Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Powiększ Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Zgłoszony przez Antymionka

Problem: skóra łatwo ulegająca poparzeniom słonecznym oraz reakcjom fotouczulającym, ze zmianami barwnikowymi.
Wskazania: skóra tłusta, mieszana , skłonna do trądziku, z przebarwieniami. Polecany przy leczeniu dermatologicznym oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Do stosowania przy ekstremalnym nasłonecznieniu, również dla osób aktywnie uprawiających sporty.
Efekty:
 - zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
- zapobiega podrażnieniom słonecznym,
- chroni naskórkowe zmiany barwnikowe – znamiona i pieprzyki,
- zabezpiecza skórę przed powstawaniem przebarwień,
- neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za fotostarzenie,
- skutecznie absorbuje nadmiar sebum,
- pozostawia na skórze niewidoczną warstwę matującą.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylexyl Methoxycinnamate, Bix-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylocarbonate Copolymer, Panthenol, Tocoperyl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene (05.07.2013.)

• niestety jestem na nie
  • zachęcona pozytywnymi opiniami na temat tego produktu postanowiłam go wypróbować i niestety to był błąd.
    produkt jak dla mnie nie jest w ogóle matujący. jest wręcz natłuszczający.
    zaraz po nałożeniu skóra strasznie się świeci, czuć, że znajduje się na niej coś ciężkiego.
    pod makijaż absolutnie się nie nadaje...
    podczas wakacji w gorącym klimacie filtr spływał mi dosłownie z twarzy chwilę po wyjściu na zewnątrz i podrażniał mi oczy - dodam tylko iż w tamtym roku używałam filtru matującego z vichy i nic takiego nie miało miejsca.
    osobom z cerami trądzikowymi i łojotokowymi zdecydowanie nie polecam.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Chcesz pochwalić trolling stone za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest na prawde dobrze choc mogloby byc ciutke lepiej
  • Na poczatku uzywalam tego kremu w miescie- gdzie moja twarz nie byla narazona na agresywne slonce.
    Nie bylam nim zachwycona- zdecydowanie nie matowal (warto zaznaczyc, ze moja cera nie jest tlusta), nie wchlanial sie do matu i byl dosc wyczuwalny na twarzy. Nosilam go pod makijaz, gdzie ujarzmiony podkladem i lekko matowiony pudrem sprawdzil sie dobrze i spelnil swoja role- ochrony przed sloncem.

Z lekkimi oporami i ciekawoscia zabaralam go na wakacje, gdzie przez tydzien calymi dniami swiecilo slonce i temperatura przekraczala 30C.
    Tutaj sie sprawdzil calkiem dobrze i jestem z niego zadowolona. Ochronil mnie przed mocnym sloncem. Aplikowalam go duzo, wydaje mi sie ze osiagnelam nawet przepisowa ilosc poniewaz bylo na prawde slonecznie i bylam na powietrzu calymi dniami.

Moim glownym i jedymym zarzutem jest to, ze krem sie nie wchlania, nawet gdy damy mu na to dosc duzo czasu. Widze na zdjeciach z wakacji, ze twarz nie wyglada zle. Nie widac blasku
    Nie spowodowal pogorszenia stanu cery. Nie bieli za co kolejny duzy plus.
    Zdecydowanei bede polecac wszytskim zainteresowanym i chetnie kupie w przyszlym roku.
    Mialam do czynienia z wieloma kremami z filtrem i jest to dosc problematyczny specyfik. Dlatego tez tak wiele osob rezygnuje z ich uzywania. Krem Ziaji nalezy do jednych z najlepszych

Używam tego produktu od: cale lato
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić blackdaisy za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobrze spełnił swoje zadanie
  • Krem ten kupiłam z myślą o wyjeździe w strefę równikową. Nie zawiodłam się, spełnił doskonale swoje zadanie. Już wiem, że nie trzeba przepłacać w aptece, bo wystarczy kupić krem Ziaji. Kosmetyk mieści się w wygodnej tubce. Jego kolor jest jasnożółty. Zapach niewyczuwalny. Krem moim zdaniem bardziej nawilża niż matuje, ale to mi nie przeszkadzało. Moja cera nie błyszczała po jego użyciu. Jeżeli miałam zamiar robić makijaż, to używałam go w mniejszej ilości. Podkład trzymał się na nim bardzo dobrze. Dzięki temu kremowi nie doznałam poparzenia słonecznego, skóra była bardzo dobrze zabezpieczona i nie schodziła. Kosmetyk nie zapchał porów. Po powrocie z wakacji przestawiłam się na mój codzienny krem, bo nie było już potrzeby używania tego.

Używam tego produktu od: przez 2 tyg wakacji
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić Agnieszka_kw za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy w swoim przedziale cenowym
  • Idąc za radą dermatologa, codziennie przed wyjściem z domu nakładam krem z filtrem. Zazwyczaj kupuję je w aptece, płacąc po kilkadziesiąt złotych za opakowanie, tym większe było moje zdziwienie, gdy natrafiłam w sklepie firmowym Ziai na krem, który kosztował około dziesięciu złotych (cena promocyjna). Moja radość była tym większa, że przeznaczony jest do skóry problematycznej, takiej jak moja: mieszanej ze skłonnościami do trądziku.

Plusy:
    +nie zapycha skóry, nie wywołuje podrażnień, ani nie nasila podostawania wyprysków, idealny do cery trądzikowej
    +nadaje się pod makijaż
    +tani, nie miałam lepszego kremu z filtrem za tak niską cenę
    +dobrze się rozprowadza
    +w przeciwieństwie do wielu kremów przeznaczonych do cery tłustej/mieszanej, nie wysusza jej
    +opakowanie z którego można wydobyć niemal całą jego zawartość

Obecnie używam innego kremu, żeby skóra za bardzo nie przyzwyczaiła się do jednego produktu, jednak w najbliższym czasie planuję ponowy zakup. Nie miałam lepszego kremu za tak niską cenę.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy (stosowałam go niemal codziennie)

Chcesz pochwalić karogar za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • To kolejny produkt z Ziai, na którym się nie zawiodłam.
    Ma dosyć gęstą konsystencję, łatwo rozprowadza się na twarzy. Po nałożeniu należy odczekać chwilę aż się wchłonie. Idealnie nadaje się pod makijaż. Nie bieli twarzy, nie zapycha, może nie matuje, ale na pewno nie potęguje błyszczenia się twarzy, nawet w upały. Stosuję go od niespełna roku codziennie i jeszcze nie zużyłam całego, także ogromny plus za to. W dodatku kosztuje grosze. Dla nie ideał

Używam tego produktu od: prawie rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe!

Chcesz pochwalić Kaspersen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Strasznie przetłuszcza twarz
  • Produkty Ziaji są dobre więc postanowiłam kupić skuszona niską cenę w porównaniu do innych filtrów.Kupując filtr z efektem matowienia oczekiwałam lekkiej konsystencji która po kilku godzinach nie świeci się jak krem Nivea... ale niestety zawiodłam się
    Krem jak dla mnie jest trochę tłusty i zostawia na twarzy takie uczucie tłustości i po kilku godzinach strasznie się wyświeca.
    Na plaże jest idealny ale pod makijaż się nie nadaje.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić czarnagwiazda86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Ogólnie z filtru byłam zadowolona: dawał w miarę ładny mat, nie zapychał, chronił przed słońcem. Ale dlaczego wcześniej na skład nie spojrzałam to nie wiem. Ma filtr przenikający! Podziękuję.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Madzia94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zostanie ze mną na dłużej
  • Dosięgnęło mnie potężne rozczarowanie filtrowe, każdy kolejny krem przeze mnie używany był koszmarny w użytkowaniu. "Najlepsze" były najwyżej ok, ale albo śmierdzące, albo bielące (wyglądałam z takim kolorem bardzo nietwarzowo), albo lepko-świecące, brrrr.
    Ziaja wpadła mi w oko od pojawienia się na rynku, ale męczyłam jeszcze Sorayę, a w międzyczasie dostałam od niezadowolonej kuzynki pół opakowania matującej Ziai
    Nie mogę uwierzyć, że ktoś może być z tego kremu niezadowolony, czyżby jego właściwości zależały aż tak od rodzaju i stanu skóry?

Plusy:
    - moja skóra może przyjąć go naprawdę dużo, w przypadku innych tak wysokich filtrów nie byłam w stanie wsmarować aż tyle,
    - nie bieli, koloryt twarzy jest naturalny, mogę nałożyć tylko korektor, zmatowić i wyjść bez wstydu z domu,
    - ma świetną konsystencję, jest lekki, nie oblepiający, nawet lekko nawilżający,
    - komfortowy na twarzy,
    - dobra cena i dostępność.

Minusy:
    - trudno go nazwać matującym, ale powoduje dużo mniejsze błyszczenie niż inne filtry.

Co do skuteczności przeciwsłonecznej nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, bo używam za krótko, ale żadne nowe przebarwienia się nie pojawiły (a latem trudno mi unikać słońca).
    Tak przypadł mi do gustu, że mam już kolejne opakowanie, bo nie wyobrażam sobie powrotu do wcześniejszych filtrów

Używam tego produktu od: miesiąc-dwa
    Ilość zużytych opakowań: pół jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić agnyska81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ujdzie choć nie dosięga do pięt Lirene
  • Niestety, liczyłam na to, że słowo "matujący" nawet w przypadku filtra będzie oznaczało przynajmniej "lżejszy niż większość antheliosów".
    Myliłam się.
    Może w przypadku Ziaji da się te tłustość jeszcze ukryć pod warstwą pudru, w przypadku antheliosa już nie (oprócz dry touch).
    Tak czy siak filtr, choć skuteczny absolutnie nie jest lekki, uczucie ciężkiej, umiarkowanie lepkiej warstwy jest całkiem intensywne.
    Nie jest również matujący, daje całkiem porządny "glow".

Za to makijaż ładnie na nim wygląda.
    Co z tego jeśli mogę go nałożyć tyle co ziarnko grochu, nie jest to już super komfortowa ilość, a na ochronę też wtedy nie mogę liczyć.

To już chyba wolę nic nie nakładać i przynajmniej cieszyć się "lekką twarzą".

Podsumowując, powiedziałabym, że jakość odpowiada cenie. Ale później przypomniałam sobie filtr Lirene(150ml za ok 30zł) i stwierdziłam, że Ziaja w tym momencie poległa nawet w kategorii tanich produktów.
    Używam tego produktu od: 2 miesięcy z przerwamiIlość zużytych opakowań: męczę 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić LadyMadalena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poniżej oczekiwań
  • Krem z filtrem jest dla mnie obowiązkową pozycją w sezonie wiosenno - letnim. Używam go przy prawie każdym wyjściu z domu, chyba że akurat jest wyjątkowo pochmurny dzień i słońce nie będzie zagrożeniem. Mam jasną skórę, piegi, naczynka. Słońce mi nie służy, nie lubię swojej urody w żółtawej opaleniźnie, dlatego stawiam na wysoką, długotrwałą i skuteczną ochronę przed słońcem. W zeszłym roku używałam świetnego kremu Pharmaceris. W tym postanowiłam spróbować czegoś tańszego i niestety się zawiodłam. Niby produkt ma całkiem niezłe opinie, ale jest po prostu nie dla mnie. Dlaczego, możecie przeczytać poniżej.

Krem możemy dostać w niektórych aptekach i sklepach Ziaji w cenie około 18zł. Pierwszym poważnym zarzutem jest nawet nie sam fakt, że krem nie matuje, bo tak naprawdę mało który to potrafi. On sprawia, że skóra bardzo się błyszczy, a nawet trochę lepi. Co prawda nie bieli jej przy tym, ale jego tłustawa, przypominająca ochronne kremy na zimę konsystencja jest bardzo nie przyjemna w użyciu. Muszę przyznać, że mój obecny dość ciężki podkład fajnie się na nim rozprowadza, ma ładny poślizg, ale cierpi na tym jego trwałość, zresztą w lato używam zazwyczaj jedynie pudru. Mój obecny radzi sobie ze zmatowieniem skóry tłustej od kremu, ale irytujące jest przyklejanie się pędzla do buzi podczas aplikacji. Krem nie nadający się pod makijaż to krem zły (pomijam maść cynkową czy z witaminą A).

Do niektórych jego cech nie ma się co przyczepić. Dobrze się rozprowadza (ale raczej w większej niż mniejszej ilości, więc do najbardziej wydajnych nie należy), nie zapycha, nie bieli skóry, nie wysusza jej. Do podstawowego jego zadania też mam jednak zastrzeżenia. Chroni przed słońcem, ale w jego wypadku wskazana jest chyba ponowna aplikacja po jakimś czasie. Przy kremie Pharmaceris nie opalałam się wcale przez cały dzień po porannej aplikacji. Z Ziają tak niestety nie jest. Nie spiekłam się z nim nigdy, działa, ale po prostu słabiej i nie tak długotrwale. Na pewno nie jest zły, zwłaszcza jak na swą cenę, ale ja już po prostu poznałam coś lepszego i za tym tęsknię.

Dziewczyny z naprawdę tłustą cerą mogą się na ten krem wkurzać, myślę natomiast że cera sucha mogłaby być zadowolona. Ja do filtru mam wysokie wymagania i Ziaja ich nie spełniła, nie zbyt przyjemnie się go używa, jest za mało długotrwały. Nie wrócę do niego.

Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij