Bioderma, Sebium Global (Krem do cery trądzikowej)

Powiększ Bioderma, Sebium Global (Krem do cery trądzikowej)

Zgłoszony przez przemo132

Produkt nowej generacji, który działa globalnie na przyczyny i objawy trądziku:
- eliminuje krosty i zaskórniki,
- reguluje ilość i jakość łoju (sebum) do poziomu takiego jak w zdrowej skórze, dzięki wyjątkowej opatentowanej kombinacji bazującej na najnowszym odkryciu dermatologicznym Bakuchiol i Fluidactiv, która ogranicza powstawanie zmian trądzikowych,
- redukuje nadmierną produkcję łoju (sebum),
- glukonian cynku 3% łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia,
- wygładza i poprawia stan skóry, ma działanie delikatnie złuszczające,
- długotrwale nawilża (8 godzin),
- lekka konsystencja, szybko się wchłania,
- jest hipoalergiczny,
- nie zatyka porów,
- bardzo dobrze tolerowany.
Należy stosować 1 lub 2 razy dziennie na oczyszczoną skórę twarzy (najlepiej przy użyciu Sebium Gel Moussant i/lub Sébium H2O). Unikać kontaktu z oczami. Zawiera kwas salicylowy.

Skład: Aqua/Water/Eau, C12-13 Alkyl Lactate, Dipropylene Glycol, Citric Acid, Cyclopentasiloxane, Sodium Hydroxide, Glycerin, Zinc Gluconate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Salicylic Acid, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Silica, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum, Arachidyl Glucoside, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Glycyrrhetinic Acid, Propylene Glycol, Polysorbate 60, Caprylic/Capric Triglyceride, Bakuchiol, Squalane, Fragrance (Parfum). [Bi 673]

• Genialny krem
  • Zacznę od tego, że z serii Sebium od Bioderma miałam już Pore Refiner oraz Sebium Serum.
    Mam cerę mieszaną, w kierunku tłustej (w strefie T baaardzooo tłustej) i trądzikowej. Borykam się także z jej nadwrażliwością i tendencją do popękania naczynek.
    Krem moim zdaniem jest o niebo lepszy niż Effaclar Duo +, bo działa cały czas, od kremów Pahramceris z kwasem migdałowym, jest także lepszy od Pore Refiner, który się u mnie kompletnie nie sprawdził no i nieco lepszy od Sebium Serum.

PLUSY:
    - świetnie matuje, szybko się wchłania, wygładza buzię, oraz przedłuża trwałość makijażu i gdyby nie minusy pod względem makijażu ( patrz MINUSY ) stosowałabym go na dzień
    - nawilża
    - rozjaśnia i odżywia skórę
    - rzeczywiście łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia
    - eliminuje zaskórniki, krostki, pryszcze (nawet te wielkie bolące gule; kiedy czuję, że taka się dopiero wykluwa, smaruję nią kremem i na drugi dzień po guli ślad zaginął)
    - w pewnym stopniu rozjaśnia przebarwienia po trądziku
    - w połączeniu z żelem z tej serii oraz micelkiem zauważyłam ograniczenie wydzielania sebum
    - nie zapycha, nie podrażnia, nie uczula
    - zdecydowanie po nocy z tym kremem moja skóra jest w lepszej kondycji, to widać gołym okiem
    - nie zauważyłam łuszczącej się skóry
    - krem działa i to nie tylko przy jednej tubce (jak Effaclar), ale cały czas; skóra się na niego nie uodparnia
    - nie powoduje wysypu ani na początku stosowania, ani na końcu

MINUSY:
    - wydajność
    - mógłby lepiej sobie radzić z wągrami, porami
    - co do makijażu- krem świetnie matuje, itp. ale nie nadaje się po makijaż. Dlaczego? Podkład przez niego ciemnieje, a nałożenie podkładu jest strasznie ciężkie, krem się roluje, a razem z nim podkład, dodatkowo krem lubi podkreślać suche skórki, dlatego Global stosuję tylko i wyłącznie na noc, a szkoda, bo nie miałam lepiej matującego kremu

Mimo wszystko, to najlepszy krem na trądzik jaki do tej pory używałam. Zużyłam już dwa opakowania i na tym nie poprzestanę. Jest lepszy niż Serum pod wieloma względami, chociaż serum lepiej sobie radzi z przebarwieniami (w końcu Serum posiada 15% kwasu glikolowego). Po Global mam zamiar sięgnąc po Al, zobaczymy czy go przebije

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić paulla777 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Nie cudotwórca ale przyzwoity
  • Kupiłam go po tym, jak nagle moja skóra zaczęła strajkować przy stosowaniu mojego wieloletniego ulubieńca Effaclar Due z LRP. Na początku również dokuczało mi pieczenie po aplikacji, ale trzeba dać skórze trochę czasu na przyzwyczajenie się do działania kwasów. Pieczenie generalnie minęło po ok. 3 tygodniach ale powraca czasami gdy skóra jest bardziej niż zwykle wrażliwa, w tym np. dzień po peelingu. Zaczerwienienie u mnie nie występowało, ale muszę też przyznać, że moja skóra nie jest skłonna do podrażnień a dodatkowo zaprawiona w stosowaniu różnych specyfików z kwasami więc wierzę, że dla kogoś o skórze bardziej delikatnej, może być to duży minus. Z drugiej strony, uważam że dla osób o cerze problematycznej umiarkowane ale regularne działanie kwasów jest nie tylko pożądane ale wręcz zbawienne, więc warto przygodę z kwasami kiedyś zacząć (czy akurat od tego produktu to zależy od Waszej cery)

Inne plusy:
    + cena poniżej 30pln na promocji w superpharm, które zdarzają sie b.często to całkiem nieźle jak na dermokosmetyk
    + estetyczne i co najważniejsze higieniczne opakowanie (nie wsadzamy palca czy szpatułki do środka opakowania)
    + brak efektu zapychania
    + brak błyszczenia
    + delikatne spłycenie zaskórników i wyciszenie stanów zapalnych
    + dobra współpraca z innymi specyfikami do cery problematycznej (nie jest na tyle silny by dodatkowo powodować podrażnienia w dłuższym terminie, a jednocześnie dość skuteczny by trzymać skórę w ryzach w ciągu dnia i nie zaprzepaścić rezultatów wieczornej, zazwyczaj kluczowej w działaniu pielęgnacji)
    + wrażenie ukojonej, zmatowionej skóry
    + przyjemny zapach

+/- świetny pod makijaż o ile tylko odczekamy chwilę (ok. 5 min) z aplikacją podkładu po nałożeniu kremu,
    inaczej duże prawdopodobieństwo rolowania

- uczucie pieczenia i podrażnienia przy aplikacji.

Jak dla mnie świetny zastępca Effaclar Duo, zdecydowanie lepszy od niego jako baza pod makijaż i w matowieniu skóry, chyba trochę jednak gorszy (nieznacznie) w działaniu na aktywne wypryski.

Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić bociankaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • ten krem to dla mnie zagadka
  • Daję trzy gwiazdki bo tak naprawdę nie wiem co o nim myśleć. Stosowałam go dość krótko bo po jakichś dwóch tygodniach przesuszył mi skórę i się go pozbyam. Używałam go raz dziennie, na noc. Zdarzało się, że po jego zastosowaniu skóra mnie piekła, ale z czasem przyzwyczaiła się. W tym czasie muszę przyznać, iż był lekki efekt polepszenia się stanu mojej skóry, zaskórniki stały się jakby mniejsze.
    \nPo przeczytaniu opini na wizażu widzę, że trzeba było dać mu szansę skoro już go kupiłam, może stosować na przemiennie z czymś bardziej nawilżającym, albo może na dzień pod makijaż, a na noc coś nawilżającego.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić iwonet za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale...
  • Krem spełnia swoją funkcje co do założenia przeznaczenia do określonego typu skóry.

Kupuję go w promocji za 30zł. Na stałe zagościł w mojej kosmetyczce, ponieważ:
    + nie zapycha
    + dobra konsystencja: wodnista
    + trochę nawilża
    + ujednolica skórę pod warunkiem, że nie jest podrażniona
    + idealnie nadaje się pod makijaż, przedłuża jego trwałość
    + szybko się wchłania do całkowitego matu
    + skóra jest gładka przez cał dzień
    + bije na łep na szyje wszelkie kremy matujące, bo sam matuje chyba najlepiej z wszystkich kremów jakie stosowałam (Vichy, LRP, Bielenda, Iwostin...)
    + bardzo wydajny
    +pięknie pachnie

Minusy:
    - przy podrażneniach szczypie i zaczerwienia skórę (pewnie ze względu na zawartość kwasów)

Nie wiem czy leczy z trądziku, ale na pewno go nie nasila/wywołuje.

Ilość zużytych opakowań: 3-4?

Chcesz pochwalić Paulla787 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wysusza i podrażnia
  • Krem poleciła mi pani dermatolog więc zaufałam jej chociaż serce mnie bolało przy kasie. Wiązałam z tym kremem duże nadzieje ale już przy pierwszym użyciu zeszłam na ziemię. Skóra piekła mnie tak mocno że musiałam zmyć i nałożyć inny krem. Robiłam jeszcze kilka podejść- dalej szczypało i piekło, chociaż trochę mniej. Krem oprócz podrażnienia skóry nie zrobił nic więc sobie odpuściłam. Po dwóch miesiącach chciałam dać mu drugą szansę- niepotrzebnie.

Jeśli masz mniej wrażliwą cerę to może Tobie nie zrobi krzywdy ale myślę że i tak zdecydowanie nie jest wart swojej ceny, jest masa dużo tańszych i lepszych produktów.

Używam tego produktu od: 4 miesiące temu- kilka użyć
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż połowa tubki

Chcesz pochwalić Yenna_N za czytelną i pomocną recenzję?
  • lipa!
  • Produkt kupiłam w promocji za 29 zł. Uważam, że były to pieniądze wyrzucone w błoto. Krem nie przyniósł żadnych efektów, ponadto bardzo podrażnił skórę twarzy, wysuszył cerę ( tak, że skóra na nosie schodziła płatami ), oraz potworzyły mi się po nim zajady.

Z plusów:
    + skóra się po nim nie błyszczała
    + faktycznie redukował wytwarzanie sebum
    + nadaje się pod makijaż

+/- porów chyba nie zatykał, ale nie mogę tego jednoznacznie określić

Z minusów:
    - właściwie nie przyniósł żadnych efektów
    - nie zwalczał pryszczów, krost, ani zaskórników
    - poważnie podrażnił moją cerę, była ogromnie zaczerwieniona, ściągnięta i swędząca
    - zapewnienie producenta o nawilżeniu jest moim zdaniem śmieszne
    - cena niby przystępna, ale nie na takie efekty ( a wręcz ich brak )

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić 81blackswan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyszedł na ratunek
  • O kremie przypomniałam sobie niedawno, po fatalnych efektach wizyty u kosmetyczki. Po masażu olejkiem na bazie parafiny, miałam totalną masakrę na twarzy - zapchane pory, wysyp trądziku, TRAGEDIA!!! Oświeciło mnie w Super-Pharmie i całe szczęście! Krem uspokoił podrażnioną cerę, przyspieszył gojenie, a ze stanów ropnych jakby wyciągnął płyn i spowodował zmniejszenie się wykwitów. Teraz moje czoło już nie jest jedną wielką grudą - widzę normalna skórę. Z jego pomocą dochodzę do stanu normalności.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić ssquirrel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dużo nie robi
  • Mam cerę tłustą, trądzikową z rozszerzonymi porami.

Plusy:
    -cena jest nawet przystępna jak na apteczny krem
    -ogranicza wydzielanie sebum
    -wygodne opakowanie
    -bardzo wydajny
    -jest dobrą bazą pod makijaż
    -nie wysusza skóry

Minusy:
    -nie matuje, a nawet nabłyszcza. Po aplikacji moja cera jest gładka i miękka, ale mocno odbijam światło. W ciągu dnia tylko raz muszę użyć bibułek matujących jednak minimalne wydzielanie sebum nie idzie w parze z matem
    -Nie działa w ogóle na wypryski
    -Moja cera w ogóle po nim lepiej nie wygląda, a pory jak były tak są rozszerzone.
    -mnie lekko zapycha

Produkt można wypróbować, ale jego działanie pupy nie urywa. Osobiście wolę Pore Refiner z tej samej firmy - wysusza z czasem, ale mnie nie zapycha i wizualnie matuje.

Używam tego produktu od: ok 3-4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kori_Yoitama za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nie robi.
  • Używałam go jakiś rok temu. Ten krem kompletnie nie pomaga, a wręcz przeciwnie - skóra po dłuższym czasie stosowania zaczyna się robić wrażliwa, po nałożeniu kremu skóra szczypie i zaczerwienia się. Po jakimś czasie stan zapalny ustępuje co prawda, ale jednak krem bardzo wysusza i uwrażliwia skórę. Nie zwalcza krostek, nawet ich nie zmniejsza. Naprawdę lipa, a szkoda, bo generalnie lubię firmę Bioderma.

Używam tego produktu od: używałam przez miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Używam kremu od ponad pół roku, na zmianę z sebium pore refiner(którego używam od dość długiego czasu) i innymi kremami. Nie używam go codziennie. Nie mam problemu z trądzikiem, kłopot sprawia mi tłusta/mieszana cera, w dodatku bardzo wrażliwa w ostatnim czasie. Od kremu oczekiwałam matowienia i tego, że nie będzie zapychał. Lubię lekkie kremy. Ten taki jest, szybko się wchłania zostawiając skórę matową. Zapach typowy dla serii sebium. Niestety, często trudno nałożyć na niego podkład, czy nawet krem tonujący z tej samej serii. Tworzą się smugi i podkład się roluje. Mam wrażenie, że stosowany codziennie wysuszyłby cerę. Dlatego jak na początku wspomniałam, używam go na zmianę z innymi kremami i sprawuje się całkiem dobrze, matuje i nie zapycha. Nie jestem w stanie powiedzieć jak wpływa na typowe zmiany trądzikowe bo takich nie posiadam. Co ważne krem nie podrażnia skóry. Ogólnie, krem warty wypróbowania, polecam szukać w internecie bo w stacjonarnej aptece zapłaciłam za niego ponad 50 zł;/

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Wardruna za czytelną i pomocną recenzję?