Catrice, All Matt Plus Shine Control Powder (Puder matujący)

Catrice, All Matt Plus Shine Control Powder (Puder matujący)

E-Glamour.pl

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Średnia ocena: 3.68/5

zobacz więcej ofertzwiń

Ujednolicający puder z pigmentami odbijającymi światło matuje i eliminuje świecenie skóry. Dla gładkiej, satynowo matowej cery przez cały dzień. Odpowiedni dla każdego typu skóry. Testowany dermatologicznie.
Występuje w 4 odcieniach.

mieszana, tłusta
matujące
bez parabenów
Krycie
lekkie
prasowany

Trwałość to pięta achillesowa tego pudru

Przez długi czas stosowałam pudry prasowane w celu zmatowienia strefy T po nałożeniu podkładu. Później przerzuciłam się na pudry sypkie, by znów zapragnąć odmiany i wrócić do pudru prasowanego. Wybór padł na All Matt Plus Shine Control w odcieniu 010 Transparent od Catrice ze względu na to, że lubię markę, a i cena dodatkowo zachęciła :)

Kosmetyk znajduje się w okrągłym, przezroczystym i plastikowym opakowaniu, które łatwo otworzyć i zamknąć. Nie dodano do niego żadnego lusterka czy aplikatora, ale też nie wymagam tego, tym bardziej za tę cenę.

Sam puder ma (jak już jedna z Wizażanek wspomniała) zbitą, mocno sprasowaną, wręcz kredową formułę. Typowy mat w odcieniu piaskowym.
Tak, jak obiecuje producent - kosmetyk jest bardzo lekki. Matowi cerę nadając jej zdrowy, estetyczny wygląd zamiast sucho wyglądającego efektu maski. Wyrównuje koloryt twarzy, nie bieli, nie uczula i ma całkiem niezły skład, jak na kosmetyk kolorowy.

Nie zgodzę się natomiast z tym, że jest trwały i utrzymuje się na twarzy przez - uwaga!!! - 12 godzin :D Mam cerę mieszaną i zazwyczaj po nałożeniu matującego pudru na twarz daje on radę przez 4-5h. Po tym czasie konieczna jest reaplikacja. Szczerze? Nie wymagam więcej. Byłabym, co prawda mile zaskoczona, gdyby stosowany puder okazał się ponadprzeciętnie trwały, ale nie jest to konieczność. Śmieszą mnie jednak obietnice producentów, które są duuuużo na wyrost i z tego będę ich rozliczać, bo wprowadzają konsumentów w błąd, a to mi się już nie podoba.
Skoro już jesteśmy przy trwałości to porozmawiajmy o opakowaniu... Po dwóch miesiącach się po prostu rozpadło. Sam puder również jest w kawałkach (dołączam zdjęcia). Zaznaczę od razu, że noszę go w kosmetyczce, a ją w torebce, ale przysięgam, że nie rzucam nimi, chociaż wygląd kosmetyku może sugerować co innego :D No cóż, jeszcze żaden puder prasowany nie był w tak opłakanym stanie, żebym nie mogła go zużyć do końca...

Jestem zawiedziona. Nie kupię go ponownie nawet za złotówkę.

Poprawny

Taki na 4. Matuje na kilka godzin, na pewno nie na cały dzień. Wykończenie satynowe, nie jest wysuszający. Ładnie wygląda na cerze. Szybko się kończy. Opakowanie niezbyt drogie, ale cóż nie to jest najważniejsze w produkcie. Po prostu fajny dzienniaczek przedłużający trwałość podkładu i tyle. :)

Taki tam, na poprawne 3+

Zwykle kupuję inny puder, ale będąc w Naturze miałam chęc na odmianę i spontaniczne kupiłam ten. Mam dość jasną cerę, więc wybrałam odcień Transparent. Sprawdza się przy dośc bladej cerze i tylko w sezonie zimowym, kiedy skóra jest naturalnie jasna, bez opalenizny. Wiosną i latem wygląda kiepsko, bo niby 'transparent', a zostawia jakby jasną poświatę na skórze.
Matuje nieźle, ale na krótko. Daje dość naturalne, miękkie wykończenie. W strefie T skóra pozostaje matowa ok. 4 godz., co jak dla mnie jest akceptowalne, ale nie powala. Później niestety skóra okropnie się wyświeca.
Opakowanie z przezroczystego plastiku nie wytrzymało próby czasu - pękło przy zawiasie (skleiłam poloplastrem, bo nie lubię wyrzucać niezużytych kosmetyków).
Taki tam puder na 3.

Nie polecam

Plastikowe, przeźroczyste opakowanie, które niczym specjalnym się nie wyróżnia. Puder ma suchą, lekko kredową konsystencję. Jest prasowany, a mój kolor to uniwersalny czyli transparentny biały. Łatwo się aplikuje i daje matowe, lekko satynowe wykończenie. Nie wygląda sucho i nie bieli. Dobrze współpracuje z różnymi kosmetykami nakładanymi pod lub na ten produkt. Co do trwałości to nie należy do najtrwalszych. Po 8 godzinach pudru niemalże już nie ma na twarzy. Przez co makijaż wygląda nieświeżo i mocno się świeci. Wydajność również słaba - bardzo szybko się kończy. Nie polecam.

Petarda

Puder świetnie się sprawdza, długotrwały.
Twarzy nadaje efekt zmatowienia ale taki naturalny.
Mam wersję transparentna która o dziwo nie bieli.
Jedyny minus za opakowanie które dość łatwo się połamało ale jak za tą cenę to naprawdę puder zasługuje na 5+.

Ale ciacho!

Niestety produkt u mnie się nie sprawdził. Oceniam odcień 010 transparent. Posiadam skórę mieszaną, skłonną do wyświecania się. Podkładałam w nim duże nadzieje ze względu na ogrom pozytywnych opinii. Fakt, puder po nałożeniu ładnie wygląda na twarzy, skóra jest zmatowiona i wygląda świeżo. Niestety, to co się później dzieje na twarzy określę jednym słowem: CIACHO. Próbowałam mieszać go z różnymi podkładami i za każdym razem kończyło się tak samo - ciastkiem na twarzy. Dodam, że przed makijażem dbam o odpowiednią pielęgnację, aby ten makijaż się trzymał.
Opakowanie produktu też jest niezbyt trwałe, po ok. 2 tyg mi się ułamało. Myślę, że nie kupię ponownie.

Kupiłam ten puder będąc w drogerii Natura przejazdem w innym mieście. W okolicy niestety nie mam tej drogerii, a szkoda, bo można tam znaleźć wiele ciekawych kosmetyków. Tym razem skusiłam się na produkt matujący marki Catrice. Uwielbiam transparentne pudry, bo przy mojej jasnej karnacji ciężko czasem dobrać odpowiedni kolor tak, aby nie przyciemnić podkładu. Przy pudrach transparentnych nie ma takiego problemu. Puder jest świetny – utrwala przez długi czas przedłużając trwałość makijażu i nie dając przy tym efektu płaskiego matu.

OPAKOWANIE

Opakowanie można by powiedzieć klasyczne dla tego typu produktów – mamy tutaj plastikowe, okrągłe opakowanie z zamknięciem. Przednia szybka jest przezroczysta i pozwala na dokładne zobaczenie produktu, znajdziemy na niej również nazwę produktu i logo marki w postaci srebrnych napisów. Na spodniej części znajdziemy opis produktu, skład i kolor. Całość prezentuje się bardzo prosto, ale efektownie, do mnie przemawia ten design. Opakowanie wykonano z trwałego, grubego plastiku, napisy nie ścierają się, więc cały czas wygląda estetycznie. Jedyne czego mi przy nim brakuje to małego lusterka, które jest pomocne w przypadku poprawek w ciągu dnia. Jednak jest to produkt niskobudżetowy, więc nie odbieram tego jako wadę.

PUDER

Posiadam puder w odcieniu transparentnym, ale ten kosmetyk występuje również w różnych kolorach, więc każdy może dobrać taki wariant jaki mu odpowiada. Jeśli przepadacie za kolorowymi pudrami, to możecie znaleźć odcień idealny dla siebie, bo gama kolorystyczna jest dość rozbudowana. Mój puder to uniwersalny, transparentny a co za tym idzie biały kolor, dzięki czemu nie zmienia koloru żadnego podkładu, ale też nie pozostawia na skórze bielącej warstwy, co jest ogromnym plusem. Puder ma napisy wybite na powierzchni pudru, które dodają mu dodatkowego uroku, jednak przy każdym użyciu lekko się ścierają aż zostaje po nich tylko wspomnienie, tak to już niestety bywa w przypadku zużywania kosmetyków. Puder jest drobniutko zmielony, najlepiej aplikuje się go gąbeczką lub puszkiem, ponieważ aplikacja pędzlem wiąże się z pyleniem i osypywaniem. Mimo, że najbardziej lubię pędzle i najczęściej z nich korzystam, bo pozwalają na szybką i precyzyjną aplikację. Puder daje ładne, matowe wykończenie, które nie jest jednak płaskim matem. Bardzo dobrze utrwala makijaż i przedłuża jego trwałość. Spokojnie wytrzymuje 6-8 godzin, nawet w upale. Cera wygląda naprawdę ładnie, a pory są nieco mniej widoczne. Plusem jest to, że nie wchodzi w załamania i zmarszczki, nie ciastkuje się i nie zbija nawet gdy dokładamy go w ciągu dnia. Współgra z każdym używanym przeze mnie podkładem i kremem BB. Cena jak najbardziej ok, wydajność myślę, że również jest dobra. Szkoda, że jest teraz słabo dostępny w mojej okolicy, bo na pewno zakupiłabym ponownie.

PLUSY:
+ praktyczne opakowanie
+ transparentny odcień
+ dobrze matuje
+ daje naturalne wykończenie
+ współgra z wszystkimi podkładami i kremami BB

MINUSY
- przy aplikacji pędzlem pyli

Dobry produkt

Puder matujący All Matt Plus Shine Control Powder to mój faworyt wśród matujących pudrów w kamieniu. Puder dobrze matuje twarz i zapewnia satynowe wykończenie makijażu. Jego konsystencja jest jedwabista. Puder utrzymuje się na twarzy bez konieczności poprawek przez cały dzień.
Wybieram zawsze kolor 001 Universal w kolorze bieli.
Puder jest wydajny, ponieważ przy regularnym stosowaniu zużywam go przez okres ok. 3 miesięcy.
Puder matujący jest wyjątkowo tani, a jego cena kształtuje się na poziomie ok. 16zł. Często można kupić go w cenie promocyjnej.
Puder można używać przez okres 12 miesięcy od jego otwarcia.

Bardzo dobry z dolnej półki

Super puder, idealnie matuje cerę. Redukuje nadmiar sebum i powoduje, że cera jest promienna i rozświetlona.
Ma ładny zapach, nie pachnie sztucznie. Zazwyczaj mam problem z nadmiernym wydzielaniem sebum. Produkt zwalcza mój problem.
Jest wydajny, naprawdę starcza na bardzo długo. Apikuję go pędzelkiem, nie kruszy się.

Utrzymuje sie na skórze ok 8 godzin. Po całym dniu skóra się nie świeci.
Opakowanie mimo, że wydaje się na niestabilne, jest dobrze wykonane. Mój przeżył nie jeden upadek i jest w całości.
Na promocji kosztuje około dziesięciu złotych, dlatego każdy może sobie na niego pozwolić.

Dobrze matuje

Używam tego pudru matującego już od dłuższego czasu i jestem zadowolona. Posiadam 010 Transparent.
Bardzo dobrze współgra z podkładem, nie bieli skóry a daję delikatne matowe wykończenie, takie subtelne. Nie zatyka porów, sprawdza się także w upalne dni.
Moja strefa T lekko świeciła dopiero po kilku godzinach, ale jedna poprawka w ciągu dnia wystarczała by zachować efekt matu.
Puder jest bezzapachowy, najlepiej nakłada mi się go pędzelkiem. Brakuje mi w opakowaniu jedynie małego lusterka, ale da się przeżyć.
Produkt must have w każdej kosmetyczce.
Dobry puder za niewielkie pieniądze. Polecam.

Cudo

Świetny puder w niskiej cenie. W połączeniu z dobrą bazą i podkładem, ładnie matuje na kilka godzin, wygląda bardzo naturalnie na skórze, super wygładza. Najlepszy puder, jaki dotychczas miałam. Niestety, w stosunku do innych pudrów, nie jest zbyt wydajny.

Spodziewałam się lepszego efektu matujacego

Kupiłam ten puder 2 razy i nie wiem czy jeszcze do niego wrócę, ponieważ spodziewałam się lepszego efektu matującego.

Puder ten ma swoje plusy i minusy. Bardzo ładnie współgra z podkładem ale tylko jeśli nie dokładam kolejnej warstwy.
Latem gdy skóra się jeszcze mocniej przetłuszcza przez co muszę częściej poprawiać makijaż, podkład w strefie T w połączeniu z tym pudrem przypomina jasne błoto. Bardzo brzydko i nieestetycznie to wtedy wygląda.

Puder jest wydajny i nie podkreśla suchych skórek. Nie wiem czy jeszcze do niego wrócę, może jeśli będzie w jakiejś dużej promocji.