Orientana, Olejek do twarzy `Drzewo sandałowe i kurkuma`

Powiększ Orientana, Olejek do twarzy `Drzewo sandałowe i kurkuma`

Zgłoszony przez wera8806

Olejek do twarzy to naturalne, ręcznie tłoczone olejki roślinne połączone według zasad i wiedzy ajurwedy.
Ajuwerdyjskie połączenie naturalnych olejków służy do pielęgnacji każdej cery, a szczególnie problematycznej, zanieczyszczonej i zmęczonej. Bogaty w fosfolipidy, witaminę E, kwas linolowy Omega 6 charakteryzuje się wysokim działaniem przeciwrodnikowym i przeciwzapalnym, a więc działa zarówno odmładzająco jak i uspokajająco na skórę.
Olejek doskonale zastępuje kremy do twarzy, działa odżywczo i odmładzająco. Może być róznież stosowany jako naturalny kosmetyk do demakijażu i oczyszczania skóry.
Olejek z kurkumy spowalnia procesy starzenia, chroni skórę przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych (w tym promieni UV), jest jednym z najsilniejszych antyutleniaczy, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i odżywczo.
Olejek sandałowy odżywia i wzmacnia skórę, zwiększa jej naturalną elastyczność, utrzymuje optymalne nawilżenie dzięki ochronie przed utratą wody. Działa ochronnie i przeciwzapalnie.
Kilka kropel olejku aplikować bezpośrednio na twarz, szyję, dekolt.
Olejki należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu (ale nie w lodówce), w temperaturze od 8° C – do 25°C. Chronić przed wysokimi temperaturami, stałym dostępem powietrza i światłem. Po otwarciu – zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Skład: Heliantus Annus Seed Oil, Sesamum Inndicum Seed Oil, Olea Europea Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Prunus Armeniaca Oil, Triticum Vulgare Oil, Santalum Album Wood Oil, Curcuma Longa Root Powder, Tocopherol.

Cena: 16,50zł / 55ml

• Śmierdziel,którego używam tylko do stóp
  • Nie, nie kupiłabym ponownie. Nawet za darmo bym nie wzięła, bo by tylko mi miejsce zajmował.

Dałam się skusić, bo komentarze były takie entuzjastyczne. Skład jest ok i kosmetyk mnie nie podrażnił. Za to dostaje 1,5 gwiazdki. Niższe oceny mam dla kompletnie beznadziejnych kosmetyków.

Plusy już wymieniłam, jakie ma zatem wady?
    Otóż:
    -nie działa, a nawet lekko przesuszył moją wrażliwą i suchą skórę,
    -śmierdzi (lubię orientalne zapachy, ale to nie jest żaden zapach tylko odór),
    -ma tandetne plastikowe opakowanie, które już po pierwszych użyciach się lepi i wygląda nieestetycznie.

Nie polecam!

Nie lubię marnować, dlatego używam go do stóp (jak nikogo nie ma w pobliżu, żeby nie narzekali, że śmierdzi) i tam nienajgorzej się sprawdza, może firma powinna pójść w tę stronę?

Używam tego produktu od: Używałam go regularnie przez 2 tyg. codziennie
    Ilość zużytych opakowań: 1/5 opakowania - twarz, 2/5 - na stopy (w trakcie)

Chcesz pochwalić kasia_chan za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Efekty zadowalające, choć bez szału.
  • Zdecydowałam się na zakup tego olejku ze względu na moją wiecznie kapryśną cerę. Zapomniałam już dawno jak to jest mieć bezproblemową skórę. Przed zakupem tego olejku osiągnęła ona apogeum i musiałam jak najszybciej działać.
    Olejek kupiłam za mniej niż 20 zł - niebagatelny plus. Było go w opakowaniu aż 50 ml, więc wiedziałam, że będzie wydajny i albo będę cieszyła się nim długo, albo będę musiała go wymęczyć. Niestety, ale padło na opcję no.2.
    Na początku było rewelacyjnie; skóra bardziej miękka, nieźle nawilżona, promienna. Zauważyłam również, że istniejące niedoskonałości powoli zaczynały ustępować (jednak nie przestały się pojawiać nowe).
    Później natomiast efekty były coraz mniej widoczne, a wręcz znikome, pojawiły się wcześniejsze problemy skórne.

Używam tego produktu od: Miesiąca.
    Ilość zużytych opakowań: Jedno.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Rodzynka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • efektywny! potwierdza moja kosmetyczka
  • To mój drugi olejek do twarzy - pierwszy był arganowy, ale bez szału (mam delikatną, problematyczną cerę, z tendencją do zapychania porów, która dodatkowo przez pory "wyrzuca" składniki pokarmowe, na które mam nietolerancję ). W pielęgnacji cery wyróżniam odtąd dwie ery - starożytną przed-olejową i nowożytną z olejami.

Olejek kupiłam w maju, zachęcona opiniami na wizażu. Używałam ok.miesiąca na wieczór, zazwyczaj sam czyli zamiast kremu, sporadycznie z kwasem hialuronowym. Moją kosmetyczkę odwiedziłam na początku czerwca, a ona zapytała, co zrobiłam ze skórą, bo świetnie wygląda - oczyszczone pory, rozświetlona, itd. Odpowiedziałam - olejem się smaruję na noc .
    W czasie podroży wakacyjnych nie brałam olejku ze sobą, ale muszę przyznać, że efekt oczyszczonych porów utrzymywał się pomimo niezwykłych upałów. W ubiegłoroczne, upalne lato nie znałam jeszcze olejów i moja skóra okrutnie się "zapchała" od nadmiaru łoju. W tym roku upał nie spowodował pratycznie żadnych tego rodzaju skutków! Jestem wdzięczna tym, którzy wyprodukowali ten olejek. Jak dla mnie posiada on same zalety:
    - skuteczność (opisana powyżej)
    - niezwykła wydajność (wystarczą 3-4 krople na twarz i szyję, dekolt )
    - poręczne opakowanie, z którego wydostaje się tyle olejku, ile sobie życzę i z plastiku dobrej jakości
    - cudny zapach drzewa sandałowego ....
    - relacja cena-wydajność-jakość jest rewelacyjna
    - efekty widoczne naocznie po krótkim czasie i utrzymujące się pomimo zaprzestania codziennej aplikacji

Nie widzę minusów i uważam, że warto znaleźć olejek odpowiedni do swojego typu cery - dla mnie ten jest genialny.

Używam tego produktu od: ponad 6 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: ciągle pierwsze

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić szpilla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Olejek jest tani i wydajny a do tego ładnie pachnie. Po aplikacji trzeba trochę odczekać zanim się wchłonie w skórę dlatego najlepiej stosować go na noc. Dzięki niemu skóra jest nawilżona, odżywiona i ma ładniejszy koloryt. Poza tym pomaga w likwidacji ewentualnych niedoskonałości skóry.

Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Chcesz pochwalić evanuela za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry kosmetyk
  • Odjęłam jedną gwiazdkę dlatego, że w pierwszym zachwycie nad jego działaniem, trochę go chyba przedawkowałam :/\\nDoprowadził moją mieszaną cerę do stanu prawie idealnego, dlatego odstawiłam wszystkie inne kosmetyki i używałam go ciągle i na dzień i na noc, nic więcej. \\nWiadomo jednak, że co za dużo to nie zdrowo i po dłuższym czasie znowu zaczęły pojawiać się niedoskonałości. Teraz już jest ok., więc znowu do niego wrócę tylko może nie tak intensywnie (po prostu nie codziennie i na przemian z innymi kosmetykami).\\n\\nPlusy:\\n- świetny skład (dobry dla cer mieszanych i zanieczyszczonych dzięki zawartości kurkumy)\\n\\n- uspokaja cerę i u mnie bardzo widocznie zmniejsza pory\\n- pięknie pachnie drzewem sandałowym\\n- nadaje się pod makijaż, mimo że to olejek to makijaż utrzymuje się u mnie lepiej niż normalnie (mam na myśli strefe T)\\n- Jest dość niedrogi jak na ceny Orientany\\n- mega wydajny\\n\\nMinusy:\\n- wiem, że z tym raczej nic się nie da zrobić, ale zawsze będzie mnie denerwować buteleczka tłusta od zewnątrz (to samo z olejkami do ciała). Dodam jeszcze, że buteleczka jest szczelna, także to nie wina producenta, tylko faktu, że jak za pierwszym razem nałożysz na rękę za mało kosmetyku, to przy dokładce zawsze upierniczysz cała buteleczke :/ Choć ja może faktycznie nakładałam za dużo \\nMoże ktoś wymyśli kiedyś na to patent.\\n- Przy nadmiernie intensywnym używaniu może obciążyć cerę.

Chcesz pochwalić alexmon za czytelną i pomocną recenzję?
  • perełka <3
  • Mimo że skóra mojej twarzy jest z natury sucha, ostatnio dość często nawiedzają ją brzydkie wypryski. Ten olejek stosowany codziennie na noc sprawił, ze wypryski błyskawicznie się goiły i nie powstawały nowe!!!

Plusy:
    + działanie nawilżające,
    + działanie przeciw-wypryskowe!!!
    + odmładzające/ przeciwzmarszczkowe właściwości kurkumy,
    + skład!!!
    + stosunek ceny do wydajności (olejek jest baaaaardzo wydajny!),
    + przyjemny zapach,
    + fajne, poręczne opakowanie z którego nie ma prawa nic się wylać.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić ksandrale za czytelną i pomocną recenzję?
  • I-D-E-A-Ł
  • Ten olejek jest cudny
    Mam cerę suchą, alergiczną, bardzo podatną na podrażnienia. Zawsze po umyciu buzi wieczorem wylewam kilka kropel olejku na wacik i przemywam, czasem też dolewam kropelkę na miejsca potrzebujące większego nawilżenia. Olejek niesamowicie wygładza i 'uspokaja' cerę. Nie spowodował u mnie żadnych niespodzianek i podrażnienia

Używam tego produktu od: 2tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe, bardzooo wydajny

Chcesz pochwalić weraa66 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie do mojej cery
  • Ostatnio nabyłam cały zestaw z serii Orientana, olejek do twarzy był najtańszy. Zacznę od faktu, że mam cerę mieszaną i muszę bardzo uważać z kosmetykami nawilżającymi. Uspokoiły mnie komentarze na wizażu oraz informacja że olejek jest do każdego rodzaju skóry. Niestety zawiodłam się na nim. Po pierwszym użyciu na dzień, wyskoczyło mi pełno krost na czole i brodzie, których bardzo ciężko mi się teraz pozbyć. Olejek jak to olejek jest tłusty i za duża ilość może zostawić za grubą warstwe, przez co twarz wygląda na przetłuszczoną. Pachnie jak perfumy i to jego największy plus. Poza tym przy odpowiedniej ilości, dobrze się wchłania i skóra ładnie po nim wygląda. Podsumowując, nie polecam olejku do skóry mieszanej.

Chcesz pochwalić BillieCranck za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cuda panie
  • To mój pierwszy olejek do twarzy i nie spodziewałam się aż tak dobrych efektów. Mało tego, ze nawilża i wyrównuje koloryt jak żaden krem, to jeszcze... likwiduje moje pryszcze. Serio. Kiedy coś mi na twarzy wyskoczy i posmaruje się serum na noc, rano wyprysk jest prawie nie widoczny. Nie wiem jak to możliwe, ale na pewno jeszcze nie raz kupię ten olejek.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić megamag za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Olejek jest świetny pod każdym względem. Doskonale nawilża skórę (wypróbowane na całym ciele nietylko na twarzy), wzmacnia i odżywia. Jak na olejek bardzoi ładnie i szybko się wchłania przez co nie zapycha skóry i nie powoduje powstania niechcianych niespodzianek. Olejek pięknie pachnie a jego zapach jest bardzo trwały. Olejek stosuję zamiast kremu do twarzy na noc a czasem na całe ciało, jest bardzo wydajny więc wystarcza na długo.

Używam tego produktu od: 2 mies
    Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić mikados za czytelną i pomocną recenzję?