Catrice, All Matt Plus (Długotrwały podkład matujący do twarzy)

Powiększ Catrice, All Matt Plus (Długotrwały podkład matujący do twarzy)

Zgłoszony przez Antymionka

Neutralizujący świecenie skóry z pigmentami odbijającymi światło dla satynowo-matowej i jednolitej cery. Nawilżająca i beztłuszczowa formuła. Przetestowany dermatologicznie.
Dostępny w czterech kolorach.

• Lubię, ale nie lubię - nie wiem co jest silniejsze
  • Moja cera jest tłusta, z bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami oraz czasami mam wysyp krostek na twarzy. Na poczliczkach i nosie często mam czerwone lub różowe przebarwienia. Czyli raczej jestem problematyczna.

Plusy:
    - kolor 010 jest bardzo jasny, do tego nie jest ani różowy, ani żółty. Taki neutralny i to uwielbiam!

- Dostępność - jest we wszystkich mniejszych i tańszych drogeriach poza rossmanem i super-pharm

- Cena - zapłaciłam za mniego ok 27-28 zł co jak na podkład jest ceną akurat

- pompka w opakowaniu się nie zacina, a zakrętka jest bardzo ciasna przez to nie spada bez powodu (jak np. w Rimmel Wake Me Up)

Neutralne?:
    - Ten podkład chyba nie zawiera 30 ml, bo Bourjois 123 Perfect też ma 30 ml a jakoś tego produktu więcej się wydaje i starcza na dużo dłużej.

Minusy:
    -lekkie krycie - na zaczerwienione miejsca muszę nakładać korektor (czyli na ok 1/3 - 1/2 twarzy) co jest kiepskie

- w nazwie mat, a tak naprawdę go nie ma

- podkład masakrycznie szybko się kończy mam go dopiero 2 misiące a już go przepołowiłam (a nie jest to jedyny podkład, który używam obecnie)

- pędzle strasznie go chłoną przez co używając hakuro h50s muszę użyć 2-3 pompki na całą twarz i rzuchwę. Kiedy chce przejść podkładem też na szyję muszę zużyć dodatkowe 1-2 pompki

- Szybko znika, bo już po ok 5-6 godzinach w najtłustszych partiach mojej twarzy już go w ogóle nie ma np. przy płatkach nosa, czubku nosa, między brwiami, na skroniach (mimo, że zawsze po wykonaniu makijażu pudruje się)

Ogółem stosuje go chyba głównie ze względu na cenę i kolor, ale w sumie sama już nie wiem. Mam wrażenie że z dnia na dzień lubię go coraz bardziej, ale i tak widzę w nim sporo minusów. Naprawdę dziwne to uczucie xD Dla początkujących w makijażu podkład idealny

Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kori_Yoitama za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Niesamowicie specyficzny
  • Został polecony mi jako podkład, który idealnie będzie utrzymywał mat na mojej skórze przez cały dzień, ponieważ moja kapryśna cera po około godzinie zaczyna się niemiłosiernie błyszczeć i nie radzi sobie z tym żaden podkład, ani puder. On miał to zmienić.
    Niestety poległ w tej konkurencji, chociaż jestem mu to w stanie troszkę wybaczyć, bo to świecenie nie wygląda aż tak brzydko jak na pokładzie rimmel stay matt, tylko w miarę naturalnie, a po następnym przypudrowaniu go, nadal wygląda naturalnie.

Następną kwestią jest kolor, mój to 010 light beige, przez pierwsze pare dni używania, wydawał sie wręcz idealny. Ale po jakimś czasie, zaczęło mi się wydawać że po paru godzinach oksyduje, co niestety zniszczyło cały mój zachwyt, ponieważ baardzo sie odcina, a z mojego bronzera który ma dość delikatny odcień, robi chamskie pomarańczowe ciapy :c.

I jeszcze jedna kwetsia trwałości, mianowicie nie jest to podkład trwały, przynajmniej na mojej cerze już po 3-4 jest go niewiele, co też jest dość sporym minusem.

Podsumowując, w moim odczuciu nie jest to na pewno mój typ. Ale też nie jest aż takim bublem żeby go nie zużyć, nie używając przy nim bronzera, jest w stanie jako tako wyglądać. To opakowanie skończę, ale po nastepne już nie sięgnę. Poszukiwania idealnego podkładu wciąż w toku

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić druzix za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyzwoity
  • Mam cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania w strefie T, główny problem: mocno rozszerzone pory na policzkach i nosie.

Podkład sprawdza się dobrze, najlepiej wklepywany wilgotną gąbeczką, przy aplikacji palcami jest trochę gorzej.

Ładnie wyrównuje koloryt, można budować krycie warstwami, zdarza mi się nałożyć go nawet pod oczy - nie podkreśla zmarszczek.
    Dobrze współpracuje z pudrem ryżowym paese, nie ściera się, przy przeciętnej pogodzie nie wymaga poprawek nawet przez większą część dnia.

Minus - lekko podkreśla nierówności skóry, zwłaszcza wypryski w okolicach brody.

W zasadzie nie potrafię wytknąć mu więcej wad, ale całościowe wrażenie nie zasługuje na 5. Wciąż szukam idealnego podkładu...
    Ten jest dobry, choć używam na zmianę z różnymi próbkami, by przetestować jak najwięcej opcji.
    Jeśli nie znajdę nic ciekawszego, najprawdopodobniej sięgnę po niego ponownie.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić red_butterfly za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jednak to nie to.
  • Mam cerę mieszaną z tendencją do przetłuszczania więc teoretycznie podkład matujący jest dla mnie. Moja recenzja będzie dotyczyć koloru 010.

Ciężka sprawa z tym podkładem. Na początku byłam zachwycona. Piękne wykończenie bez efektu maski. Po dłuższym używaniu spowodował na mojej buzi wiele wyprysków, zaczął się ścierać. Podkreślam, że pielęgnacja pozostała bez zmian.

Jedyna rada jak dla mnie i dla każdego kto miał podobny problem nie używać go codziennie. Raz na jakiś czas, zamiennie z innym podkładem.

Mimo to polecam, ponieważ krycie ma przyzwoite, wykończenie również, trwałość średnia i kolor 010 super dla bladych osób.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić PannaKarolina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Posiadam 2 odcienie tego podkładu. Jako pierwszy był kolor 020 Nude Beige, zostało mi go trochę, natomiast teraz używam 015 Vanilla Beige (z tego co wiem ten właśnie odcień doszedł poźniej niż reszta, przed nim jest jeszcze 010)

Pierwszy kolor wydawał mi się trafiony, jednak do pewnego momentu... ale po kolei.

Podkład znajduje się w estetycznym, szklanym opakowaniu z pompką. Dużo jest zarzutów o tym, że pompka ta "wyrzuca" ciut za dużo podkładu przy jednorazowym naciśnięciu, co bywa kłopotliwe i z tym się zgodzę. Chociaż ja już umiem posługiwać się nią tak, że jeśli ma być tylko pół pompki, to tak jest Dlatego nie ma tragedii, ale producent mógł to dopracować.

Konsystencja - w sam raz, podkład jest dość lekki, ale przy tym przyzwoicie kryjący, dobrze się rozsmarowuje. Jeśli chodzi o "długotrwały mat" to z tym się nie zgodzę. Dla mnie podkład ten jest tylko odrobinę matujący, daje bardziej taki satynowy efekt. Dodam, że za wzór prawdziwie matującego podkładu mam Powder Mat Make Up z Manhattana. Ja tylko lekko przypruszam twarz pudrem po nałożeniu i jest ok, chociaż nie wiem jak byłoby w przypadku cery tłustej. Nie daje efektu maski.

A teraz sprawia o której wspominałam na początku - odcień 020 Nude Beige na początku wydawał mi się idealny. Do momentu kiedy trochę z nim przesadziłam i niedokładnie rozsmarowałam na szyi. Niestety podkład po czasie się utlenia i ciemnieje. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę. Jednak jaśniejszy kolor 015 już dobrze się wtapia i nie zauważyłam póki co takich efektów. To jedyny duży minus tego podkładu, nie lubię takich niespodzianek.

Co do trwałości - nie zauważyłam, żeby zbytnio się ścierał, jedynie na nosie można go trochę zetrzeć. Po paru godzinach czasem zaczynam się lekko świecić, choć zależy to też od tego czy nie przesadzę wcześniej z kremem pod makijaż
    Używam go na zmianę z ukochanym Revlon Colorstay jako odskoczni od tego drugiego, dość ciężkiego podkładu. Póki co nie spotkałam chyba lepszego drogeryjnego, codziennego podkładu w takiej cenie i jakości dlatego zamierzam wracać Choć cena mogłaby jednak być troszkę niższa.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy z przerwą
    Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić CaroLine^^ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo go lubię
  • Zaczne od tego, że moja cera jest tłusta z wieloma niedoskonałościami. Szukałam podkładu, który ma przyzwoite krycie, bo nie zawsze potrzebuje mocnego, a w razie gorszych dni mam korektor. Testowałam już kilkanaście podkładów, od tych z niższej półki cenowej po te droższe jak Estee Lauder.Niestety większość z nich była za ciężka i powodowała efekt maski. All Mat Plus okazał się świetny, ponieważ : + bardzo dobrze kryje + pięknie ujednolica cerę + nareszcie znalazłam odpowiedni kolor do mojej bladej cery +/- dobrze matuje, choć na krótko, jednak podoba mi się ten efekt, jest naturalny + cena + eleganckie opakowanie + trwalość 9 dobrze wstemplowany nawet do 8 godzin) - jeszcze nie znalazłam

Chcesz pochwalić Testerka_89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świecidełko
  • Kupiłam na promocji w naturze -40%, nie wyszedł drogo, ale nie nadaje się do użytku. Owszem, zaraz po nałożeniu twarz wygląda ładnie, jest ujednolicona, drobne niedoskonałości zakryte. Konieczny jest puder. Niestety twarz tylko przez chwilę utrzymuje mat, już po godzinie zaczyna się świecić i z czasem jest coraz gorzej. W dodatku nie świeci się tylko strefa T, jak to zawsze u mnie bywa, tylko cała twarz, łącznie z policzkami. Okropność, bardzo nieestetycznie to wygląda. Plus jedynie za kolor, najjaśniejszy ma bardzo dobry odcień dla mnie, bladolicej. Podkład nadaje się do nałożenia na wyjście do pobliskiego sklepu po bułki. Szkoda, bo ma dużo pozytywnych opinii, myślałam, że będzie dużo lepszy. Aha, jeszcze zapomniałam, że twarz się od niego klei, co nie zdarza mi się przy podkładach po przypudrowaniu.

Używam tego produktu od: tydzień

Chcesz pochwalić anka666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ani all ani matt
  • Podkład mam z wymiany i jest to jeden z najlepiej dopasowanych kolorystycznie podkładów jakie mam.
    Cerę mam mieszaną ze skłonnością do świecenia się w strefie T

Kolor idealnie dopasowany do mojej cery
    Wygodne opakowanie z pompką
    Bardzo dobrze rozprowadza się

Cera jak na 'all' szybko zaczyna się świecić bo po ok 3h w strefie T
    Ściera się na brodzie i nosie czyli tam, gdzie "świecę się"
    Krycie dla mnie jest zbyt słabe

Podsumowując: odcień jest świetny, reszta jednak nie powala.

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie jednego

Chcesz pochwalić Figa634 za czytelną i pomocną recenzję?
  • W końcu coś dla bladej cery
  • W końcu podkłąd dla bladej cery, na rynku mamy naprawdę nikłą ilość podkładów do bladej cery a Catrice postarało się o taki odcień.

PLUSY:
    - kolor Light Beige idealny dla bladych
    - lekki
    - krycie lekkie ale zadowalające
    - fajnie stapia się z cerą
    - trwałość jak dla mnie wystarczająca

MINUSY:
    - Cena

Używam tego produktu od: 2 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić lizka903 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Fluid jeden z lepszych jakich używałam do tej pory. Matuje bardzo dobrze i to na kilka godzin.
    Kryje rownież dobrze.
    Ma przyjemny zapach.
    Dobrze sie rozprowadza.
    Nie daje efektu maski.
    Gorąco Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 3sztuki

Chcesz pochwalić Rita98 za czytelną i pomocną recenzję?