Revlon, ColorSilk (Farba do włosów bez amoniaku)

Powiększ Revlon, ColorSilk (Farba do włosów  bez amoniaku)

Zgłoszony przez misianka

Marka Revlon rozszerzyła swoją ofertę na polskim rynku o farby do włosów ColorSilk w 30 kolorach. Według producenta zapewniają naturalny, jednolity i trwały kolor włosów.
Delikatna formuła nie zawierająca amoniaku oraz bogata w proteiny jedwabiu odżywka po farbowaniu wnikają w każde pasmo, dzięki czemu włosy stają się jedwabiste i lśniące. Koloryzacja Revlon Revlon ColorSilk z filtrami UV zapewnia naturalny, jednolity kolor włosów od nasady aż po same końce, który pozostaje trwały także między kolejnymi farbowaniami.
Delikatna formuła nie zawierająca amoniaku oraz bogata w proteiny jedwabiu odżywka po farbowaniu wnikają w każde pasmo, dzięki czemu włosy stają się jedwabiste i lśniące. Wysoka jakość farb jest wynikiem testów przeprowadzanych w salonach fryzjerskich. Efekt koloryzacji jest naturalny i jednolity, a kolor odporny na blaknięcie.
Farba do włosów ColorSilk Revlon zawiera filtry UVA/UVB, które pochłaniają promienie ultrafioletowe, chroniąc włosy przed płowieniem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W efekcie kolor pozostaje świeży i naturalny na dłużej, a wygodny aplikator zapewnia bardzo precyzyjne i łatwe nakładania farby.

Cena: ok. 25zł / 132ml

• Najgorsza farba!
  • Zawsze byłam blondynką. Jednak ze względu na to, że jest to nieładny, "mysi blond" włosy farbuję już od dawna. Do tej pory używałam farb L'Oreal Prodigy. Farby z tej serii nie mają amoniaku, pachną przyjemnie, używanie tych farb też jest samą przyjemnością. Tak więc farbowałam przez dłuższy czas kolorem "Porcelain", czyli bardzo jasny blond. Nie bałam się zdecydować ostatnio na farbowanie na brąz, ponieważ moje włosy są bardzo podatne na farbę i nie ma problemu z przechodzeniem ze skrajnych kolorów (co już nie raz próbowałam). Ze względu na to, że farby Prodigy nie mają zbyt dużego wyboru w brązach kupiłam farbę marki Revlon (średni złocisty brąz, 43). To była NAJGORSZA dotychczasowa decyzja wyboru farby. Kolor wyszedł zupełnie inny niż na opakowaniu, bardzo, bardzo ciemny, po drugim myciu ujawniają się mocno rude, kasztanowe refleksy (?), sam kolor przechodzi w intensywny kasztan, przy zmywaniu farby zauważyłam pęczek włosów, który wypadł pod wpływem tej farby, a sama farba? Trzeci raz od od farbowania myje włosy, a woda wciąż brązowa. Jestem zdumiona tym, co się dzieje, tym bardziej, że od kilku dobrych lat farbuję włosy, i na brąz już też farbowałam. Obecnie staram się robić wszystko, by jak najszybciej tego paskudztwa się pozbyć.

Używam tego produktu od: 2 dni

Chcesz pochwalić irethx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szok
  • Pierwszy raz używałam farby bez amoniaku. Niestety dopiero po kupnie dowiedziałam się, że farby te są może mniej szkodliwe dla włosów, ale za to szkodliwe dla zdrowia. Nawet w instrukcji przeczytamy, że nie należy w żadnym razie wcierać jej w skórę głowy i w ogóle nie rozcierać na odrostach. Ciężko się tak farbuje same odrosty.

A teraz co do farby. Ma bardzo delikatny zapach, chociaż niezbyt piękny. Jednak w porównaniu do amoniakowych śmierdzieli takie farbowanie to czysta przyjemność! Włosy mam farbowane na jasny blond i chciałam zacząć powoli wracać do swojego naturalnego koloru (średni/ciemny blond). W tym celu zakupiłam farbę 80 - popielaty blond (Ash blonde). Liczyłam, że przykryje ciemniejszy odrost takim średnim szarym blondem. Trzymałam nieco dłużej po ostrzeżeniach, że farby te ciężko farbują naturalne włosy.

Przy zmywaniu nie spadł mi jeden włos z głowy i włosy były w doskonałym stanie, byłam w pozytywnym szoku! Oczywiście od razu nałożyłam maskę nawilżającą na pół godziny. Niestety efekt koloryzacji był beznadziejny. Farba, która miała nie rozjaśniać, rozjaśniła mi bardzo włosy(!) do rudawego jasnego blondu.... Zupełnie nie tego oczekiwałam.

Ze względu na stan włosów mimo wszystko oceniałam ją pozytywnie, aż minęły dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach farba całkowicie się wypłukała i znowu zobaczyłam stary odrost. Za coś takiego mogę dać tylko dwie **. Na pewno więcej nie kupię!

Chcesz pochwalić margitta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zapewne jeszcze do tej farby powrócę.
  • Użyłam farby nr. 60 ciemny popielaty blond.

Zawsze byłam jasną blondynką, używałam głównie farb o kolorze bardzo jasny popielaty blond. Farbuję co 3 miesiące aż zrobi mi się odrost i trzymam głównie na odroście, 5 minut na reszcie włosów. Tym razem miałam dosyć trochę tego jasnego blondu, chciałam go trochę przyciemnić, powrócić do naturalnego. Kupiłam tą farbę w rossmannie za około 20zł. Myślałam że wyjdzie brązowy odcień ale się miło zaskoczyłam, bo ta fabra ma taki odcień popielaty, podobny do mojego naturalnego odrostu. Pierw nałożyłam na odrost a potem na reszte włosów i trzymałam tak 20 minut. Nie wyszedł strasznie ciemny. Nadal jest to blond a nie jakiś brązowy. Ładny zapach odżywki, fajnie odżywia włosy. Farba nie śmierdzi, trochę szczypie na końcu ale to jak każda inna farba. Włosy nie są zniszczone. Podoba mi się.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Alicja1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak
  • Od dłuższego czasu szukałam farby, którą mogłabym zastąpić Loreal Sublime Mousse odcień 1000, ponieważ od kilku farbowań nie dawał takiego efektu, jak oczekiwałam (zamiast pięknego blondu miałam żółto rudego kurczaka na suchych włosach). Na farbę Revlonu trafiłam przypadkiem - i w zasadzie w ciemno złapałam pudełko z numerem 80 (jasny popielaty blond).
    Tak więc, do rzeczy:
    Samo farbowanie bardzo przyjemne, nic nie śmierdzi, farba gładko się rozprowadza, nie spływa z włosów. Z racji tego, że niedawno farbowałam włosy, odrostów jeszcze nie miałam, więc trzymałam kolor 25 minut na całych włosach (zgodnie z instrukcją). Już przy spłukiwaniu farby pojawiła się pierwsza różnica (na + dla Revlonu) - włosy były miękkie, gładkie jeszcze przed nałożeniem odżywki. Sama odżywka też super - po wysuszeniu włosy są miękkie, bajecznie gładkie (u mnie ciężko uzyskać ten efekt). A kolor? No cóż - na pewny jest inny niż na opakowaniu, co nie znaczy, że gorszy. Mam wrażenie, że kolor jest inny na końcówkach, ale nie ciemniejszy, tylko jakby bardziej popielaty, głębszy, a jaśniejszy przy skórze. Wyszedł mi bardzo zimny, popielaty, dość ciemny blond, w którym jednak (stwierdzę nieskromnie) znacznie lepiej wyglądam, niż w poprzednim, żółto-złotym odcieniu. Nie wiem, jak kolor wygląda w świetle dnia, okaże się jutro, ale podoba mi się
    Jedną gwiazdkę odejmuję za to, że kolor wyszedł zupełnie różny, od tego, co było na opakowaniu, więc jeśli ktoś oczekuje identycznych rezultatów, może paść na zawał...

Używam tego produktu od: dzisiaj (pierwszy raz)
    Ilość zużytych opakowań: jedno (a w zasadzie pół)

Chcesz pochwalić cienwiatru za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • revelacyjne blondy
  • Używam tej farby od dłuższego czasu (w ramach oszczędności pomiędzy farbowaniami w salonie).
    Poszukiwałam ładnych, naturalnych, chłodnych, popielatych blondów i ta farba spełniła moje marzenie.
    Stosowałam kolor nr 60 a ostatnio wypróbowałam też kolor 80. Jestem naprawdę bardzo zadowolona. Na moje włosy długości do łopatek z powodzeniem wystarcza 1 opakowanie. Mam już niestety sporo siwych włosów ale zgodnie z obietnicą producenta kolor pokrywa je w 100%.
    Na początku przeraziłam się kolorem farby po nałożeniu bo utlenia się na brązowo-fioletowy kolor (!) ale po przepisowym trzymaniu przez 25 minut i zmyciu jest super.
    -farba jest bez amoniaku,
    - ładnie pachnie,
    -odcienie wychodzą jak na opakowaniu,
    -fajna odżywka dołączona do farby, włosy są po niej pachnące i miękkie,
    -przystępna cena ok. 24 zł w Rossmanie,

Mogłaby być może odrobinę trwalsza, ale właściwie to plus bo zmywa się na tyle subtelnie że nie widać dużej różnicy (przynajmniej w tych blondach które stosowałam).

Używam tego produktu od: 1 rok

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić izzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zadowolona
  • Dlugo szukalam odpowiedniej farby na pierwsza koloryzacje, chcialam uzyskac jak najbardziej naturalny efekt blond. Przed koloryzacja wlosy mialam brazowe, prawie do pepka, zuzylam 1 i 2/3 opakowania farby revlon jasny popielaty blond kolor 80 podczas pierwszej koloryzacji. Na poczatku odcien wyszedl lekko rudawy ale po nastepnym myciu nie bylo nic widac. Wyszedl kolor sredniego blondu. Zuzylam 3-4 opakowania w ciagu roku i jestem bardzo zadowolona. Dokladnie taki kolor chcialam uzyskac. Farbe zawsze nakladam na 20 minut na odrosty, potem na reszte na 5 minut. Teraz mam wlosy troche krotsze ale spokojnie wystarcza 1 opakowanie farby . Duzy plus za odzywke, ma bardzo ladny zapach i po niej moje wlosy sa lsniace jak po wyjsciu od fryzjera. Nie wyobrazam sobie uzywania innej farby, jestem bardzo zadowolona, blond nie jest za jasny ani za ciemny latem pieknie jasnieje, zima jest lekko ciemniejszym, fajnie lsni na sloncu. Uwazam ze dobrze trafilam z farba , bardzo dobrze sie czuje w tym kolorze i jest lekko zlotawy, zalezy od slonca. Kolor wyszedl nieco inny niz na opakowaniu, ciemniejszy ale tak to zawszze wychodzi, zalezy na jaki kolor wlosow nakladamy. Jedynym minusem jest dostepnosc, nie w kazdej drogerii mozna znalesc te farby. Ogolnie taki efekt jaki chcialam uzyskac uzyskalam i polecam osoba ktore nie chca miec za jasnego, zoltego i za ciemnego blondu. Kolor nie wiem czemu podczas farbowania i suszenia daje przeswity rudego, ale po calkowitym wysuszeniu wlosow nie ma po nim sladu

Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić paulinaa213 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnia
  • Farb testowałam w wersji dostepnej za oceanem, gdzie jej cena to średnio 5$ także o wiele taniej niz u nas, wręcz jest to jedna z najtańszych farb dostepnych na tamtym rynku.
    Farba nie wyróznia sie niczym szczegółnym, kolory wychodzą takie jak zdjęciu (miałam brązy i machonie), włosy są gładkie ale kolor trzyma sie max 3 tygodnie i to dla mnie największy minus, po prostu póżniej płowieje, na plus fajna odżywka.

Używam tego produktu od: 1 roku

Chcesz pochwalić Violamakeup za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ładny kolor, włosy w normie
  • Mam włosy średniobrązowe. Jakiś czas temu zafarbowałam je jasnym brązem (któraś z farb LOreal) i nie wiedzieć czemu kolor wyszedł... bardzo ciemny, wręcz czarno-brąz. W dodatku włosy złapały kolor tak skutecznie, że już zaczął wychodzić częściowo siwy odrost, a ciemny kolor trzymał się na włosach dalej. Do tej pory się zastanawiam, czy ktoś dla "żartu" nie podmienił barwników w opakowaniu.

Tym razem postanowiłam postawić na ciemny blond i z racji promocji (oraz z ciekawości) wybór padł na Revlon - odcień ciemny popielaty blond. Strzał w 10-tkę.

PLUSY: zapach - farba nie śmierdzi; łatwa w rozprowadzaniu; gęsta (przez co może mniej wydajna) - nic nie spływa; na moje cienkie, ale półdługie (już!) włosy wystarczyła akurat; efekt: włosy wyraźnie rozjaśnione, bardzo naturalny kolor, jasne refleksy, a kolor generalnie taki, na jaki liczyłam: jasny brąz, całkowicie pokryła i rozjaśniła ten nieszczęsny czarny brąz, kolor bardzo równomierny; stan włosów - nie zaszkodziła im, wszystko w porządku. MINUSY: czułam lekkie pieczenie skóry głowy przez pierwsze parę minut; jak już wspomniałam średnio wydajna. PODSUMOWUJĄC: kupię na pewno jeszcze nieraz. Uratowała mój kolor. Polecam!

Używam tego produktu od: Użyłam raz kilka dni temu
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Doris1981 za czytelną i pomocną recenzję?
  • szkoda pieniędzy
  • Nie wiem skąd się biorą niektóre recenzje, ale moim zdaniem jest to jedna z gorszych farb. Miałam kolor 41 średni brąz. Kolor nie chwycił równomiernie a odrost przy skórze rozjaśnił się i odróżnia się od reszty włosów. Dodatkowo jak dla mnie kolor jest zbyt rudy. Miał być średni brąz a jest rudy nierównomierny brąz . Kolor wyszedł jaśniejszy niż na opakowaniu.

Używam tego produktu od: 1 miesiaca

Chcesz pochwalić _Nelly_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na TAK!
  • Moim naturalnym odcieniem włosów jest średni brąz i taki też wybrałam kolor farby Revlon. Ze względu na pojawiające się coraz częściej siwe włosy w końcu musiałam zdecydować się na ich koloryzację. Na początku u fryzjera, później sama w domu eksperymentowalam z pewną farbą w piance z schwarzkopfu...gdzie włosy wyszły zupełnie czarne! a kupiłam czekoladowy brąz. Po czasie nie potrafiłam "dogonić" kolorem włosy tuż przy głowie z tymi na końcach i zrezygnowana wróciłam do fryzjera. Teraz jestem na etapie zakrywania ombre. I ze względu na oszczędność znów kupiłam sama farbę. Co prawda zafarbowalam dziś, ale kolor jest tak piękny (i nie czarny!!!), wygląda bardzo naturalnie, a odżywka dołączona do farby jest po prostu cudem. Ciekawe czy da się ją gdzieś kupić ;-) Włosy mają niesamowity kolor, są miękkie, delikatne i miłe w dotyku. Jedno opakowanie starczyło mi na całe włosy a mam do łopatek. Jak na razie jestem na tak.

Używam tego produktu od: 1 dzien
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Chcesz pochwalić Blayke za czytelną i pomocną recenzję?