Flos Lek, Pielęgnacja Cery Naczynkowej, Krem nawilżający

Powiększ Flos Lek, Pielęgnacja Cery Naczynkowej, Krem nawilżający

Zgłaszająca osoba: jerzyk

Krem nawilżający przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Może być stosowany na dzień i na noc. Także pod makijaż. Krem znakomicie nawilża, delikatnie natłuszcza skórę, przywracając jej fizjologiczny odczyn PH. Chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Regularnie stosowany zmniejsza zaczerwienienie skóry oraz skłonność do pękania naczynek krwionośnych.

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Paraffinum Liquidum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Decyl Oleate, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Aleuritic Acid, Faex, Glycoproteins, Propylene Glycol, Arnica Montana Herb Extract, Arnica Chamissonis Herb Extract, Viola Tricolor Herb Extract, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Gingko Biloba Leaf Extract, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Panthenol, Dimethicone, Triethanolamine, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA. (16.01.2011)

Cena: ok. 10zł / 50ml

• Nie nadaje się ani pod makijaż, ani na noc
  • Ten kosmetyk poleciła mi ekspedientka w drogerii W. Od początku nie byłam z niego zadowolona.

Ma bardzo ładny zapach, ale dla mnie pasował bardziej do dojrzałej kobiety, niż do dwudziestolatki.
    Po nałożeniu, jest uczucie nawilżenia, ale krem pozostawia po sobie warstwę, która się nie wchłania, przez co wydaje się dość ciężki. Skóra się bardzo świeciła po nim. Moim zdaniem nie nadawał się pod makijaż.

Zamierzałam więc nakładać go na noc.
    Na opakowaniu było napisane, że nadaje się do stosowania w obie pory dnia. Jednak, u mnie nie sprawdził się na noc, a wręcz uczynił katastrofalne szkody. Ja zawsze wieczorem nakładam grubszą warstwę kremu na całą twarz i tak kładę się spać. Tak też zrobiłam z produktem Floslek. Rano moja skóra była zaczerwieniona i gorąca w wielu miejscach, nawet na czole. Pojawiło się dużo drobnych wyprysków. Oczywiście skóra pokryta była grubo tłustawą warstewką i jakby niedotleniona. Krem zatkał pory, które w nocy powinny być koniecznie ''uwolnione''.

Ostatecznie, używałam jego cieniutką warstewkę w wolne dni, bo żal mi było wyrzucać.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić cyntya za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Nie należy od do dobrych kremów nawilżających
  • Od dłuższego czasu zmagam się z pękającymi naczynkami na twarzy oraz z wysuszaniem się cery. Zakupiłam ten produkt, z tego względu, że ekspedientka bardzo zachwalała ten produkt... nic bardziej mylnego. Pękające naczynka nie dość, że są dalej to się powiększyły i nawilża jedynie na chwilę.

zalety:
    - zapach
    - cena

wady:
    - nie spełnia swoich zadań: krótkie nawilżenie, a pękające naczynka są dalej..

Chcesz pochwalić unavailablee za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • niby nawilżający, a po dłuższym czasie moja cera (mieszana) się wysusza.
    do tego skóra czasami mnie swedzi, a zaczerwienia są uwydatnione.
    szukam czegoś lepszego

plusy:
    +wygodna konstynencja
    +bardzo wydajny
    + lubię jego zapach (bezzapachowy aleda się wyczuć lekki zapach)
    + nie piecze

minusy:
    - krótki efekt nawilżenia
    - swędzenie skóry po upływie kilkudziesięciu minut po użyciu
    - uwydatnia zaczerwienia

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić palvinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Była nadzieja...
  • Kupiłam go z potrzeby posiadania kremu pod makijaż. Mam skórę bardzo naczyniową, żadne kremy nie pomogą - pozostaje tylko usuwanie naczynek laserem, ale chciałam coś nawilżającego pod makijaż. Na początku wszystko było w porządku. Ładnie podkład się po nim rozprowadzał, nie uczulił mnie. Ale po jakimś czasie strasznie mnie wysypało. Nie wpadłam na to , że to może być sprawka tego kremu, ale przeczytałam tutaj kilka recenzji i niektóre dziewczyny miały ten sam problem, więc odstawiłam go i co ? i pryszczyki poznikały. Więc oddałam go mamie i tyle trwała moja przygoda z nim.

Szczerze mówiąc, nie polecam go bo jednak może się zdarzyć że 20zł pójdzie w błoto.

Używam tego produktu od: używałam go dwa tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: jedno nieskończone

Chcesz pochwalić wiejskababa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, do codziennej pielęgnacji i pod makijaż
  • Krem poleciła mi kosmetyczka, bez jej rady w życiu bym nie podejrzewała się o cerę naczynkową.
    Krem jest przyjemny, ładnie się rozprowadza, nawilża buzię, jednak nie powinno się go stosować na chwilę przed wyjściem z domu - w moim przypadku, jego działanie przejawia się silnym zaczerwienieniem policzków, normalizuje się po ok 15 minutach. Idealny pod makijaż, na takim "podkładzie" świetnie się pracuje (ale też trzeba dać te 5-7 minut na przyswojenie kremu).
    Dodatkowym atutem jest cena.

Minus - dostępność, najlepiej ściągać go do swojej apteki, próżno go szukać w drogeriach, aptekach by nabyć od ręki.

Chcesz pochwalić martucha1488 za czytelną i pomocną recenzję?
  • pierwszy i ostatni raz
  • kupiłam ten krem zachęcona przez farmaceutkę w aptece. jako że mam cere naczynkowa szukam ideslnego kremu dla siebie, ale ten napewno nim nie zostanie.

+ładny, delikatny zapach
    +nie podrażnia
    +fajnie się rozprowadza
    +niska cena

-jak dla mnie, twarz za bardzo się błyszczała, szczególnie w strefie T
    -nie nawilżał mnie specjalnie
    -zaczerwienienia nie zminimalizował
    -naczynka jak były tak są
    -nie nadaje się pod makijaż

ten krem nie jest najgorszy, jednak do mnie nie przemawia

Chcesz pochwalić sandra320 za czytelną i pomocną recenzję?
  • raczej nie lubię
  • Od kremu wymagam więcej. Mam odwodnioną, suchą i łuszczącą się (nos i czoło) skórę, na noc używam odżywczego kremu, na dzień chciałam lżejszy żeby nie świecić jak latarnia ale widać ten krem jest zbyt lekki.

plusy
    + olej ze słodkich migdałów i kilka ekstraktów w składzie
    + opakowanie jest w porządku

minusy
    - skóra lekko mnie piecze i jest mocniej zaczerwieniona przez chwilę po nałożeniu, nie przy każdej aplikacji ale nie jest to przyjemne
    - nie widzę pozytywnych efektów na rumieńcu
    - nie nawilża dostatecznie, już przy nałożeniu podkładu widać suche skórki na nosie i czole (dzień wcześniej wieczorem peeling zrobiony)

Używam tego produktu od: czterech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić marieilove za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jako nawilżacz - tak! Na naczynka - nie!
  • Mam ekstremalnie suchą skórę, łuszczącą się, z powodu kolagenozy, do tego naczynkową, więc testuję wszystkie tego rodzaju kremy. Jak dotąd żaden się nie sprawdził. Także i ten, w kwestii naczynek, nie sprawdził się, jest za to świetnym nawilżaczem!

+ doskonale nawilża i nawilżenie utrzymuje się cały dzień
    + szybko się wchłania, nadaje się pod podkład, mimo dość bogatej konsystencji
    + delikatnie, ładnie pachnie
    + jest wydajny
    + nie natłuszcza
    + nie podrażnia, nie uczula

- na naczynka nie działa w absolutnie żaden sposób, ani nie jest ich mniej, ani nie jaśnieją; są widoczne tak samo, jak były
    - opakowanie niepraktyczne, z zakrętką, pcha się do niego paluchy

Nie wiem, czy kupiłabym ponownie, bo lubię testować różne kosmetyki, a ten mnie nie powalił na kolana. Ale jako nawilżacz daje radę.

Używam tego produktu od: październik 2012
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić vrediana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odradzam z całego serca
  • Oj.. napewno nie pomógł na to na co miał pomóc. Przez pierwszy tydzień stosowania myślałam, że trafiłam w dziesiątkę. Skóra stawała się jaśniejsza, dobrze nawilżona, naczynka były mniej widoczne. Natomiast po jakimś czasie zaczęło dziać się wręcz przeciwnie ( dodam, że nie zaczęłam stosować żadnych innych kosmetyków ). Moja skóra była zaczerwieniona, o nawilżeniu nie było mowy.. Pojawiły się u mnie zaskórniki i zaczęłam mieć problem suchych skórek czego wcześniej nie miałam. Stosowałam całą serię - żel, tonik i krem. Próbowałam odstawić na jakiś czas tonik bo myślałam, że moje to on jest powodem takiego stanu skóry.. Ale niestety, dopiero kiedy odstawiłam ten paskudny krem moja cera zaczęła się polepszać. Nie wiem czy tylko ja miałam takie paskudne doświadczenia z tym kremem, ale napewno więcej go nie użyję..

Chcesz pochwalić echuir za czytelną i pomocną recenzję?
  • uczula i podrażnia!
  • Nie ukrywam, że krem kupiłam ze względu na niską cenę (bodajże 8zł). Nie liczyłam na super efekt, ale przynajmniej na jakikolwiek! Niestety zawiodłam się. Na początku było ok - bardzo fajna, delikatna konsystencja, miły zapach (chociaż [po jakimś czasie zaczyna być męczący). Po nałożeniu na skórę - już mniej przyjemnie. Nie miałam wtedy problemów ze skórą (oprócz naczynek), to ten krem je spowodował! Skóra zaczęła mnie niemiłosiernie piec i szczypać. Używałam kremu jeszcze przez jakiś czas - myślałam że moja skóra się do niego przyzwyczai... Może trochę (już tak nie piekło). Ale nie zauwazyłam efektu nawilżenia, tym bardziej złagodzenia rumienia...
    No niestety, nie polubiliśmy się...
    Duży minus za parabeny w składzie.

Używam tego produktu od: miesiąc i 1 tydz.
    zużyłam ponad pół opak.

Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?