Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Powiększ Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Zgłoszony przez Antymionka

Problem: skóra łatwo ulegająca poparzeniom słonecznym oraz reakcjom fotouczulającym, ze zmianami barwnikowymi.
Wskazania: skóra tłusta, mieszana , skłonna do trądziku, z przebarwieniami. Polecany przy leczeniu dermatologicznym oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Do stosowania przy ekstremalnym nasłonecznieniu, również dla osób aktywnie uprawiających sporty.
Efekty:
 - zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
- zapobiega podrażnieniom słonecznym,
- chroni naskórkowe zmiany barwnikowe – znamiona i pieprzyki,
- zabezpiecza skórę przed powstawaniem przebarwień,
- neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za fotostarzenie,
- skutecznie absorbuje nadmiar sebum,
- pozostawia na skórze niewidoczną warstwę matującą.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylexyl Methoxycinnamate, Bix-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylocarbonate Copolymer, Panthenol, Tocoperyl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene (05.07.2013.)

• NIE
  • krem kupiłam po przeczytaniu na opakowaniu, że nadaje się do cery trądzikowej i jest matujący. Bardzo boję sią efektu zapychania w kosmetykach, dlatego kiedy zobaczyłam, że wg producenta jest bezpieczny- łyknęłam haczyk.

-Przede wszystkim- ZAPYCHA.

-dodatkowo- NIE MATUJE. nie oszukujmy się, filtry muszą mieć tłustą konsystencję, w której są stabilne. Fakt, że buzia mi sie po nim swiecila jak psu jajca nie stanowiłby problemu, niemniej jednak producent obiecuje matowienie. FAIL.

Wziełam go ze sobą na wakacje do Toskanii, gdzie było rekordowo upalne lato. Stosowałam go codziennie- a jednak wrocilam przyrumieniona. Starałam się to jeszcze tłumaczyc tym, że pot mógł mi go trochę zmyć z twarzy, wszak pociłam sie tam jak mysz w połogu. Jednak nic nie usprawiedliwia tego, że kilka dni temu wybrałam sie z przyjaciólka na zakupy i pogaduchy (jakies 3 godziny lażenia w okolicach centrum Warszawy) Nie było gorąco, ale za to bardzo słonecznie- wieczorem moje policzki i czubek nosa byly zaczerwienione. Nie mogłam już braku działania zrzucić na pot, więc kolejny FAIL.

Na koniec dodatkowy, dyskwalifikujący ten krem przykład- bardzo, ale to bardzo podrażnia oczy. Wiem, że powinnam unikać smarowania oczu, jednak często się zapominam i potem cierpię. Kosmetyk migruje i niezwykle piecze. Dodam, ze stosowałam wiele innych filtrów i nie mialam tego problemu, pomimo, że tam też zdarzało mi się nalożyć krem na całą twarz. Z powodu ziaji przez kilka godzin przypominam krolika. Zużyję go na dłonie, chociaż nie wiem po co skoro nie działa.

Szukam dalej.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, na wykończeniu

Chcesz pochwalić feelthevibe za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Użytkownik
    Chwalona: 65 raz(y)
  • Koszmar (minionego) lata!
  • Swoją recenzję tego kremu określę krótkim wyrażeniem: dno i metr mułu.

Krem zakupiłam z nadzieja, że będzie jakoś przyzwoicie wygladał na twarzy i nie zapcha mi porów.

Jedynym plusem tego produktu jest realna ochrona przed słońcem i to nawet podczas całodziennego przebywania w 30 stopniowym słońcu.

Na tym plusy się kończą a minusów jest mnóstwo, wymienię je po kolei:

-nie matuje, skóra świeci się po nim niemiłosiernie, gorzej niż przy nakładaniu produktów do ciała na twarz

-jednodniowe stosowanie skutkuje masa pryszczy i zaskórników

-absolutnie nie da się na niego nałozyć makijażu

-trwale odbarwia ubrania! zostawia ślady nie do sprania

Nie polecam!

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Chcesz pochwalić khloe za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny!
  • Mam siostrzennice kosmatologa - uczy sie jeszcze ale ten kremik poznalam dzieki niej, pierwszy kupilam rok temu, jako ze uzywam retinoidow zew. musze sie chronic calym rokiem.
    Moja cera jest naczynkowa, tradzikowa w strefie T tłusta, mam skłonność do zapychania i krost.

Krem nie bieli, faktycznie chroni, nawilza, moze nie matuje super, ale twarz nie swieci sie tak mocno, jest chyba tani rok temu kupilam go za 15,5 w tym roku juz za 19 zl. ale jest i tak mysle niedrogi i wydajny. Podklad na nim sie nie roluje, nie waży, nie lepi sie, dla mnie jest mega, po prostu cud ! Nie wyskakuja mi po nim krosy ani nic takiego wiec oceniam go na max czyli 5. Wg mnie warto sprubowac bo takie kremy z spf 50 sa zazwyczaj bardzo drogie.
    ja uzywam drugie opakowanie w ciagu roku (stosuje caly rok)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie końcówki 2-go

Chcesz pochwalić marysiazz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale...
  • + nie bieli okrutnie
    + nie zapycha porów
    + cena naprawdę przystępna

- okropnie klejący nawet kilka godzin po nałożeniu
    - źle współgra z makijażem

Ogólnie jednak mogłabym go polecić osobom mało wymagającym. Krzywdy nie zrobi, za tą cenę jest niezwykle atrakcyjny, jednak jest wiele lepszych...

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 30 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić annie_21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ktoś musiał się nieźle uśmiać...
  • Zdecydowałam się na niego głównie ze względu na cenę i obietnicę matowania - co prawda przy zachodnich filtrach nie ma co liczyć na mat, ale liczyłam na to, że będzie choć odrobinę mniej tłusty od mojego poprzedniego kremu. Niestety... Dostępny jest wyłącznie w aptekach (dostałam go bez problem w Cosmedica za bodajże 22 złote), ma bardzo przyzwoitą ochronę przed UVA (PPD około 25, jak podaje fanpage Ziaji na fb), a to jest absolutnie najważniejsze. Zapach jest cudowny, chyba jak klasyczna Nivea? W każdym razie bardzo przyjemny, taki swojski i babciny Filtr jest w całości chemiczny, przez co nie bieli wcale skóry. Krem ma lekko żółtawe zabarwienie, nie wiem czy coś to daje, ale twarz po jego użyciu wygląda odrobinkę lepiej niż bez niczego. Zapakowany jest w ładne pudełeczko z dołączona ulotką, Posiada stabilne filtry, ogólnie skład na plus, brak alkoholu. Niestety, używanie go nie jest zbyt przyjemne - krem jest ekstremalnie tłusty i kleisty, skóra świeci się po nim jak wiadomo co, bez umycia rąk się nie obejdzie. Na szczęście po odczekaniu 15 - 20 minut można spokojnie nałożyć podkład i/lub przypudrować twarz, całe błyszczenie wtedy znika a i z podkładem nic złego się nie dzieje. Kilka razy, gdy miałam przesuszona skórę, krem bardzo ładnie się wchłonął, dlatego myślę, że dla posiadaczek suchej cery sprawdzi się dobrze. Jednak nawet nie chcę myśleć, co by było, gdybym spróbowała go użyć w upalny. letni dzień... Ze względu na wysoką ochronę i cenę na pewno wrócę do niego na jesieni/ w zimie, jednak na lato będzie musiał pójść w odstawkę. Ten, kto wymyślił, żeby nazwać go \'matującym\' musiał naprawdę nieźle się uśmiać. To nieładnie śmiać się z klientów

[!!!] Przypominam, że krem z filtrem trzeba aplikować w ilości 1/4 łyżeczki (1,5 ml) na twarz i szyję! Nałożenie go w ilości o połowę mniejszej zaskutkuje SPF nie 25, a 7... Filtry chemiczne trzeba tez reaplikować po 2 godzinach bezpośredniej ekspozycji na słońce, jako że rozkładają się pod jego wpływem.

Używam tego produktu od: Około miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić AllBeautySleeps za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie do cer mieszanych/tłustych
  • Krem nie nadaje sie do cer mieszanych i tlustych. Dla suchych lub nawet super wysuszonych tak.

-krem ma toporną tłustą konsystencje
    -czuć go na twarzy
    -wolno się wchłania
    -nie nadaje sie pod makijaż
    -nie dla cer mieszanych, tłustych lub osób z tendencją do swiecenia sie
    -nie matuje W OGÓLE
    -mam wrażenie że zapycha
    -jest to krem definitywnie tłusty

nie dla mnie

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić sonia90210 za czytelną i pomocną recenzję?
  • matujący? kpina!
  • Kupiłam ten krem dlatego, że biorę doustnie retinoidy. Owszem, chroni on przed promieniami i przed mrozem, ale "matujący" w nazwie to chyba jakaś kpina! W tym momencie mam przesuszoną skórę, a po nałożeniu filtru świeci się ona jak przysłowiowe "psu ......" Po nałożeniu podkładu mineralnego i pudru bambusowego, błysk dalej prześwituje, tylko nie tak mocno.... ale jednak.
    Jest rzadki, dobrze się rozprowadza, wydajny, chroni, cena- to jego jedyne plusy.
    Z minusów: nie matuje, lekko szczypie w oczy nawet jeśli się go tam nie nałoży, bardzo trudno go zmatowić.
    Dobrze, że kupiłam go w okresie zimowym, bo wolę nie wiedzieć co by się działo, gdyby skóra się pociła w lecie...

Nie tego się spodziewałam po tym kremie, dlatego daję 2*

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Burza_1994 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z matem ten krem nie ma nic wspólnego...
  • Kupiłam krem z filtrem z Ziaji, pomyślałam: ah, zaoszczędzę tyyyyle pieniążków! A figa!
    Z dwóch funkcji na których mi zależało, krem spełnia tylko jedną - ochronę UV. Bo matu po nim ani widu, ani słychu. Choćbym nie wiem jak długo dawała mu się wchłaniać i tak pozostawia tłustą warstwę, której nie jest w stanie opanować nawet Revlon CS + puder matujący. W dodatku podkłady na nim ciemnieją aż miło.
    Absolutnie odradzam dziewczynom którym zależy na kremie MATUJĄCYM z filtrem. Posiadaczki cery suchej być może będą zadowolone.

Ilość zużytych opakowań: niecałe opakowanie

Chcesz pochwalić penny_aldaya za czytelną i pomocną recenzję?
  • jakość warta ceny
  • + nie pozostawia białego filtru
    + nie wysusza skóry, wręcz nawilża cerę
    + bardzo wydajny
    + lekka, lejąca się konsystencja (jest na tyle lekki, że spokojnie można go używać pod oczy)
    + poręczna, wygodna tubka
    + cena adekwatna do jakości
    + skuteczna ochrona
    + dobrze współgra z kosmetykami kolorowymi i kremami

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić katuskowo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cena jego największą zaletą
  • Filtr ten kupiłam "na szybciora", potrzebując na gwałt jakiegoś filtra z wysokim faktorem, ponieważ nagle skończył mi się filtr Missha wodoodporny. W salonie Ziaji kosztował coś ok. 17zł za 50ml, co jak na filtr z tak wysokim faktorem jest rzadkie.

Jego konsystencja jest dość tłusta, ale jako-tako się wchłania, chociaż o jakimkolwiek matowieniu nie ma mowy. Da się nosić go pod makijaż, ale wytrzymuje on maksymalnie 5 godzin, potem wszystko spływa (mam cerę tłustą), ale na przykład moja mama z cerą normalną bardzo go sobie chwaliła. Spełnia swoje zadanie i przed słońcem chroni; nie wysuszył mi także skóry, co wśród filtrów jest rzadkością, jednakże lekko zapchał mi pory i odrobinę podrażniał oczy. Nie było to coś strasznego, ale więcej go nie kupię.

Podsumowując, krem jest warty wypróbowania dla posiadaczek cer normalnych, nie powinien zrobić też krzywdy cerom suchym, ponieważ nie wysusza. Stosunek ceny do ochrony jest naprawdę w porządku.

Używam tego produktu od: maj 2014

Chcesz pochwalić bombonlina za czytelną i pomocną recenzję?