Bioxsine, Anti - Hair Loss Herbal Shampoo (Ziołowy szampon przeciw wypadaniu włosów)

Bioxsine to specjalistyczny ziołowy szampon stworzony z myślą o osobach zmagających się z problemem utraty włosów oraz dla osób pragnących pobudzić wzrost mocniejszych i bardziej sprężystych włosów.
Widoczne rezultaty, potwierdzone badaniami klinicznymi, uzyskane dzięki zawartej w szamponie formule Biocomplex B11- unikalnej ziołowej mieszance modyfikowanej w laboratoriach Biota. Zawiera ona tak cenne dla naszej skóry substancje jak: cynk, magnez, potas, wapń, żelazo, flawonoidy, kwas linolowy, kwas oleinowy oraz beta-sytosterol. Regularne stosowanie szamponu Bioxsine zwiększa gęstość włosów, a dodatkowo wzmacnia aktywne mieszki włosów.
Szampon dostępny w trzech wersjach: do włosów suchych i normalnych, przetłuszczających się oraz z przeciwłupieżowy. Do nabycia w aptekach.

Działa w duecie z ampułkami

Trudno ocenić działanie samego szamponu, tym bardziej, że głównym zadaniem każdego szamponu jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy i włosów, a wszystko inne to bardzo często tylko marketing lub sprawka naszpikowanego chemią składu. Szampon jest kosmetykiem, który ma tak krótką styczność ze skórą i włosami, że za dużo i tak nie zdziała.

W przypadku Bioxsine mamy duży plus w postaci składników ziołowych i kosmetyku uzupełniającego, o bardziej skoncentrowanym działaniu w postaci ampułek.
Szampon ma faktycznie dość ziołowy zapach i gęstą konsystencję, którą najlepiej rozrobić wodą przed nałożeniem na włosy.
Bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy i możliwe, że w połączeniu z delikatnym, 2-minutowym masażem skóry głowy, faktycznie może dorzucić swoje 3 grosze, ale sam szampon z pewnością cudu nie zdziała.
Kosmetyk oceniam jednak na 5 gwiazdek jako składową kuracji wzmacniającej (czyli szampon+ampułki), po której faktycznie moje włosy są mniej podatne na wypadanie.
Bardzo dobrze się pieni.
Minus za toporną konsystencję i niewygodne otwieranie i zamykanie (aktualnie mam bardzo słabe paznokcie po hybrydach i mam naprawdę problem z otwieraniem szamponu).

Niestety nie :/

Zużyłam dwa opakowania tego produktu w z nadzieją na jakikolwiek efekt ale niestety. Produkt wydajny, łatwo się pieni i doczyszcza włosy. Ziołowy zapach do którego można się przyzwyczaić. Nie spowodował mniejszego przetłuszczania (stosowałam ten przeznaczony do włosów tłustych) ani nie pomniejszył wypadania. Efektów brak. Nie polecam.

W połączeniu z kapsułkami działa!

Potwierdzam działanie wraz z kapsułkami do wcierania z tej serii. Już po 24 dniach na głowie wyrasta mnóstwo baby hairs. Mam często kłopot z nadmiernym wypadaniem. Często sięgam po Bioxsine bo wiem, że działa. Cena w aptece Gemini ok 130zł jest akceptowalna. Zapach i konsystencja może nie jest wybitna ale nie jest to produkt drogeryjny tylko apteczny zatem ma działać a nie pachnieć i się pienić. Polecam

Dno

Ten szampon to totalna pomyłka. Zupełnie nie rozumiem tych ochów i achów na jego temat. Kupiłam go zachęcona opiniami na wizażu, myślałam, że to cudowny produkt. Męczę się już od dłuższego czasu z problemem wypadających włosów, stosowałam suplementy diety, wcierki i różne szampony - Radical, Babuszkę Agafię. Byłam zmęczona używaniem wcierek i wiecznie tłustych, niedomytych włosów, bo żaden szampon nie radził sobie ze zmyciem tych specyfików. Przypomniało mi się, że mam próbkę tego osławionego szamponu Bioxsine. Jakie było moje zdziwienie po pierwszym użyciu. Włosy były grube, było ich więcej i prawie w ogóle nie wypadały, więc kupiłam sobie pełnowymiarową wersję, sądząc, że będę mogła zrezygnować z wcierek i będę miała magiczny szampon, który raz na zawsze sprawi, że włosy przestaną nagminnie wypadać. Było super przez pierwsze dwa mycia. Potem od nowa Polska ludowa, włosy zaczęły masakrycznie wypadać, teraz mam pogrom i moje wielomiesięczne starania, kasa, czas i wysiłek, które włożyłam, by uratować włosy poszły w niwecz. Szampon do tanich nie należy, a skuteczność żadna. Jedyny plus to przepiękny zapach. Pieni się całkiem spoko, ale dopiero przy powtórnym nałożeniu.
Jak widać u innych się sprawdza, u mnie niestety nie, dlatego radzę wziąć to pod rozwagę i kupić może coś tańszego i lepszego, np. Radical Med.

Zapobiega wypadaniu włosów, ale sieje zniszczenie innego typu (kołtuny, suche włosy)

Używałam wersji: przeciwłupieżowej (2), do włosów tłustych (1).

PLUSY
- obietnica na opakowaniu jak najbardziej spełniona - ogranicza wypadanie włosów,
- dzielnie walczy z łupieżem,
- ma ładny, ziołowy zapach,
- dosyć wydajne opakowanie, które starczyło mi na 2 miesiące,
- cena również nie spędza snu z powiek,
- mało inwazyjny, sklad jest w porządku, aczkolwiek na początku stosowania miałam problemy ze swędzeniem głowy.

MINUSY
- słabo się pieni,
- przetłuszcza włosy (również wersja dla włosów tłustych, musiałam myć dwoma szamponami),
- plącze włosy, rozczesywanie na mokro czy na sucho jest kompletnie bezcelowe, gdyż zaraz po rozplątaniu kołtunów, tworzą się one na nowo,
- wysusza włosy.

Mam mieszane uczucia co do tego szamponu.
Z jednej strony ograniczył moje łysienie, chociaż przyznam szczerze, że nie jestem pewna czy to faktycznie jest jego zasługa. Zmieniłam dietę, łykałam Revalid, używałam Jantara i robiłam naturalne wcierki, tak więc być może poprawa kondycji moich włosów wcale nie wzięła się ze stosowania Bioxsine\'u. Na pewno mi on jednak nie zaszkodził, a to już coś.
Po koszmarze z przeciwłupieżowym szamponem Nivei, który sprawił, że na moje włosy spadł biały śnieg, Bioxsine wydawał się być idealny, jeśli chodzi o walkę z łupieżem. Trzy mycia i voila - łupież nie jest mój moim problemem, nawet jeśli odstawię produkt (przez dwa miesiące stosowałam wersję dla włosów tłustych, ale łupież nie wrócił).
Szampon dobrze się sprawdza w walce z łupieżem i w ochronie łamliwych, wypadających włosów, jednak nie jako sam w sobie SZAMPON. Nie myje włosów rewelacyjnie, a wręcz je bardziej przetłuszcza, plącze je niemiłosiernie, słabo się pieni.
Chociaż moje włosy z natury są przyklepane i jakieś takie bez wigoru, to po Bioxsinie opadły możliwie jeszcze bardziej.
Kolejną wadą, która mocno osłabiła mój początkowy entuzjazm, co do szampony był fakt, że bardzo wysuszył moje włosy, które kiedyś bardzo miękkie, teraz są sztywne, nieprzyjemne w dotyku (ale są! nie wypadły!).

Wersję przeciwłupieżową oceniam na 4,5
Wersję dla włosów przetłuszczających się na 3.
Ogólnie szamponik... słaba czwóra, mocna trója.

Ilość zużytych opakowań: 3 (2 przeciwłupieżowe, 1 do włosów przetłuszczających się)

Pomaga włosom

Zdecydowanie pomaga w przypadku problemów z wypadającymi włosami. Trzeba jednak regularnie go stosować, aby zauważyć efekty, czyli nowe włosy. Na początku po jego zastosowaniu , wypadały najsłabsze włosy, ale już po 3 myciach było dobrze, na szczotce było kilka włosów.Używam go od 1 roku, robiąc kilkutygodniowe przerwy. Na początku używałam go częściej , teraz raz w tygodniu, chyba ,ze mam od niego ,,przerwę".
Bardzo wydajny szampon , ma ładny zapach.
W przeciwieństwie do innych szamponów ziołowych, nie plącze włosów.
Warto mieć go na półce, jedno opakowanie wystarcza na 3 miesiące, przy stosowaniu 1-2 razy w tygodniu.

Ilość zużytych opakowań: 3 duże

średni

Szampon otrzymałam do testów i stosowałam go przez miesiąc. Odwieczny mój problem to taki, że ciągle wypadają mi włosy w bardzo dużej ilości. Miałam nadzieję, że szampon choć trochę ograniczy to moje wypadanie. Efekty jakie zauważyłam po jego użyciu, można było dostrzec gołym okiem. Szampon świetnie oczyszcza skórę głowy z wszelkich zabrudzeń. Ma miętowo-ziołowy zapach, który mi osobiście bardzo odpowiada. Jego konsystencja jest gęsta i posiada ciemny kolor. Na całą głowę wystarcza mi odrobinka szamponu, tak więc uważam że jest bardzo wydajny. Po miesięcznym stosowaniu pozostało mi go jeszcze pół buteleczki, która ma pojemność 300 ml. Efekty jakie odnotowałam używając tego szamponu to z pewnością brak swędzącej skóry głowy i brak łupieżu. Jeśli chodzi o wypadanie włosów niestety w tym kierunku nie zrobił nic. Może osoby, które nie mają większego problemu będą bardziej zadowolone z niego. Zastanawiałam się jeszcze nad połączeniem tego szamponu z tymi kapsułkami tej samej firmy - ale nie wiem czy warto, bo to jednak spory koszt. Po umyciu szamponem włosów miały bardzo ładny blask, ale niestety z racji tego, że jest to ziołowy produkt należy używać odżywki lub maski. Bez tego włosy strasznie się plączą i są suche. Zauważyłam też, że włosy mniej się przetłuszczają u nasady głowy i spokojnie dwa dni bez mycia wyglądają ok. Szkoda, że szampon nie wpłynął w żaden sposób na wypadanie włosów. Może powinnam mu dać troszkę więcej czasu. Porównywałam ilość wypadających włosów przed użyciem i po i widzę, że nic się nie zmieniło. Może gdybym używała również ampułek efekt byłby zupełnie inny

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie 300 ml

Hmmm nie bardzo...

Miałam dwie butelki tego szamponu, pierwszą do włosów suchych, a drugą do włosów tłustych, a że nie widziałam między nimi specjalnej różnicy, to zrecenzuję je razem :)

Przez pozytywne opinie na wizażu oczekiwałam naprawdę wiele po szamponach z tej firmy, niestety trochę się rozczarowałam...

Plusy:

+ wydajność,
+ dobra dostępność,
+ lekko zmniejsza wypadanie włosów,
+ całkiem przyjemny zapach,
+ gęsta konsystencja, dobrze się pieni.

Minusy:

- przyspiesza przetłuszczanie,
- po obu wersjach swędziała mnie skóra głowy,
- włosy są oklapnięte,
- przesusza włosy na długości, są jakieś takie "bez życia".

Więcej nie skuszę się na ten szampon głównie z powodu swędzenia skóry głowy...

Używam tego produktu od: kilku m-cy
Ilość zużytych opakowań: kończę drugie opakowanie

Mniej włosów na grzebieniu, więcej na głowie :)

Zamówiłam w drogerii internetowej szampon w wersji dla suchych włosów, a dostałam wersję przeciwłupieżową. Łupieżu nie mam, ale cóż zaczęłam używać. Mam jasne blond włosy i bałam się, że ten ciemny szampon będzie je barwił, ale nic takiego nie miało miejsca.
Plusy:
-bardzo bardzo wydajny (stosuję go prawie codziennie a teraz kończy mi się butelka (pół roku stosowania))
-zauważyłam, że faktycznie włosy po około 3 tyg stosowania zaczęły mniej wypadać, na dzień dzisiejszy mam mnóstwo baby hair
-bardzo dobrze myje włosy
Zazwyczaj po umyciu nakładam odżywkę lub maskę i później zmywam. Moje włosy się błyszczą i dobrze rozczesują.
Jeżeli użyję tylko szamponu bez odżywki, rozczesują się trochę gorzej :) Sam w sobie mógłby bardziej nawilżać włosy.

Ilość zużytych opakowań: 1 standart

To moja 3 butelka . 2 mies temu skończyłam 2gą butelke i zmieniłam szampon. Powróciłam do Bioxsine i zauważyłam ,że zapach szamponu się zmienił bo przedtem przypominał mi perfum Kenzo a w tej chwili jest typowo ziołowy. Wszystkie szampony kupowałam u mnie w stacjonarnej aptece. Szczerze to te pierwsze 2 dawały lepsze efekty gdyż sam szampon bardzo nawilzał włosy a ta 3 butelka już tego nie robi. Używam szamponów do włosów suchych. Na plus wydajność bo jest strasznie gęsty i daje efekty. Po szamponie ZALECAM uzyc odżywkę bo moze być kłopot w czesaniu włosów.

Używam tego produktu od: kilku mies
Ilość zużytych opakowań: 2,5

Jestem w szoku...

Rzadko kiedy producent spełnie obietnice, które umieszcza w/na ulotce towaru.

Jeszcze rzadziej konsument otrzymuje więcej, niż obiecuje producent.

W przypadku tego oto produktu mamy sytuację niecodzienną...

Otóż wydając w Aptece Gemini 25 pln(ups, to reklama :))
otrzymałam buteleczkę plastikową, o pojemności 300ml.

Zawiera ona gęstą, niczym syrop klonowy, maź o kolorze ciemnobrązowym. Bardzo gęstą maź.

Zapach jest ziołowy, nie narzucający się.

Szampon bardzo dobrze się pieni.

Jest bardzo wydajny, ze względu na gęstość.

Ja mam włosy krótkie, ale córcia długie i z całą pewnością mogę stwierdzić, że po tym szamponie bardzo ładnie się rozczesują.

Specyfik nie spowodował swędzenia skóry głowy.

A teraz clou sprawy:

JUŻ PO TRZECH UŻYCIACH TEGO SPECYFIKU ZAUWAŻYŁAM, ŻE WŁOSY PRZESTAŁY MI WYPADAĆ W TAK ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE!!!

Ponadto, w ulotce dołączonej do kartonikowego opakowania w którym znajduje się ów szampon, producent daje nam kilka cennych rad odnośnie używania szamponu i pielęgnacji włosów.
Zgodnie z nią masowałam włosy około dwóch minut, co jest bardzo przyjemne, gdyż szampon jak wspomniałam doskonale się pieni.

Reasumując:
jest to bardzo dobry szampon do włosów, który ewidentnie spełnia obietnice producenta.
Używanie go jest przyjemne,cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości.
Na stałe zagości w mojej łazience.

Szampon nie należy do tanich, ale przynajmniej jest wydajny. Pachnie delikatnie ziołami. Podczas mycia dobrze się pieni. Po jego zastosowaniu włosy są dobrze oczyszczone i wyglądają na bardziej puszyste. Poza tym sprawia, że zdecydowanie mniej ich wypada. Ja stosowałam szampon do włosów tłustych.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania