Baikal Herbals, Szampon wzmacniający przeciw wypadaniu włosów

Baikal Herbals, Szampon wzmacniający przeciw wypadaniu włosów

Szampon wzmacniający, zapobiegający wypadaniu włosów, przywraca włosom witalność i blask. Wzmacnia cebulki włosowe.
Szampon zawiera:
- aktywne organiczne ekstrakty i oleje z roślin rosnących w czystych ekologicznie okolicach jeziora Bajkał,
- wysoki procent ekstraktów roślinnych,
- bezpieczne konserwanty stosowane w żywności.
Nie zawiera parabenów i SLS
Olej z cykorii - oczyszcza skórę głowy oraz włosy i zwalcza przyczyny powstawania łupieżu, a także łagodzi podrażnienia skóry i likwiduje jej swędzenie, chroni naturalną, korzystną dla skóry florę bakteryjną oraz poprawia rozczesywanie i wygląd.
Pięciornik srebrny - pomocny w stanach zapalnych skóry owłosionej głowy, łupieżu tłustym, wypadaniu włosów na tle łojotoku i zakażeń drożdżakami.
Patrinia sybirska - czyni włosy miękkie, jedwabiste.
Żeń - szeń - poprawia krążenie i reguluje metabolizm komórkowy, przyczynia się do odżywienia i wzmocnienia włosów. Zeń-szeń jest dobrym środkiem na porost włosów, szczególnie u kobiet.
Olej z nasion czarnej porzeczki -Wzmacnia włosy i cebulki włosowe.

Naprawdę działa

Początkowo sceptycznie podchodziłam do obietnicy, że szampon zmniejsza wypadanie włosów. Jednak przekonałam się na własnej skórze. Działa. Zapach naturalny, kwiatowy, delikatny. Szampon lekko się pieni więc trzeba dość dużo go nałożyć. Opakowanie poręczne, choć otwór jest za duży i trzeba uważać, aby nie wylać za dużej ilości. Niestety szampon ten wywołał u mnie łupież głowy, a włosy muszę myć codziennie, bo mocno się przetłuszczają.

Dobrze myje ale plącze włosy

Mam mieszane uczucia w stosunku do tego szamponu. Używamy go obie z siostrą która w przeciwieństwie do mnie jest nim zachwycona i twierdzi że znalazła swój idealny szampon.

Pierwszym atutem jest dosyć fajny skład kosmetyku.
Kolejnym jest piękny, delikatnie ziołowo słodki zapach, który utrzymuje się w nienachalny sposób. Szampon również dobrze myje i nie obciąża włosów a cena jest przyjazna dla kieszeni.

Niestety ma też minusy. Ciężko się go zmywa i plącze włosy. Opakowanie jest nieporęczne ponieważ nie ma żadnego dozownika tylko szeroki otwór przez który źle się dozuje produkt.
Niestety ja go nie kupię ponownie.

dla mnie w sam raz

sprawdza się świetnie :)
zalety:
-przyjemny, świeży zapach
- dobrze się pieni
- włosy są puszyste i błyszczące
- delikatny, nie podrażnia skóry
wady:
- pewnie tylko ten duży otwór
- nie wierze, że szampon może zahamować wypadanie, no ale jeśli ten miał zdziałać ten cud to tak się nie stało

Kupiłam po raz pierwszy i planuje kupić ponownie.
Korzystam na zmianę z szamponem z planety organica i baikal sprawdza się lepiej- po tym pierwszym mam oklapnięte włosy.

pół na pół

Zalety:
+ przyjemny, ziołowy zapach, który długo utrzymuje się na włosach
+ działa łagodząco na skórę
+ dobre się pieni
+ świetnie sprawdza się przy zmywaniu olei

Wady:
- butelka jest twarda i sztywna, ma duży otwór, więc zawsze wylewa się zbyt dużo szamponu
- nie pomaga na wypadające włosy
- trochę plącze włosy, konieczna jest odżywka

bardzo fajny

Szampon nie zatrzymał wypadania włosów i za to odejmuję jedną gwiazdkę. Całościowo okazał się bardzo dobry - domywał wszystkie oleje, pienił się bardziej niż inne lekkie szampony, których używałam i co najlepsze starczył na długo (ponad miesiąc przy codziennym myciu włosów czasem dwa razy z powodu zmywania olejów). Zapach ziołowy, niezbyt intensywny, ale przyjemny. Polecam!

Może być.

Kupiłam ten szampon w jednym ze sklepów ekologicznych. Jestem nim zadowolona. Miał być to eksperyment, ponieważ wcześniej używałam raczej szamponów z rossmana.

Obecne testuje inny szampon, również z w/w sklepu. Mam zamiar niedługo wrócić do Baikalu. Troszkę - tez jest dlatego 3,5/5 gwiazdek.

+zmniejszył wypadanie włosów (może nie jakoś spektakularnie, ale na pewno czuć poprawę)
+sprawił, że moje włosy stały się mocne oraz silniejsze
+bardzo ładnie i naturalnie pachnie (chociaż po czasie zapach troszkę się zmienia)
+wygodne opakowanie- na dole napisano, że jest właśnie na odwrót. Ja wolę odkręcić butelkę niż łamać sobie paznokcie na ,,zatrzaskowych\\\'\\\' opakowaniach
+dobry, naturalny skład
+cena- u mnie kosztował 11 zł

-bardzo gęsty -trzeba rozcieńczyć, co za tym idzie zmienia się jego zapach
-mało wydajny (2 miesiące mycia, mimo rozcieńczania)
-po ok 1,5 miesiącu mycia włosy chyba się do niego przyzwyczaiły i zaczęły się trochę wysuszać, efekt nie był taki jak na początku.

Ilość zużytych opakowań: 1, cała butelka

a mnie rozczarował

Właśnie "zmęczyłam" całe opakowanie więc pora na opinię.
Szampon jest bardzo przeciętny, a właściwie poniżej przeciętnej. Nie jestem w stanie wyróżnić jego zalet - owszem myje włosy, ale pozostawia je w nienajlepszej kondycji. Miał zapobiegać wypadaniu - niestety nie zauważyłam tu żadnej poprawy. Miał przywracać witalność i blask - tego też nie widzę.
Nie będę sie ekscytować składem. Może być najcudowniejszy, ale nic mi po nim jesli nie działa.

Wszystkim zachwyconym brakiem SLS polecam wczytać się w sklad. Zamiast SLS mamy Magnesium Laureth Sulfate - detergent o takim samym działaniu. Możliwe, że MLS jest nieco mniej drażniący (choć nie widzialam naukowego potwierdzenia tej teorii), ale to nadal agresywnie działajacy siarczan.

Używam tego produktu od: Kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: Skończyłam jedno i na tym koniec

Będę do niego wracać

Kupiłam ten szampon jeszcze zimą. Jako że była wyjątkowo ciepła, moje włosy były dziwnie osłabione. Skusiłam się na ten produkt podczas zakupów w lokalnym sklepie z organicznymi kosmetykami.

- Bardzo mi się podoba szata graficzna, a kosmetyk idealnie wydobywa się z plastikowej butelki.

Konsystencja:
- Dosyć gęsta. Jak dla mnie szampon jest wydajny - myję nim włosy co dwa dni, rzadko używam innego szamponu.

Działanie:
- Od dłuższego czasu nie mam problemu z nadmiernym wypadaniem włosów, więc nie na tym się skupiłam. Uważam, że szampon jako kosmetyk jest na tyle krótko na włosach, że nie wpływa znacznie na ich stan. Ale włosów wypada mało, więc prawdopodobnie wspomaga moją codzienną pielęgnację w tym kierunku.
- Świetnie oczyszcza włosy! Nie mam problemów, by zmyć oleje. Jedncześnie nie podrażnia mojej wrażliwej skóry głowy, nie mam po nim łupieżu czy nawrotów ŁZS.
- Mam z natury cienkie, proste, lecz gęste włosy, co sprawia, że często są pozbawione objętości. Ten szampon fajnie odbija włosy od nasady głowy. U mnie ten efekt utrzymuje się cały dzień przy rozpuszczonych włosach, co wcześniej było nie do pomyślenia.
- Nie plącze włosów.

Cena:
- Kupiłam go za 15 zł, co przy tej wydajności i jakości jest dla mnie bardzo małym wydatkiem.

Naprawdę go polecam, jestem z tego kosmetyku niezwykle zadowolona. Chętnie będę do niego wracać.

Pomógł

To właśnie ten szampon zatrzymał wypadanie moich włosów, a wypadały mi garściami. Teraz podczas mycia wypada zaledwie kilka włosów. Działa na skórę głowy kojąco, włosy nie są splątane. Ciągle do niego wracam.

Ilość zużytych opakowań: wiele opakowań

Nic specjalnego!

Kupiłam ten produkt w sklepie zielarsko - medycznym. Nie zmniejsza wypadania włosów.

Zalety:
+ gęsta konsystencja
+ fajny zapach
+ naturalne skład bez silikonów, parabenów, SLS
+ wydajność

Wady:
- nie nawilża
- nie ułatwia rozczesywania - muszę po nim użyć dobrej odżywki lub maski
- cena taka sobie
- słabo się pieni
- nie oczyszcza dobrze
- nie spełnia swojego zadania, co do wypadanie włosów
Ilość zużytych opakowań: w większej połowie pierwszego