Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Powiększ Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Zgłoszony przez Antymionka

Problem: skóra łatwo ulegająca poparzeniom słonecznym oraz reakcjom fotouczulającym, ze zmianami barwnikowymi.
Wskazania: skóra tłusta, mieszana , skłonna do trądziku, z przebarwieniami. Polecany przy leczeniu dermatologicznym oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Do stosowania przy ekstremalnym nasłonecznieniu, również dla osób aktywnie uprawiających sporty.
Efekty:
 - zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
- zapobiega podrażnieniom słonecznym,
- chroni naskórkowe zmiany barwnikowe – znamiona i pieprzyki,
- zabezpiecza skórę przed powstawaniem przebarwień,
- neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za fotostarzenie,
- skutecznie absorbuje nadmiar sebum,
- pozostawia na skórze niewidoczną warstwę matującą.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylexyl Methoxycinnamate, Bix-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylocarbonate Copolymer, Panthenol, Tocoperyl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene (05.07.2013.)

• dobry, ale nie doskonały
  • W sezonie letnim szczególnie dbam o ochronę UV, bo mam cerę fotowrażliwą i kremy z filtrami to u mnie podstawa. Kiedy tylko zobaczyłam reklamę ziaji w jednym z magazynów, postanowiłam że muszę wypróbować to "cudeńko".
    Muszę przyznać, że jest to jeden z przyjemniejszych kremów z tak wysokim filtrem, nie mniej jednak producent wprowadza klientów w błąd, informując, że jest to krem "matujący", bo matujący to on nie jest na pewno. Przejdźmy zatem do konkretów:
    - to nie jest krem matujący! Nie bieli tak jak filtry mineralne i nie zostawia jakiejś koszmarnie tłustej powłoki, można zaaplikować na niego makijaż, ale sam w sobie nie matuje. Osoby z cerą przetłuszczającą się na pewno będą musiały zastosować puder matujący
    - wypróbowałam również jego przeciwzmarszczkowego brata do cery suchej i dojrzałej i muszę przyznać że obie wersje są do siebie bardzo podobne
    - mnie nie zapchał, nie miałam po nim żadnych niemiłych "niespodzianek"
    - opakowanie z miękkiego plastiku, można przeciąć i wydobyć produkt do końca, design typowo apteczny
    - cena fenomenalnie niska, a produkt porównywalny do tych z wyższej półki
    - minusem są parabeny w składzie
    - nie wysusza
    - zaaplikowany w okolicach oczu nie podrażnił ( a u mnie o podrażnienie oczu łatwo, więc za to duży plus)

Podsumowując: Naprawdę fajny produkt w bardzo przystępnej cenie. Dostępny w aptekach i sklepach Ziaja Dla Ciebie. Niestety producent niepotrzebnie wprowadza klientów w błąd nazywając go kremem matującym. Uważam, ze tych parabenów też można by uniknąć.

Czy kupię ponownie? Dopóki nie znajdę czegoś równie fajnego ale bez parabenów to pewnie będę go kupować.

Ilość zużytych opakowań: jeden matujący, teraz w trakcie przeciwzmarszczkowego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ChicaGuapa za czytelną i pomocną recenzję?
  • nawet najlepszym zdarzają się wpadki
  • Kupiłam ten krem przed wyjazdem nad morze, chcąc ochronić skórę przed słońcem.
    Zależało mi na kremie niedrogim, acz wypróbowanej marki, by uniknąć przykrych niespodzianek (wiadomo - lepiej nie testować latem nowości), stąd wybór padł na Ziaję.

Jednak już 2 użycia sprawiły, że wróciłam do starej sprawdzonej "kuracji lipidowej" tej samej marki. Wolałam zreezygnować z filtów na rzecz czegoś, co nie dobije mojej skóry.

W czym problem?

Ano w tym, że krem ten nie sprawdził się na mojej problematycznej cerze. Miał matowić, a po godzinie twarz błyszczała się wręcz niemiłosiernie, a mam skórę mieszaną. Do tego okropnie mnie zapchał i po dwóch dniach wyskoczyły mi ropne krosty - widok dawno niewidziany na mojej twarzy. Latem noszę bardzo lekki makijaż - krem CC i trochę pudru sypkiego + bronzer na policzki - a miałam wrażenie, że twarz dosłownie mi się gotuje.

Po odstawieniu od razu wygląd cery uległ poprawnie niemal od razu. Oczywiście musiało minąć kilka dni zanim wyleczyłam krostki.

Osobom o wrażliwej skórze nie polecam, bo mogą się niemile zdziwić.

Używam tego produktu od: niedawna
    Ilość zużytych opakowań: napoczęte pierwsze

Chcesz pochwalić Ljubljana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety to nie to
  • Przyszło lato a wraz z latem słońce, trzeba się chronić. Do kupna tego kremu zachęciła mnie głównie bardzo korzystna cena.
    Kupiłam ten krem w aptece, za około 18 zł. Do kremu dodana była niespodzianka- żel do mycia twarzy.

Krem zamknięty jest w wygodnej, poręcznej tubce, nie ma żadnych problemów z wydostaniem go.

Konsystencja:
    W porządku, śliska, łatwo się rozprowadza na twarzy.

Działanie:
    + Krem faktycznie bardzo dobrze chroni skórę przed promieniowaniem, posiada stabilne filtry. Jego ochronne właściwości sprawdziły się w upały.
    + Nie zapycha.

Niestety, choć wysoka ochrona to ogromna zaleta to jednak pewne wady skreślają ten krem.

- Krem wg producenta ma matować- nie matuje ani trochę, twarz po nałożeniu bardzo się błyszczy i ciężko ten stan zmatowić.
    - Nie nadaje się za bardzo pod makijaż- używam podkładu mineralnego, bardzo ciężko jest mi go na ten krem nałożyć, a jak w końcu się uda to efekt jest delikatnie mówiąc nieciekawy (czyt. niżej).
    - Twarz po posmarowaniu tym kremem wygląda jakoś niezdrowo, szaro, mocno zmęczona. To samo jest, gdy nałożę podkład- puder na tym filtrze ciemnieje i szarzeje. Mając go na twarzy źle się czuję.
    - Wadą, która najbardziej mi w tym produkcie przeszkadza jest to, że mocno podrażnia oczy. Dodam, że nie jestem alergiczką, takie sytuacje zdarzają mi się bardzo rzadko. Oczy szczypią, łzawią i są zaczerwienione mimo, że starałam się omijać te okolice. Kombinowałam na wiele sposobów, by uniknąć tych problemów ale niestety nie udało się. Nawet krople nie były w stanie poradzić sobie do końca z podrażnieniem.

Daję 1,5 gwiazdki tylko i wyłącznie za bardzo dobrą ochronę.

Podsumowanie:
    Krem Ziaja spf 50 matujący zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Niestety, przez liczne wady utrudniające funkcjonowanie nie kupię go ponownie. Nigdy więcej...

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Chcesz pochwalić Lady eSs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny z odrobiną pudru
  • Mój pierwszy krem z tak wysokim filtrem. Dotąd w ogóle nie używałam dobrego kremu na dzień - co było błędem, wielkim błędem.
    Kosmetyczka poradziła mi kupno takiego kremu, a ja, jako fanka Ziaji, napaliłam się właśnie na ten.
    Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę! Dodam, że mam cerę tłustą, czasem przesuszoną, trądzikową.

Zalety:
    - lekki, nawilżający krem
    - nie powoduje wysypu
    - polecany jest dla osób, które chyba trudno się opalają: dla mnie to akurat obojętnie, mnie słońce nie spala tak bardzo, ale od pewnego czasu na punkcie twarzy jestem przewrażliwiona
    - z pudrem sypkim ryżowym wspaniale matuje, bo aż na ok. 8 h Jestem bardzo z tego zadowolona
    - przyjemna konsystencja, łatwo się wchłania
    - nie czuć na twarzy ciężkiej, nieprzyjemnej warstwy

Wady:
    - jedna minimalna wada - sam krem matuje na krótko, na ok 3 h, ale to też zależy od czynników zewnętrznych

Polecam gorąco

Chcesz pochwalić Rysia16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy ze wszystkich kremów z filtrami.
  • Krem ma fajną konsystencję koloru jasnej żółci taką w sam raz, szybko się wchłania.Można używać go jako bazę pod podkład.Posiada wysoki filtr co jest ogromnym plusem.Nie zapycha mojej mieszanej skłonnej do trądziku cery.Przyjemnie pachnie i rzeczywiście matuje jak obiecuje producent.Co prawda nie na wiele godzin, bo tak po 3 na słońcu już się twarz błyszczy, ale zawsze to coś.Póki co jest to najlepszy mój krem z filtrem.
    Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno w trakcie

Chcesz pochwalić emcia1692 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny filtr w świetnej cenie
  • Ziaja wyprodukowała świetny filtr w rozsądnej cenie, działaniem nieustępujący droższym aptecznym markom.

Przede wszystkim filtr bardzo dobrze chroni, nie opaliłam się wcale na twarzy i szyi odkąd go stosuję. Konsystencja jest odpowiednia, produkt gładko się rozprowadza i ma przyjemny zapach. Kolor jest żółty, ale nie barwi skóry (świetnie, że nie bieli!)

Co jest dla mnie absolutnie najważniejsze (zaraz po świetnej ochronie), PRODUKT ANI TROCHĘ NIE ZAPYCHA PORÓW. Potrafi mnie zapchać prawie wszystko, a ten krem jest dla mojej buzi całkowicie obojętny. No rewelacja pod tym względem. Warto też wspomnieć, że również nieźle nawilża skórę, o co go w ogóle nie podejrzewałam.

Jest całkiem wydajny. Jedno opakowanie wystarcza mi na 1,5 miesiąca codziennego stosowania.

Zawartość z tubki dobrze się wyciska, pod koniec można ją przeciąć i wydobyć resztki.

Jedynym minusem jest to, że ten filtr chociaż w nazwie "matujący", to nie matuje ani trochę (stąd pół gwiazdki mniej). Można czekać 2 godziny, a on i tak nie wchłonie się do matu. Dla mnie nie jest to ogromny problem, wystarczy lekko przypruszyć krem skrobią. Używam jej tylko wtedy, gdy potrzebuję zmatowienia pod minerały. Pod inne płynne podkłady matowienie jest zbędne.
    Na niewielki minus odnotowałabym też dostępność, w SP jest tylko wersja przeciwzmarszczkowa i tonująca, po matującą muszę wybrać się do firmowego sklepu Ziai. Chyba, że ktoś wie gdzie we Wrocławiu można go łatwiej dostać?

Podsumowując, jeżeli szukacie dobrego filtru w rozsądnej cenie, na pewno się nie zawiedziecie. To również świetny filtr dla osób dopiero zaczynających przygodę z ochroną przeciwsłoneczną ze względu na łatwość stosowania.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Soulmate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niby wysoka ochrona a nie chroni
  • Ucieszyłam się, że wreszcie dostałam matujący krem z wysokim filtrem, ale szybko się zawiodłam. Ten krem w ogóle nie matuje! Cera świeci się po nim niemiłosiernie, on w ogóle w nią nie wnika. Na dodatek filtr też nie działa, bo już po pierwszym zastosowaniu i wyjściu na słońce wróciłam do domu z czerwoną twarzą... Smarowałam się kilka razy dziennie i nic, twarz czerwona jak u Indianina. Nie polecam, nie spełnia żadnej swojej funkcji.
    Dodam, że pomimo lekko żółtego koloru nie barwi twarzy.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić rochas za czytelną i pomocną recenzję?
  • Milutki
  • Krem jest lekki, lejący się, szybko się wchłania i nie bieli. Powiedzenie, że matyje jest sporym nadużyciem, ale nie przetłuszcza cery. Bardzo ładnie chroni przed słońcem i nawilża. Zdecydowanie najlepszy filtr jakiego używałam, szczególnie za taką cenę.
    Jedyne do czego mogę mieć pretensje to tubka, z której notorycznie wylewa się za dużo żółtawego mazidła.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić KillItWithFire za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Mam skórę tłustą, lato to dla niej koszmar. Bardzo obawiam się fotostarzenia, więc krem z SPF 50 przynajmniej na lato to konieczność. Ufam Ziaji od dawna i większość produktów do pielęgnacji w mojej łazience jest od nich. Zaciekawiło mnie bardzo połączenie właściwości matujących z wysokim filtrem w tym kremie i postanowiłam go wypróbować. Konsystencja kremu nie jest szczególnie lekka, powoli się wchłania, nadaje lekko żółtawy kolor cerze i pozostawia lepki film, nie nadaje się więc do noszenia saute. Jednak pokryty podkładem i przypudrowany zwykłym pudrem sypkim pomieszanym ze skrobią ziemniaczaną wytrzymał cały dzień. Makijaż nałożony na ten krem nie warzył mi się ani nie rolował, jestem zadowolona z efektu. Nie polecam osobom, które chciałyby nosić ten krem solo bez choćby odrobiny pudru gdzieś indziej niż na plaży, bo w moim odczuciu nadaje cerze niezdrowy odcień, a lepki film nieestetycznie się błyszczy. Zamierzam wypróbować jeszcze krem Ziaja SPF 50 z witaminą C, jeżeli się sprawdzi, to się na niego przerzucę, bo nawilżenie, antyoksydacja i filtr to byłoby połączenie idealne

Plusy:
    - dobrze sprawuje się pod makijaż
    - nie przetłuszcza cery
    - nie podrażnia oczu
    - cena

Minusy:
    - nieładnie wygląda solo
    - długo się wchłaniaUżywam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: 1 całe

Chcesz pochwalić aemilia89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nawet ok
  • a więc zacznę od tego ,że nie lubię opalać twarzy i zdecydowałam ,że regularnie będę używała kremu w zysokim filtrem i tak oto to mój pierwszy tak wysoki filtr na twarz jeśli chodzi o zakup. MAm cerę mieszaną T, a lubię używać podkładu więc ten kupiłam pod podkład bo matujący... co do matu ja go nie widzę, jeżeli chodzi o używanie pod różne podkłady, jeżeli używa się tylko samego kremu to skóra naturalnie rozświatlona. Nie bieli, ładnie się rozprowadza, nie widać po kilku minutach ,że ma się go na twarzy, dosyć wydajny. Odrobinę zapycha. przez pewien czas uważałam,że go nie kupię ponownie ale wypróbowując takie kremy w drogeriach zobaczyłam ,że równie dobry znaleźć trudno, bilą, nie wchłaniają się, bardzo ciężkie. Co do matu po prostu chyba to złudne bo kremy z filtrem raczej prawdziwego matu nie są w stanie zapewnić i jakiś lekki film musi pozostać . Dla cery suchej, normalnej będzie idealny a dla tłustej lub mieszanej nie oczekujcie spektakularnego matu zwłaszcza pod podkład.

Chcesz pochwalić 7tyska za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie matuje
  • Cena i pozytywne opinie mnie zachęciły do wypróbowania tego kremu. Zawiodłam się jednak, ponieważ skóra po nim się bardzo świeci i trudno jest temu zaradzić zwykłym pudrem. Z niektórymi podkładami się roluje. Gdyby nie to, to byłby w porządku.

Chcesz pochwalić Cersei_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Jak dla mnie bardzo dobry produkt(podkreślam, że mam cerę trądzikowa z przebarwieniami skłonną do zapychania) ma tylko i wyłącznie same plusy:

*Ładnie się rozprowadza
    *Nie bieli
    *Nawilża
    *Ujednolica koloryt skóry(mimo, że delikatnie się świeci dla mnie nie robi to problemu to jest FILTR a nie produkt matujący)
    *Przyjemny w użytkowaniu
    *Co najważniejsze-chroni
    *Nie zapycha

Dla mnie bomba ! Właśnie tego szukałam.

Używam tego produktu od: 04.2014

Chcesz pochwalić Violettata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo solidny produkt
  • Z do tej pory testowanych przeze mnie filtrów (a było ich sporo, w szerokim przedziale cenowym) ten jest pierwszym, w którym z przyjemnością wykończyłam opakowanie. Nie jest idealny, ale jak do tej pory najbliższy ideałowi i na pewno zostanę przy nim na dłuższy czas. Cerę mam trądzikową, a krem nie pogarsza jej stanu, wręcz przeciwnie.

Plusy:
    + niska cena
    + dobra dostępność
    + nie bieli, a żółty odcień wyrównuje koloryt mojej cery
    + nie zapycha, nawet minimalnie!
    + nawilża
    + nie podkreśla suchych skórek
    + daje się zmatowić pudrem
    + nie wałkuje się
    + nie podrażnia

Minusy... niestety są, acz nieliczne:
    - sam w sobie z matem nie ma nic wspólnego
    - makijaż nie wygląda na nim idealnie
    - słabo się wchłania
    - czasem zaszczypie mnie w oczy

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Patryka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podrażnia oczy
  • Nigdy nie mialam uczulenia na nic a ten krem bardzo mocno podrażnił mi oczy-puchnięcie i łzawienie, przydarzyło mi się to w miejscu, gdzie nie mogłam zmyć go z twarzy. Dla mnie to dyskwalifikacja. szkoda bo wizałam z nim duże nadzieje, jest tani. Na twarzy pozostaje tłusta świecąca się warstwa. W ogóle nie matuje.To najgorszy mój zakup odkąd pamiętam.
    Próbek w sklepie firmowym nie było.

Chcesz pochwalić nandadevir za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE WARTO
  • Stosowałam wersję matującą i przeciwzmarszczkową, jak dla mnie niczym się nie różnią.

Zaletami tego kremu są na pewno:
    +cena,
    +nie wysusza skóry, a wręcz nawilża,
    +nie bieli,

Jednak stosowany solo (tylko przypudrowany skrobią)…
    - ZAŻÓŁCA twarz. Miałam wrażenie, że jestem żółta, a wszelkie naczynka, plamki są podkreślone, czerwone i wyglądają jeszcze gorzej,
    -wymieszany z podkładem generalnie nie wygląda źle, ale po jakimś czasie się warzy,
    -potrzeba dużo pudru żeby go zmatowić i zlikwidować lepkość, przez co tworzy się maska na twarzy,
    - nie jest delikatny, potrafi szczypać zaraz po nałożeniu i wywołać chwilowe zaczerwienienie,
    -wielki minus za to, że szczypie w oczy. Filtry stosuję na całą twarz, wokół oczu również, a w tym wypadku jeśli był nałożony bliżej niż kilka cm od oka wywoływał okropne pieczenie i łzawienie (po całym dniu poza domem, gdy czułam jakby mi ktoś podstawił pod oczy cebulę, miałam tak czerwone i obolałe oczy jak nigdy). Ta cecha dyskwalifikuje u mnie filtr, bo używanie dwóch osobnych kremów mija się z celem.

Pozostaje mi zużyć resztę na szyję i dłonie.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Aniela88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządny i tani
  • Krem opiera się na naprawdę solidnych filtrach, nie jest tłusty i nie zostawia oleistej warstwy, raczej lepką, chroni skutecznie, nie migruje do oczu. Super sprawdza się solo, pod makijaż właśnie przez swoją lepkość wymaga użycia obfitej ilości pudru. Nie bieli, nie marze się, nie roluje. Jego olbrzymią wadą jest to że po kilku użyciach moja skóra zrobiła się przesuszona i podrażniona, drugą również poważną jest dla mnie to że po zastosowaniu serum topornie się wchłania, krem sam w sobie nie zawiera żadnych antyoksydantów więc serum pod spód w jego przypadku jest u mnie obowiązkiem. Więcej nie kupię w przeciwieństwie do innego kremu Ziaji spf 50+ antyoksydacyjneej którą chętnie używam na szyje i dekolt. Krem ogólnie na plus, dużo lepszy od większości droższych aptecznych filtrów które miałam okazje testować. Rewelacyjny stosunek jakości do ceny.

Ilość zużytych opakowań: 30 z 50 ml

Chcesz pochwalić miska189 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój pierwszy filtr...
  • Mam obsesję na punkcie starzenia się mojej skóry. Zmarszczki na czole sprawiły, że inne wgłębienia i bruzdy chcę opóźnić do byle-jak-najdalej czasu...

Ochrona przeciwstarzeniowa = ochrona przeciwsłoneczna. Zakup filtrów stał się więc obowiązkiem.

Wybór padł na filtr firmy Ziaja. Dlaczego? Bo jest tania i sprawdza się na mojej cerze.

Mam dwa zastrzeżenia do tego kosmetyku:

- wchłanianie
    - piecze w oczy

Wchłanianie: smarowałam się filtrem rano. Zazwyczaj ok 8 - 9 godziny. Jeszcze o 13 czułam, że twarz jest "mokra". Tak, jakbym filtr nałożyła chwilę temu, a nie kilka godzin. W moim przypadku nie ma więc mowy o nakładania filtru dwa razy bo jedna warstwa jest długo "świeża".

Piecze w oczy: Smarowałam sobie nim okolice oczy, aby nie wyglądać jak panda (opalone okolice oczy + biała twarz = ponętny widok!). Niestety filtr po jakimś czasie "dostawał się do oka" (wystarczyło zwykłe przetarcie oka) i powodował łzawienie. Czasami takie, które trwało dobre pół dnia.

Nie mogę się przyczepić do ochrony, bo pomimo słonecznych dni nie opaliłam się ani trochę. A słońce łapię szybko.

Filtr ma lekko żółtawy kolor. Nie zauważyłam, by bielił moją twarz, szyję i dekolt.

Tak jak pisałam, jest to mój pierwszy filtr. Obecnie mam inny, zakupiony w aptece. Zauważyłam, że ten drugi jednak szybciej się wchłania - zajmuje mu to kilkanaście minut, a nie kilka godzin.

To nie jest zły kosmetyk. Jak widać po opiniach - wiele osób go sobie chwali. Ja pewnie wrócę do filtrów Ziai, sprawdzę ten przeciwzmarszczkowy i najnowszy SPF 50+ z witaminą C.

Używam tego produktu od: 22 lutego 2014
    Ilość zużytych opakowań: jedno.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić fallenart91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Szybko polubiłam się z tym filtrem. Z pewnością czesto będzie u mnie gościł,bo ejst dobry i tani

Co do nakładania czegoś na ten krem - mam swój sposób - mieszam go z odrobiną płynnego podkładu na ręce i taką mieszankę nakładam na twarz - dzięki temu unikam choćby problemu wałkowania się filtra.

Do rzeczy.

Plusy:
    + NIE ZAPYCHA
    + nie bieli
    + delikatnie nawilża
    + nie wysusza
    + ma całkiem przyjemną (jak na filtr...) konsystencję
    + dobrze się rozprowadza
    + całkiem dobrze się wchłania
    + nie podkreśla suchych skórek
    + jest mega tani, jak na filtr takiej jakości
    + polska firma

Minusy:
    - nie matuje (ale nie przeszkadza, gdy matujemy go np. pudrem)
    - czuć go na twarzy (przynajmniej przez jakiś czas po nałożeniu)
    - nie będzie "współpracował" z każdym podkładem czy pudrem
    - trochę za słaby na lato (podczas innych pór roku spisuje się znakomicie!)Używam tego produktu od: czerwiec 2012Ilość zużytych opakowań: jestem w takcie drugiej tubki

Chcesz pochwalić szmyrk za czytelną i pomocną recenzję?
  • genialny za śmieszną cenę
  • Długo szukałam takiego produktu, który zapewni mi wysoką ochronę przeciwsłoneczną i jednocześnie nie będzie będzie zapychał, bielił skóry, powodował uczucia ciężkości i utrudniała aplikację ulubionego podkładu. Nie wypowiem się co do matowania, bo przy tłustej cerze rzadko który kosmetyk potrafi być wystarczająco skuteczny, a co dopiero wymagać tego od tego typu kosmetyków to moim zdaniem przegięcie, bo nie od tego one są. Ale pozytywnie mnie zaskoczyło to że nie świecę się po nim bardziej bez niego, łatwiej mi okiełznać moją tłustą strefę, robiąc w ciągu dnia poprawki. Krem jest przyjemny, lekki i dobrze współpracuje z podkładem. Jestem z niego mega zadowolona, w porównaniu z innymi kremami anty UV, nie widzę w nim żadnych wad!

Chcesz pochwalić Assathra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie ideał
  • Krem jest tani i dobry, sam w sobie całkiem nieźle nawilża. Mam cerę trądzikową mieszną w kierunku suchej. Krem mnie nie zapycha, nie doprowadza do pogorszenia stanu cery w żaden sposób. Niestety w ogóle nie matuje, na twarzy zachowuje się jak zwykły ale bardziej treściwy krem, po nałożeniu odpowiedniej dla kremu z filtrem ilości kosmetyku na skórze tworzy się film, który nie do końca się wchłania i którego nie udaje mi się zawyczaj w zadowalajacym stopniu zmatowić. Moja wpółlokatorka, którą namówiłam na stosowanie na codzień kremów z filtrem jest z niego z tego powodu niezadowolona, mimo iż nakłada go zdecydowanie mniej niż należy (ale co tam ona wie o prawdziwych filtrach-tłuściochach ;p) Mimo tego jak na krem z tak wysokim faktorem jest to świecenie do zaakceptowania.
    Ogromną zaletą kremu jest też cena - odpowiednia na studencką kieszeń, a jakość kremu na pewno nie odbiega od tych aptecznych.

Ilość zużytych opakowań: 6 całych

Chcesz pochwalić la_voix_mal za czytelną i pomocną recenzję?
  • znalazłam mój krem
  • Po nie udanej próbie z Antheliosem, postawiłam na krem Ziai i jestem mu wierna.
    - po aplikacji, twarz nie jest zmatowiona, ale też nie świeci się (wygląda na nawilżoną, ze zdrowym połyskiem, a ponadto zauważyłam, że skutecznie blokuje błyszczenie w ciągu dnia),
    -jest świetną bazą pod makijaż,
    -krem jest gęsty, bardzo wydajny, dobrze sie rozprowadza po twarzy,
    -niska cena (kupilam ten krem z dołączonym żelem do mycia twarzy, dwa produkty w cenie jednego
    -szybko się wchłania,
    - nie bieli oraz co najważniejsze nie zapycha porów.

Jeśli potrzebuję mocnego nawilżenia od tego kremu, dodaje do niego kopelke żelu hialuronowego, mieszam i nakładam na twarz przetartą tonikiem. Problem z głowy

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić looona za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Super Wysoki Filtr za śmieszną cenę, jak dla mnie bardzo dobry

Przede wszystkim doskonale chroni przed promieniowaniem, nawilża, nie tłuści, fajny pod makijaż, choć mógłby bardziej matowić skórę
    Polecam.
    To mój pierwszy tak wysoki filtr ale nie będę próbować innych ten krem jest bardzo dobry

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić kosmitek za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry filtr
  • Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie mam cery tłustej ani skłonnej do trądziku (mam suchą). Szukałam jakiegoś taniego kremu z wysokim filtrem do stosowania na dzień przez cały rok- takiego który by nie był zbyt tłusty,nie bielił , miał lekką konsystencję.
    U mnie spisuje się bardzo dobrze. Ma lekką, odrobinę tłustą konsystencję przez co zostawia na twarzy przyjemną warstewkę- lubię jak coś siedzi na mojej skórze i nawilża ją cały dzień. Nie bieli, nie zapycha porów, dobrze się nakłada i rozprowadza, jest bardzo wydajny i tani Po jego użyciu skóra się odrobinę świeci, ale jak już wspomniałam nie oczekuję efektu matu. Używam codziennie, pod niego stosuję krem z witaminą C, albo inny krem na dzień. Nie wiem jak zachowuje się stosowany pod makijaż, bo nie stosuję podkładów ani pudrów.

Podsumowując:
    + wysoki, stabilny filtr
    + lekka konsystencja
    +nie bieli
    +nie zapycha
    + tani i wydajny
    +neutralny, praktycznie niewyczuwalny zapach

- nie matuje (dla mnie nie jest to problem, ale dla osób oczekujących matu z pewnością jest to minus)

Ilość zużytych opakowań: 2 (jestem w trakcie 3)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sskoczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • no niestety nie pokochaliśmy się...
  • -producent obiecuje matowienie( bzdura!)
    - mimo że się świeci okropnie to wgl się nie wchłania
    - pozostawia na twarzy zielono zółta powłoczke
    -tlusty
    plusy
    -nie zapycha
    -tani

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Marcin_619 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla cery tłustej
  • mimo mojej miłości do produktów firmy ziaja muszę napisać niepochlebną recenzję tego produktu.

na plus wysoka ochrona, podczas wakacji w Grecji przy temp.ok 27 stopni używałam go kilka razy dziennie i nie spaliłam twarzy. ważnym plusem jest cena, która wynosi ok 18 zł a często można go dostać w promocji.

jednak nadaje się tylko do stosowania samodzielnie. z większością podkładów, których używałam wygląda nieestetycznie, waży się i obniża trwałość podkładu.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić justynkadd za czytelną i pomocną recenzję?