Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Powiększ Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Zgłoszony przez Antymionka

Problem: skóra łatwo ulegająca poparzeniom słonecznym oraz reakcjom fotouczulającym, ze zmianami barwnikowymi.
Wskazania: skóra tłusta, mieszana , skłonna do trądziku, z przebarwieniami. Polecany przy leczeniu dermatologicznym oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Do stosowania przy ekstremalnym nasłonecznieniu, również dla osób aktywnie uprawiających sporty.
Efekty:
 - zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
- zapobiega podrażnieniom słonecznym,
- chroni naskórkowe zmiany barwnikowe – znamiona i pieprzyki,
- zabezpiecza skórę przed powstawaniem przebarwień,
- neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za fotostarzenie,
- skutecznie absorbuje nadmiar sebum,
- pozostawia na skórze niewidoczną warstwę matującą.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylexyl Methoxycinnamate, Bix-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylocarbonate Copolymer, Panthenol, Tocoperyl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene (05.07.2013.)

• Cena jego największą zaletą
  • Filtr ten kupiłam "na szybciora", potrzebując na gwałt jakiegoś filtra z wysokim faktorem, ponieważ nagle skończył mi się filtr Missha wodoodporny. W salonie Ziaji kosztował coś ok. 17zł za 50ml, co jak na filtr z tak wysokim faktorem jest rzadkie.

Jego konsystencja jest dość tłusta, ale jako-tako się wchłania, chociaż o jakimkolwiek matowieniu nie ma mowy. Da się nosić go pod makijaż, ale wytrzymuje on maksymalnie 5 godzin, potem wszystko spływa (mam cerę tłustą), ale na przykład moja mama z cerą normalną bardzo go sobie chwaliła. Spełnia swoje zadanie i przed słońcem chroni; nie wysuszył mi także skóry, co wśród filtrów jest rzadkością, jednakże lekko zapchał mi pory i odrobinę podrażniał oczy. Nie było to coś strasznego, ale więcej go nie kupię.

Podsumowując, krem jest warty wypróbowania dla posiadaczek cer normalnych, nie powinien zrobić też krzywdy cerom suchym, ponieważ nie wysusza. Stosunek ceny do ochrony jest naprawdę w porządku.

Używam tego produktu od: maj 2014

Chcesz pochwalić bombonlina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za tę cenę w porządku, ale znam lepsze (nie jest matujący)
  • + cena (w tym przedziale cenowym trudno znaleźć lepszy krem z wysokim filtrem)
    + dość łatwo się wchłania
    + nie zapycha (może odrobinę)
    + nie bieli
    + przyjemny zapach emulsji do opalania

- dostępność (dużo się nachodziłam, zanim udało mi się go znaleźć)
    - nie nadaje się pod makijaż, bo jest za tłusty
    - praktycznie w ogóle nie matuje (chociaż jest trochę mniej tłusty niż większość filtrów)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Evelinn88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej nie - zapycha i podrażnia oczy
  • Kupowałam ten krem w aptece Express Pharm (?) za 19,90 zł w cenie regularnej. Zdecydowałam się na ten produkt bo usłyszałam parę pozytywnych opinii na jego temat w internecie.

Na początku byłam zadowolona z tego produktu, ale szybko mi przeszło...

Krem jest w klasycznej tubie, którą można rozciąć potem i wydobyć z niego resztki. Niestety nie polecam tego za bardzo ponieważ krem bez wieczka szybko wysycha, chyba, że się opakowanie przechowywać będzie np w woreczku.

Krem ma żółtą konsystencję i jako posiadaczka mieszano-tłustej cery nie jestem z niego zadowolona: ani z działania ani niczego innego...

Krem testowałam w okresie wiosenno-letnim.
    Moja cera nie ma większych niedoskonałości (nie wiem od czego zależne to jest), jednak baardzo mocno się świeci, szczególnie w strefie T. Muszę cerę matować kilka razy dziennie ponieważ sebum zbiera się tam w dużych ilościach.

Jedyną zaletą tego kremu według mnie jest to ,że ma SPF 50 oraz jest w miarę tani.

Po zastosowaniu kremu (stosowałam go tylko rano) na cerze pojawiała się tłusta poświata, która bardzo długo się utrzymywała i nie chciała zejść. Krem czasami się warzył na twarzy i to bez make up-u...
    Mam wrażenie, że przez to makijaż nie utrzymywał się u mnie za długo, nawet pomimo użycia bazy...
    Muszę mu jeszcze zarzucić, że podrażnia okolice oczu. Oczywiście nakładając krem na twarz nakładam go w okolicę oczu, ale tylko ten mnie tak podrażniał...
    Oczy mnie niesamowicie piekły i łzawiły...

PODSUMOWUJĄC:
    Nie wiem czy polecić ten krem ponieważ mi nie pomógł. Mam problematyczną cerę, a po zastosowaniu jego ani nie zmniejszyło się jej świecenie (krem jest niby matujący), czasami miałam wrażenie, że wręcz pogorszył jej stan...
    Krem ma niby też działanie anty-trądzikowe, ale zdarzało się, że wysypywało mnie po jego użyciu... Najbardziej uciążliwe było jednak to szczypanie i łzawienie oczu...

Matujący krem dla tłustej, mieszanej i trądzikowej cery nie pomógł mi, posiadaczce cery mieszanej.

Szkoda

Używam tego produktu od: ponad 3 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić CzarnaMamba1907 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety jestem na nie
  • zachęcona pozytywnymi opiniami na temat tego produktu postanowiłam go wypróbować i niestety to był błąd.
    produkt jak dla mnie nie jest w ogóle matujący. jest wręcz natłuszczający.
    zaraz po nałożeniu skóra strasznie się świeci, czuć, że znajduje się na niej coś ciężkiego.
    pod makijaż absolutnie się nie nadaje...
    podczas wakacji w gorącym klimacie filtr spływał mi dosłownie z twarzy chwilę po wyjściu na zewnątrz i podrażniał mi oczy - dodam tylko iż w tamtym roku używałam filtru matującego z vichy i nic takiego nie miało miejsca.
    osobom z cerami trądzikowymi i łojotokowymi zdecydowanie nie polecam.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Chcesz pochwalić trolling stone za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest na prawde dobrze choc mogloby byc ciutke lepiej
  • Na poczatku uzywalam tego kremu w miescie- gdzie moja twarz nie byla narazona na agresywne slonce.
    Nie bylam nim zachwycona- zdecydowanie nie matowal (warto zaznaczyc, ze moja cera nie jest tlusta), nie wchlanial sie do matu i byl dosc wyczuwalny na twarzy. Nosilam go pod makijaz, gdzie ujarzmiony podkladem i lekko matowiony pudrem sprawdzil sie dobrze i spelnil swoja role- ochrony przed sloncem.

Z lekkimi oporami i ciekawoscia zabaralam go na wakacje, gdzie przez tydzien calymi dniami swiecilo slonce i temperatura przekraczala 30C.
    Tutaj sie sprawdzil calkiem dobrze i jestem z niego zadowolona. Ochronil mnie przed mocnym sloncem. Aplikowalam go duzo, wydaje mi sie ze osiagnelam nawet przepisowa ilosc poniewaz bylo na prawde slonecznie i bylam na powietrzu calymi dniami.

Moim glownym i jedymym zarzutem jest to, ze krem sie nie wchlania, nawet gdy damy mu na to dosc duzo czasu. Widze na zdjeciach z wakacji, ze twarz nie wyglada zle. Nie widac blasku
    Nie spowodowal pogorszenia stanu cery. Nie bieli za co kolejny duzy plus.
    Zdecydowanei bede polecac wszytskim zainteresowanym i chetnie kupie w przyszlym roku.
    Mialam do czynienia z wieloma kremami z filtrem i jest to dosc problematyczny specyfik. Dlatego tez tak wiele osob rezygnuje z ich uzywania. Krem Ziaji nalezy do jednych z najlepszych

Używam tego produktu od: cale lato
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić blackdaisy za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobrze spełnił swoje zadanie
  • Krem ten kupiłam z myślą o wyjeździe w strefę równikową. Nie zawiodłam się, spełnił doskonale swoje zadanie. Już wiem, że nie trzeba przepłacać w aptece, bo wystarczy kupić krem Ziaji. Kosmetyk mieści się w wygodnej tubce. Jego kolor jest jasnożółty. Zapach niewyczuwalny. Krem moim zdaniem bardziej nawilża niż matuje, ale to mi nie przeszkadzało. Moja cera nie błyszczała po jego użyciu. Jeżeli miałam zamiar robić makijaż, to używałam go w mniejszej ilości. Podkład trzymał się na nim bardzo dobrze. Dzięki temu kremowi nie doznałam poparzenia słonecznego, skóra była bardzo dobrze zabezpieczona i nie schodziła. Kosmetyk nie zapchał porów. Po powrocie z wakacji przestawiłam się na mój codzienny krem, bo nie było już potrzeby używania tego.

Używam tego produktu od: przez 2 tyg wakacji
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić Agnieszka_kw za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy w swoim przedziale cenowym
  • Idąc za radą dermatologa, codziennie przed wyjściem z domu nakładam krem z filtrem. Zazwyczaj kupuję je w aptece, płacąc po kilkadziesiąt złotych za opakowanie, tym większe było moje zdziwienie, gdy natrafiłam w sklepie firmowym Ziai na krem, który kosztował około dziesięciu złotych (cena promocyjna). Moja radość była tym większa, że przeznaczony jest do skóry problematycznej, takiej jak moja: mieszanej ze skłonnościami do trądziku.

Plusy:
    +nie zapycha skóry, nie wywołuje podrażnień, ani nie nasila podostawania wyprysków, idealny do cery trądzikowej
    +nadaje się pod makijaż
    +tani, nie miałam lepszego kremu z filtrem za tak niską cenę
    +dobrze się rozprowadza
    +w przeciwieństwie do wielu kremów przeznaczonych do cery tłustej/mieszanej, nie wysusza jej
    +opakowanie z którego można wydobyć niemal całą jego zawartość

Obecnie używam innego kremu, żeby skóra za bardzo nie przyzwyczaiła się do jednego produktu, jednak w najbliższym czasie planuję ponowy zakup. Nie miałam lepszego kremu za tak niską cenę.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy (stosowałam go niemal codziennie)

Chcesz pochwalić karogar za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • To kolejny produkt z Ziai, na którym się nie zawiodłam.
    Ma dosyć gęstą konsystencję, łatwo rozprowadza się na twarzy. Po nałożeniu należy odczekać chwilę aż się wchłonie. Idealnie nadaje się pod makijaż. Nie bieli twarzy, nie zapycha, może nie matuje, ale na pewno nie potęguje błyszczenia się twarzy, nawet w upały. Stosuję go od niespełna roku codziennie i jeszcze nie zużyłam całego, także ogromny plus za to. W dodatku kosztuje grosze. Dla nie ideał

Używam tego produktu od: prawie rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe!

Chcesz pochwalić Kaspersen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Strasznie przetłuszcza twarz
  • Produkty Ziaji są dobre więc postanowiłam kupić skuszona niską cenę w porównaniu do innych filtrów.Kupując filtr z efektem matowienia oczekiwałam lekkiej konsystencji która po kilku godzinach nie świeci się jak krem Nivea... ale niestety zawiodłam się
    Krem jak dla mnie jest trochę tłusty i zostawia na twarzy takie uczucie tłustości i po kilku godzinach strasznie się wyświeca.
    Na plaże jest idealny ale pod makijaż się nie nadaje.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić czarnagwiazda86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Ogólnie z filtru byłam zadowolona: dawał w miarę ładny mat, nie zapychał, chronił przed słońcem. Ale dlaczego wcześniej na skład nie spojrzałam to nie wiem. Ma filtr przenikający! Podziękuję.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Madzia94 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij