Bourjois, Twist Up The Volume Mascara (Pogrubiająco - wydłużający tusz do rzęs)

Powiększ Bourjois, Twist Up The Volume Mascara (Pogrubiająco - wydłużający tusz do rzęs)

Zgłoszony przez anuska1989

Wraz z pojawieniem się na rynku maskary Twist Up The Volume Bourjois wprowadza szczoteczkę, której jeszcze nie było. Innowacyjny mechanizm pozwala malować w dwóch pozycjach, dzięki którym osiągniesz dwa cele – wydłużenie i pogrubienie.
Twist 1 – wydłużenie rzęsa po rzęsie: szczoteczka równomiernie rozprowadza produkt po wszystkich rzęsach na całej ich długości. Sieć separujących włókien zapewnia idealne rozdzielenie.
Twist 2 – ekstremalna objętość: Przekręć końcówkę twist a szczoteczka skróci się i zagęści, dzięki czemu uda Ci się zbudować super objętość bez grudek.
Intensywnie czarna formuła maskary gwarantuje maksymalne wydłużenie i pogrubienie. Gładka konsystencja pozwala na wielokrotne nakładanie tuszu.
Maskara jest dostępna również w wersji wodoodpornej.
Nieskazitelna do 24 godzin*, nie spływa, nie kruszy się nawet kiedy jest mokro i gorąco.
* testowane na 61 wolontariuszkach.

• jest super!
  • Maskara ma wiele plusów, dlatego serdecznie polecam kobietkom, które lubią i umieją się posługiwać tego typu szczoteczką, która jest dość specyficzna. Jest na tyle sztywna, że mogę sobie oprzeć ją u podstawy rzęs i malować od samego ich początku po końce.
    Tusz bardzo dobrze się rozprowadza, ładnie rozdzielając włoski, nie tworzy nieestetycznych grudek.
    Wydłuża i pogrubia tak jak lubię, można stopniować intensywność makijażu, poprzez dokładanie kolejnych warstw tuszu, badz poprzez skręcenie szczoteczki, co daje jeszcze większe pogrubienie rzęs.
    Ja lubie stosować ten tusz używając jedynie wersji nieskręconej, co daje mi bardzo dobry efekt na co dzien.
    Tusz nie osypuje się w ciągu dnia, nie podrażnia moich wrażliwych oczu. Ma intensywny czarny kolor.
    Łatwo się zmywa, nawet samą ciepłą wodą.
    Jedyny mały minus - zauważyłam, że gdy stosuję tą maskarę (juz okolo 2 miesiace) moje rzęsy się osłabiły i częsciej wypadają. Nie wiem, czy jest to faktycznie wina tego produktu, ale podejrzewam ze tak może być. I za to odejmuję mu pół gwiazdki.

Ogólnie produkt jak najbardziej godny polecenia, ale nie polecam osobom które mają szczególnie krótkie rzęski, gdyż szczoteczka tej maskary jest dość duża i można mieć problem z nakładaniem, które w konsekwencji da efekt posklejanych rzęs. Uważam, że jest to tusz kierowany dla osób z długimi rzęsami,które mają wprawę w tuszowaniu rzęs, laik raczej sobie nie poradzi z ta maskarą.

Cena jak najbardziej adekwatna do jakości, co nie zmienia faktu, że będę czekała na zakup tej maskary gdy będzie znów w jakiejś fajnej promocji Używam tego produktu od: około 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Hanka20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • PLUSY:
    *rzęsy długie, grube i pięknie rozdzielone, jednak tutaj trzeba umieć malować rzęsy, inaczej nie dziwcie się, że rzęsy mogą się sklejać
    *"podwójna" szczoteczka
    *ciemny kolor

MINUSY:
    *cena
    *jeżeli malujecie je na dość długie, odbijają się na powiece

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Niherty za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni.
  • Plusy:
    -rzęsy wyglądają dosyć naturalnie,
    -bardzo dobrze wydłuża
    -wygodne w użyciu

Minusy:
    -skleja,
    -robią się grudki,
    -cena,
    -szybko wysycha

Używam tego produktu od: marca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić marlin96 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedna z gorszych
  • Niestety u mnie się nie sprawdziła, mam cienkie i krótkie rzęsy. Maskara sklejała mi je strasznie, wydłużenie też pozostawia wiele do życzenia. Utrzymywała się u mnie cały dzień bez osypywania się i to chyba jej jedyny plus. Malowanie się zawsze należało dla mnie do tych przyjemnych zajęć, jednak z tą maskarą pracuje się źle. Zraniłam się nią nie raz ze względu na jej sztywną szczotkę do tego brudziłam się bardzo. Być może dla kogoś kto ma duże oczy i długie rzęsy się sprawdzi, u mnie odpadła po dwóch tygodniach i to były bardzo długie dwa tygodnie.

Ilość zużytych opakowań: Jestem w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić MissEve84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubieniec
  • Kupiłam ten tusz skuszona promocją w sklepie . Na początek nałożyłam twist 1 , potem twist 2 . Tusz jest rewelacyjny , nie skleja rzęs , nie osypuje się , opakowanie jest bardzo wydajne , tusz nie zasycha. Jest to mój ulubieniec i na chwilę obecną nie zamienię go na żaden inny. Jednak wersja wodoodporna nie jest już tak dobra , gdyż jej skład skupia się głównie na tym , aby tusz był wodoodporny. Polecam

Chcesz pochwalić klaudiaa23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry tusz.
  • Kupiłam ten tusz na promocji w Rossmannie, kierując się opiniami z wizażu.
    Na początku nie wiedziałam jak mam używać tego tuszu, sklejał rzęsy, nie robił z nimi tego, co chciałam. Myślałam, że wyrzuciłam pieniądze w błoto. Widziałam w nim tylko jeden plus - nie kruszył się i nie rozmazywał.

Po ponad tygodniu tusz odrobinę zgęstniał i wtedy zaczął działać jak trzeba. Zaczął pięknie wydłużać i pogrubiać rzęsy (po żadnym tuszu nigdy nie miałam takich wspaniałych rzęs). Muszę wspomnieć o dobrze nasyconej czerni i o świetnej trwałości. W ogóle się nie osypuje, rzęsy pozostają w nienaruszonym stanie od pomalowania ich.

Gdy zaczęłam drugie opakowanie, na początku miałam z nim ten sam problem... Także za początkową konsystencję odejmuję pół gwiazdki.

Mimo to, polecam.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego.

Chcesz pochwalić jowitazz za czytelną i pomocną recenzję?
  • spodziewałam się więcej
  • Pomimo innowacyjnej podwójnej funkcji pogrubiania i wydłużania produkt mnie nie przekonuje.

Plusy
    - wydłuża rzęsy
    - nadaje głęboki czarny kolor

Minusy
    - nie korzystam z funkcji pogrubienia, bo strasznie skleja mi rzęsy
    - czasami pozostawia grudki
    - spływa i kruszy się, odbija się pod okiem tworząc efekt "pandy"
    - wytrzymuje na swoim miejscu góra 4h

Dobry efekt uzyskuje się tylko wtedy, gdy tuszu zaaplikuje się w bardzo małej ilości.

Chcesz pochwalić curlandwave za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niby fajny, ale...
  • To mój drugi tusz marki Bourjois i znów mam ten sam problem. Ale po kolei.

Tusz naprawdę fajnie wydłuża i pogrubia. Mocna, lśniąca czerń daje niesamowity efekt i oko jest pięknie podkreślone. Dwa tusze w jednym, to zdecydowany plus. Nie kruszy się i nie osypuje. Fajna szczoteczka, lubię takie.
    Klasycznymi maskarami maluję wyłącznie górne rzęsy - na dolne aplikuję jakiś tusz wodoodporny, żeby nie mieć efektu pandy, a byłoby to wielce prawdopodobne, bo oczy potrafią mi mocno łzawić.

A minusy?

Za rzadka konsystencja. Zdecydowanie. Na dodatek kosmetyku na szczoteczce zostaje o wiele za dużo!!! I to właśnie ten problem z Bourjois, bo gdy miałam kilka lat temu inną maskarę było dokładnie to samo. Powoduje to, że trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby rzęs nie posklejać i dokładnie je umalować! Zaskakujące, ale w trakcie aplikacji łatwo go zsunąć z rzęs, szczególnie na końcach. Powodem zapewne jest ta zbyt rzadka konsystencja. Może będzie lepszy, gdy nieco podeschnie?

Podsumowując - tusz fajny, jednak stosowanie go wymaga wiele wysiłku i wprawy. W przeciwnym razie można zrobić sobie poważną makijażową krzywdę.

Używam tego produktu od: tygodnia

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić femelle83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny tusz
  • Moim ulubieńcem był inny tusz ale został wycofany. Długo szukałam następcy i oto jest!

Regulowana szczoteczka wydawała mi się chwytem marketingowym i długo odstraszała od zakupu. Bałam się, że tylko utrudni aplikację. Błąd! Super patent!

Tusz daje mi wszystko czego od takiego kosmetyku oczekuję tj. Wydłużenie,rozdzielenie, pogrubienie! Świetna trwałość- żadnego kruszenia czy osypywania!

Cena regularna dość wysoka ale bardzo często jest w promocji co jest dodatkowym plusem!

Tusz nie podrażnia moich wrażliwych oczu.

Dla mnie idealny!

Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3

Chcesz pochwalić scorpionec za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • kupiłam produkt skuszona przez przeceny w rossmanie nie żałuje ! Z natury raczej mam długie, podkręcone rzęsy, także z tuszami nie mam wiekszych produktów. Mimo wszystko ten powalił mnie na kolana

Plusy:
    -wydajny
    -świetnie podkręca
    -świetnie podłuża
    -ciemny, czarny kolor
    -nie osypuje się

Minusy:
    -cena

Co prawda jak dla mnie jest on drogi, ale nastepnym razem w rossmanowskiej przecenie rownież na pewno go zakupię

Chcesz pochwalić MaryJane19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Jeden z moich ulubieńców. Ładnie rozdziela rzęsy, nie rozmazuje się. W promocji można dorwać już za 30 zł. Jeśli chodzi o tę przekręcaną szczoteczkę, to mi w sumie chyba nie robi to jakiejś specjalnej różnicy, ale też nie przyglądałam się. Fajny bajer w każdym razie. Szczerze nie widzę wad, więc daję maxa

Używam tego produktu od: Odkąd sie pojawił
    Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić bladeofdeath za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry tusz pogrubiająco - wydłużający
  • Tusz został przeze mnie kupiony z czystej ciekawości (duża promocja w Rossmannie) i jestem bardzo zadowolona z zakupu
    1 krok - super rozdziela i wydłuża rzęsy, nie skleja bardzo naturalny ale widoczny efekt,
    2 krok - bardzo szybko pogrubia, nie pozostawia grudek, wystarczy 1 aplikacja "pogrubiającą szczotką" aby spojrzenie było piękne!

Przez cały dzień makijaż wygląda świeżo, tusz nie osypuje się i absolutnie nie odciska na skórze, wieczorem rzęsy wyglądają dokładnie tak jak rano.

Chcesz pochwalić madziulek24 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na pewno kupię ponownie !
  • Jeden chyba z lepszych tuszy jakie miałam. Przerobilam calkiem niezly Loreal 4d lash architects , ktory byl naprawdę dobry , gdyby nie wysychał tak szybko :c

Twist up the volume fajnie rozdziela i pogrubia rzęski , daje naprawde spektakularny efekt ( mimo iż moje rzęsy nie są zbyt dlugie i geste )

Chcesz pochwalić pink_peony za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy jaki miałam
  • Wiele osób zachwala sobie tusze od Bourjois, więc postanowiłam i ja spróbować. Tusz okazał się być najlepszym, jakiego dotąd miałam.

ZALETY:

- świetna szczoteczka (już nawet nie mówiąc o skręcaniu, a samym jej kształcie) - można wytuszować nią rzęsy, nawet w trudno dostępnych miejscach;

- głęboki, czarny odcień;

- nie obsypuje się ani nie rozmazuje;

- możliwość uzyskania efektu zarówno bardzo naturalnego i delikatnego, jak i efektu sztucznych rzęs;

- ładnie rozdziela rzęsy, przy umiejętnym stosowaniu nie pozostawia grudek (ostrzegam dziewczyny, które nie mają wprawy w makijażu)

- pięknie pogrubia, zagęszcza i wydłuża rzęsy. Myślę, że to właśnie jest jego największą zaletą, ponieważ niektóre tusze nie spełniają wyżej wymienionych, natrętnie obiecywanych oczekiwań;

WADY:

- cena jest mimo wszystko zbyt wygórowana;

- to nie jest tusz dla niewprawionej ręki;

Chcesz pochwalić Soupir bordeaux za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Moim zdaniem jest to naprawdę dobry tusz, który warto kupić. Jestem z niego bardzo zadowolona.
    Tusz ma fajne opakowanie, które pozwala regulować rozmiar szczoteczki. Ja osobiście używam częściej rozmiaru 1. Ale kiedy zależy mi na bardziej wyrazistym efekcie, to zmieniam na 2 i jest super. Tusz ma wyrazisty czarny kolor, nie osypuje się, ani nie kruszy przez cały dzień. Nie skleja rzęs. Tusz sprawia, że rzęsy są bardzo ładnie rozdzielone, wydłużone i pogrubione. Cena też jest przystępna

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić madziaww za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poprawny, bez rewelacji
  • Ten tusz jest poprawny. Chyba lepszy efekt na moich rzęsach uzyskuję przy skróceniu szczotki. Niestety dość szybko wysycha i kruszy się, robiąc efekt podbitego oka. Do rewelacji mu brakuje niestety

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Luloo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny!
  • Mega tusz, jego opis w 100% mu odpowiada i nie zawodzi.
    Tusz trzyma sie caly dzien, nie obsypuje.
    Ja mam dlugie rzesy wiec uzywam tylko tej 2ki pogrubiajacej -efekt - niesamowicie rozdzielone i pogrubione rzesy

jestem bardzo zadowolona.
    W tym samym czasie kupilam takze collistar infinito - dno totalne i za podwojna cene bourjois ;/

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: 1-duze

Chcesz pochwalić soniuska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna maskara
  • Co tu dużo mówić - świetna maskara, dająca boski efekt. Ma bardzo głęboki, czarny odcień. Mocno pogrubia, mocno wydłuża - pozostawia grubą warstwę tuszu na rzęsach. Nie obsypuje się, ale potrzebuje chwili na porządne wyschnięcie. Nieumiejętnie używana może sklejać rzęsy, dlatego nie polecam osobom zaczynającym swoją przygodę z makijażem. Może się również nie sprawdzić u osób z bardzo "trudnymi" rzęsami, tzn. króciutkimi i bardzo rzadkimi. Ja ją uwielbiam. I to prawda, że szczoteczka po przekręceniu daje dwa różne efekty. Najlepsze w tej maskarze jest to, że można nią uzyskać i delikatny, wręcz naturalny efekt (tylko przyciemnić rzęsy), i mocny, spektakularny, teatralny.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić GlamKitty za czytelną i pomocną recenzję?
  • nidgy więcej
  • Według mnie tusz nie sprawdza się tak, jak obiecywali jego producenci. Jedna strona miała wdłużać - niestety efekt jest naprawdę znikomy. Druga strona to pogrubienie - rzęsy wyglądają jak nóżki much. Poskeljane i nieestetyczne. Kupiłam go ze względu na promocję, myśląć że będzie to strzał w 10. Jedyny plus jaki u niego widzę to głębokość czerni. Niestety, po całym dniu się obsypuje.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie

Chcesz pochwalić klakla01 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 21 raz(y)
  • B jak bubel
  • Powinni dodać opcję "nigdy w życiu" przy zapytaniu "czy kupiłabyś ten produkt ponownie".
    Miliard razy obiecywałam sobie, że nigdy więcej tuszu Bourjois. Marka jest przyzwoita, ale tuszami obniżają swoją renomę. Widzę reklamę twist up w tv, śmieję się, że znów B. wypuszcza bubel, ale z ciekawości zaglądam na wizaż, a tak praktycznie same ochy i achy. Więc mimo solennych obietnic, kupuję. I wychodzi jak zwykle. Najwidoczniej te tusze są w odwiecznym konflikcie z moimi rzęsami. A tym razem tak bardzo chciałam, by było inaczej...
    Plusy:
    +ładna czerń i za to niech ten tusz się cieszy tą jedną gwiazdką.
    Minusy:
    +cała reszta! ten tusz WCALE nie spełnia obietnic producenta (na co bardzo liczyłam) i najprzeokrutniej w świecie skleja, robią się zlepki i kulki tuszu, jak próbuję porozbijać owadzie nóżki i inne cholerstwa to jest jeszcze gorzej, bo te kulki odczepiają się od rzęs i pozostają puste miejsca. No dramat jednym słowem. I mogłabym tak jeszcze dużo pisać i długo się rozwodzić, ale nic nie zmieni faktu, że znów wyrzuciłam pieniądze w błoto. Nie jest to najgorszy tusz na świecie, ale na moich dość długich, gęstych i bardzo podkręconych rzęsach nie sprawdził się w ogóle.

Ilość zużytych opakowań: męczę pierwsze i ostatnie

Chcesz pochwalić tytku za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Kupiłam z ciekawości, bez przekonania a efekt mnie zaskoczył

Tusz spełnia swoją rolę, rzęsy są wydłużone ( tutaj mogę napisać anegdotę - klientka spytała mnie się jakiego tuszu używam, że mam takie ładne rzęsy i czy na prawdę nie są sztuczne ! i żeby nie było - standardowo moje rzęsy furory nie robią ) Odwracanie szczoteczki i nakładanie dwóch warstw jednej wydłużającej i jednej pogrubiającej jak najbardziej spełnia swoją rolę. Minusem dla mnie jednak mimo wszystko jest szczoteczka - gorąco polecam ten tusz wszystkim tym, którzy lubią plastikowe i gumowe. Ja niestety do nich nie należę i często mam problem przy malowaniu rzęs aby nie wsadzić ich do oka. Nie wiem co to za różnica, ale niestety plastikowymi często sobie robię "ała"

Chcesz pochwalić sereniusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy wydłużajacy tusz do rzes
  • Ten tusz jest super! Kupiłam go pod koniec lutego 2014 i jeszcze mi sie nie skonczył. Bardzo fajnie wydłuża rzesy,nie pozostawia grudek i nie kruszy sie . Jak narazie jest to moj nr. 1 w tuszach do rzes. Cenowo jest troszke drogi niz np. Maybelline czy Rimmel ,ale naprawde warto

Używam tego produktu od: lutego 2014

Chcesz pochwalić Mambaa159 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry kosmetyk
  • Na ten czas myśle,że mogę stwierdzić że to jest moj KWC jeżeli chodzi o tusz do rzęs (poł gwiazdki odejmujęza to że szczoteczka przy malowaniu troszeczkę mi podrażnia oko, ale mozliwe że to brak umiejętnosci w malownaiu sie ). Zazwycza tusze których używałam kruszyły się i dość szybko wysychały, ten jest inny - trwały, pięknie rozdziela rzęsy, wydłżenie i pogrubienie bardzo widoczne no i dość trwały, 1 opakowanie używam już chyba 3 miesiąc (przy codziennym malowaniu) i dopiero teraz zauważyłam że powoli siękończy.
    Kupiłam go na samym poczatku jak wszedł na polski rynek i mam nadzieję, że sie nie popsuje

Ilość zużytych opakowań: całe/pełne opakowanie

Chcesz pochwalić magnesik85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry.
  • jest to chyba jeden z lepszych tuszy jakie uzywalam. mam dlugie rzesy I nie maluje ich na codzien. moze sie komus to wyda dziwne, ale nie za bardzo podobaja mi sie rzesy pomalowane tuszem do rzes, ani u mnie ani u kogos. po prostu zazwyczaj wygladaja na oblepione jakas czarna mazia... ale czasem ich uzywam, zeby poza podkladem cos na twarzy bylo.
    efekt jaki daje jest dosc mocny - rzesy sa sporo wydluzone. pogrubienia nie zauwazylam, I dobrze, bo gdyby bylo to by ten efekt wygladal jak owa 'czarna maz' o ktorej wspomnialam. rzes nie skleja, o ile umiemy sie nim pomalowc, oczywiscie.
    na poczatku mowiac szczerze nie bylam z niego zadowolona. byl jakis taki 'za mokry' I latwo bylo nie dosc ze skleic rzesy, to jeszcze sobie nim wymazac cale oko. teraz troche postal, zgestnial I jest dobry, lepiej sie nim maluje.
    nie mam pojecia w jakim celu ten tusz ma przekrecana szczoteczke - czy wykrecona, czy wyprostowana to nie ma znaczenia, efekt jest ten sam. nawet ta wykrecona ciezej sie maluje, przez dziwny ksztalt. moim zdaniem zupelnie niepotrzebny jest ten bajer.
    tusz wytrzymuje caly dzien. dziwila bym sie gdyby bylo inaczej, bo kazdy u mnie trzyma sie do zmycia. ale plusem jest to, ze raczej sie nie kruszy, I nie mam pozniej pod okiem odbitych rzes, albo czarnych paprochow.
    nie mam pojecia czy kupie go znowu. szkoda mi wydawac 50 zl na tusz. nie oszukujmy sie, jest to kosmetyk ktory po paru miesiacach zazwyczaj nie nadaje sie juz do uzytku, bo wysycha, albo robia sie grudki I nie da sie juz nim pomalowac.chociaz jako ze, jak juz wspomnialam, jest najlepszy jak do tej pory, to mysle ze jeszcze sie kiedys skusze.

Używam tego produktu od: koniec stycznia.
    Ilość zużytych opakowań: 1 jeszcze nie cale.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kate012 za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem dobry
  • Całkiem niezły tusz za przyzwoitą cenę.

+ pogrubia
    + nie osypuje się
    + nie zasycha zbyt szybko, używam go ok miesiąc i dwa tygodnie i jeszcze daje radę
    + wygodna szczoteczka, jest dość długa i dzięki temu wygodnie się manewruje
    + cena w promocji ok 35zł jest do zniesienia
    + przyjazny dla rzęs, nie obciąża i nie powoduje ich wypadania

- kleksuje powiekę
    - nigdy nie rozumiałam idei tuszy z dwoma opcjami wydłużenie-pogrubienie i ten był pierwszym który zakupiłam z przekręcaną szczoteczką, jakkolwiek to nie zdaje egzaminu i używam go tylko w opcji ustawionej na pogrubianie, ponieważ twist 1 nie działa w ogóle wydłużająco, po prostu pokrywa rzęsy warstwą tuszu i tyle
    - próby reanimacji tuszu nie zdają egzaminu

Nie jest ideałem, ale na pewno jeszcze się spotkamy

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Chcesz pochwalić o_Khaleesi_o za czytelną i pomocną recenzję?