Revlon, ColorSilk (Farba do włosów bez amoniaku)

Powiększ Revlon, ColorSilk (Farba do włosów  bez amoniaku)

Zgłoszony przez misianka

Marka Revlon rozszerzyła swoją ofertę na polskim rynku o farby do włosów ColorSilk w 30 kolorach. Według producenta zapewniają naturalny, jednolity i trwały kolor włosów.
Delikatna formuła nie zawierająca amoniaku oraz bogata w proteiny jedwabiu odżywka po farbowaniu wnikają w każde pasmo, dzięki czemu włosy stają się jedwabiste i lśniące. Koloryzacja Revlon ColorSilk z filtrami UV zapewnia naturalny, jednolity kolor włosów od nasady aż po same końce, który pozostaje trwały także między kolejnymi farbowaniami.
Delikatna formuła nie zawierająca amoniaku oraz bogata w proteiny jedwabiu odżywka po farbowaniu wnikają w każde pasmo, dzięki czemu włosy stają się jedwabiste i lśniące. Wysoka jakość farb jest wynikiem testów przeprowadzanych w salonach fryzjerskich. Efekt koloryzacji jest naturalny i jednolity, a kolor odporny na blaknięcie.
Kosmetyk zawiera filtry UVA/UVB, które pochłaniają promienie ultrafioletowe, chroniąc włosy przed płowieniem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W efekcie kolor pozostaje świeży i naturalny na dłużej, a wygodny aplikator zapewnia bardzo precyzyjne i łatwe nakładania farby.

Cena: ok. 25zł / 132ml

• Średnia
  • Farb testowałam w wersji dostepnej za oceanem, gdzie jej cena to średnio 5$ także o wiele taniej niz u nas, wręcz jest to jedna z najtańszych farb dostepnych na tamtym rynku.
    Farba nie wyróznia sie niczym szczegółnym, kolory wychodzą takie jak zdjęciu (miałam brązy i machonie), włosy są gładkie ale kolor trzyma sie max 3 tygodnie i to dla mnie największy minus, po prostu póżniej płowieje, na plus fajna odżywka.

Używam tego produktu od: 1 roku

Chcesz pochwalić Violamakeup za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ładny kolor, włosy w normie
  • Mam włosy średniobrązowe. Jakiś czas temu zafarbowałam je jasnym brązem (któraś z farb LOreal) i nie wiedzieć czemu kolor wyszedł... bardzo ciemny, wręcz czarno-brąz. W dodatku włosy złapały kolor tak skutecznie, że już zaczął wychodzić częściowo siwy odrost, a ciemny kolor trzymał się na włosach dalej. Do tej pory się zastanawiam, czy ktoś dla "żartu" nie podmienił barwników w opakowaniu.

Tym razem postanowiłam postawić na ciemny blond i z racji promocji (oraz z ciekawości) wybór padł na Revlon - odcień ciemny popielaty blond. Strzał w 10-tkę.

PLUSY: zapach - farba nie śmierdzi; łatwa w rozprowadzaniu; gęsta (przez co może mniej wydajna) - nic nie spływa; na moje cienkie, ale półdługie (już!) włosy wystarczyła akurat; efekt: włosy wyraźnie rozjaśnione, bardzo naturalny kolor, jasne refleksy, a kolor generalnie taki, na jaki liczyłam: jasny brąz, całkowicie pokryła i rozjaśniła ten nieszczęsny czarny brąz, kolor bardzo równomierny; stan włosów - nie zaszkodziła im, wszystko w porządku. MINUSY: czułam lekkie pieczenie skóry głowy przez pierwsze parę minut; jak już wspomniałam średnio wydajna. PODSUMOWUJĄC: kupię na pewno jeszcze nieraz. Uratowała mój kolor. Polecam!

Używam tego produktu od: Użyłam raz kilka dni temu
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Doris1981 za czytelną i pomocną recenzję?
  • szkoda pieniędzy
  • Nie wiem skąd się biorą niektóre recenzje, ale moim zdaniem jest to jedna z gorszych farb. Miałam kolor 41 średni brąz. Kolor nie chwycił równomiernie a odrost przy skórze rozjaśnił się i odróżnia się od reszty włosów. Dodatkowo jak dla mnie kolor jest zbyt rudy. Miał być średni brąz a jest rudy nierównomierny brąz . Kolor wyszedł jaśniejszy niż na opakowaniu.

Używam tego produktu od: 1 miesiaca

Chcesz pochwalić _Nelly_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na TAK!
  • Moim naturalnym odcieniem włosów jest średni brąz i taki też wybrałam kolor farby Revlon. Ze względu na pojawiające się coraz częściej siwe włosy w końcu musiałam zdecydować się na ich koloryzację. Na początku u fryzjera, później sama w domu eksperymentowalam z pewną farbą w piance z schwarzkopfu...gdzie włosy wyszły zupełnie czarne! a kupiłam czekoladowy brąz. Po czasie nie potrafiłam "dogonić" kolorem włosy tuż przy głowie z tymi na końcach i zrezygnowana wróciłam do fryzjera. Teraz jestem na etapie zakrywania ombre. I ze względu na oszczędność znów kupiłam sama farbę. Co prawda zafarbowalam dziś, ale kolor jest tak piękny (i nie czarny!!!), wygląda bardzo naturalnie, a odżywka dołączona do farby jest po prostu cudem. Ciekawe czy da się ją gdzieś kupić ;-) Włosy mają niesamowity kolor, są miękkie, delikatne i miłe w dotyku. Jedno opakowanie starczyło mi na całe włosy a mam do łopatek. Jak na razie jestem na tak.

Używam tego produktu od: 1 dzien
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Chcesz pochwalić Blayke za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piękne kolory .Niepowtarzalne .Pokrywają siwe włosy.
  • Oprócz pięknej barwy , duży wybór kolorów innych niż dostępne na rynku , bogactwo odcieni to nic dobrego w tej farbie nie ma SZKODA WIELKA SZKODA .Włosy po nich sa sztywne jak druty ! Nikt mi nie wciśnie,że są miękkie i delikatne KOSZMARNIE SZTYWNE !
    Duża ilość odcieni tylko w wybranych sklepach !

Używam tego produktu od: trzy krotnie
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić tyroksyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • nietrwała, drażniąca, przesuszająca
  • [oceniam nr 30, ciemny brąz]

Któraś z dziewczyn niżej napisała, że jeśli farba nie ma amoniaku, a jednak jest koloryzacją trwałą, musi mieć w składzie inne chemiczne dziadostwo.
    Nic dodać, nic ująć, zresztą całe to trwałe i niby łagodne farbowanie bez amoniaku, to jeden marketingowy bajer.

Moje włosy - długie, mocne, zadbane. Naturalny kolor - brąz z kilkoma siwymi pasmami. Od lat farbuję na ciemny brąz.

Teraz też użyłam ciemnego brązu.
    Kolor piękny do 2-3 myć, później zaczyna się w zastraszającym tempie wymywać. W efekcie po 10 dniach od farbowania miałam przy skórze coś potwornego - intensywnie rudy kasztan. Makabra, bo nie lubię rudych tonacji. Na siwych pasmach farba spłukała się jeszcze szybciej.

Dodatkowo: farba BARDZO drażni skórę w czasie farbowania, piecze.

Po spłukaniu farby wyjęłam z odpływu wanny dużo włosów, co przy farbowaniu farbami z amoniakiem mi się nie zdarza.

Włosy po wysuszeniu w ładnym kolorze, ale bardzo niemiłe w dotyku, filcowate.

Farba niewydajna, ledwo wyrobiłam się w 2 opakowaniach (włosy za łopatki).

Biorąc pod uwagę, że musiałam wjechać z fryzjerską maską ratującą włosy, była to bardzo kosztowna porażka.

Stanowczo odradzam.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić EveDAnge za czytelną i pomocną recenzję?
  • revlon colorsilk 60 ciemny popielaty blond
  • Po wielu nieudanych przygodach z dochodzeniem do wymarzonego blondu postanowiłam wrócić do bardziej naturalnego odcienia.

Wybór padł na zachwalny odcień 60.
    Zależało mi na ochłodzeniu blondu, który wyraźnie zżółkł i stracił blask.

Farba w użyciu bardzo przyjemna, nie śmierdzi i nie szczypie.

Bardzo fajna odżywka po koloryzacji w załączeniu, ale tylko na jeden raz.

Wygodne opakowanie, gdyż nie trzeba używać dodatkowo miseczki.

Farbę trzymalam przepisowo 20 minut na odrostach i jakieś kolejne 5-7 na reszcie włosów.

Odrost wyszedł ciepły, wpada w rudy ton, bardziej jasny kasztan niż popielaty blond.

Pozostała część włosów natomiast wyszła ładnie, kolor się ochłodził, równomietnie pokrył wszystkie włosy.

Podsumowując, farba sprawdziła się , kładziona na uprzednio farbowane włosy. Przy naturalnych odrostach kolor wyszedł całkowicie inny.

Mam mieszane odczucia i nie wiem czy zaryzykowałabym drugie podejście.

Używam tego produktu od: użyłam jeden raz

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martuszka087 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam!
  • Zakupiłam farbę Revlon zniechęcona farbami L'Oreal (które w większości jeżeli chodzi o blond pozostawiają żółte pasma na włosach! Okropność!) i zachęcona równocześnie pozytywnymi opiniami o farbach Revlon. Uwielbiam odżywki do włosów tej firmy więc długo nie trzeba mnie było namawiać. Zakupiłam farbę bardzo jasny blond popielaty (80). I cóż za rozczarowanie! Z blondem, a już z jasnym blondem, na dodatek z jasnym blondem popiel nie ma to nic wspólnego! Posiadam swój naturalny kolor ciemny blond/szatynka. Na całe szczęście pofarbowałam tylko odrosty, a nie całą głowę. Nie ma to nic wspólnego zarówno z kolorem na opakowaniu (tym akurat najmniej się kieruję, bo raczej nigdy taki nie wychodzi), ani nawet z próbką włosów dostępnych w sklepach. Zazwyczaj kolory na mojej głowie wychodzą podobne do tych pokazanych na tzw. próbkach. Natomiast tutaj ... jedna wielka pomyłka niestety :-(. Kolor wyszedł jakiś taki nijaki ... z blondem jasnym nie ma na pewno nic wspólnego. Jest zdecydowanie ciemny. Już więcej tego produktu nie kupię. Wielkie rozczarowanie :-(

Używam tego produktu od: 1 tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić Beatrice007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uciekać jak najdalej
  • Po przeczytaniu recenzji na wizażu kupiłam ją mamie ma siwe odrosty, skoro jest bez amoniaku stwierdziłam, że może być fajna niestety. Włosy przy skórze popalane tak samo jak i końcówki. Kupiłam kolor coś z ciemną czekoladą. Jak później rozmawiała z fryzjerem, (który pracuje tylko na farbach jogurtowych), ze trzeba dokładnie czytać skład bo jakoś muszą zastąpić amoniak a czasem ten zamiennik jest jeszcze gorszy.
    Po aplikacji strasznie ja głowa piekła a wręcz parzyła.

Używam tego produktu od: 1 aplikacja
    Ilość zużytych opakowań: 1op

Chcesz pochwalić gazelaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Revelacja !
  • CIEMNY POPIELATY BLOND 60

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Odcień jest bardzo naturalny, równomierny i jednolity na odrostach i siwych jak i na poprzedniej farbie. Niesamowicie dobra odzywka. Włosy są miękkie i z połyskiem.Cena wysoka ale efekt wart ceny. Najlepsza farba jaką do tej pory stosowałam. POLECAM

* odrosty farbowałam 20 minut, następnie nałozyłam na reszte farbę na 25 minut.

Jedyny minus to odcień wyszedł o ton ciemniejszy niz na opakowaniu. Następnym razem kupie średni popielaty blond.

Chcesz pochwalić agunia321 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij