elamic130 za czytelną i pomocną recenzję?
  • czary, ale na chwilę.
  • Nos. Miejsce newralgiczne, zawsze pokryte tłustym filtrem. Sebum wylewa się hektolitrami. Krem miał przeciwdziałać, zwężać pory, zmatowić.

Czary, nie czary?! Po pierwszym zastosowaniu ogromny szok - skóra przez 12h sucha, pory praktycznie niewidoczne.

Produkt przy pierwszej aplikacji działa cuda i to namacalne. Spełnia swoje zadanie od A do Z według obietnic producenta.

Każdego kolejnego dnia magia znika, produkt rozjeżdża się na skórze, nie wchłania się. Skóra po godzinie zaczyna wytwarzać jeszcze więcej sebum.

Efekt tzw. JOJO tylko w wersji "skóra". Jednorazowe zastosowanie powoduje blokadę kanalików łojotokowych. Całkowicie je zamyka, blokuje wydzielanie sebum. Uszczelnia ujścia porów jak silikon. Po tygodniu można przeżyć horror.

Po 9 dniach stosowania pojawiły się potwornie bolące zaskórniki. Doszło do całkowitego zapchania porów. Bród i łój zmieniły pod wpływem utleniania się kolor na ciemnożółty. Peeling i płyn micelarny nie pomogły. Potrzebna była interwencja dermatologa.

Zdecydowanie nie polecam. Produkt drogi, bardzo niewydajny. Składniki powodują zapychanie, ekstremalnie przesusza. Odwadnia naskórek, również skórę właściwą! Mocno alkoholowy zapach, chociaż producent zapewnia, że jest to kwas jabłkowy.

Do użytku po uprzedniej konsultacji z dermatologiem. Nigdy więcej nie sięgnę po ten produkt.

Używam tego produktu od: 01.10.2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie. praktycnie pełne.

Chcesz pochwalić radkon za czytelną i pomocną recenzję?