Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Powiększ Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Zgłoszony przez Antymionka

Problem: skóra łatwo ulegająca poparzeniom słonecznym oraz reakcjom fotouczulającym, ze zmianami barwnikowymi.
Wskazania: skóra tłusta, mieszana , skłonna do trądziku, z przebarwieniami. Polecany przy leczeniu dermatologicznym oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Do stosowania przy ekstremalnym nasłonecznieniu, również dla osób aktywnie uprawiających sporty.
Efekty:
 - zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
- zapobiega podrażnieniom słonecznym,
- chroni naskórkowe zmiany barwnikowe – znamiona i pieprzyki,
- zabezpiecza skórę przed powstawaniem przebarwień,
- neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za fotostarzenie,
- skutecznie absorbuje nadmiar sebum,
- pozostawia na skórze niewidoczną warstwę matującą.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylexyl Methoxycinnamate, Bix-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylocarbonate Copolymer, Panthenol, Tocoperyl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene (05.07.2013.)

• Poniżej oczekiwań
  • Krem z filtrem jest dla mnie obowiązkową pozycją w sezonie wiosenno - letnim. Używam go przy prawie każdym wyjściu z domu, chyba że akurat jest wyjątkowo pochmurny dzień i słońce nie będzie zagrożeniem. Mam jasną skórę, piegi, naczynka. Słońce mi nie służy, nie lubię swojej urody w żółtawej opaleniźnie, dlatego stawiam na wysoką, długotrwałą i skuteczną ochronę przed słońcem. W zeszłym roku używałam świetnego kremu Pharmaceris. W tym postanowiłam spróbować czegoś tańszego i niestety się zawiodłam. Niby produkt ma całkiem niezłe opinie, ale jest po prostu nie dla mnie. Dlaczego, możecie przeczytać poniżej.

Krem możemy dostać w niektórych aptekach i sklepach Ziaji w cenie około 18zł. Pierwszym poważnym zarzutem jest nawet nie sam fakt, że krem nie matuje, bo tak naprawdę mało który to potrafi. On sprawia, że skóra bardzo się błyszczy, a nawet trochę lepi. Co prawda nie bieli jej przy tym, ale jego tłustawa, przypominająca ochronne kremy na zimę konsystencja jest bardzo nie przyjemna w użyciu. Muszę przyznać, że mój obecny dość ciężki podkład fajnie się na nim rozprowadza, ma ładny poślizg, ale cierpi na tym jego trwałość, zresztą w lato używam zazwyczaj jedynie pudru. Mój obecny radzi sobie ze zmatowieniem skóry tłustej od kremu, ale irytujące jest przyklejanie się pędzla do buzi podczas aplikacji. Krem nie nadający się pod makijaż to krem zły (pomijam maść cynkową czy z witaminą A).

Do niektórych jego cech nie ma się co przyczepić. Dobrze się rozprowadza (ale raczej w większej niż mniejszej ilości, więc do najbardziej wydajnych nie należy), nie zapycha, nie bieli skóry, nie wysusza jej. Do podstawowego jego zadania też mam jednak zastrzeżenia. Chroni przed słońcem, ale w jego wypadku wskazana jest chyba ponowna aplikacja po jakimś czasie. Przy kremie Pharmaceris nie opalałam się wcale przez cały dzień po porannej aplikacji. Z Ziają tak niestety nie jest. Nie spiekłam się z nim nigdy, działa, ale po prostu słabiej i nie tak długotrwale. Na pewno nie jest zły, zwłaszcza jak na swą cenę, ale ja już po prostu poznałam coś lepszego i za tym tęsknię.

Dziewczyny z naprawdę tłustą cerą mogą się na ten krem wkurzać, myślę natomiast że cera sucha mogłaby być zadowolona. Ja do filtru mam wysokie wymagania i Ziaja ich nie spełniła, nie zbyt przyjemnie się go używa, jest za mało długotrwały. Nie wrócę do niego.

Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podrażnia oczy
  • DZIWCZYNY, NIE WIERZCIE PRODUCENTOM, ŻE JAKIKOLWIEK KREM Z WYSOKĄ OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA BĘDZIE MATOWAĆ!!! Kupując ten produkt nie oczekiwałam matowego wykończenia tak czy owak. Filtr musi byc na powierzchni skóry aby ją chronić. Koniec kropka. Matowe wykończenie można osiągnąć poprzez makijarz odpowiednim pudrem sypkim. Oczywiście pisząc to mam na myśli ilość jaka należy aplikować aby osiągnąć odpowiednią ochronę.
    Niestety krem nie sprawdził się w moim przypadku. Krem jest zaopatrzony w broń składającą się z 3 filtrów ( z czego 2 fotostabilne ). Także miałam duże oczekiwania, lecz niestety podrażnia mi oczy niesamowicie. Cały dzień potok łez. Szkoda, gdyż krem super się aplikuje, lepiej niż mój ulubiony, który używam od ponad 2 lat. Gdyby nie to napewno bym przy nim została.
    To nie oznacza, że będzie nieodpowiedni dla każdego. Dobrego kremu z filtrem niestety szuka się metodą prób i błędów. Także jak najbardziej go polecam aby spróbować. Poza tym powalił mnie ceną. Taże kupujcie i próbujcie, bo jest to dobry produktUżywam tego produktu od: TygodniaIlość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić juma1979 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale nie doskonały
  • W sezonie letnim szczególnie dbam o ochronę UV, bo mam cerę fotowrażliwą i kremy z filtrami to u mnie podstawa. Kiedy tylko zobaczyłam reklamę ziaji w jednym z magazynów, postanowiłam że muszę wypróbować to "cudeńko".
    Muszę przyznać, że jest to jeden z przyjemniejszych kremów z tak wysokim filtrem, nie mniej jednak producent wprowadza klientów w błąd, informując, że jest to krem "matujący", bo matujący to on nie jest na pewno. Przejdźmy zatem do konkretów:
    - to nie jest krem matujący! Nie bieli tak jak filtry mineralne i nie zostawia jakiejś koszmarnie tłustej powłoki, można zaaplikować na niego makijaż, ale sam w sobie nie matuje. Osoby z cerą przetłuszczającą się na pewno będą musiały zastosować puder matujący
    - wypróbowałam również jego przeciwzmarszczkowego brata do cery suchej i dojrzałej i muszę przyznać że obie wersje są do siebie bardzo podobne
    - mnie nie zapchał, nie miałam po nim żadnych niemiłych "niespodzianek"
    - opakowanie z miękkiego plastiku, można przeciąć i wydobyć produkt do końca, design typowo apteczny
    - cena fenomenalnie niska, a produkt porównywalny do tych z wyższej półki
    - minusem są parabeny w składzie
    - nie wysusza
    - zaaplikowany w okolicach oczu nie podrażnił ( a u mnie o podrażnienie oczu łatwo, więc za to duży plus)

Podsumowując: Naprawdę fajny produkt w bardzo przystępnej cenie. Dostępny w aptekach i sklepach Ziaja Dla Ciebie. Niestety producent niepotrzebnie wprowadza klientów w błąd nazywając go kremem matującym. Uważam, ze tych parabenów też można by uniknąć.

Czy kupię ponownie? Dopóki nie znajdę czegoś równie fajnego ale bez parabenów to pewnie będę go kupować.

Ilość zużytych opakowań: jeden matujący, teraz w trakcie przeciwzmarszczkowego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ChicaGuapa za czytelną i pomocną recenzję?
  • nawet najlepszym zdarzają się wpadki
  • Kupiłam ten krem przed wyjazdem nad morze, chcąc ochronić skórę przed słońcem.
    Zależało mi na kremie niedrogim, acz wypróbowanej marki, by uniknąć przykrych niespodzianek (wiadomo - lepiej nie testować latem nowości), stąd wybór padł na Ziaję.

Jednak już 2 użycia sprawiły, że wróciłam do starej sprawdzonej "kuracji lipidowej" tej samej marki. Wolałam zreezygnować z filtów na rzecz czegoś, co nie dobije mojej skóry.

W czym problem?

Ano w tym, że krem ten nie sprawdził się na mojej problematycznej cerze. Miał matowić, a po godzinie twarz błyszczała się wręcz niemiłosiernie, a mam skórę mieszaną. Do tego okropnie mnie zapchał i po dwóch dniach wyskoczyły mi ropne krosty - widok dawno niewidziany na mojej twarzy. Latem noszę bardzo lekki makijaż - krem CC i trochę pudru sypkiego + bronzer na policzki - a miałam wrażenie, że twarz dosłownie mi się gotuje.

Po odstawieniu od razu wygląd cery uległ poprawnie niemal od razu. Oczywiście musiało minąć kilka dni zanim wyleczyłam krostki.

Osobom o wrażliwej skórze nie polecam, bo mogą się niemile zdziwić.

Używam tego produktu od: niedawna
    Ilość zużytych opakowań: napoczęte pierwsze

Chcesz pochwalić Ljubljana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety to nie to
  • Przyszło lato a wraz z latem słońce, trzeba się chronić. Do kupna tego kremu zachęciła mnie głównie bardzo korzystna cena.
    Kupiłam ten krem w aptece, za około 18 zł. Do kremu dodana była niespodzianka- żel do mycia twarzy.

Krem zamknięty jest w wygodnej, poręcznej tubce, nie ma żadnych problemów z wydostaniem go.

Konsystencja:
    W porządku, śliska, łatwo się rozprowadza na twarzy.

Działanie:
    + Krem faktycznie bardzo dobrze chroni skórę przed promieniowaniem, posiada stabilne filtry. Jego ochronne właściwości sprawdziły się w upały.
    + Nie zapycha.

Niestety, choć wysoka ochrona to ogromna zaleta to jednak pewne wady skreślają ten krem.

- Krem wg producenta ma matować- nie matuje ani trochę, twarz po nałożeniu bardzo się błyszczy i ciężko ten stan zmatowić.
    - Nie nadaje się za bardzo pod makijaż- używam podkładu mineralnego, bardzo ciężko jest mi go na ten krem nałożyć, a jak w końcu się uda to efekt jest delikatnie mówiąc nieciekawy (czyt. niżej).
    - Twarz po posmarowaniu tym kremem wygląda jakoś niezdrowo, szaro, mocno zmęczona. To samo jest, gdy nałożę podkład- puder na tym filtrze ciemnieje i szarzeje. Mając go na twarzy źle się czuję.
    - Wadą, która najbardziej mi w tym produkcie przeszkadza jest to, że mocno podrażnia oczy. Dodam, że nie jestem alergiczką, takie sytuacje zdarzają mi się bardzo rzadko. Oczy szczypią, łzawią i są zaczerwienione mimo, że starałam się omijać te okolice. Kombinowałam na wiele sposobów, by uniknąć tych problemów ale niestety nie udało się. Nawet krople nie były w stanie poradzić sobie do końca z podrażnieniem.

Daję 1,5 gwiazdki tylko i wyłącznie za bardzo dobrą ochronę.

Podsumowanie:
    Krem Ziaja spf 50 matujący zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Niestety, przez liczne wady utrudniające funkcjonowanie nie kupię go ponownie. Nigdy więcej...

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Chcesz pochwalić Lady eSs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny z odrobiną pudru
  • Mój pierwszy krem z tak wysokim filtrem. Dotąd w ogóle nie używałam dobrego kremu na dzień - co było błędem, wielkim błędem.
    Kosmetyczka poradziła mi kupno takiego kremu, a ja, jako fanka Ziaji, napaliłam się właśnie na ten.
    Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę! Dodam, że mam cerę tłustą, czasem przesuszoną, trądzikową.

Zalety:
    - lekki, nawilżający krem
    - nie powoduje wysypu
    - polecany jest dla osób, które chyba trudno się opalają: dla mnie to akurat obojętnie, mnie słońce nie spala tak bardzo, ale od pewnego czasu na punkcie twarzy jestem przewrażliwiona
    - z pudrem sypkim ryżowym wspaniale matuje, bo aż na ok. 8 h Jestem bardzo z tego zadowolona
    - przyjemna konsystencja, łatwo się wchłania
    - nie czuć na twarzy ciężkiej, nieprzyjemnej warstwy

Wady:
    - jedna minimalna wada - sam krem matuje na krótko, na ok 3 h, ale to też zależy od czynników zewnętrznych

Polecam gorąco

Chcesz pochwalić Rysia16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy ze wszystkich kremów z filtrami.
  • Krem ma fajną konsystencję koloru jasnej żółci taką w sam raz, szybko się wchłania.Można używać go jako bazę pod podkład.Posiada wysoki filtr co jest ogromnym plusem.Nie zapycha mojej mieszanej skłonnej do trądziku cery.Przyjemnie pachnie i rzeczywiście matuje jak obiecuje producent.Co prawda nie na wiele godzin, bo tak po 3 na słońcu już się twarz błyszczy, ale zawsze to coś.Póki co jest to najlepszy mój krem z filtrem.
    Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno w trakcie

Chcesz pochwalić emcia1692 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny filtr w świetnej cenie
  • Ziaja wyprodukowała świetny filtr w rozsądnej cenie, działaniem nieustępujący droższym aptecznym markom.

Przede wszystkim filtr bardzo dobrze chroni, nie opaliłam się wcale na twarzy i szyi odkąd go stosuję. Konsystencja jest odpowiednia, produkt gładko się rozprowadza i ma przyjemny zapach. Kolor jest żółty, ale nie barwi skóry (świetnie, że nie bieli!)

Co jest dla mnie absolutnie najważniejsze (zaraz po świetnej ochronie), PRODUKT ANI TROCHĘ NIE ZAPYCHA PORÓW. Potrafi mnie zapchać prawie wszystko, a ten krem jest dla mojej buzi całkowicie obojętny. No rewelacja pod tym względem. Warto też wspomnieć, że również nieźle nawilża skórę, o co go w ogóle nie podejrzewałam.

Jest całkiem wydajny. Jedno opakowanie wystarcza mi na 1,5 miesiąca codziennego stosowania.

Zawartość z tubki dobrze się wyciska, pod koniec można ją przeciąć i wydobyć resztki.

Jedynym minusem jest to, że ten filtr chociaż w nazwie "matujący", to nie matuje ani trochę (stąd pół gwiazdki mniej). Można czekać 2 godziny, a on i tak nie wchłonie się do matu. Dla mnie nie jest to ogromny problem, wystarczy lekko przypruszyć krem skrobią. Używam jej tylko wtedy, gdy potrzebuję zmatowienia pod minerały. Pod inne płynne podkłady matowienie jest zbędne.
    Na niewielki minus odnotowałabym też dostępność, w SP jest tylko wersja przeciwzmarszczkowa i tonująca, po matującą muszę wybrać się do firmowego sklepu Ziai. Chyba, że ktoś wie gdzie we Wrocławiu można go łatwiej dostać?

Podsumowując, jeżeli szukacie dobrego filtru w rozsądnej cenie, na pewno się nie zawiedziecie. To również świetny filtr dla osób dopiero zaczynających przygodę z ochroną przeciwsłoneczną ze względu na łatwość stosowania.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Soulmate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niby wysoka ochrona a nie chroni
  • Ucieszyłam się, że wreszcie dostałam matujący krem z wysokim filtrem, ale szybko się zawiodłam. Ten krem w ogóle nie matuje! Cera świeci się po nim niemiłosiernie, on w ogóle w nią nie wnika. Na dodatek filtr też nie działa, bo już po pierwszym zastosowaniu i wyjściu na słońce wróciłam do domu z czerwoną twarzą... Smarowałam się kilka razy dziennie i nic, twarz czerwona jak u Indianina. Nie polecam, nie spełnia żadnej swojej funkcji.
    Dodam, że pomimo lekko żółtego koloru nie barwi twarzy.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić rochas za czytelną i pomocną recenzję?
  • Milutki
  • Krem jest lekki, lejący się, szybko się wchłania i nie bieli. Powiedzenie, że matyje jest sporym nadużyciem, ale nie przetłuszcza cery. Bardzo ładnie chroni przed słońcem i nawilża. Zdecydowanie najlepszy filtr jakiego używałam, szczególnie za taką cenę.
    Jedyne do czego mogę mieć pretensje to tubka, z której notorycznie wylewa się za dużo żółtawego mazidła.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić KillItWithFire za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij