Bioderma, Sebium Global (Krem do cery trądzikowej)

Powiększ Bioderma, Sebium Global (Krem do cery trądzikowej)

Zgłoszony przez przemo132

Produkt nowej generacji, który działa globalnie na przyczyny i objawy trądziku:
- eliminuje krosty i zaskórniki,
- reguluje ilość i jakość łoju (sebum) do poziomu takiego jak w zdrowej skórze, dzięki wyjątkowej opatentowanej kombinacji bazującej na najnowszym odkryciu dermatologicznym Bakuchiol i Fluidactiv, która ogranicza powstawanie zmian trądzikowych,
- redukuje nadmierną produkcję łoju (sebum),
- glukonian cynku 3% łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia,
- wygładza i poprawia stan skóry, ma działanie delikatnie złuszczające,
- długotrwale nawilża (8 godzin),
- lekka konsystencja, szybko się wchłania,
- jest hipoalergiczny,
- nie zatyka porów,
- bardzo dobrze tolerowany.
Należy stosować 1 lub 2 razy dziennie na oczyszczoną skórę twarzy (najlepiej przy użyciu Sebium Gel Moussant i/lub Sébium H2O). Unikać kontaktu z oczami.

• Nic nie robi.
  • Używałam go jakiś rok temu. Ten krem kompletnie nie pomaga, a wręcz przeciwnie - skóra po dłuższym czasie stosowania zaczyna się robić wrażliwa, po nałożeniu kremu skóra szczypie i zaczerwienia się. Po jakimś czasie stan zapalny ustępuje co prawda, ale jednak krem bardzo wysusza i uwrażliwia skórę. Nie zwalcza krostek, nawet ich nie zmniejsza. Naprawdę lipa, a szkoda, bo generalnie lubię firmę Bioderma.

Używam tego produktu od: używałam przez miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Używam kremu od ponad pół roku, na zmianę z sebium pore refiner(którego używam od dość długiego czasu) i innymi kremami. Nie używam go codziennie. Nie mam problemu z trądzikiem, kłopot sprawia mi tłusta/mieszana cera, w dodatku bardzo wrażliwa w ostatnim czasie. Od kremu oczekiwałam matowienia i tego, że nie będzie zapychał. Lubię lekkie kremy. Ten taki jest, szybko się wchłania zostawiając skórę matową. Zapach typowy dla serii sebium. Niestety, często trudno nałożyć na niego podkład, czy nawet krem tonujący z tej samej serii. Tworzą się smugi i podkład się roluje. Mam wrażenie, że stosowany codziennie wysuszyłby cerę. Dlatego jak na początku wspomniałam, używam go na zmianę z innymi kremami i sprawuje się całkiem dobrze, matuje i nie zapycha. Nie jestem w stanie powiedzieć jak wpływa na typowe zmiany trądzikowe bo takich nie posiadam. Co ważne krem nie podrażnia skóry. Ogólnie, krem warty wypróbowania, polecam szukać w internecie bo w stacjonarnej aptece zapłaciłam za niego ponad 50 zł;/

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Wardruna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie nic nie robi
  • Jak dla mnie krem praktycznie nic nie zrobił, może jedynie lekko przeciwdziałał tworzeniu sie dużych wulkanów na policzkach(mimo mojej skóry wrażliwej w tych miejscach) no brodzie miałam lekki wysyp ale skóra wcale oczyszczona po nim nie była. Jesli chodzi o nawilżenie to niezbyt gdy używałam w zimie miałam skórę strasznie wysuszona na wiosnę było dużo lepiej. Podsumowując spodziewałam sie czegoś więcej po kosmetyku w takiej cenie.

Chcesz pochwalić elamic130 za czytelną i pomocną recenzję?
  • czary, ale na chwilę.
  • Nos. Miejsce newralgiczne, zawsze pokryte tłustym filtrem. Sebum wylewa się hektolitrami. Krem miał przeciwdziałać, zwężać pory, zmatowić.

Czary, nie czary?! Po pierwszym zastosowaniu ogromny szok - skóra przez 12h sucha, pory praktycznie niewidoczne.

Produkt przy pierwszej aplikacji działa cuda i to namacalne. Spełnia swoje zadanie od A do Z według obietnic producenta.

Każdego kolejnego dnia magia znika, produkt rozjeżdża się na skórze, nie wchłania się. Skóra po godzinie zaczyna wytwarzać jeszcze więcej sebum.

Efekt tzw. JOJO tylko w wersji "skóra". Jednorazowe zastosowanie powoduje blokadę kanalików łojotokowych. Całkowicie je zamyka, blokuje wydzielanie sebum. Uszczelnia ujścia porów jak silikon. Po tygodniu można przeżyć horror.

Po 9 dniach stosowania pojawiły się potwornie bolące zaskórniki. Doszło do całkowitego zapchania porów. Bród i łój zmieniły pod wpływem utleniania się kolor na ciemnożółty. Peeling i płyn micelarny nie pomogły. Potrzebna była interwencja dermatologa.

Zdecydowanie nie polecam. Produkt drogi, bardzo niewydajny. Składniki powodują zapychanie, ekstremalnie przesusza. Odwadnia naskórek, również skórę właściwą! Mocno alkoholowy zapach, chociaż producent zapewnia, że jest to kwas jabłkowy.

Do użytku po uprzedniej konsultacji z dermatologiem. Nigdy więcej nie sięgnę po ten produkt.

Używam tego produktu od: 01.10.2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie. praktycnie pełne.

Chcesz pochwalić radkon za czytelną i pomocną recenzję?
  • hmm...
  • pierwsze zastosowanie.. wow
    natomiast każde kolejne... o matko, przestaje działać

chyba pierwsze użycie to tzw efekt placebo. naczytalam sie i myślałam że i u mnie działa...

niestety po dłuższym zastosowaniu:
    - nie matuje na długo, max 1 h
    - nie zwęża porów
    - nie likwiduje wyprysków ani zaskórników..

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu

Chcesz pochwalić emila19882 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Widocznie zmniejsza zaczerwienienia
  • Bardzo dobrej jakości krem.
    Widocznie zmniejsza zaczerwienienia !
    Autentycznie reguluje wydzielanie sebum.
    Bardzo szybko się wchłania, idealnie się nadaje jaka baza pod makijaż. Praktycznie nie zauważyłam aby był niekompatybilny z jakimkolwiek podkładem.
    Cena odnosi się idealnie do jakości produktu.
    Polecam.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 dużego

Chcesz pochwalić Fiurka za czytelną i pomocną recenzję?
  • spełnił wszystkie dane obietnice
  • Używam produktu od 3 miesiecy , wcześniej około 2 lata używałam równie dobry krem URIAGE HYSEAC musiałam jednak zmienić kosmetyk ponieważ do poprzedniego moja cera przyzwyczaiła sie . tym sposobem w aptece trafiłam na BIODERMA SEBIUM GLOBAL . Kosmetyk okazał sie strzałem w 10 !
    - świetnie i długotrwale matuje
    - przyjemnie delikatnie pachnie
    - wchłania sie idealnie ( nie roluje i nie zwija sie )
    - idealny pod podkład
    - po miesiacu stosowania moja cera wyraznie poprawiła sie . Nie świeci się , kolor znacznie sie wyrównał , zaskurniki zniknęły , nie pojawiają sie nowe a nawet jeśli to w znikomej ilości .
    Odejmuje poł gwaizdki ze wzgledu na pieczenie ( chwilowe ) które towarzyszy kazdej aplikaji jednak producent zapewnia ze jest to normalna reakcja i faktycnzie trwa to kilka sekund ale w zamian za efetkt koncowy warto
    POLECAM

Chcesz pochwalić MALEMILI88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak narazie najlepszy
  • Mam cerę mieszaną. Tłuste czoło a policzki suche.
    To na policzkach mam dużo zaskróników, które pojawiły się po zapychającym podkładzie (Rimmel, Wake Me Up Make Up Foundation - podkład rozświetlający).
    Woda z kranu wysuszyła mi skórę, więc teraz używam tylko płynu micelarnego do zmywania makijażu.

Przez pewien czas stosowałam różne kremy ale żaden mi nie pomógł. Poprosiłam o próbkę tego kremu w aptece i już po paru dniach zauważyłam dużą poprawę na skórze.
    Ten i tylko ten produkt, jak narazie pomógł mi w walce z większością zaskórników.
    +Widoczne większe pryszcze oraz zaskórniki się zmniejszyły, a mniejsze całkowicie znikły.
    +Koloryt skóry również sie poprawił i o dziwo cera stała się duzo przyjemniejsza w dotyku (żaden inny krem tego nie poprawił wcześniej).
    +Podoba mi się delikatny zapach oraz konsystencja niczego sobie.

Odejmują gwiazdkę za to, że nie pomógł na 100% tylko w 70 jak narazie, oraz za to, że po nałożeniu go a potem podkładu podkład sie roluję.
    Tak więc stosuję go na wieczór, albo w wolny dzień, kiedy nie nakładam fluidu. Pod podkład nakladam tylko bazę.

Dziewczyny, które mają problemy z zaskórnikami, wągrami itp. same powinny przetestować parę kremów. Osobiście polecam testowanie wyłącznie produktów aptecznych na takie dolegliwości, gdyż drogeryjne kremy, nawet te do cery mieszanej NIE są pomoce - tak było w moim przypadku.
    Podkład, kolorówkę można kupić w drogeri ale po dobry krem zapraszam do apteki. Wystarczy poprosić o pare próbek a potem kupić najlepszy do Waszych problemów skórnych.

Jak narazie zostaję przy Sebium Global do wiosny.

Chcesz pochwalić sandra pazura za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropnie swędzi mnie po nim twarz!!
  • Produkty Biodermy z serii Sebium uzywam od dobrych kilku lat. Niedawno zdecydowalam się na zakup tego kremu i jestem bardzo negatywnie zaskoczona! Mianowicie: po każdej aplikacji skóra robi sie czerwona i baaardzo mnie swędzi! Aż do niedowytrzymania, muszę od razu zmyć ten krem. Szkoda, że nie mogę poznać jego działania.Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1/6 jednego

Chcesz pochwalić bruissant za czytelną i pomocną recenzję?
  • Leczy!
  • Jeszcze nigdy krem >globalny< do cery trądzikowej mnie tak pozytywnie nie zaskoczył. Zwykle i te apteczne i drogeryjne specyfiki miały poważne wady - zbytnio wysuszały, zapychały, podrażniały, albo zwyczajnie - nic nie robiły. W tym przypadku krem poradził sobie z niedoskonałościami na każdym etapie - od podskórnych, swędzących zmian, krostek, rozdrapanych ranek. Nie wysusza, nie zapycha. Wygładza i łagodzi. A zmiany - leczy. Ogólny stan skóry poprawił się już po paru dniach. Uzywam razem z żelem myjącym i kremem tonującym Biodermy.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: niepełne opakowanie

Chcesz pochwalić gawisz za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij