Powiększ IsisPharma, Ruboril (Krem do skóry ze skłonnością do rumienia i z rozszerzonymi naczynkami)

Zgłaszająca osoba: aanuszka

Krem pielęgnacyjny na bazie aktywnych składników roślinnych. Jest to emulsja olej w wodzie, lekka, nietłusta, bardzo szybko się wchłania, pozwala na zastosowanie makijażu. Pomocny również w leczeniu trądzika różowatego. Składniki:
- wyciąg z ziarnopłonu i kasztanowca - zmniejsza przekrwienie, uszczelnia i uelastycznia naczynia krwionośne
- wyciąg z mimozy meksykańskiej - wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia mikrokrążenie
- enoxolone alpha-bisibobol - działa p/zapalnie, łagodząco i kojąco
- dwutlenek tytanu - chroni przed promieniowaniem UVB-UVA-IR.
Bez parabenów, phenoxyetanolu, nieperfumowany.
Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi:
- zmniejszenie powierzchni zaczerwienia u 68% pacjentów,
- doskonała tolerancja u 100% pacjentów
Badanie wieloośrodkowe (2 ośrodki w Rumunii), randomizowane, metodą podwójnej ślepej próby, grupa - 30 pacjentów, czas trwania -12 tygodni.
Krem nakładać 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres 3 miesięcy.
Po całkowitym wchłonięciu się preparatu można używać stosowanych zazwyczaj środków pielęgnacyjnych, jak również nałożyć makijaż.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Titanium Dioxide, PEG-75 Stearate, Esculoside, Ranunculus Ficaria Extract, Propylene Glycol, Caprylyl, Glycol, Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Steareth-20, Ceteth-20, Dipropylene Glycol, Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Glycyrrhetinic Acid, Bisabolol, Polysorbate 60, Potassuim Sorbate, Hydroxyethyl Acrylate, Xantan Gum

Cena: ok. 65zł / 30ml

• Chyba najlepszy w tej kategorii
  • Moim odwiecznym problemem jest cera naczyniowa. Co prawda nie dorobiłam się jeszcze (i odpukać) trwałego rumienia, jednak poważnie dokucza mi napadowe czerwienienie twarzy, i to niekiedy bez żadnego powodu, co jednak staje się powodem mojego zażenowania, a to z kolei - już całkiem bordowej twarzy - niemal para zeń bucha. Ten krem, wiadomo, problemu nie zlikwidował, ale bez wątpienia zmniejszył moc i częstotliwość tego zjawiska, bądź co bądź uprzykrzającego życie. Cera stała się ukojona, jaśniejsza, a także zminimalizowała swoją reaktywność na czynniki z zewnątrz. Szybciej także ewentualne zaczerwienienie ustępuje, przywracając skórze zwykły wygląd.
    Nie podrażnił mnie, nie przesuszył, słowem - spisał się na medal.
    Minusem może być cena, jednak ja naczyniowy problem mam w okolicach nos-policzki i tylko tam ów produkt rozprowadzałam, toteż z wydajnością było ok.

Używam tego produktu od: używany ok. 2 miesięcy

Chcesz pochwalić WildThing za czytelną i pomocną recenzję?
  • wspaniale koi skórę
  • Jestem osobą, która w kwestii kremów nie lubi eksperymentów. Jeśli jakiś mi przypasuje - zostajemy ze sobą na dłużej. Po pewnym czasie, skuszona recenzjami Ruborila, postanowiłam zaryzykować i chwilowo rozstać się z Clinique Redness Solutions.
    Nie żałuję.
    Ruboril robi to, co powinien, czyli świetnie koi skórę naczynkową. Nie zaprzeczam, kremy, które do tej pory używałam, sprawiły, iż moje naczynka trzymane są w ryzach, przestałam czerwienić się na każdym kroku (a czerwieniłam się od siedzenia przy komputerze, czy też sztucznego oświetlenia, że nie wspomnę o naturalnym słonecznym świetle). Dziś moja skóra jest bardziej jednolita, uspokojona.
    Ruboril nie ma zapachu, jest delikatny, nie podrażnia skóry, dobrze spisuje się pod makijażem. Jedyne, czego mogłabym się czepić, to słabe nawilżenie, a co za tym idzie - mizerna wydajność, ale z założenia jest kremem wyciszającym naczynka, więc przymykam oko i z pewnością sięgnę po niego ponownie.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie 30 ml

Chcesz pochwalić endorfina123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem
  • Bardzo dobry krem do cery naczynkowej. Spełnia swoje zadanie, uspokaja rumień i faktycznie zmniejsza widoczność naczynek. Ładnie się rozprowadza i wchłania. Dla mnie jedynym problemem jest trochę za małe nawilżanie. Używam tego kremu na noc i szczególnie w okresie zimowym, kiedy skóra jest mocno wysuszona, mam problem ze ściągnięciem skóry. Gdyby nawilżał bardziej byłby ideałem.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić annnala za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba najlepszy jaki miałam...
  • To najskuteczniejszy kosmetyk do cery naczynkowej, jaki dotychczas stosowałam. Używałam razem z płynem micelarnym z tej samej serii.

+ znaczna redukcja zaczerwienienia skóry, cera uzyskuje jednolity koloryt!

- cena, niestety

Używam tego produktu od: 1 rok

Chcesz pochwalić RedPansy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Świetny krem do którego wracam od lat.

Mam okresowe problemy z rumieniem na policzkach i na nosie. Testowałam wiele produktów aptecznych z wyższej i niższej pólki i szczerze mówiąc jest to jedyny krem który spełnia swoje (a właściwie producenta) obietnice.

Cera po jego nałożeniu jest uspokojona i nie ma objawów nadwrażliwości. Przez pewien okres borykałam się z trądzkiem różowatym właśnie nosie i w jego okolicach. Oczywiście dermatolodzy leczyli mnie antybiotykami i różnymi kremami, emulsjami i żelami na receptę. Nie był to trądzik bardzo ostry więc po ok. roku stan mojej cery w tych newralgicznych miejscach zdecydowanie się poprawił, ale lekkie zaczerwienienie (już bez zmian grudkowych) pozostało. Ten krem radzi sobie z tym idealnie. Poza tym ładnie nawilża, świetnie się wchłania nie zostawiajac nieprzyjemnego filmu na twarzy. Stosuję go na noc więc powiem szczerze nie wiem jak wygląda kwestia stosowania go pod makijaż.
    Ma przyzwoity skład więc mnie nie zapycha i nie uczula.
    Jedyne co może leciutko mi w nim przeszkadza to jego zapach, ale biorąc pod uwagę jego działania i fakt że zapach szybko się ulatnia, wybaczam mu tą malutką niedoskonałość

Ogólnie uwielbiam go za efekt jaki daje czyli wyrównana, ukojona cera bez zaczerwienień.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić safira30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Moja cera jest bardzo jasna i cechuje się zaczerwienieniami na policzkach i nosie, uwidaczniającymi się jeszcze bardziej np. pod wpływem zmian temperatury, dlatego od lat próbuję je zmniejszyć odpowiednią pielęgnacją. Testowałam już różne kosmetyki, a ten wybrałam pod wpływem opinii na wizażu i się nie zawiodłam.

Bardzo dobry krem do cery naczynkowej, łatwo się rumieniącej, regularnie stosowany wyraźnie zmniejsza zaczerwienienia, również takie, które mają podłoże trądzikowe. Nie zauważyłam, czy zmniejsza widoczność pękniętych naczynek, ale trudno oczekiwać tego od jakiegokolwiek kosmetyku.

Krem ma kolor jasnobeżowy, co po nałożeniu może również niwelować wizualnie zaczerwienienie. Konsystencja jest dość gęsta, krem ładnie się rozprowadza i całkiem szybko wchłania ale mam wrażenie, że jest trochę zbyt treściwy do stosowania pod makijaż.
    Krem słabo nawilża, ale to nie jest jego zadaniem, wymaga jednak wsparcia lekkim kremem nawilżającym. Nie zauważyłam zwiększonego zapychania porów.

W chwili obecnej cały czas kandyduje do miana mojego KWC, a w szafce czeka kolejne opakowanie

Chcesz pochwalić nettta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na prawdę działa!
  • Mam cerę w widocznymi zaczerwienieniami na policzkach, które muszę codziennie przykrywać choć odrobiną korektora, bo doprowadzają mnie do szału. Mimo, że mam nieskazitelną cerę, one sprawiają wrażenie, jakby w rzeczywistości nie była \'jednolita\' (jeżeli ktoś rozumie o co chodzi )
    Wypróbowałam już kilka aptecznych produktów, które miały mieć podobne działanie do Ruboril\'u i każdy okazał się przereklamowanym badziewiem.
    Jakiś czas temu moja koleżanka poleciła mi ten produkt. Z racji tego, że wielokrotnie się już zraziłam, niechętnie wydałam na niego kasę.

I doznałam szoku! Po około miesiącu regularnego stosowania na noc, zauważyłam, że moje zaczerwienienia nieco przybladły, zmniejszyły się.
    Oczywiście- ten produkt nie spowoduje, że pozbędę się mojego problemu. Ale polepszenie i owszem- gwarantuję

Krem dodatkowo nie zapycha porów, nie przesusza (choć ja po 10 min. od nałożenia, aplikuję dodatkowo krem nawilżający na noc).
    Na prawdę warto wydać na niego kasę.

Używam tego produktu od: półtorej miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno .

Chcesz pochwalić domi_p za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy

• Ruboril kupuję już od kilku lat i był to jedyny tak skuteczny krem do cery ze skłonnością do rumienia (a przetestowałam ich już naprawdę wiele). Rumień na policzkach i brodzie towarzyszy mi od 2 roku życia, wynika ze skłonności genetycznych, niestety tylko mnie w rodzinie natura "obdarzyła" tak hojnie ;] Nasilił się w okresie dojrzewania Trochę pomógł laser, ale rumien i tak jest bardzo widoczny. Po ruborilu miałam efekt już po kilku dniach stosowania, wyraźnie zmniejszenie zaczerwienienia, usokojona i ukojona cera. Wprawdzie trochę wysusza, ale dla takiego efektu naprawdę warto (zresztą wspomagałam się kremem nawilżającym). Niestety po zaprzestaniu stosowania efekt stopniowo ustępuje i cera wraca do swojego poprzedniego stanu. Używam tego produktu od: 4 latIlość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić wil123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Moim problemem było napadowe czerwienienie twarzy. Wystarczyło, że się zdenerwowałam lub zestresowałam a moje policzki zaczynały robić się bordowe. Taki sam efekty był gdy było ciepło i świeciło słońce lub wchodziłam do nagrzanego pomieszczenia. Jak można się domyślić czułam się wtedy naprawdę okropnie i postanowiłam z tym walczyć. Mój wybór padł na ten produkt i spełnił moje oczekiwania. Stosuję go raz dziennie na noc, od pół roku. Efekty zaczęły być widoczne po ok. dwóch miesiącach. W tej chwili zapomniałam co to napadowe czerwienie twarzy i czuję się o wiele pewniej. Czasami, po wysiłku fizycznym zdarza się, że cera jest zaczerwieniona, ale nie jest tak źle jak kiedyś. Nie boję się już, że nagle zrobię się bordowa i będę chciała zniknąć, zapaść się pod ziemię. Nie wiem jak działa na widoczne naczynka bo ich nie posiadam.
    Polecam ten produkt osobom z podobnymi problemami, u mnie się sprawdził ;]

Chcesz pochwalić zaneciatko za czytelną i pomocną recenzję?
  • NAJLEPSZY JAKI MIAŁAM DO NACZYNKOWEJ CERY
  • Krem jak dla mnie jest super!zmniejsza zaczerwienienia odrazu po nałożeniu skóra robi sie bledsza i czuć jak wsiąka takie dziwne uczucie.Stosuję na dzień pod makijaż i na noc w obu przypadkach się sprawdza uspokaja,rozjasnia,nawilża jest najlepszy z wszystkich jakie do tej pory miałam
    PLUSY
    -nadaje się pod makijaż bo nie wałkuje się
    -rozjasnia cerę uspokaja
    -przy codziennym stosowaniu zauwazyłam poprawe mojej naczynkowej cery
    -nie zapycha
    -jest w miare lekki nawilża wodnista konsystencja zapach jak dla mnie nieistotny może być
    MINUSÓW nie zauważyłam..
    Kończy mi się opakowanie więc napewno kupię nastepne ponieważ ten krem działa!!!

Chcesz pochwalić xxjustixx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pretendent do KWC
  • Oczywiście mam cerę naczynkową i wrażliwą. Długo zastanawiałam się nad zakupem ruborilu, bo cena jest lekko odstraszjąca, opakowanie małe. Kilka miesięcy temu była promocja w SP 2 w cenie 1 i zdecydowałam się na zakup.

Na początku stosowałam codziennie rano i wieczorem, teraz przy drugim opakowaniu stosuję raz dziennie albo nawet raz na dwa dni. Naczynka są w bardzo dobrym stanie, o tumieniu nie ma mowy, wydaje mi się, że ruboril je wzmocnił i znacznie poprawił ich kondycję. Wcześniej musiałam stosować maseczkę tołpy, która także działała cuda, ale przy tym kremi jest ona zbędna i w sumie chyba mój portfel na tym skorzystał.

Stosuję tylko na policzki, które są raczej suche (mam cerę mieszaną) i ruboril ani ich nie wysuszył nadmiernie ani nie zapchał.

Duży plus za brak parabenów w składzie. Co do wydajności, to myślę, że jest ok, chociaż uważam, że każdego kremu trzeba nałożyć sporo, żeby składniki miały szansę zadziałać. Jednak nakładam go o połowę mniej niż np ziaji

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić inkanamleku za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sama nie wiem..
  • Używam kremu już ponad 3 miesiące

-zużyłam już 2 tubki więc niestety ale krem jest baaardzo mało wydajny, używam tylko wieczorem a ubywa go w porażającym tempie

- nie zauważyłam jakiegoś szczególnego ukojenia, bo cera wydaje się jaśniejsza chyba tylko i wyłącznie dlatego że krem ma taki cielisty odcień i trochę nas "oszukuje" z tą redukcją zaczerwienień zaraz po użyciu

- po użyciu pierwszej tubki kompletnie nie wiedziałam co mam o tym kremie napisać, więc pomyślałam że zakupię następną, teraz zużyłam drugą i też nie widzę większych efektów

- bez makijażu skóra czerwieni się tak jak zawsze

- nie zauważyłam żeby zbledł mi nos a to mnie głównie w mojej twarzy denerwuje

+ nie szkodzi
    + skóra chyba? lepiej reaguje na zmiany temperatury

Nie szkodzi nie pomaga- nie widzę większego sensu kupowania go ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić renata1289 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Nie sprawdził się zupełnie
  • Z tym kremem mam kłopot, bo:
    - jego działanie w kwestii naczynek po pierwszych ochach i ahach raz dwa się zniwelowało i działać przestał
    - w ogóle nie nawilża mojej skóry, a wręcz przeciwnie - wysusza i musiałam "dokładać" na niego drugi krem, bo Ruboril zrobił mi z twarzy jeszcze bardziej czerwony papier
    - jest bardzo mało wydajny. Przy stosowaniu zgodnym z zaleceniem (rano i wieczorem) tubka starcza na 2-3 tygodnie.

Podsumowując - myślę, że jeśli ktoś ma problemy typu zwyczajna cera naczyniowa - może i będzie zadowolony z tego kremu (o ile satysfakcjonuje go wydajność), ale jeśli ktoś - jak ja - ma dużą alergię i trądzik różowaty to szanse, że ten krem w czymkolwiek pomoże są raczej bliskie zeru.

Używam tego produktu od: 2 miesiące codziennie, potem 2 tygodnie z doskoku
    Ilość zużytych opakowań: 4 całe, 5 w trakcie

Chcesz pochwalić Aasa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uspokaja skórę
  • świetny krem, bardzo dobrze sobie radzi z moją mieszaną cerą. od kiedy go stosuje moja skora wyglada zdrowo ma ładny koloryt , jak mi cos wyskoczy posmaruje sie nim na noc i na drugi dzien skora jest bledsza ,a krostek nie ma. Ostatnio uzywam sysytematycznie i nie mam prawie wogole tradziku ! Naczynka wokol nosa uspokojone i nie powstają nowe !
    Rewelacjyjny wydajny i nie drogi (na allegro 30 zł), dobrze sie wchłania i lekko nawilża skorę

Bardzo Polecam !!

Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: 4 dużę

Chcesz pochwalić _PLACEBO_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z ulubionych
  • Kremik kupiłam skuszona ocenami na wizażu, nie zawiodłam się, stosuje na miejsca najbardziej narażone na rumień, policzki i nos

Plusy
    -ładnie się wchłania,
    -zapach obojętny, nie drażniący,
    -działa jak powinien , naczynka nie znikają , cudów nie ma, jednak sa mniej widoczne i o to chodzi
    - nie uczula, nie zapycha

minusy
    -cena, kupuję na allegro, w aptekach jest za drogi, stąd odejmuję pół gwiazdki
    Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić Martka72 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na mnie nie działa :-(
  • Mam cerę mieszaną w kierunku suchej, z tendencją do rumienienia się. I tego rumienienia się chciałam się pozbyć, albo je chociaż zmniejszyć.

Używałam kremu sumiennie rano i wieczorem.
    Niestety efekty jego działania były dokładnie odwrotne od oczekiwanych przeze mnie.
    W trakcie jego używania (nie od razu, po około miesiącu) skóra zaczęła czerwienić się bardziej niż wcześniej (gdy go jeszcze nie używałam). Wystarczyła mała zmiana temperatury, gorąca potrawa albo pochylenie się i już nos i policzki były w kolorze pomidora. Okropność!!!!

Najlepiej używać go pod krem nawilżający bo może trochę wysuszać.

Na plus jest to, że nie pogarsza stanu cery, nie zapchał, nie uczulił. Jest bardzo wydajny, szybko się wchłania i skóra się po nim nie błyszczy. Nadaje się pod makijaż.

Zapach jest paskudny, ale gdyby działał nie przeszkadzałoby mi to.
    Krem ma lekko beżowy kolor, a że jest dość treściwy, widać go trochę na twarzy (nadaje jej właśnie taki bardzo delikatny beżowy koloryt, rozjaśnia ją, subtelnie tonuje). Niestety taki efekt utrzymuje się krótko, do wchłonięcia się kremu.

Ogólnie jestem zawiedziona. Ale jak widać z wielu poniższych recenzji działa, więc po prostu trzeba spróbować na własnej skórze. Mnie nie pomógł.

Używam tego produktu od: używałam przez ponad 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedno niedokończone

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lucciola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa
  • Kremu używam miejscowo na nos i okolice (gdyż tam mam rozszerzone naczyńka i zawsze borykaąłm się z "czerwonym nochalem" szczególnie przy zmianie temperatur). Kremu używam okresowo do czasu pozbycia sie problemu (na dzien i na noc na to nakładam zwykły krem) i gdy problem nawraca znow wracam do kremiku. Naczyńka obkurczają się w oczach moze nie w 100% znikaja ale skóra mocno blednie. Przy regularnym stosowaniu skóra mniej reaguje na zmiany temperatur.
    Plusy:
    -ładnie koi zaczerwienianie
    - obkurcza naczyńska
    -nie zapycha!
    -wydajny (lekka konsystencja)
    Minusy:
    -słabe nawilżanie (powiedziaąłbym że jest pod tym względem neutralny dla skóry, ani nie nawilża ani nie wysusza - działa poprostu na naczyńka i tyle)Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30 ml (wciąż je mam)

Chcesz pochwalić DuZaMaJa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Dla mnie bomba
  • Krem ma świetną konsystencję, lekko zielonkawy/ brązowawy odcień i bardzo, bardzo delikatnie pachnie, co mi akurat odpowiada. Błyskawicznie się wchłania dając skórze uczucie komfortu i nawilżenia. Zauważyłam, że moja skóra lepiej reaguje na zmiany temperatury, rumień pojawia się rzadziej i jest mniej intensywny. Nie mam też żadnych nowych popękanych naczynek.

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że to najlepszy krem do cery naczynkowej jaki stosowałam.Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić Ryfka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja, najlepszy
  • Od zawsze mialam problem z popękanymi naczynkami na policzkach, a z wiekiem doszedł tez rumień , co da sie ladnie zakryc makijazem ,ale jest niezbyt komfortowe.

Ruboril jesli chodzi o uspokojenie cery jest najlepszy, ja widze poprawe juz po 2-3 zastosowaniach, cena wdg mnie jest niewielka w porownaniu do korzysci no i jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: kilka dobrych lat z przerwami, ale zawsze do niego wracam, gdy moja skóra sie zbuntuje
    Ilość zużytych opakowań: sześc opakowań

Chcesz pochwalić tynka88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawdę działa
  • Mam cerę naczynkową ze skłonnością do zaczerwienia stosuję ten krem od listopada 2011 i zauważyłam dużą poprawę, skóra nie rumieni się już tak często i tak intensywnie jak kiedyś. Długo szukałam takiego skutecznego kremu,na allegro można go kupić za znacznie niższą cenę. PLUSY: +widoczno poprawa skóry, nie czerwieni się tak często + zapach znośny, +szybko się wchłania, +wydajny, MINUSY: -słabe nawilżanie

Chcesz pochwalić lucyna1986 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1208 raz(y)
  • Skutecznie koi, wzmacnia i zwęża rozszerzone naczynka
  • Jako ze jestem posiadaczką cery mieszanej wrazliwej w dodatku naczynkowej, chciałam w końcu wypróbować coś by uchronić cerę przed pękaniem nowych. Zakupiłam w tym celu między innymi Ruboril, który poznalam dzieki Glyco-a.

Wrazenia:
    + konsystencja lekko kremowa o kolorze bezowym (nugatowym) działającym na skórę lekko rozjaśniająco
    + neutralny, acz specyficznie roślinny (kasztanowy?) zapach
    + szybko się wchłania (w moim przypadku do matu)
    + latwo i lekko sie rozprowadza
    + uspokaja cerę
    + wzmacnia
    + nie zapycha
    + nie uczula
    + nie podrażnia
    + bardzo wydajny
    + cena. Z uwagi na wydajnośc, jakość i skutecznosć bardzo przystępna
    + nie powoduje przetłuszczenia strefy T
    + z uwagi na fakt ze wchlania sie do matu, idealny pod makijaz
    + poprawia mikrokrązenie
    + nadaje sie pod oczy
    + bez parabenow
    + bez phenoxyethanolu
    + działa zwężająco na poszerzone naczynka (bledną w trakcie kuracji)
    + wzmacnia naczynka(zmniejsza ich przepuszczalnośc nie doprowadzając do rumienia i pęknięć)
    + w związku z powyższym niweluje efekt rumienia

+/- średnio nawilża, wymaga serum nawilżającego
    +/- wymaga wytrwałości, stosowania 3 miesięcznej kuracji
    +/- istniejących naczynek nie usunie, lecz tego producent nie obiecuje, natomiast uszczelnia te, które w przypadku czynnikow zewn mają tendencję do pęknięć
    +/- parafina w składzie moze zapychać (rozdymać pory), aczkolwiek działa ochronnie na naczynka przed zimnem
    Minusów ewidentnych nie odnotowalam.

Ruboril z Isispharma tak jak Glyco-a, jest przede wszystkim skuteczny. Poza skutecznością nie ma fajerwerków w postaci kamuflazu(zielony barwnik), pięknego zapachu. Są za to skuteczne wyciągi roślinne i minimalny acz wystarczający skład. Krem stosowałam wyłącznie miesiąc (stosowalam obficie na twarz, szyje i dekolt) zatem nie oceniam jego działania długodystansowego, a krótkodystansowe. Nie mam duzych naczynek, ale cerę z tendencją do ich pękania i kilka drobnych słabo widocznych. Mam cere płytko unaczynioną i po Ruborilu widzę poprawę mikrocyrkulacji krwi. Stosowałam go równiez pod oczy (najpłyciej unaczyniona i najwrażliwsza częsc) oraz dekolt i szyję i widze ukojenie, co nie oznacza zniknięcie zaistnialych naczynek(od tego jest laser), ale ich zblednięcie, uszczelnienie i wzmocnienie. Jedynie czego wymaga to serum nawilżające.
    Krem jest po prostu bardzo dobry, aczkolwiek osoby oczekujące cudow sie zawiodą.
    Ja mialam dośc małe wymagania (powstrzymanie pękania nowych) i jestem zadowolona, szczegolnie biorąc pod uwage fakt stosowania go przez okolo 1,5 miesiąca. Po prostu krem jest skuteczny.
    Dodam, ze kuracja i pielegnacja cery naczynkowej uwzględnia nie tylko krem na same naczynka, ale i ochrone przed sloncem (filtry) i zimnem(kremowa pierzynka) oraz czynnikami drażniącymi(peeling mechaniczny, fenoksyetanol). Nie bez wpływu jest tez dieta(witamina C i rutyna).
    Napewno wrócę i polecam.
    Obecnie chcę wypróbować Diroseal oraz Antirougeurs z Avene.

Używam tego produktu od: listopad 2011Ilość zużytych opakowań: 1x30ml

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie posiada przyjemnego zapachu , ale to nawet dobrze bo nigdy nie ufalam kosmetykom, ktore maja jak
  • Moja cera zawsze miała skłonności do "czerwienienia sie" a w szczegolnosci po lecie kiedy czesto sie opalalam. Naprawde nie moglam poradzic sobie z moim problemem do czasu kiedy znalazlam ten produkt! Nie chodzi o to, ze calkowicie zniwelowal moj problem z rumiencem ale w zupelnosci poprawil kondycje mojej cery. Mozna powiedziec ze uleczyl moja naczynkowa cere

Plusy:
    *wydajny; jedno opakowanie starcza na okolo 4 miesiace
    *usowa rumience na twarzy, ktore powstaja z byle powodu
    *nie wysusza a wrecz przeciwnie- nawilza
    *nie powoduje powstawania niechcianych wypryskow
    *i wogole jest fajny:P

Minusy:
    *boje sie ze go kiedys wycofaja:[

Używam tego produktu od: ok 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 male (30 ml)

Chcesz pochwalić syllwiaa5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawde DOBRY !!!
  • Stosowałam juz mnóstwo kosmetykow na naczynka począwszy od lirene kończąc na la roche, vichy, avene. I muszę stwierdzić że ten jest ze wszystkich najlepszy

PLUSY
    -lagodzi cere
    -zmniejsza zaczerwienienia (zawsze po umyciu buzi mialam strasznie czerwony nos i okolice przy nosowe a teraz juz jest znacznie lepiej)
    -bardzo wydajny uzywam od ponad miesiaca 2x dziennie a moze z 1/3 zuzyłam
    -wygodne opakowanie
    -cena calkiem przystępna jak na krem apteczny
    -nie przetluszcza skóry
    -nadaje się pod podkład

MInusy
    -brak zielonego barwnika wiec na codzien nie maskuje zaczerwienien
    -szkoda ze nie pachnie bo znacznie umililoby mi to aplikacje

Polecam!!! Może nie mam jakiś strasznych problemów z naczynkami ale moja skóra sie czrwieni i podrażnia po myciu, kąpieli w basenie itd a widzę ze ten krem dziala. Kupiłam sobie juz drugie opakowanie bo chce przeprowadzić 3-miesięczną kurację jak zalecil producentUżywam tego produktu od: poczatku grudnia 2011Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić Moringa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • Lubię go
  • Lubię go i wracam do tego kremu co jakiś czas. Jest to najlepszy krem do cery naczynkowej, jaki używałam do tej pory. Niwelować rozszerzonych naczynek raczej nie niweluje, ale nie powstają nowe w trakcie jego używania. Kiedyś uratował mi twarz, kiedy po nagłym skoku ciśnienia popękały mi naczynka na policzkach (dosłownie w trakcie kilku godzin powstał czerwony pas). Po nałożeniu na noc grubej warstwy kremu, rano nie było już sladu po naczynkach. Ponadto jest wydajny- jedno opakowanie starcza mi na 3-4 miesiące.
    Kupuję go zawsze w aptekach internetowych, bo można zaoszczędzić ok 20-30 zł.

Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić Lynn za czytelną i pomocną recenzję?
  • moze być
  • Kremem smarowałam zaróżowione policzki i nos, czasem sam krem Ruboril, czasem na Auriderm, który po jakimś czasie zaczął mnie przesuszać.

Policzków nie zapychał, ale rozpulchniał pory, stawały się naprawdę gigantyczne (!) i takie napakowane. Generalnie te partie mojej twarzy dość dobrze tolerowały parafinę, ale ostatecznie zrezygnowałam z częstego stosowania kremu właśnie z jej względu. Posmarowanie całej twarzy tym kremem wiąże się z pojawieniem się dużej ilości drobnych krostek.

Krem sam w sobie szału nie robi. Ma przyjemnie (!) treściwą konsystencję i dość szybko się wchłania. Jak mi się za dużo weźmie, to troszkę się błyszczy, ale da się nałożyć makijaż i podkład się nie waży.

Co do działania na naczynka, skóra jest ukojona, ale nie jest to jednak to czego oczekiwałam. Pękło mi kilka nowych naczynek, w trakcie używania Ruborilu, choć nie czerwieniłam się tak bardzo podczas wysiłku. Używałam wcześniej przez 3 miesiące codziennie, a teraz stosuję co drugą noc lub jako maseczkę.

Wydaje mi się, że jest to niezły krem na jesień/zimę, ale szału nie robi. Nie wiem czy kupię ponownie. Jest bardzo wydajny!! Często w promocji.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?