Powiększ IsisPharma, Ruboril (Krem do skóry ze skłonnością do rumienia i z rozszerzonymi naczynkami)

Zgłaszająca osoba: aanuszka

Krem pielęgnacyjny na bazie aktywnych składników roślinnych. Jest to emulsja olej w wodzie, lekka, nietłusta, bardzo szybko się wchłania, pozwala na zastosowanie makijażu. Pomocny również w leczeniu trądzika różowatego. Składniki:
- wyciąg z ziarnopłonu i kasztanowca - zmniejsza przekrwienie, uszczelnia i uelastycznia naczynia krwionośne
- wyciąg z mimozy meksykańskiej - wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia mikrokrążenie
- enoxolone alpha-bisibobol - działa p/zapalnie, łagodząco i kojąco
- dwutlenek tytanu - chroni przed promieniowaniem UVB-UVA-IR.
Bez parabenów, phenoxyetanolu, nieperfumowany.
Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi:
- zmniejszenie powierzchni zaczerwienia u 68% pacjentów,
- doskonała tolerancja u 100% pacjentów
Badanie wieloośrodkowe (2 ośrodki w Rumunii), randomizowane, metodą podwójnej ślepej próby, grupa - 30 pacjentów, czas trwania -12 tygodni.
Krem nakładać 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres 3 miesięcy.
Po całkowitym wchłonięciu się preparatu można używać stosowanych zazwyczaj środków pielęgnacyjnych, jak również nałożyć makijaż.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Titanium Dioxide, PEG-75 Stearate, Esculoside, Ranunculus Ficaria Extract, Propylene Glycol, Caprylyl, Glycol, Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Steareth-20, Ceteth-20, Dipropylene Glycol, Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Glycyrrhetinic Acid, Bisabolol, Polysorbate 60, Potassuim Sorbate, Hydroxyethyl Acrylate, Xantan Gum

Cena: ok. 65zł / 30ml

• Nie sprawdził się
  • Kremu używałam w miarę regularnie przez 3 miesiące. Nie zauważyłam żadnej długotrwałej różnicy.

+ Nadaje skórze odrobinę beżowego kolorytu, co w przypadku zaczerwienionej skóry jest plusem, ale jest to minimalna zmiana
    +/- Nie pozostawia wyraźnego filmu na skórze, ale nie wchłania się idealnie i lekko się lepi.
    - Jest średnio nawilżający, więc musiałam stosować drugi krem
    - Brak długotrwałych efektów
    - Cena!

Używam tego produktu od: przez 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić grabysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • totalna porażka
  • Tragedia, stosowany regularnie przez 3 miesiące nie zdiałał zupelnie nic poza tym ze zabral z kieszeni troche pieniedzy. Slabo sie wchlania i zostawia bialy nalot na skorze, tylko maskuje rumien delikatnie a nic nie poprawia, szczerze nie wiem skad te pozytywne opinie, zdecydowanie odradzam

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

Chcesz pochwalić faynie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do tej pory najlepszy
  • Mam problemy z zaczerwienieniem twarzy po kuracji trądziku i to chyba juz taki rumień utrwalony. Próbowałam Avene, La roche posay, SVR, Eucerin do skóry zaczerwienionej ale tylko Ruboril daje widoczny efekt.

Chcesz pochwalić dorotita za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba najlepszy w tej kategorii
  • Moim odwiecznym problemem jest cera naczyniowa. Co prawda nie dorobiłam się jeszcze (i odpukać) trwałego rumienia, jednak poważnie dokucza mi napadowe czerwienienie twarzy, i to niekiedy bez żadnego powodu, co jednak staje się powodem mojego zażenowania, a to z kolei - już całkiem bordowej twarzy - niemal para zeń bucha. Ten krem, wiadomo, problemu nie zlikwidował, ale bez wątpienia zmniejszył moc i częstotliwość tego zjawiska, bądź co bądź uprzykrzającego życie. Cera stała się ukojona, jaśniejsza, a także zminimalizowała swoją reaktywność na czynniki z zewnątrz. Szybciej także ewentualne zaczerwienienie ustępuje, przywracając skórze zwykły wygląd.
    Nie podrażnił mnie, nie przesuszył, słowem - spisał się na medal.
    Minusem może być cena, jednak ja naczyniowy problem mam w okolicach nos-policzki i tylko tam ów produkt rozprowadzałam, toteż z wydajnością było ok.

Używam tego produktu od: używany ok. 2 miesięcy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić WildThing za czytelną i pomocną recenzję?
  • wspaniale koi skórę
  • Jestem osobą, która w kwestii kremów nie lubi eksperymentów. Jeśli jakiś mi przypasuje - zostajemy ze sobą na dłużej. Po pewnym czasie, skuszona recenzjami Ruborila, postanowiłam zaryzykować i chwilowo rozstać się z Clinique Redness Solutions.
    Nie żałuję.
    Ruboril robi to, co powinien, czyli świetnie koi skórę naczynkową. Nie zaprzeczam, kremy, które do tej pory używałam, sprawiły, iż moje naczynka trzymane są w ryzach, przestałam czerwienić się na każdym kroku (a czerwieniłam się od siedzenia przy komputerze, czy też sztucznego oświetlenia, że nie wspomnę o naturalnym słonecznym świetle). Dziś moja skóra jest bardziej jednolita, uspokojona.
    Ruboril nie ma zapachu, jest delikatny, nie podrażnia skóry, dobrze spisuje się pod makijażem. Jedyne, czego mogłabym się czepić, to słabe nawilżenie, a co za tym idzie - mizerna wydajność, ale z założenia jest kremem wyciszającym naczynka, więc przymykam oko i z pewnością sięgnę po niego ponownie.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie 30 ml

Chcesz pochwalić endorfina123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem
  • Bardzo dobry krem do cery naczynkowej. Spełnia swoje zadanie, uspokaja rumień i faktycznie zmniejsza widoczność naczynek. Ładnie się rozprowadza i wchłania. Dla mnie jedynym problemem jest trochę za małe nawilżanie. Używam tego kremu na noc i szczególnie w okresie zimowym, kiedy skóra jest mocno wysuszona, mam problem ze ściągnięciem skóry. Gdyby nawilżał bardziej byłby ideałem.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić annnala za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba najlepszy jaki miałam...
  • To najskuteczniejszy kosmetyk do cery naczynkowej, jaki dotychczas stosowałam. Używałam razem z płynem micelarnym z tej samej serii.

+ znaczna redukcja zaczerwienienia skóry, cera uzyskuje jednolity koloryt!

- cena, niestety

Używam tego produktu od: 1 rok

Chcesz pochwalić RedPansy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Świetny krem do którego wracam od lat.

Mam okresowe problemy z rumieniem na policzkach i na nosie. Testowałam wiele produktów aptecznych z wyższej i niższej pólki i szczerze mówiąc jest to jedyny krem który spełnia swoje (a właściwie producenta) obietnice.

Cera po jego nałożeniu jest uspokojona i nie ma objawów nadwrażliwości. Przez pewien okres borykałam się z trądzkiem różowatym właśnie nosie i w jego okolicach. Oczywiście dermatolodzy leczyli mnie antybiotykami i różnymi kremami, emulsjami i żelami na receptę. Nie był to trądzik bardzo ostry więc po ok. roku stan mojej cery w tych newralgicznych miejscach zdecydowanie się poprawił, ale lekkie zaczerwienienie (już bez zmian grudkowych) pozostało. Ten krem radzi sobie z tym idealnie. Poza tym ładnie nawilża, świetnie się wchłania nie zostawiajac nieprzyjemnego filmu na twarzy. Stosuję go na noc więc powiem szczerze nie wiem jak wygląda kwestia stosowania go pod makijaż.
    Ma przyzwoity skład więc mnie nie zapycha i nie uczula.
    Jedyne co może leciutko mi w nim przeszkadza to jego zapach, ale biorąc pod uwagę jego działania i fakt że zapach szybko się ulatnia, wybaczam mu tą malutką niedoskonałość

Ogólnie uwielbiam go za efekt jaki daje czyli wyrównana, ukojona cera bez zaczerwienień.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić safira30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Moja cera jest bardzo jasna i cechuje się zaczerwienieniami na policzkach i nosie, uwidaczniającymi się jeszcze bardziej np. pod wpływem zmian temperatury, dlatego od lat próbuję je zmniejszyć odpowiednią pielęgnacją. Testowałam już różne kosmetyki, a ten wybrałam pod wpływem opinii na wizażu i się nie zawiodłam.

Bardzo dobry krem do cery naczynkowej, łatwo się rumieniącej, regularnie stosowany wyraźnie zmniejsza zaczerwienienia, również takie, które mają podłoże trądzikowe. Nie zauważyłam, czy zmniejsza widoczność pękniętych naczynek, ale trudno oczekiwać tego od jakiegokolwiek kosmetyku.

Krem ma kolor jasnobeżowy, co po nałożeniu może również niwelować wizualnie zaczerwienienie. Konsystencja jest dość gęsta, krem ładnie się rozprowadza i całkiem szybko wchłania ale mam wrażenie, że jest trochę zbyt treściwy do stosowania pod makijaż.
    Krem słabo nawilża, ale to nie jest jego zadaniem, wymaga jednak wsparcia lekkim kremem nawilżającym. Nie zauważyłam zwiększonego zapychania porów.

W chwili obecnej cały czas kandyduje do miana mojego KWC, a w szafce czeka kolejne opakowanie

Chcesz pochwalić nettta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na prawdę działa!
  • Mam cerę w widocznymi zaczerwienieniami na policzkach, które muszę codziennie przykrywać choć odrobiną korektora, bo doprowadzają mnie do szału. Mimo, że mam nieskazitelną cerę, one sprawiają wrażenie, jakby w rzeczywistości nie była \'jednolita\' (jeżeli ktoś rozumie o co chodzi )
    Wypróbowałam już kilka aptecznych produktów, które miały mieć podobne działanie do Ruboril\'u i każdy okazał się przereklamowanym badziewiem.
    Jakiś czas temu moja koleżanka poleciła mi ten produkt. Z racji tego, że wielokrotnie się już zraziłam, niechętnie wydałam na niego kasę.

I doznałam szoku! Po około miesiącu regularnego stosowania na noc, zauważyłam, że moje zaczerwienienia nieco przybladły, zmniejszyły się.
    Oczywiście- ten produkt nie spowoduje, że pozbędę się mojego problemu. Ale polepszenie i owszem- gwarantuję

Krem dodatkowo nie zapycha porów, nie przesusza (choć ja po 10 min. od nałożenia, aplikuję dodatkowo krem nawilżający na noc).
    Na prawdę warto wydać na niego kasę.

Używam tego produktu od: półtorej miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno .

Chcesz pochwalić domi_p za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij